Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Én csak az elsőt láttam, ez alapján nekem bejött.
Abban igazad van, hogy a könyv pörgősebb, ezért jobb is. (de maradjon is így)
Ez a nemcsere valóban szörnyű.

Elgépelted Asimovot.
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Megnéztem az Alapítvány első két részét (egyelőre ennyi jelent meg). Összesen kicsit több, mint két óra.
Sírok, basszus.
De. Adok neki még esélyt. Felejtsük el a könyve(ke)t. Nyilvánvalóan annak
alapján
készült a sorozat. Nézzük csak a sorozatot, mint egy szórakoztatóipari terméket (képes leszek rá? nem tudom).

A látvány okés, de nem az a katarzis, amire a trailerek alapján számítani lehetett.
A főcím a leglátványosabb, az nagyon tetszik. A zene is, bár nagyon hajaz a Trónok Harca zenéjére. Stílusban.

A Star Wars-os siklót igazán kihagyhatták volna. Ez egy sci-fi (kellene legyen), nem egy sci-finek álcázott fantasy.
Klónozás? Őrülten gonosz uralkodó? Emberekre támadó hüllőszerű idegen lények (á lá Alien?) Még hány ilyen scifi-s klisét akarnak beletuszkolni, hogy “menő” sci-fi legyen?

Szerplők. Salvor Hardin egy fekete nő? Gaal Dornick egy fekete nő? Eto Demerzel nő? Ám legyen, ilyen PC világot élünk, most ez kell. De egyik alakítás sem meggyőző, olyan unottan játszanak… Még a Seldont alakító színész is…

De hogy kerül ebbe az időszeletbe Lewis Pirenne? (oké, felejtsük el a könyvet). Ja, és amikor ott az érzes, hogy a könyv pörgősebb, mint a film (bakker FEEJTSÜK EL a könyvet!) De: tényleg muszáj szexjelenetnek is lennie egy Asimov-adaptációban? De ha már igen, legalább el tudnák velünk hitetni, hogy szeretik, vagy csak kívánják egymást… De nem, csak úgy nekidőlnek a szimulált naplementében…
Még nem következett be ugyan, de vajon “megússzuk” meleg vonal nélkül? (a tippem: nem).


A jó dolog: a hiperűrhajó nagyon eredeti. A trailerben azt hittem, egy fekete lyukat látok.

Nézem tovább, ofcourse, mert nagyon kíváncsi, de egyelőre sajnos csalódott is vagyok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Sajnos megöli a sok lelkizés.

Szvsz a zseniálistól messze van mint Zalaegerszeg Nyíregyházától.
Szerintem!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nyerd meg az életed

Egy zseniális koreai sorozat. Igaz, még csak az elején járok, de egyszerűen jó nézni, és tényleg odaszegez a székhez. A kimagasló értékeléseit így alá tudom támasztani, ami alapján elkezdtem nézni. Hamar be fogom fejezni, annyi szent.

https://m.imdb.com/title/tt10919420/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Na, amin még pislogtam, hogy "ez mi ez", az Az utolsó és első emberek.

https://m.imdb.com/title/tt8015444/

Néztem egy darabig, nem történt semmi, bele-bele tekertem, nem történt semmi, a végére tekertem, nem történt semmi.

Jó, mondjuk, Olaf Stapledon regényét se tudtam, anno, többszöri nekifutásra sem elolvasni.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Megtekintettem a Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása (Birds of Prey /and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn/) c. opuszt.
Izé.
Nem is tudom mit mondjak, EHHEZ KÉPEST a WW 1984 egy koherens és mély mondanivalójú film.
Mintha egy 109 perces, értelmetlen videoklipet néztem volna.
Mondjuk, a grand finale látványos és vicces.

