Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: vtb »


És a Slayerrôl sem szabad megfeledkezni.Viszont nem is tudtam, hogy a Tankard is jön ide. Ezen még el kell gondolkoznom. régen nagyon csíptem a zenéjüket.

Jah, csak a Slayer pont egy napon lesz a Napalm Death-szel
 
Talán a Tankardnak örülök énis a legjobban ebből a sorból. Igazi jó kis pofábamászós germán thrash metál.
Szóval a jelszó:
INCREDIBLE LOUDNESS!!
 
:smile19: :smile19:

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: gemini »


Én meg fémmérgezést fogok kapni majd két hét alatt  
júni 18 Grave Digger / Tankard
júni 23 Napalm Death
júni 30 Soulfly
júli 2 Anthrax
 
közbe persze a magyar mezőnnyel dúsítva (Moby dick, Ossián, Watch My Dying, Replika...)

És a Slayerrôl sem szabad megfeledkezni.
Viszont nem is tudtam, hogy a Tankard is jön ide. Ezen még el kell gondolkoznom. régen nagyon csíptem a zenéjüket.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: GTomi »


a pasi a 80 évek végénél, talán 90 évek eleje még kicsit belefért, de megállt a zenében.
messze igényesebb volt a pop és rock zene akkor.

az egy más kérdés, ami igaz is (mondjuk én nem nagyon szeretem a 80évek hangzásvilágát, kevés kivételtôl eltekinve)
de ô nem is hallott az újakról (mondjuk nem a 15 perces sztárokra gondoltam)
 
de azért most is találni gyöngyszemeket.
 
viszont az sem jó, ha beszu"ku"l az ember és megáll olfieldnál...
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »


a pasi a 80 évek végénél, talán 90 évek eleje még kicsit belefért, de megállt a zenében.
messze igényesebb volt a pop és rock zene akkor.
system

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: GTomi »


az köztudott (mesél az erdô(s) HBB ) 
a lányok és e.p. kapcsolatai, hogy  e.p. temetésekor a zenészek, akik odamentek leköpték a sírját egyenként, cs.évának a zenész szakmában miért is nem írnak számokat stb. stb.

Volt a CPG-nek is egy jó száma...

Emléxik még erre a nótára valaki rajtam és sacán kívül?
A szövege nem éppen szalonképes.. lenne az egész..

Ki az a CPG ???

Cpgrôl hallottunk, kazettái forogtak "közkézen", de csak "halkan" mondjuk én nem merültem el bennük.
 
 
Ez tök más, talán idefér,
velem egy idôs, ill. pár évvel "korosabb" volt kollégámmal mentünk vidékre és mondja hallgassunk zenét.mondom oké, kazetták merre a kocsiban.itt és itt, megvan.aztán "döbbentem"
nagyokat, hogy úgy a pasi a 80 évek végénél, talán 90 évek eleje még kicsit belefért, de megállt a zenében.kérdezgetni kezdetem, az "új" zenekarokról, elôadókról, de még nem is hallott róluk.pedig amiket kérdeztem tôle, már nem voltak frissek: pl. massive attack.
de a cpgrôl hallott
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Igc »


OFFTOPIC:

CPG-ről némi info: 
http://cpgfan.uw.hu/index.php?page=main
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: saca »


Ki az a CPG ???
A 80-as évek elején/közepén működött. A számai mai szemmel antiszemitának és rasszistának tünnének. Mi fiatalokként inkább a rendszerrel történő szembeszállást láttuk benne. Minden (titkos) koncertjükön volt balhé, a rendörők rendszeresen elvittek bennünket... Volt később is egy hasonló zenekar a fars, de Ők inkább a sky vonulatot vitték nem a punk-ot...
 
egy idézet a CPG egyik számukból ait elég sokan ismernek szerintem:
 
régi mániám, tankal átmenni románián, völgyön és hegyen, minden románban szurony legyen...
 
mai szemmel elég gagyi/gyenge a szöveg, de akkoriban nem ezt láttuk benne.
 
