Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertélmények

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: lacy »



Sziasztok, ma esti Matt Bianco koncertről mi a véleményetek?
Összességében nekem nagyon kellemes érzés maradt meg az egészről, viszont
- az elején elég tompán, mosottan, dinamikátlanul szólt kicsit,
- nem túlóráztak túl sokat ;-(
De a hangosítás az 1. MB szám után ok lett, a kék ruhás vokálos néni is dobott rajta (nem csak a hangjával ;-) és tényleg nagyon összeállt az élmény.

 
Hehe ez van mikor a rendszer nem tolja a hangra a plusz magasakat és mélyeket
Szerintem rendben volt, én nagyjából középen a 7-ik sorban így hallottam, de valóban későbbre még csavartak valamit a dolgokon, mert másképp szólt igaz  másképp is kellett énekhez mint a csak hangszerekhez.
A zene rendben volt, kicsit másképpen mint ahogy megszoktam hosszú évek alatt, de végül is egy jobban jazz-ba hajló de mégiscsak Matt Bianco koncert volt
És valóban lehetett volna picivel hosszabb is.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Sziasztok, ma esti Matt Bianco koncertről mi a véleményetek?
Összességében nekem nagyon kellemes érzés maradt meg az egészről, viszont
- az elején elég tompán, mosottan, dinamikátlanul szólt kicsit,
- nem túlóráztak túl sokat ;-(
De a hangosítás az 1. MB szám után ok lett, a kék ruhás vokálos néni is dobott rajta (nem csak a hangjával ;-) és tényleg nagyon összeállt az élmény.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: George »


Nickelback, 2013 November08 Budapest- Papp László Sportaréna
 
A koncert előtti napon Attila barátom csörgetett meg, másnap koncert,
hihetetlen , de el is felejtettem hogy az egyik kedvenc csapatom játszik idehaza,
és remélhetőn nem utoljára
 
Bevallom töredelmesen , nem jártam még az Arénában korábban,
és kevés buli az, ami fel tudta "izgatni" a fantáziámat,de ez a koncert kivételt képezett.
 
Olvastam itt-ott , ilyen olyan kritikákat is("Az volt az egyetlen baj a koncerttel, hogy a Nickelback már annyira menthetetlenül műanyag minden szempontból, hogy ez bizony az élő előadáson is átütött."),
nyugtáztam is rögvest magamban, biztos süket a cikk írója, vagy
teljesen immunis az effajta rock zenére. Bizony(véleményem szerint) nagyon is professzionális rock showt hallottunk,úgy ahogy azt a 90-es években,egy-egy AC/DC, Metallica, Maiden, vagy Judas Priest koncert alkalmával volt módom megtapasztalni
 
 
Az előzenekar a Skillet volt ,pontosan kiszámolt, profi produkcióval , és hangzással.
A fazonok, hajak belőve, ahogy kell, a hangzás  hibátlan,a színpadi mozgás úgyszintén,
a gitáros és dobos leányzó külön színfolt volt látványban, Sportarénát rengető szubbaszusokkal rengettek egy-egy kiállásnál.
Számomra élvezetes,(ha "megcsinált" csapatról is lévén szó) jól összerakott produkció volt.
(bárcsak itthon is használná mindenki ezt a receptet)
 
 A főzenekar, Óriási show-val kezdett,
hibátlan hangzással és fényekkel megspékelve, az Animals-el robbantottak, ahogy kell
 
A legnagyobb slágerektől ( How you remind me, Savin' me) a zúzdákig(Something in your mouth,Figured you out),
egy húzós, és két lassú dal variánsban váltakozva, a leglazábban előadva következtek a Nickelback slágerek.
 
