Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Egy gépész napja a moziban!

Avatar
zsolti4
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.06.25., szer. 18:43
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: zsolti4 »


Ma éjszaka két filmet kell szétszednem és feladnom Nagykanizsára, mivel a Kanizsaiak nem tudták elintézni, hogy a sürgős, plussz pénzért feladott filmet a vonatról levegyék, volt eset, hogy a film a vágányok között volt, mivel a vonatról levették, de nem hozta be senki! A kezelő vonat, sajna reggel 7 óra körül indúl Kanizsára, akkor én még a gyerekeket kell öltöztetnem, tehát marad az éjszaka, kevés alvással, mivel holnap 10-re jövök dolgozni! (nem este )Minap Pestről azérte nem jött le a film időben, mert a déliben elromlott a targonca , és a filmet nem tudta kézben kivinni a faszi , ezért az esti utolsó előadás lett megtartva, a film összerakása rohamtempóban!!
"Imádom a MÁV-ot!"

Légy üdvözölve Kecskemétről! Mi ma éjjel éjfél után két filmet szedünk szét, mert mennek Miskolcra.
Éljenek a vidékiek!

TV:Philips 29PT9007 Matchline,Videó:Philips VR820 Matchline,DVD lejátszó: Philips DVD957 Matchline, DVDíró: Philips DVDR75, Hifi: Panasonic SCPM28 microcenter /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Lejátszó és író megpusztultak, új gép: Sony RDR-HXD970
 
warezlinks.eu

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ma éjszaka két filmet kell szétszednem és feladnom Nagykanizsára, mivel a Kanizsaiak nem tudták elintézni, hogy a sürgős, plussz pénzért feladott filmet a vonatról levegyék, volt eset, hogy a film a vágányok között volt, mivel a vonatról levették, de nem hozta be senki! A kezelő vonat, sajna reggel 7 óra körül indúl Kanizsára, akkor én még a gyerekeket kell öltöztetnem, tehát marad az éjszaka, kevés alvással, mivel holnap 10-re jövök dolgozni! (nem este )
Minap Pestről azérte nem jött le a film időben, mert a déliben elromlott a targonca , és a filmet nem tudta kézben kivinni a faszi , ezért az esti utolsó előadás lett megtartva, a film összerakása rohamtempóban!!
"Imádom a MÁV-ot!"

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Csere megvolt, terem nem zárt be emiatt! :smile19:
Ha elkészül a régi, akkor vissza csere!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: arty »

gondolom terembezárásrol szo sem lehet... álá corvin/recsegő surroundok

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Na, hogy ne legyen unalmas a hétvégém , bedöglött az egyik végfok (centrált és a subbot erősítette)! Csere holnap, addig átkötve az erösítő úgy, hogy a surrok végfokára kötöttem a centrált+subbassust , igy nincs surrond, hát igen gagyi így!
Ja a Mátrix megy ebben a teremben, jó mi!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: NZoli »


SWII-ben is volt nagy SUBBass, pld. a film közepe fele, mikor a meteorit között kidobnak 2 szeizmikus töltetet vagy mit... Abban is igazi erő volt, hiretelen elhalkult minden és durr

Házimozi természetesen!
Az én (nem túl nagy) nappalimban kb. egy új fizikát kellene létrehozni ;-)
Minden "jó" helyen viszont még nem voltam, érhetne már valami meglepetés.
Nekem a subbass nem a fülremben búgó zajártalmat jelenti, hanem némi melldöngetést.
 
Az SWII-ben ez egy klafa impulzus szerű ütés, inkább a (fültépő) közép dominál. A Mátrixos "kalapács" viszont igazi sub. 30-40 Hz környéki rezgés. Állat!
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


tegnap, mátrix2, Dplaza, 9es terem. Gratulálok a hmplexnek! végre azt éreztem, hogy van elég erő ebben a teremben... igazi hangnyomás, nemcsak hangos!

Csak ugyanezt tudom mondani...
Kiváló kép, igazi subbass pumpa!!! Ilyent még a nagy highend sub gyártók és forgalmazók sem tudtak mutatni. Így egyelőre nem is érdekel.
S amikor jött a "kalapács" a végén.... aaaaz igen!
A film felkerült a többször megnézendők közé és jobb osztályzatot kap, minr a (z amúgy kedvenc téma) Starwars I vagy II...

A Duna Plaza nem rég lett felújítva, minden nemü dologban!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tegnap, mátrix2, Dplaza, 9es terem. Gratulálok a hmplexnek! végre azt éreztem, hogy van elég erő ebben a teremben... igazi hangnyomás, nemcsak hangos!

Csak ugyanezt tudom mondani...
Kiváló kép, igazi subbass pumpa!!! Ilyent még a nagy highend sub gyártók és forgalmazók sem tudtak mutatni. Így egyelőre nem is érdekel.
S amikor jött a "kalapács" a végén.... aaaaz igen!
A film felkerült a többször megnézendők közé és jobb osztályzatot kap, minr a (z amúgy kedvenc téma) Starwars I vagy II...

