Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Elárulok egy szakmai titkot gyökereztetés ügyben. :D A héten járt nálunk a kedvenc kertészünk. Hihetetlen nagy tudású ember, aki hatalmas lelkesedéssel mesél a növényekről, és minden a kisujjában van. Számtalanszor lett az év kertésze is.
A tavaly kidőlt nagy kőrisfánk helyett hozott egy másikat. A Symbivitet ajánlotta a gyökereztetés meggyorsítására (http://agrobio.hu/hu/termekek/symbivit- ... za-gomba1/). Ez egy gomba, ami a hajszálgyökereket keresi, és szimbiózisba lép a növénnyel. Mindkét fél jó jár, és a növény gyorsabban fejlődik. Zöldséges kertekben szeretik nagyon.
A búzáról jutott eszembe. Ugyanis a profik némi búzát kicsíráztatnak, és mellé teszik ezt a gombát. A gomba rátapad a csírázó búzára, és a kelő búza levélkéit rakják a talajba a gombával együtt. Ezzel gyorsítják a gomba növését, és így nagyobb tételben lesz jelen az elvetett vagy elültetett növények gyökereinél. Mi azért az egyszerűbb módszert fogjuk alkalmazni: lyukak a földbe a fa köré, és jól beöntözni.
Akinek kedve, ideje van hozzá, lehet kísérletezni. :napsut:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Lemmy9 írta:
2019.04.10., szer. 09:13
A búzaszemes gyökereztetés mindennel működik? Fater szőlővel csinálta az működött.
Az milyen?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Én tuti önjárósat veszek legközelebb fűnyíróból,mert kényelmesebb az.Persze lehet tolni nélküle is,de ha csak egy kis buckára,emelkedőre is kell tolni,az már is kb háromszoros erőt igényel érzésre.Én marha kb 10 ezer ft-ot spórolva kihagytam ezt a lehetőséget,ma már biztos nem tenném.
Én is javaslom a konzultálást egy szervizessel,mert olyan dolgokra tud rávilágítani,ami eszedbe sem jutna.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Palm írta:
2019.04.10., szer. 00:07
Önjáró funkció nem szempont. Nagy terület fűnyírásához kell, ami göcsörtös.
Én a helyedben ezt átgondolnám. Nekünk 800m2 a fű, és évekig nyírtuk egy benzines tologatóssal, ami önjáró volt. Aztán elromlott az önjárós része, és egy ideig tologattuk. Nem ég és föld a különbség, hanem annál jóval nagyobb. Az önjárót ki lehet kapcsolni, ha nagyon muszáj, de töredék energia kell egy fűnyíráshoz, ha van. Szerencsére sok éve egy kicsi traktorunk van, ez is más érzés. :)
Az ilyen gépekkel kapcsolatban az az általános tanácsom mindenkinek, hogy ne barkácsáruházban vegyen. Érdemes keresni egy közeli kereskedőt, ahol szervizelnek is. Régóta hordom a gépeimet egy ilyen szervizbe, ahol mindig megfogadom a főnök tanácsait, hogy melyik gépet érdemes megvenni. Ezerszer többet ér, mint a reklámújságok fényképei és szövegei.

Mellesleg a Honda motornak nagy a hype-ja itthon, jók is, ez igaz. Após növényvédelmi szakmérnök sokhektáros háztájival. Csak kapálógépből van neki 3, fűnyírók, egyebek. Van Briggs és Tecumseh motoros gépe is, szerinte semmivel nem rosszabbak a Hondánál. Nem a motorral lesz gond, ha gond lesz a géppel, akármilyet veszel. Nekem is van Briggs és Honda motoros gépem, nem látok különbséget.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Palm írta:
2019.04.10., szer. 00:07

