Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

trane írta:
2019.06.07., pén. 06:35
nekem itt lesz helyben, csak az utca végéig kell 40m-t mennem :napsut:
De hogy alkalomhoz illő legyél, bringával mész ;peace;

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Megy valaki a TDH valamelyik szakaszára drukkolni, netán tekerni az egyik etapon?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2019.06.03., hétf. 13:15
Vinkler írta:
2019.06.02., vas. 22:56
Kacérkodunk...
jó a cucc - csak nem... :rolleyes:
Egyelőre csak megtetszett.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Az is tetszett, amit Chaves csinált, vagy 6-szor 7-szer megindult, mire behúzta a szakaszt. Ő is elég mélyről jött fel (mononukleózis), nagyon szimpatikus és őszinte volt a befutója.

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Carapaz nagyon erős volt végig. Nem tudtak vele mit kezdeni. Még arra is volt ereje, hogy tegnap Landa-t segítse. :smile32:

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kacérkodunk...
E926132B-79D2-4C15-84D5-2A5B96ED116C.jpeg
E926132B-79D2-4C15-84D5-2A5B96ED116C.jpeg (117.51 KiB) Megtekintve 1972 alkalommal
F65B1911-5BA3-4092-BB9B-BF99254B7B03.jpeg
F65B1911-5BA3-4092-BB9B-BF99254B7B03.jpeg (146.1 KiB) Megtekintve 1972 alkalommal
37432F31-EDCA-4BC3-9055-A4C2A8FB703A.jpeg
37432F31-EDCA-4BC3-9055-A4C2A8FB703A.jpeg (189.33 KiB) Megtekintve 1972 alkalommal
B5C25BE2-7F7A-485E-8894-09F2D8F83E55.jpeg
B5C25BE2-7F7A-485E-8894-09F2D8F83E55.jpeg (233.37 KiB) Megtekintve 1972 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Carapaz megérdemelten nyert! Gratula neki!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2019.05.30., csüt. 10:05
Roglic vezetöi hibakat követtek el; nem csak az erös csapattarsak hianyoznak. nem lehet, hogy ennyire egyedül maradjon, auto csak tavol, stb. nem az en velemenyem, hanem azoké, akik ismerik a kerekparsportot
pl. https://www.youtube.com/watch?v=jdN4vmA9wBk
https://stages.libsyn.com/ stage 15, Johan Bruyneel (en leirasomban az, amit hallottam): "team car ..you never ever leave the team leader without assistance ...I hope for Jumbo Visma and the team directors that this is not true ...otherwise it is a massive massive mistake"
Lance: "just massively irresponsible" ..."that's sort of lose your job" "if I'd own that team there would be a different person driving that car tomorrow"

akkori esese is siman lehet azert, mert csapattarsa biciklijevel ment lefele, felfele is szenvedet (mas beallitas, nyeregpozicio, ...)

ezek nem moraljavitoak. nyilvan kicsit meg is ütötte magat, megnyomta a szalagkorlaton a mellkasi reszet, az fizikailag nem elönyös ...

masik: Mortirolorol lefele volt kijelzes szerint 45masodperces hatranya is a Roglic-os csoportnak Nibaliekhoz kepest; aztan ez nagyon megnött. a közvetitö motorosok Nibaliek elött mentek, a Roglic-os csoportnak meg mögötte (1984-es Giro-n Moser vs. Fignon esetben szinten nagyon unfair modon segitettek Moser gyözelmét)
Ezt mondtam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2019.05.30., csüt. 09:02
Vinkler írta:
2019.05.29., szer. 20:17
...Az a Lotto nem alkalmas 3 hetes versenyre...
mármint Jumbo leborulok.gif
Az.
Ez be is bizonyosodott.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Roglic vezetöi hibakat követtek el; nem csak az erös csapattarsak hianyoznak. nem lehet, hogy ennyire egyedül maradjon, auto csak tavol, stb. nem az en velemenyem, hanem azoké, akik ismerik a kerekparsportot
pl. https://www.youtube.com/watch?v=jdN4vmA9wBk
https://stages.libsyn.com/ stage 15, Johan Bruyneel (en leirasomban az, amit hallottam): "team car ..you never ever leave the team leader without assistance ...I hope for Jumbo Visma and the team directors that this is not true ...otherwise it is a massive massive mistake"
Lance: "just massively irresponsible" ..."that's sort of lose your job" "if I'd own that team there would be a different person driving that car tomorrow"

akkori esese is siman lehet azert, mert csapattarsa biciklijevel ment lefele, felfele is szenvedet (mas beallitas, nyeregpozicio, ...)

ezek nem moraljavitoak. nyilvan kicsit meg is ütötte magat, megnyomta a szalagkorlaton a mellkasi reszet, az fizikailag nem elönyös ...

