Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »


youtu.be/kv787NzZNPI

Ha már eső tánc, akkor a profikra bízom. ;)
Remélem lesz eső, mert nagyon kellene.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Shimano írta:
2019.05.02., csüt. 20:43
Palm írta:
2019.05.02., csüt. 19:18

Ekkora terület hengerlése és egyengetése számomra lehetetlen. Nincs rá időm. Majd az erózió megoldja. ;)
Műtrágyát nem használok, csak természetes trágyát. Van jópár gyümölcsfa, szőlő és nemsokára megcsinálom a kút gyűrűkből a magas ágyást. Valószínűleg schnidling hagyma, menta, "vegeta" és pár fűszernövény kerül bele.
Járok esőtáncot, hátha lesz eső. :D
Mulcsolást használtam kizárólag. A fűgyűjtőt és az oldalkidobót még nem használtam. Majd lehet a szomszédnál kipróbálom. Azt hallottam, hogy a mulcsolás a legmegterhelőbb. Volt, amikor igen lassan kellett halladni a "dzsungel" írtáskor, de megoldotta. Pozitív az eddigi tapasztalat.
Legközelebb már nem kell ekkora "dzsungelt" nyírnom, akkor már gyorsabb lesz.
AL-KO Classic 5.18 VS-B Plus fűnyíró:
Kép
Köszi,rálesek erre a gépre.A fűgyűjtő tök felesleges,mert kb három másodperc
alatt megtelik nagyobb fűnél,és így szinte nagyobb munka azt ürítgetni,mint maga a fűnyírás.Első alkalommal nekem is fent volt,de erről a lehetőségről gyorsan lemondtam. :D
Az esőtáncot én is járom,de valamit biztos rosszul csinálok mert szinte semmi lé nem jön fentről. Ami jön az a vakond a locsolások után. :D
Utánanézek ennek a mulcsozó funkciónak is hogy miként is működik.
Szívesen!
Igen, az tuti, hogy nagyon gyakran üríthettem volna ezt a 65 literes kosarat. Az oldalkidobó esetén pedig gerebjézhettem volna össze a levágott füvet.
Ha összegyüjtöm a levágott füvet, akkor baromi sok zöld hulladékom lenne és ezért volt szempont, hogy tudja a mulcsozást a gép és hogy időt is spóroljak a fűnyírásnál.
A mulcsozó "csak" egy műanyag darab, ami elzárja a fűkosár felé az utat és így leaprítja a füvet a fűnyíró, újra van hasznosítva:
Kép
Így néz ki az alkatrész:
Kép
Kép
Kép
Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: erica »

erica írta:
2019.05.03., pén. 01:16
Nekem egy makita plm5313n van.
Második éven ledobta a szíjjat.:(
Volt szervizbe mondták h gariba megoldják még szerencse gondoltam.
Aztán tavajtól mostanáig 4db alkatrész jött meg hozzá ékszíj,csapágy,rugó,és egy csavar.
Mondták elhozhatom ha kifizetem.
Még egy alkatrész míndíg hiányzik amire ezeket rögzíteni lehet.
De nagyon szép fűnyíró a gyerek szívesen tologatja miközben már vennem kellet egy gagyit addig is ,ami persze hibátlan igaz csak a makita volt mulcsolos de ez meg tud fűvet is nyirni. :hahaha:
Makita plm 5113n
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: erica »

Nekem egy makita plm5313n van.
Második éven ledobta a szíjjat.:(
Volt szervizbe mondták h gariba megoldják még szerencse gondoltam.
Aztán tavajtól mostanáig 4db alkatrész jött meg hozzá ékszíj,csapágy,rugó,és egy csavar.
Mondták elhozhatom ha kifizetem.
Még egy alkatrész míndíg hiányzik amire ezeket rögzíteni lehet.
De nagyon szép fűnyíró a gyerek szívesen tologatja miközben már vennem kellet egy gagyit addig is ,ami persze hibátlan igaz csak a makita volt mulcsolos de ez meg tud fűvet is nyirni. :hahaha:
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: szigony »

