Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Online vásárlás külföldről

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: irishcream »


De most komolyan, mit lehet tenni ha elutalom bankszamlara az osszeget es kuld egy ures csomagot vagy esetleg semmit? Egyebkent nem vicceltem mikor azt irtam hogy kulfoldiekkel a nemetek nem allnak szoba foleg a poszt komunista orszagokbol.
Több alkalommal vásároltam Németországból, mindig korrekt partnernek bizonyultak. Többször kísérőlevelet is mellékeltek.
Szerintem ne aggódj.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


De most komolyan, mit lehet tenni ha elutalom bankszamlara az osszeget es kuld egy ures csomagot vagy esetleg semmit? Egyebkent nem vicceltem mikor azt irtam hogy kulfoldiekkel a nemetek nem allnak szoba foleg a poszt komunista orszagokbol.
Ha át akar verni, minek küldene üres csomagot? Miért kell abból kiindulni, hogy át akarnak verni? Ha német az eladó és érdekli az üzlet, elküldi az árut Mo-ra is. Vagy el kell küldetni egy német címre egy ismerőshöz, aztán onnan elküldetni, értemenni, elhozatni, stb.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »


Nem gondolnám.
Èn majdnem belefutottam egy átverèsbe. Az eladò nem fogadta volna el a kpt a futártòl...

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Elèg nagy.
Nem gondolnám.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Átverés kockázatának mértéke...?
Nekem eddig nem volt rossz tapasztalatom az audiomarkt eladóival. Ez nem Ebay vagy Vatera és vidéke.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: tottyi »

De most komolyan, mit lehet tenni ha elutalom bankszamlara az osszeget es kuld egy ures csomagot vagy esetleg semmit? Egyebkent nem vicceltem mikor azt irtam hogy kulfoldiekkel a nemetek nem allnak szoba foleg a poszt komunista orszagokbol.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »


Átverés kockázatának mértéke...?
Elèg nagy.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Mire vagy kíváncsi? E-mailben megkeresed az eladót, alkuszol egy kicsit az árura, aztán ha megfelel, megveszed. Sokan nem fogadnak el Paypal-t, csak banki átutalást. A postaköltséget is fizetni kell persze, a német posta elég drága bír lenni, de a DPD jobb árakkal dolgozik. Ha nehezebb a cucc, mint 30 kg, akkor sajnos gondok lehetnek...
 
Átverés kockázatának mértéke...?
.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Sziasztok!
 
Audio-markt oldalról való rendelés körülményei/költségei ügyben kérnék segítséget ebben jártas fórumtárstól, ha lehet pü-ben...!
 
Köszönöm előre is!

Mire vagy kíváncsi? E-mailben megkeresed az eladót, alkuszol egy kicsit az árura, aztán ha megfelel, megveszed. Sokan nem fogadnak el Paypal-t, csak banki átutalást. A postaköltséget is fizetni kell persze, a német posta elég drága bír lenni, de a DPD jobb árakkal dolgozik. Ha nehezebb a cucc, mint 30 kg, akkor sajnos gondok lehetnek...

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Sziasztok!
 
Audio-markt oldalról való rendelés körülményei/költségei ügyben kérnék segítséget ebben jártas fórumtárstól, ha lehet pü-ben...!
 
Köszönöm előre is!
.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Innen lehet vajon hozzánk rendelni?:   https://world.taobao.com/
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Rendelt már valaki innen?? Mik a tapasztalatok? 
http://www.designeraudiovideo.com/
 
 

Avatar
priusz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 21:16
Értékelés: 95

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: priusz »



Nem vagyok felkent szakavatottja a vámlogisztikának, ls most én leszek a tudatlan hőbörgő és kérdezem: miért van az, hogy előbb kell rábolintanom az átvételre, s utána kalkulálódik ki számomra a pontos végösszeg? Miért nem lehet ezt előre tudni, csak becsülni? DHL=vámügynök. NAV-val is kell kontaktálnia, amiatt vagy mi miatt bizonytalan ez?

