Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

scaurus írta:
2021.06.25., pén. 07:26

Nem tudom, a sorozat lesz-e jobb, de ha stílusában, hangulatában az egész sorozat olyan mint az első két rész volt, akkor
Megnyugtatlak, igen, olyan. Sőt, rosszabb. Az első évadból nagyjából az első meg az utolsó két rész volt értékelhető emlékeim szerint. A második évad valamivel jobb, de ott is megvannak a filler részek sajna. Ami elég szomorú, tekintve hogy 7-8 részes egy évad fél órás epizódokkal. Hogy ennyire ne legyen ötlet megtölteni tartalommal úgy, hogy ekkora frenchise áll mögötte?

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Én szeretem olvasni ezeket a választékosan megírt véleményeket, még ha nem is értek velük mindig egyet. Ez is EGY vélemény a többi mellett.

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Ebri »

Bocs, nem tudtam, hogy A mandalóriról csak pozitív véleményt lehet írni. :D

Én magam is azt várom egy sorozattól, hogy leülök elé és kikapcsol.
Számos ilyen van, akár egy Netflix-es Chilling Adventures of Sabrina-án el tudok bambulni. ;peace;
A mandalóri, legalábbis eddig, számomra, nem ilyen.
[/quote]

Ugh, utóbbi első évada teljesen vállalható volt szerintem is, de a második kb megölte az elsőt... (Igaz, ilyenből számomra a legnagyobb csalódás a Glitch 3. évada volt).

Miután az utóbbi idők SW filmjei nekem se jöttek be, én azzal a kíváncsisággal ültem le a Mandalorian elé, hogy ha az első rész nem tetszik, abba is, hagyom. Aztán családdal néztük végig, nekem az általad említett gyengék egy része nem tűnt fel, s van amit nem is érzek gyengeségnek (pl. A dolog megoldása, hogy B dolgot megoldhassuk). De gondolom, mást keresünk filmekben, nekem az új sorozatból pont a sok ismétlést puffogtató Ébredő erő jött be, az Utolsó jedik már a maga logikájában is logikátlan volt szerintem, a befejezésről nem is beszélve.

De szerintem semmiképp ne tartsd magadban a kritikáid, én elég sok filmet néztem illetve nem néztem meg itt ajánlottak alapján, szóval szerintem a kritika mindenkinek jól jön.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Lemmy9.1 írta:
2021.06.25., pén. 08:19
Nem kell csak leülni elé és kikapcsolódni, nem a hibákat keresve, hogy kritikus írást lehessen közölni.
...
Bocs, nem tudtam, hogy A mandalóriról csak pozitív véleményt lehet írni. :D

Én magam is azt várom egy sorozattól, hogy leülök elé és kikapcsol.
Számos ilyen van, akár egy Netflix-es Chilling Adventures of Sabrina-án el tudok bambulni. ;peace;
A mandalóri, legalábbis eddig, számomra, nem ilyen.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 593

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Nem kell csak leülni elé és kikapcsolódni, nem a hibákat keresve, hogy kritikus írást lehessen közölni.
Szerintem marha szórakoztató, imádtam.
Mi is kellene még?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lemmy9.1 2021.06.25., pén. 08:21-kor.
Szerintem!

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Megtekintettem a The Mandalorian ("A Manda Lóránd kalandjai") első 2 epizódját.

Izé.
Eddig nem nagyon értem a körülötte kialakult hájpot.
Egy nem túl érdekes indítás, egy nem túl érdekes karakterrel.
(Persze, engem az eredeti trilógiában is hidegen hagyott Boba Fett karaktere, számomra érdektelen volt.)

SZÁMOMRA semmilyen SW hangulata nem volt, pl. a mandalóri vs. jawák összecsapás inkább emlékeztetett a Fantasztikus labirintusra mint bármilyen SW-ra.

Főhősünk is fura, egyik jelenetben egyszemélyes hadsereg, a másikban béna béla.