A "mulcsozó" funkció egy nagyszerű lehetőség. Nekem az egyik munka eszköszöm egy Husqvarna LB553S. Elég nagy területet szoktam vele nyírni. Megbízható, profi gép. A Honda motorral csalódásmentes és öröm vele dolgozni. Otthoni felhasználásra is ilyet vettem. A természetes BioClipnek köszönhetően a fű egézségesebb, zöldebb marad és nehezebben szárad ki. kb 10 éve használom ezt a Husqvarnat. Előtte kétütemű Victa 550 mulchmaster használtam. Az is jól működött, de a Husqvarna könnyebben kezelhető, praktikusabb és megbízhatóbb gép.
https://www.youtube.com/watch?v=Dh5mAGphRlI
https://www.youtube.com/watch?v=v9V1wecI3BI
A nagy füvet elhanyagoltabb területeket is elég jól bírja.
https://www.youtube.com/watch?v=iOex1BgkWiQ

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Palm írta:
2019.05.02., csüt. 19:18

Ekkora terület hengerlése és egyengetése számomra lehetetlen. Nincs rá időm. Majd az erózió megoldja. ;)
Műtrágyát nem használok, csak természetes trágyát. Van jópár gyümölcsfa, szőlő és nemsokára megcsinálom a kút gyűrűkből a magas ágyást. Valószínűleg schnidling hagyma, menta, "vegeta" és pár fűszernövény kerül bele.
Járok esőtáncot, hátha lesz eső. :D
Mulcsolást használtam kizárólag. A fűgyűjtőt és az oldalkidobót még nem használtam. Majd lehet a szomszédnál kipróbálom. Azt hallottam, hogy a mulcsolás a legmegterhelőbb. Volt, amikor igen lassan kellett halladni a "dzsungel" írtáskor, de megoldotta. Pozitív az eddigi tapasztalat.
Legközelebb már nem kell ekkora "dzsungelt" nyírnom, akkor már gyorsabb lesz.
AL-KO Classic 5.18 VS-B Plus fűnyíró:
Kép
Köszi,rálesek erre a gépre.A fűgyűjtő tök felesleges,mert kb három másodperc
alatt megtelik nagyobb fűnél,és így szinte nagyobb munka azt ürítgetni,mint maga a fűnyírás.Első alkalommal nekem is fent volt,de erről a lehetőségről gyorsan lemondtam. :D
Az esőtáncot én is járom,de valamit biztos rosszul csinálok mert szinte semmi lé nem jön fentről. Ami jön az a vakond a locsolások után. :D
Utánanézek ennek a mulcsozó funkciónak is hogy miként is működik.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Shimano írta:
2019.05.02., csüt. 10:06
Palm írta:
2019.05.01., szer. 18:13

Meglett a "vas" és fel is lett avatva. AL-KO, Briggs motoros lett végül.
Az önjáró funkció és a sebesség állítás témyleg nagyon hasznos dolog! Nagyon megkönnyíti a munkát.
51cm-es vágószélesség, oldalkidobó és hátsó fűgyűjtő kosara is van, tudja a mulcsolást is. Állítható vágási magasság.
Eléggé megnőt (kb. 60cm magasra és nagyon erősre!!!) az eső és a jópár centi lótrágyának hála (amit talaj egyengetési céllal is került a földre, meg trágyázási céllal), meg hogy nem volt sem időm, sem erőm foglalkozni a kerttel eddig kellőképp. Múltkor a szőlő metszést és a kötözést letudtam, meg némi fa metszést, bár a fák terén még lenne munka.
Szóval kb. 3-4 óra alatt le lett nyírva a kert. Ez villanyos fűnyíróval és fűkaszával jópár nap lett volna.
Mulcsolást használtam és kb. 3 lapátnyi fű, lótrágya és föld keverékét takarítottam ki a vázból a munka után.
Na ugye hogy ugye,jó az az önjárás. :D Milyet vettél konkrétan?Ha ilyen magas fűvel,gazzal is boldogult,akkor ennek szinte semmi sem lehet akadály. ;) Kidobálta rendesen,és nem tömődött el ettől az "égig" érő növényzettől?Az enyém magas vizes fűnél már hajlamos a tömődésre.Nekem hátul dobja ki a cuccot,és ha állítok a burkolaton akkor jó,de e nélkül beragad a magas vizes fű.Mondjuk nálam most olyan sűrű is a műtrágyázás után hogy nagyon,de hát ez így szép.
Érdemes lenne egy jó kis eső után hengerelned is a talajt.Ez a fűnek is jót tesz,meg hát simább és tömörebb is lesz a talaj.
Ekkora terület hengerlése és egyengetése számomra lehetetlen. Nincs rá időm. Majd az erózió megoldja. ;)
Műtrágyát nem használok, csak természetes trágyát. Van jópár gyümölcsfa, szőlő és nemsokára megcsinálom a kút gyűrűkből a magas ágyást. Valószínűleg schnidling hagyma, menta, "vegeta" és pár fűszernövény kerül bele.
Járok esőtáncot, hátha lesz eső. :D
Mulcsolást használtam kizárólag. A fűgyűjtőt és az oldalkidobót még nem használtam. Majd lehet a szomszédnál kipróbálom. Azt hallottam, hogy a mulcsolás a legmegterhelőbb. Volt, amikor igen lassan kellett halladni a "dzsungel" írtáskor, de megoldotta. Pozitív az eddigi tapasztalat.
Legközelebb már nem kell ekkora "dzsungelt" nyírnom, akkor már gyorsabb lesz.
AL-KO Classic 5.18 VS-B Plus fűnyíró:
Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Palm írta:
2019.05.01., szer. 18:13

