Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2020.04.09., csüt. 20:10
Jött nekem egy kici comag Népi Kínából.
Minden negatív berögződést cáfol a tartalma. Méghogy lelkiismeret nélküli pénzéhes kufárok. Áh, ugyan! Mókázásra mindig kész, vidám kópék! Az alábbi, nyeregcsőnek álcázott vidám fejtörőt tartalmazta a csomag:
IMG_20200408_165613.jpg
A megoldandó feladat adott: felülről második, fekete bilincsalkatrészt kell beilleszteni a nyeregcső fejébe. A betokosodott nyugati gondolkozásommal én nem tudtam volna megoldani, mivel az kb.5 mm-el szélesebb. De ott a napi tizenkét órában ezt a hat alkatrész összecsavarozó (és ettől nyilván nagyon motivált és boldog) betanított munkás simán beszuszmékolta a helyére az ebben a formában használhatatlan bilincset. :smile52:
Szálljunk magunkba, van még hová fejlődnünk!
Az a nyeregcső teteje? Rá van hegesztve az a csődarab és ha jól értem, a hengeres műanyaghot kell belenyomni? Az a nyeregpálcát támasztja meg? Ovális a két vége.. Nincs linkje?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Szalon írta:
2020.04.09., csüt. 16:59
Következő próbanyereg: Ez sokkal kényelmesebbnek bizonyult hosszabb távon. Ma áram szünet volt az irodában, uh mentem egy nagyobb 80km-es tesztkört. Saját magam és nyeregpróbálónak is tökéletes volt. Még a pozícióval lehet kicsit finomítanom kell, de egész meggyőző volt ez a kis vékonyka nyereg. A pufibb verzió jobban nyelte az ütéseket ugyan, de a derekam megfájdult tőle és a seggemet is jobban nyomta, mint ez a kis semmi... Sajnos a tiszta karbon verzió nincs tesztnyeregbe nekik, pedig kíváncsi volnék arra is.

Amúgy pont 7 napja kezdtem el bicajozni, az első 300km-en túl is vagyok :) Eddig tetszik a dolog, úgy érzem érdemes volt komolyabb bicajba beruházni. A széllel viszont rendre megszívom, teljesen mindegy merre indultam még, mindig hazafelé volt szembeszél... :angry: Hétvégére, ha marad a szép idő, akkor nekiindulok egy 100km-es körnek.
IMG_1208.jpg
Ismered a mondást: a szél jó edzőtárs, mindig fúj :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2020.04.09., csüt. 12:41
revox írta:
2020.04.09., csüt. 09:24
lacee írta:
2020.04.08., szer. 19:51
Szerintem a cipőgyártóknak elmentek otthonról.....ezek az árak dollar.gif 36_1_5.gif
Ráadásul még méret se nagyon van csak pöttöm palkóknak.
:D
spd-t akasrz vagy sl-t? lehet van néhány chrono beragadva a raktárban. ránézhetek a készletre. bár én nem annyira kedvelem őket.

edit: régen ezek voltak
Crono Futura2 karbon cipő fekete 46
Crono Futura2 karbon-kompozit cipő fekete 39
DMT R1 cipő fekete-fehér 43

a két nagyobb szerintem drágán adjuk a kicsi olcsóbb,de az meg kicsi
Köszi!

Pont a nagyobb kellene de ha nem ajánlod akkor mindegy is.
58-at mondtak, hogy annyiért adjam el. 100 az új ára, de szerintem sok az 58 érte. A northwave jobb és ha ki lehet fogni olcsóbb
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Jött nekem egy kici comag Népi Kínából.
Minden negatív berögződést cáfol a tartalma. Méghogy lelkiismeret nélküli pénzéhes kufárok. Áh, ugyan! Mókázásra mindig kész, vidám kópék! Az alábbi, nyeregcsőnek álcázott vidám fejtörőt tartalmazta a csomag:
IMG_20200408_165613.jpg
IMG_20200408_165613.jpg (2.29 MiB) Megtekintve 1706 alkalommal
A megoldandó feladat adott: felülről második, fekete bilincsalkatrészt kell beilleszteni a nyeregcső fejébe. A betokosodott nyugati gondolkozásommal én nem tudtam volna megoldani, mivel az kb.5 mm-el szélesebb. De ott a napi tizenkét órában ezt a hat alkatrész összecsavarozó (és ettől nyilván nagyon motivált és boldog) betanított munkás simán beszuszmékolta a helyére az ebben a formában használhatatlan bilincset. :smile52:
Szálljunk magunkba, van még hová fejlődnünk!