A "büszkeségére hassunk, hogy ülje meg a blurrg-ot" fájdalmasan súlytalan (dramaturgiailag rosszul felépített) jelenet volt, a "szerezd meg a tojást" jelenet meg a legrosszabb asztali szerepjátékot idézte (ahhoz, hogy A-ban megkapd a cuccost, menj el B-be valamiért, de azt csak akkor kaphatod meg, ha elmész C-be egy újabb valamiért).

Mivel SW, még nézem, sőt lehet, végignézem (ha nem SW lenne az 1. rész felénél elkaszáltam volna).

S nem a lézerkardok hiányoznak, a Zsivány Egyesben se nagyon volt és az eredeti trilógia óta (a vakok között a félszemű a király alapon), számomra, még mindig az volt a legjobb SW film.
Illetve Az utolsó jedikben volt némi spiritusz, csak nem hagyták kibontakozni.

Nem tudom, a sorozat lesz-e jobb, de ha stílusában, hangulatában az egész sorozat olyan mint az első két rész volt, akkor a magam részéről itt az ideje elengednem a SW univerzumot, ha a filmvásznon és a tévéképernyőkön ennyire futja 1983 óta.
(Tegyük hozzá, már A jedi visszatér is gyenge volt, a "nincs jobb ötlet, robbantsunk ismét egy halálcsillagot" történettel és a gungeneknél is gázabb ewokokkal.)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Kifejezetten tetszett, nem volt benne üresjárat. Nem az első jó orosz film, amit mostanában láttam. Ajánlom.

Sputnik
https://m.imdb.com/title/tt11905962/
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Szép gyűjtemény.
https://port.hu/cikk/magazin/a-filmtort ... gn=content

Az biztos, hogy Jackie Chan elképesztő.

De mondjuk az a ház fal dőlés sem semmi, ha tényleg nem díszlet volt. Sőt!
Csak a Marantz! :-D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Aszpirin írta:
2021.06.20., vas. 13:47

Nehéz téged megérteni :) Ennél jóval komolyabb sorozatokat 10 perc után dobbsz, de ezt a marhaságot képes voltál 150percig nézni? :D
Lehet. :D

Egyrészt, egészestés filmekkel megbocsátóbb vagyok (azt alkalmanként 1,5-2 óra alatt letudom), mint összességében sok órás évadokkal.
Lehet, hogy rossz filmekkel több időt töltöttem, mint mondjuk, a Battlestar Galactica 75/76 epizódja (attól függően, hogy a minisorozatot 1-nek vagy 2-nek számoljuk, lásd magyar és angol wiki oldal), de, hogy nem állok neki 70+ epizód megtekintésének, az teljesen biztos.
Ez van. ;)

Másrészt, a filmekkel, sorozatokkal én csak kikapcsolódni akarok, én még nem unom a szuperhős és/vagy képregényfilmeket, sőt, az eredettörténeteket se untam el, csak legyen benne némi spiritusz vagy (akár önreflexív) humor.
Egy sorozatban akár komolytalan, akár komoly, kell valami (hangulat, karakter, zene, akármi), ami oda láncoljon, nem elég ha szimplán jó (pl. Dark), sőt, lehet, hogy egy gyengébb sorozatban megfog valami, ami miatt mégis nézem (pl. Emerald City-t néztem volna tovább).


Egyébként, hétvégén belenéztem a Broooklyn Nine-Nine (Brooklyn 99- Nemszázas rendőrörs) sorozatba, de nem tetszett, volt benne 1-2 vicc, de amit láttam összességében nem volt vicces, ráadásul a szereplők sem voltak hitelesek, Andy Samberg sem nyomozónak tűnt, hanem egy standup-osnak, aki nyomozót próbál alakítani - sikertelenül, de a többiek se voltak jobbak - számomra.

