Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Avatar
Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2016.05.09., hétf. 21:48
Értékelés: 111

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Taarzan »

Ez ma is így van.. adóra adót
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - Naim ND5 XS / Naim NAC202/NAP200 - MonitorAudio Gold100 / AudioSolution Figaro BL
ISOL-8, Furutech, QED, DNM, Viablue, RiCable

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Taarzan írta:
2024.01.11., csüt. 19:32
Plusz adalék a szállításra is felszámolják az ÁFA-t amin egyértelműen van kinti adó...
Sajnos az, hogy a szállítási költségre is fizetsz ÁFA-t, tudtommal előírás az itthoni jogrendben.
Ami még viccesebb: a vámre is fizetsz ÁFA-t (nem, nem a vámolási költségre, hanem magára a vámra :D ), legalábbis pár évvel ezelőtt még így volt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

quad írta:
2024.01.11., csüt. 11:10
Járt már más is úgy, hogy az EU-n kívűlről vásárolt árúra kétszer kellett kifizetni az ÁFÁ-?
Én pont emiatt nem mertem rendelni nemrég egy amerikai cégtől: rátette volna a magyar ÁFA-t, és teljesen esetleges, hogy kifizettetik-e veled itthon is (ugye az amerikai szabály /is/ azt írja elő, hogy a küldés helye szerinti adót kell megfizettetni, ugyanakkor a kettős adóztatás elkerülését célzó bilaterális egyezményt felmondták az amcsik, ami nem kis zavart okoz a fejemben :D, ha azt látom, hogy egy amerikai eladó ÁFA-t rak a Magyarországra küldendő termékére).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Taarzan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2016.05.09., hétf. 21:48
Értékelés: 111

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Taarzan »

Plusz adalék a szállításra is felszámolják az ÁFA-t amin egyértelműen van kinti adó...
Én megreklamáltam, mert nonszensz, hogy 3500 Ft-ra fizetünk 2600 Ft ÁFA-t... 0 Ft VÁM...
Jaaa és Gift.

Ps. Ez is mai történet...
Naim SuperUniti - Naim CD5x - Naim HiCap2 - Naim ND5 XS / Naim NAC202/NAP200 - MonitorAudio Gold100 / AudioSolution Figaro BL
ISOL-8, Furutech, QED, DNM, Viablue, RiCable

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pali923 »

quad írta:
2024.01.11., csüt. 11:10
Járt már más is úgy, hogy az EU-n kívűlről vásárolt árúra kétszer kellett kifizetni az ÁFÁ-?
Nekem az a tapasztalatom, hogy semmivel nem lett kisebb a kiszámíthatatlanság. Azelőtt vagy megakadt a vámon valami, vagy nem. Majdnem mindig független volt ez a csomagmérettől és az értéktől is. Most meg az a véletlen, hogy mit és mennyit számol fel a posta áfára és/vagy egyebekre. Szóval minden lehetséges, és attól tartok, nem nagyon van ráhatásunk sem a kereskedőnél, sem a postánál. Én is kaptam már csomagot áfa- és vámfizetés nélkül az USA-ból és Kínából is.

Éppen 10 perce fizettem ki 550,-Ft-ot a postának online. 3 terméket rendeltem, azt sem tudom, melyikre fizettem éppen. 351,-Ft lett a vámérték, az 550 Ft-ból meg 499 lehetett a vámkezelés díja. Ha jól tudom, ez a minimális díj, de ez semmiféle dokumentumból nem derül ki, amit kapok, csak a végösszeg. Mostanában igyekszem európai vámraktárakból rendelni. Kicsit drágább általában, de legalább tudod, mibe kerül, és hamarabb ide is ér.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 669
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: quad »

Járt már más is úgy, hogy az EU-n kívűlről vásárolt árúra kétszer kellett kifizetni az ÁFÁ-?

Egy ideje az ide vonatkozó szabályok szerint az Eladó is felszámolhatja a magyar ÁFÁ-t, amit azután valahogy átutal a Magyar államnak, így ez esetben elvben már nem kell itthon fizetni. Viszont az elmúlt félévben velem kétszer is kifizettették itthon is az ÁFÁ-t, pedig a csomagon fel volt tüntetve, az IOSS szám, hogy megtörtént az ÁFA kifizetés.
Az első ügyet még lenyeltem, de a másodiknak már utána jártam. Teljesen abszurd választ kaptam: Állítólag itthon úgy történik a vámkezelés, hogy ""vámos" nem is látja a csomagot, csak a csatolt dokumentumokat, de az nem elég, hogy azon fel van tüntetve az iOSS szám, hanem - állítólag - az eladónak valamilyen külön számítógépes rendszerbe is be kell vinnie a fizetés tényét. Mivel ezt az eladó elmúlasztotta, nekem itthon fizetnem kell, és kérjem vissza az eladótól a kifizetett Áfát.
Mivel nem túl nagy összegről volt szó, ezért ezt is hagytam a fenébe, de az EU-n kívűli vásárlásaimat korlátoztam.