Chad Kroeger egyedülálló hangkarakterével, vérprofi előadásmódjával, néhol "vicces" átkötő szövegeivel lopta be magát minden rajongó szívébe , láthatóan ők is élvezték a bulit, a közönséggel együtt.
Egy percet üresjárat sem volt, aki ismerte a dalokat, végigénekelte a koncertet, mint a körülöttem
álló csajok 99% a
 
A dobszóló, mint egy rockshow szerves része, (triola hegyek)  félelmetes precízséggel és pontossággal dörgött Daniel Adair által.
Minden takra(metronóm pontossággal) eljátszva, kiegészítő elektronikákkal(billentyűs hangszerekkel) megfűszerezve, pontosan megtervezve került a színpadra.
A lírai nótákat, egy harmadik gitáros, (a zenekar gitártechnikusa- Timmy Dawson)12 húros akusztikus gitárjával kísérte le,nagyon is élvezetesen, a Lullaby- ban még billentyűzni is "beugrott".
A banda nagy előnye és érdekessége, hogy mindenki vokálozik, Chad mellett (másik gitáros) Ryan Peake is majd főénekesi pozíciót tölt be, közösen és felváltva énekeltek.
 
Egyszóval, komplett "kis" esszenciát hallhattunk a Nickelback munkásságából.
Stadionhangzással,fénytechnikával, a kivetítőkön is kísérve(ki messzebb ült), üresjárat nélkül,a legnagyobb slágerek kerültek terítékre.
Számomra az év koncertje volt, lehet velem vitatkozni




Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
zozoweb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2011.09.30., pén. 07:38
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Pécs

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: zozoweb »

Forrás: Saját építésű Audio PC+ Roon server PC I5-I7 8 és 12 körös full lineáris táp+ clockok
DAC: Chord Qutest+módosított powerbank
Előfok+füles: Saját építésű módosított Zana Deux
Végfok: Saját építésű Csöves 6C33C SE
Hangfal: AudioPhysic Virgo 3, Focal Clear
Kábelek: Freebá, Nordost, VH Audio

Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Markoo »


Jazz kedvelőknek:
 
Május 18. Müpa, Bartók Béla  N. Hangverseny terem . Még vannak jegyek.
 
http://mupa.hu/program/nok-a-horizonton ... 18-00-bbnh
 
 
http://elianeelias.com/
 
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mivel nem tudom hová is kellene írnom, megpróbálom itt is közzétenni.
Itt jó helyen van.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Mivel nem tudom hová is kellene írnom, megpróbálom itt is közzétenni.
 
Mivel nem tudunk sajnos elmenni, ezért lenne 2 eladó vasárnapra szóló ülőhelyes jegyem (213 szektor, E sor, 12, 13 szék) 19.800 Ft helyett 17.000.- Ft áron ( a 2 dbért) az LGT koncertre. Érdeklődni a 30 738 6747 telefonszámon lehet.

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: forgi »


Tisztelt Zenebarát fórumtársak. Egy klasszikus zenei koncertet ajánlanék a figyelmetekbe!
30 éve a budapesti Eötvös jözsef Gimnéziumban megalakult egy kórus, amely sok szép élményt nyújtott annak idején a hallgatóságnak. Mikor itt tanultam, magam is tagja voltam a kórusnak. Bizonyos okok miatt ez a kórus feloszlott. Később voltak követői is, sőt ma is aktív az ifjúság ezen a területen.
Aztán idén jött egy ötlet,a régi kórus egy része (aki vállalni tudta a részvételt) összeállt, s most tart egy koncertet a régi alma materben azaz a budapesti Eötvös józsef Gimnáziumban (Bp. V. Reáltanoda u. 7.) holnap este 18 órától. A koncert ingyenes, a közönség jelenlevői belátása szerint támogathatják az iskola alapítványát. Erre a rendezvényre minden zenebarátot szívesen látunk.


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
d2905
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2007.11.15., csüt. 11:26
Értékelés: 3

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: d2905 »


Jönnek a jövő év elején is úgy hallottam.
Igen, és asszonypajtás szorgalmazta, hogy arra is menjünk el, de most valahogy nem érzek magamban erre ellenállhatatlan késztetést.

