Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

-KP- írta:
2022.11.28., hétf. 00:33
. Csak azt nem értem miért ebben a topikban kérdezed..
Jogos, átraktam a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

tomistarrr írta:
2022.11.27., vas. 17:48
Sziasztok!

Mélysugárzó vásárlás előtt állok, s elsődlegesen a REL-re esett a választásom.
Két jelölt van :
- REL T/9X
- REL HT/1205 MK2

Főleg házimozira használnám egy kb.28m2-es nappaliban, viszont ez a nappali össze van nyitva az étkezővel és a konyhával is, így összességében van 60m2 is.
A meglévő 5.0-ás rendszer :
Quadral Ascent 80LE + Ascent 10LE + Phase 16 dipol + Denon AVR-X3500H

A fentiek ismeretében melyik mélyládát ajánlanátok?
Az új MK2-es 1205-öt dícsérik, hogy jobb, mint az elődje, a T sorozat viszont magasabb szintű..., de nem tudom szükség van-e rá a fenti összeállításhoz?! Árban kb.50eFt különbséggel lenne.
Ha csak ez a két lehetőség van, akkor egyértelmű HT széria. Csak azt nem értem miért ebben a topikban kérdezed..

Avatar
tomistarrr
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017.10.28., szomb. 22:56
Értékelés: 0

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tomistarrr »

Sziasztok!

Mélysugárzó vásárlás előtt állok, s elsődlegesen a REL-re esett a választásom.
Két jelölt van :
- REL T/9X
- REL HT/1205 MK2

Főleg házimozira használnám egy kb.28m2-es nappaliban, viszont ez a nappali össze van nyitva az étkezővel és a konyhával is, így összességében van 60m2 is.
A meglévő 5.0-ás rendszer :
Quadral Ascent 80LE + Ascent 10LE + Phase 16 dipol + Denon AVR-X3500H

A fentiek ismeretében melyik mélyládát ajánlanátok?
Az új MK2-es 1205-öt dícsérik, hogy jobb, mint az elődje, a T sorozat viszont magasabb szintű..., de nem tudom szükség van-e rá a fenti összeállításhoz?! Árban kb.50eFt különbséggel lenne.

Avatar
Fecke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.08.03., szer. 07:43
Értékelés: 9

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fecke78 »

Sziasztok Atmos hangfalat keresek
MAGNAT ATM 202
KLIPSCH R-40SA
Canton AR-400
magyarán max kb 200 e ért , van valami ajánlás és van ami kerülendő ?
Jamo c 805 frontok
marantz mm 8003 hajtaná , nappali elhelyezés , nem moziszoba
köszi

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2022.11.06., vas. 12:42
Megköszönném a fáradozást ha valaki megnézne nekem egy beállítást, hogy a DCX2496 -on Mono módban engedi e az x-over váltási pontokat mind a 6 csatornán subra! konfigurálni vagy következetesen csak a szokásos Sub-L-LM-M-MH-H frekitartományok közelében beállítható?
Működik az elképzelésed. MONO üzemmódban az Out1 csatornát SUB módra állítottam szokványos paraméterekkel, majd a beállításokat átmásoltam minden kimeneti csatornára. Így most 6 db SUB kimenet van azonos beállításokkal, de az Input Source, Crossover, EQ, DynEQ, időzítés, limiter paraméterei csatornánként állíthatók.

IMG_20221106_152202.jpg
IMG_20221106_152202.jpg (135.71 KiB) Megtekintve 1933 alkalommal
IMG_20221106_152049.jpg
IMG_20221106_152049.jpg (146.81 KiB) Megtekintve 1933 alkalommal
IMG_20221106_152030.jpg
IMG_20221106_152030.jpg (133.04 KiB) Megtekintve 1933 alkalommal

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: rTom »

Sziasztok!
Beteszem ide is, hátha itt is releváns, nem csak a Pro audioban.

