Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.07.29., csüt. 12:54
revox írta:
2021.07.29., csüt. 12:33


serdülőben, télen, hétvégén terepfutás a szántóföldön, bakancsban :D :tutiok: hóba-sárba,mindegy :napsut:
de jó volt az. pedig kölyök létünkre vasárnap is 7kor kellett kelni. emléxem, volt,hogy már terepfutásról hazafele mentünk, a pap behívott a vasárnapi misére ;peace;
Nálunk az volt a kedvenc terepfutás, amikor arrafelé mentünk,ahol rengeteg csipkebogyó volt. Az volt a frissótőpont :D Kellett is, mert az rendszerint az ártérnél volt,ahol az edző azt szerette, ha nem a gát tetején futunk, hanem sréhen fel-le ;peace;
Mindig azt mondták, a brazil focisták azért jók, mert sokat játszanak a tengerparti homokban, mi meg azért leszünk jók, mert sokat futunk a szántásban :fekverohog: (mindez atlétika alapozáson :D )
nagy duma :fekverohog:
de abban azért van valami,hogy a terepfutás jobban erősít. olyasmi az,mint az úszókat pólóban úszatni edzésen
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2021.07.29., csüt. 12:33


serdülőben, télen, hétvégén terepfutás a szántóföldön, bakancsban :D :tutiok: hóba-sárba,mindegy :napsut:
de jó volt az. pedig kölyök létünkre vasárnap is 7kor kellett kelni. emléxem, volt,hogy már terepfutásról hazafele mentünk, a pap behívott a vasárnapi misére ;peace;
Nálunk az volt a kedvenc terepfutás, amikor arrafelé mentünk,ahol rengeteg csipkebogyó volt. Az volt a frissótőpont :D Kellett is, mert az rendszerint az ártérnél volt,ahol az edző azt szerette, ha nem a gát tetején futunk, hanem sréhen fel-le ;peace;
Mindig azt mondták, a brazil focisták azért jók, mert sokat játszanak a tengerparti homokban, mi meg azért leszünk jók, mert sokat futunk a szántásban :fekverohog: (mindez atlétika alapozáson :D )

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: st81 »

És jövő héten a Brigetio Dunaalmáson? ;)
[/quote]

Sajnos arra nem készültem fel, így kimarad.
Az esküvői előkészületek elviszik a délutánok, esték jó részét.
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.07.29., csüt. 12:28
Kölyök koromban atlétika és foci volt a fő csapásirány. Focin nem is kellett alapoznom, mert az atlétikán elég komolyan ment. Rengeteg kinti futás volt, főleg a Berettyó árterében és szántóföldeken. Emellett Bükkbe,Mátrába jártunk edző táborozni. Élmény volt a majdnem térdig érő hóban 45p foci ;peace;
Felnőtt koromban jégkorong. Ott egész nyáron fociztunk és görhokiztunk, majd jött a szezon. Nem volt kimondott alapozás, egész évben volt meló, csak télen sok technikai edzéssel kiegészítve.
serdülőben, télen, hétvégén terepfutás a szántóföldön, bakancsban :D :tutiok: hóba-sárba,mindegy :napsut:
de jó volt az. pedig kölyök létünkre vasárnap is 7kor kellett kelni. emléxem, volt,hogy már terepfutásról hazafele mentünk, a pap behívott a vasárnapi misére ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Kölyök koromban atlétika és foci volt a fő csapásirány. Focin nem is kellett alapoznom, mert az atlétikán elég komolyan ment. Rengeteg kinti futás volt, főleg a Berettyó árterében és szántóföldeken. Emellett Bükkbe,Mátrába jártunk edző táborozni. Élmény volt a majdnem térdig érő hóban 45p foci ;peace;
Felnőtt koromban jégkorong. Ott egész nyáron fociztunk és görhokiztunk, majd jött a szezon. Nem volt kimondott alapozás, egész évben volt meló, csak télen sok technikai edzéssel kiegészítve.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.07.29., csüt. 12:09
revox írta:
2021.07.29., csüt. 12:01
2015 január. nálam a hétköznap át volt variálva, nem jártam kondiba,futni meg a bokám miatt nem tudok.