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Bíbor »

Jönnek a jövő év elején is úgy hallottam.

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Az asszonnyal voltunk tegnap a Depeche koncerten.Jól eláztunk....csak sajnos nem sörtől, és nem is a felejthetetlen koncertélmény okozta örömben úszkáltunk.
Az esőt nem bántuk volna - lassan megszokjuk, hogy ez a Depeche koncertek elengedhetetlen velejárója - ha a zenei élmény ezt képes lett volna feledtetni, csak sajnos ez nem történt meg.
Bár a koncert második felében volt néhány nagyon zúzós momentum - "végre elkezdtek zenélni" , "hiszen ez mégis csak a Depeche Mode" és hasonló gondolatokat generálva elménkben - alapvetően elég visszafogott, lendülettelen, és uram bocsá' unalmas volt számomra összeségében.
Eléggé fáradtnak, enerváltnak tűntek a srácok, valószinűleg Gahan volt gyengélkedése nyomta rá bélyegét az előadásra.
Lehet, hogy az egy órás csúszás a koncert kezdetében is ennek volt köszönhető?

nem sámli, a kókusz szerint full ház előtt hatalmas buli volt, gondolom, ha 300 ember előtt tolnak egy pléjbekk bulit bivalybasznádon a kökörcsin klub oldies termében, akkor is ekkora hype ment volna a retek klubon
 
nagyon pr-szaga volt az egésznek :foto:

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
d2905
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2007.11.15., csüt. 11:26
Értékelés: 3

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: d2905 »


Az asszonnyal voltunk tegnap a Depeche koncerten.
Jól eláztunk....csak sajnos nem sörtől, és nem is a felejthetetlen koncertélmény okozta örömben úszkáltunk.
Az esőt nem bántuk volna - lassan megszokjuk, hogy ez a Depeche koncertek elengedhetetlen velejárója - ha a zenei élmény ezt képes lett volna feledtetni, csak sajnos ez nem történt meg.
Bár a koncert második felében volt néhány nagyon zúzós momentum - "végre elkezdtek zenélni" , "hiszen ez mégis csak a Depeche Mode" és hasonló gondolatokat generálva elménkben - alapvetően elég visszafogott, lendülettelen, és uram bocsá' unalmas volt számomra összeségében.
Eléggé fáradtnak, enerváltnak tűntek a srácok, valószinűleg Gahan volt gyengélkedése nyomta rá bélyegét az előadásra.
Lehet, hogy az egy órás csúszás a koncert kezdetében is ennek volt köszönhető?

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


No én pedig tegnap Dream Theater koncerten voltam. Az előzenekar Neal Morse (a Spock's Beard alapítója) és bandája volt, az elejét lekéstem, de amit láttam, jó volt. 20-25 perces átszerelés után jött a DT. Portnoy-nak két dobszerkót építettek fel egymás mellé, egy amolyan rendes méretűt (ami a velem lévő kollégám szavaival élve "úgy nézett ki, mint egy kőolajfinomító") és egy kisebbet, utóbbi mélyebbre volt hangolva. Myung a hathúros Bongo-ján pengetett, Rudess a Korg Oasys és a Continuum Fingerboard mellett egy fura alakú hordozható szintit is használt, amikor Petruccival szembeállva szólóztak (ezt lehetett látni a doningtoni Download Festival-on is), Petrucci pedig a szokásos MusicMan gitárjain kívül egy kétnyakút is előhúzott. A Systematic Chaos első számával kezdtek, amit egy kellemes egyveleg követett a Scenes from a Memory albumról. Aztán jött minden vegyesen. Az új lemezt nem nagyon erőltették, csak két számot játszottak róla, az egyik persze a Rite of Passage volt. Kb. másfél óra után abbahagyták, aztán visszajöttek még vagy félórára. A hangosítás remek volt, le a kalappal, minden tisztán hallatszott, még az ének is, jó hangulatú zenészek, jó hangulatú közönség. Hát ennyi. Naaagy-nagy ajánlás a jövő heti budapesti koncertre.  


