Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2383

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tctronic írta:
2022.10.01., szomb. 21:25

Aki hasonló stílusban tud skandináv krimit ajánlani szívesen veszem :smile53:
Jó az összes Q ügyosztályos film, és a Fejvadászok is, bizony.

Talán hasonló:
Vadászat
https://m.imdb.com/title/tt2106476/

A bűnös - ebből az eredeti skandináv verzió

Vagy skandináv fekete humor (alap filmek szerintem, de hátha valakinek új)
Adam almái
Zöld hetesek
Gengszterek fogadója
Az igazság bajnokai
Az eltűnés sorrendjében

Illetve:
Elátkozott város
https://m.imdb.com/title/tt0117407/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

LOU

Igazi adrenalin-bomba a film. Csavaros a történet, vannak benne nem várt fordulatok. Helyenként elég kemény. Egy viharos, esős éjszakán játszódik többségében. Az Atmos-hangszórók is szépen zajonganak.

Mindenképpen ajánlott kategória.
download.jpg
download.jpg (7.64 KiB) Megtekintve 1761 alkalommal
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Lemmy9.1 írta:
2022.10.01., szomb. 21:28
Tctronic írta:
2022.10.01., szomb. 21:25
Q-ügyosztály: Fácángyilkosok. Dán krimi.... Phhh a hatása alatt vagyok. Sajnos a történet is hihető számomra. Durva, megrázó, elgondolkodtató. A film végén a stáblista is végigment...

Hasonlóan jó film volt a Fejvadászok. Ezt is nemrég láttam és a lagymatag sablonos kezdés után nagyon jó lett. Mindekettőt ajánlom.

Aki hasonló stílusban tud skandináv krimit ajánlani szívesen veszem :smile53:
A Q-ügyosztály sorozat 5 film.
Igen, jön a többi is de már csak holnap :smile32:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Tctronic írta:
2022.10.01., szomb. 21:25
Q-ügyosztály: Fácángyilkosok. Dán krimi.... Phhh a hatása alatt vagyok. Sajnos a történet is hihető számomra. Durva, megrázó, elgondolkodtató. A film végén a stáblista is végigment...

Hasonlóan jó film volt a Fejvadászok. Ezt is nemrég láttam és a lagymatag sablonos kezdés után nagyon jó lett. Mindekettőt ajánlom.

Aki hasonló stílusban tud skandináv krimit ajánlani szívesen veszem :smile53:
A Q-ügyosztály sorozat 5 film.
Szerintem!

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Q-ügyosztály: Fácángyilkosok. Dán krimi.... Phhh a hatása alatt vagyok. Sajnos a történet is hihető számomra. Durva, megrázó, elgondolkodtató. A film végén a stáblista is végigment...

Hasonlóan jó film volt a Fejvadászok. Ezt nemrég láttam és a lagymatag sablonos kezdés után nagyon jó lett. Mindkettőt ajánlom.

Aki hasonló stílusban tud skandináv krimit ajánlani szívesen veszem :smile53:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2383

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Promising Young Woman

https://m.imdb.com/title/tt9620292/

Nem tudtam róla gyakorlatilag semmit, valamiért ez is benne volt a listában, hogy meg kell néznem. Most sort kerítettem rá.
Nehezen lehetne róla bármit is mondani spoiler nélkül. Kritikákat utólag olvasva a fél, vagy inkább a 3/4-ed filmet elspoilerezik, tehát nem ajánlom elolvasni őket, ha még akarja nézni valaki.
Szóval le kell ülni, és megnézni, lehető legkevesebb előzetes infók nélkül, mert úgy fog csak szép lassan kirajzolódni, hogy mire megy ki a játék. És így üt nagyot a végére remélhetőleg.
A főszereplő csajszi zseniális. Ilyen szerep érdemelne Oscart, nem a ripacskodás, ami miatt sokszor oda ítélik.
A film témája sajnos talán örökre aktuális lesz, és nagyon jól bemutatja, hogy minden nézőpont kérdése.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a jó forgatókönyvet, a kiváló karaktereket, a nagyszerű alakításokat, meg egy minden tekintetben jó filmet, amiben nincs autós üldözés, mégis lehet izgulni is rajta, hogy mire is megy ki a játék.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

zx07 írta:
2022.09.20., kedd 12:25
LORENSKOG DISAPPEARANCE

Bár csak ne kezdtünk volna bele... 5 részes sorozat, amiben egy milliárdosnak eltűnik a felesége állítólag megtörtént események alapján. De nincs vége, nincs megoldás a végén (lehet, hogy a való világban se volt). Időpocsékolás volt a film. Húzzák, nyújtják mint a rétestésztát. Semmi nyom sehol.

