Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Sziasztok!

Akácfa végleges kiirtására várnék kreatív ötleteket. :rolleyes:
Köszönöm

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

Poloska, krumplibogár..

Mivel nem szeretünk a kertben mérgezni, próbálkozunk mindenféle egyéb megoldásokkal - mechanikus és valami permetezéses módszerekkel.
Előbbinél: elvileg a krumplibogár és a poloska sem szereti a saját hullájának a szagát, ezért nem gyűjtögetjük, hanem kesztyűben szétnyomkodjuk a dögöket. Minden nap egyszer, ha van rá idő, kétszer. Úgy fest, működik. A poloska paradicsomon, uborkán és paprikán is van, de már csak napi pár db-ot találunk (~60 paprika, ~40 paradicsom, ~24 uborka). Érdekes, hogy még a horror erős chilin is van..
A permetezős módszernél pedig: csalánlevél, diólevél és NeemAzal. Működik.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Ha füvesítést tervezel, akkor a porcsint pörgesd le addig damilossal teljesen a talaj szintig, ahányszor kihajt. Vetés előtt úgyis fel kell ásni/ talajmarózni. Addig jól fed, nem engedi a többi más gyomot kikelni, a nyár végi/kora őszi vetésben nem jön elő, mert magas a hőigénye a csírázáshoz.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

PgSpa írta:
2022.07.04., hétf. 09:56
Én megpróbálnám tapadásfokozóval- Nonit, mert nagyon fényes, sima a levele. A másik gondolat, hogy én mulcsoznék, nagyban segíti a talaj nedvességének megtartását, és csökkenti a gyomosodást.
Nonit-ot mindenféle permetezésnél használom, tényleg jó.
A mulcsozást a kert más részein alkalmazzuk, valóban hatásos a gyomok ellen, de az érintett területen, talán a szőlő alatt/között lenne megoldható, bár az sem kis darab, kb. 50-60 m².
A másik darab, ami úgy 100m², azt mindenképpen ki szeretném tisztázni, mert ahogy írtam, ősszel füvesíteni tervezzük.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Én megpróbálnám tapadásfokozóval- Nonit, mert nagyon fényes, sima a levele. A másik gondolat, hogy én mulcsoznék, nagyban segíti a talaj nedvességének megtartását, és csökkenti a gyomosodást.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

PgSpa írta:
2022.07.03., vas. 21:34
Egy jól kezelt gyepben a porcsinnak esélye sincs. Mi az, amit nem adsz meg neki? Egy képet tudsz küldeni pár m2 felületről?
Este már nem, de most lőttem egy képet.
Ilyen a helyzet 2 héttel a gyomírtózás után. Minden más gyom már kipusztult, de a porcsin tartja magát. Több éves tapasztalatból tudom, hogy a gyomírtózás hatására nem pusztul el, csak megáll a fejlődésben. Ha kap esőt(holnapra ígérnek) akkor újra erőre kap.
Az említett, kezelni kívánt terület teljes egészében így fest.:
Csatolmányok
20220704_073507.jpg
20220704_073507.jpg (3.31 MiB) Megtekintve 1437 alkalommal
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

stx írta:
2022.07.04., hétf. 01:46
zoli73 írta:
2022.07.03., vas. 21:12
Szép estét mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni a szakavatottaktól.
https://nepgyogyaszat.com/cikkek/porcsin/
Ezt a gyomnövényt milyen gyomírtóval lehet kiírtani?
Sajnos a kereskedelmi forgalomban kapható totális gyomírtók(mindegy milyen néven fut, a hatóanyaga mindegyiknek 360mg glifozát), szinte teljesen hatástalanok rá.
A Gyomstop kifejezetten kétszikű gyomok írtására szolgál, ez talán alkalmas lehet ellene?
2-3 hónapja a füvet lefújtam vele, és minden akkor tenyésző gyomot szépen eltüntette, de ez a fent idézett gyom, akkor még nem volt sehol.
Mit használjak, a biztos hatás érdekében? Ki, mivel "harcol" ellene? Ha harcol egyáltalán.
Köszönöm!
Mi kikapáljuk és a kacsák megeszik. De Devrinol vagy Lumax gyomirtó kinyírja.
Köszönöm!
Kacsáink nincsenek(más állat sem), így ha kikapálom, megy a komposztálóba ami már sajnos tele van.
Utánanéztem ezen gyomírtóknak. Azt olvastam, a Devrinol megelőzésre szolgál, nem engedi a gyomokat kicsírázni, a már kikelt gyomokra hatástalan. Nem tudom, ez tényleg így van-e, mert én nem ismerem, nem használtam.
A Lumax, ahogy én kivettem, kiskereskedelmi forgalomban nem kapható.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: stx »

