Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12189
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2023.01.28., szomb. 10:18
Hancz Tomi U17, 20p teszt 6.3-6.4W/tskg. :rolleyes: :smile29: Azért úgy néz ki, nem baj az, ha van erő. :D
Axxem, ez megérdemel egy tyübazzmeget bravo.gif
Ismerős a neve. Nem nyert u15ben hegyi OB-t 1-2 éve?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mechazseni írta:
2023.01.27., pén. 20:28

Köszönöm Szépen Tomi!
Elkísérhetnél “plázázni” :D
Jöjjön Sebi is! :D ha már ő is cipőben inkább nélkül szenved :D
Szívesen segítek, ha össze tudjuk hozni, de amúgy is azt javaslom, hogy menj el a már sokszor említett bikefittingre, az is kihagyhatatlan, főleg, hogy ez az első országútid.
A srácok a bringalandban normálisak, fognak segíteni pedálban és cipőben is!

Mártáék árulják a Gaerne cipőket a Biondoban, én azokkal is tennék egy próbát.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7235
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Hancz Tomi U17, 20p teszt 6.3-6.4W/tskg. :rolleyes: :smile29: Azért úgy néz ki, nem baj az, ha van erő. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

asebestyen írta:
2023.01.27., pén. 18:01
Vinkler írta:
2023.01.27., pén. 14:23
True that! ;peace;

582D22F5-159E-4975-BA11-D9A8CBDCF881.jpeg
Ti tekertetek együtt Revivel régebben? (Persze álnéven) ;peace;
Nem,régebben nem álnéven mentek. Ez mostani kép :fekverohog:

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Vinkler írta:
2023.01.26., csüt. 15:46
Hát nem is tudom… gondolkodik.gif

Én kb. 12-13 éves korom óta klipszes pedállal toltam. Aztán valahol 16 éves korom körül jött a váltás egy Look pedállal. Azóta is Look-ot használok országútin. Nekem az jött be. Trekkingen SPD bevált, de országútin nekem nem jöttek be a Shimano pedálok, igaz kb. 10 éve nem is próbáltam egyet sem. Természetesen nekem is megvolt a kereszteződésben álló helyzetben történő aszfalt vizsgálat, és pontosan tudom, hogy hol! :D
Szóval akár el is hiszem, hogy azóta jobbak lettek és bevallom, ha most ráülnék egy bringára, amihez adnak egy jobb Shimano pedált, valószínűleg pont nem érdekelne és tekerném azzal. Így vagyok a szettekkel is. Anno csak Shimano, aztán a fékváltó karok érkezésénél nekem csak Campa, számomra sokkal jobban működtek és imádtam, hogy egy hüvelyk újjal végig tudom tolni a sort lefelé a hátsó soron. Aztán kezdtek jobbak lenni a Shimanok is, meg ugye jött a Sram, amivel nem éltem együtt, de próbáltam és tetszik. Szóval elengedtem ezt a dolgot is, mint annyi mindent az életben, lehet megöregedtem, lehet mások a prioritások, ki tudja?! gondolkodik.gif
Nekem tényleg csak az számít, hogy ha felülök a bringára, akkor jól érezzem magam a nyeregben!
Ehhez viszont vannak dolgok, amik elengedhetetlenek. Mindegy, hogy milyen szett van rajta, de az működjön jól! Ne adjon hangot! Így vagyok a pedállal is és a cipővel is. Egy ideig szinte csak NW cipőket tudtam venni, amik kényelmesek voltak, viszont teljesítményük számomra kiábrándító, nyekik-nyaklik, nem túl hatékonyak, viszont ami sokkal jobban zavar az az, hogy egy idő után mindegyik elkezdett nyekeregni! Azt hittem belehalok! :smile30:

@mechazseni!
Egy dolog biztos! A sima pedálhoz képest a patent pedál szerintem a legnagyobb tuning a bringán! Nem lehet semmimhez hasonlítani a tekerési hatékonyságot! Aki pocit komolyabban szeretne bringázni, az NEM HAGYHATJA KI ezt a lépést! Patent pedál kell! Én csak Look és Shimano polcokról válogatnék.
Amit én tanácsolok, hogy egy kényelmes túra cipővel indíts, ami amúgy is van, ha jól láttam, vegyél egy SPD pedált és a jól ismert montin kezd el használni. Pár alkalom után szvsz meg lehet szokni. Aztán vegyél az outira egy kényelmesebb csukát , meg egy pedált. Teljesen mindegy melyiket, a két említett márkából, amelyik szimpi és jó árban van és kezd el használni! Ha megteheted, hogy ki tudsz próbálni többfajta pedált, akkor azt is javaslom, h tedd meg és utána dönts! Sok helyről el lehet hozni próbára. Cipőből valami kényelmesebbre szavazok első körben, aztán, ha belejöttél és úgy érzed, akkor vehetsz bármilyet, de szerintem elő körben a kemény versenycipők, amiket jól meg is lehet tépni nem biztos, hogy elnyerik a tetszésedet.

Nah, feladat adott, tessék szépen elgondolkodni a dolgon! :tutiok:
Köszönöm Szépen Tomi!
Elkísérhetnél “plázázni” :D
Jöjjön Sebi is! :D ha már ő is cipőben inkább nélkül szenved :D
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12189
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2023.01.27., pén. 19:49
asebestyen írta:
2023.01.27., pén. 18:01
Vinkler írta:
2023.01.27., pén. 14:23
True that! ;peace;

582D22F5-159E-4975-BA11-D9A8CBDCF881.jpeg
Ti tekertetek együtt Revivel régebben? (Persze álnéven) ;peace;
Nem lehet: Revi rühelli a Corimát, meg amúgy is a felezővonalon megy.
31_1_21.gif
De amúgy ja :D de,hogy találtad ki a felezőt? Amikor egyedül mentem ki,játszottam a gördülési ellenállással. Ha a felfestett csík elég sima, mintha jobban gurulna, főleg, ha vizes :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

asebestyen írta:
2023.01.27., pén. 18:01
Vinkler írta:
2023.01.27., pén. 14:23
True that! ;peace;

582D22F5-159E-4975-BA11-D9A8CBDCF881.jpeg
Ti tekertetek együtt Revivel régebben? (Persze álnéven) ;peace;
Nem lehet: Revi rühelli a Corimát, meg amúgy is a felezővonalon megy.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12189
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2023.01.27., pén. 18:01
Vinkler írta:
2023.01.27., pén. 14:23
True that! ;peace;

582D22F5-159E-4975-BA11-D9A8CBDCF881.jpeg
Ti tekertetek együtt Revivel régebben? (Persze álnéven) ;peace;
Megelőztèl :D csak nekem a hegy nem ment. Serdülöben még igen, 52kg voltam vasággyal :D
Na, ha majd összejön valami nagyon-nagy hifiBZK kör, majd lefotózzuk :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5903
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7235
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Vinkler írta:
2023.01.27., pén. 14:23
True that! ;peace;

582D22F5-159E-4975-BA11-D9A8CBDCF881.jpeg
Ti tekertetek együtt Revivel régebben? (Persze álnéven) ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

True that! ;peace;
582D22F5-159E-4975-BA11-D9A8CBDCF881.jpeg
582D22F5-159E-4975-BA11-D9A8CBDCF881.jpeg (1.24 MiB) Megtekintve 658 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12189
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

geza123 írta:
2023.01.27., pén. 09:18

Egészen pontosan a "multi shifting" sebességét tudod állítani, ez az, amikor hosszabban nyomod a váltófülek/gombok egyikét, nyilván a hátsó váltónál, és akkor beállíthatod, hogy mennyit váltson maximum, és milyen sebességgel. A normál váltásét nem tudod befolyásolni.
akkor ez Vinkler váltója: mennyit dobon le? MINDET!!!. milyen gyorsa? turbo fast ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 20:55

