Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Köszönöm a segítséget! Csak éppen kivillant és amikor visszavettem a sebességet többet nem csinálta. Remélem megúszom... Többet nem megyek 190-et vele...
Nálam az az utazósebesség, oszt mégse villan fel.
 
Miféle autód van neked, csak nem valami szakadt rizsrakéta?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


Köszönöm a segítséget! Csak éppen kivillant és amikor visszavettem a sebességet többet nem csinálta. Remélem megúszom... Többet nem megyek 190-et vele...
- latod en megyek 190-et tartosan is akar, es nemvillan be
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »

Köszönöm a segítséget! Csak éppen kivillant és amikor visszavettem a sebességet többet nem csinálta. Remélem megúszom... Többet nem megyek 190-et vele...

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Tudja valaki hogy a "check engine" lámpa álltalában miért gyullad ki /milyen érzékelő van a másik végén/? Multkor kihajtottam a lelkét a gépnek és feszt ezzel traktált.  
- altalaban a teljes FC mukodeset plus a hozzatartozo egyeb erzekelo kacat allapotabol fakadoan, jelezi ezek esetleges rendellenes mukodeset
- ha ez vilagit... osszefoglalva barmi lehet, de midnenkepp ajanlatos elmenni szervizbe dugjanak ra egy FC allapotat, regisztereit kiolvaso szamitogepet es egybol megtutot mi volt a problemaja.

Meghajtottad?
 
Valószínűleg lambda szonda pá pá ! szonda 13-17e plusz csere és hibatörlés 5-8e

Egyáltalán nem biztos, hogy tönkrement a lambdaszonda. Legjobb esetben lehet, hogy csak véletlenül világít és ki kell kapcsolni (nekem már volt ilyen), de ezerféle, apróbb probléma lehet, melyek egyáltalán nem okoznak komoly kiadást. Persze a legrosszabb eset valóban a lambdaszonda tönkremenetele, viszont akkor jobb gyorsan szervizbe menni, nehogy a katalizátort is cserélni kelljen.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
angyisz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2004.12.16., csüt. 15:01
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: angyisz »


Tudja valaki hogy a "check engine" lámpa álltalában miért gyullad ki /milyen érzékelő van a másik végén/? Multkor kihajtottam a lelkét a gépnek és feszt ezzel traktált.  
- altalaban a teljes FC mukodeset plus a hozzatartozo egyeb erzekelo kacat allapotabol fakadoan, jelezi ezek esetleges rendellenes mukodeset
- ha ez vilagit... osszefoglalva barmi lehet, de midnenkepp ajanlatos elmenni szervizbe dugjanak ra egy FC allapotat, regisztereit kiolvaso szamitogepet es egybol megtutot mi volt a problemaja.

Meghajtottad?
 
Valószínűleg lambda szonda pá pá ! szonda 13-17e plusz csere és hibatörlés 5-8e

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


Tudja valaki hogy a "check engine" lámpa álltalában miért gyullad ki /milyen érzékelő van a másik végén/? Multkor kihajtottam a lelkét a gépnek és feszt ezzel traktált.
- altalaban a teljes FC mukodeset plus a hozzatartozo egyeb erzekelo kacat allapotabol fakadoan, jelezi ezek esetleges rendellenes mukodeset
- ha ez vilagit... osszefoglalva barmi lehet, de midnenkepp ajanlatos elmenni szervizbe dugjanak ra egy FC allapotat, regisztereit kiolvaso szamitogepet es egybol megtutot mi volt a problemaja.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »

Tudja valaki hogy a "check engine" lámpa álltalában miért gyullad ki /milyen érzékelő van a másik végén/? Multkor kihajtottam a lelkét a gépnek és feszt ezzel traktált.

