Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

TSanyi írta:
2022.10.14., pén. 21:35
...
Egy kosztümös Fantasztikus négyes! 31_1_21.gif

Chalie Chan is hasonló nyomozós karakter volt.

Egyébként a válogatott nyomozós csapatról szól a Meghívás egy gyilkos vacsorára című film.
...
Végülis, Alan Moore The League of Extraordinary Gentleman képregény sorozat kosztümös hőscsapatokról szól egy alternatív világban.

Ó, igen, a jó öreg Charlie Chan.
A ponyva irodalomból még beugrik Nick Carter és Thomas Carnacki...

A Meghívás... c. filmet nem láttam, így köszönöm, utánanézek.

Ellenben nemrég botlottam bele a Shipwrecked munkásságába, és, bár nem nyomozók gyűlnek össze, de ide passzoló tűnik (én magam még nem néztem meg):

Edgar Allan Poe's Murder Mystery Dinner Party

https://youtube.com/playlist?list=PLs2T_dNZ-XW6UjWC-qUbZSWJyCLFmsdPP
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

scaurus írta:
2022.10.13., csüt. 07:50

(Pl. remek csapat lenne az öreg Holmes, az ereje teljében lévő Poirot és Miss Marple, valamint az ifjú miss Fisher...)

Egy kosztümös Fantasztikus négyes! 31_1_21.gif

Chalie Chan is hasonló nyomozós karakter volt.

Egyébként a válogatott nyomozós csapatról szól a Meghívás egy gyilkos vacsorára című film. Anno tetszett, igaz vagy 30 éve láthattam. Lehet hogy mostmár máshogy vélekednék….

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

zx07 írta:
2022.10.03., hétf. 14:02
-KP- írta:
2022.10.03., hétf. 13:13
zx07 írta:
2022.10.03., hétf. 12:16
Gondolom azért nem vettek meg mindent, mert pilot-olták a sorozatot... ha bejön, majd megveszik a többit is. Azt, hogy mi sok meg kevés manapság, mindenki döntse el maga.
A könyv öt részből áll. Az első, az Ainulindalë mutatja be a világ teremtését. A Valaquenta a valákról és a maiákról, Eä természetfeletti erőiről. A harmadik rész, a Quenta Silmarillon a legterebélyesebb, és ez számol be az Első Kor előtti és alatti történésekről, köztük a címadó szilmarilokért folytatott háborúkról. A negyedik rész, az Akallabêth szól Númenor bukásáról és pusztulásáról a Másodkorban. Az ötödik rész "A gyűrűkről és a Harmadkorról" címet kapta, amely "A Gyűrűk Ura" cselekményéhez vezető történéseket és körülményeket mutatja be."
Előbb-utóbb lesz a pénz, amiért a jogutódok eladják a történetet és lesz az a rendező, aki a Gyűrűk Urához és Hobbit-hoz hasonlóan A Szilmarilokat meg is rendezi. Ki kell találni, jó forgatókönyv kell, el kell adni... sajnos manapság épp az eredeti történetekből van hiány, csak hát oda géniusz írók kellenek, mint amilyen Arthur C. Clarke, Asimov vagy éppen Tolkien. Tele vagyunk B,C, meg Zs-kategóriás koppintásokkal. A régi nagy írók tudtak univerzumban gondolkodni és a köré írni sokféle történetet.
Nos, eljutottunk a sorozat utolsó részéhez. Számomra hozta amit vártam, bár én elfogult vagyok. Jó hír, hogy már be is jelentették a következő sorozatot, amit várhatóan 2024-ben nézhetünk. A Szauron-vonal kicsit furcsa lett a végére...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Az utolsó esély
(Crimson Tide)

Anno, nem láttam ezt az opuszt.
Hans Zimmer prágai koncertjén elhangzott a zenéje, és fura módon, a zene miatt elkezdtem keresni, de korábban streaming szolgáltatóknál nem találtam.
Végül, a Disney+ elhozta.

Atomtengeralattjáró parancsot kap nukleáris rakéták kilövésére.
Majd jön újabb parancs, de technikai hiba miatt nem olvasható teljes egészében.
A parancsnok (commanding officer - CO) az utolsó érvényes parancsot végre akarja hajtani, a másodtiszt (executive officer - XO) nem ért egyet, a kilövéshez viszont az egyetértésük kell.

A konfliktus helyzet életszerű, a helyes döntés nem egyértelmű.
Maga film viszont nem jó, a dramaturgia megbicsaklik, a párbeszédek jó része hiteltelen.
Szerintem, ez 1995-ben sem volt jó film.