cynic milyen volt?
már ha valakitől hallottál róluk :foto:

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


No én pedig tegnap Dream Theater koncerten voltam. Az előzenekar Neal Morse (a Spock's Beard alapítója) és bandája volt, az elejét lekéstem, de amit láttam, jó volt. 20-25 perces átszerelés után jött a DT. Portnoy-nak két dobszerkót építettek fel egymás mellé, egy amolyan rendes méretűt (ami a velem lévő kollégám szavaival élve "úgy nézett ki, mint egy kőolajfinomító") és egy kisebbet, utóbbi mélyebbre volt hangolva. Myung a hathúros Bongo-ján pengetett, Rudess a Korg Oasys és a Continuum Fingerboard mellett egy fura alakú hordozható szintit is használt, amikor Petruccival szembeállva szólóztak (ezt lehetett látni a doningtoni Download Festival-on is), Petrucci pedig a szokásos MusicMan gitárjain kívül egy kétnyakút is előhúzott. A Systematic Chaos első számával kezdtek, amit egy kellemes egyveleg követett a Scenes from a Memory albumról. Aztán jött minden vegyesen. Az új lemezt nem nagyon erőltették, csak két számot játszottak róla, az egyik persze a Rite of Passage volt. Kb. másfél óra után abbahagyták, aztán visszajöttek még vagy félórára. A hangosítás remek volt, le a kalappal, minden tisztán hallatszott, még az ének is, jó hangulatú zenészek, jó hangulatú közönség. Hát ennyi. Naaagy-nagy ajánlás a jövő heti budapesti koncertre.
 
:foto:

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Doky »


Tegnap esti Loreena McKennitt koncertről: az eső a 3 szám környékén teljesen elállt. Frenetikus, lélegzetelállító élmény volt, amennyire meg tudom ítélni nagyon jól szólt is, a zenészek hibátlanok voltak, a művésznő meg egy bűbáj. Aranyosan hangolgatta a hárfát a számok elején. Legalább két magyar mondatot megtanult (nem úgy mint Brian Jhonson az AC/DC-n ) amivel még jobban belopta magát a szívünkbe szerintem és minden szám után magyarul köszönte az ovációt. A csellista Nénit szívesen megismertem volna közelebbről is olyan beleéléssel játszott. A műsor is tökéletesen volt összeállítva, gyakorlatilag a "legerősebb" számait adta elő. Utólag 2* ennyiért is vettem volna jegyet rá ill. venni fogok, ha még egyszer eljön. Amúgy a 7 sor közepén ültem, elég jó helyen. Először mondhatom el, hogy egy élő koncert jobban szólt mint felvételeről.Egyetlen negatívum (de sose rosszabbat), hogy még hallgattam volna órákig...
 
Köszönjük MŰVÉSZNŐ! :kiraly:

Köszönöm hogy megosztottad velünk. :kiraly:
Őt is kedvelem. :foto:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2006.03.01., szer. 10:26
Értékelés: 87

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: freeduck »


Tegnap esti Loreena McKennitt koncertről: az eső a 3 szám környékén teljesen elállt. Frenetikus, lélegzetelállító élmény volt, amennyire meg tudom ítélni nagyon jól szólt is, a zenészek hibátlanok voltak, a művésznő meg egy bűbáj. Aranyosan hangolgatta a hárfát a számok elején. Legalább két magyar mondatot megtanult (nem úgy mint Brian Jhonson az AC/DC-n :foto: ) amivel még jobban belopta magát a szívünkbe szerintem és minden szám után magyarul köszönte az ovációt. A csellista Nénit szívesen megismertem volna közelebbről is :kiraly: olyan beleéléssel játszott. A műsor is tökéletesen volt összeállítva, gyakorlatilag a "legerősebb" számait adta elő. Utólag 2* ennyiért is vettem volna jegyet rá ill. venni fogok, ha még egyszer eljön. Amúgy a 7 sor közepén ültem, elég jó helyen. Először mondhatom el, hogy egy élő koncert jobban szólt mint felvételeről.
Egyetlen negatívum (de sose rosszabbat), hogy még hallgattam volna órákig...
 