zoli73 írta:
2022.07.03., vas. 21:12
Szép estét mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni a szakavatottaktól.
https://nepgyogyaszat.com/cikkek/porcsin/
Ezt a gyomnövényt milyen gyomírtóval lehet kiírtani?
Sajnos a kereskedelmi forgalomban kapható totális gyomírtók(mindegy milyen néven fut, a hatóanyaga mindegyiknek 360mg glifozát), szinte teljesen hatástalanok rá.
A Gyomstop kifejezetten kétszikű gyomok írtására szolgál, ez talán alkalmas lehet ellene?
2-3 hónapja a füvet lefújtam vele, és minden akkor tenyésző gyomot szépen eltüntette, de ez a fent idézett gyom, akkor még nem volt sehol.
Mit használjak, a biztos hatás érdekében? Ki, mivel "harcol" ellene? Ha harcol egyáltalán.
Köszönöm!
Mi kikapáljuk és a kacsák megeszik. De Devrinol vagy Lumax gyomirtó kinyírja.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

PgSpa írta:
2022.07.03., vas. 21:34
Egy jól kezelt gyepben a porcsinnak esélye sincs. Mi az, amit nem adsz meg neki? Egy képet tudsz küldeni pár m2 felületről?
Elnézést kérek, félreérthető voltam!
Természetesen nem a fű között hajtott ki, hanem a kert más részén, ahol ősszel füvesítést tervezünk, illetve a szőlő alatt. Ez a két terület együtt kb. 150 m². Idén a május végi, június eleji esők hatására nagyon gyorsan, és sohasem látott mennyiségben hajtott ki.
Két hete lepermeteztem Glialka-val, minden más gyom kipusztusztult, de ez tartja magát, épp hogy megsínylette picit.
Jó lenne megszabadulni tőle, de tanácstalan vagyok. Ha végigmegyek, kikapálom, két hét múlva már újra olyan, mintha semmit sem csináltam volna.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Egy jól kezelt gyepben a porcsinnak esélye sincs. Mi az, amit nem adsz meg neki? Egy képet tudsz küldeni pár m2 felületről?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni a szakavatottaktól.
https://nepgyogyaszat.com/cikkek/porcsin/
Ezt a gyomnövényt milyen gyomírtóval lehet kiírtani?
Sajnos a kereskedelmi forgalomban kapható totális gyomírtók(mindegy milyen néven fut, a hatóanyaga mindegyiknek 360mg glifozát), szinte teljesen hatástalanok rá.
A Gyomstop kifejezetten kétszikű gyomok írtására szolgál, ez talán alkalmas lehet ellene?
2-3 hónapja a füvet lefújtam vele, és minden akkor tenyésző gyomot szépen eltüntette, de ez a fent idézett gyom, akkor még nem volt sehol.
Mit használjak, a biztos hatás érdekében? Ki, mivel "harcol" ellene? Ha harcol egyáltalán.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2022.06.14., kedd 20:52
Én inkább rögzítőhevederrel ("sapinifer") próbálnám, és vigyáznék rá, hogy a kéreg ne sérüljön.
A feszítést legalább két-három hónapig hagynám.
Jó ötlet,köszi.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Én inkább rögzítőhevederrel ("sapinifer") próbálnám, és vigyáznék rá, hogy a kéreg ne sérüljön.
A feszítést legalább két-három hónapig hagynám.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Volt egy iszonyat és rettenet nagy vihar nálunk a múlt héten,és megdöntötte az egyik oszlopos tujámat. sad.gif Nem vészes,de most azon agyalok hogy visszahúznám kistraktorral egy bő locsolás után.Nem túl nagy még,kb 4m magas.Jó ötlet,vagy ezzel inkább több kárt okozhatok mint hasznot?Gondolok itt arra,hogy esetleg megszakadhat a gyökérzete,és így már egyik oldal sem lesz stabil.Nem tudom, gondolkodik.gif jobb lenne ha egyenesen állna,de kicsit tartok attól hogy kárt teszek benne.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Alex_Aston írta:
2022.06.06., hétf. 13:37
......
Pedig finom pálinkát lehet főzni belőle :rolleyes:
A barack és a muskotályos szőlő a kedvencem (az a kevés amit iszok) Lehet azért, mert ezeket könnyebb szedni :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tctronic írta:
2022.06.06., hétf. 13:18
Rotox írta:
2022.06.06., hétf. 13:12
Délelőtti szöszmötölésem. :smile54:
Fekete ribizli. Finom, de rossz emlékeim vannak róla. Szüleimnek volt egy telke, nem sok csak száz valahány tő ribizli bokorral. A nagyobbak pár m2-re terültek el. Kézzel szüreteltük napokon át ahogy érett. Nem vót jó :D
Pedig finom pálinkát lehet főzni belőle :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Rotox írta:
2022.06.06., hétf. 13:12
Délelőtti szöszmötölésem. :smile54:
Fekete ribizli. Finom, de rossz emlékeim vannak róla. Szüleimnek volt egy telke, nem sok csak száz valahány tő ribizli bokorral. A nagyobbak pár m2-re terültek el. Kézzel szüreteltük napokon át ahogy érett. Nem vót jó :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Délelőtti szöszmötölésem. :smile54:
Csatolmányok
IMG_20220606_105820.jpg
IMG_20220606_105820.jpg (1.64 MiB) Megtekintve 1180 alkalommal