Meglett a "vas" és fel is lett avatva. AL-KO, Briggs motoros lett végül.
Az önjáró funkció és a sebesség állítás témyleg nagyon hasznos dolog! Nagyon megkönnyíti a munkát.
51cm-es vágószélesség, oldalkidobó és hátsó fűgyűjtő kosara is van, tudja a mulcsolást is. Állítható vágási magasság.
Eléggé megnőt (kb. 60cm magasra és nagyon erősre!!!) az eső és a jópár centi lótrágyának hála (amit talaj egyengetési céllal is került a földre, meg trágyázási céllal), meg hogy nem volt sem időm, sem erőm foglalkozni a kerttel eddig kellőképp. Múltkor a szőlő metszést és a kötözést letudtam, meg némi fa metszést, bár a fák terén még lenne munka.
Szóval kb. 3-4 óra alatt le lett nyírva a kert. Ez villanyos fűnyíróval és fűkaszával jópár nap lett volna.
Mulcsolást használtam és kb. 3 lapátnyi fű, lótrágya és föld keverékét takarítottam ki a vázból a munka után.
Na ugye hogy ugye,jó az az önjárás. :D Milyet vettél konkrétan?Ha ilyen magas fűvel,gazzal is boldogult,akkor ennek szinte semmi sem lehet akadály. ;) Kidobálta rendesen,és nem tömődött el ettől az "égig" érő növényzettől?Az enyém magas vizes fűnél már hajlamos a tömődésre.Nekem hátul dobja ki a cuccot,és ha állítok a burkolaton akkor jó,de e nélkül beragad a magas vizes fű.Mondjuk nálam most olyan sűrű is a műtrágyázás után hogy nagyon,de hát ez így szép.
Érdemes lenne egy jó kis eső után hengerelned is a talajt.Ez a fűnek is jót tesz,meg hát simább és tömörebb is lesz a talaj.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2019.05.01., szer. 18:50
Palm írta:
2019.05.01., szer. 18:19
Az az "isteni" sugallat ütött szöget a fejemben, hogy van 2 kút gyűrűm, ami csak van és ezeket megtöltöm fekete földdel és trágyával és magas ágyást csinálok belőlük. Utálok hajolgatni és a derekamnak sem tesz jót. A vakond és földikutya problémát orvosolom azzal, hogy jópár méretes kődarabot rakok a kútgyűrű aljára torlaszként a talaj és a veteményes közé. Azon fúrjon át, hogy a veteményest szét tudja túrni. ;peace;
Jó ötlet!
Köszönöm! ;)
Majd csinálok és rakok fel róla képeket.
Még jó kérdés mit termesszek benne? Mert nem nagy. Fűszernövényeket?
Tervben van nagyobb magas ágyás is kifejezetten sárgarépa, fehérrépa, hagyma, zeller, karalábé, paradicsom és paprika számára is, de az nem idén fog megvalósulni. Azt valószínűleg fatelepről megvásárolható hulladék széldeszkából lenne célszerű megcsinálni.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Palm írta:
2019.05.01., szer. 18:19
Az az "isteni" sugallat ütött szöget a fejemben, hogy van 2 kút gyűrűm, ami csak van és ezeket megtöltöm fekete földdel és trágyával és magas ágyást csinálok belőlük. Utálok hajolgatni és a derekamnak sem tesz jót. A vakond és földikutya problémát orvosolom azzal, hogy jópár méretes kődarabot rakok a kútgyűrű aljára torlaszként a talaj és a veteményes közé. Azon fúrjon át, hogy a veteményest szét tudja túrni. ;peace;
Jó ötlet!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Az az "isteni" sugallat ütött szöget a fejemben, hogy van 2 kút gyűrűm, ami csak van és ezeket megtöltöm fekete földdel és trágyával és magas ágyást csinálok belőlük. Utálok hajolgatni és a derekamnak sem tesz jót. A vakond és földikutya problémát orvosolom azzal, hogy jópár méretes kődarabot rakok a kútgyűrű aljára torlaszként a talaj és a veteményes közé. Azon fúrjon át, hogy a veteményest szét tudja túrni. ;peace;
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