Köszönöm!
A mulcsolás funkció kell, számomra nagyon fontos. Nem akarom összegyűjteni a levágott gyepet. Gyorsan le akarom tudni a fűnyírást, mert nem kicsi a telek.
Mindegy, hogy oldalt vagy hátúl dobja ki a levágott gazt.
Honda benzin motoros fűnyírót szeretnék. Tartós, jó és megbízható, a szervíz háttere szintúgy. Sajnos nem olcsó, de valamiért valamit.
Kerti rota terén a Honda motor nagyon bevált.
Önjáró funkció nem szempont. Nagy terület fűnyírásához kell, ami göcsörtös.
Ja hogy már eldöntötted hogy honda,na de akkor miért a kérdés? :D
Arra figyelj majd,hogy a túl sok rajta lévő extra nem biztos hogy hosszútávon előny,mert az egyszerűbb mindamellett hogy olcsóbb is,problémamentesebb is szokott lenni.Persze van itt is kivétel,mint mindenhol.Van olyan ötletes és hasznos extra is pl hogy egy rácsatlakoztatott tömlővel tudod mosni a fűnyírás után.Ez jó mert betonkemény tud lenni a nem letakarított kés körüli rész rajta,tehát ha nincs is ilyen funkció,akkor is még frissen takarítani kell a forgórész házát.Ez így macerásabb,de meg kell csinálni.
Értem én hogy nem szeretnéd gyűjteni a füvet,de mulcsozás nélkül sem kell ha nem várod meg hogy égig nőjön a fű,én sem szoktam.
Ez a mulcsozó egyébként egy kiegészítő szerkezet,ami utólag is beszerezhető sok típushoz.
A hátulkidobós fűgyűjtősöknél szokott olyan probléma lenni,hogy fűgyűjtő nélkül használva nem dobja ki a füvet,ha nem betömődik a késházba.Ez akkor szokott lenni ha vizes,vagy túl magas a vágott fű.Ez orvosolható egy kis állítással,de enélkül előfordulhat.Az oldalkidobós ilyen szempontból jobb.

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

a tavalyi extra homlokzat szigetelésnek hála most jó mélyek a párkányaim kb. 25cm. mit tegyek az ablakokba, ami dekoratív és nem kell vele túl sokat foglalkozni? az sem baj, ha évelő. nagyon napsütéses helyen vannak az ablakok, kivéve kettőt, azok árnyékosabbak.
köszönöm

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2019.04.09., kedd 21:11
A kertész nem hoz magával fűnyírót? :kapdelm:

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :smile32:
Nálam viszonylag kevés a fű és az új haznál is csak 200 nm körül kell csak nyírni. Én évek óta olcsó elektromos AlCoxt használok, nekem bevált. 10 év alatt kb 2 fogyott és 50k alatt volt darabja.

Más!
Van egy ilyen bokrom és azt tervezem, hogy az új ház körül az egyik szomszéd felé ilyet ültetnék. Nem tudjátok, ha metszek róla hajtásokat, akkor azt ki lehet gyökereztetni? Vagy hogy lehetne szaporítani?

16C25C8B-0DC2-4B3D-90A5-59E302604B49.jpeg10EACAC0-22B6-403A-A03F-B4757EB48E80.jpeg
Faiskolában kellene megkérdezni, mert nem tudom miféle bokor ez, de 1 próbát megér. Vizbe rakni 1 napra, majd utána virágföldbe elültetni, locsolni. Max 3 levél legyen rajta. Célszerű metszőollóval vágni.
Többet kell elültetni, hátha működik és lassú folyamat.
Ha nem, akkor a fenti módszer, csak gyökereztető porral. Faiskolában és kertészeti üzletekben kapható.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Shimano írta:
2019.04.09., kedd 19:26
Palm írta:
2019.04.07., vas. 18:44

