Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vigyázat, hamisítvány!

Avatar
momy
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.18., pén. 07:01
Értékelés: 0

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: momy »


Tudna esetleg valaki segíteni,hogy ennek a régi Heed-nek mi lehet a pontos típusa? Esetleg némi adat róla?
 


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: revox »



Köszi fiúk az infót.
Arthur (Revox)-nak pedig sok sikert a jogai érvényesítésére.
(Újabb cikk jelent meg a témával kapcsolatban a halfnote oldalon)

köszi és megoldódott. legyetek éberek, mert jó hangú madzag egyébként, vagyis nem rossz, így be lehet nyelni. aki végképp tanácstalan, írjon(e-mailt)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
fireman74
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013.12.26., csüt. 08:44
Értékelés: 128

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: fireman74 »


Köszi fiúk az infót.
Arthur (Revox)-nak pedig sok sikert a jogai érvényesítésére.
(Újabb cikk jelent meg a témával kapcsolatban a halfnote oldalon)
Lumin X1
Audio Note Empress
Audio Note E SPe HE
Siltech Royal Signature Network
Kondo LP1 IC
Kondo KSL-SPz Hangsugárzó, és Hálózati
Solid Tech Rack Of Silence REFERENCE Állvány

Lumin M1
Audio Note AX-1
Nordost Heimdall 2 Ethernet
Kondo KSL-SPc Hangsugárzó, Persimmon Hálózati
The Söund Örganisatiön

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Örülök, hogy téma lett ezen hamis cuccok ügye.Elég sok AN kábelt forrasztottam háát macerás szerelni őket az tuti, meg nagyon penetráns szaga is van mikor a szigetelőréteg leég a litzéről . Tehát szagilag forrasztással el lehet dönteni melyik a hamis, de itt a leírás szerint még csak nem is próbálta a kínai az eredetit leutánozni szerencsére .Én még nem találkoztam velük eddig, de mikor megjelentek az Alibabánál, akkor gondolkodtam veszek egyet próbára  ..de nem eladásra...
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Online
Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vikunya »


de, pontosan ugyanazokról a kábelekről van szó > ugyanis, egyrészt azokat sem hamisítványként árulták/ják, másrészt pedig kis hazánkba, csakúgy, mint az USSSÁba, is bekerültek - és nem csak az alibabáról
Nem ezt értettem az alatt, hogy most más termékről van szó.
 
Maga a kábel ugyanaz a hamisítvány.
 
Ami a magyar piacon lett eladva, az viszont nem hamisítvány dugókkal szerelt (átszerelésre kerülhetett).
 
A már így, háztól, Merlines vételként - esetleg régről is ismert arc által - árult kábel esetében teljesen más a vevő hozzáállása, nem gyanakszik.
 
Ezzel szemben kínai vétel esetében az árból, a kínálati bőségből a vevő is pontosan tudja, hogy hamisítványt vesz, ilyen értelemben általában a csalás tényállása nem valósul meg, A kínai vétel sokrétű, más jellegű jogsértést vet fel a gyártóval és a forgalmazókkal szemben (védjegybitorlás; jellegbitorlás ..stb), egyedül a szabadalombitorlást nem, mert pont  a szabadalmaztatott gyártási technika és anyagfelhasználás tér el a hamisítványnál az eredetitől.
 
Ez a magyar eset más, ez szimpla csalás. A vevő nem tudja az árból, kínálati volumenből, hogy nem eredeti a termék, s az értékesítés is úgy megrendezett, hogy minden gyanúja elszálljon.

Online
Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vikunya »


Persze. Ezekről - akit a téma érdekelt- olvashatott, hallhatott.
 
Itt most nem arról van szó, hogy mit lehet külföldön venni 50-100 USD ellenében. Aki ilyet vesz, az jól tudja, hogy hamisítványról van szó.
 
Ami miatt tollat ragadtam az az, hogy most kezd összeállni a kép, hogy gyanúsan egy időben, s egy irányba (azonos forrásra) mutatva jelentek meg a magyar piacon profi hamisítvány Vx és Spx kábelek piaci (!) áron, s úgy néz ki sokan vásároltak is belőle.
 
A lényeg: a saját szemének se higgyen a vevő. Gyakran a csatlakozók is eredetiek. Külsőre - ha nincs kéznél eredeti - a különbség alig észlelhető. Otthoni meghallgatás - és lehetőleg egy biztosan eredetivel történő összevetés - nélkül akkor se vegye meg a kábelt, ha az eladó szeplőtlen múltja bizalomgerjesztő és sok milliós berendezésekből emeli ki az eladó a kábelt.
 
 

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: timcs »



Mindenki figyelmébe!
 
Hamisítvány AN kábelek jelentek meg már a magyar használt piacon is. Ezek ráadásul profibbak, mint amiről régebben Ear írt. Ráadásul olyan körben landoltak, akik már láttak jó pár AN kábelt.
 