Semmiképpen nem ajánlott.

Forsvinningen-pa-Lorenskog-poster-500x735.jpg
Szerintem pont jó volt, bőven a nézhető kategória.
Nem az amcsi hatásvadász ostobaság, mindenki okos és szuper tehetséges, happy end és aztán boldogság.
Érdekes lenne, ha itt megoldották/lezárták volna, hiszen a való életben sem oldódott meg az ügy, még folyik a nyomozás.
... és pont nem "Húzzák, nyújtják mint a rétestésztát", hanem több nézőpontból mutatják be az ügyet. ;)

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

merida írta:
2022.09.16., pén. 19:15
Egy remek sorozat, első évada.
Erősen ajánlott!
https://m.imdb.com/title/tt5645432/
the_old_man_cover-930x620.jpg
Már az utolsó részeknél járunk, tényleg jó sorozat. Nem is az akciózás miatt (bár van benne bőven), hanem a lélektani szálak miatt. Nem átlagos történet. Két szálon fut (orosz megszállás alatti Afganisztán és jelenkori sunyi CIA-s környezet) Vannak benne csavarok. Mindenképpen ajánlott.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Alex_Aston írta:
2022.09.25., vas. 18:12
scaurus írta:
2022.09.25., vas. 18:00

A Star Wars-t már elengedtem (ott az agyonhájpolt, SZÁMOMRA nézhetetlen Mandalorian 1. évad volt az utolsó csepp), lassan a Marvelt is ideje lesz...
Andor sorozatnak szerintem adj egy, esélyt.
Nincs benne egyelőre semmi kötődés semmi korábbi filmhez, vagy utalás rá. Tehát se Darth Vader, se semmilyen Skywalker nincs benne.
És inkább kém film jellegű, jól megcsinálva.
Nagyon ígéretes az eddigi elérhető 3 rész alapján.
Az első három rész alapján nem mondanám rossz sorozatnak, de talán a legkevésbé hordozza a StarWars feeling-et. Amúgy jó meg izgalmas, de az első három rész alapján bármelyik SciFi univerzumnak is része lehetne kis jóindulattal...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2383

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2022.09.25., vas. 18:38
Az esős napon nem lévén mit csinálni, véletlenül felfedeztem a Ben Is Back (Egy fiú hazatér) c. 2019-es alkotást. Megnéztem. És nem bántam meg. Eszembe jutott az azóta világsztárrá avanzsált Timothée Chalamet főszereplésével forgatott Beautiful Boy (Csodálatos fiú), ami az elmúlt évek egyik legkomolyabb filmélménye számomra, és itt is hosszabban méltattam. A Ben Is Back nem annyira mély és nem is annyira komplex, mint amaz, de a téma hasonló (drogos fiú a szülei szemszögéből), csak itt az anyán a hangsúly, akit Julia Roberts alakít (bár tudnám, hogy csinálja, hogy még mindig ugyanúgy néz ki, mint 20 évvel ezelőtt…), mondanom sem kell talán, hogy remekül. A drogos gyereket alakító (számomra kevésbé ismert) fiatal színész is kitesz magáért (de azért Chalamet-féle csodálatos fiúnak a nyomába sem ér).
A filmet mindenképp az ajánlott kategóriába sorolom. 8/10. Kis felüdülésként a nagy szuperhős-, űrfantasy- és “rendes” fantasy-dömpingben.
Ez a srác játszott az egy évvel korábbi Boy Erased című filmben.

https://m.imdb.com/title/tt7008872/?ref_=m_nmfmd_act_11

Na, azt nagyon tudom ajánlani.
Egy "átnevelő" táborba küldik a fiút, mert "más", ahol érdekes módon próbálják az oda kerülő gyerekeket megváltoztatni. Jó történet, nagyszerű alakítások.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Az esős napon nem lévén mit csinálni, véletlenül felfedeztem a Ben Is Back (Egy fiú hazatér) c. 2019-es alkotást. Megnéztem. És nem bántam meg. Eszembe jutott az azóta világsztárrá avanzsált Timothée Chalamet főszereplésével forgatott Beautiful Boy (Csodálatos fiú), ami az elmúlt évek egyik legkomolyabb filmélménye számomra, és itt is hosszabban méltattam. A Ben Is Back nem annyira mély és nem is annyira komplex, mint amaz, de a téma hasonló (drogos fiú a szülei szemszögéből), csak itt az anyán a hangsúly, akit Julia Roberts alakít (bár tudnám, hogy csinálja, hogy még mindig ugyanúgy néz ki, mint 20 évvel ezelőtt…), mondanom sem kell talán, hogy remekül. A drogos gyereket alakító (számomra kevésbé ismert) fiatal színész is kitesz magáért (de azért Chalamet-féle csodálatos fiúnak a nyomába sem ér).
A filmet mindenképp az ajánlott kategóriába sorolom. 8/10. Kis felüdülésként a nagy szuperhős-, űrfantasy- és “rendes” fantasy-dömpingben.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Alex_Aston írta:
2022.09.25., vas. 18:12
...
Andor sorozatnak szerintem adj egy, esélyt.
...
Nagyon ígéretes az eddigi elérhető 3 rész alapján.
Én se mondom, hogy soha.
Ha, majd pár év múlva is emlegetik még, majd megnézem egyben.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2383