Fars idézet:
 
megváltozik budapest és attól tartok olyan lesz mint kairó...
 
 
ui: a a moderátorok úgy itélik meg nyugodtan töröljék, bár tanulságos lehet itt a fiataloknak...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az köztudott (mesél az erdô(s) HBB ) 
a lányok és e.p. kapcsolatai, hogy  e.p. temetésekor a zenészek, akik odamentek leköpték a sírját egyenként, cs.évának a zenész szakmában miért is nem írnak számokat stb. stb.

Volt a CPG-nek is egy jó száma...

Emléxik még erre a nótára valaki rajtam és sacán kívül?
A szövege nem éppen szalonképes.. lenne az egész..

Ki az a CPG ???

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy: búcsúkoncertnek volt hirdetve? tkp. miért mentél, ha az előző is szar volt?
Az előző volt (7 éve) annak hírdetve, meghát
 
1. ajándékba volt a jegy
2. a feleségem....
3. én is bírtam jópár számukat annak idején
4. nem a koncert, hanem a hangosítás volt szar, de bíztam abban, hogy az eltelt idő alatt annyi minden fejlődött technikailag, meg minden téren, de úgy tűnik Neotonéknál tényleg megállt az idő

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Igc »


az köztudott (mesél az erdô(s) HBB ) 
a lányok és e.p. kapcsolatai, hogy  e.p. temetésekor a zenészek, akik odamentek leköpték a sírját egyenként, cs.évának a zenész szakmában miért is nem írnak számokat stb. stb.

Volt a CPG-nek is egy jó száma...

Emléxik még erre a nótára valaki rajtam és sacán kívül?
A szövege nem éppen szalonképes.. lenne az egész..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: close652 »


na és kádergyerek Földes ál-lázadó lemezeit ki adta ki? nem az MHV?
mindenki benne volt...
 
olvasnivaló
 
Lacy: búcsúkoncertnek volt hirdetve? tkp. miért mentél, ha az előző is szar volt?
system

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: vtb »


Én meg fémmérgezést fogok kapni majd két hét alatt
 
júni 18 Grave Digger / Tankard
júni 23 Napalm Death
júni 30 Soulfly
júli 2 Anthrax
 
közbe persze a magyar mezőnnyel dúsítva (Moby dick, Ossián, Watch My Dying, Replika...)

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: saca »


az köztudott (mesél az erdô(s) HBB ) 
a lányok és e.p. kapcsolatai, hogy e.p. temetésekor a zenészek, akik odamentek leköpték a sírját egyenként, cs.évának a zenész szakmában miért is nem írnak számokat stb. stb.

Volt a CPG-nek is egy jó száma...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: GTomi »


mesélt néhány dolgot, mert ugye a koncertre,  az (igazi) neotonosok nem voltak meghívva....
Kire gondoltál? Erdo˝s Péterre...

az köztudott (mesél az erdô(s) HBB )
 
a lányok és e.p. kapcsolatai, hogy e.p. temetésekor a zenészek, akik odamentek leköpték a sírját egyenként, cs.évának a zenész szakmában miért is nem írnak számokat stb. stb.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: saca »


mesélt néhány dolgot, mert ugye a koncertre, az (igazi) neotonosok nem voltak meghívva....
Kire gondoltál? Erdős Péterre...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Tegnap volt "szerencsém" ??? a Népstadionban (soha nem fogom arról a hájas disszidensro˝l megnevezni) Neoton koncertet végignézni.... 
 
 
Maga a koncert zenei anyaga összeállítása jó volt, a legnépszeru˝bb számokat adták elo˝, az összes nagy slágert.
 
Rengetegen eljöttek, és meglepo˝ módon rengeteg nagyon fiatal is volt, akik élo˝ben eddig nem is hallhatták O˝ket, lévén 7 éve volt az utolsó koncertjük (búcsukoncert volt az is) a BS-ben.
 


kicsit off: a fodrászomnak a férje a neoton együttes egykori dobosa.
 
az ÔS neotoné, akik az egykori slágereket is gyártották.
(viszont megtudtam azt is, hogy a neoton slágereinek szerzôje is hozzá jár, amit viszont a hölgy sem tudott, hogy ki volt az eredeti zeneszerzô, csak itt a fodrásszékben derült ki neki is pár éve...
mesélt néhány dolgot, mert ugye a koncertre, az (igazi) neotonosok nem voltak meghívva....
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tegnap volt "szerencsém" ??? a Népstadionban (soha nem fogom arról a hájas disszidensről megnevezni) Neoton koncertet végignézni....
 