A hölgyek jók, bár Margot Robbie mindenkit elhomályosít, a karakter is és a színésznő is.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ha már van előfizetésetek, nézzetek valami rendeset is. :D

youtu.be/HM3hsVrBMA4
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

TSanyi írta:
2021.09.20., hétf. 20:34
Aszpirin írta:
2021.09.20., hétf. 16:48
Az puhakötésű régi "Galaktika Fantasztikus Könyvek" példányaim szó szerint darabokra hullottak még gyerekkoromban.
Az alapítvány pereme - nekem is meg van/volt olyan rózsaszínes-lilás színtónusú könyvre emlékszem, bár őszintén megvallva, sosem olvastam. De már annyiszor dicsérted, hogy egyszer elolvasom… valahol biztos megtalálom.
Az Alapítvány pereme zseniálisan jó lett (és a folytatása is), megkockáztatom, hogy jobb, mint az első trilógia harmadik könyve… mégis azt javasolnám, hogy az eredeti trilógia első könyvével kezdd, mert az abban történtekre aztán folyton visszautalnak, és ezen az utalások, illetve az egész helyzet jobb megértéséhez kell az, hogy a trilógia első. egyszerűen Alapítvány c. könyve legyen az első olvasmányod. Az egy nagyon “pörgős” könyv, az egyes fejezetei között évtizedek telnek el, és ha az nem szippant magába, akkor az Alapítvány univerzuma nem neked való… de erre kevés az esély…
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Aszpirin írta:
2021.09.20., hétf. 16:48
Az puhakötésű régi "Galaktika Fantasztikus Könyvek" példányaim szó szerint darabokra hullottak még gyerekkoromban.
Az alapítvány pereme - nekem is meg van/volt olyan rózsaszínes-lilás színtónusú könyvre emlékszem, bár őszintén megvallva, sosem olvastam. De már annyiszor dicsérted, hogy egyszer elolvasom… valahol biztos megtalálom.

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

A Ted Lasso megvan, a múlt pénteki rész az nem volt semmi.
:D
Roy Kent a legnagyobb király.

See-t elkezdtem, egyelőre s01e2-nél vagyok, de kaszáláson gondolkodom.
A Senki volt ma soron, nagyon jól szórakoztunk.
Asszony betegállomány, én törött sarokkal szintúgy, a fiunk meg oviban. Mozimatiné, szex fagyi, rock&roll. :D
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9.1 írta:
2021.09.20., hétf. 18:52
Bátor húzás az Alapítványt "vászonra" vinni.
De a Gyűrűk ura is jól sült el.
Reménykedem.

Most fizettem elő az Apple Tv+-ra, egyelőre csalódás a havidíjas tartalommennyiség.
A gyerektartalom is plusz 900 Ft, és a legtöbb film is zsebbenyúlós.
Nem kenyérre kell, csak az elv.
A minőség viszont fullpull.
Amíg vársz az alapítványra, kezdd el a Ted Lasso-t, kíváncsi vagyok mit szólsz, de szerintem tetszeni fog.
De ha komoly hangvételű utópiákat szereted, a See is "must see", Jason Momoával a főszerepben - de az "ismeretlen" színászek is nagyokat alakítanak. Eslőre bugyutának tűnhet a történet alapja, mégis nagyon be tud szippantani. Nem is beszélve az elképesztően profi operatőri munkáról.
Ha pedig a misztikumért rajongsz, akkor "Lisey története" - kiváló minisorozat, A-kategóriás szereplőkkel.
Ja, és hábosrús kategóriában ki ne hagyd a "Greyhound"-ot Tom Hanks-szel.
Vagy, ha a természetfilmeket kedvelitek, akkor konkrétan bármelyiket - én végignéztem mindegyiket, zseniálisak.
Esetleg a "Hosszú motorozás" bármelyik részét...
Ezek mind benne vannak a havidíjas előfizuban.