Segítséget szeretnék kérni a Behringer dcx2496 PRO tulajoktól.

MultiSubos kiépítésen gondolkodom, 4 subwoofer csatorna kezelését és paraméterezését szeretném egy eszközön belül megoldani manuálisan, a tervezett passzív subok miatt. (diy)

A DCX manuálban szereplő mono módot elviekben nem erre találták ki, de a folyamat ábrából levezetve működhetne a 6 kimeneti csatorna egyenkénti subra vágása, PEQ, Delay, Comp is.

Megköszönném a fáradozást ha valaki megnézne nekem egy beállítást, hogy a DCX2496 -on Mono módban engedi e az x-over váltási pontokat mind a 6 csatornán subra! konfigurálni vagy következetesen csak a szokásos Sub-L-LM-M-MH-H frekitartományok közelében beállítható?
Köszönöm.
dcx2496.jpg
dcx2496.jpg (105.28 KiB) Megtekintve 2080 alkalommal
dcx2492mono.jpg
dcx2492mono.jpg (57.81 KiB) Megtekintve 2080 alkalommal

WildBoy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.09.22., csüt. 10:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: WildBoy »

ZolaBA írta:
2022.09.24., szomb. 04:57
WildBoy írta:
2022.09.24., szomb. 00:46
A max beruházás az valahol 200 000 Ft esetleg kicsivel e fölött.
Szerintem... Nézegesd a használt piacot, mert ennyi pénzért, ennyi elvárással új berendezés az nem egyszerű.
btw. azt illene eldönteni, hogy hány db hangsugárzót szeretnél? 2.0 / 2.1 / 3.1 / 5.1 / 7.1 ... stb :)
Köszönöm a válaszod és a jó tanácsokat!

Szerinted ilyen szolgáltatás szint mellett mi a normális, reális cél ár, mondjuk soundbar-ból?

Persze szeretnék végtelen X.1-es hangban és vezeték nélküli hátsó szatelitekben is gondolkodni, de a tv egy IKEA faltól-falig szekrény rendszerben áll és nem tudom közvetlenül sehogy sem a fal mellé, a földre center elől tenni a mélynyomót, másrészt ez hadüzenet nélküli háború kezdéshez vezetne a szomszéddal és gondolom a költsége ennek többszöröse is lehet egy sound bár megoldásnak és valahogy most nincs „kedvem” 1 millió Ft-ot kipattintani csak hangra.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

WildBoy írta:
2022.09.24., szomb. 00:46
A max beruházás az valahol 200 000 Ft esetleg kicsivel e fölött.
Szerintem... Nézegesd a használt piacot, mert ennyi pénzért, ennyi elvárással új berendezés az nem egyszerű.
btw. azt illene eldönteni, hogy hány db hangsugárzót szeretnél? 2.0 / 2.1 / 3.1 / 5.1 / 7.1 ... stb :)

Ha teheted és még nem tetted hallgass meg pár soundbar-t otthoni környezetben - de úgy, hogy nem 3 perc teszt, hanem nézzél végig egy filmet vagy legalább fél órát. Nagyon jó lenne ha nem csak filmbe hallgatsz bele, hanem egy focimeccsbe, reklámba, konzol játékba, zene csatornára/youtube-ra is. Tedd meg ugyanezt egy "moduláris" házimozi rendszeren, ahol van mondjuk egy center 2x13cm -es mélyközéppel, nem kell benne semmi drága legyen, sőt. Nem szeretném a "szádba adni" az eltéréseket, de amire érdemes figyelni: dübörög-e mint az állat ok nélkül, érteni-e a szöveget, beszédet - úgy,hogy közben az effektek hangereje elviselhető, fáraszt-e a hangja, van-e késztetés, hogy állíts rajta hangszínt és meg tudod-e oldani.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

WildBoy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.09.22., csüt. 10:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: WildBoy »

Sziasztok,

A tanácsotokat szeretném kérni, soundbar vagy esetleg, kisebb moduláris házimozi hangrendszer beszerzéséhez. A dologban az a kihívás, hogy ez egy lakótelepi lakás lenne és az alsó szomszédom hát finoman szólva zaj érzékeny, ráadásul a balhés, fel rohangálós fajtából. Szóval a cél nem az lenne, hogy a létező legtöbb wattot tudja kipréselni magából a rendszer. Ezért is gondoltam elsősorban soundbar-ra.