Köszönjük MŰVÉSZNŐ!

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: vtb »


én sosem értettem azt a hype-ot, ami körülvette őket, gyakorlatilag sótlan popzene, amitől lever a víz, de van még pár ilyen zenekar, akiktől a hideg kiráz, sosem értettem a népszerűségüket(pl. quimby, hs7)

Nekem is ezekkel van hasonl érzésem, pedig a Quimbynek még vannak tetsző számai is, de 3-4 szám után már csak azt szoktam nézni, hogy van-e ismerős a környéken. A 30Y ezt 2 szám alatt éri el. Ami legutópp pozitív csalódás volt az a Supernem, teljesen megőrítették a közönséget és tényleg jól nyomták.
Én már nem is nézem kik a magyar fellépők a fesztiválokon mert 90%-ban ugyanazok.
 
Azért ez nem semmi lesz. Hegyalja, DeWalt színpad SZERDA!
 
The Bedlam
Remorse
Pokolgép
Death Angel (USA)
Kataklysm (CAN)
Watch My Dying
Keep of Kalessin (NOR)

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


én sosem értettem azt a hype-ot, ami körülvette őket, gyakorlatilag sótlan popzene, amitől lever a víz, de van még pár ilyen zenekar, akiktől a hideg kiráz, sosem értettem a népszerűségüket(pl. quimby, hs7)
Tudod mi az ami egyáltalán elvette a kedvem még attól is, hogy ezek után hallgassam őket?
Megmondom: az a fellengősség amit az után adtak, és semmi sorry, hogy késtünk vagy valami. Ez természetes volt a számukra.
 
De megmondanám, hogy előttük volt egy blues énekesnő :foto: igazi élevezet volt őt hallgatni. És azt mondom inkább még két órát Ő miatta fáztam voltam volna. Habár olyan nagyszerű hangulatot teremtett abban az órában, hogy egyáltalán nem fáztam :kiraly:
 



 



De sokkal szebbet is játszott, de sajnos nem vettem fel és yutuben sem találom.
 
De Őt érdemes volt hallgatni.

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Remélem csak rossz napot/15 percet fogtak ki...
 
Sajnos azt kell mondjam, hogy nem ez volt az egyetlen :kiraly:
A múlt héten Békéscsabán nagy csalódást okozott a számomra. 10 éves együttes, most valami nagy jó bulit vártam, de ez elmaradt. Megvallom a Vidéki sanzon és a Szinezd újra-n kívül nem ismertem más számokat. Bár meglehet az én hibám, hogy nem néztem jobban utána.
De...! Több mint egy órás késéssel érkeztek meg. És amit produkáltak.. azt inkább nem minősíteném. Én megjegyzem, az említett két szám után csalódtam bennük :taps: És nagyon sajnálom.
Már egy milliószor megfogadtam, hogy nem nézek meg/nem leszek jelen egy koncerten sem :foto: de falra hányt borsó pedig akiket élőben láttam többet nem nézek meg. hogy ez mért van? :kiraly:

én sosem értettem azt a hype-ot, ami körülvette őket, gyakorlatilag sótlan popzene, amitől lever a víz, de van még pár ilyen zenekar, akiktől a hideg kiráz, sosem értettem a népszerűségüket(pl. quimby, hs7)

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Remélem csak rossz napot/15 percet fogtak ki...
 