Aki tengeralattjárókkal akar nosztalgiázni, nézze újra a Das Boot-ot vagy a Vörös Októbert.


Gyilkosság az Orient expresszen (2017)
(Murder on the Orient Express)

Előrebocsátom, hogy kedvelem a kosztümös krimiket.
Az egyik bűnös élvezetem Murdoch felügyelő rejtélyei.
(Pl. remek csapat lenne az öreg Holmes, az ereje teljében lévő Poirot és Miss Marple, valamint az ifjú miss Fisher...)

Viszont az biztos, hogy nagy bátorság kell, hogy valaki Jeremy Brett után klasszikus Holmes filmet, David Suchet után klasszikus Poirot filmet készítsen.

Kenneth Branagh alkotása is inkább vakmerőség: szépen fényképezett, sztárokkal teletűzdelt, érdektelen, lélektelen iparosmunka lett.

Sem Poirot-nak stílusa, sem a filmnek sajátos hangulata, miliője vagy akár humora nincs.
Nagyon ritka, hogy egy mozifilmet nem nézek végig, de ezt úgy a 3/4-edénél kikapcsoltam.


A kém, aki dobott engem
(The Spy Who Dumped Me)

Mila Kunis és Kate McKinnon Európában eszetlenkednek egy kémes vígjátékban.
A csajok viccesek, Pikali Gerda és Peller Anna szinkronhangja remek, még egy kicsit hozzá is tesznek a filmhez.

Benne volt a potenciál, ha egy picit csiszoltak volna rajta, egy kiváló akcióvígjáték lehetett volna, de egy esős szombatra kikapcsolódásnak így is megfelel.


King's Man: A kezdetek
(The King's Man)

Jómagam szeretem az eredettörténeteket, nem untam még meg őket (valószínűleg kisebbségben vagyok, hogy pl. Nolan Batman-trilógiájából is csak az első részt kedvelem, a másik kettő semmilyen emléket, nyomot nem hagyott bennem).

Az 1. részhez a 2. már nem ért fel, ez pedig, ebben a formában, felesleges.

Egyik oldalról próbál vicces lenni, másik oldalról pedig van egy komoly, szomorú szál is benne és a kettő nem feloldódik egymásban, hanem marad a diszkrepancia a kettő között (hasonlóan az utolsó Thor filmhez).

A korábbi részekben pont az volt a jó, hogy minden irreális volt, a főgonosz is.

Igazából, annyira nem rossz, de ugye, az 1. rész a mérce, így értelmetlen és felesleges.
Inkább egy JÓ folytatást csináljanak, amiből kiderül, hogy Roxy és Merlin hogy éltek túl a 2. rész eseményeit...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Wolf (2021) - Megjavítható-e ami már egyszer állattá lett? A padlóra vizelés alap. SPOILER: több mindent igyekszik megmutatni ez a film, nekem mégis a próbálkozások hosszú sorának totális eredménytelensége csengett ki végül. SPOILER OFF

Persuasion with Dakota Johnson - netflixes szinten belül is röhejes, a tengerparti, ketten párbeszélő jelenet minden másodpercében csak az "ez csak valami vicc lehet" mondat ismétlődött bennem, de egészében is egy anyaszomorító produktum. A példa egyben, hogy egy karrier inkább lesz szakmai szempontból hektikussá, csak a bevétel legyen meg.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Utolértem maga a Marvel 4. fázisban.

Doctor Strange az őrület multiverzumában
(Doctor Strange in the Multiverse of Madness)

Végre egy jobb Marvel film.
Saját keretei között többé-kevésbé koherens, valamennyire tovább viszi a fősodorbeli történetet, s kellően vicces.


Thor: Szerelem és Mennydörgés
(Thor: Love & Thunder)

Teljes őrület.
Nem koherens, Thor történetszála vicces, Gorr történetszála túl komoly és a kettő között diszkrepancia van.
Viszont, Chris Hemsworth elviszi a hátán az egészet, a végén Thor és Love Thorsdottir jelenete roppant szórakoztató.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2384

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Beasts of no nation

https://m.imdb.com/title/tt1365050/?ref_=tt_mv_close

Egy igen kemény film, ami egy háborút mutat be, afrikai gyerekkatona szemével, hogy honnan, és mi lesz valakiből egy ilyen helyzetben.
Rendesen helyre tudja rakni az ember értékrendjét egy ilyen kiváló film, ha csak időlegesen is.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

kargidje írta:
2022.10.04., kedd 20:48
...
Ezt a zs kat. sz.rt végig bírtad nézni? :smile33:
...
Ilyet mindenkitől lehet kérdezni.