A havidíjas tartalom valóban kevés - és csöpögtetik az epizódokat -, de ami van, az szinte mind nagyon minőségi cucc a maga műfajában, szerintem. Ebben nagyon különbözik a Netflixtől, amelyen a sok szemét között nagyítóval kell keresni a megbújó gyöngyszemeket.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Bátor húzás az Alapítványt "vászonra" vinni.
De a Gyűrűk ura is jól sült el.
Reménykedem.

Most fizettem elő az Apple Tv+-ra, egyelőre csalódás a havidíjas tartalommennyiség.
A gyerektartalom is plusz 900 Ft, és a legtöbb film is zsebbenyúlós.
Nem kenyérre kell, csak az elv.
A minőség viszont fullpull.
Szerintem!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.09.20., hétf. 17:24
Én a robot.
A piros LED csak annyi volt, hogy központi "parancsot" kaptak. Az csak akkor világított, amúgy nem.
A mesterséges intelligencia pedig sajátos módon értelmezte a 3 alaptörvényt, nem volt ott semmi gonoszság. Az emberiséget akarta védeni saját magától, amiben lássuk be, igaza volt. A módszer meg radikális volt, hasonlóan Tanos nézetéhez az univerzum megmentésével kapcsolatban. Van ez így...
A 200 éves emberhez képest nyilván inkább a látványra mentek rá, de attól még az alap törvény ott volt benne végig.

De ez is a szép benne, hogy, ahány ember, annyi felé képpen látja.
Ha értetted Asimov robotikájának a lényegét, akkor tudod, hogy Asimovnál egy mesterséges intelligencia soha nem hozhatott olyan döntést, ami akárcsak egyetlen embernek is akár a legkisebb mértékben is ártson, ha erről tudott. Még emberi parancsra sem. Minden egyes alkalom, amikor embernek ártott egy robot, félre volt vezetve ember vagy a körülmények által, de a félrevezetést is úgy kellett végrehajtani, hogy a robot ne tudja (és ne is tudja kikövetkeztetni), hogy árt az embernek, különben - ha elkerülhetetlen volt - inkább magát pusztította el. Ha utólag jutott a tudomására, hogy ártott embernek - ezt csak akaratlanul és tudattalanul tehette meg - tönkrement. Ez annyira erősen a pozitronagyak konstrukciós lényege Asimovnál, hogy egyrészt nem lehet kikapcsolni a robot megsemmisülése nélkül, másrészt - mivel a robotjai rendkívül intelligensek, és felismerik tetteik lehetséges következményeit - nagyon nehéz kijátszani.
Az totál elképzelhetetlen Asimov - egy meggyőződéses (mondhatni megrögzött) humanista - világában, ami az Én, a robot c. filmben történik. Egyrészt egy robot semmilyen módon nem kaphat felsőbbrendű utasítást másik mesterséges intelligenciától, mint bármely embertől, másrészt ezt nem lehet a robot tönkretétele nélkül megbuherálni, harmadrészt pedig bármely pozitronagyra épülő mesterséges intelligencia, amely az elé a dilemma elé van állítva, hogy vagy egy, vagy több embert elpusztítson, azonnal magát pusztítja el, mert az 1. törvényt semmilyen módon nem tudja mérlegelni, nincs benne "kivéve ha..."
Asimov robotikai törvényeiben ez a szenzációs. És ez esszenciális is, bárki csak egy kicsit is ismeri Asimov elveit, olyan filmet nem készíthet, ahol robotok tömege embereket gyilkolászik. A "piros led" pedig egy nevetségesen értelmetlen filmes klisé.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én csak a Legenda vagyok-ot kíséreltem megtekinteni W. Smith-szel, -től, de annyira semmi köze nem volt az eredeti regényhez, hogy felhagytam a klasszikusok lemészárlására tett kísérleteivel.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.09.20., hétf. 16:48
Alex_Aston írta:
2021.09.20., hétf. 16:21
Én leginkább a novelláit olvastam (vagyis azokból pár tucatnyit). Meg a 200 éves ember, Én a robot, illetve pár hasonló, de inkább rövidebb műremekeket. Zseniális, ahogy a robotokat 3 alap törvényét ki tudja forgatni. Le kéne porolnom a gyűjteményét. gondolkodik.gif
Péntek előtt újraolvasom én is Az Alapítvány előttöt és az eredeti trilógia első kötetét (mert igen úgy néz ki, hogy a sorozat, legalábbis az első évad, ezekre támaszkodik). Az Alapítvány egyébként egyike azon nagyon kevés könyvnek, amit többször is elolvastam. Az puhakötésű régi "Galaktika Fantasztikus Könyvek" példányaim szó szerint darabokra hullottak még gyerekkoromban. A 2000-es években megjelent nagyformátumú és keménykötésű nagy "Asimov Alapítvány-Robotika világa" sorozat példányai is megvannak, végig is olvastam akkor is őket, értelemszerűen azok nem hullottak még darabokra...