Benzines fűnyíró terén nézelődök. Minimum 50cm vágószélesség és nagy terület rendbentartásához kell. Mulcsolást, ha tudja az előny, mint a jó szervízháttér.
Milyet szeretnél?Oldalkidobós,vagy fűgyűjtős? Ha fontos a jó szervízháttér és az alkatrészek könnyű beszerezhetősége,márpedig az fontos,akkor egy MTD jó és megbízható lehet.Viszonylag olcsó,és elég nagy választékban elérhető.
Én tavaly vettem egyet,és csak azt sajnálom hogy nem önjárósat,mert azon kívül hogy így nehezebb tolni,semmi gondom vele.Az enyém fűgyűjtős,de nem használom a gyűjtőt mert kertben nem kell,és ha olyan területen használod,ahol nem gond ha látszik a kidobott fű egy darabig,akkor szerintem a mulcsozó sem kell hozzá,ami egyébként azt hiszem mindegyikhez rendelhető is.Az oldalkidobósok is jók ha nem egy patika kertbe kell.A lényeg hogy önjáró legyen,de ha szereted a kihívást,akkor jó a tolós is. :D
Ha elektromos kell,akkor meg egyértelmű a hazai agrimotor.Ezeknél minden olyan apróságnak tűnő dolog úgy van megépítve,ahogy az kell ahhoz hogy hosszabb távon is fűnyíró maradjon a fűnyíró,és olcsó az alkatrész is hozzájuk.
Köszönöm!
A mulcsolás funkció kell, számomra nagyon fontos. Nem akarom összegyűjteni a levágott gyepet. Gyorsan le akarom tudni a fűnyírást, mert nem kicsi a telek.
Mindegy, hogy oldalt vagy hátúl dobja ki a levágott gazt.
Honda benzin motoros fűnyírót szeretnék. Tartós, jó és megbízható, a szervíz háttere szintúgy. Sajnos nem olcsó, de valamiért valamit.
Kerti rota terén a Honda motor nagyon bevált.
Önjáró funkció nem szempont. Nagy terület fűnyírásához kell, ami göcsörtös.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A kertész nem hoz magával fűnyírót? :kapdelm:

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. :smile32:
Nálam viszonylag kevés a fű és az új haznál is csak 200 nm körül kell csak nyírni. Én évek óta olcsó elektromos Al Ko-t használok, nekem bevált. 10 év alatt kb 2 fogyott és 50k alatt volt darabja.

Más!
Van egy ilyen bokrom és azt tervezem, hogy az új ház körül az egyik szomszéd felé ilyet ültetnék. Nem tudjátok, ha metszek róla hajtásokat, akkor azt ki lehet gyökereztetni? Vagy hogy lehetne szaporítani?
16C25C8B-0DC2-4B3D-90A5-59E302604B49.jpeg
16C25C8B-0DC2-4B3D-90A5-59E302604B49.jpeg (2.23 MiB) Megtekintve 1432 alkalommal
10EACAC0-22B6-403A-A03F-B4757EB48E80.jpeg
10EACAC0-22B6-403A-A03F-B4757EB48E80.jpeg (2.41 MiB) Megtekintve 1432 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Két éve egy önjárós, elektromos önindítós négyütemű motoros, zsákos-kidobós-mulcsozós 53 cm-es McCulloch-ot vettem, de nem tudnám jó szívvel ajánlani senkinek... Az önjárósság jó dolog, de amikor az első kis kerekek húznak, nem az igazi... ráadásul az a prosztó “kuplung” megoldás, kíváncsi vagyok meddig bírja. A nagy műanyag hátsó kerekek már rendesen terpesztenek, várom, hogy mikor törnek ki... A fűzsák hegesztett fém keretén az egyik hegesztés egy év után megadta magát, így a fűzsák nyele már használhatatlan. A fogantyús tolórudak lefelé elgörbültek, igy már lennebb vannak a kezem a használatkor, lassan elég kényelmetlen használni, jól lenne, ha alacsonyabb termetű lennék. A hiperszuper übertechnológiás kés olyan fasza, hogy már tavaly rendelnem kellett egy újat (igaz ebben sajnos én is ludas vagyok, sajnos nem vigyáztam rá eléggé...). A motorral szerencsére (kopp-kopp) még nincs gond.
Összességében nem hiszem, hogy ez a fűnyíró tartós lesz. Cserében viszont drága volt (viszonylag).
Szóval észnél kell lenni.
Az elektromos/akkumulátoros önindító viszont nagyon nagy királyság, hogy jótis mondjak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Palm írta:
2019.04.07., vas. 18:44