Igaz, a legutóbb, az USA-ból rendelt csomagom rendben, plusz ÁFA fizetés nélkül megérkezett.
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 268
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Ez full kamu ember - 2 feedback és egy halom drága holmi meghirdetve csak licitre.
Ingyen worldwide szállítás??

:ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
Linn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.03.18., csüt. 20:29
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Linn »

Sziasztok! Meg tudható, hogy ez valós eladó, nem kamu? Gyanus a mai azonos időben végződő limitei.
https://www.ebay.de/itm/204606787121?ha ... Sw2d1lmcc8

stopandshopp-5
stopandshopp-5
100% positive Bewertungen (2)
4 Artikel verkauft
78 Follower

stopandshopp-5 stopandshopp-5 100% positive Bewertungen (2) 4 Artikel verkauft 78 Follower
Köszönöm.
Solidsteel asztal, Isotek GII Sigmas tápszűrő
Linn Sondek Lp12,Mose-Hercules, Ittok LVII, EMT HSD 006 MC hangszedő
Marantz SA-15S1
Unison Research Sinfonia+Simply Phono,
Sonus faber Venere 2.5
Kábelek: Van den Hul

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

edzoba írta:
2024.01.06., szomb. 11:53
ez mekkora hogy valami parazita program beleír spam linket (durago) egy idézett hozzászólásba...
a comofichos rendelés rendben volt, PayPal.
Semmi baj, töröltem, de azért tényleg elég komoly.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 119
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: edzoba »

ez mekkora hogy valami parazita program beleír spam linket (durago) egy idézett hozzászólásba...
a comofichos rendelés rendben volt, PayPal.
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Online
Avatar
arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 627
Csatlakozott: 2004.10.14., csüt. 18:33
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Vác környéke

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »

"Divat" nyugaton, hogy az ebay-ről nem akarnak küldeni Magyarországra szinte semmit, de még mi se .... gondolkodik.gif :smile30:
https://www.ebay.com/itm/134401583104?m ... 6535316634
Csatolmányok
ebay.jpg
ebay.jpg (131.44 KiB) Megtekintve 3127 alkalommal

Üdv,
arsenlupin

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Csak egy két addendum az ebay-kelinanzeigen-hez, minden saját kommentár nélkül (német nyelven, szóval ha nem tudsz németül, használj fordítót. Érdemes.)

1. német felhasználók vélekedése az ebay-kleinanzeigenről és értékeléseik: https://de.trustpilot.com/review/ebay-kleinanzeigen.de
2. tipikus átverések az ebay-kleinanzeigen-en: https://www.computerbild.de/artikel/cb- ... 61013.html
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 119
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: edzoba »

fererencz írta:
2022.01.06., csüt. 13:51
Sziasztok!

Vásárolt már valaki erről az oldalról? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Hogyan működik, mik a tapasztalatok?

Most éppen klasszikus gitárt vadászok magamnak, itt meglepően jó a felhozatal.

Köszönöm! :smile53:
üdv, többször vásároltam, érdemes azért vigyázni ott is. volt hogy hamisítványba futottam. van saját biztonságos fizetési rendszere, érdemes olyan árut választani, megéri a pár százalékot. előre utalni csak bátraknak, 2M Ft alatt az interpol nem dolgozik, te német rendőrséghez nem fordulhatsz, magyar tehetetlen. sokkal ritkábban van scammer mint pl a marktplaatson vagy a quokan. érdemes lehet a képre rákeresni nem hirdeti e más is máshol:) a regisztráció időtartama sajnos nem feltétlen etalon, meg lehet hackelni az accountot. (konkrétan marktplaats ügyfélszolgálat írta). érdemes + képet kérni, esetleg valamilyen videochat-tel megnézni a holmit. alapvetően nem szívesen szállítanak magyarországra (1:4-nek mondanám). most comoficho-ról vásároltam, kiváncsi leszek:)
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: feket663 »

fererencz írta:
2022.01.06., csüt. 13:51
Sziasztok!

