Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Tctronic írta:
2020.12.27., vas. 09:51
Én úgy védekezek ellenük , ha meglátom próbálom megdobálni kővel őket. Barbár megoldás, de nem tudok mit tenni.
Mi is bosszankodtunk sokat a szomszéd macskái miatt, azok meg állandóan bejártak a macskaajtón a mieink közé a műhelybe. Persze ott van fűtés, a szomszédok meg az udvaron tartották őket. A problémák "megoldódtak", mert nálunk macskavész van állandóan: nekünk 8 macskánk tűnt el nyomtalanul az elmúlt években, de a szomszédok is így jártak. Pedig kínai étterem sincs a közelben. :D Már csak egy öreg cicánk van, amit örököltünk egy elköltözött szomszédtól. Ő még kitart, de a testvére is eltűnt már.
A macska sunyi állat, azt tapasztaltam. Pontosan tudja, mit nem szabadna csinálni, és amikor ott vagy, nem is csinálja, de ha nem látod, akkor garázdálkodik. A dobálózás ezért nem hatásos szerintem. Én valami nyestriasztó, vagy más hasonló jellegű anyagokkal próbálkoznék, vannak erre fújós cuccok, talán valamelyik beválik.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2020.12.27., vas. 09:21


Valamelyik kertbarát blogon azt írjak, hogy ez csak addíg hatásos, amíg a domestos meg nem szárad.
A párom most takarítja a labtörlőt, már sokadjára...
Azt nem értem, ezek a macskák miért nálunk éjszakáznak rendszeresen, miért nem ott ahova tartoznak, ahol enni adnak nekik, a gazdajuknal? gondolkodik.gif
Na ez a macska téma nálunk is meg a szomszédainknál is nagy probléma. Ott ahol nincs kutya. Nem csak azért mert itt jönnek mennek, hanem mert a kertbe is piszkítanak szorgalmasan. A szomszédunk nem volt rest és vett egy kisállat csapdát és elfogott egyet, és Facebook-on az utca csoportban kérte a tulajdonosát jöjjön érte. Ne tudd meg milyen felháborodás lett belőle. Macskások vs. nem macskások. Pedig valahol igaza van. Náluk 3 kisgyerek, az hogy az udvart telerakták egy dolog de a teraszt, gyerekek homokozóját meg mindent. Én úgy védekezek ellenük , ha meglátom próbálom megdobálni kővel őket. Barbár megoldás, de nem tudok mit tenni. Egyébként még soha nem találtam el egyet sem, de jót nevetek rajtuk amikor a hátsó kerítésen koppan a kő és azt se tudják hova rohanjanak. Talán így megjegyzik hogy nem szíves látottak itt és más útvonalat választanak. De ugye napközben nem vagyunk itthon akkor sajnos ővék a terep.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

stx írta:
2020.12.27., vas. 09:08
zoli73 írta:
2020.12.26., szomb. 19:16
kertbarátok segítsetek!
Adjatok nekem tippet, tanácsot, mivel lehetne távol tartani a kertből, de legikabb a teraszról a macskákat?
Nekünk van kutya, így kerítésen belül nincs macska. :D
Egyik barátunk madáretetőt kapott tőlünk ajándékba - kutyája nincs - és pont ez a problémája, hogy a macska elriasztja a madarakat. Tegnap mondta, hogy azt a tanácsot kapta, fújja körbe a fa tövét domestos-szal..
Majd megkérdezem, tényleg hatásos-e.
Valamelyik kertbarát blogon azt írjak, hogy ez csak addíg hatásos, amíg a domestos meg nem szárad.
A párom most takarítja a labtörlőt, már sokadjára...
Azt nem értem, ezek a macskák miért nálunk éjszakáznak rendszeresen, miért nem ott ahova tartoznak, ahol enni adnak nekik, a gazdajuknal? gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

zoli73 írta:
2020.12.26., szomb. 19:16
kertbarátok segítsetek!
Adjatok nekem tippet, tanácsot, mivel lehetne távol tartani a kertből, de legikabb a teraszról a macskákat?
Nekünk van kutya, így kerítésen belül nincs macska. :D
Egyik barátunk madáretetőt kapott tőlünk ajándékba - kutyája nincs - és pont ez a problémája, hogy a macska elriasztja a madarakat. Tegnap mondta, hogy azt a tanácsot kapta, fújja körbe a fa tövét domestos-szal..
Majd megkérdezem, tényleg hatásos-e.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rotox írta:
2020.12.26., szomb. 21:25
zoli73 írta:
2020.12.26., szomb. 19:16
...mivel lehetne távol tartani a kertből, de legikabb a teraszról a macskákat?
https://hobbikert.hu/magazin/egy-termes ... ezacc.html