Elsősorban halláskárosult lettem, mégha - remélem - csak átmeneti a dolog, de akkor is.
Bebizonyosodott ismét, bármilyen jó és profi lehet egy zeneker, már ha a szó művészi és pályafutási értelmében a Neotont odavesszük, de tipikusan magyar mentalitással kivitelezett hangosítása minden kritikán aluli.
Elsősorban akkora hangerőt gerjesztettek, hogy a két lelátó között 5-6 másodpercig pattogott a hang.
A mélyek renben voltak, nagyon dögösen szóltak. Csak amikor a gitárok és főleg az ének elindúlt, minden hang torzított, és ordított, a THD olyan 40% körül volt , de a végefelé mivel még emeltek is a hangerőn, már szerintem a 60% felé orientált.
Nem tudom, hogy miért hiszik azt a hangmérnökök, hogy akkor jó a zene, ha a lehető leghangosabb.
Ez már a koncert elött a meghívott bemelegítő előadóknál is kiderült, mert ott is először hangorkánt rendeztek, aztán később visszavettek a hangerőből, leszámítva, hogy mi szólt, a csökkentett hangerő már egészen jó lett volna....
 
Maga a koncert zenei anyaga összeállítása jó volt, a legnépszerűbb számokat adták elő, az összes nagy slágert.
 
Rengetegen eljöttek, és meglepő módon rengeteg nagyon fiatal is volt, akik élőben eddig nem is hallhatták Őket, lévén 7 éve volt az utolsó koncertjük (búcsukoncert volt az is) a BS-ben.
 
Erről meg az jut az eszembe, hogy ott pont ekkora szar volt a hangosítás, csak a zárt térben még rosszabbul jött a torzítás. Úgy tűnik a Neotonnak a hangmérnöke is stabil.
 
Ja és mégegy rettenet: szintén 7 éve a BS beli koncerten debütált a Neotones. Tegnap meg sikerült állapítanom, hogy új magyar csodalények vannak: a Neotones lányainak 7 év alatt semmennyire nem sikerült az énektudását feljavítani ... pedig az már nagy szó...

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: gemini »


Felhozom a topicot; Ákos 2005-ös tavasz turné: 
Május 1. vasárnap, PILISCSABA, Pázmány Péter Katolikus Egyetem
Május 7. szombat, KAPOSVÁR, Városi Sportcsarnok
Május 12. csütörtök, GYOR, Egyetemi Csarnok
Május 18. szerda, BÉKÉSCSABA, Városi Sportcsarnok
Június 4. szombat, BUDAPEST, SYMA Rendezvénycsarnok
 
..úgy volt, hogy idén nem lesz turné, mert ugye jött a 3. gyerek Ákoséknál, ahhoz képest ez nem rossz teljesítmény..

ebbol szerintem csak a pesti játszik nálam, de majd osszel biztos jonnek kozelebb is. a fehérvári koncertek nagyon jok szoktak lenni.

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Igc »


Felhozom a topicot; Ákos 2005-ös tavasz turné:
 
Május 1. vasárnap, PILISCSABA, Pázmány Péter Katolikus Egyetem
Május 7. szombat, KAPOSVÁR, Városi Sportcsarnok
Május 12. csütörtök, GYOR, Egyetemi Csarnok
Május 18. szerda, BÉKÉSCSABA, Városi Sportcsarnok
Június 4. szombat, BUDAPEST, SYMA Rendezvénycsarnok
 
..úgy volt, hogy idén nem lesz turné, mert ugye jött a 3. gyerek Ákoséknál, ahhoz képest ez nem rossz teljesítmény..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Andrea Boccelli:
 