pali923 írta:
2019.04.10., szer. 08:38
Palm írta:
2019.04.10., szer. 00:07
Önjáró funkció nem szempont. Nagy terület fűnyírásához kell, ami göcsörtös.
Én a helyedben ezt átgondolnám. Nekünk 800m2 a fű, és évekig nyírtuk egy benzines tologatóssal, ami önjáró volt. Aztán elromlott az önjárós része, és egy ideig tologattuk. Nem ég és föld a különbség, hanem annál jóval nagyobb. Az önjárót ki lehet kapcsolni, ha nagyon muszáj, de töredék energia kell egy fűnyíráshoz, ha van. Szerencsére sok éve egy kicsi traktorunk van, ez is más érzés. :)
Az ilyen gépekkel kapcsolatban az az általános tanácsom mindenkinek, hogy ne barkácsáruházban vegyen. Érdemes keresni egy közeli kereskedőt, ahol szervizelnek is. Régóta hordom a gépeimet egy ilyen szervizbe, ahol mindig megfogadom a főnök tanácsait, hogy melyik gépet érdemes megvenni. Ezerszer többet ér, mint a reklámújságok fényképei és szövegei.

Mellesleg a Honda motornak nagy a hype-ja itthon, jók is, ez igaz. Após növényvédelmi szakmérnök sokhektáros háztájival. Csak kapálógépből van neki 3, fűnyírók, egyebek. Van Briggs és Tecumseh motoros gépe is, szerinte semmivel nem rosszabbak a Hondánál. Nem a motorral lesz gond, ha gond lesz a géppel, akármilyet veszel. Nekem is van Briggs és Honda motoros gépem, nem látok különbséget.
Meglett a "vas" és fel is lett avatva. AL-KO, Briggs motoros lett végül.
Az önjáró funkció és a sebesség állítás témyleg nagyon hasznos dolog! Nagyon megkönnyíti a munkát.
51cm-es vágószélesség, oldalkidobó és hátsó fűgyűjtő kosara is van, tudja a mulcsolást is. Állítható vágási magasság.
Eléggé megnőt (kb. 60cm magasra és nagyon erősre!!!) az eső és a jópár centi lótrágyának hála (amit talaj egyengetési céllal is került a földre, meg trágyázási céllal), meg hogy nem volt sem időm, sem erőm foglalkozni a kerttel eddig kellőképp. Múltkor a szőlő metszést és a kötözést letudtam, meg némi fa metszést, bár a fák terén még lenne munka.
Szóval kb. 3-4 óra alatt le lett nyírva a kert. Ez villanyos fűnyíróval és fűkaszával jópár nap lett volna.
Mulcsolást használtam és kb. 3 lapátnyi fű, lótrágya és föld keverékét takarítottam ki a vázból a munka után.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Palm 2019.05.01., szer. 18:21-kor.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2019.04.25., csüt. 11:30
én még büdös sünnel nem találkoztam,mondjuk nagyon nem is szagolgattam őket. :
Próbáld ki, és zárj be egyet egy télre egy 1 m2-es helyiségbe. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Nincs eső,ez a nagy probléma. sad.gif Felénk úgy néz ki a táj mintha kb augusztus közepe lenne,csont száraz a környék mert tél óta nem volt érdemi csapadék.
Nem tudom mi van ezzel az időjárással,de valami nagyon nem kóser. gondolkodik.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2019.04.25., csüt. 08:43
Rotox írta:
2019.04.25., csüt. 08:11
Bár nem vagyok sünszakértő... :D
Én sem vagyok sünszakértő, de a lényeget kb. itt már leírtátok. Jó a sün a kertben, egy csomó káros dolgot megeszik, de nem jó túl közel menni hozzá.
Nálunk is volt valaha, ugyanígy grasszált az udvaron minden félelem nélkül. A szomszédaink találtak egy kicsit a tél előtt, és megmentették. Ez azt jelenti, hogy befogadták, egy használaton kívüli wc-ben aludta át a telet. Már amikor aludt. Volt hozzá szerencsém megnézni, olyan bűzt még sosem éreztem, mint abban a helyiségben volt...
Már egy ártatlan sünitől is bevagytok sz@rva? :D Fürdessétek meg ha bűzlik,de én még büdös sünnel nem találkoztam,mondjuk nagyon nem is szagolgattam őket. :smile29: Aranyos kis jószág,de sokáig úgy sem fog maradni,úgy hogy még ott van élvezzétek,és adjatok neki minden jót. :D