Megnéztem a The Queen's Gambit (A vezércsel) 1. részét is.
A cselekmény nem volt túl izgalmas, de kellően érdekes volt és a színészi játék tetszett, így valószínűleg majd folytatom, de már elég sok megkezdett, de még be nem fejezett sorozatom van...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Az Apple TV+ -on megy egy új sorozat “Lisey története” (Lisey’s Story) címmel, ami egy Stephen King-adaptáció, A-kategóriás színészekkel (Julianne Moore, Clive Owen). Péntekenként jelenik meg egy-egy új rész, most a negyediknél tartanak (amit még nem volt időm megnézni). A könyvet nem olvastam, tehát nem tudom megállapitani, hogy mennyire hű ahhoz, de maga a sorozat az első három rész alapján ígéretesnek tűnik, én mindenesetre folytatom a nézését.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

scaurus írta:
2021.06.20., vas. 11:34
150 perc elfecsérelt lehetőség, kár érte.
Nehéz téged megérteni :) Ennél jóval komolyabb sorozatokat 10 perc után dobbsz, de ezt a marhaságot képes voltál 150percig nézni? :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Megtekintettem a Wonder Women 1984 c. opuszt.
Izé.
Azt hiszem eljutottunk oda, hogy már forgatókönyv sincs: a cselekményt mintha kínban született ötletek cél és értelem nélküli sorrendbe állításával alkották volna meg, mondván, hogy Gal Gadot úgyis elviszi a hátán.
Annyiban igazuk van, hogy Gal Gadot lehet, hogy nem minden idők legnagyobb színésznője, de ő maga a megtestesült WW (akkor is, ha nem olyan mint a képregényben - Schwarzenegger sem olyan mint a könyvbeli Conan...), őt bármennyi ideig el lehet nézni.
Illetve támadt egy vetélytársa: a kislánykori énjét alakító színészpalánta (Lilly Aspell) remekül hozta a mérges kislány karaktert, talán az övé a legemlékezetesebb alakítás a filmből.
Jó, meg a stáblistaközepi plusz jelenetben Lynda Carter cameo-ja vicces volt.

Ugyanakkor maga a film tele kínos marhaságokkal, logikátlanságokkal, ami azért "gáz", mert egy képregényfilmtől túl sok logikát nem vár(hat) az ember, de ez, ehh.
Pl. ha láthatatlanná vált a repülő, akkor miért láttuk a pilótafülkét, továbbá, ha WW láthatatlanná tud dolgokat tenni, ez a képessége hol volt a Justice League-ban?

Az alapkonfliktus nem lett volna rossz, a karakterekkel se lett volna semmi baj, csak a forgatókönyv és a dialógusok hiányoztak.
150 perc elfecsérelt lehetőség, kár érte.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Ebri »

scaurus írta:
2021.06.15., kedd 07:49
Belekezdtem a The Nevers sorozatba.

Az első 2 részt láttam, eddig amolyan viktoriánus x-men sztorinak tűnik steampunk és földönkívüliek-téma beütéssel.
Tisztességes és kedvelhető iparosmunkának tűnik.
Nekem az 5., de főleg a 6. rész kifejezetten tetszett, főleg az utóbbi, ami adott egy csavart az egésznek.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

The swordsman. egy old school bosszú film Koreából. Szép lassan indul be, hogy aztán az utolsó harmadban lehengereljen az akció. A harci koreográfia nagyon jó!


youtu.be/FCFppNzQMRw
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Belekezdtem a The Nevers sorozatba.

Az első 2 részt láttam, eddig amolyan viktoriánus x-men sztorinak tűnik steampunk és földönkívüliek-téma beütéssel.
Tisztességes és kedvelhető iparosmunkának tűnik.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.06.09., szer. 11:15
Alex_Aston írta:
2021.06.09., szer. 10:46
Ha nnyire bírod a sci-fi-t, ezt már esetleg láttad?
Űrsepregetők
https://m.imdb.com/title/tt12838766/

Én még nem, de jónak tűnik, bár az imdb pontszám kicsit csalódás. De sort kerítek rá mindenképp.
Belenéztem, de aztán kb 20 perc után ejtettem. Nincs rá különösebb okom, egyszerűen nem tudott lekötni. Talán máskor, más hangulatban, adok neki még egy esélyt.
Megnéztem tegnap. Nem volt rossz. Nem kidobtt idő. Hozza koreai színvonalat, ha nem is a legjobbak közül való.