"Ilyent még a nagy highend sub gyártók és forgalmazók sem tudtak mutatni."
Ezt most nem igazán értem, házimoziban gondolod, vagy mi??
 
"A film felkerült a többször megnézendők közé és jobb osztályzatot kap, minr a (z amúgy kedvenc téma) Starwars I vagy II..."
SWII-ben is volt nagy SUBBass, pld. a film közepe fele, mikor a meteorit között kidobnak 2 szeizmikus töltetet vagy mit... Abban is igazi erő volt, hiretelen elhalkult minden és durr
 
 
Egyébként szeritnem is a kalapács volt a legerősebb löket az M2-ben!
De a "Fluke-Zion" is pumpálta rendesen a Morpheus-Zion beszéd után!

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: NZoli »


tegnap, mátrix2, Dplaza, 9es terem. Gratulálok a hmplexnek! végre azt éreztem, hogy van elég erő ebben a teremben... igazi hangnyomás, nemcsak hangos!

Csak ugyanezt tudom mondani...
Kiváló kép, igazi subbass pumpa!!! Ilyent még a nagy highend sub gyártók és forgalmazók sem tudtak mutatni. Így egyelőre nem is érdekel.
S amikor jött a "kalapács" a végén.... aaaaz igen!
A film felkerült a többször megnézendők közé és jobb osztályzatot kap, minr a (z amúgy kedvenc téma) Starwars I vagy II...
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Azert kivancsi vagyok itthon mennyiert veszik a mozik.

Nem tudom, de elég drága, ezért megy dupla üzemórát (vagy még többet)! :smile19:

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Hat egy 2000W xenon izo ugy $400-$500.Egy ilyen 80ezer  lument nyom ki magabol, es ugy 1000 orat bir (jo esetben).
 


Az 1600W-os Osram 2000 üzemórát bír, ez a garantált üzemóra, ennek a kétszeresét is kibírja, persze a fényerő csökken!! (nálunk kb. dupla üzemóra után van a csere!)

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »


Hat egy 2000W xenon izo ugy $400-$500.
Egy ilyen 80ezer lument nyom ki magabol, es ugy 1000 orat bir (jo esetben).
 
Azert kivancsi vagyok itthon mennyiert veszik a mozik.
 
Osszehasonlitaskeppen a digitalis projektorok 100-200W izzoi
ugy 10-15ezer lument nyomnak ki magukbol es ugyanennyibe kerulnek (izzo hazzal egyutt).
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Slash »


A terem nagyságától is függ, hogy mekkora a Xenonizó a vetitőben! Természetesen egy ilyen izzó nagyon drága, ezért tovább müködtetik az előírtnál. A lényeg, hogy az Osram (mi ezt a márkát használjuk) x ideig garantálja a fényerősség folyamatosságát, ezek után a fény ereje csökkenhet, ez is okozhatja a sötétet! :smile19:
Télleg, kb meddig jó és mennyiért adnak egy ilyen izzót? (és az hány lumenes?)

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: arty »


tegnap, mátrix2, Dplaza, 9es terem. Gratulálok a hmplexnek! végre azt éreztem, hogy van elég erő ebben a teremben... igazi hangnyomás, nemcsak hangos! 
mondjuk a beigért 8. sornak joban örültem volna, de a 13. sem volt szörnyű...(bénáztak a jegyrendelésen ) eredeti DD hangon ment (EX logo nem volt)  , és kellemes volt a tér, és a basszus is.
 
mostantól csakide...

A gyári ex logo hangja "csak" DD! Ezt csak akkor tudtam meg, mikor a proci aKét torony előtt nem váltott át, csak a filmnél!

de éppen azt mondom h nem EX es logo ment le, hanem a sima DD szoval h a film miben ment, azt csak az ottani gépész tudja

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »

A terem nagyságától is függ, hogy mekkora a Xenonizó a vetitőben! Természetesen egy ilyen izzó nagyon drága, ezért tovább müködtetik az előírtnál. A lényeg, hogy az Osram (mi ezt a márkát használjuk) x ideig garantálja a fényerősség folyamatosságát, ezek után a fény ereje csökkenhet, ez is okozhatja a sötétet! :smile19:

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Én azt szeretném kérdezni, hogy mindenhol ilyen Zsiguli tető kárpitból vannak a vásznak? Tudjátok, az a likacsos bőrutánzat. A Cinema Cityben olyasmi, meg a Corvinban is, asszem. Biztos könnyebben lehet tisztítani.A másik, miért ilyen sötétek a hazai moziban a képek? Vagy csak a Corvinban van így?

A vetitő vászon azért "likas", hogy a hang ne mozgassa a vásznat, mivel mögötte vannak a JBL falak!!! Nem kell tisztítani!
Pesti viszonylatot nem tudom, de sok filmnél a kópia miatt is lehet ilyen!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


tegnap, mátrix2, Dplaza, 9es terem. Gratulálok a hmplexnek! végre azt éreztem, hogy van elég erő ebben a teremben... igazi hangnyomás, nemcsak hangos! 
mondjuk a beigért 8. sornak joban örültem volna, de a 13. sem volt szörnyű...(bénáztak a jegyrendelésen ) eredeti DD hangon ment (EX logo nem volt) , és kellemes volt a tér, és a basszus is.
 
mostantól csakide...

