Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Most veszem észre, végig PSP-t írtam PSB helyett
Az a sok sör... :vazeg:

Avatar
Miami
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 10:31
Értékelés: -1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Miami »


A nap talán egyik csúcspontja a Pet Shop Boys volt. Jók voltak, megbízhatóan hozták a nagy slágereiket, gerjedés is sokkal kevesebb volt. Tetszett a színpadkép is ezekkel a nagy fényoszlopokkal. Profi műsort adtak! Szerintem a PSP is jól érezte magát, többször megdícsérte a fantasztikus közönséget, nekem nem úgy tűnt, hogy csak illendőségből! Nagyon értékeltem, hogy Neil Tennant S-sel mondta a Budapestet (ki nem állahatom, amikor Budapesztnek mondják... ), és kitűnő kiejtéssel magyar "köszönöm"-mel köszönte meg a számok végén az ünneplést! Kicsit negatív volt a közönség egy része, egy kövér német fazon majdnem végig a lábamon ugrált. :smile19: Aztán meg jött két magyar bájgúnár, akik nem foglalkoztak a koncerttel, csak jobbra-balra-előre-hátra nézelődtek, és a lányokat fotózgatták, és egymásnak mutogatták a képeket... ja, és néha telefonáltak (!) kb. 20 méterre a színpadtól!
De erről nem a PSP tehet persze...

Ha valaki olvasta szabózé szemetét azt teljesen meg van vezettve. Én csak csatlakoznék Torzonborz-hoz. A hang korrekt volt, a számok jól összeválogatottak. PSB fanoknak kötelező program volt. De ahogy én láttam, a keverőpult mellől, azért sokan ismérik és szeretik még öket.
 
A szinpadkép a max volt, amit itt ki lehettet hozni, kissé gagyi, de a mienk.
Aki kint volt a Kapcsolat koncerten 2-3 éve, az láthatta, mi a PSB standard szinpadképe. Itt sajnos nem lehettet videofalat felállítani mögöttük. A dobos csaj nagyon ott volt a szeren. Volt még két gitáros is. Nagyon jól nyomták. Ahhoz képest, hogy pár éve bejelentették, hogy nincs több turné/koncert, rövöd időn belül másodszor látni öket, nagy élmény volt. :vazeg:

Microsoft is not an answer, it's a question. The answer is: NO!
 
TV: NEW Lg 32LC2RR (80Gb HDD) Erősítő: Sony STR-DB 780QS; Video: AIWA HV-FX8200; DVD: Philips 729 + Sony PS2; Hangfal: Wharfedale Zaldek front: 2000 háttér: 300 + Centre

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Ezután már csak a KFT volt hátra.
Nagy közönség gyűlt össze, és pozitívumként (nem meglepő módon) ez tiszta magyar közönség előtt zajlott... (nem vagyok fajgyűlölő, de két nap Sziget után már megtanultam értékelni a magyar közönséget...)
Jó koncert volt, de sajnos túl sok új számot játszottak, amelyeket csak kevesen ismertek... Azért sok régi nótát is leadtak, de kimaradt pár klasszikus a repertoárból, mint a Bábu vagy, a Nem sikerül kikúrálni magam, vagy a Gázgyár. :vazeg: De volt versmondás, többször is, színpadi ökörködés, szóval igazi KFT-koncert volt, nagy sikerrel! Jó volt őket együtt látni a színpadon!

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »

PSP után meg akartuik nézni a Moby Dicket, de megint a sziget túlsó végébe kellett mennünk, és elakadtunk a Djuice Caféban, egy-két és VBK mellett... Kár, mert jó lett volna élőben látni őket...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


