Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vigyázat, hamisítvány!

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Sajnos én villamosmérnök (közgazdász, jogász) vagyok, de a vegyész Kolléganőmnek szólni fogok a rendezvényről. Egyébként a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (az új név elegánsabban cseng) elnökével többször értekeztem már a high end világáról. Ha jól emlékszem Copland lánca van. Az EPO-ban B.T. (LBoA) jó barátom.
 
A legjobbakat,
 
Marc


Remek. A workshop-pal kapcsolatban keresse a kolléganőd Ravadits Imrét, ő a mo-i felelős. Tamást természetesen jól ismerem, ma éppen nem ebédeltünk együtt, mert egy francia nyelvű felszólaláson kellett részt vennem, de majd jövő szerdán.
Üdv,
Csaba
És bocs az offért, ha valakit zavartunk volna vele.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 20:21
Értékelés: 25

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Marc »



Akkor azt hiszem, jól sejtettem, hogy az asztal különböző oldalán ülünk.
Ha esetleg kémián belül tevékenykedsz, akkor lesz egy workshop március 23-án Bp-en, amit közösen szervezünk a Magyar Szabadalmi Hivatallal az International Year of Chemistry keretein belül.


 
Sajnos én villamosmérnök (közgazdász, jogász) vagyok, de a vegyész Kolléganőmnek szólni fogok a rendezvényről. Egyébként a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (az új név elegánsabban cseng) elnökével többször értekeztem már a high end világáról. Ha jól emlékszem Copland lánca van. Az EPO-ban B.T. (LBoA) jó barátom.
 
A legjobbakat,
 
Marc

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Most is épp itt, az irodánkban, mint rendszerint.
Hazai, európai, nemzetközi jogszerzés és jogérvényesítés az iparjogvédelem minden területén... a második legősibb foglalkozás


Akkor azt hiszem, jól sejtettem, hogy az asztal különböző oldalán ülünk.
Ha esetleg kémián belül tevékenykedsz, akkor lesz egy workshop március 23-án Bp-en, amit közösen szervezünk a Magyar Szabadalmi Hivatallal az International Year of Chemistry keretein belül.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



18:46.
 
most már haza kéne menni


 
Otthon nem szabad neki netezni.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: pali923 »



Ebeayen az összes Siltech,Kimber,XLO,VDH,AudioQuest,ami HK-i eladókhoz köthető,kivétel nélkül mind hamisítvány!
Újabban megjelentek a megszólalásig teljesen azonos,(Szó szerint!)legújabb G7 Anniversary Siltech kábelek másolatai,eredetivel közel azonos áron.:


Ezt kb. sejtettem eddig is, nem is áll szándékomban ilyet venni. csak az zavar, hogy vannak időnként nagyon jó árú ajánlatok német vagy más nyugat-európai kereskedőknél is, akiknek 100%-os visszajelzéseik vannak sok ezer eladás után is. Vagyis nem valószínű, hogy ők is át akarnak verni, de az ember már szkeptikus.
Egyszer vettem hosszas vívódás után nagyon olcsó MAM cd-ket az USA-ból, féltem tőle, de végül nem vertek át. Viszont azóta sem láttam olyan áron ilyent, csak egyszeri mázli volt. Biztosan kábelből is ki lehetne fogni ilyet, csak kérdés, hogy melyik a a mázli, és melyik az átverés.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Most is épp itt, az irodánkban, mint rendszerint.


18:46.
 
most már haza kéne menni
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 20:21
Értékelés: 25

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Marc »



Nem tudom, hogy Marc hol dolgozik.


 
Most is épp itt, az irodánkban, mint rendszerint.
Hazai, európai, nemzetközi jogszerzés és jogérvényesítés az iparjogvédelem minden területén... a második legősibb foglalkozás

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Ne szerénykedj.
Ez az a téma,amihez nagy eséllyel te értesz a legjobban itt a fórumon.