http://www.dhl.hu/content/dam/downloads ... _hu_hu.pdf
"Tájékoztatjuk, hogy az import vámeljárás során megállapított ÁFA a vámteher részét képezi." Tehát a vám is emelkedik az ÁFÁ értékével? Vagy nem? Azon túl, hogy a fuvardíj is növeli azt... Ezekből szerintem lehet kalkulálni, de nem én vagyok a tudója, hogy hogy szokás, hogy kell, kérdezni meg hiába kérdezem. A linkelt pdf minden bekezdéséhez fel tudok tenni 2-3 kérdést, így önnön kalkulációba talán jobb, ha nem is kezdek. Egyszerűen nem az én dolgom lenne ezen agyalni.
 
Nem vágom, biztos én vagyok az egyszerű (nem), aki viszont a túloldalon ül, szerintem ő vágja., talán. Botrányos egyszerűen az egész, kétszer kell feltenni egy kérdést, mire jön válasz, ha egynél többet kérdezel egyszerre, borul a rendszer és nyúlik a szó. Ilyen hanyag, felületes, noszogatásra szoruló munkaerővel már rég hozott össze a sors. Meg miért az én pénzemmel szórakoznak? Biztos van olyan olvasó most, aki azt mondja, hogy aki ilyenre adja a fejét, annak férjenek bele pluszmínusz tizezrek, de akkor sincs ez így rendben.

A vámteher= Vám (Áruérték+fuvar(ha van)*aktuális vámtétel+ÁFA (Áruérték+Vám*27%).
A DHL meg olyan amilyen, általában a telefonnál nem a vámügyintézők ülnek. Ez van.
Mozi:HTPC;Denon DVD2930;Pioneer N50A;Denon AVC A1SR;Quad 11 Classic
Zene:Rpi3;Philips Cd150; GoldNote 7Dac;Cayin Mt-35;Dynaco A25
 
                                                  
 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Hm.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Múlt heti vám tapasztalatok. DHL hozta és intézte, az ügyintézés díja az min 4.725- Ft
Szépen nyomják a ceruzát. Nekem a Magyar Posta 2000 forintért intézte a vámkezelést 5 nap alatt. Küldtek egy SMS-t, az alapján letöltöttem a nyomtatványukat, csatoltam mellé a PP utalási igazolást. Volt pár hülye kérdés a csomag méretére és súlyára vonatkozóan. Ezt üresen hagytam. Összesen 4800 forint volt (ügyintézés, vám,áfa,kapcsolási díj).Az áru értéke szállítással együtt 100 dollár volt.
Rendeltem az oroszoktól is. Akkor szépen anyósom kezébe adta a postás. Se vám,se áfa, se semmi. Az áru értéke kb 300 dollár volt. És  egyik cső sem tört el !
Nem akarom a postát fényezni,de nekem bejött.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: venomer »


Nem vagyok felkent szakavatottja a vámlogisztikának, ls most én leszek a tudatlan hőbörgő és kérdezem: miért van az, hogy előbb kell rábolintanom az átvételre, s utána kalkulálódik ki számomra a pontos végösszeg? Miért nem lehet ezt előre tudni, csak becsülni? DHL=vámügynök. NAV-val is kell kontaktálnia, amiatt vagy mi miatt bizonytalan ez?

http://www.dhl.hu/content/dam/downloads ... _hu_hu.pdf
"Tájékoztatjuk, hogy az import vámeljárás során megállapított ÁFA a vámteher részét képezi." Tehát a vám is emelkedik az ÁFÁ értékével? Vagy nem? Azon túl, hogy a fuvardíj is növeli azt... Ezekből szerintem lehet kalkulálni, de nem én vagyok a tudója, hogy hogy szokás, hogy kell, kérdezni meg hiába kérdezem. A linkelt pdf minden bekezdéséhez fel tudok tenni 2-3 kérdést, így önnön kalkulációba talán jobb, ha nem is kezdek. Egyszerűen nem az én dolgom lenne ezen agyalni.
 