Ez meg csak úgy eszembe jutott, mint jó film. Kicsit kifigurázza a világ működését.
Okja

https://m.imdb.com/title/tt3967856/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

kargidje írta:
2021.06.09., szer. 20:19
...
Már nem azért, de a a-felelem-orszagutjan hozzá képest kb. Bogyó és Babóca.
A leírás alapján lehet bele sem kezdtem volna, ááá, megint egy uncsi, sokszor látott történet.
Elég érdektelenül indul én is csak néztem, néztem.... aztán csak néztem. :nonononono: Nagyon komoly film!
Sem a holland filmet, sem az "elhollywoodosított" amerikai újrázást (remake) nem láttam, de a filmek alapjául szolgáló könyv, Tim Krabbé. Az aranytojás c. könyve elég gonosz...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Alex_Aston írta:
2021.06.09., szer. 19:45
kargidje írta:
2021.06.09., szer. 19:32
Ja, Netflix-re azt hittem ip cím alapján nézik melyik országból van a regisztráció és így csak az adott országra kiosztott címek elérhetőek.
Akkkkóókipróbálom. :smile32:
Én is 8-10 éve eredeti nyelven "kívánom meg" a filmeket, előtte el sem tudtam volna képzelni felirattal, most meg szinkronosan nem tudom. Na jó, a múltban azért volt pár magyar szinkron amiőőizé eléggé korrekt.
Pl. Riviéra vadorzói .... zseniális. ;peace;

Most jutott eszembe, nagyon régen láttam, de mintha pár napja lett volna. Sajnos vagy nem, a téma :smile30: komolysága beleégeti a retinába a képsorokat...
Spoorloos - Nyomtalanul
https://port.hu/adatlap/film/tv/nyomtal ... ovie-25341
Nem láttam a filmet, de jónak tűnik. A leírás alapján ez a film ugrott be. Szerintem jó kis mozi.

https://port.hu/adatlap/film/tv/a-felel ... /movie-275

Már nem azért, de a a-felelem-orszagutjan hozzá képest kb. Bogyó és Babóca.
A leírás alapján lehet bele sem kezdtem volna, ááá, megint egy uncsi, sokszor látott történet.
Elég érdektelenül indul én is csak néztem, néztem.... aztán csak néztem. :nonononono: Nagyon komoly film!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

kargidje írta:
2021.06.09., szer. 19:32
Ja, Netflix-re azt hittem ip cím alapján nézik melyik országból van a regisztráció és így csak az adott országra kiosztott címek elérhetőek.
Akkkkóókipróbálom. :smile32:
Én is 8-10 éve eredeti nyelven "kívánom meg" a filmeket, előtte el sem tudtam volna képzelni felirattal, most meg szinkronosan nem tudom. Na jó, a múltban azért volt pár magyar szinkron amiőőizé eléggé korrekt.
Pl. Riviéra vadorzói .... zseniális. ;peace;

Most jutott eszembe, nagyon régen láttam, de mintha pár napja lett volna. Sajnos vagy nem, a téma :smile30: komolysága beleégeti a retinába a képsorokat...
Spoorloos - Nyomtalanul
https://port.hu/adatlap/film/tv/nyomtal ... ovie-25341
Nem láttam a filmet, de jónak tűnik. A leírás alapján ez a film ugrott be. Szerintem jó kis mozi.

https://port.hu/adatlap/film/tv/a-felel ... /movie-275
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Ja, Netflix-re azt hittem ip cím alapján nézik melyik országból van a regisztráció és így csak az adott országra kiosztott címek elérhetőek.
Akkkkóókipróbálom. :smile32:
Én is 8-10 éve eredeti nyelven "kívánom meg" a filmeket, előtte el sem tudtam volna képzelni felirattal, most meg szinkronosan nem tudom. Na jó, a múltban azért volt pár magyar szinkron amiőőizé eléggé korrekt.
Pl. Riviéra vadorzói .... zseniális. ;peace;