edzesterv_2015_01.jpg
Futni én sem tudok a térdszalagjaim miatt. De ebben a januárban alig van bringázás. Sok futás és kondi.
na,itten hozzá az itiner :rolleyes: xal a focista se csak a labdát rúgja :smile53:

A futások, a biciklizések egyenletes tempóban, nem rohanás, 130-140 körüli pulzus!!!!!!!!!!! A kondinál rakjál össze láb, has, hát és karizom gyakorlatokat és szériában csináld meg ( láb-has-kar-hát X 3-4). Természetesen csinálhatod a futást az erdőben is és közben megállva csinálsz gyakorlatokat. A gyerekekkel hétfőn vagyok a DEAC pályán 17 órakor, akkor is jöhetsz, főleg ha kérdésed van. A biciklizések 10 órától menjenek a szokott helyről, az eltéréseket írjátok fel a honlapon, faceen. Persze idő függő. Ha ramaty, hideg idő van, akkor legyen egy hosszabb futás 1,5 óra, vagy terepbiciklizés. A gyerekekkel szombatonként a temető 3 bejáratnál fogunk találkozni 10 órakor és bicózunk, vagy futunk terepen pallag fele. A görgőzés fontos! (ha spinning lesz, szólok)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.07.29., csüt. 12:09
revox írta:
2021.07.29., csüt. 12:01
2015 január. nálam a hétköznap át volt variálva, nem jártam kondiba,futni meg a bokám miatt nem tudok.

edzesterv_2015_01.jpg
Futni én sem tudok a térdszalagjaim miatt. De ebben a januárban alig van bringázás. Sok futás és kondi.
bringa hétvégén van,ami "kötelező". a hétköznap fakultatív,csak csinálj valamit, ill szerdán kell görgőzni, persze,ha nem tudsz kimenni. Én ha tehettem, szerdán is kint tekertem.
Mivel ez alapozás, a kondipark az erősítéshez van(de engem ez nem mozgatott meg,meg amúgy is felül több volt,mint kellene,így minek erősítsek még kondiban :D ), a futás meg a tüdőnek, kardionak ugyanúgy jót tesz. Mi pl serdülőben télen csak futhattunk, ki nem engedtek bicajjal. a gyerekek nálunk is télen hétköznap görgő, hétvégén monti az erdőben, montin azért nem fáznak ki. de ennyi elég is. hidd el, a szombati 4 óra tekerés után nem akartál mást,csak vízszintbe kerülni és enni :D aztán vasárnap kezdődött elölről, csak picit rövidebb volt a táv... mondjuk 140, vasárnap 120... kint meg jó idő volt :D de nem is kell ettől több biciklizés. elfáradsz szezon közepére. alapozásnál egész évben kell gondolkodni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2021.07.29., csüt. 12:01
2015 január. nálam a hétköznap át volt variálva, nem jártam kondiba,futni meg a bokám miatt nem tudok.

edzesterv_2015_01.jpg
Futni én sem tudok a térdszalagjaim miatt. De ebben a januárban alig van bringázás. Sok futás és kondi.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

2015 január. nálam a hétköznap át volt variálva, nem jártam kondiba,futni meg a bokám miatt nem tudok.
edzesterv_2015_01.jpg
edzesterv_2015_01.jpg (70.17 KiB) Megtekintve 1039 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