Azt gondolom, hogy “okos” cucc és annyira nem vészes az ára. A kijelzőkről már ezt nem tudom elmondani….
Ha jól tudom a váltás sebességét is lehet ezzel optimalizálni….?
Egészen pontosan a "multi shifting" sebességét tudod állítani, ez az, amikor hosszabban nyomod a váltófülek/gombok egyikét, nyilván a hátsó váltónál, és akkor beállíthatod, hogy mennyit váltson maximum, és milyen sebességgel. A normál váltásét nem tudod befolyásolni.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12189
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 20:55
geza123 írta:
2023.01.26., csüt. 20:19
mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 20:07
Közben sokan ezt ajánlják nekem:A0DB3F5C-6E45-4F29-A8A8-7E30AF61DB35.jpeg
Szerintetek?
Ha szeretnéd telefonos apphoz csatlakoztatni a Di2 váltót, akkor szükséged lesz rá. Ez játéknak is jó, de a firmware frissítéseket is tudod így Magadnak intézni. Meg látod százalékosan az akksi töltöttségét, valamint tudod konfigurálni a sorozatváltásokat, félautomata módokat. Ha belefér anyagilag, szerintem nem árt. :D
Azt gondolom, hogy “okos” cucc és annyira nem vészes az ára. A kijelzőkről már ezt nem tudom elmondani….
Ha jól tudom a váltás sebességét is lehet ezzel optimalizálni….?
Nem szeretek olyan dolgot leírni, amit magam nem tapasztalhattam meg, ezért azt mondon: VALAHOL AZT OLVASTAM, hogy a váltás felgyorsítása nagyban csókkenti a váltók élettartamát.
Az fix, az e váltóm (amikor volt) alaphelyzetben nekem kicsit lomhának tünt, de ez a hobbikategóriában teljesen elfogadható váltási sebesség szerintem. Az optimalizálás nem tudom, mit jelent, de lehet nem érdemes piszkálni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12189
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2023.01.26., csüt. 21:33
AAttila írta:
2023.01.26., csüt. 21:14
mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 19:48

A meleg nem a barátom :D
Akkor ez most kifejezetten Neked való idő :fekverohog:
Viszont mikor a csapatunknak összeáll a közös gurulás, akkor általában kellemes, khm...nyárias idő szokott lenni. :D
Felénk mostanában olyan idő van, nemrég elmerengtem, milyen lenne menni egy tiszatót :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

AAttila írta:
2023.01.26., csüt. 21:14
mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 19:48

A meleg nem a barátom :D
Akkor ez most kifejezetten Neked való idő :fekverohog:
Viszont mikor a csapatunknak összeáll a közös gurulás, akkor általában kellemes, khm...nyárias idő szokott lenni. :D

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12189
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 19:48
Szalon írta:
2023.01.26., csüt. 09:28
mechazseni írta:
2023.01.25., szer. 18:30
Pedál és cipő…: Nna ez már nehezebb. Valamiért félek az spd-től.
Ne félj, jó lesz az. 1x szinte garantált a borulás az elején, de a probléma mindig a megállásnál van, nem fogod időben kioldani a pedált és simán le akarod rakni a lábad ösztönösen, amivel mégjobban csak elrántod magad. Se ez gyakorlatilag álló helyzetben történik, igy legjobban az egó tud sérülni :rolleyes: Velem is megtörtént az első alkalommal, hiába figyelmeztettek, hiába tudtam, hogy mit kell csinálni... simán elborultam álló helyzetben... Ez ezzel jár, kalkuláld bele! ;)