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Szalon írta:
2020.04.09., csüt. 16:59
"egész meggyőző volt ez a kis vékonyka nyereg."

Szerintem hosszútávon legjobb a vékony nyereg betétes nadrággal :smile32:

"Amúgy pont 7 napja kezdtem el bicajozni, az első 300km-en túl is vagyok :) Eddig tetszik a dolog, úgy érzem érdemes volt komolyabb bicajba beruházni. A széllel viszont rendre megszívom, teljesen mindegy merre indultam még, mindig hazafelé volt szembeszél... :angry: Hétvégére, ha marad a szép idő, akkor nekiindulok egy 100km-es körnek. "

A széllel én is mindig szívok. Olyan a köröm, hogy mindegy melyik irányba csinálom, mert zömmel keresztbe fúj a szél a táv 2/3 vagy 3/4 részén. Ilyen az alföldi élet :D Hegyek között nincs annyi szél, cserébe van szint ;peace;

Gratula a távhoz, látszik, hogy nem mellébeszélsz, ha bringázni kell, ehhez pedig "illik" a jobb, komolyabb bringa :smile32: De mindenképpen kevésbé megerőltető ugyanaz a táv egy jobb bicóval :rolleyes:
IMG_1208.jpg

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Következő próbanyereg: Ez sokkal kényelmesebbnek bizonyult hosszabb távon. Ma áram szünet volt az irodában, uh mentem egy nagyobb 80km-es tesztkört. Saját magam és nyeregpróbálónak is tökéletes volt. Még a pozícióval lehet kicsit finomítanom kell, de egész meggyőző volt ez a kis vékonyka nyereg. A pufibb verzió jobban nyelte az ütéseket ugyan, de a derekam megfájdult tőle és a seggemet is jobban nyomta, mint ez a kis semmi... Sajnos a tiszta karbon verzió nincs tesztnyeregbe nekik, pedig kíváncsi volnék arra is.

Amúgy pont 7 napja kezdtem el bicajozni, az első 300km-en túl is vagyok :) Eddig tetszik a dolog, úgy érzem érdemes volt komolyabb bicajba beruházni. A széllel viszont rendre megszívom, teljesen mindegy merre indultam még, mindig hazafelé volt szembeszél... :angry: Hétvégére, ha marad a szép idő, akkor nekiindulok egy 100km-es körnek.
IMG_1208.jpg
IMG_1208.jpg (3.42 MiB) Megtekintve 1683 alkalommal
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

revox írta:
2020.04.09., csüt. 09:24
lacee írta:
2020.04.08., szer. 19:51
Szerintem a cipőgyártóknak elmentek otthonról.....ezek az árak dollar.gif 36_1_5.gif
Ráadásul még méret se nagyon van csak pöttöm palkóknak.
:D
spd-t akasrz vagy sl-t? lehet van néhány chrono beragadva a raktárban. ránézhetek a készletre. bár én nem annyira kedvelem őket.

edit: régen ezek voltak
Crono Futura2 karbon cipő fekete 46
Crono Futura2 karbon-kompozit cipő fekete 39
DMT R1 cipő fekete-fehér 43

a két nagyobb szerintem drágán adjuk a kicsi olcsóbb,de az meg kicsi
Köszi!

Pont a nagyobb kellene de ha nem ajánlod akkor mindegy is.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Fékhez Nokont használok vagy tizenöt éve. Ugyanazt. :D Na az nem rugózik.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

revox írta:
2020.04.09., csüt. 09:31

erre figyelni kell,jó, hogy említetted. értelmes keretek között a váltóbowden hosszanti szálas. elcsépelt helyeken megoldják fékbogdennel, de erre figyelni érdemes, ha szereltetjük és nem mi. a külső átmérője kisebb is,mint a fékbowdennek(így egyből felismerhető,mielőtt a házban lévő szálitányt firtatjuk. a fékbovden csavart háza nem jó,mert rugózik és a precíz váltásnak annyi.
Így van. :smile32: A fék bowden ház átmérője 5mm a váltóé 4.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