masik: Mortirolorol lefele volt kijelzes szerint 45masodperces hatranya is a Roglic-os csoportnak Nibaliekhoz kepest; aztan ez nagyon megnött. a közvetitö motorosok Nibaliek elött mentek, a Roglic-os csoportnak meg mögötte (1984-es Giro-n Moser vs. Fignon esetben szinten nagyon unfair modon segitettek Moser gyözelmét)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2019.05.29., szer. 19:06
Még pár hegy és Roglic-nak esélye sem lesz visszahozni a hátrányát az időfutamon. Az az igazság, hogy nincs is csapata. Qrvára egyedül tolja. A minap is, amikor szalagkorlátnak ment a kölcsön bringával, arra is rengeteg időt várt, hogy odaérjen mellé a sajátja, hogy egyáltalán tovább tudjon tekerni. Nem csodálkoznék, ha 3 hetest szeretne nyerni, akkor eligazolna egy komolyabb csapatba. Csak időfutammal és sprintekkel nem lehet ilyen kaliberű versenyt nyerni, ha 0 segítséget ad a csapat.
(azért még bizakodok, mert én neki drukkolok ezen a Giro-n)
Igen. Ezt mondtam. Az a Lotto nem alkalmas 3 hetes versenyre. Ők egynaposokra vannak berendezkedve.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Még pár hegy és Roglic-nak esélye sem lesz visszahozni a hátrányát az időfutamon. Az az igazság, hogy nincs is csapata. Qrvára egyedül tolja. A minap is, amikor szalagkorlátnak ment a kölcsön bringával, arra is rengeteg időt várt, hogy odaérjen mellé a sajátja, hogy egyáltalán tovább tudjon tekerni. Nem csodálkoznék, ha 3 hetest szeretne nyerni, akkor eligazolna egy komolyabb csapatba. Csak időfutammal és sprintekkel nem lehet ilyen kaliberű versenyt nyerni, ha 0 segítséget ad a csapat.
(azért még bizakodok, mert én neki drukkolok ezen a Giro-n)

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Sajnos ma nem tudtam nézni, de még holnap is le fogok maradni.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Le vagyok maradra pár nappal, meg nem néztem meg.

Azért a Jumbo nagyon nincs egy szinten a 3 hetes menő csapatokkal, ezt tudjuk. Egynapos versenyekre vannak főlént ráállva, véletlen megtalálták Roglic-ban a potenciált egy több hetes verseny megnyeréséhez, csak csapatot kéne köré építeni!

Sagan.
Azt hittem nagy dobásra készül, ezért csak felkészülési versenyeknek szánja a tavaszi egy apos klasszikusokat, de úgy néz ki, hogy nem. :angry:
Mostanában elszaladt vele a világ, nagyon felkapták, szalad a szekér, szponzormegjelenések tömkelege, daját márkák alapítása, stb. Ráadásul a családját is elhagyta, miután megszületett a gyerek. Ez nekem nagyon nem volt szimpi húzás! :smile33:
Remélem összekapja magát, mert ez így kevés!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Szerintem Roglic nagyon meg akarja nyerni a Giro-t (persze biztosan Nibali is) és ezért bármit megtesz. Akár azt is, hogy kevésbé szimpatikus lesz a végére, de nem ő az egyetlen, ahogyan figyeltem a többi versenyt is. Alaphilippe is megcsinálta, Quintana is. Egyébként szerintem az Astana, a Bora és a Movistar is sokkal jobban működnek csapatként, mint a Jumbo, de az is lehet, hogy nem nagyon tudnak elég jó segítőket adni Roglic mellé.
Én nagyon drukkoltam Landa-nak, hogy felérjen és legyen egy hegyi sprint befutó közte és Zakarin között.
De megmondom őszintén, én Roglic győzelmét szeretném a végén.
Lopez milyen szerencsétlen: pár napon belül 3 technikai probléma és vége is.

Néztem a California-t is, vártam, hogy Sagan magára talál, de nem.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2019.05.15., szer. 09:29
Tökre igaza van. Fullgáz ez az egész hercehura, amit a média tol....
nehéz kérdés, mert media nelkül nem lenne annyi pénz, én/mi sem tudnánk annyit rola, stb.
azt persze nem mondom, hogy most van a jó mértékben !! valamennyi kell, de nem a mai, mert az túlzás.

illetve a sportolóknak, managereiknek, csapatvezetöknek érdemes erre is jól reagálni
pl. a túlzott terheléstöl - akár pénzbüntetés árán is -, óvni az élversenyzöket. médiában érdekes lehet technical director, sportive director, csapattársak, szerelök szerepeltetése is - legalábbis nekem :rolleyes: - az élmenöt pedig kimenteni - nem csak a menetszéltöl, bukástól, kritikus menet közbeni helyzetektöl óvni, hanem pihenest is biztosítani Nekik.