Cipőben szerintem mindenképpen próbálj fel több márkát, azt vedd, ami legkényelmesebb. Vannak márkák, amikből létezik szélesebb verzió is, valamint érdemes a fél számos modelleket is felpróbálgatni, bár tapasztalat, hogy nem egyszerű. Nekem az első cipőm egy NorthWave volt, nem volt rossz, de nekem pl keskeny a lábam, a cipő elejében eléggé lötyögött a lábfejem, nem töltötte ki eléggé, s ezért nem tudtam a tépőzáras részt eléggé meghúzni... De mivel nem szántam elegendő időt a próbákra ez csak később lett világos számomra... Próbáltam extra talpbetétet beletenni, de az is kevének bizonyult.
Aztán elkezdtem Speci cipőket próbálgatni, amikből a 44-es rövid volt, viszont teljesen kitöltötte a lábam a cipőt, meg tudtam rendesen húzni. A 45-ös viszont túl nagynak érződött, hosszú is volt, valamint azt már nem tudtam eléggé meghúzni a tépőzárral az elején... Viszont létezett előle 44.5-es mérret is, de kb sehol nem volt próbára... nagyjából 6 hónapomba telt, mire találtam egy űzletet, ahol sikerült felpróbálnom egy 44,5-es-t ami tökéletesnek is bizonyult, valamint pont akkor jelent meg az Ares modell, ami elég csúnya véleményem szerint, de baromi kényelmesnek bizonyult számomra, végre egy olyan cipő volt, aminek az első részét is boával lehetett meghúzni, ami nekem nagyon bevállt. Hiába volt karbon talpas a NW cipőm, a Speci sokkal merevebb, érezhetően jobb a hajtáshatékonységa, valamint sokkal kényelmesebbnek is bizonyult. 2 negativ dolgot tudok felhozni ellene, az egyik, hogy fehér szinben választottam és az első elázás után a hálós rész gyakorlatilag szürkévé változott, és az idő múlásával csak romlik a helyzet... még nem igazán jöttem rá, hogyan tudnám azt a részt újra fehérré varázsolni, de igazából nem is annyira érdekel... :rolleyes:
Másik negativ dolog a cipővel kapcsolatban, hogy télen baromi hideg... nem szeretnék másik cipőt, mert annyira kényelmes számomra, ezért megszenvedek vele inkább télen, ami 2 kamáslit + téli zoknit jelent kb 0 fokig, alatta pedig plusz 1x használatos lábmelegitőt is használnom kell... Természetesen az összes szellőzőt a talpon télire beragasztok... :)
Nyilván ellenben nyáron viszont baromi jól szellőzik, szóval ez egyben pozitv is lehet!

Viszont még egy dolog ami cipővel/pedállal kapcsolatos... Bikefitting alkalmával általában kiderül, hogy egyik lábad pont annyival hosszabb, mint amennyivel a másik rövidebb... melynek értéke lehet egészen minimális, de hosszú távon a bicajon okozhat kellemetlenségeket az aszimmetrikus terhelés, mind térdednél, mind csipő/derék tájékon is jelentkezhetnek problémák. Nyilván magadnak nehezen fogod tudni ezt meghatározni, de egy szakember segiteni tud megfelelően kezelni ezt. A lényeg, hogy a cipőbe megfelelő talpbetét valamint kis egyéb apró emeléseket is javasolhatnak, valamint a stopli alá is szoktak plusz hézagolót berakni, amivel ki tudják küszöbölni a lábhosszból adódó eltérést. Nyilván ez rajtad múlik, megéri-e neked ezzel foglalkozni, én részemről nagyon hasznosnak tartom ezt is a bikefittingben.
Asszem a régi monti lesz az áldozat az spd gyakorlásra :D
Nem élek nagy lábon :D , 42-s, viszont a “torkos” változat :D úgyhogy nekem aztán a piliszka cipők nem lesznek jók, de nyilván fel szeretnék próbálni minél többet.North-ban nagyon jól érzem magam (bár ez is első). Nemtom ki, hogy van vele, de én azt vettem észre, hogy nálam, terhelésre, főleg ha melegem is van akkor dagad a lábam. Nem fáj meg semmi, de a cipő ha szorít már első próbán….bár mindenki azt mondja, hogy óóó ez még úgyis fog nyúlni…Nna az kb nálam a felejtős cipő. Az egyel nagyobbal meg úgy nézek ki oldalról mint a nagy L betű :D
A meleg nem a barátom :D
Ez biztos egyénfüggő. Nekem a lábam eleje duzzad, bokánál után kell húzni. Nekem nw, ahogy Szalon is említette, elől nem passzentos, de ha meghúzom, terhelésen nekem szorít, így elől lazán hagyom aztán ha beindul az igazi menés, bokánál még húzok rajta, úgy stabilabban fogja a pedàlt.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 19:48

A meleg nem a barátom :D
Akkor ez most kifejezetten Neked való idő :fekverohog:

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

geza123 írta:
2023.01.26., csüt. 20:19
mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 20:07
Közben sokan ezt ajánlják nekem:A0DB3F5C-6E45-4F29-A8A8-7E30AF61DB35.jpeg
Szerintetek?
Ha szeretnéd telefonos apphoz csatlakoztatni a Di2 váltót, akkor szükséged lesz rá. Ez játéknak is jó, de a firmware frissítéseket is tudod így Magadnak intézni. Meg látod százalékosan az akksi töltöttségét, valamint tudod konfigurálni a sorozatváltásokat, félautomata módokat. Ha belefér anyagilag, szerintem nem árt. :D
Azt gondolom, hogy “okos” cucc és annyira nem vészes az ára. A kijelzőkről már ezt nem tudom elmondani….
Ha jól tudom a váltás sebességét is lehet ezzel optimalizálni….?
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 374