tonee73 írta:
2020.04.08., szer. 20:04
Jagwire adalék: az alsóbb kategóriás Hyper is nagyon jó, pláne ér/érték arányban.
Tavalyelőtt az egyik barátomnak küldtem haza ebből egy full szettet, mert ráfért egy átkábelezés a huszonéves montijára (még mindig az akkori Shimano 200GS váltószett van neki fenn).Mikor átszerelte csak annyit mondott, hogy szinte új kora óta nem váltott ilyen simán az öreg 200GS cucc.
https://www.ebay.co.uk/itm/gobike88-Jag ... 2749.l2649
váltó:https://www.amazon.co.uk/Jagwire-Hyper- ... B0084Z497S
Ha magadnak szereled, akkor legyen kéznél egy bika oldal / bowdenvágó.A Ripcord kevláros bowdenházát fincsi méretre szabni.A Hyperé az könnyebben vágható, de az is hosszanti szálas.
erre figyelni kell,jó, hogy említetted. értelmes keretek között a váltóbowden hosszanti szálas. elcsépelt helyeken megoldják fékbogdennel, de erre figyelni érdemes, ha szereltetjük és nem mi. a külső átmérője kisebb is,mint a fékbowdennek(így egyből felismerhető,mielőtt a házban lévő szálitányt firtatjuk. a fékbovden csavart háza nem jó,mert rugózik és a precíz váltásnak annyi.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2020.04.08., szer. 19:51
Szerintem a cipőgyártóknak elmentek otthonról.....ezek az árak dollar.gif 36_1_5.gif
Ráadásul még méret se nagyon van csak pöttöm palkóknak.
:D
spd-t akasrz vagy sl-t? lehet van néhány chrono beragadva a raktárban. ránézhetek a készletre. bár én nem annyira kedvelem őket.

edit: régen ezek voltak
Crono Futura2 karbon cipő fekete 46
Crono Futura2 karbon-kompozit cipő fekete 39
DMT R1 cipő fekete-fehér 43

a két nagyobb szerintem drágán adjuk a kicsi olcsóbb,de az meg kicsi
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ha túl vagyok a kormány cserén és továbbra is azt érzem marad ez az új bringa, akkor még én is cserélni fogom a bowdeneket valami jobb félére, mint pl. az alább linkeltek. Utána szerintem hosszú időre letudva a bicó kérdés ;peace;

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2020.04.08., szer. 09:03

oszt mondjuk,hogy megy? ha már csaptál egy próbakört? mer az se utolsó dolog.
Ma sikerült mennem egy negyvenest.

-nyereg belőve
-stucni marad 90-es
-fékváltókarok belőve (alsó fogásban is mutató ujjal pontosan tudok váltani, a középső ujjal kényelmesen fékezni, felső fogásban szintén)
-egyelőre nem érzem fárasztónak sem a vázat, sem a pozíciómat (csukló,hát,térd), de nem is ennyi kilin mutatja meg ez magát, hanem ha majd többet megyek egyszerre.
-robbanékonyabb a bringa, megindulásoknál érződik, illetve ahogy a körforgalomban mentem, biztonságosabbnak éreztem az egészet (igaz csak negyven akárhánnyal mentem bele), stabilnak éreztem az egész kanyarkombinációban.

Nem lesz ez rossz, szerintem szeretni fogom ezt a bicót is, mint a Bianchi-t. Azzal is élmény volt menni, de talán ez még hozzáad egy keveset. :rolleyes:

Hétvégén tudok hosszabbat menni,az is lehet,hogy elugrok Dobogó-kőre. ;)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Jagwire adalék: az alsóbb kategóriás Hyper is nagyon jó, pláne ér/érték arányban.
Tavalyelőtt az egyik barátomnak küldtem haza ebből egy full szettet, mert ráfért egy átkábelezés a huszonéves montijára (még mindig az akkori Shimano 200GS váltószett van neki fenn).Mikor átszerelte csak annyit mondott, hogy szinte új kora óta nem váltott ilyen simán az öreg 200GS cucc.
https://www.ebay.co.uk/itm/gobike88-Jag ... 2749.l2649
váltó:https://www.amazon.co.uk/Jagwire-Hyper- ... B0084Z497S
Ha magadnak szereled, akkor legyen kéznél egy bika oldal / bowdenvágó.A Ripcord kevláros bowdenházát fincsi méretre szabni.A Hyperé az könnyebben vágható, de az is hosszanti szálas.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Szerintem a cipőgyártóknak elmentek otthonról.....ezek az árak dollar.gif 36_1_5.gif
Ráadásul még méret se nagyon van csak pöttöm palkóknak.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2020.04.08., szer. 19:07