Vásárolt már valaki erről az oldalról? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Hogyan működik, mik a tapasztalatok?

Most éppen klasszikus gitárt vadászok magamnak, itt meglepően jó a felhozatal.

Köszönöm! :smile53:
Sok mindent adtam-vettem már ott, németül egy szót sem tudok, DeepL translate fordítót használok, volt, aki megkérdezte, hogy tudok magyar létemre ilyen jól beszélni? Az eladók általában korrektek, bár most venni akartam két hangdobozt, aztán pár nap után az eladó eladta inkább másnak, de nyilván az én hibám is volt, hogy napokig nem szólt neki az ismerősöm, hogy mikor tudna menni a dobozokért... Ezt leszámítva csak pozitív tapasztalataim vannak, épp most várok egy szinte vadiúj Seymour Duncan humbucker pickupot, amit egy jóbarátomnak vásároltam... Ha bankkártyával vásárolsz, akkor még némi védelmet is kaphatsz (ezt még nem próbáltam, mindig paypallal utaltam a pénzt, amit kifizettem, általában "baráti" utalással, az meg is érkezett, abban az állapotban, amiben hirdették).
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 771
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tonee73 írta:
2022.01.06., csüt. 15:44
A felvetés átkerült a helyére.
Köszönöm!
Bár, azt gondoltam, hogy a nevet leszámítva teljesen más a kettő. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

fererencz írta:
2022.01.06., csüt. 13:51
Sziasztok!

Vásárolt már valaki erről az oldalról? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Hogyan működik, mik a tapasztalatok?

Most éppen klasszikus gitárt vadászok magamnak, itt meglepően jó a felhozatal.

Köszönöm! :smile53:
A felvetés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2506
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2299
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fererencz írta:
2022.01.06., csüt. 13:51
Sziasztok!

Vásárolt már valaki erről az oldalról? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Hogyan működik, mik a tapasztalatok?

Most éppen klasszikus gitárt vadászok magamnak, itt meglepően jó a felhozatal.

Köszönöm! :smile53:
Vásároltam, minden ok volt. Kicsit féltem, mert előre utaltam.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 771
Tartózkodási hely: Kápolna

eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!

Vásárolt már valaki erről az oldalról? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Hogyan működik, mik a tapasztalatok?

Most éppen klasszikus gitárt vadászok magamnak, itt meglepően jó a felhozatal.

Köszönöm! :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: chopper »

Tisztelt Fórumtársak!

EBay-es eladáshoz keresek segítséget. Olyan segítő lenne ideális, aki már próbálkozott eBay-es eladással, tehát van személyes tapasztalata és esetleg szintén budapesti, mint én.
A kedves jelentkezőt kérem, hogy privát üzenetben értesítsen.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pali923 »

A paypalos lehúzáshoz hasonlóba futottam ma bele. Az amazonon vettem Angliából egy könyvet, aztán mikor fizettem, csak úgy passzióból megnéztem, milyen árfolyamon akar váltani. 388-ért váltotta volna a fontot, megnéztem: a bankkártyám bankja meg 360-ért adja éppen most.

Tulajdonképpen lehetett volna erre is gondolni, ezek ugyanúgy lenyúlják az embert. Szóval tessék figyelni az Amazonon is! Természetesen ennek is van irodalma a neten. Két cikket találtam hirtelen, van megoldás itt is:
https://forbes.hu/penz/ne-hagyd-hogy-le ... az-amazon/
https://kiszamolo.hu/et-tu-mi-fili-amazon/

Valószínűleg minden netes vásárlásnál érdemes figyelni, biztosan vannak még oldalak, ahol akár ezreseket lehet spórolni, ha észnél vagyunk.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
simigab
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.05.13., pén. 09:20
Értékelés: 5

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: simigab »

A paypal nekem most minden fizetésnél a saját kurzusát állítja be alapból tehát mindig át kell állitani . Ami még két kattintás de megéri kb 12-15 forinttal jobb az euro- forint árfolyam ha a kártya vezető bank váltja. Amikor a terhelendő kártyák közül választhatsz a fizetésnél ,akkor fölötte van a paypal árfolyam kékkel arra kattintva lehet átállitani .

