Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

robi20064 írta:
2021.12.06., hétf. 10:10
Alex_Aston írta:
2021.12.06., hétf. 07:04
robi20064 írta:
2021.12.06., hétf. 00:41
Ezt csak igy a sok "afroamerikaizos" szakertonek. 10mp kamubunti a kis artatlan hollandnak 😁

https://mobile.twitter.com/Krogsgaard97 ... 82/photo/1
Ez meg egy vicc. Ennyire tényleg nem kéne már kamu PC-nek lennie ennet a töketlen vezetésnek.
Látszott, hogy nem akarta megelőzni, hiába lassított már másodpercek óta. Majd elbambult mögötte, és belement. Ha más nem, esetleg 50-50%.
Miközben a Silverstoneban a történt kilökés ezzel egyenértékű dolog? gondolkodik.gif
Kb. emiatt nyerhet majd jövő héten Hamilton.
Te sem akartad volna ott megelozni hogy rogton DRS-el visszaelozzon ket kanyaron belul, de ha igazan el akarsz engedni valakit akkor minimum lehuzodsz es nem a palya kozepen maradsz majd amikor befekezel akkor huzod jobbra a kormanyt.

Volt ott Brazilia is meg sok minden mas a szezon soran es tudjuk hogy kettojuk kozul ki az agressziv kismalac. Es igazad van. kar hogy ilyen PC lett ez a sport, kulonben a holland mar parszor a falban vagy felpofozva vegezte volna csak se eleg gyors se eleg tokos pilotak nem maradtak ehhez.
Egy kissé elfogult vagy!
A többség véleménye:https://www.vezess.hu/magazin/2021/12/0 ... bajnoksag/

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Alex_Aston írta:
2021.12.06., hétf. 07:04
Majd elbambult mögötte ...
Szeretnél te úgy bambulni, mint ő :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

robi20064 írta:
2021.12.06., hétf. 00:41
Ezt csak igy a sok "afroamerikaizos" szakertonek. 10mp kamubunti a kis artatlan hollandnak 😁

https://mobile.twitter.com/Krogsgaard97 ... 82/photo/1
Ez meg egy vicc. Ennyire tényleg nem kéne már kamu PC-nek lennie ennet a töketlen vezetésnek.
Látszott, hogy nem akarta megelőzni, hiába lassított már másodpercek óta. Majd elbambult mögötte, és belement. Ha más nem, esetleg 50-50%.
Miközben a Silverstoneban a történt kilökés ezzel egyenértékű dolog? gondolkodik.gif
Kb. emiatt nyerhet majd jövő héten Hamilton.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Már megint a kis majom, akit tol az F1 vezetősége.
Miközben ő nem hagyott helyet.

De a pár perccel korábbi, egyértelműen szabálytalan többszöri lemaradás a Safety car mögött az pedig rendben van... gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Szerintem nem volt okos döntés megbüntetni. Legalábbis ezzel az indoklással! Amúgy azt mondom megérdemelte, már Ricciardo ellen is agresszív volt a sprintfutam első kanyarjában, ha ott marad Ricciardo, mint ahogy Verstappen tette Hamilton ellen, akkor kiestek volna a sprintfutamból! Verstappennel szerintem az a baj - amúgy nagyon jó pilóta - hogy minden esetben azt gondolja, hogy neki helye van, és ott is tartja az autót. Eddig csak azért nem esett ki többször, mert mindenki elvette a gázt. Ő ezzel tisztában van/volt ezért csinálja. Azonban ezüstkőben (silverstone) Hamilton ott hagyta az autót, baleset lett a vége, itt Monzában megint ott hagyta az autót (bár az első körben elvette a második sikánnál), baleset lett a vége. Nem jött be Verstappen húzása. És nem is fog ezentúl szerintem. Mert Hamilton ott fogja hagyni. Rájött hogy enélkül nem fog tudni nyerni. Imolában még elvette a Tamburello bal-jobb-bal kombináció bejáratánál. Már többet nem...
Anno Senna, Mansell, Schumi ugyanilyen kemények voltak.