Egyszóval: lassan eredetiségvizsgálat nélkül senki ne vegyen AN kábelt.
 
Bővebben az alábbi írásban:
 
http://www.halfnote.hu/blogs/revox/ali- ... at-elrablo
 
A cikkben jelzett Foxkid barátom  (ex Merlin partner) még csak egy derótom nem látta, de ezek után azt is megmutatom neki.

Sajna ez már nem ujdonság. Ezek a mocskos kínaiak mindent le koppintonak. Ja és nem csak AN, de Audioquest, XLO, PS Audio, Nordost, Cardas, Oyaide, Siltech kábeleket is. Elég csak megnézni az http://www.aliexpress.com/oldalat, tele van hamisítvánnyal.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: 4you »

én ezt már rég hallottam, mármint,  hogy sok a hamis Note kábel, ezért eszem ágában nem volt sose venni.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Online
Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vikunya »


Mindenki figyelmébe!
 
Hamisítvány AN kábelek jelentek meg már a magyar használt piacon is. Ezek ráadásul profibbak, mint amiről régebben Ear írt. Ráadásul olyan körben landoltak, akik már láttak jó pár AN kábelt.
 
Egyszóval: lassan eredetiségvizsgálat nélkül senki ne vegyen AN kábelt.
 
Bővebben az alábbi írásban:
 
http://www.halfnote.hu/blogs/revox/ali- ... at-elrablo
 
A cikkben jelzett Foxkid barátom  (ex Merlin partner) még csak egy derótom nem látta, de ezek után azt is megmutatom neki.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Gagyi Sennheiser és Sony fülesek nagy választéka a Vaterán:
 
 

Aki a dumát elolvasva bedől ennek a pojácának az meg is érdemli.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Gagyi Sennheiser és Sony fülesek nagy választéka a Vaterán:
 
http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=1Konti1
 
Kérdésemre, hogy a 2700 ft-ért árult
 
SONY MDR-EX700+Garancia. Nem Kínai.Fülhallgató
 
 
mellé tud-e gyári csomagolást adni (ha már új) illetve a vásárlás helyét igazoló blokk vagy számla van-e,küldött egy ebay-es linket, hogy ott lehet próbálkozni.Már válaszolni sem tudtam neki, mert teljes tiltólistára tett, sem kérdezni nem tudok tőle, sem licitálni a sz@rjaira.(Bár azt már nyilván nem is tenném).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
hetalvo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.09.24., szer. 12:48
Értékelés: 11

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: hetalvo »


tudnék a használpiac kábeleire egy egyszerű védelmet ami akár működhet.
valaki bevizsgáltat, márkakereskedésből vesz egy kábelt. csinálgy egy kót amit ráír egy cetlire és a cetlit egy zsugorcső alá rejti. érdemes lenne sorzámozni a zsugorcsövet ami alá kellene tenni. probléma esetén meg lehet keresni az első eladó mi van a cetlin- ez egy weboldalon nyilvántartani és ezt üzemeltetnénk mi. szabadalom ügyben erre a bejegyzésemre fogok hivatkozni 
 
még mindig bánt a sky ügy nagyon, nem így kellett volna ennek alakulni, de képtelen voltam elhitetni a vevőmmel, hogy nem hazudozok...

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: csövi »



Nem az a kérdés, hogy mennyiért volt és van, különben sincs olyan, hogy „G5 ár”.
 
Nem tudnám megcáfolni, hogy egy olyan kábelt valóban jó árban kínáltak. Csak a megnevezés, illetve a későbbi pofámleszakad magyarázkodás volt számomra a bibi

Azt már nem követtem... 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


szerintem ez nem akkotra dráma...elég jó dugok voltak rajt:-) és még az is lehet, hogy van ben ezüst is.... :-) Vagy G5 árba volt az értékesítés? 
 
Nem az a kérdés, hogy mennyiért volt és van, különben sincs olyan, hogy „G5 ár”.
 
Nem tudnám megcáfolni, hogy egy olyan kábelt valóban jó árban kínáltak. Csak a megnevezés, illetve a későbbi pofámleszakad magyarázkodás volt számomra a bibi
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: csövi »



A jövőben az összes hamisítvány törlésre kerül!
Ha nem veszem észre,akkor ide kellene bemásolni....

 
 
szerintem ez nem akkotra dráma...elég jó dugok voltak rajt:-) és még az is lehet, hogy van ben ezüst is.... :-) Vagy G5 árba volt az értékesítés? 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


.egy egyértelműen DIY polcot Hi Fi Racks Podium XL-ként árulunk, mert az attól még nem lesz az, hogy a gyári tervek alapján készült..
 
Igen, az a hirdetés is jó példa!
 
Különben én voltam az egyik kifogásoló a Siltech G5 XLR topikban,
 
Szerintem a mostani (törlős) megoldás is necces, bármennyire is háklis vagyok én is a dolgra.
 