Van, aki az önparódiának is gyenge, hulladék Star Wars-ért rajong még mindig.
Van, aki az agyatlan Marvel filmekért.
Van, aki a fosadék tavol-keleti filmekért.
Van, aki a hányadék művészfilmekért.

Így, van, aki elnézegeti a kis költségvetésű szar fan fiction filmeket - sokkal szívesebben, mint a nagy költségvetésű, lélektelen iparosmunkákat.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

scaurus írta:
2022.10.04., kedd 20:05
A Voldemort: Origins of the Heir c. opusz óta elfogult vagyok Aurora Moroni olasz modellel, színésznővel.

Ezt a zs kat. sz.rt végig bírtad nézni? :smile33:
Ettől a nőtől jobbat nem is néztem ki a képei alapján. Valóban kb. "Hamupopóka "színvonalú előadás.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

DeLorean írta:
2022.10.04., kedd 20:21
...
"Elfogult"? gondolkodik.gif
Érdekes megfogalmazás!
...
?
Ez pusztán annyit jelent, hogy a közösségi médiában egy bájos, bohó fiatal nő benyomását kelti, akinek egy gyengébb filmet elnézek (megnézek tőle).
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Kicsit(?) OFF
Aszpirin írta:
2022.10.03., hétf. 16:01
...

Szerintem nem véletlen, hogy a Szilmarilok psztumusz kiadást ért meg, szerintem ezt ilyen formában nem szánta kiadásra (avagy: nem ilyen formában szánta kiadásra) Tolkien. Én átrágtam magam rajta, de rendkívül nehéz olvasmány, nagyon sűrű, egy-egy fejezetében több dolog történik, mint az egész Gyűrűk Urában, és olvasmányossága messze van a Gyűrűk Uráétól.
...
Biztos nem így akarta kiadni, ezt, ugye, egyik gyermeke, Christopher Tolkien szerkesztette hátrahagyott írásokból.

Az első rész, a teremtés tényleg nehéz, de ami utána jön egy mitológiai, történelmi összefoglaló.
(Ahogy Apollodórosz mitológiáján is kár számonkérni Homérosz dagályosságát.)

Lenyűgöző világ, lenyűgöző történelem.
Sokkal jobban kedvelem A szilmarilokat, mint A gyűrűk urát.

A LotR: Rings of Power sorozat az érdeklődésemen kívül marad, mivel ez nem adaptáció, hanem egy átköltés, s az előzetesek, vélemények alapján nem is túl jó.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

scaurus írta:
2022.10.04., kedd 20:05
elfogult vagyok Aurora Moroni olasz modellel, színésznővel.
"Elfogult"? gondolkodik.gif
Érdekes megfogalmazás!

Backstage: Dietro le quinte, mi? Inkább egy Hamupopóka film lenne jó tőle úgy érzem az írásodból.
Lehet (de nem valószínű) tévedek és Oscar díjat osztanál ki neki.
:D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

A Voldemort: Origins of the Heir c. opusz óta elfogult vagyok Aurora Moroni olasz modellel, színésznővel.

Elvileg 2022.10.13.-án érkezik a Backstage: Dietro le quinte c. filmje az Amazon Prime-ra - kérdés, hogy itthon is.

Backstage előzetes:
https://youtu.be/ZeJ4w1y5Aq0
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2022.10.03., hétf. 13:13
"Az Amazon bár nagyon sok pénzért megszerezte a Gyűrűk ura-jogokat A gyűrűk ura: A hatalom gyűrűi elkészítéséhez, azonban nem használhatott fel hozzá minden írásos forrásanyagok, például A szilmarilokat sem. Így mondhatjuk, hogy a sorozat elsősorban A Gyűrűk Ura függelékeire épül"

"A szilmarilok J. R. R. Tolkien posztumusz kiadású műve, melynek eseményei A Gyűrűk Ura előzményét, mitológiai hátterét alkotják.
Érdekes amit írsz, és nem tudtam...
A sorozatot nézve, meggyőződésem volt, hogy a Szilmarilok szolgált valahol az alapjául.