kargidje írta:
2021.07.29., csüt. 11:21


MTB: mondjuk egy szétázott, széttúrt, majd megszáradt 15%-os emelkedőn nem biztos, hogy mérvadó a watt értéked.
Ó.úton egyértelmű, ott nem lesznek traktornyomok, barázdák, vízmosások keresztben, hosszában.
Na jó, MTB. Ez most majdnem olyan, mintha a F1-t hasonlítanánk pl a rally-cross-hoz. Mindkettő autóverseny. De igazad van, ott nagyjából semmire nem mennék a wattjaimmal :smile32:
Természetesen arra gondoltam, ha síkon megyek 250wattal és a pulzusom 145, akkor ha Dobogókőre megyek fel a műúton 250wattal, ott is kb ennyi lesz.
Amúgy persze Revinek is igaza van, régen senki nem ment ilyenekkel, mégis milyen jók voltak (sőt a versenyek jobbak,főleg rádiózás nélkül ;)). De aki ma kezdi ezt az egészet,annak nagy segítség.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2021.07.29., csüt. 10:52
revox írta:
2021.07.29., csüt. 09:47
avl2 írta:
2021.07.29., csüt. 09:40


oszt a topicban hany leendö versenyzö van és hány, aki nem oda készül ? kéretik a széles közönséget is figyelembe venni

...persze: ki tudja !!! :smile29:
egynek szól és tudja jól :D akit mindig baxlatok a Z2-es pihanőnapokkal :D :kapdelm:
Tulajdonképpen azért vannak berakva a Z2 napok, hogy fejlesszük az alap állóképességet is. Én mondtam az edzőnek,hogy elengedem ezt az évet, akár végig is alapozhatjuk. De úgy gondolta, hogy a téli munkám se menjen kárba, kicsit öszvér módon, alapozok is és fejlesztek is. Majd ettől a téltől mehet "hagyományosan" a felkészülés. Vagyis szezon közben nem lesz ennyi Z2.
A z2-nek télen van értelme, sőt,ott az dominál,de néha be lehet/kell iktatni kardiot. Ha télen is keményet nyom a dolgozó, nyár közepére elfogy a power és azért van még sok verseny októberig. aztán nálunk pl a november volt a rekreációs időszak, ott lényegében egy hónapig szinte tilos volt bicajra ülni. nyilván nem nyakaztak le egy kis karikázásért, de nem nézték jó szemmel,ha edzeni kezdtél, mert a versenyidényt ki kell pihenni, regenerálódni kell fizikailag és mentálisan is. aztán a december már a következő idényről szól. (ez persze a mi világunk. a pro tour télen is tolja,de nekik ennyi dolguk van, ez a szakmájuk, de azért ők is finomabban mennek télen)
ha megnézed azt az esdzéstervet kicsit jobban, látszik a hónap elején a rengeteg sprint és rövid résztáv, a téli statikus menését felgyorsítani. aztán a hajdú kupa után beindulnak a nagyobb résztávozások(kövi verseny balmaz gp, időfutam), de még oda van írva, hogy a 10 kilist csak 40-42-vel. Az sajna nem azért van,mert lassabban akarunk, hanem ellenkezőleg, van pár barom,aki már áprilisban 50-el akart résztávozni. lehet, csak akkor júliusban megint viszlát van :D de május közepe környékére már szépen felgyorsultunk. ami még fontos, a görgő jó edzőtárs, de nem pótolja a kinti tekerést. mi kijártunk télen vagy 10-en rendszeresen. akik nem jártak ki, soha nem tudtak felzárkózni évközben, mindiig ott volt az a 2500-3000 km alapozás előnyünk. szerencsére, az edzéseket ez nem zavarta, mert aki nem alapozott rendesen, az legfeljebb az ötödik résztáv után csak hátul lobogott, de mi nem mentünk azért lassabban, hogy a télen lustálkodók is tudjanak 10szer beforogni. Az én receptem télen szombat vasárnap kinti tekerés 100-150 km statikus volt, szerdán kinti körözés, 1 kilis menésekkel, vagy xar idő esetén spinningen másfél óra kardio. kedd csütt jobb, de arra nem volt mindig időm.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: kargidje »