Most jutott eszembe, nagyon régen láttam, de mintha pár napja lett volna. Sajnos vagy nem, a téma :smile30: komolysága beleégeti a retinába a képsorokat...
Spoorloos - Nyomtalanul
https://port.hu/adatlap/film/tv/nyomtal ... ovie-25341

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

scaurus írta:
2021.06.09., szer. 19:14

...Őszül a halántékom, egyre cinikusabb vagyok, és a vásznon egyre kevésbé érdekelnek a "normál, emberi alkotások".
Megvan a magam nyomora, máséra nem vagyok kíváncsi (másé nem vigasztal).

Nekem a film pont kikapcsolódás a mindennapokból, tőlem jöhetnek a szuperhősös-varázslós-tündéres filmek, csak legyen benne valami spiritusz, ne egy lélektelen iparosmunka legyen.
Adom ;peace;

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 225

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Aszpirin írta:
2021.06.09., szer. 09:51
...
Mindenesetre nem nehéz észrevenni, hogy a mainstream-ben mennyi teret vesztettek az eredeti forgatókönyves "normál, emberi" alkotások a szuperhősös, mutánsos, szörnyes, vámpíros-farkasemberes, zombis, varázslós-boszorkányos-tündéres stb. modern mesefilmek javára.
...
Pandémia alatt nekem (is) jóval több szabadidőm lett, filmet viszont (én is) kevesebbet nézek.
A "kedves naplóm" szerint 9 filmet láttam ebben az évben, a sorozat epizódokat nem könyvelem pontosan.
Fitalabb korombam ("bezzeg az én időmben") jártam filmklubokba, néztem "normál, emberi alkotásokat".

Őszül a halántékom, egyre cinikusabb vagyok, és a vásznon egyre kevésbé érdekelnek a "normál, emberi alkotások".
Megvan a magam nyomora, máséra nem vagyok kíváncsi (másé nem vigasztal).

Nekem a film pont kikapcsolódás a mindennapokból, tőlem jöhetnek a szuperhősös-varázslós-tündéres filmek, csak legyen benne valami spiritusz, ne egy lélektelen iparosmunka legyen.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2021.06.09., szer. 11:15
Alex_Aston írta:
2021.06.09., szer. 10:46
Ha nnyire bírod a sci-fi-t, ezt már esetleg láttad?
Űrsepregetők
https://m.imdb.com/title/tt12838766/

Én még nem, de jónak tűnik, bár az imdb pontszám kicsit csalódás. De sort kerítek rá mindenképp.
Belenéztem, de aztán kb 20 perc után ejtettem. Nincs rá különösebb okom, egyszerűen nem tudott lekötni. Talán máskor, más hangulatban, adok neki még egy esélyt.
(Látom, hogy valaki beírta, hogy ez tulajdonképpen a Serenity koreai verziója - nos, ez nekem biztosan nem ugrott be az első 20 perc alapján - a "legénység" tagjai csesztetik egymást és káromkodnak is, meg viccesnek tűnnek - de ez nekem messze nem volt elég ahhoz, hogy a Serenity-re asszociáljak (ami, kiváltképp az általa indított sorozat, a Firefly, egyik nagy kedvencem). De talán lehet, hogy túl hamar abbahagytam. Szerintem nézz bele te is, és alkoss róla saját véleményt, lehet, hogy túl nagy jelentőséget adsz a filválasztáskor az IMDB-számoknak. Az csak egy nagy súlyozott tetszésindex, kismillió ember véleménye alapján, te pedig Te vagy :)
Ezt én is elkezdtem 15-20 perc, de túl dél-koreai = próbálnak viccesek lenni + túltolják a gesztusokat + baromságnak tűnik az egész.