Emlékezetből írok, ezért elnézést, ha a következő pár soromban hülyeséget írok le, most nem néztem utána...
Szerintem nem véletlen, hogy a Szilmarilok psztumusz kiadást ért meg, szerintem ezt ilyen formában nem szánta kiadásra (avagy: nem ilyen formában szánta kiadásra) Tolkien. Én átrágtam magam rajta, de rendkívül nehéz olvasmány, nagyon sűrű, egy-egy fejezetében több dolog történik, mint az egész Gyűrűk Urában, és olvasmányossága messze van a Gyűrűk Uráétól.

Ja, ha már itt tartunk: jól emlékszem, hogy egy külön fejezet szól Númenorról és "bukásáról" a Szilmarilokban? ... ami az eddigiekből úgy tűnik, nem kizárt, hogy benne lesz a Hatalom Gyűrűi sorozatban is.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

-KP- írta:
2022.10.03., hétf. 13:13
zx07 írta:
2022.10.03., hétf. 12:16
Gondolom azért nem vettek meg mindent, mert pilot-olták a sorozatot... ha bejön, majd megveszik a többit is. Azt, hogy mi sok meg kevés manapság, mindenki döntse el maga.
A könyv öt részből áll. Az első, az Ainulindalë mutatja be a világ teremtését. A Valaquenta a valákról és a maiákról, Eä természetfeletti erőiről. A harmadik rész, a Quenta Silmarillon a legterebélyesebb, és ez számol be az Első Kor előtti és alatti történésekről, köztük a címadó szilmarilokért folytatott háborúkról. A negyedik rész, az Akallabêth szól Númenor bukásáról és pusztulásáról a Másodkorban. Az ötödik rész "A gyűrűkről és a Harmadkorról" címet kapta, amely "A Gyűrűk Ura" cselekményéhez vezető történéseket és körülményeket mutatja be."
Előbb-utóbb lesz a pénz, amiért a jogutódok eladják a történetet és lesz az a rendező, aki a Gyűrűk Urához és Hobbit-hoz hasonlóan A Szilmarilokat meg is rendezi. Ki kell találni, jó forgatókönyv kell, el kell adni... sajnos manapság épp az eredeti történetekből van hiány, csak hát oda géniusz írók kellenek, mint amilyen Arthur C. Clarke, Asimov vagy éppen Tolkien. Tele vagyunk B,C, meg Zs-kategóriás koppintásokkal. A régi nagy írók tudtak univerzumban gondolkodni és a köré írni sokféle történetet.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

zx07 írta:
2022.10.03., hétf. 12:16
Gondolom azért nem vettek meg mindent, mert pilot-olták a sorozatot... ha bejön, majd megveszik a többit is. Azt, hogy mi sok meg kevés manapság, mindenki döntse el maga.
Ez nem így működik. Ha leforgatják a sorozatot a könyvek között igen fontos részeket kihagyva, akkor az annyi. Az soha többet nem kerül már bele. Ez most olyan mint George R.R. Martin és a GoT. Hiába ír esetleg könyvben egy jó zárást, a sorozat az úgy marad. Évekkel ezelőtt leforgatták, vége. Senki nem fog többé hozzányúlni.

"Az Amazon bár nagyon sok pénzért megszerezte a Gyűrűk ura-jogokat A gyűrűk ura: A hatalom gyűrűi elkészítéséhez, azonban nem használhatott fel hozzá minden írásos forrásanyagok, például A szilmarilokat sem. Így mondhatjuk, hogy a sorozat elsősorban A Gyűrűk Ura függelékeire épül"

"A szilmarilok J. R. R. Tolkien posztumusz kiadású műve, melynek eseményei A Gyűrűk Ura előzményét, mitológiai hátterét alkotják.

A könyv öt részből áll. Az első, az Ainulindalë mutatja be a világ teremtését. A Valaquenta a valákról és a maiákról, Eä természetfeletti erőiről. A harmadik rész, a Quenta Silmarillon a legterebélyesebb, és ez számol be az Első Kor előtti és alatti történésekről, köztük a címadó szilmarilokért folytatott háborúkról. A negyedik rész, az Akallabêth szól Númenor bukásáról és pusztulásáról a Másodkorban. Az ötödik rész "A gyűrűkről és a Harmadkorról" címet kapta, amely "A Gyűrűk Ura" cselekményéhez vezető történéseket és körülményeket mutatja be."