AAttila írta:
2021.07.28., szer. 21:44
kargidje írta:
2021.07.28., szer. 21:21
AAttila írta:
2021.07.28., szer. 20:49
6x10p 250w a pulzusom nincs 150
Majd a 15-20% emelkedőn megjön a 180-190, főleg terepen. :smile53:
De pont ez a lényege a watt alapú edzésnek. Tudom, ha 15% emelkedőre megyek 250 wattal 10 percig, akkor is ennyi a pulzusom. A sebességem természetesen nem, az jóval kevesebb. De nem fog elszállni a pulzusom , mert tudom, hogy nagyjából mekkora wattal hány percig tudok menni. Ez öl ki sok mindent a mai versenyzésből, mert mindenki (legtöbben) az óráikat nézik és az alapján látják, mennyit mehetnek még. Nem érzés alapján mennek, mint a "régiek". Persze azokban az időkben élvezetesebb is volt egy verseny. :smile32:
MTB: mondjuk egy szétázott, széttúrt, majd megszáradt 15%-os emelkedőn nem biztos, hogy mérvadó a watt értéked.
Ó.úton egyértelmű, ott nem lesznek traktornyomok, barázdák, vízmosások keresztben, hosszában. 36_1_5.gif

Csak így tovább! :smile32:
Lassan én is nekiállok újra edzeni, már hiányoznak a maratonok. :rolleyes:

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

st81 írta:
2021.07.29., csüt. 10:54
Kivan a két kerekem... vagyis lett két kerekem, :smile52:
Fulcrum racing 3-at kapott a Wilierem.

Hezitáltam azon, hogy csak jövőre veszem meg, de tartok tőle, ez is drágább lesz 2022-ben (mint sok más dolog).
Indulhat a gumivadászat gondolkodik.gif
IMG_20210729_092850.jpg
:smile32:

És jövő héten a Brigetio Dunaalmáson? ;)

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: st81 »

Kivan a két kerekem... vagyis lett két kerekem, :smile52:
Fulcrum racing 3-at kapott a Wilierem.

Hezitáltam azon, hogy csak jövőre veszem meg, de tartok tőle, ez is drágább lesz 2022-ben (mint sok más dolog).
Indulhat a gumivadászat gondolkodik.gif
IMG_20210729_092850.jpg
IMG_20210729_092850.jpg (1.4 MiB) Megtekintve 1030 alkalommal
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2021.07.29., csüt. 09:47
avl2 írta:
2021.07.29., csüt. 09:40
revox írta:
2021.07.29., csüt. 09:31
ami még érdekes és fontos lehet a leendő versenyzőknek...
oszt a topicban hany leendö versenyzö van és hány, aki nem oda készül ? kéretik a széles közönséget is figyelembe venni

...persze: ki tudja !!! :smile29:
egynek szól és tudja jól :D akit mindig baxlatok a Z2-es pihanőnapokkal :D :kapdelm:
Tulajdonképpen azért vannak berakva a Z2 napok, hogy fejlesszük az alap állóképességet is. Én mondtam az edzőnek,hogy elengedem ezt az évet, akár végig is alapozhatjuk. De úgy gondolta, hogy a téli munkám se menjen kárba, kicsit öszvér módon, alapozok is és fejlesztek is. Majd ettől a téltől mehet "hagyományosan" a felkészülés. Vagyis szezon közben nem lesz ennyi Z2.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2021.07.29., csüt. 09:40
revox írta:
2021.07.29., csüt. 09:31
ami még érdekes és fontos lehet a leendő versenyzőknek...
oszt a topicban hany leendö versenyzö van és hány, aki nem oda készül ? kéretik a széles közönséget is figyelembe venni

...persze: ki tudja !!! :smile29:
egynek szól és tudja jól :D akit mindig baxlatok a Z2-es pihanőnapokkal :D :kapdelm:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2021.07.29., csüt. 09:34
revox írta:
2021.07.29., csüt. 09:24
...itt hányszor van zóna megadva? A feladatot meg kell oldani, a hozzád optimalizált módon ...
a lényeges különbség: versenyre keszülök vs. nem azok / öreg félig trotty / csak ugy tekerök

és ez ugye lényeges es nem kicsi különbseg ;-)