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Az EVO magazin ranglistáját már nem egészen preferálom bár nekem nem adták ide az összes vasat kipróbálni.
Tavaly a Honda NSX-R lett a győztes



Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Az EVO magazin ranglistáját már nem egészen preferálom bár nekem nem adták ide az összes vasat kipróbálni.
Tavaly a Honda NSX-R lett a győztes
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


21st vs. _Tamas vitában majd mindenben 21st véleményét osztom már ha számít ez valamit. Az EVO magazin ranglistáját már nem egészen preferálom bár nekem nem adták ide az összes vasat kipróbálni.
_Tamas ne kapd fel a vizet 21st-nek van egy stílusa amit meg kell szokni csípőböl beüti amire éppen gondol ami nem baj...béke!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


"Alig olcsóbb a C4 az áfaakcióvalA tavalyinál 600 ezerrel olcsóbb Citroenre számított olvasónk, mivel az áfa elengedését ígérték. A különbség azonban csak 50 ezer forint."
forras
- hatvazze ezek ennyire sotetek??  
És gondolj bele, mennyien vannak...
- es ami a poen meg meg is magyaraztak miert van igazuk
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


"Alig olcsóbb a C4 az áfaakcióvalA tavalyinál 600 ezerrel olcsóbb Citroenre számított olvasónk, mivel az áfa elengedését ígérték. A különbség azonban csak 50 ezer forint."
forras
 
- hatvazze ezek ennyire sotetek??

És gondolj bele, mennyien vannak...
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


"Alig olcsóbb a C4 az áfaakcióval
A tavalyinál 600 ezerrel olcsóbb Citroenre számított olvasónk, mivel az áfa elengedését ígérték. A különbség azonban csak 50 ezer forint."
forras
 
- hatvazze ezek ennyire sotetek??
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »

Húúúú, Firepower rulez!!! Chrysler, riseeeeeeeeeeeee!
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


No de Vadász szavaival élve: "Mindenki úgy élvez, ahogy akar" 
 
kalasszikusokat pontosan: mindenki úgy élvez ahogy tud



Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


No de Vadász szavaival élve: "Mindenki úgy élvez, ahogy akar" 
 
kalasszikusokat pontosan: mindenki úgy élvez ahogy tud
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


21st, sejtettem, hogy engem is "megtalálsz".
Mellesleg kit "találtam" meg még rajtad kívül, hm?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Amúgy hogyan teszteltek? Gyorsultak velük? Végsebességet mértek? Negyed mérföldes verseny volt?
Meg fogsz lepődni: azt vizsgálták, hogy melyik nyújtja a legnagyobb vezetési élményt. Fura, mi? Ez az, amiről az ég világon semmit nem árul el az, hogy mennyi egy autó végsebessége, vagy hogy mennyi idő alatt futja a 0-400 méteres távot.
 
Mellesleg 8 újságíró egy héten át felválta tesztelte a felsorolt gépeket, országúton és versenypályán egyaránt, és 0-100-as skálán értékelték az adott modellt. A végén ezen értékeléseket összesítették, és az így kapott pontok átlaga határozta meg a végeredményt.
 
Az EVO egyébként egy igazán jelentéktelen autós lap, ahol többek között olyan jelentéktelen gépek vannak tartós, 6-12 hónapos teszten, mint pl. a Lamborghini Murciélago, Ferrari 550, BMW 645i, Porsche 911 Carrera S ( 997 ) stb.
 
Igazad lehet, nyílván lövésük sincs arról, hogy mi fán terem a jó autó.
 
( Mellesleg nem én "találtalak" meg téged, csak tettem egy rövid megjegyzést, mire te elkezdtél személyeskedni )
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: 21st »


A helyzet az, hogy én már kinőttem abból a korból, amikór autós kártyákkal játszottunk a szomszéd srácokkal, és az volt a "mindent vivő", amelyik mellet a legnagyobb számok álltak. Hogy egy profán példával éljek, attól, hogy valakinek 30 cm-es cerkája van, még egyátalán nem biztos, hogy jó szerető.
 