A 200 éves emberből egy igazán élvezhető filmet forgattak, Robin Williams felejthetetlen alakításával. Nagyon érdekes, kevesek által felvetett kérdést boncolgat az a mű: lehetnek-e egy jövendőbeli, önálló érzelmekre is képes mesterséges intelligenciának személyiségi jogai (ha már személyisége lehet). A film nagyon jól tálalja a kérdést és szemlélteti dilemmát: etikus-e ilyen lényeket létrehoznunk, majd rabszolgaként kezelnünk őket?

Az Én, a robot nem egy történet ugyan, hanem a robotika törvényeit tálaló majd több aspektusból górcső alá vevő különálló történetek gyűjteménye, da az ugyanezzel a címmel elkészített film szerintem Asimov művei szellemiségének a megcsúfolása, egy szégyen, hogy ezzel a címmel visszaélve elkészítettek egy ilyen filmet (olyan nevetséges klisékkel, hogy a "gonosz" robotok szeme pirosan világít, és ebből gyorsan fel is lehet őket ismerni) - Asimov ugyanis minden robotika-történetében azt boncolgatja, hogy a három alaptörvényt milyen körülmények között lehet "kicselezni", és minden esetben kiderül, hogy a robotika törvényeinek kijátszása csak emberi fondorlattal és szándékossággal lehetséges, maga a robot nem lenne képes rá (így "gonosz", az embereknek szándékosan ártó robotok Asimov világában nem léteznek, az ilyen irányba manipulált robotok "életképtelenek" - a gonoszság kizárólag emberi tulajdonság lehet nála!).
Én a robot.
A piros LED csak annyi volt, hogy központi "parancsot" kaptak. Az csak akkor világított, amúgy nem.
A mesterséges intelligencia pedig sajátos módon értelmezte a 3 alaptörvényt, nem volt ott semmi gonoszság. Az emberiséget akarta védeni saját magától, amiben lássuk be, igaza volt. A módszer meg radikális volt, hasonlóan Tanos nézetéhez az univerzum megmentésével kapcsolatban. Van ez így...
A 200 éves emberhez képest nyilván inkább a látványra mentek rá, de attól még az alap törvény ott volt benne végig.

De ez is a szép benne, hogy, ahány ember, annyi felé képpen látja.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

"...eddig senki nem merte megfilmesíteni... "

