Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

pärt írta:
2022.05.18., szer. 22:39
Nahát, ezek a lányok mennyire tudnak vigyázni a dolgaikra. Sehol egy karcolás, egy porszem; mintha nem is használná. :D
Igaz, ami igaz, azóta nem járta végig minden évben a top marathon sorozatot. :D
Így is kb 6-7 óra munkám van benne, hogy úgy nézzen ki megint, ahogy a képen (nem is) látszik, és műszakilag is rendbe legyen. 2 frankót tudtam volna tekerni helyette. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nahát, ezek a lányok mennyire tudnak vigyázni a dolgaikra. Sehol egy karcolás, egy porszem; mintha nem is használná. :D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Talán 2013 volt az év, amikor indultam a Testbike bringa szépségversenyen ezzel a női montival, ami a húgomnak épült. Most Auszriába költözik a hétvégén, viszi a gépet is, szerintem feleslegesen, de mindegy. Persze már nem mai a fizimiska, de élőben még mindig megállja a helyét.
.
Magellan.jpg
Magellan.jpg (10.93 MiB) Megtekintve 1023 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Giro, kicsit spoiler!
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
Any comment? : https://www.nemzetisport.hu/kerekpar/gi ... yt-2892871 :smile51: :smile51: :smile51:

Emellett nem tudom megállni, hogy ne osszam meg Veletek az Uri Gelleres képességeimet reprezentáló képeket (avagy a Lefty előnyei; simán hazamentem, bár "csöppet" ;) kóválygott az első kerék...) :rolleyes: :smile32:
Csatolmányok
Küllők1.jpg
Küllők1.jpg (733.1 KiB) Megtekintve 1090 alkalommal
Küllők2.jpg
Küllők2.jpg (873.46 KiB) Megtekintve 1090 alkalommal

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Én kettőt tudok ajánlani személyes és csapat tapasztalat alapján:
Bringaland
Mesterbike

Illetve többször vásároltunk az Ecobike-ban, ahol szerelnek is és elég alaposnak tűntek a beszélgetések alapján, de ott még nem szereltettünk.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Ineos kulacsot ne tegyétek mosogatógépbe :D
Kicsit hullámos lett, de valami fura lerakódás is van a kéken...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

avl2 írta:
2022.05.17., kedd 14:21
livestats irja epp: VALVERDE Alejandro (Movistar Team) has raced 90368 kilometre in 569 stages in 31 grand tours, which is equal to 2.25 times around the world. leborulok.gif
akkor ár:

NIBALI Vincenzo (Astana Qazaqstan Team) has raced 81696 kilometre in 499 stages in 26 grand tours, which is equal to 2.04 times around the world.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

livestats irja epp: VALVERDE Alejandro (Movistar Team) has raced 90368 kilometre in 569 stages in 31 grand tours, which is equal to 2.25 times around the world. leborulok.gif

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2022.05.16., hétf. 21:07
A csodapempők lebomlási ideje napokban megadva. Addig a pincében kell bújkálni a WADA elől, kikapcsolt telefonnal. :P
:D

Amúgy nekem a koffeines zselé volt beidőzítve, de meg tudtam jegyezni, hogy sprint előtt bő 20 perccel be kell tolni. Ez ettől biztos bonyolultabb :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

A csodapempők lebomlási ideje napokban megadva. Addig a pincében kell bújkálni a WADA elől, kikapcsolt telefonnal. :P

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2022.05.16., hétf. 12:41
én is voltam tegnap TdH-n, és én is gyűjtöttem be / kaptam Ineos-os kulacsot;
a sötétben víz; a világosban nem tiszta víz és egyiken 20, masikon 40 felirat filctollal - gondolom valami oldat (cukor, izo,…?) töménységére utak

