Figyelem: a szabályzat 2021.10.01.-ei hatállyal módosult a 6.2.1-es eredetiségre vonatkozó kiegészítéssel. Kérjük mindenki figyelmesen olvassa el és ennek értelmében hirdessen.
A 6.8.3.1 - es pont alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat továbbra is törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Off

Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 300

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Én le sem mertem írni, hogy a tájékozatlanság mekkora félrevezetést okoz. Olyanok is lobogtatnak sárga-kék zászlót, aki eddig azt sem tudta, hogy létezik iyen ország. Álszent, és undorító.
Nekem a szitokszó inkább a másik fél.

MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 467

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Alex_Aston írta:
2022.05.11., szer. 23:41
Bár az orosz szó mostanában szitok szó, én mégis egy orosz filmet ajánlok, aki esetleg még nem látta (én is most néztem csak meg).

Brother
https://www.imdb.com/title/tt0118767/

Kiváló alkotás, és egy kis szelet történelem a 90-es évek Oroszországából. A főszereplő keményebb, mint Chuck Norris és John Wick együttvéve. Mégis marad a realisztikus megvalósítás talaján az egész film, amennyire lehet. Kiváló operatőri és színészi munkák, nem bonyolult sztori, de nagyon jó az egész megvalósítás, a sötét és mocskos városi környezet (meg emberek). Az egész hangulat megfogja az embert.
Miért lenne az orosz szó szitok szó? A szokásos jól bevált általánosítás miatt , ami a propagandaműsor része? De ha már háború akkor ezt a rövid anyagot szerintem érdemes meghallgatni. Nem a mostani helyzetről van szó benne. Helyretesz egy-két rosszul rögzült tévedést.

youtu.be/eMMsCuCu9iY

márnempipás
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Re: ProAc D18 mahagóni álló hangfalpár eladó

Hozzászólás Szerző: márnempipás »

Egy jó ProAc-ért meg kell küzdeni ;)

Én nemrégiben még árultam a D'two dobozaimat, minden érdeklődő ezt a hangfalat hozta nekem példaként, hogy ez mennyivel olcsóbb mint az én monitorom. Mindenkinek azt ajánlottam, hogy akkor vegye meg ezt.

Meg kell érteni, hogy a ProAc dobozok drágák, és ritkán van belőlük eladó. Akinek van, nehezen válik meg tőle, mint ahogy én is tettem, inkább megtartottam végül.

Azt mondjuk nem értem, hogy ha Ausztriában él a tulajdonos, miért nem az európai piacon árulja, ott már rég elvitték volna magasabb áron is.

(Csak csendben mondom, hogy ha valaki tőlem útiköltséget kérne azért, hogy megnézhesse a dobozomat, meg sem mutatnám neki :rolleyes: )

merida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 61

Hozzászólás Szerző: merida »

Ottokár a vaddisznó. :D

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Sajnos a hangfelvételből semmi se hallatszik, sebaj. Jó pár hónapja - keserves megbeszélés után - adtam egy ajálatot, ami jóval kedvezőbb volt mint amennyi a mostani. Voltaképpen a benzinpénzzel szerettem volna csökkenteni az árat, ha már megannyi komplikált feltételt figyelembe veszek. Nem jött össze. Azonban újrakezdhetjük. A hangfalat a mostani 570e-ért megvenném a következő feltételekkel. 1. A hangfalak legyenek egy olyan helységben ahol van konnektor. 2. Hangfalak legyenek kicsomagolva. 3. Nem kell bekötni semmilyen rendszerbe, én viszek erősítőt és zene forrást, és kábeleket. 4. A hangfalak állapota, és az egyéb körülmények feleljenek meg az eredeti hirdetésben feltüntetetteknek. 5. A fórum moderátorai közül egy önként jelentkező tartson velem (tisztelettel felkérem) ellenőrizni, hogy minden a megbeszéltek szerint zajlik-e. 6. Ha a moderátor azt mondja hogy rendben van, a hangfalat alku nélkül megveszem. 7. Ha az adásvétel nincs rendben az üzemanyagköltséget az eladó számomra kifizeti: legyen 10 000 Ft . 8. Az egyeztetések nem privátban hanem itt a nyílt felszínen történjenek. Végül. Abszolút megértem, hogy a tulajdonos Ausztriában rengeteget dolgozik, azt is, hogy nem tudja biztosítani a rendszerben kipróbálást, de egy normális adásvételnek vannak feltételei! Ez az eddigi történet, ProAc tulajdonosként mondom, nem méltó a márkához.
Sony-STS770ES, NAD 5120, Philips CD304, Rotel RCD 855 futómű (Sabo Audio mod), Nakamichi Cassette Deck 2, Nakamichi 480, Auralic Aries femto - DIY AN5 csöves DAC AD1865N-K chip - Luxman C-02/M-02, Luxman 1500, DPA 300B SE - ProAc Response D15, Celestion 700,

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2322

Re: Off

Hozzászólás Szerző: trane »

Vinkler írta:
2022.05.01., vas. 08:50
Tehát nem minden esetben kell nagybetűvel írni. Ennyi.
Egyébkent meg egy off is off, nekem munkám van vele. Ráadásul te írtad, hogy egyszer már jelezted, tehát minimum ez volt a második alkalom. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=2b-CMtKhTl0 ;)

ill. nem kaptam választ a kérdésemre :rolleyes:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

trane
V.I.P.
V.I.P.