A gyári ex logo hangja "csak" DD! Ezt csak akkor tudtam meg, mikor a proci aKét torony előtt nem váltott át, csak a filmnél!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Vendég

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mondjuk a beigért 8. sornak joban örültem volna, de a 13. sem volt szörnyű...(bénáztak a jegyrendelésen
Én is foglaltam telefonon, de mikor kiváltottam volna, közlik, h nem volt olyan néven rendelés, még a korábbi vetítéseken sem. Igaz, kavartam kicsit, h feliratos 13 óra valamennyi, utánna visszhívtam őket, h módosítsunk szinkronosra ráadásul az 15 óra-kor kezdett. Ezekután már telejsen elkeverték és 13 valamennyi szinkronosra a 6. sorba ültünk. (hát ezt elbénázták... )

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: stackpointer »

Most így hirtelenjében a Titanicot tudnám felhozni példának. Van egy jelenet, amiben a csajszi kolbászol a folyosón, amikor a lux elkezd a nulla felé konvergálni. Itt a moziban korom sötét volt, videón viszont tisztán látszott a csajszi arcmobilja. Na, valami ilyesmire gondolok.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: NZoli »


A másik, miért ilyen sötétek a hazai moziban a képek? Vagy csak a Corvinban van így?
El vagyunk kényeztetve otthon 2000 lumenes projektorokkal és már a 800 nem is jó ;-)
Egyébként ha a film eleve sötét, mert itt van sötét árnyalat, nem úgy mint pl egy LCD, akkor a vetítés is az lesz. Tökfehér kép (az eddig látottak alapján) mindíg elég fényes, gondolom erre van valami előírás, vagy támpont. Véleményem szerint a túl nagy fényerő nagyon zavaró, mert elvakítja és erőlteti a szemet mint egy közeli reflektor az éjszakában. Már egy egy 800 lumenes LCD is határeset!
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balagee »


Én azt szeretném kérdezni, hogy mindenhol ilyen Zsiguli tető kárpitból vannak a vásznak? Tudjátok, az a likacsos bőrutánzat. A Cinema Cityben olyasmi, meg a Corvinban is, asszem. Biztos könnyebben lehet tisztítani.A másik, miért ilyen sötétek a hazai moziban a képek? Vagy csak a Corvinban van így?

A lukak nem mas mint a hangatereszto perforacio.
 
A fenyerovel nekem nem szokott problemam lenni.
Bar nem mondom hogy meg sosem volt...
Nem konnyu ekkoraban nagy fenyereju kepet vetiteni. Ezt tudjak az itteni cuccok
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: Tami »


....mostantól csakide...

- Nooocsak,, hogyhpgy? eddig mintha mas lett volna a velemenyed errol!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
stackpointer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:17
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: stackpointer »


Én azt szeretném kérdezni, hogy mindenhol ilyen Zsiguli tető kárpitból vannak a vásznak? Tudjátok, az a likacsos bőrutánzat. A Cinema Cityben olyasmi, meg a Corvinban is, asszem. Biztos könnyebben lehet tisztítani.
A másik, miért ilyen sötétek a hazai moziban a képek? Vagy csak a Corvinban van így?

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: arty »


tegnap, mátrix2, Dplaza, 9es terem. Gratulálok a hmplexnek! végre azt éreztem, hogy van elég erő ebben a teremben... igazi hangnyomás, nemcsak hangos!
 
mondjuk a beigért 8. sornak joban örültem volna, de a 13. sem volt szörnyű...(bénáztak a jegyrendelésen ) eredeti DD hangon ment (EX logo nem volt) , és kellemes volt a tér, és a basszus is.
 
mostantól csakide...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »




Hát igen, a hangfal a 4-es terembe (surr) stimm! Ez van!  
Az egyiket meg is "buherálta" valamelyik vadparaszt, itt az utolsó sorban, az ülés felett van a surrond, ezt bárki elérheti, 175 cm magasan van, és a kis kö**ög, a közép membránját benyomta!!!!
Ez a méreg nem a cián!

Az nem olyan gáz ha a membrán kúpját nyomta be, az én falaimon sincs porvédő grill (apropó, azokon miért nem volt, vagy leszedte a barom?). Még régebben és is benyomtam a kúpot (persze nem játszottam vele, csak arra kotorásztam), de kioperáltam és nyoma sincs és a hangja ugyanolyan volt a membrán kúp benyomva, mint a másik ép hangfal.
Vagy éld ki magad, mint mozis (gépész) és adj rá kakaót, hátha kinyomja a levegő. Én is próltam nem sok sikerrel. Esztétikailag már csípte a szemem, úgyhogy rászántam magam, majd szét szedtem, és tökéletes, semmi gond nincs vele

A porvédő egy egyszerü "szövet", ezen keresztül nyomta be a ...! Nem nyulhatok hozzá, ez a Pesti "szakemberek" dolga! :smile19:

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”