Mi minden főzés előtt szétszórjuk az előző főzés zaccát a terasz előtt (nem tudom, hogy ténylegesen mennyi haszna van, de legalább az illúzió megvan, hogy tettünk valamit... :D).
Köszönöm, de sajnos Mi nem kávézunk.
Olvasgattam hasonló oldalakat, de igazából amiket ajánlanak, azok csak vélelmes megoldások.
Pl. azt írják, citrom, vagy narancs héjat kell a lábtörlőre tenni, vagy ecettel lemosni a bútorokat a teraszon, mert ezeket a macskák nem szeretik. Nos, ezeket már kipróbáltuk, de nálunk hatástalan, valami mással kell próbalkozzak. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

zoli73 írta:
2020.12.26., szomb. 19:16
...mivel lehetne távol tartani a kertből, de legikabb a teraszról a macskákat?
https://hobbikert.hu/magazin/egy-termes ... ezacc.html

Mi minden főzés előtt szétszórjuk az előző főzés zaccát a terasz előtt (nem tudom, hogy ténylegesen mennyi haszna van, de legalább az illúzió megvan, hogy tettünk valamit... :D).

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kertbarátok segítsetek!
Adjatok nekem tippet, tanácsot, mivel lehetne távol tartani a kertből, de legikabb a teraszról a macskákat?
Nekünk nincs macskánk, de mégis mindíg nálunk bújnak a teraszon, a környék macskái, éjszaka, vagy mikor nem vagyunk itthon.
Bízom benne, hogy létezik valami praktika, a macskák ellen, mert már nagyon unalmas, hogy mindent összeugrálnak, és minden(lábtörlő, bútorok, párnák, stb.) csupa macskaszőr. A feleségem sokat bosszankodik miattuk.
Tudom, szerezzek be egy kutyát, de nem. Ámbár nagyon szeretem a kutyákat, de tapasztalatból mondom, hogy kutya mellet nincs kert.
Ha valakinek van valami frappáns ötlete, az ne tartsa magában!
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: szigony »

Köszönöm a hozzászólásokat és a segítő szándékot :smile53:
A szomszéd fal kb 35m. Szépen beszíneztek a megbeszéltek szerint ezzel nincs is gond. Nagyon rendes volt a szomszéd. Szóval a látvánnyal nincs gond, de szivesebben nézegetnek valami szép örökzöldet. Mozgasterem van. A szegélyt bárhová rakhatom meg. Méretbeli megkötés nincs.

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

mechazseni írta:
2020.12.09., szer. 21:26
szigony írta:
2020.12.09., szer. 21:02
A szomszéd fal részleges takarására keresnék örökzöldet. Első választás a smaragd lett volna. Ami minden szempontból tökéletes, de felhívták a figyelmem, hogy az utóbbi par evben sok betegség támadja meg. Elég kényes. A kertész ajánlotta a taxus bacatta hilliit. Ez talan ellenállóbb, de ez bogyókat szór. Ez mennyire problémás? A harmadik opció a babérmeggy lenne, de ezt par ev múlva évente többször meg kell nyirni. Ami 45m-nél nem kevés munka es zöld hulladék. Van esetleg más javaslatotok?
Esetleg leylandi ciprus, vagy a személyes kedvencem...a korallberkenye.
Ami még nálunk van, az a japán babérsom, az is jópofa.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

szigony írta:
2020.12.09., szer. 21:02
A szomszéd fal részleges takarására keresnék örökzöldet......
Van esetleg más javaslatotok?
Én a babérmeggyre szavazok ha napos helyen van. Nem nő túl gyorsan egy évben egy vágás elég neki, első jó pár évben szerintem nyírni sem kell. Nálam leylandi citrus van de lényegesen gyorsabban nő , a nyírás egy idő után nagyon macerás iszonyatos sok vágási hulladék van (már megbántam) az említett koral berkenye se rossz. Abból két féle is van. Az egyik nagyobbra és gyorsabban nő, a másik kevésbé. Egyszer bőven elég nyírni nem vészes. Ezek ellenállók, jól el vannak...
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