Akkor +1 szavazat a Jag-re. :rolleyes:
Az enyém Dura Ace volt, úgy voltam vele, hogy ennek nagyon sokáig kell tartani, biztos nem ez a ludas. Kb. 3-4 éves lehetett és bárhogy pucováltam a rendszert nem lett jó. Bowdenház csere után hibátlan lett.
Próbáld ki a Jagwire Pro-t (előre szólok sajna zsebbenyúlós lesz), de az utolsó fillérig megszolgálja.
szerk.:én amennyire tudtam mindenhol bowdenházba húzva installáltam (ahol nem ott "szívószálban' fut), ez is sokat segít.
P1090910.jpg
P1090910.jpg (661.23 KiB) Megtekintve 1618 alkalommal
P1090902(1).jpg
P1090902(1).jpg (1.14 MiB) Megtekintve 1618 alkalommal
P1050755.jpg
P1050755.jpg (792.49 KiB) Megtekintve 1618 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

tonee73 írta:
2020.04.08., szer. 17:32
pärt írta:
2020.04.08., szer. 16:45
Lehet, hogy Revi Jagwire szettje valami jobb eresztés és azért bír annyit.
Bár én / mi csak puruttya custom built trekkingeket meg crusiereket használunk (összesen 6 bicaj kettőnknek) mindegyiken csak és kizárólag Jagwire-t használok, nem vagyok mást hajlandó feltenni rájuk.Az egyik trekkingemen teli Ripcord Pro szett van-csak annyira jó, hogy amióta újkorában felszereltem nem kellett utánaállítani, sem a váltó, sem a fékbowdeneket mert nem nyúlt.Igaz nem olcsó, de nem rohad be, nem nyomódik össze a bowdenház egy komolyabb fékezésnél, nem kell a hátsó váltó finombeállítójához nyúlni se.Jagwire Rulez! :smile53:
Most már más neveken futnak,de itt a felhozatal:
https://jagwire.com/products/diy-cable-kits
Akkor +1 szavazat a Jag-re. :rolleyes:
Az enyém Dura Ace volt, úgy voltam vele, hogy ennek nagyon sokáig kell tartani, biztos nem ez a ludas. Kb. 3-4 éves lehetett és bárhogy pucováltam a rendszert nem lett jó. Bowdenház csere után hibátlan lett.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2020.04.08., szer. 16:45
Lehet, hogy Revi Jagwire szettje valami jobb eresztés és azért bír annyit.
Bár én / mi csak puruttya custom built trekkingeket meg crusiereket használunk (összesen 6 bicaj kettőnknek) mindegyiken csak és kizárólag Jagwire-t használok, nem vagyok mást hajlandó feltenni rájuk.Az egyik trekkingemen teli Ripcord Pro szett van-csak annyira jó, hogy amióta újkorában felszereltem nem kellett utánaállítani, sem a váltó, sem a fékbowdeneket mert nem nyúlt.Igaz nem olcsó, de nem rohad be, nem nyomódik össze a bowdenház egy komolyabb fékezésnél, nem kell a hátsó váltó finombeállítójához nyúlni se.Jagwire Rulez! :smile53:
Most már más neveken futnak,de itt a felhozatal:
https://jagwire.com/products/diy-cable-kits
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2020.04.08., szer. 16:45
10-estől már elég kényes rendszerek. Mikor nálam vacakolt a váltás és nem segített tisztítás, állítgatás, akkor mindig kiderült, hogy a bowdenház a ludas. Ha a belseje csak egy minimálisat kopott, enyhén berágott, akkor elkezd pontatlankodni. Filléres beruházás a csere; tán 400Ft métere. Kb. kétévente cserélem. Lehet, hogy Revi Jagwire szettje valami jobb eresztés és azért bír annyit.
ja. az jobb eresztés.
egyébként sokszor csak a hátsó váltónál lévő kis bowdenház a ludas, ha kap egy kis esőt, port. sokszor elég azt cserélni. nekünk az a montinál volt műsor általában. de nálam pl, ha mozgatom a bicjat,meg cserélgetem a kereket, hogy belső vezetéses, kicsit minidg elmozognak a bowdenházak és nem patikamérleg a láncfutás és váltás, de kétségbe nem esek,mert párszáz méter után visszarázkódik a helyére minden
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

