Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

DeLorean mozija

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 620

Re: DeLorean mozija

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
21 perccel ezelőtt
Kipróbáltam a batmobilos jelenetet, a crown xls1502 -20db világít, a -10dB indikátor pislog. Tényleg brutális, arcleszaggató élmény. :)
:tutiok:

Telefonnal mérted? DecibelX?
Mennyire ment föl a peak?

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 555

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Kipróbáltam a batmobilos jelenetet, a crown xls1502 -20db világít, a -10dB indikátor pislog. Tényleg brutális, arcleszaggató élmény. :)
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 679

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Bal oldalon fent.
torzitas.jpg
torzitas.jpg (217.29 KiB) Megtekintve 110 alkalommal
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Tamoo írta:
2021.06.13., vas. 18:54
Ez a három szub együtt? Teljesen jól néz ki. Az a 100Hz fölötti rész meg úgysem számít.

(Torzítást informatívabb lenne egy külön %-os grafikonon mutatni.)
Két szub, az egyik első Snell és a Hátsó KCS együtt.

A hármat még jobb napokra tartalékolom. Ott el kell döntenem, hogy mi legyen, mert szeretném külön-külön és a Dirac bass control segítségével belőni a hármat. Most foglalt az összes csatorna, egy kellene hozzá. gondolkodik.gif

Torzításnál én ezt szoktam nézni és azt próbálom meg elérni, hogy ne menjen 60 fölé.
A külön %-os grafikont hol találom a REW-ben?

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

Ez a három szub együtt? Teljesen jól néz ki. Az a 100Hz fölötti rész meg úgysem számít.

(Torzítást informatívabb lenne egy külön %-os grafikonon mutatni.)
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Ugyanazt a szub grafikont mellékeltem. :smile51:
Ez a mostani:
mostani szub.jpg
mostani szub.jpg (85.53 KiB) Megtekintve 184 alkalommal
A torzítás:
dist.jpg
dist.jpg (114.64 KiB) Megtekintve 184 alkalommal
Meg egy ilyen is:
specto.jpg
specto.jpg (215.2 KiB) Megtekintve 184 alkalommal
Ezek már szerintem egészen jól néznek ki.

Persze egy dolog a grafikon és az is hogyan szól.
Tetszik, amit hallok és gond nélkül bírja nagyobb hangerőn is a rendszer.
Egy darabig hagyom is...

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 345

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

DeLorean írta:
2021.06.11., pén. 18:20
Alex_Aston írta:
2021.06.11., pén. 18:07
DeLorean írta:
2021.06.11., pén. 17:53

A batmobil felemelkedésével kicsit teszteltem.
Az első és második ugyanazzal a hangerő beállítással.
Ez pontosan melyik jelenet, hányadik percnél?Kedvet kaptam megnezni, mi is ez pontosan, annyit van emlegetve :D

Ha jól sejtem, ez a Nolan féle mozi 3. része.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... seJ7D-xSLw

https://drive.google.com/drive/folders/ ... G-hy3EB-3g

Innen egyszerűbb letölteni csak azt a jelenetet.
A többi is jó.

Telefonnal Decibel-X programmal C beállítással próbáld meg elérni a 115db peak-et.

:smile32:
Amikor a rendőrkapitány azt hiszi, hogy a patkány bement a csapdába? Ez az, ugye?
Nem rossz tényleg, lehet ezzel rendesen mozgatni a bútorokat :smile29:

Nem próbálom ki max hangerőn, mert meglincselnek a szomszédok ;peace;
Csak a Marantz! :-D

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Alex_Aston írta:
2021.06.11., pén. 18:07
DeLorean írta:

Ez pontosan melyik jelenet, hányadik percnél?Kedvet kaptam megnezni, mi is ez pontosan, annyit van emlegetve :D

https://drive.google.com/drive/folders/ ... seJ7D-xSLw

https://drive.google.com/drive/folders/ ... G-hy3EB-3g

Innen egyszerűbb letölteni csak azt a jelenetet.
A többi is jó.