szigony írta:
2020.12.09., szer. 21:02
A szomszéd fal részleges takarására keresnék örökzöldet. Első választás a smaragd lett volna. Ami minden szempontból tökéletes, de felhívták a figyelmem, hogy az utóbbi par evben sok betegség támadja meg. Elég kényes. A kertész ajánlotta a taxus bacatta hilliit. Ez talan ellenállóbb, de ez bogyókat szór. Ez mennyire problémás? A harmadik opció a babérmeggy lenne, de ezt par ev múlva évente többször meg kell nyirni. Ami 45m-nél nem kevés munka es zöld hulladék. Van esetleg más javaslatotok?
Én a kertészre hallgatnék.Szép a tiszafa,és gond sincs vele.Ha van elég hely,akkor a bokrosodóbb fajtákat ajánlom mert ezekből szép sövényt is lehet faragni ha ez a cél,de jobban néz ki ha nincs faragva.Jól néz ki az oszlopos növésű is,ha csak erre van hely,az is jó választás.Nekem egyébként van egy "ezer" éves bokros fajta,de azon még csak mutatóba volt egy egy pár bogyó mióta megvan.Voltak oszloposok is,azokon sok termés volt minden évben,de valamiért kipusztultak,én a talajra tippeltem akkor,de nem tudom biztosan hogy mi volt a bánatuk.A szinte ugyanoda ültetett tuják viszont élnek és virulnak már évek óta.

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

szigony írta:
2020.12.09., szer. 21:02
A szomszéd fal részleges takarására keresnék örökzöldet. Első választás a smaragd lett volna. Ami minden szempontból tökéletes, de felhívták a figyelmem, hogy az utóbbi par evben sok betegség támadja meg. Elég kényes. A kertész ajánlotta a taxus bacatta hilliit. Ez talan ellenállóbb, de ez bogyókat szór. Ez mennyire problémás? A harmadik opció a babérmeggy lenne, de ezt par ev múlva évente többször meg kell nyirni. Ami 45m-nél nem kevés munka es zöld hulladék. Van esetleg más javaslatotok?
Esetleg leylandi ciprus, vagy a személyes kedvencem...a korallberkenye.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: szigony »

A szomszéd fal részleges takarására keresnék örökzöldet. Első választás a smaragd lett volna. Ami minden szempontból tökéletes, de felhívták a figyelmem, hogy az utóbbi par evben sok betegség támadja meg. Elég kényes. A kertész ajánlotta a taxus bacatta hilliit. Ez talan ellenállóbb, de ez bogyókat szór. Ez mennyire problémás? A harmadik opció a babérmeggy lenne, de ezt par ev múlva évente többször meg kell nyirni. Ami 45m-nél nem kevés munka es zöld hulladék. Van esetleg más javaslatotok?

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

November közepén megvolt az idei úgy néz ki utolsó fűnyírózás. Iszonyatos tempóban nő a lótrágyától és a mulcsolásos fűnyírózástól. Természetesen kicsit nagyobbra vágtam most a tél miatt.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Rotox írta:
2020.09.13., vas. 21:54
zoli73 írta:
2020.09.13., vas. 20:53
Akkor sok cukor sem kell hozzá...
Nem dőlök be a provokációnak ;): https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A0800073.TV (a törvény mellékletében nem szerepel a cukor a felhasználható segédanyagok közt).

Ui.: Öööö, khmm, végülis, na de, izé 1kg/60 l cefre... gondolkodik.gif :rolleyes:
Nálam a cukorral "felturbózott" a hagyjuk kategória. Ami nem erjed meg cukor hozzáadása nélkül azt meg nem iszom. Iszonyatos fejfájást tud okozni a cukrozott.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

zoli73 írta:
2020.09.13., vas. 20:53
Akkor sok cukor sem kell hozzá...
Nem dőlök be a provokációnak ;): https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A0800073.TV (a törvény mellékletében nem szerepel a cukor a felhasználható segédanyagok közt).