Benzines fűnyíró terén nézelődök. Minimum 50cm vágószélesség és nagy terület rendbentartásához kell. Mulcsolást, ha tudja az előny, mint a jó szervízháttér.
Milyet szeretnél?Oldalkidobós,vagy fűgyűjtős? Ha fontos a jó szervízháttér és az alkatrészek könnyű beszerezhetősége,márpedig az fontos,akkor egy MTD jó és megbízható lehet.Viszonylag olcsó,és elég nagy választékban elérhető.
Én tavaly vettem egyet,és csak azt sajnálom hogy nem önjárósat,mert azon kívül hogy így nehezebb tolni,semmi gondom vele.Az enyém fűgyűjtős,de nem használom a gyűjtőt mert kertben nem kell,és ha olyan területen használod,ahol nem gond ha látszik a kidobott fű egy darabig,akkor szerintem a mulcsozó sem kell hozzá,ami egyébként azt hiszem mindegyikhez rendelhető is.Az oldalkidobósok is jók ha nem egy patika kertbe kell.A lényeg hogy önjáró legyen,de ha szereted a kihívást,akkor jó a tolós is. :D
Ha elektromos kell,akkor meg egyértelmű a hazai agrimotor.Ezeknél minden olyan apróságnak tűnő dolog úgy van megépítve,ahogy az kell ahhoz hogy hosszabb távon is fűnyíró maradjon a fűnyíró,és olcsó az alkatrész is hozzájuk.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Frenchfries írta:
2019.02.12., kedd 18:47
"Damilos fűnyíróval" -> kertben a szép pázsitot damilossal vágod? Na ne már... :smile51: :smile51: :smile51:
Ami van azt használják az emberek. ;)
Benzines fűnyíró terén nézelődök. Minimum 50cm vágószélesség és nagy terület rendbentartásához kell. Mulcsolást, ha tudja az előny, mint a jó szervízháttér.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Megvolt az első fűnyírásom az idén,beizzítottam a gépeket ma.Most meg locsolok ezerrel.Március,és csont száraz minden sajnos. sad.gif
Esőt akarok,szeretnék,jó sokat.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na kezdődik a vakond hadjárat, :angry: és na ná hogy épp akkor hiánycikk az ellenszer,mikor be akarom vetni. sad.gif
Horto bio ricinus tartalmú granulátum,ezt vetném be,de nincs.Állítólag jó,de ha nem is annyira,akkor is legalább a gyep műtrágyázása le lesz tudva.
25kg-os kiszerelésben kapható,ha kapható,és ha valakivel szembe jön,tahát valaki látja valahol,akkor szóljon már legyen olyan szíves.Április közepére,végére ígérik hogy lesz,de jó lenne ezt letudni minél előbb.

Avatar
Frenchfries
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 14:48
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Frenchfries »

"Damilos fűnyíróval" -> kertben a szép pázsitot damilossal vágod? Na ne már... :smile51: :smile51: :smile51:
Az életben két dolog foglalkoztat igazán: az epitaxiális planártechnológia empirikus realizálása a nagy wattitású szilícium térvezérlésű tranzisztorgyártásban és a sör. Az utóbbi talán egy hangyafinggal jobban!