Nem tudom, hogy Marc hol dolgozik.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



& Marc...


 
jó ezt tudni.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Ne szerénykedj.
Ez az a téma,amihez nagy eséllyel te értesz a legjobban itt a fórumon.


 
& Marc...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



az ujjlenyomat is a ® része?


 
A hamisító,amikor körbemérte tolómérővel akkor hagyta rajta...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Eredeti,fém dobozos,hologramos,Palladium bevonat!


az ujjlenyomat is a ® része?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



Olyasmi,


 
Ne szerénykedj.
Ez az a téma,amihez nagy eséllyel te értesz a legjobban itt a fórumon.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Szintén szabadalmi ügyvivő?


Olyasmi, de lehet, hogy a "másik" oldalon, és párszáz km-rel nyugatabbra.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 20:21
Értékelés: 25

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Marc »

Szintén szabadalmi ügyvivő?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Én úgy tudom, h egy levédett termék esetében, már a hasonlóság is büntetendő...


Ez attól is függ, miképp van levédve, mondjuk védjeggyel vagy szabadalommal. Ha mondjuk egy, az Egyesült Államokban szabadalmi oltalom alá eső termék Hong Kongban nincs levédve, azt ott teljes nyugalommal gyárthatják és minden olyan országban forgalomba is hozhatják, ahol az adott termék nincs szabadalommal levédve. A szabadalmi jog elég bonyolult dolog, és egy esetleges infringement-et elég nehéz bizonyítani, így a szabadalmi perek elég ritkák és ez kedvez a hamisítóknak. A kínaiak pl. a közelmúltig egyáltalán nem foglalkoztak vele, hogy van a világon szabadalmi jog, és gátlástalanul hamisítottak mindent. Ez mostanában kezd átalakulni, ahogy Kína egyre jelentősebb gazdasági hatalommá válik, ők kezdenek a saját találmányaikra amerikai és európai oltalmat kérni.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én úgy tudom, h egy levédett termék esetében, már a hasonlóság is büntetendő...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ha sz oltalom alá eső termék gyártója megkeresné a gyárat, akkor történne valami változás?


 
Ha megtalálná akkor igen.
A SKY elemeket is koppintotta egy gyártó.
Felléptek ellenük.

Vendég

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem nem érted.
Vannak a gyártók és a megrendelők.
A gyártó legyártja a megrendelő által megrendelt,külön pénzért csináltatott szerszámmal azt amit kér.
Gondolod,hogy a gyártó feladata,hogy utánajárjon mi hol,melyik országban van levédetve?
Van olyan elemgyár,ahol kb 100 márkát gyártanak.Minden ugyan az,csak a cimke más.
Egy csatlakozó gyárban is rengeteg szerszámot használnak,mert a cégek logója is bele van sütve a termékbe.


Ha az oltalom alá eső termék "megrendelője" megkeresné a gyárat, akkor történne valami változás?

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Bevallom, én vettem az ebay-n pár db ilyen "Oyaide" dugót. Nem volt drága, és emlékeim szerint nem is ilyen néven hirdették, ez még a jobbik eset. Az egyikre viszont rá van írva, hogy Oyaide, a másikon meg "Made in Holland" felirat van. Sajnos nem tudtam összehasonlítani eredetivel, egy biztos, van benne olyan műanyag rész ( a végén a kábelszorító), amit én elég gagyinak találok, de szakember nem vagyok.
Ugyancsak furcsa dolgokat lehet látni Kimber kábelekkel kapcsolatban, még szerencse, hogy olvastam erről itt néhány érdekeset. Ezt is körbe lehetne járni, időnként nagyon "kedvező" ajánlatokat lehet látni. Kár, hogy így viszont nem merek semmilyent megvenni.