...gondolom, hogy igaza van, ugye 13 db 3hetes gyözelem született a taktikai segitsegevel. :smile29:
es nem kizart (söt), hogy ez=media nyomulasa, sportolok terhelese, "zaklatasa" ma rosszabb, mint Johan Bruyneel aktiv vezetöi korában volt.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2019.05.15., szer. 08:46

move podcast-ban mondta JB a prolog utan rögtön: el kellene veszteni a rozsaszinü trikot - szerencses esetben egy "noname" olasz szökese altal, mert ök aztan mindenaron igyekeznének azt vedeni.
a rozsszinü triko JB szerint napi kb. 1 oraval kevesebb pihenest jelent (podium, interjuk, ...), az meg 2 het alatt 14 oranyival kevesebb pihenés ...az utolso, nehez hét elött, ami nyomot hagy (azt persze nem tudni, hogy mekkora nyomot, döntöt-e, azaz valaki amiatt elé kerül-e, vagy ugy is marad elég :-)
Tökre igaza van. Fullgáz ez az egész hercehura, amit a média tol.
Kimi évekkel ezelőtt meg,ondta, hogy a politika, meg a média megöli végül a SPORTOT. Amikor a szimbiózis helyett ezek parazitává válnak, na az baj. Ez van most mindenhol, hányok tőle... broaf.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Roglic tegnap jo pozicioban es/vagy szerencseje volt, a bukas miatt mindenkin tudott hozni idöt. pedig ugye nem ö a legrutinosabb 3hetes. ...remelem nem kerül Yates sorsara, aki 2 eve (?) minden kicsi utan ment, amik mind energiaba kerülnek, es azokert elöbb - utobb fizetni kell (ha csak utobb, a Giro utan, akkor jo, ha valamelyik etapon, az a vegsö gyözelembe kerülhet). érdekes lesz, birja-e az utolso hetet végig. sokan eddig sem voltak, akik kezdettöl rozsaszinüben nyertek Giro-t, de volt mar

Yates, Nibali, Lopez csak keveset kapott, de Dumoulin nem volt szerencses/ügyetlenül helyezkedve nem jart jol: serüles+4 perc hatrany.

move podcast-ban mondta JB a prolog utan rögtön: el kellene veszteni a rozsaszinü trikot - szerencses esetben egy "noname" olasz szökese altal, mert ök aztan mindenaron igyekeznének azt vedeni.
a rozsszinü triko JB szerint napi kb. 1 oraval kevesebb pihenest jelent (podium, interjuk, ...), az meg 2 het alatt 14 oranyival kevesebb pihenés ...az utolso, nehez hét elött, ami nyomot hagy (azt persze nem tudni, hogy mekkora nyomot, döntöt-e, azaz valaki amiatt elé kerül-e, vagy ugy is marad elég :-)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

a tegnapi etaprol összefoglaloban lattam, mikor 90.3km volt vissza:
szökesben levö Frapporti-nak power avg: 260W
(gondolom a bolyban vedett) Viviani-nak: power avg: 180W

ügyesen kell beosztani az eröt, taktikat.

taktika: regota hallgatom (move, the forward podcastokat is) es a mostani Giro-n etaponkent Johan Bruyneel-lel 25 perc körüli beszelgetesek, tippek, gondolatok - en eredekesnek talalom, elvezem, hatha mas is: https://stages.libsyn.com/

enjoy !

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2019.05.13., hétf. 13:52
Vegre valami izgalmas, rövid időfutam.
egyetertek, ilyennel lehetett kicsit izgibbé tenni, pl. legyen-e biciklicsere (kevésnél volt).

a vegeredmenyre objektiven nincs nagy hatasa - mas etapokon többet lehet kapni/kiosztani -, psziche-re meg kinel hogyan, milyen erösen, de biztosan hat. ki altat (Roglic eddig nem :-), kinek esik jol, hogy elöl van, ...

ugye egyik evben Yates nyeresre nezett ki, de 1 nap bebukta. érdekes lesz, hogy az utolsó hétre kiben mennyi marad (Nibali, Doumolin, Yates, Landa, Lopez, Roglic, ..no meg eddig kevésbé ismert uj feltünö) lesz-e éllovasoknál betlis nap stb. remeljük senki sem bukik, akkor azert lesz tüzijatek, jo kis verseny lehet

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vegre valami izgalmas, rövid időfutam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

az idöfutam vegen az erölködest latva rakerestem milyen is volt:
Capture.PNG
Capture.PNG (370.6 KiB) Megtekintve 1948 alkalommal

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Nagyon jó ebben a szezonban. Meglátjuk, hogy bírja majd a hegyeket. Ha nem lesz nagy hátránya, még a másik két időfutamon is hozhat pár másodpercet.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Roglic szépen behúzta!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”