A nap talán egyik csúcspontja a Pet Shop Boys volt. Jók voltak, megbízhatóan hozták a nagy slágereiket, gerjedés is sokkal kevesebb volt. Tetszett a színpadkép is ezekkel a nagy fényoszlopokkal. Profi műsort adtak! Szerintem a PSP is jól érezte magát, többször megdícsérte a fantasztikus közönséget, nekem nem úgy tűnt, hogy csak illendőségből! Nagyon értékeltem, hogy Neil Tennant S-sel mondta a Budapestet (ki nem állahatom, amikor Budapesztnek mondják... ), és kitűnő kiejtéssel magyar "köszönöm"-mel köszönte meg a számok végén az ünneplést! :vazeg:
Kicsit negatív volt a közönség egy része, egy kövér német fazon majdnem végig a lábamon ugrált. :smile19: Aztán meg jött két magyar bájgúnár, akik nem foglalkoztak a koncerttel, csak jobbra-balra-előre-hátra nézelődtek, és a lányokat fotózgatták, és egymásnak mutogatták a képeket... ja, és néha telefonáltak (!) kb. 20 méterre a színpadtól!
De erről nem a PSP tehet persze...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Másodikként a Sugababes nevű leánycsapatot néztük meg, bár nem az én műfajom, csak a "nagy név" mivolta miatt mentünk oda.
Nagyon enerváltak voltak, már az első számnál ülve énekeltek... Legtöbbször a szám vége után meg sem várták, hogy a közönség tapsoljon, hanem már előtte megköszönték... Látszott, hogy oda se figyeltek nagyon a közönség reakciójára...
A hang is csapnivaló volt, olyan erős, bántó, fülsértő magasokkal, amire rátett egy lapáttal, hogy a lányoknak eleve magas hangja van... Átlag kb. számonként kb. 2-3-szor volt gerjedés, és nagyon viszhangzott az egész, mert a Nagyszínpaddal szemben van egy jó nagy egybefüggő, sima felületű zajvédő fal, ami prímán visszaverte némi fáziskéséssel a dob hangját...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Az első Szigetes koncert a Vale of Tears nevű banda volt, a Hammerworld színpadon. Szívás volt, mert a sátraink a sziget ellentétes végén vannak, le is maradtunk az elejéről...
A zenekar jól nyomta, tetszett a zenéjük, de az "énekessel" nem tudtam megbarátkozni, pontosabban az "énektudásával". Tudom, ez mellékes egy metálbandánál, de nekem akkor is az jön be, ha van valamilyen felismerhető dallam. Itt nem volt! De a zene ettől eltekintve jó volt, tetszett!
A hangerő a stílushoz illő volt: dobhártyabevérzésre jó sansza van annak, aki ott tombol végig egy napot!

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


én voltam a Bowie-s :vazeg:
Bocs, nem emlékeztem, és ilyen hőségben lusta voltam visszakeresni. Úgy emlékeztem, mintha az audis avataros lett volna. Az is Te voltál, csak cseréltél?
Mostanában annyian cseréltek, már nem győzöm követni.

nem régebben az Ed Wood-os volt

Akkor e csere tényéig jó voltam...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »


én voltam a Bowie-s
Bocs, nem emlékeztem, és ilyen hőségben lusta voltam visszakeresni. Úgy emlékeztem, mintha az audis avataros lett volna. Az is Te voltál, csak cseréltél?
Mostanában annyian cseréltek, már nem győzöm követni.

nem régebben az Ed Wood-os volt
system

Avatar
Awaken
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.06.15., vas. 12:46
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Awaken »


Sziasztok!
 
Hát van néhány élményem nekem is, megosztom veletek.
 
Legutóbb a Budai Vár Oroszlános udvarában voltam. A Darshan-osok szerveztek egy öregfiúknak való estet.
 
Eredeteileg kétnaposra tervezték, de betegség, meg lemondások miatt maradt egy nap.
Fellépők:
 
Jackie Orszánszky régi Syrius
Spenser Davis Group
Colosseum
Rájuk gondolom csak a korombeliek emlékeznek. Délután. 17.00 után valamikor kezdődött.
 
Jackie műsora a tőle elvárható jazzes hangvételű rock zene. Kevesen figyelték, meleg volt még, és a sör csábítóbb volt. ( Én vezettem, tehát figyeltem). Semmi újdonság, a megszokott színvonalas, ámde nem különösebben maradandó élményű zene. Néha a barátnője énekelt.
Spenser Davis nyitott a régi nagy slágerével, Keep On Running, ekkor már közelebb jöttek a színpadhoz a nézők. Kezdett kialakulni némi koncerthangulat.
Az ismert számaikat mind végigjátszották. Nekem élmény volt hiszen régen, nem volt alkalmam élőben hallani őket.
Colosseum - Chris Farlowe énekessel az élen aztán beindította a hangulatot. Persze itt nem a színpad előtti csápolásra kell gondolni, amitől aztán hátrébb semmit nem látni. Közel két órán át kitünő zene, öreg, de még mindig kitünő énekessel.
 