…jól ittam is belőlük …így az autót tolni tudtam hazáig :) illetve (ez valós) : ma igen jól is ment a visegrádos köröm (Ineos-os kulaccsal muszáj :) mondjuk pszicho hatás simán van/lehet)

tegnapi benyomás alapján: ott azért meredekebb, mint itt a Pilisben


Izrael meg másik jelölést használhat, mert azon 160 a felirat
Lehet km, már a szám. Csak egyik előre, másik vissza számol,de passz. Nálunk simán X-elve volt az izo, aztán annyi. De ha valamire utal, az nem az ásványianyagtartalom, az fix :rolleyes: koffeinnek kevés (mg), fene tudja, mi lehet.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

DA4CA265-38D8-4E3D-A88C-BA25171A1599.jpeg
DA4CA265-38D8-4E3D-A88C-BA25171A1599.jpeg (136.9 KiB) Megtekintve 1098 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

én is voltam tegnap TdH-n, és én is gyűjtöttem be / kaptam Ineos-os kulacsot;
a sötétben víz; a világosban nem tiszta víz és egyiken 20, masikon 40 felirat filctollal - gondolom valami oldat (cukor, izo,…?) töménységére utak

…jól ittam is belőlük …így az autót tolni tudtam hazáig :) illetve (ez valós) : ma igen jól is ment a visegrádos köröm (Ineos-os kulaccsal muszáj :) mondjuk pszicho hatás simán van/lehet)

tegnapi benyomás alapján: ott azért meredekebb, mint itt a Pilisben


Izrael meg másik jelölést használhat, mert azon 160 a felirat

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2022.05.15., vas. 23:18
revox írta:
2022.05.15., vas. 20:30

De a megyehatár és Bányhagy közöti "sárga" sajna tovább töredezett télen... Nade, majdcsak eleget jár erre a tdh. Mondjuk ha kapnánk egy tdf-et jövőre,neadjisten a fennsíkon is átkelnének :D

Láttunk tegnap fél6-6 magasságában, Felnémet vége fele, már szembe a heggyel. Elég jól gurult a canga úgy ránézésre :rolleyes:

Nézted a közvetítést? Azért Tárkány előtti 3-4 km-en igen finoman engedték. Sajna ott is elkelne egy kis tömködés. De a nagyon necces helyeken megoldották egy sárgazászlós polgárőrrel. De most legslább nem volt kavicsos, meg mintha az egyik kanyarban lévő elég veszélyes kátyúsorozatot betömték volna.
Idén még csak pár alkalommal voltam kint, akkor is csak a megyehatárig, úgyhogy ideje egy fennsíkozásnak. Megnézem, mennyit javult az út télen Szilvás meg a Bányahegy között. Trane azt ígérte, leaszfaltoztatja fent a kedvenc útjaimat, cserébe a polírizásért. :D

Nem nézek semmi sportot - meg úgy általában tv-t se - de ma mentünk kirándulni, és ránéztem a közvetítésre, hogy hol tartanak, van-e még lezárás a városban. Ha nem indultunk volna, szerintem végigülöm
- már csak az ismerős utak kedvéért is.
Mivel valójában itt ma olyan e!berek versengtek, akikhez nem sok közünk van, de nem is nagyon ismerjük őket (nekem pl adott egy ineosos két kulacsot,de azt se tudom, ki volt az gondolkodik.gif ), nagyon emgem se érdekelt, inkább az utak, amiket mi is sokszor megjártunk. Érdekes volt ma a tévében nézni, ahol tegnap tekertünk. A vége persze érdekelt. Azért most jobban tisztelték azt a nyamvadt 3,5 km-t, mint korábban, így többen tartalékoltak a végére, bár elég banálisra (bénálisra inkább) sikerült a befutó.

Egy3bk3nt érdekes ez a kékesi befutó a tdh-n. Ezek az emberek, már sokan túlvannak stelvion, ventouxon p, esetleg zoncolan, mégis megfingatja őket a kékes. Persze, előtte mennek 4 nap síkot, majd ma is körözgettek az avg 3-4%-on, aztán hirtelen bekínálják őket 10%-al. Itt lehet a Kékes titka. Elszoknak a meredektől, beállnak a tikkasztó melegben való tempózásra, aztán hirtelen ráküldik a 10%-ra.
A meredekség mindig relatív. Emléxem, amikor nyáron az olympuson kínlódtam, 8-10, néha nagyobb %-okon, egyzer megindult alattam a talaj és azt hitttem hirtelen lejtőre értem. Ránéztem a garminra, 5-6%... Az máskor tud fájni, 10% után meg lejtőnek tűnt. Na, a tdh-n ez fordítva van....