Telefonnal Decibel-X programmal C beállítással próbáld meg elérni a 115db peak-et.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 345

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

DeLorean írta:

Csak a Marantz! :-D

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Egy kicsit próbálkoztam.
Feltettem a 4db RMS corrected Harman görbéket a hangfalakhoz, a szubokat meg beállítottam külön.
Először egy ilyen lett a szub görbe.
Itt nem nyúltam a 20Hz alatti tartományhoz, hagy menjen EQ nélkül.
korabbi.jpg
korabbi.jpg (87.71 KiB) Megtekintve 325 alkalommal
Utána inkább kicsit módosítottam.
korabbi.jpg
korabbi.jpg (87.71 KiB) Megtekintve 325 alkalommal
IMG_4468.PNG
IMG_4468.PNG (740.19 KiB) Megtekintve 325 alkalommal
IMG_4469.PNG
IMG_4469.PNG (748.64 KiB) Megtekintve 325 alkalommal
Nem vettem ref szintre egyelőre, csak a különbségekre voltam kíváncsi.
Nekem ez a hangerő is sok egyébként.

A végfok az új beállítással azért bírja ref szinten is erőlködés nélkül akár ref szinten is.

Az RMS corrected görbe érdekes, eddig nem igazán tetszett, de nem rossz.
Feljebb kell tekerni a hangerőt, de az nem probléma.

Az a jó a Dirac-ban azért, hogy bármit meg lehet vele csinálni, csak pontosan ki kell találni, hogy mit is szeretnék...

Csatolmányok
mostani szub.jpg
mostani szub.jpg (85.53 KiB) Megtekintve 325 alkalommal

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Az adatok:

SNELL

SUB 1800: reflex-loaded (fourth-order) subwoofer with 18" cast-frame driver. Frequency response: 17Hz–80Hz ±2dB anechoic. Impedance: 8 ohms nominal, 7.5 ohms minimum. Sensitivity: 88dB/W/m. Amplifier requirements: 90–400W.

KCS

Frequancy Range (-10 dB) 20 Hz- 500 Hz
Nominal Impedance 4 �
POWER CAPACITY
Continuous Pink Noise (1) 2000 W
Continuous Program 4000 W
Sensitivity 1W/1m 101 dB S.P.L.
Crossover Frequency 80-110 Hz recomended

Crown DCI6000 adatai:
4 Ohms:
2100 W per Channel
6000 W Bridged
8 Ohms:
1200 W per Channel
4200 W Bridged

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1093

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tamoo írta:
2021.06.10., csüt. 06:15
Ettől függetlenül az a jelenet az átlag rendszereket - házimozis szubok jó részét le tudja térdeltetni. De igazad van, ezt tényleg nem kellene.
De ez nem a jelenet hibája, hanem az átlag rendszereké. Csak mert úgy van beállítva, mintha valami rossz keverés lenne, pedig nem az.😉
Viszont lehet nem volt igazam, mert azt tudtam, hogy a Snell szub érzéketlen, a maga 88dB-vel, viszont úgy rémlett, hogy a meghajtásáért felelős dsi6000 jóval combosabb. Persze a csatornánkénti 1200W/8ohm-on az brutál teljesítmény, de csak 150-el több, mint ami nálam van, ami már nem tűnik sokkal többnek. Főleg annak tükrében, hogy az én szubjaim 10dB-el érzékenyebbek. Simán lehet, hogy nála clippel a végfok.
Erősebb kellene, valami olyan, ami 2-3000W-ot tud. Amig a jelenlegi végfok marad, bele fog futni ilyen clippelésekbe.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

phyton71 írta:
2021.06.09., szer. 22:04
Én úgy csinálnám, és ahogy szoktam is.
Először megmérem az egyiket és EQ-zom, majd a másikkal ugyanazt megcsinálom, aztán mindkettőt azonos hangnyomásszintre hozom, természetesen mindent az üléspozícióban mérve. Késleltetésekkel is lehet játszadozni ha kell, és a végén mindkét szubot mérve kapja a végleges EQ-t.
Közben egy csomó paramétert lehet nézegetni, hogy melyik mérés mit mutat, hogy a jobb a fázis együtt futásuk.
A te esetedben, először mindkét szubot ki EQ-nám és azonos hangnyomásszintre hoznám, majd a processzorodra bíznám a végét.
Próbálom megérteni, amit írtál.

