Figyelem! Az ártrollkodást, ill. az eladási ár kritizálását a hirdetési topikokban ezentúl első alkalommal 1 hét pihenővel, másodjára végleges kitiltással szankcionáljuk. További részletek itt:viewtopic.php?p=2759456#p2759456

Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 78

Re: Online vásárlás külföldről

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »

"Divat" nyugaton, hogy az ebay-ről nem akarnak küldeni Magyarországra szinte semmit, de még mi se .... gondolkodik.gif :smile30:
https://www.ebay.com/itm/134401583104?m ... 6535316634
Csatolmányok
ebay.jpg
ebay.jpg (131.44 KiB) Megtekintve 482 alkalommal

Üdv,
arsenlupin

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 4129

Re: Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Csak egy két addendum az ebay-kelinanzeigen-hez, minden saját kommentár nélkül (német nyelven, szóval ha nem tudsz németül, használj fordítót. Érdemes.)

1. német felhasználók vélekedése az ebay-kleinanzeigenről és értékeléseik: https://de.trustpilot.com/review/ebay-kleinanzeigen.de
2. tipikus átverések az ebay-kleinanzeigen-en: https://www.computerbild.de/artikel/cb- ... 61013.html
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 20
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon, BKE DoubleGem
  • M1 Macbook Air (Audirvana) → Resonessence Concero HP → HD650

edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 97
Kapcsolat:

Re: eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: edzoba »

fererencz írta:
2022.01.06., csüt. 13:51
Sziasztok!

Vásárolt már valaki erről az oldalról? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Hogyan működik, mik a tapasztalatok?

Most éppen klasszikus gitárt vadászok magamnak, itt meglepően jó a felhozatal.

Köszönöm! :smile53:
üdv, többször vásároltam, érdemes azért vigyázni ott is. volt hogy hamisítványba futottam. van saját biztonságos fizetési rendszere, érdemes olyan árut választani, megéri a pár százalékot. előre utalni csak bátraknak, 2M Ft alatt az interpol nem dolgozik, te német rendőrséghez nem fordulhatsz, magyar tehetetlen. sokkal ritkábban van scammer mint pl a marktplaatson vagy a quokan. érdemes lehet a képre rákeresni nem hirdeti e más is máshol:) a regisztráció időtartama sajnos nem feltétlen etalon, meg lehet hackelni az accountot. (konkrétan marktplaats ügyfélszolgálat írta). érdemes + képet kérni, esetleg valamilyen videochat-tel megnézni a holmit. alapvetően nem szívesen szállítanak magyarországra (1:4-nek mondanám). most comoficho-ról vásároltam, kiváncsi leszek:)
GUSTARD ǀ BLADELIUS ǀ 72AUDIO ǀ AUDIONET ǀ SPENDOR

feket663
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 165

Hozzászólás Szerző: feket663 »

fererencz írta:
Sziasztok!

Sok mindent adtam-vettem már ott, németül egy szót sem tudok, DeepL translate fordítót használok, volt, aki megkérdezte, hogy tudok magyar létemre ilyen jól beszélni? Az eladók általában korrektek, bár most venni akartam két hangdobozt, aztán pár nap után az eladó eladta inkább másnak, de nyilván az én hibám is volt, hogy napokig nem szólt neki az ismerősöm, hogy mikor tudna menni a dobozokért... Ezt leszámítva csak pozitív tapasztalataim vannak, épp most várok egy szinte vadiúj Seymour Duncan humbucker pickupot, amit egy jóbarátomnak vásároltam... Ha bankkártyával vásárolsz, akkor még némi védelmet is kaphatsz (ezt még nem próbáltam, mindig paypallal utaltam a pénzt, amit kifizettem, általában "baráti" utalással, az meg is érkezett, abban az állapotban, amiben hirdették).
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2629