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Rotox írta:
2019.04.25., csüt. 08:11
Bár nem vagyok sünszakértő... :D
Én sem vagyok sünszakértő, de a lényeget kb. itt már leírtátok. Jó a sün a kertben, egy csomó káros dolgot megeszik, de nem jó túl közel menni hozzá.
Nálunk is volt valaha, ugyanígy grasszált az udvaron minden félelem nélkül. A szomszédaink találtak egy kicsit a tél előtt, és megmentették. Ez azt jelenti, hogy befogadták, egy használaton kívüli wc-ben aludta át a telet. Már amikor aludt. Volt hozzá szerencsém megnézni, olyan bűzt még sosem éreztem, mint abban a helyiségben volt...
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Bár nem vagyok sünszakértő... :D

"A sün ... veszélyeket is rejt, kártevőket (kullancs, bolha, bélféreg) terjeszthet, a kullanccsal együtt például sajnos a Lyme-kórt, vagy a kullancsencephalitist is a közelünkbe hurcolhatja, ezért sünös kertekben a szokásosnál jobban oda kell figyelni a kullancsveszélyre."

De nem elriasztani akarlak, nekünk is van sününk. ;peace;

"A macskaeledelt szívesen veszi."

https://kertesz.blog.hu/2014/05/31/mier ... i_a_kertbe

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nem kertész téma, de talán nem gond, ha itt megosztom.
Űgy tűnik (remélhetőleg) a házam melleti, telekhatároló, kb 6 méter magas óriástujákból álló (éss elég terebélyes) tujasor vendége lett egy sün. Kb egy órája jártam kinn, és felfigyeltem a tuják alatti motoszkálásra, megálltam, vártam, a motoszkálás nem maradt abba, és pár méterrel előttem kijött a sün. Szépen elballagott a kivilágított autóbejárón a kertkapuig, és ott szaglászott, keresgélt. Odamentem hozzá, megszeppent, de nem gömbölyödött össze, csak kicsit összehúzta magát, azt is csak pár másodpercre, aztán nem zavartatta magát, hogy lényegében a lábamnál motoszkál, tovább szaglászott, nem szaladt el, alkalmam volt alaposan megfigyelni. Egészen fehér has, fekete, szürke végű tűskék, sötétszürke pofa, csillogó fekete szemek és fekete orr. Egész kistermetű, kb 20 centis.
A találkának az vetett véget, hogy odajött a 18 éves macskám (a házba nem jöhet be, csak a fedett-beépített veranda engedélyezett neki, de ha kinn vagyok, mindenhová követ a dög :D ), és egy kicsit megszaglászta, na ez már annyira nem teszett a sünnek, visszasietett a tuják alá. Szóval az ember nem zavarta, de a macska jelenléte mar igen. A macska egyébként nem mutatott különösebb érdeklődést iránta (18 éves, vénasszony már), nem ment utána, visszajött velem.
Ha jól tudom, a fehérhasú sün nem őshonos nálunk, plusz ennyire nem zavarta az ember közelsége, lehet, hogy ez egy elszabadult “házisün”? Igazából nem bánnám, ha otthont lelne az óriástuják alatt rejtőző régi lakatlan kutyólban, és állandó lakóvá válna... már ha még nem az. Van valakinek itt tapasztalata “saját” “kertisünnel”? Holnap rakok ki macskakaját a tuják alá a kutyaól közelébe, ezzel szerintetek segíthetnék a “letelepedésben”?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.04.24., szer. 22:40-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