Vinkler írta:
2022.05.01., vas. 08:50
Tehát nem minden esetben kell nagybetűvel írni. Ennyi.
Egyébkent meg egy off is off, nekem munkám van vele. Ráadásul te írtad, hogy egyszer már jelezted, tehát minimum ez volt a második alkalom. ;)
renCerhibából 2x leborulok.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trane 2022.05.01., vas. 09:08-kor.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 5173

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tehát nem minden esetben kell nagybetűvel írni. Ennyi. Ha idézel, akkor idézz pontosan. Nem azt írtam, hogy “szét offolod”, csak azt, hogy ne off-old. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Zantman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 3

Re: Wireworld Stratus 7 tápkábel 1,5m

Hozzászólás Szerző: Zantman »

Üdv,

küldtem PÜ-t.

Zantman
bigpocok írta:
2022.05.01., vas. 08:27
Sziasztok!
Eladó a címben szereplő gyári szerelésű tápkábel kiváló, újszerű állapotban.
Másfél méteres hosszúságban.
Gyári dobozában.
Bolti ár:46eft
Ár:25eft
Budapest XI.kerület
Posta mehet

trane
V.I.P.
V.I.P.

Re: Általában a hifiről

Vinkler írta:
2022.04.30., szomb. 20:04
trane írta:
2022.04.30., szomb. 19:48
Alex_Aston írta:
2022.04.30., szomb. 17:46
Így támad a nap...
Alex, mivel következetesen kisbetűvel írod (pedig már pár napja finoman jeleztem), a Nap, mint égitest neve nagy 'N'-nel írandó leborulok.gif
Kérlek ne off-old a témát nyelvtannáciskodassal, főleg úgy, hogy nem állja meg a helyét az, ami állítasz. ;)
1., szvsz nem "off-foltam szét" :ohnoohnoohno: , csak megjegyeztem leborulok.gif

2., "184.A csillagok, csillagképek, bolygók, holdak stb. nevében minden szót nagybetűvel kezdünk, például: Fiastyúk, Ikrek, Orion, Tejút, Merkúr, Plútó, Vénusz; Bereniké Haja, Dél Keresztje, Nagy Medve. Az -i (-beli) képzős alakokat a következőképpen írjuk: vénuszi, holdbeli; Nagy Medve-beli.

Ha a föld, a hold és a nap szót tulajdonnévként használjuk, nagybetűvel kezdjük, például: a Hold távolsága a Földtől. A mindennapi írásgyakorlatban azonban az ilyen tulajdonnévi szándékú szóhasználat felesleges, tehát például: föld körüli utazás, a hold szépen világít, a nap sugarai." :yingyang:

3., ez itt megengedett? :rolleyes: > "nyelvtannáciskodassal" gondolkodik.gif

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 5173

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2022.04.30., szomb. 19:48
Alex_Aston írta:
Így támad a nap...
Alex, mivel következetesen kisbetűvel írod (pedig már pár napja finoman jeleztem), a Nap, mint égitest neve nagy 'N'-nel írandó leborulok.gif
Kérlek ne off-old a témát nyelvtannáciskodassal, főleg úgy, hogy nem állja meg a helyét az, ami állítasz. ;)
Apple / Linn / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

trane
V.I.P.
V.I.P.

Alex_Aston írta:
Így támad a nap...

primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 66

Re: Neotech NEI-1002 rca

Hozzászólás Szerző: primaluna »

HunLaca96 írta:
2022.04.23., szomb. 20:42
Primaluna. Te csak vegyél magadnak 30 ért ugyanilyet. Jó keresgélést.
Hunlaca96,fú de hisztis vagy!