Viszont van, amikor tudni kell visszavenni. Ez az egy apró különbség szerintem Hami és Verstappen között. Utóbbi nem képes rá.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Na, most legalább Hamilton is ott maradt, nem úgy, mint Silverstoneban...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Alex_Aston írta:
2021.07.18., vas. 22:43
Szerintem is kevés volt a bünti. Legalább egy box áthajtás, vagy stop&go lett volna reális.
De F1 sosem büntette rendesen a kis nyikhajt. Talán féltek, hogy rasszistának titulálják őket miatta, ebben az idióta mostani világban.
Még Rosberg mellett is mindig neki kedveztek Rosberg ellenében. Sokszor nem kapott semmi büntetést, még 5-10mp-et sem, amikor más ugyanazért igen. Kellett egy fekete kirakat ember, hogy lássák, milyen modern gondolkodású ez a cirkusz. De most már elégnek kéne lenni végre.
Szerintem ezt egy kicsit túlgondolod, de igazából mindegy :)

Amikor bekerült az F1-be Hamilton, nekem szimpi volt. Senna volt a kedvence, első színesbőrű versenyző stb. Aztán valahogy nem lett szimpi a hatalmas önbizalma, sok szerencséje (ettől kaptam agyfaszt Schumacher esetében is - akkor Villeneuve meg Hakkinen szurkoló voltam) végett. Amúgy is Kimi fan vagyok, akkoriban meg még volt keresnivalója is a mezőnyben. Na aztán Rosberg idejében inkább Rosbergnek szurkoltam, de rá kellett jönnöm, hogy tud valamit a színes srác. Mentálisan és vezetés terén is. Azóta neki szurkolok... Mindig valami extrát húz elő, akkor amikor kell. És a sok szerencse valóban az oldalán van, de Schumacher pont ugyanilyen volt, és megkockáztatom az összes nagy bajnok.
Verstappen duzzad az önbizalomtól, gyors, ügyes, nem fél. Azonban idő kérdése volt hogy mikor fogják falra kenni úgy igazán. Megtörtént, és azt gondolom csak és kizárólag magának köszönheti. Nyilván sajnáltam volna ha megsérül, de így egyáltalán nem sajnáltam. Eddig mindig elvette mindenki az utolsó pillanatban. Itt Hami is megmutatta mekkora farka van. És úgy látszik nagy (négereknek amúgy is nagy szokott lenni, ezt tudhatta volna Verstappen is :D ) Hányszor védekezett Verstappen az elmúlt években megkérdőjelezhetően, Imolában az esőben kitette a kerékvetőre Hamiltont a Tamburelloban, Silverstonban is a rajttól kezdve kergették egymást, az egyenesben össze is értek, szóval huzogatta az oroszlán bajszát, aztán ez lett a vége.

Spa-t sajnálom, hogy ilyen szarul lett lerendezve, jó pálya nagyon, és most 1 évet várni kell rá. Shit

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Amit már sejteni lehetett...de nem öröm olvasni:

https://gphirek.origo.hu/f1/20210901-f1 ... 1-tol.html

:o :o :o

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: lacee »

Még jó,hogy Max,egész nyári szünetben gyakorolt :D
7B68B4CA-B9FD-43B4-BFEE-464595442E51.jpeg
7B68B4CA-B9FD-43B4-BFEE-464595442E51.jpeg (319.29 KiB) Megtekintve 1132 alkalommal

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Shimano »

AAttila írta:
2021.08.02., hétf. 09:50
Alex_Aston írta:
2021.08.02., hétf. 00:00
Erről beszéltünk múlt héten. Hamilton kilöki a legfőbb riválist, kap érte sima 10mp-et.

Most boxutca sebesség minimális túllépés és nem biztonságos kiengedésért 10mp stop & go büntetéseket osztogattak.
Röhej...