Hozzászólás Szerző: trane »

fererencz írta:
2022.01.06., csüt. 16:41
tonee73 írta:
2022.01.06., csüt. 15:44
A felvetés átkerült a helyére.
Köszönöm!
Bár, azt gondoltam, hogy a nevet leszámítva teljesen más a kettő. :rolleyes:
utóbbi a hivatalos kici eBay.de :smile53: (télleg)

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

fererencz
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 458

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tonee73 írta:
2022.01.06., csüt. 15:44
Köszönöm!
Bár, azt gondoltam, hogy a nevet leszámítva teljesen más a kettő. :rolleyes:
iEast M20 - audio-gd nfb12 - Myryad MA 120 - BNS SoundColumn SC2e -- Beyerdynamic DT770 pro 80
Akai CS-F210 - Technics SA-160 - Top Audio Modell 05

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4989

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

fererencz írta:
Sziasztok!

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1830

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fererencz írta:
Sziasztok!

Vásároltam, minden ok volt. Kicsit féltem, mert előre utaltam.
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás phono
Digi:  Philips CD304 BG, ROON+IntelNUC BG+Táp BG, Holo Audio Spring 2 DAC BG
Erősítés: Khozmo Acoustic + Hibrid BG
Hangfal: DIY (Onken box,JBL2226,TAD4002+YuichiA290,JBL 077)
Kábel: AQ,DIY,Kimber,Hydra,WW   

trane
V.I.P.
V.I.P.

ha (jól) beszélsz németül/jó fordítóprogramot használsz, egy szuper lehetőség ;peace; , megbízható eladókkal :smile32: (azért érdemes adott illető értékelését megnézni :rolleyes: ) - én ezt tapasztaltam leborulok.gif

fererencz
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 458

eBay Kleinanzeigen

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!

iEast M20 - audio-gd nfb12 - Myryad MA 120 - BNS SoundColumn SC2e -- Beyerdynamic DT770 pro 80
Akai CS-F210 - Technics SA-160 - Top Audio Modell 05

trane
V.I.P.
V.I.P.

Re: eBay-en hirdetett termékek

nem a mai Etalon-hoz, de a gyártóhoz, ill. konkrétan egy 2004-es modelljéhez, az Examplissimo-hoz kapcsolódik, amit írok :rolleyes: : Debrecenben árulnak egyet, ami - a forgalmazóval beszélve - szét volt teljesen bombázva belülről (is), mikor hozzájuk került. ezt az eladó semmilyen szinten nem említi, csupán egy normál szervizelésről ír a hirdetésében> https://www.ebay.com/itm/Etalon-Exampli ... SwVrtgNOrY :angry: - kerüljétek el nagy ívben! :smile33: :smile30: (az árról már nem is beszélve bocs.gif )

chopper
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 48

Hozzászólás Szerző: chopper »

Tisztelt Fórumtársak!

EBay-es eladáshoz keresek segítséget. Olyan segítő lenne ideális, aki már próbálkozott eBay-es eladással, tehát van személyes tapasztalata és esetleg szintén budapesti, mint én.
A kedves jelentkezőt kérem, hogy privát üzenetben értesítsen.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 679

Hozzászólás Szerző: pali923 »

A paypalos lehúzáshoz hasonlóba futottam ma bele. Az amazonon vettem Angliából egy könyvet, aztán mikor fizettem, csak úgy passzióból megnéztem, milyen árfolyamon akar váltani. 388-ért váltotta volna a fontot, megnéztem: a bankkártyám bankja meg 360-ért adja éppen most.