A szoba sztenderd 22 m² körüli lakótelepi lakás nappali szobája és egy 65 colos LG OLED lenne a kép adó hozzá.
A média lejátszó az egy NVIDIA SHIELD TV Pro (2019) és főleg Plex-en keresztül használom, egy terebélyes UHD remux gyűjteménnyel. Így igény lenne mint DTS fullos támogatásra, mind Dolby Atmos-ra.

A max beruházás az valahol 200 000 Ft esetleg kicsivel e fölött.

Egy kezdetleges Smart home is van back bone-ként, mind Google Home, mind Apple Home lehetséges. Esetleg szintén érdekes lehet ha van zene stream elő szolgáltatás is benne: Spoty vagy Apple Music (TIdal?)

Próbáltam én is körülnézni a piacon de zavarbaejtően nagy a választék és nem igazán igazodom ki, hogy mi is amit érdemes és mi is amihez inkább nem érdemes nyúlni.

Ha még esetleg aktívan létező termék támogatása is van a dolognak, gondolok itt firmware frissítésekre, akkor az lenne a nonplus-ultra.

Utólagos Edit: Gameing felhasználás is fontos lenne, PlayStation 4 Pro, később PlayStation 5.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét és a kiigazítását hogyha hülyeségeket írtam vagy irreálisak az ár alapú elképzeléseim.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Spiky03 írta:
2022.09.15., csüt. 17:41
Ha ez rám vonatkozna, akkor pont, hogy meglehet győzni. ;)
Meg nincs évek óta Anthemem, tavaly vettem meg, azóta kerültem az ARC közelébe.

Amúgy megfogadom a tapasztaltabbak tanácsait, és amiket tudok azok meg is csinálok (persze csak olyanokat, amik kivitelezhetőek. :D )
Természetesen, nem rád vonatkozik!

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Ha ez rám vonatkozna, akkor pont, hogy meglehet győzni. ;)
Meg nincs évek óta Anthemem, tavaly vettem meg, azóta kerültem az ARC közelébe.

Amúgy megfogadom a tapasztaltabbak tanácsait, és amiket tudok azok meg is csinálok (persze csak olyanokat, amik kivitelezhetőek. :D )
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

-KP- írta:
2022.09.15., csüt. 13:55
De ha kikapcsolod az ARC-ot, a szobában jelenévő 10decibeles kiemelések NEM a dinamika része. Ezt nem vagy hajlandó elfogadni már évek óta….
Csodálom a kitartásodat, hogy évek óta széllel szemben pi..lsz.
El kellene engedned, van akit észérvekkel, tényekkel sem lehet meggyőzni🤷‍♂️

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1786
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Spiky03 írta:
2022.09.15., csüt. 11:55
Nem volt alja meg teteje.
Van lehetőség a "target curve" finomítására, hogy ne vágja ilyen meredeken alul-fölül. A room gain is segít ezen (a szubon).
Próbálgasd nyugodtan, meglátod tetszeni fog a végén. :smile32:
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Köszi Szepi az infókat. leborulok.gif

A távolságokat kézzel vittem be a mérés után, mert mnt korábban kiderült azokat az Anthem nem méri be magának.
Tegnap amikor Zsolti itt volt megnéztük úgyigy, hogy kikapcsoltuk az ARC-ot, igaz semmi mást nem módosítottunk és meg hallgattuk úgy is. Nekem úgy mintha kicsit laposabbnak tünt volna.
A Dolby az nincs bekapcsolva.
A szubhoz kellene egy Mini DSP HD akkor legalább.
Vagy ugye átállni HTPC/végfok párosra és akkor ott lehet mindent is állatnai. :D

@Cseneles
Igen gondoltam, hogy valami ilyesmi lehet. Sajnos REW-em nincs és mikrofonom sem csak az amit az Anthemhez adtak.