Én is többször elolvastam az alapítvány trilógiát, minden olvasásnál találtam valami olyan összefüggést, amit addig nem vettem észre... szerintem nem is nagyon lehet ezt vászonra vinni... de meglátjuk. A hangulatát valószínűleg át lehet adni, de a történetet nem gondolnám... esetleg részeit valahogy...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.09.20., hétf. 16:21
Én leginkább a novelláit olvastam (vagyis azokból pár tucatnyit). Meg a 200 éves ember, Én a robot, illetve pár hasonló, de inkább rövidebb műremekeket. Zseniális, ahogy a robotokat 3 alap törvényét ki tudja forgatni. Le kéne porolnom a gyűjteményét. gondolkodik.gif
Péntek előtt újraolvasom én is Az Alapítvány előttöt és az eredeti trilógia első kötetét (mert igen úgy néz ki, hogy a sorozat, legalábbis az első évad, ezekre támaszkodik). Az Alapítvány egyébként egyike azon nagyon kevés könyvnek, amit többször is elolvastam. Az puhakötésű régi "Galaktika Fantasztikus Könyvek" példányaim szó szerint darabokra hullottak még gyerekkoromban. A 2000-es években megjelent nagyformátumú és keménykötésű nagy "Asimov Alapítvány-Robotika világa" sorozat példányai is megvannak, végig is olvastam akkor is őket, értelemszerűen azok nem hullottak még darabokra...

A 200 éves emberből egy igazán élvezhető filmet forgattak, Robin Williams felejthetetlen alakításával. Nagyon érdekes, kevesek által felvetett kérdést boncolgat az a mű: lehetnek-e egy jövendőbeli, önálló érzelmekre is képes mesterséges intelligenciának személyiségi jogai (ha már személyisége lehet). A film nagyon jól tálalja a kérdést és szemlélteti dilemmát: etikus-e ilyen lényeket létrehoznunk, majd rabszolgaként kezelnünk őket?

Az Én, a robot nem egy történet ugyan, hanem a robotika törvényeit tálaló majd több aspektusból górcső alá vevő különálló történetek gyűjteménye, da az ugyanezzel a címmel elkészített film szerintem Asimov művei szellemiségének a megcsúfolása, egy szégyen, hogy ezzel a címmel visszaélve elkészítettek egy ilyen filmet (olyan nevetséges klisékkel, hogy a "gonosz" robotok szeme pirosan világít, és ebből gyorsan fel is lehet őket ismerni) - Asimov ugyanis minden robotika-történetében azt boncolgatja, hogy a három alaptörvényt milyen körülmények között lehet "kicselezni", és minden esetben kiderül, hogy a robotika törvényeinek kijátszása csak emberi fondorlattal és szándékossággal lehetséges, maga a robot nem lenne képes rá (így "gonosz", az embereknek szándékosan ártó robotok Asimov világában nem léteznek, az ilyen irányba manipulált robotok "életképtelenek" - a gonoszság kizárólag emberi tulajdonság lehet nála!).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.09.20., hétf. 15:58
Alex_Aston írta:
2021.09.20., hétf. 13:28
Asimov féle Alapítvány?
És mi ez? Sorozat lesz valahol?
Igen, igen. Asimov, sorozat, ősbemutató pénteken.

Le vagy maradva, sci-fi rajongói körökben ez az év talán legjobban várt terméke (na meg a Dűne-sorozat). Az Apple sorozata, AppleTV+ előfizu kell hozzá, de biztosan máshogyan is meg lehet majd nézni ;) A trailerek alapján beleöltek egy rakat pénzt, a látvány nem kicsit erős...

Asimov a science fiction egyik legnagyobb alakja, az Alapítvány pedig totál alapmű. Akkora, hogy eddig senbki nem merte megfilmesíteni. Olyan ez a mű a science fiction műfajnak, mint a Gyűrűk ura a fantasynek.
Én leginkább a novelláit olvastam (vagyis azokból pár tucatnyit). Meg a 200 éves ember, Én a robot, illetve pár hasonló, de inkább rövidebb műremekeket. Zseniális, ahogy a robotokat 3 alap törvényét ki tudja forgatni. Le kéne porolnom a gyűjteményét. gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.09.20., hétf. 13:28
Asimov féle Alapítvány?
És mi ez? Sorozat lesz valahol?
Igen, igen. Asimov, sorozat, ősbemutató pénteken.

Le vagy maradva, sci-fi rajongói körökben ez az év talán legjobban várt terméke (na meg a Dűne-sorozat). Az Apple sorozata, AppleTV+ előfizu kell hozzá, de biztosan máshogyan is meg lehet majd nézni ;) A trailerek alapján beleöltek egy rakat pénzt, a látvány nem kicsit erős...