Az egész este - nekem - élményszámba ment.
 
Üdv:
Awaken

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


én voltam a Bowie-s
Bocs, nem emlékeztem, és ilyen hőségben lusta voltam visszakeresni. Úgy emlékeztem, mintha az audis avataros lett volna. Az is Te voltál, csak cseréltél?
Mostanában annyian cseréltek, már nem győzöm követni.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »

én voltam a Bowie-s
system

Avatar
ockham
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 22:33
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: ockham »


gemini, ockham ! 
Régi, vagy régebbi koncertek élménybeszámolóit is ide kéretik írni, természetesen, azért jött létre a topic másrészről.
Biztosan másokat is érdekel aki nem jut el valamiért, múltkor egy fórumtárs (bocs a névre nem emlékszem) a David Bowie-ről maradt le, mostmár tudjuk az ismert okok miatt. De biztos, hogy oda (külföldre) jóval kevesebben tudunk eljutni egy érdekes koncertre, főleg ha az előadó nem volt, és nem is szándékszik lenni hazánkban. Ezt is szívesen olvashattuk volna ehelyen.
 
Szóval csak bátran, lehet kezdeni az élménybeszámolók írását.
(az ereklyék fotóit meg kéretik beszkennelni ! )

Bowiet már kétszer láttam itthon.
 
Szkenner még nincs, ha lesz (és időm is), azonnal írok.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: vtb »


aztán volt amikor még az első sorban zúztam a Tankcsapdára
(most is ott szoktam zúzni csak már nem a csapdára )


Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: vtb »


akkor ne csak Blackmore's nighttal legyen tele a topik
 
gyülekezés a Slayerre:


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


gemini, ockham !
 
Régi, vagy régebbi koncertek élménybeszámolóit is ide kéretik írni, természetesen, azért jött létre a topic másrészről.
Biztosan másokat is érdekel aki nem jut el valamiért, múltkor egy fórumtárs (bocs a névre nem emlékszem) a David Bowie-ről maradt le, mostmár tudjuk az ismert okok miatt. De biztos, hogy oda (külföldre) jóval kevesebben tudunk eljutni egy érdekes koncertre, főleg ha az előadó nem volt, és nem is szándékszik lenni hazánkban. Ezt is szívesen olvashattuk volna ehelyen.
 
Szóval csak bátran, lehet kezdeni az élménybeszámolók írását.
(az ereklyék fotóit meg kéretik beszkennelni ! )

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És végül a koncertalbum Ebből kétféle is van, most csak a sima változatról tudtam képet találni, de van egy díszesebb kiadás, ami bővített (2 plusz számmal) nekem is az van, de majd szerzek képet arról is.
Valamint a 3 és 4 albumnak van extra kiadása, teljesen más négyfelé nyitható borítóval is.


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


4: Ghost of a Rose


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


3: Fires at Midnight


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


2: Under a violet Moon


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A DVD megjelenését "hivatalosan" is bejelentette Candice a koncert elején a köszöntésnél.
Amúgy igen, 4 album van, plusz egy dupla koncertalbum, valamint egy Best of (aminek nem sok értelmét látom, ráadásul azon csak az első háromból vannak számok).
 
1 album: Shadow on the Moon


Avatar
cibetmacska
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2004.02.03., kedd 18:49
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: cibetmacska »


Négy soralbum és egy hivatalos koncertalbum, plusz októberben már beígértek egy DVD-t, ami tudomásommal azóta sem jött ki. 
Blackmore úr feleségét pedig tényleg Candice Nightnak hívják

 
Basszus, nekem pedig tényleg csak 3 soralbumom van...
Asszem jó lesz gyorsan bepótolnom a lemaradást.
A DVD-rQl meg egyelQre csak "álmodozzunk"

Avatar
ockham
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 22:33
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: ockham »