Méghogy nem kivételeznek a kis nyikhajjal.
Ez volt a múltkori kommentem lényege. Nem az,hogy verseny baleset vagy megérdemelte V., mert már amúgy is "járt neki". Csak ha már bünti, akkor az nevetséges volt. Ennyi erővel mondhatjuk, hogy hány elfékezés van egy versenyen? Rengeteg. Most Bottasnak nem jött be, eltalált valakit, aki eltalálta a következőt, stb. Rajtbüntetés.
Büntetések nélkül is nagy mákja van haminak,mert szinte minden versenyt végig visz,ha meg nem,akkor meg aki előzhetné,az is kiesik.Szerencsés ilyen szempontból is.A red bull honda most szerintem jobban egyben van,meg is érdemelné a végső győzelmet,de a szerencsétlenek esnek kelnek szinte minden versenyen,így meg nehéz lesz.
Alonso zseniális volt ahogyan védekezett,na ezért a ritka pillanatokért érdemes még nézni ezt a cirkuszt.Ezt a szerencsétlen vettel srácot meg most olvasom kizárták,és ezzel megint csak hami járt jobban,de hát ezen már meg sem lepődök.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Alex_Aston írta:
2021.08.02., hétf. 00:00
Erről beszéltünk múlt héten. Hamilton kilöki a legfőbb riválist, kap érte sima 10mp-et.

Most boxutca sebesség minimális túllépés és nem biztonságos kiengedésért 10mp stop & go büntetéseket osztogattak.
Röhej...

Méghogy nem kivételeznek a kis nyikhajjal.
Ez volt a múltkori kommentem lényege. Nem az,hogy verseny baleset vagy megérdemelte V., mert már amúgy is "járt neki". Csak ha már bünti, akkor az nevetséges volt. Ennyi erővel mondhatjuk, hogy hány elfékezés van egy versenyen? Rengeteg. Most Bottasnak nem jött be, eltalált valakit, aki eltalálta a következőt, stb. Rajtbüntetés.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Erről beszéltünk múlt héten. Hamilton kilöki a legfőbb riválist, kap érte sima 10mp-et.

Most boxutca sebesség minimális túllépés és nem biztonságos kiengedésért 10mp stop & go büntetéseket osztogattak.
Röhej...

Méghogy nem kivételeznek a kis nyikhajjal.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Frenchfries
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 14:48
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Frenchfries »

Sziasztok!
Ezt a mostani Magyar nagydíjat hogy közvetítik?
A Forma-1-es program pénteken: szabadedzések
Időmérő: Duna Tv: szombaton 15.00-kor -
Futam: Duna Tv: vasárnap 15:00-kor
Az a 30 percesre tervezett versenyzői gyors-kör mikor lesz, és hol látható?
Az életben két dolog foglalkoztat igazán: az epitaxiális planártechnológia empirikus realizálása a nagy wattitású szilícium térvezérlésű tranzisztorgyártásban és a sör. Az utóbbi talán egy hangyafinggal jobban!

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Alex_Aston írta:
2021.07.19., hétf. 10:39
robi20064 írta:
2021.07.18., vas. 23:03

Szerintem mi mas f1-et neztunk. A nemetek eleg latvanyosan akartak a nemet csapatba egy nemet vilagbajnokot. Rosebergnek igy is csak kinkeservesen jott ossze, majd a hos gyorsan vissza is vonult mert tisztaban volt vele hogy neki onnan mar csak lefele vezet az ut. Ham olyan mint a teniszben Djoko (igaz utobbi meg ennyire sem szimpatikus), lehet nem szeretni de fejben nagyon ott van az esetek 95%-aban. A kis holland gyors, viszont minden masban meg evekre van az angoltol.

A 90-es evekben lehetett utalni Schumit meg a ferkat, most a mercit meg a fekete sracot. Kitartas, par ev es jon majd mas ;)
13 évvel fiatalabb, még jó, hogy évekkel van tőle :D
Rosberg biztos, hogy még meg tudta volna verni, de nem akarta. Neki nem volt rá szüksége, csak ennyi volt a célja, hogy 1x nyerjen. Nem volt örökös bizonyítási kényszere, mint Hamiltonnak. Mások.

Schumi többet tett le az asztalra, és nem rögtön a segge alá raktak mindig nyerő autókat, sőt, a Ferrari nagyrészt neki köszönhette, hogy olyan lett akkor, amilyen. Hamilton meg már első évadában nyerő autót kapott a feneke alá, és azóta szinte végig (Merci első 2 év nem, mert akkor még le voltak maradva). no meg minden esetben elnézőek voltak vele a felügyelők.