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

mechazseni írta:
2023.01.26., csüt. 20:07
Közben sokan ezt ajánlják nekem:A0DB3F5C-6E45-4F29-A8A8-7E30AF61DB35.jpeg
Szerintetek?
Ha szeretnéd telefonos apphoz csatlakoztatni a Di2 váltót, akkor szükséged lesz rá. Ez játéknak is jó, de a firmware frissítéseket is tudod így Magadnak intézni. Meg látod százalékosan az akksi töltöttségét, valamint tudod konfigurálni a sorozatváltásokat, félautomata módokat. Ha belefér anyagilag, szerintem nem árt. :D
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Közben sokan ezt ajánlják nekem:
A0DB3F5C-6E45-4F29-A8A8-7E30AF61DB35.jpeg
A0DB3F5C-6E45-4F29-A8A8-7E30AF61DB35.jpeg (20.64 KiB) Megtekintve 775 alkalommal
Szerintetek?
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Szalon írta:
2023.01.26., csüt. 09:28
mechazseni írta:
2023.01.25., szer. 18:30
Pedál és cipő…: Nna ez már nehezebb. Valamiért félek az spd-től.
Ne félj, jó lesz az. 1x szinte garantált a borulás az elején, de a probléma mindig a megállásnál van, nem fogod időben kioldani a pedált és simán le akarod rakni a lábad ösztönösen, amivel mégjobban csak elrántod magad. Se ez gyakorlatilag álló helyzetben történik, igy legjobban az egó tud sérülni :rolleyes: Velem is megtörtént az első alkalommal, hiába figyelmeztettek, hiába tudtam, hogy mit kell csinálni... simán elborultam álló helyzetben... Ez ezzel jár, kalkuláld bele! ;)

Cipőben szerintem mindenképpen próbálj fel több márkát, azt vedd, ami legkényelmesebb. Vannak márkák, amikből létezik szélesebb verzió is, valamint érdemes a fél számos modelleket is felpróbálgatni, bár tapasztalat, hogy nem egyszerű. Nekem az első cipőm egy NorthWave volt, nem volt rossz, de nekem pl keskeny a lábam, a cipő elejében eléggé lötyögött a lábfejem, nem töltötte ki eléggé, s ezért nem tudtam a tépőzáras részt eléggé meghúzni... De mivel nem szántam elegendő időt a próbákra ez csak később lett világos számomra... Próbáltam extra talpbetétet beletenni, de az is kevének bizonyult.
Aztán elkezdtem Speci cipőket próbálgatni, amikből a 44-es rövid volt, viszont teljesen kitöltötte a lábam a cipőt, meg tudtam rendesen húzni. A 45-ös viszont túl nagynak érződött, hosszú is volt, valamint azt már nem tudtam eléggé meghúzni a tépőzárral az elején... Viszont létezett előle 44.5-es mérret is, de kb sehol nem volt próbára... nagyjából 6 hónapomba telt, mire találtam egy űzletet, ahol sikerült felpróbálnom egy 44,5-es-t ami tökéletesnek is bizonyult, valamint pont akkor jelent meg az Ares modell, ami elég csúnya véleményem szerint, de baromi kényelmesnek bizonyult számomra, végre egy olyan cipő volt, aminek az első részét is boával lehetett meghúzni, ami nekem nagyon bevállt. Hiába volt karbon talpas a NW cipőm, a Speci sokkal merevebb, érezhetően jobb a hajtáshatékonységa, valamint sokkal kényelmesebbnek is bizonyult. 2 negativ dolgot tudok felhozni ellene, az egyik, hogy fehér szinben választottam és az első elázás után a hálós rész gyakorlatilag szürkévé változott, és az idő múlásával csak romlik a helyzet... még nem igazán jöttem rá, hogyan tudnám azt a részt újra fehérré varázsolni, de igazából nem is annyira érdekel... :rolleyes:
Másik negativ dolog a cipővel kapcsolatban, hogy télen baromi hideg... nem szeretnék másik cipőt, mert annyira kényelmes számomra, ezért megszenvedek vele inkább télen, ami 2 kamáslit + téli zoknit jelent kb 0 fokig, alatta pedig plusz 1x használatos lábmelegitőt is használnom kell... Természetesen az összes szellőzőt a talpon télire beragasztok... :)
Nyilván ellenben nyáron viszont baromi jól szellőzik, szóval ez egyben pozitv is lehet!