Jó félórás csúszással és levegőtlen BScsarnokkal kezdődött a koncert, ami amúgy teltházasnak mondható volt, ráadásul a nagy küzdőteres megoldással.
Teljesen egyszerű színpad, semmi sallang, egy komplett nagyzenekarnak berendezve.
Először a zenekar kezdett bevezetőképpen, és érzésem szerint hangosítás nélkül. Nem volt halk , de nem is vitte le a fejem viszont tényleg szépen szólt, mint élőzene.
Utána bekísérték A.B.-t aki előadott három számot, munkásságát annyira ne ismerem, én tegnap inkább csak kísérő szerepben voltam, nem mint rajongó
Azután egy pirosruhás hölgy is énekelt egy számot, és ez a tendencia a koncert végéig megmaradt.
Az első rész inkább komolyabb hangvételű számokból állt, a szünet után egy kicsit pergősebb és népszerűbb dalok következtek.
A ráadásmenű meg kifejezetten könnyed sőt könnyűzenei hangszerelésű számokból állt, és természetesen az utolsó elhangzó dal (amit a pirosruhás hölggyel énekelt) a Time to say goodbye, amit oriási tapsviharral köszönt meg a közönség.
Szerintem aki rajongója Bocellinek nem csalódott, legalábbis én a közönség reakciojin ezt mértem le.
Én annyira (főleg ilyen hosszan) nem szeretem, de számomra is élvezhető és szórakozattó volt a koncert, CD-ről ellenben biztos nem hallgatnám végig.
De ez már az élő előadás velejárója.

Avatar
Parduc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 12:29
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Parduc »


Diana Krall
 
kb. fél óra csúszással kezdte, de betegsége miatt szerintem mindenki elnézi neki.
A hölgy a náthája miatt beszélni alig tudott, de énekelni fergetegesen. A kísérőzenészek szintén profik. Hangosítás, fények abszolút rendben voltak. A műsor kb. 1,5 órás volt, és nagyon gyorsan eltelt, annyira belefeledkeztem a zenébe.
 
Vastaps után 1 ráadás számmal jutalmazott minket az isteni Diana.
 
Összességében elmondhatom, nagy élmény volt ez a koncert, azt kaptam amire számítottam.
Erősítő: Harman/Kardon HK 970 Limited | CD: Harman/Kardon HD 970 | Tuner: Harman/Kardon TU 950 | Hangfal: Dali Ikon 6 | Interconnect: Arzachel + VdH D 102 MK III | Hangfalkábel: Kimber 8 TC

Avatar
bonsai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.04.13., kedd 13:42
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: bonsai »


Kispál és a Borz - Antológia III.
 
A zenekar veszegeti fel képileg és hangilag is a teljes eddigi anyagát (talán lesz valamikor egy naaagy DVD), úgyhogy időről-időre megtanulnak két lemezt (most épp az ötödiket és a hatodikat), hogy leadják két egymás követő napon, tehát kétszer, az egészet, és felvegyék, miközben a közönség is élvezi.
Most tehát az Ül és a Bálnák ki a partra volt soron, az A38 állóhajón, a Petőfi-híd lábánál. A kilenctre hirdetett koncert háromnegyed tíz tájt kezdődött, és éjfél előtt pár perccel lett vége. Látszott, hogy Lovasi egy kissé már fáradt volt, talán az előző nap miatt (én tegnap, a második felvétel napján néztem). Kispált soha nem tudni, mikor fáradt, mikor nem, most is csak mélán, lazán eljátszogatott, szájából most nem is folyamatosan kilógó cigivel. A közönség egy része lelkes és jófej volt (bár meglepet, hogy a 3-400 nézőnek csak a fele ismerte a lemezek nem annyira befutott dalait), kisebb része tapló bunkó, aki nem tudja, hogy a sör ivásra való és nem verekedésre (és egymásra öntésre).
Nagy meglepetésekre nem lehetett számítani, mondván, szinte teljesen a megjelenés szerinti sorrendben nyomták le a dalokat. A Modellezés Almával kimaradt, mondván, nem elég, hogy nehéz és ezért semmi kedvük nem volt újra megtanulni, de ráadásul "k*rva szar" is. (Szvsz van még egy-két szar szám az Ül albumon, de a nagy része annak is király, a Bálnák ki a partra meg A Nagy Kispál-slágerlemez.) A Lekvár című számot pedig, csak a változatosság kedvéért, kétszeres sebességgel nyomták le, amivel kellemesen pogózós lett, amolyan besh-o-dromos ritmussal. Nem véletlen, hogy ezt a számot játszották le "ráadásként" még egyszer, a nagy vissza-visszázás után.
A végére már fáradtak, a Disznók táncát pedig teljesen sikerült elrontani, amiért Lovasi mindenkit ki akart rúgatni, de nem komolyan, mert ő rontott igazán.
Nagy meglepetésektől, különösen vicces Lovasi-beszólásoktól mentes, de azért kellemes este volt, talán azért is éreztem magam oly jól, mert ősidők óta nem buliztam...és most végre sikerült.