Nem vágom, biztos én vagyok az egyszerű (nem), aki viszont a túloldalon ül, szerintem ő vágja., talán. Botrányos egyszerűen az egész, kétszer kell feltenni egy kérdést, mire jön válasz, ha egynél többet kérdezel egyszerre, borul a rendszer és nyúlik a szó. Ilyen hanyag, felületes, noszogatásra szoruló munkaerővel már rég hozott össze a sors. Meg miért az én pénzemmel szórakoznak? Biztos van olyan olvasó most, aki azt mondja, hogy aki ilyenre adja a fejét, annak férjenek bele pluszmínusz tizezrek, de akkor sincs ez így rendben.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: venomer »

Nincs raktárdíj kézbesítésig (hetfőig). Zsír.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: venomer »



Múlt heti vám tapasztalatok. DHL hozta és intézte, az ügyintézés díja az min 4.725- Ft + a befizetésen vagy visszaigazoláson / számlán lévő összeg alapján + ÁFA  + vám.
22 EUR alatt nincs semmi, 22 - 150 EUR között ÁFA , 150 EUR felett ÁFA + vám fizetendő plusszban. Én még nem kaptam ajándékba semmit így annak az eljárásában 
nincs tapasztalatom, de biztos hogy a feladótól kelleni fog egy papír amiből kiderül hogy ajándékról van szó. Írni kell a DHL-nek hogy ilyenkor mi a helyzet nekem idáig
mindenre válaszoltak.

Köszi. Igen, ezek vannak, amit írsz. CD játékos egyébként és a feladói fuvarlevélen rajta van az ár, úgyhogy ez a része tisztázódott, épp csak azt nem sikerül kihúzni a kontakthölgyből, hogy a fizetős raktári napok mikortól ketyegnek, azon túl, hogy ma van a 3. Ha visszajeleztem és vállalom a költségeket akkor a hétvége - hétfőre mondta - beleszámít, tehát az kiszámlázódik vagy csak akkor áll ez, ha nem reagál az ügyfél és akkor kénytelenek tárolni? Ha visszajelzett az ügyfél és folyamatban van az ügy, akkor nem? Ez nem egyértelmű és már 2x rákérdeztem. Napi tárolási díj meg elég borsos. Kicsit későn jutottam ehhez az infóhoz, nem okolok mást, de azt elvárnám, hogy ha kettőt kérdezek, két kérdésre kapjak választ éspedig első ízben. De talán az élőszó mezejére kell lépnem.
Az meg a rugalmatlanság magasiskolája, hogy csak ott és akkor csak saját kártyáról vagy készpénzben lehet fizetni a futárnak a díjat, egyéb időben egyéb számláról utalva nem... Ez egy ennyire kötött metódus DHL-éknél vagy kifogtam egy rugalmatlan hölgyet?

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Múlt heti vám tapasztalatok. DHL hozta és intézte, az ügyintézés díja az min 4.725- Ft + a befizetésen vagy visszaigazoláson / számlán lévő összeg alapján + ÁFA  + vám.
22 EUR alatt nincs semmi, 22 - 150 EUR között ÁFA , 150 EUR felett ÁFA + vám fizetendő plusszban. Én még nem kaptam ajándékba semmit így annak az eljárásában 
nincs tapasztalatom, de biztos hogy a feladótól kelleni fog egy papír amiből kiderül hogy ajándékról van szó. Írni kell a DHL-nek hogy ilyenkor mi a helyzet nekem idáig
mindenre válaszoltak.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: AVX »


Valami tipp esetleg a jóindulat megkeltésére? Ezt nem értem, hogy ekkora mozgástere van egy ügyintézőnek? Nem kötik fix szabályok, rendeletek? Ejj, a legutóbbi fogadás nem volt ilyen bonyolult.
Ne viccelj már.
1 millió féle kütyüt küldenek mindenhonnan.
Keress netes árat és azt add oda.
 