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Na úgy fest megmaradnak,le is kopogom,biztos ami biztos. :D Megritkult,de mióta rendesen belocsoltam és beszórtam aktaölővel is hozza szépen az új hajtásokat,és nem látok új száraz ágakat rajta.Lehet tényleg a szárazság volt a fő ok,mert több helyen látom hogy teljesen kiszáradtak,mondjuk igaz ami igaz hiába van viszonylag árnyékos helyen nálam,rendes áztató eső felénk nemigen volt sajna,sőt szinte semmilyen. sad.gif
Köszi még egyszer a segítséget,erre is figyelek ezután. :smile32:
[/quote]

Szívesen! sajnos a mai aszályos időkben a fáknak, örökzöldeknek nagy vízadagú, ún. tározó öntözéssel nagy mennyiségű vizet kell adni, hogy az egész gyökérzónát akár 1m mélységig átáztassuk, különben egészen nagy fák is kiszáradhatnak.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Shimano írta:
2022.05.21., szomb. 13:28
PgSpa írta:
2022.05.21., szomb. 12:48
Shimano írta:
2022.05.21., szomb. 12:10
Sziasztok!
Van tippetek arra hogy a cukorsüvegfenyőt mivel lehetne megvédeni,illetve mi okozhatja rajta a komplett ágvégek leszáradását?Van két db idős és kb már 2m magas fenyőm,és eddig is jelentkeztek évről évre rajta száraz ágvégek,de az idén már durván vissza kellett ez miatt vagdosnom,és tartok tőle hogy ez nem is fog így megállni,és a végüket járják. sad.gif
Sajnálnám kivágni mert már kb 20 évesek,tehát ha van tipp a védésére,azt szívesen venném.
A cukorsüveg fenyő nagyon páraigényes, inkább félárnyékos, hűvös klímát szeret. Nagyon kevés volt a téli csapadék az elmúlt években, egyre szárazabb, melegebb a klíma. A te példányod elérte az a méretet, ami nálunk a végleges. gyengeségi kártevőként az atkák is szokták szívogatni. Szóval nagyon sok jóra ne számíts. Ha egy kis párásító rendszert szerelsz köréje, az is segíthet, plusz egy kis tápanyag, mulcsozás, és mindenek előtt egy alapos, talajfeltöltő öntözés (több száz liter víz lassan folyatva, tányérozással)
Köszi!
A helyével nincs gond,a fénytől legvédetebb helyen van,itt a gyep is a legszebb mert az is van körülötte.A szomszéd garázstetőjéről is alatta landol a csapadék,tehát vízhiánya nem hiszem hogy van,de adok neki,hátha még is.Most megint támadnak a boxusevő hernyók,azokat úgy is permeteznem kell,megnézem majd hogy az a szer jó e az aktákra,és ha igen beszórom egyúttal a fenyőket is vele.
Gyönyörűek voltak eddig,sajnálnám ha kipusztulna. sad.gif
Én valami kártevőt sejtek a háttérben,lehet ezek szerint akta lesz.
Na mindegy,köszi még egyszer az infót,adok neki vizet,és beszórom aktaölővel is,és meglátjuk.
Na úgy fest megmaradnak,le is kopogom,biztos ami biztos. :D Megritkult,de mióta rendesen belocsoltam és beszórtam aktaölővel is hozza szépen az új hajtásokat,és nem látok új száraz ágakat rajta.Lehet tényleg a szárazság volt a fő ok,mert több helyen látom hogy teljesen kiszáradtak,mondjuk igaz ami igaz hiába van viszonylag árnyékos helyen nálam,rendes áztató eső felénk nemigen volt sajna,sőt szinte semmilyen. sad.gif
Köszi még egyszer a segítséget,erre is figyelek ezután. :smile32:

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Van akivel nem szívesen osztom meg az asztalom, legyen az épp egy bunkó szomszéd, vagy mondjuk a Fletó.
A másik szomszéddal pl igen, sőt a gyereket is rá bízzuk ha szükséges, és mi is vigyázunk az övékére. És igen, a virágaikat is locsoljuk.
Szóval nem érzem magam kellemetlenül. :D
Szerintem!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rotox írta:
2022.05.29., vas. 21:27
zoli73 írta:
2022.05.29., vas. 18:57
...
Érik bennem is az elhatározás, hogy szóvá teszem. ...
Remélem a jövő vasárnapot kihagyja, mert kerti partit tervezünk, a fiam születésnapja alkalmából. gondolkodik.gif
És mi lenne, ha "csak úgy" is beszélgetnétek olykor. gondolkodik.gif Mi így szoktuk "itt vidéken". ;) Pl. most is megittunk a szomszédban közösen két üveg bort és közben megbeszéltük, hogyan fogom etetni a macskáikat, hogyan adom be nekik az éppen sajnos szükséges gyógyszereket, mit kell csinálni a kerti tavacskával és a benne lévő teknősökkel, stb., amíg elutaznak. És ez természetesen visszafelé is működik (nekünk is van macskánk, teknősünk, sőt olykor fürjeink, krédlik, tyúkjaink is). Nincsenek is ilyen problémáink, pedig nálunk is előfordul, hogy hétvégén kell zajonganunk...
Természetesen ezt én is ilyen formában tervezem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Rotox »

zoli73 írta:
2022.05.29., vas. 18:57
...
Érik bennem is az elhatározás, hogy szóvá teszem. ...
Remélem a jövő vasárnapot kihagyja, mert kerti partit tervezünk, a fiam születésnapja alkalmából. gondolkodik.gif
És mi lenne, ha "csak úgy" is beszélgetnétek olykor. gondolkodik.gif Mi így szoktuk "itt vidéken". ;) Pl. most is megittunk a szomszédban közösen két üveg bort és közben megbeszéltük, hogyan fogom etetni a macskáikat, hogyan adom be nekik az éppen sajnos szükséges gyógyszereket, mit kell csinálni a kerti tavacskával és a benne lévő teknősökkel, stb., amíg elutaznak. És ez természetesen visszafelé is működik (nekünk is van macskánk, teknősünk, sőt olykor fürjeink, krédlik, tyúkjaink is). Nincsenek is ilyen problémáink, pedig nálunk is előfordul, hogy hétvégén kell zajonganunk...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Lemmy9.1 írta:
2022.05.29., vas. 18:23
Az én szomszédom meg mindig este 8 után kezdett barkácsolni. Emberére akadt, mert én nem félek konfrontálódni, úgyhogy szóltam határozottan de kedvesen, hogy NE! :D
Abba is maradt és nagyot köszön előre. :D
Érik bennem is az elhatározás, hogy szóvá teszem. Pl. megkérdezem tőle, hogy ez tuti mindig vasárnapi program? A feleségem szerint hagyjam.
Remélem a jövő vasárnapot kihagyja, mert kerti partit tervezünk, a fiam születésnapja alkalmából. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: "Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Az én szomszédom meg mindig este 8 után kezdett barkácsolni. Emberére akadt, mert én nem félek konfrontálódni, úgyhogy szóltam határozottan de kedvesen, hogy NE! :D
Abba is maradt és nagyot köszön előre. :D
Szerintem!

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”