Most itt Van Verstappen, és Leclerc is (én utóbbinak drukkolok és Russelnek), és már látszik, hogy nem olyan magabiztos, mint korábban volt, amikor nem volt ellenfél, mert mindenki 1 kategóriával alacsonyabb autóban ült. Csapattársa is fatökű, nem úgy, mint Rosberg volt anno. Ha megkapná Russelt, lenne sírás rívás, az biztos. Az látszott Russel beugrásánál, hogy rögtön nyert volna az autóval, elerve Bottast rendesen.

Ferrarinak kéne még egy picit fejlődnie, bár most már egész jó volt végre a hétvégén az eddigiekhez képest.
Így igaz! leborulok.gif

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

McLaren/Mercedes F1 csapatszállitó nyergesvontatók,szervizelésre/ellenőrzésre várnak..érdekes hogy csak a front felső részén látszik "ki-ez,mi ez",sehol máshol egy fikarcnyi felirat sincs,még a félpótokon sem...az egzibiciónizmust,önreklámozást felvátja az incognitóban való közlekedés az F1-ben ?...természetesen,ahogyan illik egy F1 csapathoz,minden patyolat tiszta,kivül-belül...
Csatolmányok
20210727_085632.jpg
20210727_085632.jpg (208.61 KiB) Megtekintve 1310 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2021.07.19., hétf. 18:48

Igen. Most Ő volt előrébb. Egyébként volt olyan, amikor nem, de akkor is kitette a vállát és, hogy ne legyen baj, a másik vette el. Most rácseszett, ő húzta a rövidebbet. Tegnap is mondtam, h az lett volna “igazságos” ha HAM is kiesik.
Egyébként nem Ham lökte ki szvsz. Balról bevillantott aztán áthúzta jobbra. VER nem számított erre és belekanyarodott. Az más kérdés, hogy HAM pontosan tudta, hogy ez lesz, illetve az, hogy, ha a holland nem veszi el, vagy nem megy arrébb, akkor összemennek. Így Ő lett a hős, de ha kiesik, akkor sem tartják puhapöcsnek, mert megpróbálta. A sprinten bebizonyosodott, h a pályán pár kör után soha nem éri utol. Szerintem így gondolkodhatott.
Nem lökte ki,de tudta hogy ez lesz,ez jó.De valóban mindketten tisztában voltak a lehetséges következményekkel,és szinte két vad bika módjára küzdöttek egy pár kanyarig,és ezt üdítő is volt látni,viszont a csatát nyerte volna max ha hami a vesztett helyzetet el tudta volna engedni.Ha a vállát teszi ki az beleférhet,de itt inkább gáncsolás volt hátulról,szerintem.
Az a gond hogy egy ilyen helyzet a vb cím bukását is jelentheti,ezt még nem tudjuk,de lehet,és ezért is fura a versenybírók ténykedése,de ez legyen az ő felelőségük.
És akkor hős a hős,ha elismeri azt amit tett,de nem olvastam sehol hogy beismerte volna,szóval elég sunyi hősies tett volt ez így,de szerencsére nem lett nagyobb baj belőle..

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vinkler írta:
2021.07.19., hétf. 18:48