Viszont még egy dolog ami cipővel/pedállal kapcsolatos... Bikefitting alkalmával általában kiderül, hogy egyik lábad pont annyival hosszabb, mint amennyivel a másik rövidebb... melynek értéke lehet egészen minimális, de hosszú távon a bicajon okozhat kellemetlenségeket az aszimmetrikus terhelés, mind térdednél, mind csipő/derék tájékon is jelentkezhetnek problémák. Nyilván magadnak nehezen fogod tudni ezt meghatározni, de egy szakember segiteni tud megfelelően kezelni ezt. A lényeg, hogy a cipőbe megfelelő talpbetét valamint kis egyéb apró emeléseket is javasolhatnak, valamint a stopli alá is szoktak plusz hézagolót berakni, amivel ki tudják küszöbölni a lábhosszból adódó eltérést. Nyilván ez rajtad múlik, megéri-e neked ezzel foglalkozni, én részemről nagyon hasznosnak tartom ezt is a bikefittingben.
Asszem a régi monti lesz az áldozat az spd gyakorlásra :D
Nem élek nagy lábon :D , 42-s, viszont a “torkos” változat :D úgyhogy nekem aztán a piliszka cipők nem lesznek jók, de nyilván fel szeretnék próbálni minél többet.North-ban nagyon jól érzem magam (bár ez is első). Nemtom ki, hogy van vele, de én azt vettem észre, hogy nálam, terhelésre, főleg ha melegem is van akkor dagad a lábam. Nem fáj meg semmi, de a cipő ha szorít már első próbán….bár mindenki azt mondja, hogy óóó ez még úgyis fog nyúlni…Nna az kb nálam a felejtős cipő. Az egyel nagyobbal meg úgy nézek ki oldalról mint a nagy L betű :D
A meleg nem a barátom :D
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

pärt írta:
2023.01.26., csüt. 17:23
Persze, én csak a pedál dolog kapcsán írtam, amit írtam. Kb. ez meg a kormánycsapágy téma amit sem lenyelni sem kiköpni nem tudtak. Mivel rengeteg olyan innovációjuk volt, ahol a többiek csak kullogtak utánuk, azzal a néhány területtel, ahol nem ők csináltak forradalmat, egyszerűen nem tudtak mit kezdeni. Már minden komolyabb gépen AheadSet volt, ők nem gyártottak ilyet, mert kerülték a licencelést. Nem hiszem, hogy anyagi okokból, szerintem a cég presztízse miatt tartották kerülendőnek.
A Shimano pedálvegzálása valóban kiemelkedően fura jelenség volt, hiszen rengeteg mindent magabisztosan és piacvezetően fejlesztettek. Amiket én próbáltam és az ismeretségi körömben is ezt erősitették meg, gyengébbek voltak, mint a Look. Ez mára lehet, h megváltozott.
Egyébként sokáig a kerékagyaik sem álltak a helyzet magaslatán, aztán egyszer csak sikerült azokat is összerakni. Igaz a trekkingem hátsó agyának egyik oldalából hiányzott egy csapágygolyó, dehát apróságokra nem adunk… :fekverohog:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Persze, én csak a pedál dolog kapcsán írtam, amit írtam. Kb. ez meg a kormánycsapágy téma amit sem lenyelni sem kiköpni nem tudtak. Mivel rengeteg olyan innovációjuk volt, ahol a többiek csak kullogtak utánuk, azzal a néhány területtel, ahol nem ők csináltak forradalmat, egyszerűen nem tudtak mit kezdeni. Már minden komolyabb gépen AheadSet volt, ők nem gyártottak ilyet, mert kerülték a licencelést. Nem hiszem, hogy anyagi okokból, szerintem a cég presztízse miatt tartották kerülendőnek.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

pärt írta:
2023.01.26., csüt. 17:00
Vinkler írta:
2023.01.26., csüt. 15:46
Hát nem is tudom… gondolkodik.gif