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pali923 írta:
2019.04.11., csüt. 14:58
tottyi írta:
2019.04.11., csüt. 08:40
az ebay is mas kurzusal szamolja a fontot mint a bank de lehet ebbol van nekik a fentartasra.
Lehet, hogy nálad más volt a fizetés, de talán nem haszontalan felhívni a figyelmet a Paypal sajátos üzleti módszerére. Be lehet állítani az oldalon, hogy a Paypal átváltási lehetőségeit szeretnéd használni, vagy pedig a saját bankod által alkalmazott árfolyamon szeretnéd átváltani a devizát forintra. A Paypal árfolyama pofátlanul magas, biztosan sokkal rosszabb, mint a magyar bankoké. Akár 10Ft/Ł vagy € is lehet a különbség. Az alapbeállítás a Paypal árfolyam természetesen.
Ráadásul ezt a beállítási lehetőséget jól el is dugták, hogy ne legyen könnyű megtalálni. Sőt, állítólag időnként visszaáll a rosszabb árfolyamra, rendszeresen figyelni kell. Van erről több leírás is a neten, itt van pl. egy: https://rendeljkinait.hu/tudnivalo/payp ... atallitasa
Érdemes erre figyelni, sok ezer Ft-ot lehet spórolni...
Koszi szepen ezt jo lett volna tudni elotte igy kb 35 euro felett koltottem el tobbet. :) Az olyan 11 ezer forint korul van.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tottyi írta:
2019.04.11., csüt. 08:40
az ebay is mas kurzusal szamolja a fontot mint a bank de lehet ebbol van nekik a fentartasra.
Lehet, hogy nálad más volt a fizetés, de talán nem haszontalan felhívni a figyelmet a Paypal sajátos üzleti módszerére. Be lehet állítani az oldalon, hogy a Paypal átváltási lehetőségeit szeretnéd használni, vagy pedig a saját bankod által alkalmazott árfolyamon szeretnéd átváltani a devizát forintra. A Paypal árfolyama pofátlanul magas, biztosan sokkal rosszabb, mint a magyar bankoké. Akár 10Ft/Ł vagy € is lehet a különbség. Az alapbeállítás a Paypal árfolyam természetesen.
Ráadásul ezt a beállítási lehetőséget jól el is dugták, hogy ne legyen könnyű megtalálni. Sőt, állítólag időnként visszaáll a rosszabb árfolyamra, rendszeresen figyelni kell. Van erről több leírás is a neten, itt van pl. egy: https://rendeljkinait.hu/tudnivalo/payp ... atallitasa
Érdemes erre figyelni, sok ezer Ft-ot lehet spórolni...
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

scaurus írta:
2019.04.11., csüt. 11:00
tottyi írta:
2019.04.11., csüt. 08:40
...
A tortenet vege az lett, hogy egy szinten nem postazo egyentol illetve cegtol vettem meg a DAC-ot
...
Köszi!
Még arra lennék kíváncsi, hogy az eladót sikerült meggyőznöd a postázásról (nekem egyszer sikerült egy csak USA-ba szállítót rávennem ilyenre) vagy közbülső címszolgáltató/csomagtovábbító szolgáltatás (a shpi7 vagy másik) segített, és ha igen, összességében mi volt a tapasztalat (ügyintézés, kommunikáció, gyorsaság)?
A komunikacioban innet a forumrol segitettek mivel annyira azert nem tudok angolul ezert megegyszer koszonet. :) Egyebkent csak egy olyannal talalkoztam aki semmi aron nem volt hajlando postazni szereny orszagomba a tobbiekkel meg tudtunk egyezni csak nehol dragabb volt a postakoltseg, ilyenkor atcsinaljak az ebay-es arut amiben benne van a postakoltseg is es csak neked elkuldik a fakturat, tok egyszeru egyebkent. :) De nem kezdenek bele megegyszer mert sokat kellett buzeralnom erte masokat a forditasert.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2019.04.11., csüt. 08:40
...
A tortenet vege az lett, hogy egy szinten nem postazo egyentol illetve cegtol vettem meg a DAC-ot
...
Köszi!
Még arra lennék kíváncsi, hogy az eladót sikerült meggyőznöd a postázásról (nekem egyszer sikerült egy csak USA-ba szállítót rávennem ilyenre) vagy közbülső címszolgáltató/csomagtovábbító szolgáltatás (a shpi7 vagy másik) segített, és ha igen, összességében mi volt a tapasztalat (ügyintézés, kommunikáció, gyorsaság)?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”