Mi ez egyébként?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: venomer »


Ha nincs számla, vagy az átutalásról visszaigazolás, akkor érdemes az ajándékozásról egy papírt íratni, de ebben az esetben is a vámos jóindulatán múlik minden.
Valami tipp esetleg a jóindulat megkeltésére? Ezt nem értem, hogy ekkora mozgástere van egy ügyintézőnek? Nem kötik fix szabályok, rendeletek? Ejj, a legutóbbi fogadás nem volt ilyen bonyolult.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ténylegesen gift. Tengerentúlról. Van ÁFA vagy nincs, ez a nagy - szó szerint nagy - kérdés. Ezért kérdem, hogy aki a közelmúltban rendelt, kapott külföldről nem új terméket, hogy zajlott. Tavaly bevezették a használtakra is, aztán februártól már nem, ez a legfrissebb infóm aktuális rendelések alapján, de nem testközeli, így nem tudom mi van igazán. El is hiszem készséggel, de például te is mást írsz most. Na remélem valami kiderül.
Ha nincs számla, vagy az átutalásról visszaigazolás, akkor érdemes az ajándékozásról egy papírt íratni, de ebben az esetben is a vámos jóindulatán múlik minden.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: venomer »


?
Ténylegesen gift. Tengerentúlról. Van ÁFA vagy nincs, ez a nagy - szó szerint nagy - kérdés. Ezért kérdem, hogy aki a közelmúltban rendelt, kapott külföldről nem új terméket, hogy zajlott. Tavaly bevezették a használtakra is, aztán februártól már nem, ez a legfrissebb infóm aktuális rendelések alapján, de nem testközeli, így nem tudom mi van igazán. El is hiszem készséggel, de például te is mást írsz most. Na remélem valami kiderül.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: AVX »



Helló, vámkezeléssel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Futárcég tehát e-mailben kéri a devizautalás/megrendelés-visszaigazolást, ilyenem viszont nincs, bevallhatom-e, hogy ez gift, illetve mi van ilyenkor. Téjékoztatnak továbbá, hogy "a vámteher megfizetése előtti árukiadásért a közteher 2,5%-a, de minimum 4.725,-Ft + ÁFA kerül kiszámlázásra!" Az szép. Mi itt a közteher (=ÁFA?)
 
Használt termék esetén is rájön a vám-, plusz kiadási költségre az ÁFA? (ezzel kapcsolatban csak ellentmondó információkat sikerült begyűjtenem, megannyi ember megannyi konkrét vásárlása-fogadása ellenére). Legutóbbi infóim szerint február közepén a használt termékekre eltörölték ezt.

 
Ezt most nem értem.
Ezt a gift dumát nem igazán veszik már be.
Ha tényleg ajándék, akkor is kell utána vámot+Áfát fizetni, ha nagyobb értékű holmiról van szó.
Honnan jön a csomag?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: venomer »


Helló, vámkezeléssel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Futárcég tehát e-mailben kéri a devizautalás/megrendelés-visszaigazolást, ilyenem viszont nincs, bevallhatom-e, hogy ez gift, illetve mi van ilyenkor. Téjékoztatnak továbbá, hogy "a vámteher megfizetése előtti árukiadásért a közteher 2,5%-a, de minimum 4.725,-Ft + ÁFA kerül kiszámlázásra!" Az szép. Mi itt a közteher (=ÁFA?)
 
Használt termék esetén is rájön a vám-, plusz kiadási költségre az ÁFA? (ezzel kapcsolatban csak ellentmondó információkat sikerült begyűjtenem, megannyi ember megannyi konkrét vásárlása-fogadása ellenére). Legutóbbi infóim szerint február közepén a használt termékekre eltörölték ezt.

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”