F1 vs. autocross vs. utcai auto; hogy megrökönyödnenk, ha utcain 800 km utan szet kellene szedni a cuccot, meg F1-ben is egy 90 lovas motoról :D
hobbistára ez főleg vonatkozik, hogy "ahogy jobban esik". amikor már nagyon műszerezni kell, ott az eldugott utolsó 5 wattot kell előcsalogatni valahogy,ami még a rendszerben van és kell,hogy a kékesre 3 tizeddel hamarabb érj fel, érem múlhat rajta. Tévedés ne essék, a mi kölykeink is folyamatosan mérve vannak és elemezve, de a mezei műszereik mellett elég komoly szofverezéssel és rendszeres teljesítménydiagnosztikával,ahol az ekg is fel van tapacsolva, meg az isten tudja mik azok a bigyók... de ezt amatőr versenyzői és hobbiszinten nem kell túldimenzionálni. tekerni kell, ahogy jólesik.
de helyedben felfele nem erőltetném a pulzust, lazán, legfeljebb lefelébe oda-oda lehet lépni,akkor is lesz egy kis kardio, de ha megunod, csak gurulsz tovább, nincs ott a kényszer,hogy már 180bpm, de még fel kell érni a hegytetőre :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

revox írta:
2021.07.29., csüt. 09:31
ami még érdekes és fontos lehet a leendő versenyzőknek...
oszt a topicban hany leendö versenyzö van és hány, aki nem oda készül ? kéretik a széles közönséget is figyelembe venni

...persze: ki tudja !!! :smile29:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

revox írta:
2021.07.29., csüt. 09:24
...itt hányszor van zóna megadva? A feladatot meg kell oldani, a hozzád optimalizált módon ...
a lényeges különbség: versenyre keszülök vs. nem azok / öreg félig trotty / csak ugy tekerök

és ez ugye lényeges es nem kicsi különbseg ;-)

F1 vs. autocross vs. utcai auto; hogy megrökönyödnenk, ha utcain 800 km utan szet kellene szedni a cuccot, meg F1-ben is egy 90 lovas motoról :D

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

ami még érdekes és fontos lehet a leendő versenyzőknek, itt is van heti 5 edzés, de nincs zóna2. mind nyél. a szerda lazának tűnik, de ott 39/17-el van megadva,hogy tolni kell 30 fölött, vagyis forogsz,mint a motolla, az is fingatós nap. fingatós napok közé nincs értelme lazát betenni,mert amit gyorsulsz a fingatós napokon, a laza nap ellustítja. akkor inkább nézni kell tévét és nem csinálni semmit, regenerálódni, de laza napot tartani nem szabad rendszeresen, mert akkor az izmok gyorsulank,lassulnak. gyorlsunak,lassulnak, oszt topognak egy helyben
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12187
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2021.07.29., csüt. 07:50
AAttila írta:
2021.07.28., szer. 21:44
…pont ez a lényege a watt alapú edzésnek. Tudom, ha 15% emelkedőre megyek 250 wattal 10 percig, akkor is ennyi a pulzusom. A sebességem természetesen nem, az jóval kevesebb. De nem fog elszállni a pulzusom
…Nem érzés alapján mennek…
Abszolut!
Multkor irtam: siman felmentem Dobogókőre 140 alatti pulzussal (sőt: lazább, kevésbé fárasztó, “akármeddig” megyek ilyen pulzussal) …de a tempó az - nálam + ilyen pulzussal + nekem - igen alacsony

Magasabb pulzussal fárasztóbb ill. ha nem direkt alacsony pulzussal megyek, hanem érzésre, akkor érdemben magasabb pulzussal megyek, mennék. …viszont ebben csalókaság simán lehet.
15-20 éve is az volt a duma (pl. Konopka dr.), hogy a többség túl magas pulzussal megy - persze él a kérdés: mihez képest “túl” magas ?