Mondjuk ami durva volt, bármilyen sor is volt hátul Dumbarnak (aki nyert,.. vagyis majdnem), elől nagytányéron tekert...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2022.05.15., vas. 20:30

De a megyehatár és Bányhagy közöti "sárga" sajna tovább töredezett télen... Nade, majdcsak eleget jár erre a tdh. Mondjuk ha kapnánk egy tdf-et jövőre,neadjisten a fennsíkon is átkelnének :D

Láttunk tegnap fél6-6 magasságában, Felnémet vége fele, már szembe a heggyel. Elég jól gurult a canga úgy ránézésre :rolleyes:

Nézted a közvetítést? Azért Tárkány előtti 3-4 km-en igen finoman engedték. Sajna ott is elkelne egy kis tömködés. De a nagyon necces helyeken megoldották egy sárgazászlós polgárőrrel. De most legslább nem volt kavicsos, meg mintha az egyik kanyarban lévő elég veszélyes kátyúsorozatot betömték volna.
Idén még csak pár alkalommal voltam kint, akkor is csak a megyehatárig, úgyhogy ideje egy fennsíkozásnak. Megnézem, mennyit javult az út télen Szilvás meg a Bányahegy között. Trane azt ígérte, leaszfaltoztatja fent a kedvenc útjaimat, cserébe a polírizásért. :D

Nem nézek semmi sportot - meg úgy általában tv-t se - de ma mentünk kirándulni, és ránéztem a közvetítésre, hogy hol tartanak, van-e még lezárás a városban. Ha nem indultunk volna, szerintem végigülöm
- már csak az ismerős utak kedvéért is.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2022.05.15., vas. 22:30
revox írta:
2022.05.15., vas. 22:22
lacee írta:
2022.05.15., vas. 22:02


Nagyjából ennyi az én véleményem is,kiegészítem azzal,hogy az is felelőtlen aki egy ilyen versenyen indul…..

Az országúti bringások oldalán egy vélemény!

Én egy amatőr bringás, triatlonos vagyok.
Gyors felépülést mindenkinek!
De egy ilyen keskeny útra, ilyen nagysebességű versenyt nem szabad szervezni engedélyezni.
Máshol is írtam hogy ez az út nem alkalmas országúti bringázásra. Az elmúlt pár évben sokat romlott az állapota.
Tudom azt is hogy vannak olyan részek amiket újra aszfaltotak. Mikor teljesen megcsinálják akkor sem életbiztosítás bolyban végig menni 40 vagy afeletti tempóban. Végig jobbról balról úgymond gödör van. Horgászok autói.
Ez a kör csak arra jó hogy az emberek kikapcsolódjanak.
Egy kedves sporttársatok minap írta hogy valami amatőr bringás okozhatta a balesetett.
Jó egészséget!
Még sok sok Km-t.
Lacee! Az az a s*gg? Balra kinagyítva :kapdelm:

Kép
Nekem van jobb képem sztem. láttam is,mikor elmentek mellőled aztán járt a fejed mint az ipari kamera 31_1_21.gif látszottatok is a közvetítésben,a kamerás sem hagyhatta ki 36_1_11.gif
Akkor velem van valami baj,mert arra emlékeztem, hogy a két csaj ott volt, valamit kérdeztek is, de nem emlékszem mit, mert annyira nem figyeltem. Az utánuknézés se ugrik be, pedig egy jó segget megjegyeztem volna :D de folyton forgolódtam, mert előtte nemsokkal beszéltem ismerősökkel, akiket utána sehol nem találtam. De, ja, van segge a jobbb oldalinak :tutiok: de öregszem, nekem ott nem tűnt fel... Most, ha visszagondolok, egyszer odajött Pataki Peti cimborám, valamit mondott valami csajról, de szerintem Ő a pódiumon trikóosztogatókat mutogatta: "nízzedcsak" :D de lehet ezt a két csajt is... De ha van jobb képed, oszd meg :D mosrmár lássam azt a segget :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2022.05.15., vas. 22:02
AAttila írta:
2022.05.15., vas. 21:49
Emiatt volt a tömegbukás a versenyen:
Screenshot_20220515-214853_Messenger.jpg
Nagyjából ennyi az én véleményem is,kiegészítem azzal,hogy az is felelőtlen aki egy ilyen versenyen indul…..