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

pferi írta:
2019.02.02., szomb. 18:51
Örököltünk egy spániel kutyát, azóta nincs a kertben vakond, ellenben annál több a kutyagumi gondolkodik.gif ... nem tudom melyik volt a jobb.
Damilos fűnyíróval a kutyagumiba lelevágni borzalmas. 36_1_5.gif

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pferi »

Örököltünk egy spániel kutyát, azóta nincs a kertben vakond, ellenben annál több a kutyagumi gondolkodik.gif ... nem tudom melyik volt a jobb.
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

greenbio írta:
2019.01.18., pén. 08:10
A vakondháló ér valamit szerintetek?
A vakondkérdésről minden kertész vagy kertes fórumon nagy viták mennek. Sok ember tud mindenféle módszert, amire esküszik. Én 10 évig küzdöttem a vakondokkal legalább, nincs olyan módszer, amit ne próbáltam volna ki, beleértve a lent felsoroltakat. Ezek egyike sem hoz megoldást. Igaz, hogy sokan megörülnek, mert valamelyik módszer után van eredmény, de ez mindig csak látszólagos. Előbb-utóbb újra megjelennek.
Pár éve a szomszédok lebetonozták a fél kertjüket, a mieink mellé megérkeztek az ő vakondjaik is. Addig sem volt kevés, de akkor volt olyan reggel, amikor az ablakon kinézve vagy 10 új vakondtúrás fogadott csak az ablak előtt, megelégeltük.

A végső és egyetlen megoldás a vakondháló. Egy szakember jött a spéci késes gépével, amivel a füvet felszedtük, feltekertük, aztán vakondháló, és a fű vissza. Nagyon kemény fizikai munka volt, de megérte. Azóta a fűben 0,00 vakondtúrással találkoztam.
Szerintem ez mindent elmond. A többi módszer csak átmeneti vagy látszólagos megoldást hoz, ez viszont tényleg megoldás.
Egyébként meg aki a kerti föld egészségét félti: a vakondok ottmaradnak a kertben, a háló alatt flangálnak, a háló mellett vannak is túrások, de a bokrok közt nem zavar. Vagyis elvégzik a kártevők irtását, de már nem károsítják azt a csodaszép pázsitot.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: greenbio »

A vakondháló ér valamit szerintetek?

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Palm írta:
2019.01.17., csüt. 17:28
Vakond és földikutya ellen kb. 3m-enként le kell 1m mélyre verni műanyag csöveket, amik kb. 2m-t kilógnak a földből, hogy a szélmozgás álltal keltett zaj elzavarja. Nem 100% védelem, de van, ahol bevált. Vagy olyan kerítést csinálni, ahol ilyen csövek nyúlnak a földbe.
Bizonyos növények is hasznosak, mert büdös a gumójuk és nem szeretik a földtúrók. Ezeket a kerítés mellé célszerű ültetni. Ilyen a vakondriasztó császárvirág vagy mi a neve.
A földbe rakott üveg, aminek kilóg a nyílása is régi megoldás.
Hát ez lehet jó ha fúj a szél,de elég cudarul nézhet ki,meg sok meló is,ennyit nem ér az egész.
Én most kipróbálom majd a ricinust tartalmazó pellett szervestrágyát,25kg-os kiszerelésben kapható,és állítólag jó ha bemosódik a földbe.Na majd kiderül.
Van hasonló kisebb kiszerelésben is,azt az üregegbe kell önteni,és menekül a vakond tőle,vagy lehet csak kikerül. :D
Nekem ez a pelletes egész kertre kiszórható szervestrágya jobbnak tűnik,de majd meglátjuk.Azt írják hogy három hónapig tart a hatása.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vakond és földikutya ellen kb. 3m-enként le kell 1m mélyre verni műanyag csöveket, amik kb. 2m-t kilógnak a földből, hogy a szélmozgás álltal keltett zaj elzavarja. Nem 100% védelem, de van, ahol bevált. Vagy olyan kerítést csinálni, ahol ilyen csövek nyúlnak a földbe.
Bizonyos növények is hasznosak, mert büdös a gumójuk és nem szeretik a földtúrók. Ezeket a kerítés mellé célszerű ültetni. Ilyen a vakondriasztó császárvirág vagy mi a neve.
A földbe rakott üveg, aminek kilóg a nyílása is régi megoldás.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Frenchfries
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 14:48
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Frenchfries »

Olvastam valahol, hogy tenni kell néhány zúzott vagy egész gerezd fokhagymát a járataikba, és már el is kerülik nagy ívben a kerted... de lehet csak falusi legenda lenn? :D
Az életben két dolog foglalkoztat igazán: az epitaxiális planártechnológia empirikus realizálása a nagy wattitású szilícium térvezérlésű tranzisztorgyártásban és a sör. Az utóbbi talán egy hangyafinggal jobban!