ill. az én kérdésem: a már leírt célokhoz hogyan érdemes menni ? Mi alapján lehet ezt megválaszolni ?
(sosem éreztem pulzusproblémát, 178 bpm tajan sem - 54 év, 1.86m, 72kg, nyugalmi kb. 64 bpm)

Egyszerűen azért érdekel, kérdezem, mert a ráfordított időt a célnak minél jobban szeretném felhasználni.
Ahogy Attila fogalmazta: “ Ha már 1,5 órát elveszünk a családtól, akkor annak legyen értelme.”
itt hányszor van zóna megadva? A feladatot meg kell oldani, a hozzád optimalizált módon ;peace; (2015. április. télibicajról leszálva, ellustul izmok felgyorsítása. szerda opcionális, felnőtt sornak készült, én nem csináltam, már fontosabb a regeneráció a koromban) :rolleyes:
edzesterv_2015_04.jpg
edzesterv_2015_04.jpg (183.83 KiB) Megtekintve 1050 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

avl2 írta:
2021.07.29., csüt. 07:55


Igen, szomorú, mikor - talán nem lényegtelen kérdésben - ilyen kiüresített, ugyan min alapuló “hölgyi” válasz van.

Másik beidézett részhez: biztos, hogy időben érezni lehet(ne) ? azt gondolom, hogy nem, nem biztos; “későn” érezni meg nem olyan jó.
Igen, biztos. Ha olyan jellegű problémáról van szó, amit az ergometria képes előidézni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

asebestyen írta:
2021.07.28., szer. 22:06
pärt írta:
2021.07.28., szer. 21:42
…. A hölgy megnyugtatott, hogy ha idáig nem jelentkezett, akkor biztos nem lenne baj nagyobb terhelésen sem. Ami az én laikus megközelítésemben kiüresíti a "terheléses EKG" fogalmát.

Éreznéd sportolás közben, ha gond lenne... :smile32:
Igen, szomorú, mikor - talán nem lényegtelen kérdésben - ilyen kiüresített, ugyan min alapuló “hölgyi” válasz van.

Másik beidézett részhez: biztos, hogy időben érezni lehet(ne) ? azt gondolom, hogy nem, nem biztos; “későn” érezni meg nem olyan jó.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

AAttila írta:
2021.07.28., szer. 21:44
…pont ez a lényege a watt alapú edzésnek. Tudom, ha 15% emelkedőre megyek 250 wattal 10 percig, akkor is ennyi a pulzusom. A sebességem természetesen nem, az jóval kevesebb. De nem fog elszállni a pulzusom
…Nem érzés alapján mennek…
Abszolut!
Multkor irtam: siman felmentem Dobogókőre 140 alatti pulzussal (sőt: lazább, kevésbé fárasztó, “akármeddig” megyek ilyen pulzussal) …de a tempó az - nálam + ilyen pulzussal + nekem - igen alacsony

Magasabb pulzussal fárasztóbb ill. ha nem direkt alacsony pulzussal megyek, hanem érzésre, akkor érdemben magasabb pulzussal megyek, mennék. …viszont ebben csalókaság simán lehet.
15-20 éve is az volt a duma (pl. Konopka dr.), hogy a többség túl magas pulzussal megy - persze él a kérdés: mihez képest “túl” magas ?

ill. az én kérdésem: a már leírt célokhoz hogyan érdemes menni ? Mi alapján lehet ezt megválaszolni ?
(sosem éreztem pulzusproblémát, 178 bpm tajan sem - 54 év, 1.86m, 72kg, nyugalmi kb. 64 bpm)

Egyszerűen azért érdekel, kérdezem, mert a ráfordított időt a célnak minél jobban szeretném felhasználni.
Ahogy Attila fogalmazta: “ Ha már 1,5 órát elveszünk a családtól, akkor annak legyen értelme.”

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

pärt írta:
2021.07.29., csüt. 00:26
...és percesítve akarod kiélvezni a szenvedés minden pillanatát. :D
Percesítve és látva,hogy még mennyire fog fájni ezután :D

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”