mechazseni írta:
2019.04.11., csüt. 18:42
Szerintem ez Babérmeggy....
A főkertészünk (a nejem) szerint is az, és a levágott ág simán kigyökeresedik egy kis vízben.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mechazseni írta:
2019.04.11., csüt. 18:42
Vinkler írta:
2019.04.09., kedd 21:11
A kertész nem hoz magával fűnyírót? :kapdelm:

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :smile32:
Nálam viszonylag kevés a fű és az új haznál is csak 200 nm körül kell csak nyírni. Én évek óta olcsó elektromos Al Ko-t használok, nekem bevált. 10 év alatt kb 2 fogyott és 50k alatt volt darabja.

Más!
Van egy ilyen bokrom és azt tervezem, hogy az új ház körül az egyik szomszéd felé ilyet ültetnék. Nem tudjátok, ha metszek róla hajtásokat, akkor azt ki lehet gyökereztetni? Vagy hogy lehetne szaporítani?

16C25C8B-0DC2-4B3D-90A5-59E302604B49.jpeg10EACAC0-22B6-403A-A03F-B4757EB48E80.jpeg
Szerintem ez Babérmeggy....
Az!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Vinkler írta:
2019.04.09., kedd 21:11
A kertész nem hoz magával fűnyírót? :kapdelm:

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :smile32:
Nálam viszonylag kevés a fű és az új haznál is csak 200 nm körül kell csak nyírni. Én évek óta olcsó elektromos Al Ko-t használok, nekem bevált. 10 év alatt kb 2 fogyott és 50k alatt volt darabja.

Más!
Van egy ilyen bokrom és azt tervezem, hogy az új ház körül az egyik szomszéd felé ilyet ültetnék. Nem tudjátok, ha metszek róla hajtásokat, akkor azt ki lehet gyökereztetni? Vagy hogy lehetne szaporítani?

16C25C8B-0DC2-4B3D-90A5-59E302604B49.jpeg10EACAC0-22B6-403A-A03F-B4757EB48E80.jpeg
Szerintem ez Babérmeggy....
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Én Husqvarna-t vettem 3 éve és nekünk nagyon bejött, semmi gond vele.
LC348VE, gombra indul (feleségem miatt,és imád futni utána :D ), önjáró.
Szerintem ezen a márkán is gondolkozz el.
4-500m2-t tartunk vele rendben, lejtős telken.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: tonya »

Az Oleo Mac gépek se rosszak, nem is eszetlenül drágák, van tőlük fűnyíróm, fűkaszám, több éve hibátlanul működnek. Az idei első vágás nálam is meg volt.
IMG_20190407_171914.jpg
IMG_20190407_171914.jpg (288.5 KiB) Megtekintve 1346 alkalommal
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Palm írta:
2019.04.10., szer. 11:49