Nekem ott a Dicac és a Dirac Bass Control.
Nem akarok dupla EQ-t.
A késleltetéssel is játszadoznék, de ha használom a Dirac-ot, beállít mindent és nem lehet módosítani.
A végfokon tudok mást beállítani, azzal majd még próbálkozok.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 543

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Cutlernél még a hajam is lobogott, akkora volt a hangnyomás, torzítás vagy clippelés 0.
Nála mindegyik rendszer jól szólt érdekes, valamit csak tudhat. :smile32:
Szerintem valaki súg neki. :D
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

Cutler írta:
2021.06.10., csüt. 00:09
Valami beállítási anomália lehet a topikgazdánál, mert a rendszerének tudnia kellene, mégha a Snell szub alacsony érzékenységű is. Szvsz!!!
Igen, ez biztosan így van. Azért is írtam utána, hogy a gain struktúra felé nézelődnék (erősítő érzékenység és kimenő jelszintek összehangolása). Azoknak a pro dobozoknak abban a szobában tényleg kisujjból hozniuk kell a ref hangnyomást bármilyen jelenetnél.
Ettől függetlenül az a jelenet az átlag rendszereket - házimozis szubok jó részét le tudja térdeltetni. De igazad van, ezt tényleg nem kellene.

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1093

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tamoo írta:
2021.06.08., kedd 06:08
Az a Bat-es jelenet teljesen elmebeteg, túl van vezérelve, fel nem fogom, hogy miért kellett ilyenre csinálni. Én tutira nem fogok vele soha többet tesztelni, könnyedén ki lehet vele szubokat nyírni.
Persze ahogy érzed. Ha az nem klippel, akkor semmi sem fog. Ilyen irányból is meg lehet közelíteni...
Időről-időre felemlegetitek ezt a Batman jelenetet, így gondoltam kipróbálom az esti mozi végeztével. Még anno a Logan rendszeremmel voltak olyan emlékeim, hogy nem annyira kedvelte ezt a jelenetet, de akkoriban, volt több durva demo, ami nem volt annyira a barátja. Amióta megvannak a pro cuccok, azóta nem nagyon volt olyan film, ami kifogott volna rajta. A sokak által szidot Tenet is kifejezetten jól szól itthon(persze a hangerőből kicsit vissza kell venni, mert az átlagnál hangosabb), így kiváncsian vártam, hogy ezzel a Bat felszállassal mi lesz.
Hát elsőre -27-re raktam a Stormot, hátha valami gond lesz. De kisujjból megoldotta. Gondoltam akkor adjunk neki egy kis plusz hangerőt. -22-es állásba raktam a procit és újra elindítottam a jelenetet. Közben decibel mérőn néztem a hangnyomást is és figyeltem a Crown xls 1502-ket, hogy a ledek mit mutatnak.
116dB maxot mértem( tehát a referenci hangnyomás megvolt), a végfokokon, a 2.zöld led világított. Klippelésnek, torzításnak nyoma sem volt.🤷‍♂️
Valami beállítási anomália lehet a topikgazdánál, mert a rendszerének tudnia kellene, mégha a Snell szub alacsony érzékenységű is. Szvsz!!!

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 543

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én úgy csinálnám, és ahogy szoktam is.
Először megmérem az egyiket és EQ-zom, majd a másikkal ugyanazt megcsinálom, aztán mindkettőt azonos hangnyomásszintre hozom, természetesen mindent az üléspozícióban mérve. Késleltetésekkel is lehet játszadozni ha kell, és a végén mindkét szubot mérve kapja a végleges EQ-t.
Közben egy csomó paramétert lehet nézegetni, hogy melyik mérés mit mutat, hogy a jobb a fázis együtt futásuk.
A te esetedben, először mindkét szubot ki EQ-nám és azonos hangnyomásszintre hoznám, majd a processzorodra bíznám a végét.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Roli80 írta:
2021.06.09., szer. 17:31
Ha valamit rosszul tudok bocs!
Ez az:
reference.gif
reference.gif (696.29 KiB) Megtekintve 591 alkalommal

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Tamoo írta:
2021.06.09., szer. 16:46
Mondandóm lényege és saját tapasztalatom az volt, hogy nem érdemes őket külön.
Nálam azért lenne jó külön, mert tegyük fel, hogy egy 60Hz-es beszakadást az egyikkel már nem tudok korrigálni és hagyon egy kicsit alacsonyabban, de a másikkal meg ott tovább tudom húzni. Az eredő jobb lenne.
Most kénytelen vagyok a legrosszabbhoz alkalmazkodni és így marad a neszakadás.