@-KP-
Biztos van olyan kiemelésem, én nem tudom, mint írtam nem értek hozzá. :D
Olyan beállításokat lehet a 710-nél is csinálni, mint ami a videóban 12 perc után van, ha esetleg arra gondoltál?
Mondjuk nem tudom ott miket és hogy kellen állítani, hogy jobb legyen. :D
De Zsolti azt mondta, hogy van még tartalék a rendszerben és egy jó beállítással még jobb lehet.
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

szepi0808 írta:
2022.09.15., csüt. 13:30
Spiky03 írta:
2022.09.15., csüt. 11:55
Végre fel kerültek a falra az LCR-ek! ;peace;

Így megcsináltam az Antehmmel a bemérést 5 pontban, mert ugye az a legkevesebb, amit enged. :)

Ezek az eredmények születtek:
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2022-09/3470 ... d6_arc.jpg
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2022-09/3470 ... levels.jpg

Grafikonra azt mondták, hogy rajzolni sem lehetne szebbett. Úgyhogy vsz itt az Anthem bűvészkedik valamit. :D

Volt nálam egyik fórumos kolléga és Ő úgy jelemezte, hogy neki kicsit nyers volt a hang. Nem volt alja meg teteje.

Szóval van esetleg valaki a környékemen, aki ért a beállítások pofozásához és kitudja hozni a maximumott a szettemből? leborulok.gif

Én sajnos nem értek hozzá, hogy mit merre kellene tekergeni, hogy jobb legyen. sad.gif
Sajnos a sub nem EQ-zható, ahogy látom, de viszont nincs is nagyon rossz görbéje és a többi se katasztrófa.
Csinálj egy preset 2, ahol ARC off és dolby off, ha abban van olyan. Manuálisan vidd be a távolságokat, a hangerőszinteket és 80hz vágás mindenre és nézd meg hogy nagyobb dinamikát kapsz-e. Sajnos REW nélkül a fázist és sok mindent nem fogsz látni. De sokan tévhitben vannak, hogy a ARC, Dirac, meg hasonló autokalibrátorok majd megcsinálják rendesen. Nem fogják! és mivel a jel utat végig futtatják saját sofrekükön, ezért sok dinamika is kárba vész.
De ha kikapcsolod az ARC-ot, a szobában jelenévő 10decibeles kiemelések NEM a dinamika része. Ezt nem vagy hajlandó elfogadni már évek óta. Az ARC-al kapcsolatban pedig egy alig pár hónapos feature, hogy még grafikusan is mutatja neked, ahogy megkeresi a szubvágásánál a fázist, és látod ahogy próbálgatja a különféle beállításokat. Gene az audioholicsnál ódákat zengett róla, és azt mondta, hogy a rew-es mérés se csinálta meg jobbra.


youtu.be/L8RObv5DWu8


Persze sajnos ez a feature csak az új készülékeken működik, a régiekkel nem.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2047

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Spiky03 írta:
2022.09.15., csüt. 11:55
Végre fel kerültek a falra az LCR-ek! ;peace;

Így megcsináltam az Antehmmel a bemérést 5 pontban, mert ugye az a legkevesebb, amit enged. :)

Ezek az eredmények születtek:
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2022-09/3470 ... d6_arc.jpg
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2022-09/3470 ... levels.jpg

Grafikonra azt mondták, hogy rajzolni sem lehetne szebbett. Úgyhogy vsz itt az Anthem bűvészkedik valamit. :D

Volt nálam egyik fórumos kolléga és Ő úgy jelemezte, hogy neki kicsit nyers volt a hang. Nem volt alja meg teteje.