Asimov a science fiction egyik legnagyobb alakja, az Alapítvány pedig totál alapmű. Akkora, hogy eddig senki nem merte megfilmesíteni. Olyan ez a mű a science fiction műfajnak, mint a Gyűrűk ura a fantasynek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.09.20., hétf. 13:00
Sci-fi rajongók, ne feledjétek: péntek (szept. 24) az Alapítvány premierjének napja!
Én nagyon várom már, annak ellenére, hogy a trailerekből megítélhetően jó sokat hozzáköltöttek (pedig az eredeti mű eléggé terebélyes), meg hogy Salvor Hardint női színész alakítja, akárcsak Demerzelt (a.k.a R. Daneel Oliwaw) és Gaal Dornick-ot is…
Asimov féle Alapítvány?
És mi ez? Sorozat lesz valahol?
Nem hallottam erről, meg könyvet is rég olvastam már erről. Annak is csak egy részét. De persze Asimovtól eddig csak jó dolgokat kaptam.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sci-fi rajongók, ne feledjétek: péntek (szept. 24) az Alapítvány premierjének napja!
Én nagyon várom már, annak ellenére, hogy a trailerekből megítélhetően jó sokat hozzáköltöttek (pedig az eredeti mű eléggé terebélyes), meg hogy Salvor Hardint női színész alakítja, akárcsak Demerzelt (a.k.a R. Daneel Oliwaw) és Gaal Dornick-ot is…
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

scaurus írta:
2021.08.11., szer. 12:08
A Kominsky-módszer (The Kominsky Method)

https://www.imdb.com/title/tt7255502/

Az első évadon vagyok túl.
Furcsa, mert nincsenek nagy tanulságok, nagy történések, de nem is harsányan röhögős vígjáték.
Valahogy, annak ellenére, hogy láthatóan (eddig) nem tart(ott) sehova, mégis szórakoztató.
Lehet, csak szentimentális lettem és, őszülő halálántékú vén majomként, szórakoztatnak más vén majmok... :D
A fiatalabb korosztályt képviselve bátran mondhatom, hogy ez egy zseniálisan egyszerű sorozat.
Az első évadon vagyok túl, és bár láttam, hogy Lemmy is megemlítette, de mindenképp meg akartam jeleníteni Michael Duglast és Alan Arkint. Ők most a kedvenc nyugdíjasaim :smile53:

Kép
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2021.09.19., vas. 07:40
tonee73 írta:
2021.09.19., vas. 07:34
Alex_Aston írta:
2021.09.19., vas. 07:03

Napalm lenne kb. a megoldás az ilyen problémákra.
Ha csak az ilyen szélsőséges véleményezés megy akkor inkább hanyagold ezt a topikot (is).
Kösz.
Kíváncsi lennék, hogy láttad e a filmet, és éltél e hasonló környékén.
Nem, nem láttam és valószínűleg nem éltem hasonló környéken - ha te igen az akkor sem jogosít fel ezen az oldalon (sőt szerintem semelyiken sem), hogy terjeszd az ezzel kapcsolatos ilyesféle nézeteidet.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tonee73 írta:
2021.09.19., vas. 07:34
Alex_Aston írta:
2021.09.19., vas. 07:03

Napalm lenne kb. a megoldás az ilyen problémákra.
Ha csak az ilyen szélsőséges véleményezés megy akkor inkább hanyagold ezt a topikot (is).
Kösz.
Kíváncsi lennék, hogy láttad e a filmet, és éltél e hasonló környékén.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2021.09.19., vas. 07:03

Napalm lenne kb. a megoldás az ilyen problémákra.
Ha csak az ilyen szélsőséges véleményezés megy akkor inkább hanyagold ezt a topikot (is).
Kösz.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”