Tulajdonképpen lehetett volna erre is gondolni, ezek ugyanúgy lenyúlják az embert. Szóval tessék figyelni az Amazonon is! Természetesen ennek is van irodalma a neten. Két cikket találtam hirtelen, van megoldás itt is:
https://forbes.hu/penz/ne-hagyd-hogy-le ... az-amazon/
https://kiszamolo.hu/et-tu-mi-fili-amazon/

Valószínűleg minden netes vásárlásnál érdemes figyelni, biztosan vannak még oldalak, ahol akár ezreseket lehet spórolni, ha észnél vagyunk.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Schiit Mani, streamer: Auralic Aries Mini+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

trane
V.I.P.
V.I.P.

pali923 írta:
2019.04.11., csüt. 14:58
...Ráadásul ezt a beállítási lehetőséget jól el is dugták, hogy ne legyen könnyű megtalálni. Sőt, állítólag időnként visszaáll a rosszabb árfolyamra, rendszeresen figyelni kell. Van erről több leírás is a neten, itt van pl. egy: https://rendeljkinait.hu/tudnivalo/payp ... atallitasa
Érdemes erre figyelni, sok ezer Ft-ot lehet spórolni...
köszi, Pali ;peace; , nem tudtam erről, pedig elég sok éve PP-lal fizetek. hát mit mondjak, jól lehúztak idáig :smile30: > bekaphatják :smile33:

trane
V.I.P.
V.I.P.

simigab írta:
2019.05.31., pén. 09:39
A paypal nekem most minden fizetésnél a saját kurzusát állítja be alapból tehát mindig át kell állitani . Ami még két kattintás de megéri kb 12-15 forinttal jobb az euro- forint árfolyam ha a kártya vezető bank váltja. Amikor a terhelendő kártyák közül választhatsz a fizetésnél ,akkor fölötte van a paypal árfolyam kékkel arra kattintva lehet átállitani .
köszi :smile32: , ezt nem tudtam

simigab
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: simigab »

A paypal nekem most minden fizetésnél a saját kurzusát állítja be alapból tehát mindig át kell állitani . Ami még két kattintás de megéri kb 12-15 forinttal jobb az euro- forint árfolyam ha a kártya vezető bank váltja. Amikor a terhelendő kártyák közül választhatsz a fizetésnél ,akkor fölötte van a paypal árfolyam kékkel arra kattintva lehet átállitani .

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 542

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pali923 írta:
2019.04.11., csüt. 14:58
tottyi írta:
2019.04.11., csüt. 08:40
az ebay is mas kurzusal szamolja a fontot mint a bank de lehet ebbol van nekik a fentartasra.
Lehet, hogy nálad más volt a fizetés, de talán nem haszontalan felhívni a figyelmet a Paypal sajátos üzleti módszerére. Be lehet állítani az oldalon, hogy a Paypal átváltási lehetőségeit szeretnéd használni, vagy pedig a saját bankod által alkalmazott árfolyamon szeretnéd átváltani a devizát forintra. A Paypal árfolyama pofátlanul magas, biztosan sokkal rosszabb, mint a magyar bankoké. Akár 10Ft/Ł vagy € is lehet a különbség. Az alapbeállítás a Paypal árfolyam természetesen.
Ráadásul ezt a beállítási lehetőséget jól el is dugták, hogy ne legyen könnyű megtalálni. Sőt, állítólag időnként visszaáll a rosszabb árfolyamra, rendszeresen figyelni kell. Van erről több leírás is a neten, itt van pl. egy: https://rendeljkinait.hu/tudnivalo/payp ... atallitasa
Koszi szepen ezt jo lett volna tudni elotte igy kb 35 euro felett koltottem el tobbet. :) Az olyan 11 ezer forint korul van.
Mac Mini 2020 | Parasound P6 | ATC SCM150ASL Pro

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 679

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tottyi írta:
az ebay is mas kurzusal szamolja a fontot mint a bank de lehet ebbol van nekik a fentartasra.
Lehet, hogy nálad más volt a fizetés, de talán nem haszontalan felhívni a figyelmet a Paypal sajátos üzleti módszerére. Be lehet állítani az oldalon, hogy a Paypal átváltási lehetőségeit szeretnéd használni, vagy pedig a saját bankod által alkalmazott árfolyamon szeretnéd átváltani a devizát forintra. A Paypal árfolyama pofátlanul magas, biztosan sokkal rosszabb, mint a magyar bankoké. Akár 10Ft/Ł vagy € is lehet a különbség. Az alapbeállítás a Paypal árfolyam természetesen.
Ráadásul ezt a beállítási lehetőséget jól el is dugták, hogy ne legyen könnyű megtalálni. Sőt, állítólag időnként visszaáll a rosszabb árfolyamra, rendszeresen figyelni kell. Van erről több leírás is a neten, itt van pl. egy: https://rendeljkinait.hu/tudnivalo/payp ... atallitasa
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Schiit Mani, streamer: Auralic Aries Mini+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