Sajnos azt kell mondjam, hogy nem ez volt az egyetlen :kiraly:
A múlt héten Békéscsabán nagy csalódást okozott a számomra. 10 éves együttes, most valami nagy jó bulit vártam, de ez elmaradt. Megvallom a Vidéki sanzon és a Szinezd újra-n kívül nem ismertem más számokat. Bár meglehet az én hibám, hogy nem néztem jobban utána.
De...! Több mint egy órás késéssel érkeztek meg. És amit produkáltak.. azt inkább nem minősíteném. Én megjegyzem, az említett két szám után csalódtam bennük :taps: És nagyon sajnálom.
Már egy milliószor megfogadtam, hogy nem nézek meg/nem leszek jelen egy koncerten sem :foto: de falra hányt borsó pedig akiket élőben láttam többet nem nézek meg. hogy ez mért van? :kiraly:

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Sziasztok.
Néhány napja este sétáltunk a párommal a Városligetben, ahol volt aznap este Jazz, komolyzenei és könnyűzenei koncert is.
 
A PECSA szabadtérin játszott egy banda (akkor még nem tudtam mely zenekar) 3 szám erejéig hallgattuk kintről...
 
Ennyire széteső "tempó ellen beoltott" zenekart még sosem hallottam ekkora színpadon, nagy hangtechnikával, nagyszámú közönség előtt :foto:
 
Mivel nem ismertem fel egyik számot sem, és az énekes hangja sem tűnt ismerősnek, másnap rákerestem és a Magna Cum Laude volt az.
 
Remélem csak rossz napot/15 percet fogtak ki...

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Doky »


Már megvan a jegyünk :kiraly: : EFOTT 2009.
Sok jó banda lesz akiket már láttam párszor, de sok olyan is lesz akiket még nem és érdekelnek. :foto:
Sajnos egy két fellépés üti egymást majd (Jamie Winchester & Hrutka Róbert és a Cozombolis). :kiraly:
Viszont a P.A.S.O. több formációban is fel fog lépni.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: vtb »


...Természetesen hang és képrögzítés tilos, de az egész műsor alatt elemlámpával rohangáltak a securitysek, hogyha valakinél egy telefont megláttak, már rá is rontottak...
...

Itt a Nightwisen semmi ilyen nem volt, sőt! Az egyik számnál Anette mondta, hogy lát sok telefont a nézőtéren és szeretné ha mindenki egyszerre felemelné és világítana vele. Tök jól nézett ki. Sztem ők már rájöttek, hogy kár izmozni. Aki szereti a zenekart az úgyis begyűjti a hivatalos koncertanyagokat is.
 
No azért, ha már felemeltem a telefont...


Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Életemben először -  a krisztusi kort elérve - elmentem meghallgatni egy operát.   


Isten hozott a krisztusi kor megélte után
 
Egy szó mint száz, mindenkinek ajánlom a darabot, illetve ezentúl más művekre is be fogok nevezni.

 
Nagyon helyes

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Koncertélmények

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Életemben először - a krisztusi kort elérve - elmentem meghallgatni egy operát. A Szegedi Nemzeti Színházban Berlioz Faust elkárhozása című darabot láttam. Tele voltam előítéletekkel, francia nyelvű, unalmas lesz stb.
 
Ami miatt mégis belevágtam az a Juronics-Kentaur duó (hiába, a popularitás).
 
Előre kell, hogy bocsássam, az előadás 1-2 apróságtól eltekinte teljesen lenyűgözött! A dalokat egy kivetítő segítségével feliratozták, a látvány fantasztikus volt, számomra a zene és előadása is nagyon tetszett, feszülten figyeltem végig. Egyedül a 2. felvonás elején Marguerite szólóéneke lankította egy kicsit a figyelmemet, de a vége ismét teljesen lekötött.
 
A zene abszolút befogadható volt, erzelmekkel teli, a történet jól követhető volt.
 
Egy szó mint száz, mindenkinek ajánlom a darabot, illetve ezentúl más művekre is be fogok nevezni.
 
A darab hivatalos oldala
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”