Ui.: Öööö, khmm, végülis, na de, izé 1kg/60 l cefre... gondolkodik.gif :rolleyes:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rotox írta:
2020.09.12., szomb. 21:42
lacee írta:
2020.09.12., szomb. 21:25
Féléretten nem is jó lekvárnak 31_1_21.gif
A "félérettséghez" csak annyit fűznék hozzá, hogy olyan lágy, hogy nem tudom úgy leszedni, hogy ne szakadjon le a szára, és csöpög belőle a mézédes szirup. Nem aggódom... :ohnoohnoohno: :D
Akkor sok cukor sem kell hozzá...
Nálam csak pang rajta a termés, pedig locsolom is rendesen. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Tavaly ősszel kb. 20m3 lótrágyát hordtam szét a kertbe. Az eredmény most kezd megmutatkozni igazán, hogy kapott esőt idén néha elég jól. Volt olyan része a kertnek, ami igencsak sivár volt. Most erőre kapott.
A szomszédok kertje nem olyan szép zöld, mint az enyém. Ráadásul 2-3 hetente kell fűnyírózni, mert igencsak gyorsan nő a fű.
Mulcsolást tud a fűnyíró, amit használok és az eddigi tapasztalatok alapján jó megoldás.
Jövő év elején lesz fa ültetés. Sok fa tájidegen és nem bírja az itteni klímát. Valószínűleg szeder fák lesznek és pár diófa.
Ha jövőre úgy alakul, akkor néhány magas ágyás (Angol mintára, kb. 80cm magas) is lesz zöldségeknek (sárgarépa, fehér répa, zeller, karalábé, fokhagyma, vörös hagyma, lila hagyma, schnidling, stb.). Az öntözést locsoló rendszerrel fogom megoldani és idő kapcsolóval.
Új baromfi udvar is tervben van. Magyar liba (10-20db), kendermagos tyúk (kb. 30-50db), "hagyományos fekete" pulyka (10-20db) van tervben. Viszont jó kérdés milyen baromfiólat építsék?
Ez kiinduló ötletnek jónak tűnik:

https://www.google.com/amp/s/tyukudvar. ... 3flayout=5

Kép

Ha lesz baromfi udvar, akkor lesz ültetve Dabasi tök (szereti az itteni klímát), takarmány répa és csicsóka a szárnyasoknak.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

lacee írta:
2020.09.12., szomb. 21:25
Féléretten nem is jó lekvárnak 31_1_21.gif
A "félérettséghez" csak annyit fűznék hozzá, hogy olyan lágy, hogy nem tudom úgy leszedni, hogy ne szakadjon le a szára, és csöpög belőle a mézédes szirup. Nem aggódom... :ohnoohnoohno: :D

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: lacee »

Rotox írta:
2020.09.12., szomb. 21:07
A Mecsek déli lejtőin nincs ilyen gond :napsut:; készül is valami...
Nem, idén nem lekvár. :D
Féléretten nem is jó lekvárnak 31_1_21.gif

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

A Mecsek déli lejtőin nincs ilyen gond :napsut:; készül is valami...
Nem, idén nem lekvár. :D
Csatolmányok
Füge.jpg
Füge.jpg (3.65 MiB) Megtekintve 1143 alkalommal

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: lacee »

Shimano írta:
2020.09.12., szomb. 10:23
new_dualcs5000 írta:
2020.08.03., hétf. 19:05
afrodiziákum...

fig_001.JPG

IMG_1692393.JPG
Na az én afrodiziákum terméseim megáltak a növésbe,egyszerűen hetek óta semmi növekedés,talán őszre beérik.Tavaly volt az első termés rajta,az is csak ősz felé érett be,az idén tavasz óta tele van terméssel,de egy kivételével amit már egy hónapja leszedtünk,nem érnek be.Van rajta vagy 40-50 kb egyforma méretű termés,de azok úgy álnak egy helyben mint a cövek.
Locsolom rendesen,a nap is éri,nem tudom mi lehet a bánata.
Lehet ritkítani kéne,vagy nem tudom. gondolkodik.gif
Nálam is ez van ,ilyenkor már annyira nem érik,nekem ha nincs rajta 50-100 db. akkor egy sem ennyi még sosem volt.Gyuribá oldalán néztem,hogy locsolni kell ill. ritkítani,én egyiket sem igazán csináltam de tegnap jól eláztattam....

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

new_dualcs5000 írta:
2020.08.03., hétf. 19:05
afrodiziákum...

fig_001.JPG

IMG_1692393.JPG
Na az én afrodiziákum terméseim megáltak a növésbe,egyszerűen hetek óta semmi növekedés,talán őszre beérik.Tavaly volt az első termés rajta,az is csak ősz felé érett be,az idén tavasz óta tele van terméssel,de egy kivételével amit már egy hónapja leszedtünk,nem érnek be.Van rajta vagy 40-50 kb egyforma méretű termés,de azok úgy álnak egy helyben mint a cövek.
Locsolom rendesen,a nap is éri,nem tudom mi lehet a bánata.
Lehet ritkítani kéne,vagy nem tudom. gondolkodik.gif

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: violin »

new_dualcs5000 írta:
2020.08.03., hétf. 19:05
afrodiziákum...
Aszittem füge..... gondolkodik.gif ... :rolleyes:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 216

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

afrodiziákum...
fig_001.JPG
fig_001.JPG (220.23 KiB) Megtekintve 1211 alkalommal
IMG_1692393.JPG
IMG_1692393.JPG (181.83 KiB) Megtekintve 1211 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”