A mondandóm lényege az lett volna, hogy egy 700 LE-s kocsi is lehet egy kupac szar, ha nem teszel alá megfelelő futóművet, fékeket, kormányt, váltót stb. Márpedig az amerikaiaknak ez nem igazán szokot sikerülni. Persze, ezek az agyig tuningolt amcsi verdák nyílván nagyon impresszíven lőnek ki a zöld lámpánál, meg autópályán is biztos baromi keményen lehet velük letolni a sok mazsolát, de egy hepe-hupás, kanyargós hazai országúton, vagy akár a Mecsek, Bükk, Bakony stb. szerpentinein egy 280 LE-s Mitsu Evo, vagy egy M3-as BMW csúnyán legyalázná őket. Márpedig az autóvezetés a kanyarnál kezdődik, egyenesben még egy debil is tudja tolni a vasnak.
 
Gépjármű értékesítő koromban volt nálunk egy használt Opel Calibra Turbo, 204 LE, összkerékmeghajtás, miegymás. Egy alkalommal elvittük kipróbálni, hogy megnézzük, mégis mit tud a kicsike. Az a gép ugyan elég keményen tolt, de összességében pocsék volt: szar váltó, alulkormányzott viselkedés, szivacsos fék, érzéketelen kormányzás - szvsz hajítófát sem ért.
 
Vagy ott van a Brabus: 600-700 LE-s Mercedeseket kínálnak a tehetős vásárlóknak, amik ugyan könnyedén összegyűrik az aszfaltot maguk alatt, de olyan orrnehezek, hogy gyorsan vett kanyarokban szinte leesnek a kanyarívről.
 
A vicc az egészben az, hogy egyébként én is csípem az amerikai verdákat a sajátos fílingjük miatt, de autót soha nem vennék az alapján, hogy mennyi idő alatt gyorsúl százra, vagy hogy 300, esetleg 320 km/h-e a végsebessége
 
Számomra ez a hozzáállás meglhetősen gyerekes-röhejes....
 
No de Vadász szavaival élve: "Mindenki úgy élvez, ahogy akar"
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: _Tamas »

Ez én voltam.

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


21st, sejtettem, hogy engem is "megtalálsz". Már vártam, mit ne mondjak...
 
1. Az autós/számos dolgot nem tetted idézőjelbe, ezért úgy véltem, hogy a te kútfődből származik a hozzá- (inkább be-) szólásod. Amúgy nem vagyok angol autó- és Forma 1-rajongó, így hát talán megbocsátható, ha nem érzem személyes jóbarátomnak és példaképemnek, netán "pápámnak" Mr. Gordon Murray-t. Bár majd' minden tiszteletem az övé pl. a McLaren F1-ért, de azért nem (csak) ő tojta az autót.
 
2. Mi az, hogy "gondolkozz el a ... "jópofáskodásodon" "? Nem vagyok én a kölköd, hogy leteremtsél! Sarokba ne álljak? Nézd má'...
 
3. Ugye te is jót nevettél az idézett listán? Te egészen biztos vagy abban, hogy egy Corvette-re kiéhezett leendő vásárló a "rang"sor alapján köp egyet és elmegy Rönót venni?
Amúgy hogyan teszteltek? Gyorsultak velük? Végsebességet mértek? Negyed mérföldes verseny volt? Vagy csak az árukat nézték? Vagy a fogyasztást? Vagy az eléjük állított hostess hölgyek lábát? Vagy a Renault hírdetett a legnagyobbat abban a számban? Így egy picit azért féloldalas az "idézeted". (Én meg csakazért sem veszem a fáradságot, hogy utána nézzek.)
 
Egyébként meg: "No replacement for displacement"... ennek meg te nézz utána. :box:

Avatar
mym@c
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 16:56
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: mym@c »

Ez nagyon durva!

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: balagee »

Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Pedig a Suzuki kiraly!
így van, pl a gigszer
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: balagee »

Pedig a Suzuki kiraly!
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”