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

zx07 írta:
2022.10.03., hétf. 12:16
Egy picit vitatkoznék azzal amit írsz... persze semmi sem tökéletes. Gondolom azért nem vettek meg mindent, mert pilot-olták a sorozatot... ha bejön, majd megveszik a többit is. Azt, hogy mi sok meg kevés manapság, mindenki döntse el maga. A készítők és a producer úgy gondolta, hogy bejön a számításuk. Majd meglátjuk. Szubjektív megítélésem szerint ebben az új Gyűrűk Ura sorozatban valahogy jobb az összhang a szereplők, a táj és a történet között, mint az általad említett két másik sorozatban. Technikailag kb. ugyanazt a CGI-szintet hozzák. Írtad, hogy alig történt valami. Nos, minden Tolkien filmre jellemző volt a táj, a kultúra, az emberek bemutatása, ami egy akció-éhes közönségnek kevés, viszont a Tolkien-kedvelőknek maga a paradicsom. Amúgy van benne akció, ahogy beindul a történet. Pld. a 6. rész már elég brutál. Mivel elég sok Tolkien-történet még nincs megfilmesítve, így a Tolkien-rajongók azokat is meg fogják nézni, kerül amibe kerül....
Egyetértek.

Én azt mondom soha rosszabb időszakot!
Van A hatalom gyűrűi sorozat, van Trónok harca előzmény, volt Obi Wan és most van Andor.
Vannak Marvel-es sorozatok, van nyomozós, norvég dokkmunkásos, duku és vicces.
A két első kiemelkedik SZVSZ a többi közül.

Van, akinek a pohár félig mindig üres, de van, akinek félig tele van.
Nekem totál tele van, mert meg sem tudom nézni azt, ami érdekel és jó.
:smile32:

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

-KP- írta:
2022.10.03., hétf. 11:37
Szerintem túlzásokba nem kell esni. Valóban remek sorozat a Gyűrűk ura, de hogy tökéletes lenne? Eleve nem vették meg az összes köny jogait, így igen jelentős és fontos események fognak hiányozni a sorozatból. Ezt a könyvesek mondták. Az 500+250milliós költségvetés is érdekes. A witcher első évada kb. 80millió volt, a második 120. Annyival jobban néz ki a Gyűrűk ura? A Trónok harca is megállt epizódonként 2-3 millióból és csak a végére érte el az 5-6-ot. Természetesen szuperül néz ki, de én nem látom azt, hogy annyival szuperebbül néz ki, amennyivel többet költöttek rá. Imdb-n 6.9-en áll, Rottenen audience score 38%. Volt is egy botrány, hogy az amazon minden 6.0 alatti értékelést töröltetett imdb-ről. Aztán még két rész és vége az első évadnak, és kb. alig történt valami eddig. Egyelőre a sorozat népszerűsége, sikeressége meg se közelíti a ráköltött pénzösszeget.
Egy picit vitatkoznék azzal amit írsz... persze semmi sem tökéletes. Gondolom azért nem vettek meg mindent, mert pilot-olták a sorozatot... ha bejön, majd megveszik a többit is. Azt, hogy mi sok meg kevés manapság, mindenki döntse el maga. A készítők és a producer úgy gondolta, hogy bejön a számításuk. Majd meglátjuk. Szubjektív megítélésem szerint ebben az új Gyűrűk Ura sorozatban valahogy jobb az összhang a szereplők, a táj és a történet között, mint az általad említett két másik sorozatban. Technikailag kb. ugyanazt a CGI-szintet hozzák. Írtad, hogy alig történt valami. Nos, minden Tolkien filmre jellemző volt a táj, a kultúra, az emberek bemutatása, ami egy akció-éhes közönségnek kevés, viszont a Tolkien-kedvelőknek maga a paradicsom. Amúgy van benne akció, ahogy beindul a történet. Pld. a 6. rész már elég brutál. Mivel elég sok Tolkien-történet még nincs megfilmesítve, így a Tolkien-rajongók azokat is meg fogják nézni, kerül amibe kerül....
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Szerintem túlzásokba nem kell esni. Valóban remek sorozat a Gyűrűk ura, de hogy tökéletes lenne? Eleve nem vették meg az összes köny jogait, így igen jelentős és fontos események fognak hiányozni a sorozatból. Ezt a könyvesek mondták. Az 500+250milliós költségvetés is érdekes. A witcher első évada kb. 80millió volt, a második 120. Annyival jobban néz ki a Gyűrűk ura? A Trónok harca is megállt epizódonként 2-3 millióból és csak a végére érte el az 5-6-ot. Természetesen szuperül néz ki, de én nem látom azt, hogy annyival szuperebbül néz ki, amennyivel többet költöttek rá. Imdb-n 6.9-en áll, Rottenen audience score 38%. Volt is egy botrány, hogy az amazon minden 6.0 alatti értékelést töröltetett imdb-ről. Aztán még két rész és vége az első évadnak, és kb. alig történt valami eddig. Egyelőre a sorozat népszerűsége, sikeressége meg se közelíti a ráköltött pénzösszeget.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Fokmérő az, ha egy alkotás kliséi nem fájnak, mert eleve ellenpontozza azokat - a Zombies 3 hozza ezt. A musicalekkel mindig is a világból ki lehetett kergetni és arra készültem, hogy a dalbetéteket ezúttal is fancsali kerülgetés, végigszenvedés fogja övezni, aztán dehogy. Figyelem reméltó, hogy meg tud újulni a műfaj, méghozzá félelmetesen profin by Disney, ugye. Amikor van lóvé a zsetonra és jól is van felhasználva az, meg a rendezés is érti a dolgát, a fiatal színészek sem fájnak sehol(!). Lusta vagy elfoglalt szülők barátja még, ha ez választódik ki a lejátszásra, hát nyugodtan lefoglalhatja a tv erre az időre a gyereket (ilyet sem gyakran mondok) vagy akár felnőttet. Táncolni is tudnak, komolyan megható volt vonzóként, élvezhetőként megélni és ugyanazokat a kötelező műfaji elemeket, amik eddig zsigerileg taszítottak. A végén jó üzenettel.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: BLX »