Egy két szösszenet, ha még nem láttad őket:
Contratiempo
https://www.imdb.com/title/tt4857264/

El Cuerpo
https://www.imdb.com/title/tt1937149/

El guardián invisible - spanyol, átlagos krimi lenne, de a családi szál elviszi elég meredek, már-már sokkoló irányba. Az egész komor, borús, eső áztatta, kiváló képi világgal.
https://www.imdb.com/title/tt4924942/

Egész jó Netflix sorozatok:
Az ártatlan/Keserű százszorszépek/A tárgyalás/Holtszél/A kígyó/A Valhalla gyilkosságok/13 parancsolat/Amit magad mögött hagysz/Hihetetlen/Mindhunter/Rejtély a hegyekben.....

ez meg már volt, de akkor néhány távol-keleti alkotás/(nagyon)akció, romantikus, dráma/:
Welcome to Dongmakgol
Secret (2007)
Firestorm (2013)
New world
Confession of murder
Always (2011)
Architecture 101
Norwegian wood (2010)
Secret sunshine (2007)
The client (2011)
No tears for the dead
The villainess
Cold eyes
A dirty carnival
Memories of murder
The thieves
A Hard Day
The yellow sea
Hindsight

+ érdemes Skandinávia felé kitekinteni, ott is vannak kiváló filmek.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.06.09., szer. 11:15


Belenéztem, de aztán kb 20 perc után ejtettem. Nincs rá különösebb okom, egyszerűen nem tudott lekötni. Talán máskor, más hangulatban, adok neki még egy esélyt.
(Látom, hogy valaki beírta, hogy ez tulajdonképpen a Serenity koreai verziója - nos, ez nekem biztosan nem ugrott be az első 20 perc alapján - a "legénység" tagjai csesztetik egymást és káromkodnak is, meg viccesnek tűnnek - de ez nekem messze nem volt elég ahhoz, hogy a Serenity-re asszociáljak (ami, kiváltképp az általa indított sorozat, a Firefly, egyik nagy kedvencem). De talán lehet, hogy túl hamar abbahagytam. Szerintem nézz bele te is, és alkoss róla saját véleményt, lehet, hogy túl nagy jelentőséget adsz a filválasztáskor az IMDB-számoknak. Az csak egy nagy súlyozott tetszésindex, kismillió ember véleménye alapján, te pedig Te vagy :)
Serenity nekem is nagy kedvencem. Amikor elcsípem tv-ben, mindig nézem.
És amikor először láttam, nem is tudtam, hogy egy sorozat záró epizódja, mozi film verzióban. Így is élvezhető, és kerek a történet szerintem. Sorozatot azóta sem láttam...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.06.09., szer. 10:46
Ha nnyire bírod a sci-fi-t, ezt már esetleg láttad?
Űrsepregetők
https://m.imdb.com/title/tt12838766/

Én még nem, de jónak tűnik, bár az imdb pontszám kicsit csalódás. De sort kerítek rá mindenképp.
Belenéztem, de aztán kb 20 perc után ejtettem. Nincs rá különösebb okom, egyszerűen nem tudott lekötni. Talán máskor, más hangulatban, adok neki még egy esélyt.
(Látom, hogy valaki beírta, hogy ez tulajdonképpen a Serenity koreai verziója - nos, ez nekem biztosan nem ugrott be az első 20 perc alapján - a "legénység" tagjai csesztetik egymást és káromkodnak is, meg viccesnek tűnnek - de ez nekem messze nem volt elég ahhoz, hogy a Serenity-re asszociáljak (ami, kiváltképp az általa indított sorozat, a Firefly, egyik nagy kedvencem). De talán lehet, hogy túl hamar abbahagytam. Szerintem nézz bele te is, és alkoss róla saját véleményt, lehet, hogy túl nagy jelentőséget adsz a filválasztáskor az IMDB-számoknak. Az csak egy nagy súlyozott tetszésindex, kismillió ember véleménye alapján, te pedig Te vagy :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”