10-estől már elég kényes rendszerek. Mikor nálam vacakolt a váltás és nem segített tisztítás, állítgatás, akkor mindig kiderült, hogy a bowdenház a ludas. Ha a belseje csak egy minimálisat kopott, enyhén berágott, akkor elkezd pontatlankodni. Filléres beruházás a csere; tán 400Ft métere. Kb. kétévente cserélem. Lehet, hogy Revi Jagwire szettje valami jobb eresztés és azért bír annyit.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2020.04.08., szer. 16:07


Ti hogyan taroljatok (plane hosszabb idöre, telen, hetekre maskor) a biciklit, hol a lanc ? pl. kis lanckereken elöl es hatul is, hogy a rugo ne nyuljon ? vagy senki nem figyel erre es mindegy is ?
en telre a shimano feket is kiengedem, hogy a "vezetekezest tehermentesitsem)
Lacce kereke talán team 35 comp sl, vagy ilyesmi. 69e a weblapon.

bowdened lehet megoldódik. de néha maga a bowdenház is elmozdul nekem.
tárolni úgy szokták anagyok, hogy mindehol kiengedik végállásra a váltót, xal ahogy írod, elől kicsi, hátul kics és akkor leszabályozó hernyócsavaron áll. de akkor ennyi erővel a láncot is le kellene venni,ne feszüljön keresztbe. én trehány vagyok. úgy tárolom,ahogy letettem. a Jagwiret 6év alatt egyszer nem kellett utánhúzni még.
de ezt elvileg minidg így kellene, két menés között is. de az ellentábor meg a lánc-verset fújja erre :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

csak lemaradt: a Bontrager Select hatul nagyon nem szimmetrikus, a felni keresztmetszete sem, es a küllök allasa sem, azaz a felni nagyon nem "közepen" van (mihez kepest ? ahol a lanckeréksor, ott az helyet igenyel, ott sokkal meredekebben allnak a küllök)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

revox írta:
2020.04.08., szer. 14:57
he,oszt nem mondja senki, hogy nem tudok számolni? a 10-es küllőnél xar, nem a 9-nél. megkavart,hogy egy másik kereket is hozott, az 9-9 furatos. pontosabban hozott 3 szettet :D
Az egyik Bontrager(Avl2!), nincs nagy baja, pedig látszik, hogy nem mai gyerek. nincs középen, lazulni meg annyit lazult, kb mire behúzom középre, kész is van.
meglehetösen széles felni, nekem a Bontrager talan 19.5mm
revox írta:
2020.04.08., szer. 13:20
...ártól fóggően, vagy olyat néznék,amit Lacee vett (de ha olyat akarsz.beszélj vele, lehet eladja)...
az melyik is volt pontosan ?

egesz mas: tegnapi menesen sajnos rendetlenkedett a hatso valtas, gyakran ugralt vagy akart ugrani a lanc ide-oda mondjuk a 19 es 21 vagy a 21 es 24 között (12-27-es 10-es sor). annyira nem örültem, meg nem is igazan ertem miert van ez, eddig semmi baja nem volt (nem dölt el, remelem senki nem is rugott bele, mig nem lattam, szoval valtonak a helyen kellene lennie).
gondolom a bowdenfeszessegen probaljak allitani, nem ?

Ti hogyan taroljatok (plane hosszabb idöre, telen, hetekre maskor) a biciklit, hol a lanc ? pl. kis lanckereken elöl es hatul is, hogy a rugo ne nyuljon ? vagy senki nem figyel erre es mindegy is ?
en telre a shimano feket is kiengedem, hogy a "vezetekezest tehermentesitsem)

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

he,oszt nem mondja senki, hogy nem tudok számolni? a 10-es küllőnél xar, nem a 9-nél. megkavart,hogy egy másik kereket is hozott, az 9-9 furatos. pontosabban hozott 3 szettet :D
Az egyik Bontrager(Avl2!), nincs nagy baja, pedig látszik, hogy nem mai gyerek. nincs középen, lazulni meg annyit lazult, kb mire behúzom középre, kész is van.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2020.04.08., szer. 13:32
Na egy ilyet helyrehúzni, mondjuk a Shimano felirat "m" betűjénél... :smile29: Jó, tudom, ők sem gondolták komolyan: elmászott, veszel újat.

amikor a kocsma előtt lerakoda bicajtárolóba,aztán a szél felborítja 31_1_21.gif
szoktam látni tesco és hasonló helyeken, amikor meg vannak borogatva a bicajok... 36_1_11.gif
egyébként havernak ilyen kereke montiban vol/van. az volt még egy remek ötlet :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”