DeLorean írta:
2022.10.02., vas. 17:34
Aszpirin írta:
2022.10.02., vas. 16:48
Nézem a Hatalom Gyűrűi aktuális legújabb epizódját, és az jutott eszembe, hogy vajon mekkora lehet a költségvetése egy ilyen tökéletesen kivitelezett sorozatnak, amely szerintem hozza a Gyűrűk Ura-trilógia (a nagyfilmek) színvonalát.
Lenyűgöző, lehengerlő. Simán elment volna ez a sorozat mozifilmnek is.
Az első évad olyan 500 millió dollár, plusz a jogok díja, ami nem volt olcsó.
"$250 million Amazon paid to secure the rights from the Tolkien estate."

Az egész költségvetése:

"Rings of Power could cost $1B. What's making TV so expensive?"

Ezek netes adatok, simán lehet, hogy ennél is többe kerül a végén.

Csak összehasonlításnak - a három film költsége 281 millió dollár volt, de 3 milliárd dollárt hozott a konyhára.
:smile32:
Egy magyar cég csinálta az első digitális fényelő software-t a Lord of the Rings-hez. Kaptak is érte technikai Oscart.
Csak mint fun fact gondoltam bedobom.
https://colorfront.com/NEWS/Academy%20Award

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Aszpirin írta:
2022.10.02., vas. 16:48
Nézem a Hatalom Gyűrűi aktuális legújabb epizódját, és az jutott eszembe, hogy vajon mekkora lehet a költségvetése egy ilyen tökéletesen kivitelezett sorozatnak, amely szerintem hozza a Gyűrűk Ura-trilógia (a nagyfilmek) színvonalát.
Lenyűgöző, lehengerlő. Simán elment volna ez a sorozat mozifilmnek is.
Az első évad olyan 500 millió dollár, plusz a jogok díja, ami nem volt olcsó.
"$250 million Amazon paid to secure the rights from the Tolkien estate."

Az egész költségvetése:

"Rings of Power could cost $1B. What's making TV so expensive?"

Ezek netes adatok, simán lehet, hogy ennél is többe kerül a végén.

Csak összehasonlításnak - a három film költsége 281 millió dollár volt, de 3 milliárd dollárt hozott a konyhára.
:smile32:

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Sok :D

Ha jól emlékszem valami 1 milliárd dollárt költöttek az egész évadra.

Mondhatni nem spóroltak semmin. 31_1_21.gif
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nézem a Hatalom Gyűrűi aktuális legújabb epizódját, és az jutott eszembe, hogy vajon mekkora lehet a költségvetése egy ilyen tökéletesen kivitelezett sorozatnak, amely szerintem hozza a Gyűrűk Ura-trilógia (a nagyfilmek) színvonalát.
Lenyűgöző, lehengerlő. Simán elment volna ez a sorozat mozifilmnek is.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2384

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

:D Ó, a régi szép idők amikor suli után néztük igy a fulmet egyetlen gyereknél, akinek volt VHS videója... :D

https://port.hu/cikk/tv/klasszikusok-fa ... icle-87722
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”