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

scaurus írta:
2022.09.25., vas. 18:00

A Star Wars-t már elengedtem (ott az agyonhájpolt, SZÁMOMRA nézhetetlen Mandalorian 1. évad volt az utolsó csepp), lassan a Marvelt is ideje lesz...
Andor sorozatnak szerintem adj egy, esélyt.
Nincs benne egyelőre semmi kötődés semmi korábbi filmhez, vagy utalás rá. Tehát se Darth Vader, se semmilyen Skywalker nincs benne.
És inkább kém film jellegű, jól megcsinálva.
Nagyon ígéretes az eddigi elérhető 3 rész alapján.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Kis fáziskéséssel elkezdtem bepótolni az Marvel 4. fázis eddig kimaradt filmjeit.


Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája
(Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Kedvelhető főhősök, látványos kalandfilm, nem veszi komolyan magát, helyenként vicces, leginkább Trevor (Ben Kingsley) jelenetei.

Semmi maradandó, egy esős szombat délutáni szendergéshez elmegy.


Örökkévalók
(Eternals)

Vitathatatlanul látványos, teljesen katyvasz és random történet, ugyanakkor van egy sajátos atmoszférája és humora.
Kingo (Kumal Nanjiani) karaktere vicces, Makkari (Lauren Ridloff) igen bájos és a karakter jóval fiatalabbnak tűnik, mint maga a színésznő.

Szombat délutáni semmittevéshez ez is elmegy.


Pókember: Nincs hazaút
(Spider-Man: No Way Home)

Még a saját keretei között is fájdalmasan ostoba történet.
Kezd szétesni a Marvel univerzum, ebben mar hihetetlen sok inkozisztencia, - az MCU logikaja szerint is - ellentmondás volt.

Tobey Maguire és Andrew Garfield jók voltak, vicces volt, amikor Tobey úgy jellemezte Andrew-t, hogy "amazing".
Zendaya továbbra is bájos MJ szerepében.
De ezek kevesek egy 2+ órás filmhez.

Csak amiatt érdemes (?) megnézni, hogy elmondhassuk láttuk az összes MCU filmet.

A Star Wars-t már elengedtem (ott az agyonhájpolt, SZÁMOMRA nézhetetlen Mandalorian 1. évad volt az utolsó csepp), lassan a Marvelt is ideje lesz...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Alex_Aston írta:
2022.09.21., szer. 23:32
DeLorean írta:
2022.09.21., szer. 10:21
Újabb Star Wars sorozat!

Andor!
Már elérhető! :tutiok:

andor-poszterek1.jpg
Erős kezdés az első 3 rész, jó lesz ez. Nagyszerű atmoszféra, a díszletek jók, figyeltek az apróságokra is, nincs semmi elnagyolva, a történet és az akciók is kiválóak eddig.

Azt gondolom, hogy a magas pontozás teljesen helyén való, méltó előzménye a Zsivány Egyesnek.

https://m.imdb.com/title/tt9253284/
gondolkodik.gif Az első 2 részben(ezeket láttam eddig) semmi akció nem volt. Ezek valóban jók voltak. :smile53:
Szerintem elég nyögvenyelősen indul: beszéd + beszéd => ide megyek+oda megyek ... és így tovább. Azért a nézhető kategória.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2383

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

DeLorean írta:
2022.09.21., szer. 10:21
Újabb Star Wars sorozat!

Andor!
Már elérhető! :tutiok:

andor-poszterek1.jpg
Erős kezdés az első 3 rész, jó lesz ez. Nagyszerű atmoszféra, a díszletek jók, figyeltek az apróságokra is, nincs semmi elnagyolva, a történet és az akciók is kiválóak eddig.

Azt gondolom, hogy a magas pontozás teljesen helyén való, méltó előzménye a Zsivány Egyesnek.

https://m.imdb.com/title/tt9253284/
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Újabb Star Wars sorozat!