Köszönöm!
Sok gyártó szerel Honda motort a fűnyírójába és mindet nem ismerem.
A fűnyírást kb. 2 hetente megejtem (attól függ mennyire nő, tehát időjárástól függ) és letakarítom a fűnyírót (spaklival gyorsan megy). Jóideje elektromos fűnyíróval és damilos szegélyvágóval szenvedek. Utálom a kábelt húzkodni és kerülgetni. Amikor már több, mint 50m a kábel hossz, akkor már a hajam az égnek áll. :D
Nem "díszgyep" van, hanem mindenféle gaz is nő, meg akad "kutyagumi" is. Több, mint 1000m2 a "pázsit". Jó lenne minnél olcsóbban megúszni a fűnyírót, szóval jó ár-érték arányút akarok venni.
Hát az elektromos után megváltás lesz a benzines,szenvedtem én is a kertben már elektromossal.
Én azt javaslom hogy önjáró legyen,és látom hogy ennek most nem tulajdonítassz nagy jelentőséget,de kényelmesebb az.
Ilyen terepre én oldalkidobóst választanék mulcsozóval,vagy akár anélkül is.A Briggs motorok is megbízhatóak és jó a szervízhátterük is,bár erre szerintem nem lesz szükséged mert nem igazán van velük probléma.Szóval szerintem legyen az honda vagy más,a lényeg hogy nem kell semmi különösebb extra rá,kivéve talán az önjáró funkciót,és hogy aztán milyet is a sok közül,arról egy környékbeli kereskedő,szervizes biztosan tudna segíteni neked.
Én szeretem az olcsó de a jobbik Briggs motorral szerelt (60000ft) MTD-met is,szóval nem kell nagyon elrugaszkodni az áraknál.
Az elektromostól mindegyik jobb és kényelmesebb is lesz.
Ja és ha megvetted,tegyél bele olajat mert az nincs bennük a szállítás miatt.
Egyértelműnek tűnik ez,de a szervizesek szerint nem mindenkinek. :D

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Shimano írta:
2019.04.10., szer. 08:23
Palm írta:
2019.04.10., szer. 00:07

Köszönöm!
A mulcsolás funkció kell, számomra nagyon fontos. Nem akarom összegyűjteni a levágott gyepet. Gyorsan le akarom tudni a fűnyírást, mert nem kicsi a telek.
Mindegy, hogy oldalt vagy hátúl dobja ki a levágott gazt.
Honda benzin motoros fűnyírót szeretnék. Tartós, jó és megbízható, a szervíz háttere szintúgy. Sajnos nem olcsó, de valamiért valamit.
Kerti rota terén a Honda motor nagyon bevált.
Önjáró funkció nem szempont. Nagy terület fűnyírásához kell, ami göcsörtös.
Ja hogy már eldöntötted hogy honda,na de akkor miért a kérdés? :D
Arra figyelj majd,hogy a túl sok rajta lévő extra nem biztos hogy hosszútávon előny,mert az egyszerűbb mindamellett hogy olcsóbb is,problémamentesebb is szokott lenni.Persze van itt is kivétel,mint mindenhol.Van olyan ötletes és hasznos extra is pl hogy egy rácsatlakoztatott tömlővel tudod mosni a fűnyírás után.Ez jó mert betonkemény tud lenni a nem letakarított kés körüli rész rajta,tehát ha nincs is ilyen funkció,akkor is még frissen takarítani kell a forgórész házát.Ez így macerásabb,de meg kell csinálni.
Értem én hogy nem szeretnéd gyűjteni a füvet,de mulcsozás nélkül sem kell ha nem várod meg hogy égig nőjön a fű,én sem szoktam.
Ez a mulcsozó egyébként egy kiegészítő szerkezet,ami utólag is beszerezhető sok típushoz.
A hátulkidobós fűgyűjtősöknél szokott olyan probléma lenni,hogy fűgyűjtő nélkül használva nem dobja ki a füvet,ha nem betömődik a késházba.Ez akkor szokott lenni ha vizes,vagy túl magas a vágott fű.Ez orvosolható egy kis állítással,de enélkül előfordulhat.Az oldalkidobós ilyen szempontból jobb.
Köszönöm!
Sok gyártó szerel Honda motort a fűnyírójába és mindet nem ismerem.
A fűnyírást kb. 2 hetente megejtem (attól függ mennyire nő, tehát időjárástól függ) és letakarítom a fűnyírót (spaklival gyorsan megy). Jóideje elektromos fűnyíróval és damilos szegélyvágóval szenvedek. Utálom a kábelt húzkodni és kerülgetni. Amikor már több, mint 50m a kábel hossz, akkor már a hajam az égnek áll. :D
Nem "díszgyep" van, hanem mindenféle gaz is nő, meg akad "kutyagumi" is. Több, mint 1000m2 a "pázsit". Jó lenne minnél olcsóbban megúszni a fűnyírót, szóval jó ár-érték arányút akarok venni.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”