Szóval van esetleg valaki a környékemen, aki ért a beállítások pofozásához és kitudja hozni a maximumott a szettemből? leborulok.gif

Én sajnos nem értek hozzá, hogy mit merre kellene tekergeni, hogy jobb legyen. sad.gif
Sajnos a sub nem EQ-zható, ahogy látom, de viszont nincs is nagyon rossz görbéje és a többi se katasztrófa.
Csinálj egy preset 2, ahol ARC off és dolby off, ha abban van olyan. Manuálisan vidd be a távolságokat, a hangerőszinteket és 80hz vágás mindenre és nézd meg hogy nagyobb dinamikát kapsz-e. Sajnos REW nélkül a fázist és sok mindent nem fogsz látni. De sokan tévhitben vannak, hogy a ARC, Dirac, meg hasonló autokalibrátorok majd megcsinálják rendesen. Nem fogják! és mivel a jel utat végig futtatják saját sofrekükön, ezért sok dinamika is kárba vész.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 417
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Ezek kalkulalt szamitasok nem valos visszamert adatok. REW-el visszamerve kozeleben sem lenne a zold vonaladnak, persze ettol meg hatradolhetsz es elvezheted.

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Végre fel kerültek a falra az LCR-ek! ;peace;

Így megcsináltam az Antehmmel a bemérést 5 pontban, mert ugye az a legkevesebb, amit enged. :)

Ezek az eredmények születtek:
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2022-09/3470 ... d6_arc.jpg
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2022-09/3470 ... levels.jpg

Grafikonra azt mondták, hogy rajzolni sem lehetne szebbett. Úgyhogy vsz itt az Anthem bűvészkedik valamit. :D

Volt nálam egyik fórumos kolléga és Ő úgy jelemezte, hogy neki kicsit nyers volt a hang. Nem volt alja meg teteje.

Szóval van esetleg valaki a környékemen, aki ért a beállítások pofozásához és kitudja hozni a maximumott a szettemből? leborulok.gif

Én sajnos nem értek hozzá, hogy mit merre kellene tekergeni, hogy jobb legyen. sad.gif
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Köszönöm. :)

Igen valóban nagyon jó lett!
Ma megcsináltam az ARC bemérést, most még jobban szólt, mint amikor csak bekötttem.

Csak ámultam, hogy a hátsókból is milyen erővel jönnek a hangok/effektek, amik a Cantonokból máshogy jött, olyan mintha tompábbak lettek volna ott.
Meg nagyon jó, hogy a front oldalon, ha átmegy valami az egyik oldalról a másikra akkor teljesen egységes a hang, nah meg akkor is ha hátra is megy ez.

Nagyon jó teret is csinál az 5 db LCR.
Megnéztem pár Dolby Atmos-os demot és jött mindenfelől a hang, pedig nincs Atmos-om. :D

Úgyérzem jó vásárt csináltam, megérte rá várni. ;peace;

Már csak egy 2-3 óra családmentes idő kellene, hogy tudjak nézni valami jó zúzós filmet normális hangerőn. 31_1_21.gif
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2047

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Spiky03 írta:
2022.09.05., hétf. 13:48
Elnézést mindekinkitől akit esetleg felzakalttam volna a kérdésemmel! :smile53:
Engem nagyon, és napok óta nem alszom, hogy kérdezni mertél. Persze, ha pro lett volna, akkor az megbocsájtható lett volna, de ilyen kis szar LCR-ekkel többet ne izgass fel légyszi! :D
Gratula, meglátod milyen jó lesz! :)
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Csak nem Ferinél? :)

Köszi neked is az infót! leborulok.gif

Igen az a következő lépés majd valamikor. Oda egy 15" reflexes szub és kész is vagyok. :D
De lehet megy az Ulti és lesz helyette 2 db 12" reflexes.

Majd kialakul ha ott tartok.

