Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: gemini »


visszamenőleg is lehet írni?
azt hiszem akkor létre kell hoznunk egy rock/metal koncertélmények topicot

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Egyébként szerintem jó ötlet ez a topic!
Remélem, sok tudósítás jön majd a különböző koncertekről... A Sziget-koncertekről majd én is beszámolok!

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Lacy, köszi a fotókkal ellátott részletes beszámolót!
Kár, hogy nem tudtam őket megnézni... :vazeg:
Talán jönnek jövőre is, ha 8 hónapon belül másodszor léptek fel nálunk... Egyébként telt ház volt?

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Még az jutott eszembe, hogy a D.P. számokból a Soldier of Fortune-t átírták és ez is előadatott mindkét koncerten, nagy sikerrel.

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vokál lányok:


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


3:


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


2:


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy kis ízelítő képekben (sajna nem saját) koncertekről:


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát akkor:
 
Blackmore's Night
Margitsziget Julius 18-án 20 óra.
 
Először is elnézést, de lehet néha kis visszautalás a tavaly októberi koncertre, de annyira közeli a két időpont...
 
Nagy boldogsággal parkoltunk le a Margitsziget fizető parkolójában, mert ritka esemény, hogy az emberfia-lánya 8 hónapon belül másodszorra is végignézhesse a kedvenc zenekarának élő koncertjét, ráadásul itthon, kis hazánkban.
Ezt a lelkesedést a beengedés körüli hercehurca (35 fok meleg, 1 órás várakozás, melynek fele a teljesen levegőtlen fedett bejárónál esett meg ) kicsit lohasztotta, de végül is 19:30-ra sikerült helyet foglalni a 8-ik sor közepetáján.
 
Már hagyományosnak mondható módon 20:00-kor a német Geyers duó nyitott mint előzenekar. Tradicionálisnak mondható zenét játszanak, és korabeli hangszereken adják elő. Szinte az összes reneszánszori fúvóshangszert használták, meg valamilyen érdekes hegedűszerű hangszert, amin vonóval fűrészeltek, miközben gombokat is lehetett rajta nyomkodni, mint egy tangóharmonikán.
Kelelmes és gyakran humoros előadásuk van, némi magyaros behatású zenével is kedveskedtek.
21 órára átszerelték a színpadot és elkezdődött a KONCERT.
Mint tavaly, az utolsó albumról a Cartush c. számmal kezdtek, a közönség már ezt is szinte végigtapsolta.
A legtöbb előadott szám erről a tavalyi lemezről volt előadva, de természetesen azért a "régi" nagy slágerek sem maradtak ki, pl. az Under a violet Moon, vagy a
Renaissance Faire, Fires at Midnight, hogy csak a legnagyobb slágereket említsem.
Ők is gondolta miránk, magyarokra, és az egyik instrumentális számot Brhams: 5-ik magyar táncának átiratával adták elő, nagy sikerrel.
Azért a Deep Purple múlt sem lett a kukába téve, azt a-zenei humort sem nélkülöző- Mond Tanz című számba belejátszott régi D.P. sláger (itt kérek minden Purple rajongótol elnézést, de én sose voltam az, így nemigen tudok címeket említeni a Smok on the water-en kívül) ami hatalmas ovációt erdményezett.
A két ráadásrészt már kompletten az egész közönség állva ünnepelte végig, és oriási tapskísérettel mentek le az utolsó számok.
Sajna a harmadik elmaradt (okt.-ben volt) így lámpagyújtás után, bár nemigen akarózott senkinek, de el kellett indulni a kijárat felé.
 
Végül annyit, hogy 6 ember (öt zenész és egy énekes) teljesen élőben zenélte végig ezt a 2 órát, profi zenészekként, apró technikai malőrrel a legelején, de kis humorral oldva.
A mostani technós és playback-es világban mintaértékűnek tartom és nagy élménynek, hogy még a teljesen élő zene előadása nem veszett el.

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha már a "Mit csinálsz most.." topicban szóba került, sőt egyenesen felkérést kaptam Torzonborz-tól hát úgy gondoltam nem annak a topicnak a határát döngetem, hanem nyitok egy ilyet, vélem más is jár koncertre (valami köze ennek is van az itt fórumozók "dilijéhez" ) és itt beszámolhat az élményeiről, esetleg-mint ahogy éppen most mondták a hiradóban- a borzalmakról, amik egy koncerten megestek vele.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”