Az országúti bringások oldalán egy vélemény!

Én egy amatőr bringás, triatlonos vagyok.
Gyors felépülést mindenkinek!
De egy ilyen keskeny útra, ilyen nagysebességű versenyt nem szabad szervezni engedélyezni.
Máshol is írtam hogy ez az út nem alkalmas országúti bringázásra. Az elmúlt pár évben sokat romlott az állapota.
Tudom azt is hogy vannak olyan részek amiket újra aszfaltotak. Mikor teljesen megcsinálják akkor sem életbiztosítás bolyban végig menni 40 vagy afeletti tempóban. Végig jobbról balról úgymond gödör van. Horgászok autói.
Ez a kör csak arra jó hogy az emberek kikapcsolódjanak.
Egy kedves sporttársatok minap írta hogy valami amatőr bringás okozhatta a balesetett.
Jó egészséget!
Még sok sok Km-t.
Ez a lenti bejegyzés egyébként tökéletesen megvilágítja a problémát. Az amatőröket itt összeengedik olyanokkal,akik adott esetben 20 p-30 éve versenyeznek, vagy több. És amikor megindulnak és rájönnek, hogy kis ideig tudnak menni a sorral, teljesen elmegy az agyuk. Azt gondolják, 5 perc műlva is fognak tudni menni és életük árán is próbálnak az elbolyon maradni. Csupán erő és tudás, ill rutin nincs meg hozzá. Egy dolgot jegyeztem meg tiszatón, elől kell menni. Első 10-be nem nagyon keveredik amatőr, a szél hamar hátrazavarja. A mögött lenni kb vakrepülés...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

revox írta:
2022.05.15., vas. 22:22
lacee írta:
2022.05.15., vas. 22:02
AAttila írta:
2022.05.15., vas. 21:49
Emiatt volt a tömegbukás a versenyen:
Screenshot_20220515-214853_Messenger.jpg
Nagyjából ennyi az én véleményem is,kiegészítem azzal,hogy az is felelőtlen aki egy ilyen versenyen indul…..

Az országúti bringások oldalán egy vélemény!

Én egy amatőr bringás, triatlonos vagyok.
Gyors felépülést mindenkinek!
De egy ilyen keskeny útra, ilyen nagysebességű versenyt nem szabad szervezni engedélyezni.
Máshol is írtam hogy ez az út nem alkalmas országúti bringázásra. Az elmúlt pár évben sokat romlott az állapota.
Tudom azt is hogy vannak olyan részek amiket újra aszfaltotak. Mikor teljesen megcsinálják akkor sem életbiztosítás bolyban végig menni 40 vagy afeletti tempóban. Végig jobbról balról úgymond gödör van. Horgászok autói.
Ez a kör csak arra jó hogy az emberek kikapcsolódjanak.
Egy kedves sporttársatok minap írta hogy valami amatőr bringás okozhatta a balesetett.
Jó egészséget!
Még sok sok Km-t.
Lacee! Az az a s*gg? Balra kinagyítva :kapdelm:

Kép
Nekem van jobb képem sztem. láttam is,mikor elmentek mellőled aztán járt a fejed mint az ipari kamera 31_1_21.gif látszottatok is a közvetítésben,a kamerás sem hagyhatta ki 36_1_11.gif

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2022.05.15., vas. 22:02
AAttila írta:
2022.05.15., vas. 21:49
Emiatt volt a tömegbukás a versenyen:
Screenshot_20220515-214853_Messenger.jpg
Nagyjából ennyi az én véleményem is,kiegészítem azzal,hogy az is felelőtlen aki egy ilyen versenyen indul…..