A sprinten bebizonyosodott, h a pályán pár kör után soha nem éri utol. Szerintem így gondolkodhatott.
Ez esetben minimum sportszerűtlen. És akkor finoman fogalmaztam...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Shimano írta:
2021.07.19., hétf. 10:14
Vinkler írta:
2021.07.18., vas. 22:19
Max-ot a regi érában már többször orrba vágták volna, akár Prost, akár Senna, vagy Sch. Nem biztos, hogy teljesen megérdemelten, de ma megkapta azt, amit már rég kellett volna! Mindig arra apellált, h a másik vigyáz, elveszi. Ma Ham nem vette el. Lehet, h nem a legjobbkor, de ma kapott egy leckét. Leszögezem egyik pilótát sem kedvelem. Számomra Norris és Russell a két kedvenc. Remélem megadatik nekik a lehetőség… ;peace;
Vinkler,ha megnézed ő volt előrébb,hami a hátsó kerekét lökte meg.Az ok hogy verseny és így izgalmas,de ha kilökünk valakit aki elöttünk van minden téren,akkor annak legyen már következménye is.Ha nincs megyszakítás,akkor hami is kiesik a sérült autó miatt,ez tény,de szokás szerint megint "szerencséje" volt.
A versenybírók a lehető legrosszabb döntést hozták meg,mert ha hami nem volt hibás,akkor miért büntették,ha meg igen,és a visszajátszásokon ez egyértelmű,akkor meg vicc ez a büntetés.
Nincs gondom hamiltonnal,ügyes srác,de több segítség és jószerencse éri mint amit érdemel,és egyébként sem jó az ha valaki sokáig a csúcson van,mert előbb utóbb többet képzel magáról mint a realitás,ez jól tapasztalható az élet más területein is,példát most nem mondanék inkább.
Igen. Most Ő volt előrébb. Egyébként volt olyan, amikor nem, de akkor is kitette a vállát és, hogy ne legyen baj, a másik vette el. Most rácseszett, ő húzta a rövidebbet. Tegnap is mondtam, h az lett volna “igazságos” ha HAM is kiesik.
Egyébként nem Ham lökte ki szvsz. Balról bevillantott aztán áthúzta jobbra. VER nem számított erre és belekanyarodott. Az más kérdés, hogy HAM pontosan tudta, hogy ez lesz, illetve az, hogy, ha a holland nem veszi el, vagy nem megy arrébb, akkor összemennek. Így Ő lett a hős, de ha kiesik, akkor sem tartják puhapöcsnek, mert megpróbálta. A sprinten bebizonyosodott, h a pályán pár kör után soha nem éri utol. Szerintem így gondolkodhatott.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

robi20064 írta:
2021.07.18., vas. 23:03

Szerintem mi mas f1-et neztunk. A nemetek eleg latvanyosan akartak a nemet csapatba egy nemet vilagbajnokot. Rosebergnek igy is csak kinkeservesen jott ossze, majd a hos gyorsan vissza is vonult mert tisztaban volt vele hogy neki onnan mar csak lefele vezet az ut. Ham olyan mint a teniszben Djoko (igaz utobbi meg ennyire sem szimpatikus), lehet nem szeretni de fejben nagyon ott van az esetek 95%-aban. A kis holland gyors, viszont minden masban meg evekre van az angoltol.

A 90-es evekben lehetett utalni Schumit meg a ferkat, most a mercit meg a fekete sracot. Kitartas, par ev es jon majd mas ;)
13 évvel fiatalabb, még jó, hogy évekkel van tőle :D
Rosberg biztos, hogy még meg tudta volna verni, de nem akarta. Neki nem volt rá szüksége, csak ennyi volt a célja, hogy 1x nyerjen. Nem volt örökös bizonyítási kényszere, mint Hamiltonnak. Mások.

Schumi többet tett le az asztalra, és nem rögtön a segge alá raktak mindig nyerő autókat, sőt, a Ferrari nagyrészt neki köszönhette, hogy olyan lett akkor, amilyen. Hamilton meg már első évadában nyerő autót kapott a feneke alá, és azóta szinte végig (Merci első 2 év nem, mert akkor még le voltak maradva). no meg minden esetben elnézőek voltak vele a felügyelők.

Most itt Van Verstappen, és Leclerc is (én utóbbinak drukkolok és Russelnek), és már látszik, hogy nem olyan magabiztos, mint korábban volt, amikor nem volt ellenfél, mert mindenki 1 kategóriával alacsonyabb autóban ült. Csapattársa is fatökű, nem úgy, mint Rosberg volt anno. Ha megkapná Russelt, lenne sírás rívás, az biztos. Az látszott Russel beugrásánál, hogy rögtön nyert volna az autóval, elerve Bottast rendesen.