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

Quetz írta:
2021.06.09., szer. 17:17
Részben ellentmondanék. A multi sub összehangolás alapja, hogy külön megmérd mindkettőt, majd úgy állítod be a késleltetéseiket, hogy a közös eredő mindenütt az egyedi görbék felett legyen, vagy azzal egyvonalban, sosem alatta. Amikor asz időzítések be vannak állítva, akkor jöhet az eredő ekvalizálása (van ilyen szó?), illetve a subok és a többi hangfalak időzítésének beállítása. Elvileg ezt csinálja a DLBC is.
Nem mondtál ellent, mert én is így írtam alatta. Először időzítés összehangolás természetesen. Az EQ-zásra írtam csak, hogy nem érdemes külön.

"Először meg kell keresni a legjobb időzítést egymáshoz nézve ami a legjobb nyers eredményt adja és utána együtt korrekciózni őket."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamoo 2021.06.09., szer. 18:39-kor.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Quetz írta:
2021.06.09., szer. 17:17
Elvileg ezt csinálja a DLBC is.
Hát ki kellene próbálnod.
Elvileg OK, de gyakorlatilag nem.
A bass control lényege az, hogy a többi hangfallal összehangolja.

Két totál eltérő szubnál meg ugyanazt a target-et alkalmazni - nem igazán értem a lényegét.

De köszi, hogy gondolkodsz rajta!

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég

Roli80 írta:
2021.06.09., szer. 17:31
Ezeket a referencia hangerőket biztos jól értelmezitek? Úgy értem, hogy már a beszédnek azon kell szólni? Mert így, az akciódúsabb jeleneteknél érthető, hogy a hangsugárzók megadják magukat.
Én onnan indulok ki, hogy annak idején magnófelvétel készítésekor, a leghangosabb részt kereste meg az ember a cd-n másolásakor, és akkor nem lett túlvezérelve a felvétel.
Az is érdekes, hogy filmnézés közben, ha telefonnal nézitek tuti rossz értéket kaptok hangerőre, hiszen van olyan applikáció vagy telefon, ami akár 15 Db-t is csal.

A hangerő = beállított hangerő + effekt jelszint. két példa:
- Master volume -10dB, effekt jelszint -20dB, Az eredő hangerő -30dB.
- Master volume 0dB, effekt jelszint 0dB, az eredő hangerő 0dB

A referencia hangerő pedig nem más, mint hogy arra kalibrálod a rendszert, hogy 0dB eredő hangerő esetén az ülő pozícióban XdB hangnyomás mérhető. Az X értéke nagy mozitermekben 105dB, kis szobában ~100dB.
Természetesen egy film lehet halk annak ellenére, hogy referencia hangerőn hallgatod, mert olyan a hangkeverés. A Referencia hangerő célja tehát csak annyi, hogy ugyanazt kapd otthon, mint amit a hangmérnök és a rendező hallott, amikor elkészítették a filmet.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 108

Hozzászólás Szerző: Roli80 »

Ezeket a referencia hangerőket biztos jól értelmezitek? Úgy értem, hogy már a beszédnek azon kell szólni? Mert így, az akciódúsabb jeleneteknél érthető, hogy a hangsugárzók megadják magukat.
Én onnan indulok ki, hogy annak idején magnófelvétel készítésekor, a leghangosabb részt kereste meg az ember a cd-n másolásakor, és akkor nem lett túlvezérelve a felvétel.
Az is érdekes, hogy filmnézés közben, ha telefonnal nézitek tuti rossz értéket kaptok hangerőre, hiszen van olyan applikáció vagy telefon, ami akár 15 Db-t is csal.

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég

Tamoo írta:
2021.06.09., szer. 16:46
DeLorean írta:
2021.06.09., szer. 15:48
Kisimítanám őket külön, de a dirac bass control bekapcsolásával egyszerre tudom korrigálni a két szubot.
Részben ellentmondanék. A multi sub összehangolás alapja, hogy külön megmérd mindkettőt, majd úgy állítod be a késleltetéseiket, hogy a közös eredő mindenütt az egyedi görbék felett legyen, vagy azzal egyvonalban, sosem alatta. Amikor asz időzítések be vannak állítva, akkor jöhet az eredő ekvalizálása (van ilyen szó?), illetve a subok és a többi hangfalak időzítésének beállítása. Elvileg ezt csinálja a DLBC is.

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

DeLorean írta:
2021.06.09., szer. 15:48
Kisimítanám őket külön, de a dirac bass control bekapcsolásával egyszerre tudom korrigálni a két szubot.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”