Az országúti bringások oldalán egy vélemény!

Én egy amatőr bringás, triatlonos vagyok.
Gyors felépülést mindenkinek!
De egy ilyen keskeny útra, ilyen nagysebességű versenyt nem szabad szervezni engedélyezni.
Máshol is írtam hogy ez az út nem alkalmas országúti bringázásra. Az elmúlt pár évben sokat romlott az állapota.
Tudom azt is hogy vannak olyan részek amiket újra aszfaltotak. Mikor teljesen megcsinálják akkor sem életbiztosítás bolyban végig menni 40 vagy afeletti tempóban. Végig jobbról balról úgymond gödör van. Horgászok autói.
Ez a kör csak arra jó hogy az emberek kikapcsolódjanak.
Egy kedves sporttársatok minap írta hogy valami amatőr bringás okozhatta a balesetett.
Jó egészséget!
Még sok sok Km-t.
Lacee! Az az a s*gg? Balra kinagyítva :kapdelm:

Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2022.05.15., vas. 21:49
Emiatt volt a tömegbukás a versenyen:
Screenshot_20220515-214853_Messenger.jpg
Ez nem dob el, legfeljebb lejtőn lefele 70-el... De még lehet, ott se. Ezen átmegy egy 622-es kerék, nem olyan jellegű, ami kereket tör és repülsz. Ettől valaki megijedt és félrerántotta a kományt. Valsz pulzus fent volt és nem volt kellő rutin. Mindig mondom, egyenesen kell menni, bármi van.
Mondjuk az külön ész, hogy a lefestés miatt mégannyira nem látszik, mi is van ott valójában. Így, festegetve, nagyobbnak tűnik. Az persze más, ha már ennyire volt agya a szervezőnek, hogy lefesti, jobb lett volna a semminél,ha földdel feltölti és megdöngöli...
Mindenestre akik repültek, nem ezt mondják, mert az eredő csak az lett, hogy elszállt a mezőny egy része és kb 10 emberen kívül mindenki leakadt.
De az ilyen nem szokatlan a tdttón. Rendre felrakják az embereket. Ettől kisebb repedésen is szálltak már el, meg csak úgy, simán. Jön gipszJakab, akarja tartani a te!pót a versenyzőkkel, pulzusa az egekben, aztán megbotlik saját kerekében. Első tdttón, az éles rajt után, halálfélelmem volt. Dupla testmérettel és tömeggel bíró amatőrök kezdtek el menni 50 fölött,de kb fél perc se kellett, hogy kinyiffanjanak és méteres kilengéseket produkáljanak. Nálunk a kölyköknek erősen tiltott verseny. Ha valaki menni akar, egyeztetnie kell és engedély.
Kajdy Karesznak leszakadtak a lapockát tartó szalagjai, műtik nyilván... Remélem nem Ő indította a dominót, denm értettem pontosan, mi történt.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

AAttila írta:
2022.05.15., vas. 21:49
Emiatt volt a tömegbukás a versenyen:
Screenshot_20220515-214853_Messenger.jpg
Nagyjából ennyi az én véleményem is,kiegészítem azzal,hogy az is felelőtlen aki egy ilyen versenyen indul…..

Az országúti bringások oldalán egy vélemény!

Én egy amatőr bringás, triatlonos vagyok.
Gyors felépülést mindenkinek!
De egy ilyen keskeny útra, ilyen nagysebességű versenyt nem szabad szervezni engedélyezni.
Máshol is írtam hogy ez az út nem alkalmas országúti bringázásra. Az elmúlt pár évben sokat romlott az állapota.
Tudom azt is hogy vannak olyan részek amiket újra aszfaltotak. Mikor teljesen megcsinálják akkor sem életbiztosítás bolyban végig menni 40 vagy afeletti tempóban. Végig jobbról balról úgymond gödör van. Horgászok autói.
Ez a kör csak arra jó hogy az emberek kikapcsolódjanak.
Egy kedves sporttársatok minap írta hogy valami amatőr bringás okozhatta a balesetett.
Jó egészséget!
Még sok sok Km-t.