Andor!
Már elérhető! :tutiok:
andor-poszterek1.jpg
andor-poszterek1.jpg (235.62 KiB) Megtekintve 2021 alkalommal

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Vienna Blood
- nézhető krimisorozat a Rexállat hazájából, szépen kidolgozott epizódokkal. Nem ad világújdonságot, de méltón húzza le az x-edik bőrt a műfajról. Alakuló szerelemről ilyen hiteles és jól elkapott ábrázolást talán még nem is pipáltam, jól átadja ahogyan kölcsönösen egymás velejéig látnak. Mindig eltűnődöm ilyenkor is, hogy mekkora rész a színészi és mekkora a rendezői érdem egy ilyen hatásnál, összhatásnál.

Oltári Baki - jó és hasznos értelemben túlmegy a bejáratott klisépoénokon, ahelyett, hogy sokadik biztonsági játéknak megkomponáltként csak fájna és untatna, egy vígjátéknak kellemes, nekem pozitív csalódás volt.

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

LORENSKOG DISAPPEARANCE

Bár csak ne kezdtünk volna bele... 5 részes sorozat, amiben egy milliárdosnak eltűnik a felesége állítólag megtörtént események alapján. De nincs vége, nincs megoldás a végén (lehet, hogy a való világban se volt). Időpocsékolás volt a film. Húzzák, nyújtják mint a rétestésztát. Semmi nyom sehol.

Semmiképpen nem ajánlott.
Forsvinningen-pa-Lorenskog-poster-500x735.jpg
Forsvinningen-pa-Lorenskog-poster-500x735.jpg (50.61 KiB) Megtekintve 2069 alkalommal
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2022.09.18., vas. 12:01
Ugy tunik lassan mar tenyleg mindenbol (is) lesz sorozat.

https://www.nme.com/news/tv/blade-runne ... ks-3311163

Egyelore tobb fenntartasom is van reszben az Amazon miatt, reszben mert Ridley Scott utobbi 10 evenek jo rendezesei sajnos nem a sci-fi mufajbol kerultek ki, de hatha.
De itt most nem rendezni fog, hanem producerkedni.
Ilyen ez a filmipar, aminek sikere van, abból sorozatot (is) kell csinálni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2383

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ezeket még olvasni is fáj, nemhogy átélni... 😳
Épeszű ember az első ilyen sérülés után abbahagyta volna ezeket a dolgokat.
De talán ezért is imádjuk Jackiet, mert ő nem így gondolta :D

https://www.mafab.hu/article/jackie-cha ... is-faj--31

Párat ismertem, főként a film végi jelenetek miatt, de ez így ez egy "szép" gyűjtemény, és gondolom mennyi nincs még leírva itt...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: merida »

Egy remek sorozat, első évada.
Erősen ajánlott!
https://m.imdb.com/title/tt5645432/
the_old_man_cover-930x620.jpg
the_old_man_cover-930x620.jpg (90.07 KiB) Megtekintve 2448 alkalommal

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Ebri »

Sisyphus

Az utolsó részig nekem tetszett, van benne időutazás, kalandok, meglepő dolgok, aztán kezd egyre több logikátlanság becsúszni, ami a végére valami számomra értelmezhetetlen katyvasszá vált az utolsó részben.Szóval ha valaki elkezdené, mert érdekes, csalódhat a végén.

A világ legrosszabb embere

Ez eléggé más stílus, mint a fenti, jellemfejlődés meg minden, az elején elég unalmasnak és érdektelennek tűnt, az első három fejezetet két etapban néztem meg, utána viszont végignéztem, s még tetszett is. Van egyfajta hangulata, s az elején nem túl szimpatikus főhős is érthetőbbé válik.

Tomorrow

Elsőhöz hasonlóan dél-koreai, ez tetszett elejétől a végéig, bár szerintem az első rész volt a legjobb, felépítésben is. Némi betekintést nyújt a helyi hiedelemvilágba is (ami szintén némileg logikátlan), számomra a hazafias részei inkább idegesítőek voltak, a többi viszont érdekes és bőven nézhető. S a teljes sorozatnak is van egy íve, értelemszerűen a végére minden kiderül.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Aszpirin írta:
2022.09.15., csüt. 17:38
tamagaba írta:
2022.09.15., csüt. 07:32

Hű ezt meg kell néznem :napsut:
El akarod lesni a titkaikat, mi? :D :D :D
Anyám részéről földijük vagyok és nagyon tetszik a humoruk, beszédük életfelfogásuk
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tamagaba írta:
2022.09.15., csüt. 07:32

Hű ezt meg kell néznem :napsut:
El akarod lesni a titkaikat, mi? :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”