Most a frontok kerüljenek fel végre a falra és bemérem az Anthem ARCal és egy ideig hátradőlök és élvezem az egységes mozit! ;peace;
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3004
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1516

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Spiky03 írta:
2022.09.05., hétf. 13:48
Durva, hogy mit tud az 5 egyforma hangfal! ;peace;
Hallottam ilyeneket, vagyis szerintem teljesen ezeket a hangfalakat egy fórumtársnál és igen meggyőző volt, amit mutattak.
Tiszta és dinamikus hangot tudnak - akár referencia szinten sem torzítanak.

Mivel a szobát nagyon nem lehet alakítgatni - a porszívó helyére majd még egy szub és kész is van! Az asszonynak be lehet adni, hogy még egy dög az nagyobb helyet foglal el a szobában, így kevesebbet kell a porszívónak dolgoznia.
;)

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Elnézést mindekinkitől akit esetleg felzakalttam volna a kérdésemmel! :smile53:

Hittem én azoknak akik írták, hogy vízszintesen kell tenni, csak szerettem volna ezt a saját fülemmel is megtapasztalni, hogy én nálam hallok-e eltérést.
Most délelőtt teszteletem székre téve a frontokat, és igen valóban vízszintesen, ténlyeg teresebbnek hatott a hang.
Pedig nem állítottam még semmit sem az erősítőn még a Canton mérései voltak benne, csak az ARC-t kapcsoltam ki. :)
Durva, hogy mit tud az 5 egyforma hangfal! ;peace;

Sajnos az elektronika áthelyezése jobb oldalra nem nagyon oldható meg, mert a tv és a szekrény mögött vannak a lyukak a falban,a miben a vezetékek mennek (HDMI tvbe, HDMI projektotba, hangfalkábel hátra). Amúgy másk tv szekrényen gondolkodtam, hogy azt, hogy lehetne átvarriálni. gondolkodik.gif

Így most az a helyzet, hogy a BD pocot kb 9 centivel bentebb kell tenni, hogy a 60 centis hangfal elférjen a bal oldalon ott ahova Te is rajzoltad vízszintesen, ha oda teszem.
De lehet egy sorral lentebb és akkor nem kell átpakolni mind a két DB polcot, hanem csak a vászonnak kell a végállását fentebb állítani, mert most fullre lejön, meg akkor a szub is maradhat ott ahol van.
Ez járna a legkisebb átalakítással. :D

Köszi mindenkinek az infót! leborulok.gif
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3004
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1516

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2022.09.05., hétf. 09:41
Ha beforgatja, akkor ok, de kb. +-10fokban lesz jó hang. Ha vízszintesen használná ahogy kell, akkor kb. +-40-50fok is meglenne.
Igen.

De a szoba, ami nappali is - elég kevés lehetőséget ad valóban.
Gondolkodtam a kép alapján, hogy mit csinálnék, ha már Jamo-kat szeretnék használni.

Semmiképpen sem tenném függőleges helyzetbe.
A jelenlegi fehér szekrényt elpaterolnám és vennék egy sokkal kisebbet, amin a center csücsül.
Az elektronikát egy szép és akár fehér HIFI szekrényre tenném - oda, ahol most a virágállvány van.

Így a center mellé el lehet helyezni a szubot és mellé egy kis hangfal állványra, ami akkora, mint a szekrény a bal frontot. Jobb oldalra szintén. Úgy egy magasságban lenne a három hangfal. Ha az asszony engedi, hogy ne legyen szekrény, akkor a centert is arra tenném.
A hangfalakat, ha lehet egy picikét felfelé irányítanám.
+A robotporszívó elférne a bal oldalon.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Na most látom, tegnap nem nyomtam rá a bővített hozzászólásra. Szóval audioholics tesztelte a Rel 1510 szubot, ami a 1508 utóda.

Kép

Akit csak a hangnyomás értékek érdekelnek:

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”