scaurus írta:
2019.04.11., csüt. 11:00
tottyi írta:
...
A tortenet vege az lett, hogy egy szinten nem postazo egyentol illetve cegtol vettem meg a DAC-ot
...
Köszi!
Még arra lennék kíváncsi, hogy az eladót sikerült meggyőznöd a postázásról (nekem egyszer sikerült egy csak USA-ba szállítót rávennem ilyenre) vagy közbülső címszolgáltató/csomagtovábbító szolgáltatás (a shpi7 vagy másik) segített, és ha igen, összességében mi volt a tapasztalat (ügyintézés, kommunikáció, gyorsaság)?
A komunikacioban innet a forumrol segitettek mivel annyira azert nem tudok angolul ezert megegyszer koszonet. :) Egyebkent csak egy olyannal talalkoztam aki semmi aron nem volt hajlando postazni szereny orszagomba a tobbiekkel meg tudtunk egyezni csak nehol dragabb volt a postakoltseg, ilyenkor atcsinaljak az ebay-es arut amiben benne van a postakoltseg is es csak neked elkuldik a fakturat, tok egyszeru egyebkent. :) De nem kezdenek bele megegyszer mert sokat kellett buzeralnom erte masokat a forditasert.

scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 206

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
...
A tortenet vege az lett, hogy egy szinten nem postazo egyentol illetve cegtol vettem meg a DAC-ot
...
Köszi!
Még arra lennék kíváncsi, hogy az eladót sikerült meggyőznöd a postázásról (nekem egyszer sikerült egy csak USA-ba szállítót rávennem ilyenre) vagy közbülső címszolgáltató/csomagtovábbító szolgáltatás (a shpi7 vagy másik) segített, és ha igen, összességében mi volt a tapasztalat (ügyintézés, kommunikáció, gyorsaság)?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

scaurus írta:
2019.04.11., csüt. 06:41
tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 14:31
Itt van pl ez a hirdeto, kimondottan odairta, hogy csak anglia teruletere postaz. :(
https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... %7Ciid%3A1
Na, mi lett a történet vége?
A tortenet vege az lett, hogy egy szinten nem postazo egyentol illetve cegtol vettem meg a DAC-ot jo dragan mert meg az ebay is mas kurzusal szamolja a fontot mint a bank de lehet ebbol van nekik a fentartasra. Osszesen 785 euro volt a 40 fontos postakoltseggel amit kicsit soknak tartok onnet de hat ez van. Persze most van 50 fontal olcsobb ugyanolyan dac de ketto honapot semilyen nem volt de legalabb original csomagolasban jott es meg a hozza jaro papirok fel sincsen bontva es ami a legfobb, hogy mukodik. :) Usb az nem volt hozza na meg a trafo kicsit furanak tunik, szerintem nem az original hozza valo.

scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 206

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 14:31
Itt van pl ez a hirdeto, kimondottan odairta, hogy csak anglia teruletere postaz. :(
https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... %7Ciid%3A1
Na, mi lett a történet vége?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

Re: Ebay vásárlás

tonee73 írta:
2019.03.28., csüt. 20:13
tottyi írta:
2019.03.28., csüt. 17:18
Keresek valaki angoltudot mert mar aki segitett mar nem merem zalkatni. :)
Lőjed privátban nyugodtan.
Koszi szepen, privatban megoldodott. :napsut:

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4989

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tottyi írta:
2019.03.28., csüt. 17:18
Lőjed privátban nyugodtan.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”