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Emiatt volt a tömegbukás a versenyen:
Screenshot_20220515-214853_Messenger.jpg
Screenshot_20220515-214853_Messenger.jpg (582.57 KiB) Megtekintve 1100 alkalommal

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2022.05.15., vas. 19:13
betömték valami aszfaltra emlékeztető gutymával (hullám- úthengert használva) . Köszi TDH! :tutiok:
Ezen merengtem, hol találkoztam ennek az úthengernek a munkájával... De beugrott.... A hereg rét-bányahegy közötti sárga javításán van néhán világosabb csík. Tegnap megörültem neki, aztán inkább lementem a rázatóra, olyan hüllye amplitudóval hullámzott :D Lehet ez járt lent is :smile32:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Késő kapcsoltam, hogy a kisbicajjal végig tudok gurulni kényelmesen. 20 perccel korábban kellett volna,amikor még a többiek is leforgattak. Arról nem beszélve, hogy akkor még nem jöhettek be járókelők, én belógtam egyik ismerőssel, után már nem küldtek ki . csak nem szoktam nagyon fotózgatni, azt el is felejtem, hogy a telefonon videó is van.

Na, azért közreadom a nagy semmit :D


youtu.be/cNuRW4QGDZw
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2022.05.15., vas. 19:13
revox írta:
2022.05.15., vas. 09:55

Kicsit lassan épülnek a solgok. Tegnao azt röhögtük, a : ceni, leendő BMW gyár épül vagy 3 éve, de egy kicsit ledózerolt puszta mellett két autópálya-kihajtókezdeményt tudnak felmutatni :D azt beszéltük, majd egyszer beszól a bmb, hogy a románok felhúzták a gyárat 3 hónap alatt, infrastruktúrával, így bocsi :D

Csak érezni, románok, akiket mi lenézünk, egy év covid alatt Nagyváradtól Pádis fele végigaszfaltoztak vagy 80 kilit, + gázt fektettek, járdát építettek és egyéb műtárgyakat. Nálunk egy év civid miatt, bő egy évet késett az M3 szlovák határig vezető szakaszának, nem megépítése, csak befejezése. Van némi baj itt a fejekben. A dolgozniNemakarás nagy úr, de a lóvé kő...
A sajátosan szittya versenykörülmények az okai - szerintem.
Képzeld el, hogy mész versenyre, de már a csapatbuszban ülve tudod, hogy te nyered a versenyt (összes korosztályban - tehát jó sok érmet). Indulás előtt nyugtázod, ahogy a versenybírók elhelyezik a többiek gépén a hat kilós ólomsúlyokat, leengedik a gumijaikat 3 bar-ra, bekenik a láncukat kátránnyal, beszórják a kulacsaikba az evőkanál keserűsót, aztán hadd menjen! Győzzön a jobbik! Ezután szerintem te sem küldenéd a pulzusod 140 fölé. :D

Mindenesetre legalább a bükki szakasz meg a felnémeti egyenes legratyibb részeit pár hete sebtében betömték valami aszfaltra emlékeztető gutymával (hullám- úthengert használva) . Köszi TDH! :tutiok:
De a megyehatár és Bányhagy közöti "sárga" sajna tovább töredezett télen... Nade, majdcsak eleget jár erre a tdh. Mondjuk ha kapnánk egy tdf-et jövőre,neadjisten a fennsíkon is átkelnének :D

Láttunk tegnap fél6-6 magasságában, Felnémet vége fele, már szembe a heggyel. Elég jól gurult a canga úgy ránézésre :rolleyes:

Nézted a közvetítést? Azért Tárkány előtti 3-4 km-en igen finoman engedték. Sajna ott is elkelne egy kis tömködés. De a nagyon necces helyeken megoldották egy sárgazászlós polgárőrrel. De most legslább nem volt kavicsos, meg mintha az egyik kanyarban lévő elég veszélyes kátyúsorozatot betömték volna.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”