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Megjegyzem, a vakond védett állat, mert ahogy írtátok, az esztétikai károkon túl rengeteg kártékony talajlakó kártevőt elpusztít. Én is egyetlen megoldást tudok tapasztalatom szerint, a vakondhálót. Ha ezt használod, akkor viszont irtani kell a talajlakó kártevőket. És ami fontos, nem szabad túl mélyre tenni a vkondhálót, amint Dárdai esete mutatja:
Csatolmányok
20796730_1321714_f7717e6f551392483554c3fe3560a7a2_wm.jpg
20796730_1321714_f7717e6f551392483554c3fe3560a7a2_wm.jpg (275.44 KiB) Megtekintve 1811 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nekem macskám van és vakondom nincs (pedig elég nagy a telek), de nem tudom egyértelműen megállapítani a kettő közötti összefüggést. Lehet, hogy nincs is.
Mindenesetre még jó tizenkét-tizenhárom évvel ezelőtt volt egy olyan esetem, hogy az akkori macskám egy egész vakondcsaládot kiirtott, és minden tagját kinyújtóztatta a bejárati lábtörlőmre. Vakondmama, papa, és négy kölyök, szép sorban, egymás mellett. (Az eset kicsit kellemetlen volt, mert nem vettem észre, és amint jöttem ki, telibetapostam a vakondcsaládot a lábtörlőn. A macska meg ott állt előttük, és várta a dícséretet. Megdícsértem :rolleyes:)
Aztán beköltöztem Budapestre, ahol tíz évig egy társasházban laktam, szóval ott nem volt sem macska, sem vakond.
Két éve költöztem ki ismét családi házba, és ismét örökbefogadtam egy ismerőstől egy macskát (a házba soha nem engedem be, de a fedett zárt veranda és az egész kert az ő területe.)
A haveromnak, aki tőlem két utcányira lakik, elég sok gondja van néha a vakondokkal. A kutyái csak rontanak a helyzeten, mert amikor megjelennek a vakondtúrások a pázsitban, a kutyák szép csinos lyukakat ásnak a helyükre...
Gondoltam, leírom, de kezeljétek fenntartásokkal, mert mint írtam, nem tudom megállapítani, hogy van-e összefüggés a macska jelenléte és a vakondok hiánya között.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: tonya »

Ördögi kör ez, ha nem használsz talajfertőtlenítőt és elűzöd a vakondot, akkor annak is a gyep látja előbb vagy utóbb a kárát mivel nincsen ami megkajálja a pajort és a lótetűket és bizony ez a két jószág nagyon csúnya károkat tud okozni a gyepben, szépen elrágcsálja a fű gyökereit és azt veszed észre, hogy kiszáradt foltok lesznek a füvedben, erre elkezded bőszen öntözni aztán csak nem akar zöldülni (megalapozol egy jó kis gombásodásnak), most szeptember elején én is beszórtam galitionnal és 2 nap múlva mint a zombik a horror filmben jöttek elő a lótetvek, volt, hogy 1 m2 -en 15 db-ot söpörtem össze, és milyen érdekes a foltok mára szépen bezöldültek a fű visszanőtt. A vakond haver is úgy látom átvándorolt a szomszédba, mivel nincsen terülj terülj asztalkám. (Na jó egy-két pici túrás 2-3 hetente, gondolom visszajön ellenőrizni hátha van kaja), meg beszórtam őszi műtrágyával is közben a füvet és mint írtam az sem tetszik neki igazán.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”