Ferrarinak kéne még egy picit fejlődnie, bár most már egész jó volt végre a hétvégén az eddigiekhez képest.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2021.07.18., vas. 22:19
Max-ot a regi érában már többször orrba vágták volna, akár Prost, akár Senna, vagy Sch. Nem biztos, hogy teljesen megérdemelten, de ma megkapta azt, amit már rég kellett volna! Mindig arra apellált, h a másik vigyáz, elveszi. Ma Ham nem vette el. Lehet, h nem a legjobbkor, de ma kapott egy leckét. Leszögezem egyik pilótát sem kedvelem. Számomra Norris és Russell a két kedvenc. Remélem megadatik nekik a lehetőség… ;peace;
Vinkler,ha megnézed ő volt előrébb,hami a hátsó kerekét lökte meg.Az ok hogy verseny és így izgalmas,de ha kilökünk valakit aki elöttünk van minden téren,akkor annak legyen már következménye is.Ha nincs megyszakítás,akkor hami is kiesik a sérült autó miatt,ez tény,de szokás szerint megint "szerencséje" volt.
A versenybírók a lehető legrosszabb döntést hozták meg,mert ha hami nem volt hibás,akkor miért büntették,ha meg igen,és a visszajátszásokon ez egyértelmű,akkor meg vicc ez a büntetés.
Nincs gondom hamiltonnal,ügyes srác,de több segítség és jószerencse éri mint amit érdemel,és egyébként sem jó az ha valaki sokáig a csúcson van,mert előbb utóbb többet képzel magáról mint a realitás,ez jól tapasztalható az élet más területein is,példát most nem mondanék inkább.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Jól megbüntették ezt a hami gyereket ismét.Lenullázza a vetélytársát,ő meg röhögve behúzza az elsőséget.Megnézném a fejét fordított esetben.Remélem legközelebb őt b@sszák ki így.
De most komolyan,milyen büntetés is ez már?Nevetséges.Inkább ne adtak volna semmit,és hozták volna ki döntetlennek.Úgy legalább nem b@szták volna fel az idegeket sokaknál.De még jó hogy nem pusztult bele ez a szerencsétlen ebbe a hatalmas ütközésbe,még nézni is fájt.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Szerintem is kevés volt a bünti. Legalább egy box áthajtás, vagy stop&go lett volna reális.
De F1 sosem büntette rendesen a kis nyikhajt. Talán féltek, hogy rasszistának titulálják őket miatta, ebben az idióta mostani világban.
Még Rosberg mellett is mindig neki kedveztek Rosberg ellenében. Sokszor nem kapott semmi büntetést, még 5-10mp-et sem, amikor más ugyanazért igen. Kellett egy fekete kirakat ember, hogy lássák, milyen modern gondolkodású ez a cirkusz. De most már elégnek kéne lenni végre.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Max-ot a regi érában már többször orrba vágták volna, akár Prost, akár Senna, vagy Sch. Nem biztos, hogy teljesen megérdemelten, de ma megkapta azt, amit már rég kellett volna! Mindig arra apellált, h a másik vigyáz, elveszi. Ma Ham nem vette el. Lehet, h nem a legjobbkor, de ma kapott egy leckét. Leszögezem egyik pilótát sem kedvelem. Számomra Norris és Russell a két kedvenc. Remélem megadatik nekik a lehetőség… ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: F1 - Motogp - Wrc és egyéb motorsport

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

lacee írta:
2021.07.18., vas. 21:56
robi20064 írta:
2021.07.18., vas. 21:52
lacee írta:
2021.07.18., vas. 21:48

Fogalmazzunk úgy,hogy Verstappen kiscsikó korában csinált hülyeségeket mint bárki más de már korrekten versenyez és nyilatkozik!
A Mercedesnél itt látszik,hogy minden mindegy csak nyerjenek,undorító egy csapat…..
Ne mar. Forditsuk meg, felcserelve a ket pilotat de a szitut megtartva, szerinted Max vagy a red bull korrektsegbol mondjuk csak otodiknek er be vagy feladja mert a legfobb rivalis kiesett?
Mivel Ham. drukker vagy így felesleges bármit mondani de hosszú évek alatt amit neki-nekik lehetett azt senki másnak,már csak ezért is utálják őket sokan.
Ott a pont!Mindig voltak kedvezményezettek,de ez már undorító!!

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”