 
Ebeayen az összes Siltech,Kimber,XLO,VDH,AudioQuest,ami HK-i eladókhoz köthető,kivétel nélkül mind hamisítvány!
Újabban megjelentek a megszólalásig teljesen azonos,(Szó szerint!)legújabb G7 Anniversary Siltech kábelek másolatai,eredetivel közel azonos áron.:
 
http://cgi.ebay.com/1-5M-2-Siltech-G7-5 ... 4155c123b7
 
http://cgi.ebay.com/Siltech-SPX-300-Pow ... 4155c12903
 
http://cgi.ebay.com/Siltech-Classic-Ann ... 4155c128e9
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Bevallom, én vettem az ebay-n pár db ilyen "Oyaide" dugót. Nem volt drága, és emlékeim szerint nem is ilyen néven hirdették, ez még a jobbik eset. Az egyikre viszont rá van írva, hogy Oyaide, a másikon meg "Made in Holland" felirat van. Sajnos nem tudtam összehasonlítani eredetivel, egy biztos, van benne olyan műanyag rész ( a végén a kábelszorító), amit én elég gagyinak találok, de szakember nem vagyok.
Ugyancsak furcsa dolgokat lehet látni Kimber kábelekkel kapcsolatban, még szerencse, hogy olvastam erről itt néhány érdekeset. Ezt is körbe lehetne járni, időnként nagyon "kedvező" ajánlatokat lehet látni. Kár, hogy így viszont nem merek semmilyent megvenni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



Neki ne is legyen!


 
Szerintem nem érted.
Vannak a gyártók és a megrendelők.
A gyártó legyártja a megrendelő által megrendelt,külön pénzért csináltatott szerszámmal azt amit kér.
Gondolod,hogy a gyártó feladata,hogy utánajárjon mi hol,melyik országban van levédetve?
Van olyan elemgyár,ahol kb 100 márkát gyártanak.Minden ugyan az,csak a cimke más.
Egy csatlakozó gyárban is rengeteg szerszámot használnak,mert a cégek logója is bele van sütve a termékbe.

Vendég

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyetértek veled,de fogadni mernék,hogy aki legyártja,neki minimális a haszna ezen.
Neki ne is legyen!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Ezt az Oyaide (talán) évek alatt kitalálta, milyen anyaggal legyen bevonva, milyen vastagságban, milyen szigetelő anyaggal. Agyat passzírozott a termékbe. És, ha ugyanaz mint az eredeti, bár kétlem, a kcsiferdeszeműek meg legyártják zokszó nélkül, mint a sajátjuk.
Fejlesszenek ki sajátot tegyenek be energiát és idő, gyártsák folyamatosan ugyanazon a minőségen, tegyenek mögé marketinget (arculat, reklám), PR-t - és akkor beszélhetünk "brendről", de addig csak is HAMISÍTVÁNY.
akár
 
ÉLETVESZÉLYESEK!!!


 
Egyetértek veled,de fogadni mernék,hogy aki legyártja,neki minimális a haszna ezen.Azt kellene valagbarúgni,aki megrendeli tőle.

Vendég

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem is csak a gyártáson van a hangsúly - már megint...
Odamegyek és az mondom gyártsatok már olyan palladium bevonatú csatit? Olyat kérek, mint az Oyaide - "OK, 100 db az $1.500".
HANEM...
Ezt az Oyaide (talán) évek alatt kitalálta, milyen anyaggal legyen bevonva, milyen vastagságban, milyen szigetelő anyaggal. Agyat passzírozott a termékbe. És, ha ugyanaz mint az eredeti, bár kétlem, a kcsiferdeszeműek meg legyártják zokszó nélkül, mint a sajátjuk.
Fejlesszenek ki sajátot tegyenek be energiát és idő, gyártsák folyamatosan ugyanazon a minőségen, tegyenek mögé marketinget (arculat, reklám), PR-t - és akkor beszélhetünk "brendről", de addig csak is HAMISÍTVÁNY.
akár
 
ÉLETVESZÉLYESEK!!!

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”