OK, van, hogy ordít a kamu, de ha rá tudjuk valamire mondani, hogy hamisítvány, vajon azt is olyan könnyen eldönthetjük egy hirdetésről, hogy az ott kínált termék eredeti? Nem bezony.
 
Hogy a replika mennyire jó szó rá, lehet szerencsétlen, az is biztos, hogy pl. az óraszakik értik a nüanszot, de ahogy a vinyl is bakelit marad, a replika szerintem korrektül tükrözi azt, hogy nem eredeti termékről van szó. Hogy jobb vagy rosszabb, az már más kérdés.
 
Legutóbb Fapaci Oyaide-utánzat dugóval kapcsolatosan olvastam erről. Ott konkrétan volt neve az feltételezett utánzatnak (AudioCrast) itt a kínai siltechszerű drótnál valszeg nem volt.
 
Namármost az árult termék még nem is nagyon hasonlított az eredetire. Lehet, hogy nem is volt ráírva hogy Siltech. Akkor az már nem is hamisítvány? Ja, és olyan nincs is, hogy Siltech G5, hisz az csak egy termékcsaládra utal, nagyon eltérő árú és kivitelű kábeleket foglal magában.
 
 Azért, mert egy hongkongi hirdetésben így nevezték, attól még nem kell ezt továbbítani az AVX-re.
 
Én nem a kábel hamissága miatt voltam igazán mérges. Az eladó játszotta az eszét, és vett hülyére „minket”....  
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »


A jövőben az összes hamisítvány törlésre kerül!
Ha nem veszem észre,akkor ide kellene bemásolni.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem tudom, ki az a kettő, 
 
 
.

Én meg ön.
 
Meggyőzött.
Törlöm.

Vendég

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Odaírtam,hogy Replika,ami tudom nem elég.
Ha 3 fórumos azt írja ide,hogy töröljem,akkor megteszem.
2 már megvan.
kell még 1.

 
Nem tudom, ki az a kettő, de ha egy egyértelműen törvénysértő hirdetés törléséhez ilyen nevetséges szavazósdi játékot kell játszani, akkor a részemről inkább maradjon. De akkor innentől maradjon minden egyéb törvénysértő hirdetés is, azaz pl. mindenki, kivétel nélkül, szabadon hirdethessen mindenféle hamisítványt.
 
 
.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



Az konkrétan mit jelent, mert a hirdetés még mindig megtalálható a fórumon.
 
Vagy ez is olyanfajta támogatás, mint amit a magyar nemesség adott Mária Teréziának, hogy "életünket és vérünket, de zabot azt nem".
 
 
.

Odaírtam,hogy Replika,ami tudom nem elég.
Ha 3 fórumos azt írja ide,hogy töröljem,akkor megteszem.
2 már megvan.
kell még 1.

Vendég

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én támogatom.
 
Az konkrétan mit jelent, mert a hirdetés még mindig megtalálható a fórumon.
 
Vagy ez is olyanfajta támogatás, mint amit a magyar nemesség adott Mária Teréziának, hogy "életünket és vérünket, de zabot azt nem".
 
 
.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: earforce »

Erről van szó tehát.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: AVX »



.
 
Véleményem szerint megfontolás tárgyává érdemes tenni, hogy ezen a fórumon ne lehessen hamisítványokat árusítani semmilyen formában.
 
 
Természetesen ez csak az egy véleményem, és az is elképzelhető, hogy csak én (Meg persze a hatóságok.) vagyok túlérzékeny a hamisítványokkal szemben.
 
 
.

Én támogatom.

Vendég

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Véleményem szerint megfontolás tárgyává érdemes tenni, hogy ezen a fórumon ne lehessen hamisítványokat árusítani semmilyen formában.
Sem úgy, hogy egy teljesen egyértelmű hamisítványt pl. Siltech G5-ként lehessen árulni, sem úgy, hogy a címben feltüntetjük, hogy "replika", mert ez is csalás, lévén, hogy maga a replika szó mást jelent (ezt korábban az órás topikban már részletesen kifejtettem, példákkal bemutattam), azaz egy igazi replika az nem hamisítvány, csak a hamisítók szeretik ezzel felcímkézni a hamis portékájukat. Ami részint érthető, hiszen a replika szó mégiscsak jobban hangzik, mint hogy "fake", miközben tudjuk, hogy valójában erről van szó.
Sem úgy, hogy egy egyértelműen DIY polcot Hi Fi Racks Podium XL-ként árulunk, mert az attól még nem lesz az, hogy a gyári tervek alapján készült.
 
Természetesen ez csak az egy véleményem, és az is elképzelhető, hogy csak én (Meg persze a hatóságok.) vagyok túlérzékeny a hamisítványokkal szemben.
 
 
.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Lehet, hogy ez is megérne egy misét? Külön érdekesség a helyesírás...
http://hifipiac.hu/i...=16326&catid=18
Ha tévedtem, akkor bocsánat.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”