Avatar
csrk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.09.08., szer. 10:30
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: csrk »


Nighwish
 
A 19:00-ra meghirdetett koncertre sikerült negyednyolcra bejutnunk röpke félórás sorba állás után. (Sose értettem miért nem lehet hamarabb beengedni az embereket, vagy legalább használnák a másik bejáratot is). Az hogy nem kezdenek időben már nem is meglepetés, úgy is készültünk.
Nyolckor kezdett a Sonata Artica – addig legalább Theriont nyomtak
Elég jók voltak, vegyesen adtak az új és a régebbi albumaikból 1 órát. Jól szóltak, de azért a végefelé már volt egy olyan érzésem, hogy u.azt a számot játszák.
Kb félóra átszerelés után fél tízkor kezdett a Nightwish.
Tarja vörös ruhában kiengedett hajjal nagyon jól nézett ki. Még a mikrofonja színe is passzolt a ruhájához. Állítom a egyre jobban néz ki.
(Pontos tracklistát nem biztos, hogy tudok adni)
Belépőnek az Once nyitószámával a Dark chest of wonders-el nyitottak + fény tűzijáték ahogy kell. Utána a Planet Hell egy nagyon jó duett.
A Phantom of the Opera most nagyon jó volt, jobb mint az albumon (nem igazán értettem minek van rajta), itt szépen kijött Tarja operaénekesi hangja.
Utána a régebbi albumokról a szokásos koncert számok She is my sin, Sleeping sun.
Azt hiszem utána volt a meglepi. Tarja pihent és lenyomtak egy Megadeth nótát. Marco lazán leadta.
Tarja visszajött és jött pár szám a CC-ról, a Bless the Child volt az egyik.
Aztán jött a kimaradhatatlan klasszikus a Wishmaster!. Ragyogó volt.
Még pár szám és a Nemo. Remek előadásban tüzzel – szószerint- beleadva mindent.
Kis szünet, Tarja átöltözött, illetve levette a vörös ruhát és egy dögös fekete szerkóban jött vissza, és a záró számok. A Ghost Love Score és a Wish i had an angel a végére és tényleg ez volt a csúcspot, beleadtak mindent. És vége, kb 100 perc volt.
A koncert anyag főleg az Once albumra épült – azért a Siren-t még leadhatták volna, illetve a régebbi albumokból egy jó kis válogatás. Tudom, hogy minden nem lehet, de azért hiányzott a Elvenpath, Over the hills és a Came cover me.
Összességében egy kitűnő koncertet láttunk. Tisztességes hangosítással, tűzzel, fénnyel, konfetti ágyúval. Számomra Marco volt nagy meglepetés, amennyire nem tetszett az albumon, itt nagyon jó volt. Az Ő hangja koncerten érvényesül igazán. És Tarjával szép duetteket adtak elő.
Negyed 12-kor irány haza, a pályán szerencsére kicsi a forgalom, így 1 órára hazaértünk.
TV: Philips Video: Philips Erősítő: Denon AVR-1905 Front: Celestion F30 Center: Celestion F35 Surround: Celestion F10 DVD: Panasonic S27 Koax: Monitor Scart: Hama Home Theatre

Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


6.


Vendég

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Vendég »


5.


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”