Lacy ! Köszönjük szépen a részletes élménybeszámolót!
Egy kicsit irigykedve olvastam a soraidat, mert az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy minden olyan koncertre eljussak , amire szeretnék. Márpedig erre nagyon jó lett volna elmenni, különösen annak tudatában, hogy a haverom mesélt a tavalyi koncertről. Tulajdonképpen én Ritchie Blackmore pályafutását a 70-es évektől kezdve kísérem nyomon. Ő a Deep Purple és a Rainbow zenekaron kívül más formációban nem is nagyon vett részt. Ezért is volt nehéz elképzelni, hogy amikor a feleségével megalakították ezt a zenekart (Blackmore's Night), vajon milyen fogadtatásban részesül majd az új stílus miatt. Mindenesetre engem, aki addig inkább a keményebb műfajokhoz vonzódtam, sikerült teljesen levenniük a lábamról. Mindhárom eddig megjelent albumuk egytől egyig a kedvenceim, nagyon gyakran hallgatom őket. Óriási élmény lehetett számodra, hogy "élőben" is megcsodálhattad őket. Egyébként a zenekar névválasztása is telitalálat, mert ha jól tudom az "asszonyka" vezetékneve: Night, tehát "jogosan" építették bele a formáció nevébe...
 
Ja, és jó ötletnek tartom ennek a topicnak a létrehozását, mert itt jobban meg lehet találni majd a különböző események beszámolóit. A "Mit csinálsz most..." topic-ban ugyanis olyan sebességgel "száguldanak" a hozzászólások, hogy kb fél nap alatt lecsúszna a friss információ az előző oldalra és így kevés emberhez jutna el a hír.
 
Szóval itt a nyár, jó bulik voltak és lesznek, mindenki ezen a szent helyen ossza majd meg velünk a leendő élményeit!
 
(Alig várom már a SZIGET-et! :vazeg: )

Négy soralbum és egy hivatalos koncertalbum, plusz októberben már beígértek egy DVD-t, ami tudomásommal azóta sem jött ki.
 
Blackmore úr feleségét pedig tényleg Candice Nightnak hívják.

Avatar
cibetmacska
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2004.02.03., kedd 18:49
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: cibetmacska »


Lacy !
Köszönjük szépen a részletes élménybeszámolót!
Egy kicsit irigykedve olvastam a soraidat, mert az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy minden olyan koncertre eljussak , amire szeretnék. Márpedig erre nagyon jó lett volna elmenni, különösen annak tudatában, hogy a haverom mesélt a tavalyi koncertről. Tulajdonképpen én Ritchie Blackmore pályafutását a 70-es évektől kezdve kísérem nyomon. Ő a Deep Purple és a Rainbow zenekaron kívül más formációban nem is nagyon vett részt. Ezért is volt nehéz elképzelni, hogy amikor a feleségével megalakították ezt a zenekart (Blackmore's Night), vajon milyen fogadtatásban részesül majd az új stílus miatt. Mindenesetre engem, aki addig inkább a keményebb műfajokhoz vonzódtam, sikerült teljesen levenniük a lábamról. Mindhárom eddig megjelent albumuk egytől egyig a kedvenceim, nagyon gyakran hallgatom őket. Óriási élmény lehetett számodra, hogy "élőben" is megcsodálhattad őket. Egyébként a zenekar névválasztása is telitalálat, mert ha jól tudom az "asszonyka" vezetékneve: Night, tehát "jogosan" építették bele a formáció nevébe...
 
Ja, és jó ötletnek tartom ennek a topicnak a létrehozását, mert itt jobban meg lehet találni majd a különböző események beszámolóit. A "Mit csinálsz most..." topic-ban ugyanis olyan sebességgel "száguldanak" a hozzászólások, hogy kb fél nap alatt lecsúszna a friss információ az előző oldalra és így kevés emberhez jutna el a hír.
 
Szóval itt a nyár, jó bulik voltak és lesznek, mindenki ezen a szent helyen ossza majd meg velünk a leendő élményeit!
 
(Alig várom már a SZIGET-et! :vazeg: )

Avatar
ockham
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 22:33
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: ockham »


visszamenőleg is lehet írni? azt hiszem akkor létre kell hoznunk egy rock/metal koncertélmények topicot :vazeg:

A '87-es D.P. koncertről is be lehet számolni? Akkor beszéltem is az öreg Feketemórral (vagyis Szerecsennel, hehe), sőt, azóta is őrzöm a tollat, amivel aláírta a D.P. könyvemet.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”