Én kb. 12-13 éves korom óta klipszes pedállal toltam. Aztán valahol 16 éves korom körül jött a váltás egy Look pedállal. Azóta is Look-ot használok országútin. Nekem az jött be...
Én nagyra értékelem azt, amit a Shimano letett az asztalra a fejlesztéseivel, de pedál ügyben futottak pár felesleges kört, hogy ne mondjam, némileg pofára is estek.
Először licenszelték a Look-ot, ami jó volt, de szégyen lenne, ha nem tudnának jobbat, hát megcsinálták az SPD országúti verzióját, ami viszont nem volt jó, tehát kijavították, az lett az SPD-R, ami szintén pocsék volt. Ezután következett a meleg víz feltalálása, egy nem Look kompatibilis Look pedál, az SPD-SL, ami már majdnem elég jó volt, de hipp-hopp módosítottak rajta egy kis szélesítéssel, a dokkolófelület növelésével. Ezt reszelgetik, könnyítik azóta is, már vagy negyedik generáción át.
Nálam sincs márkafetisizmus a választás mögött; megtetszett, megvettem, használom. Szeretem, hogy nem nyiszorog (a korábbiak nyiszorogtak) és valamennyire tartós is - már vagy 15-16 éve használom.
Szerintem a Shimano és a Sram is kemény fejlesztéseket tett le az asztalra az elmúlt időszakban. Eközben én úgy érzem, hogy a Campa a kb. mindent karbonból csinálok-on kívül nem sokat tett a dologba. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Vinkler írta:
2023.01.26., csüt. 15:46
Hát nem is tudom… gondolkodik.gif

Én kb. 12-13 éves korom óta klipszes pedállal toltam. Aztán valahol 16 éves korom körül jött a váltás egy Look pedállal. Azóta is Look-ot használok országútin. Nekem az jött be...
Én nagyra értékelem azt, amit a Shimano letett az asztalra a fejlesztéseivel, de pedál ügyben futottak pár felesleges kört, hogy ne mondjam, némileg pofára is estek.
Először licenszelték a Look-ot, ami jó volt, de szégyen lenne, ha nem tudnának jobbat, hát megcsinálták az SPD országúti verzióját, ami viszont nem volt jó, tehát kijavították, az lett az SPD-R, ami szintén pocsék volt. Ezután következett a meleg víz feltalálása, egy nem Look kompatibilis Look pedál, az SPD-SL, ami már majdnem elég jó volt, de hipp-hopp módosítottak rajta egy kis szélesítéssel, a dokkolófelület növelésével. Ezt reszelgetik, könnyítik azóta is, már vagy negyedik generáción át.
Nálam sincs márkafetisizmus a választás mögött; megtetszett, megvettem, használom. Szeretem, hogy nem nyiszorog (a korábbiak nyiszorogtak) és valamennyire tartós is - már vagy 15-16 éve használom.
Csatolmányok
IMG_5352.jpg
IMG_5352.jpg (425.55 KiB) Megtekintve 784 alkalommal
dura-ace-PD-4710-pedals-1.jpeg
dura-ace-PD-4710-pedals-1.jpeg (94.83 KiB) Megtekintve 784 alkalommal
bba01bd739de2999baba44ab77f2f092--th-anniversary-bike-pedals.jpg
bba01bd739de2999baba44ab77f2f092--th-anniversary-bike-pedals.jpg (14.83 KiB) Megtekintve 784 alkalommal
shimano-spd-sl-pedals-clipless.jpg
shimano-spd-sl-pedals-clipless.jpg (55.65 KiB) Megtekintve 784 alkalommal
shimano_pd_7810_07_m.jpg
shimano_pd_7810_07_m.jpg (15.07 KiB) Megtekintve 784 alkalommal
shimano-dura-ace-pedal-r9100-spd-sl.jpg
shimano-dura-ace-pedal-r9100-spd-sl.jpg (118.29 KiB) Megtekintve 784 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”