HunLaca96
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 18

Hozzászólás Szerző: HunLaca96 »

Primaluna. Te csak vegyél magadnak 30 ért ugyanilyet. Jó keresgélést.
Rotel-RB980BX,Rotel-RC980BX,MB Quart 450,T+A Stratos P20,Dynaudio Audience10,M2Tech HifaceTwo,Furutech Fx Alpha Ag,Furutech Micro-2T,VDH Digi-Coupler,VDH The First,Neotech NEVD2001,Neotech KCS-XLR, Neotech NEI-1002,Neotech NA-12162,RealCable,Heed Dactilus,SR Blue,Padis,Furutech,Taga PF500.

primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 66

Hozzászólás Szerző: primaluna »

HunLaca96 írta:
2022.04.22., pén. 12:59
Nem is értem miért nem kelt még el. Ilyen hangú kábelt kerestem mindvégig. Mindenhol megállja a helyét, CD hez, elő-végfok közé, Dac előtt és után, ahova akarod. Az enyém természetesen nem eladó, nem véletlenül. Üdv. Laci. 😀
volt ilyen kábelem nekem is, egész jó egyébként.
többek szerint kicsit sok a mélytartománya.
annak idején, kb 6-7 éve 30 ezerért mentek el, hogy válaszoljak a kérdésedre.

tapaizo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 21

Re: Crown PSA-2

Hozzászólás Szerző: tapaizo »

Magyar=Ékezetes írásmód!
Legalább ebben tartsuk már tiszteletben a Magyarságunkat!

És most nyugodtan jöhet rám minden savazás..., ugyanis az nem engem fog minősíteni.

vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1099

Re: McIntosh MA9000 high-end 2 csatornás integrált erősítő eladó

Hozzászólás Szerző: vazze »

classic írta:
2022.04.18., hétf. 22:16
6.8.1. Amíg a Téma aktív, addig a Téma nyitója köteles a Privát üzeneteit figyelni, mivel a Témában tilos az érdemi információkat nélkülöző Hozzászólások írása.

14 nap de privát üzenetre és e-mail re semmi!!!

Nekem a nap végére kivágtátok a nagy értékű hirdetésemet!!!, amit valaki az eredetiséget megkérdőjelező bejelentésére és moderátori felszólításra aznap este kiegészíteni cáfolni szerettem volna, közben meg sejtem ki volt az és ő árul azóta is kétes eredetűt!!! Továbbá új terméket felhasználó nem árulhat, mindig megjelenik egy vagy több és van kétes már kitárgyalt gagyi kábel is az oldalon egyebek!!! Ezek nem zavarnak senkit???

Kettős mérce az oldalon!!!

Az gondolom eszedbe sem jut , hogy talán neki is bekínáltál egy öreg dvd-játszót meg még pár dolgot a “termékeid” közül amik talán nem mozgatják meg a fantáziáját?
Esetleg olyan arrogáns és lekezelő stílusban írtál neki ami nemhogy nem elfogadható , hanem egyenesen sértő ?
Mert erre is volt már példa ugyebár…. gondolkodik.gif

classic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 44

Re: McIntosh MA9000 high-end 2 csatornás integrált erősítő eladó

Hozzászólás Szerző: classic »

6.8.1. Amíg a Téma aktív, addig a Téma nyitója köteles a Privát üzeneteit figyelni, mivel a Témában tilos az érdemi információkat nélkülöző Hozzászólások írása.

14 nap de privát üzenetre és e-mail re semmi!!!

Nekem a nap végére kivágtátok a nagy értékű hirdetésemet!!!, amit valaki az eredetiséget megkérdőjelező bejelentésére és moderátori felszólításra aznap este kiegészíteni cáfolni szerettem volna, közben meg sejtem ki volt az és ő árul azóta is kétes eredetűt!!! Továbbá új terméket felhasználó nem árulhat, mindig megjelenik egy vagy több és van kétes már kitárgyalt gagyi kábel is az oldalon egyebek!!! Ezek nem zavarnak senkit???

Kettős mérce az oldalon!!!

Lanszelot
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 9

Re: Studer A80RC

Hozzászólás Szerző: Lanszelot »

Rock60 írta:
2022.04.18., hétf. 21:07
Most, hogy kielégíthettük olthatatlan kíváncsiságunkat a felvétel módjának megismerésére irányuló állhatatos törekvésünkkel, át kell bizony gondolnunk, hogy lesz - e még kedvünk valaha otthonunkban zenét hallgatni.
Nem is tudom... :nonononono:
Ja, de ! Nagyon is ! Valahogy csak kibírjuk... :fekverohog:
Kedves Rock60!

Az eladó helyében én lehet örülnék a felesleges hozzászólásaidnak, mert toppon tartod a témát. Másrészt amúgy kezd egy kicsit bosszantó is lenni, hogy nem vagy hajlandó tudomást venni a fórum azon szabályzatáról, hogy csak érdemi hozzászólást lehet egy-egy témához írni. Én személy szerint nem sok ilyet olvastam eddig itt Tőled. Természetesen most én is a szabályzattal ellentétesen írtam - így ez miatt nem kell reagálnod - és elnézést kell kérjek az Adminisztrátoroktól! Remélem ezzel elengeded ezt a topikot mivel az már kiderült, hogy vásárlási szándékod egyáltalán nincs! Neked azért bevallom és én is úgy gondolom, hogy valóban nagy élmény szalagról zenét hallgatni. Nekem is leesett az állam mikor először hallottam megfelelő környezetben. Ja és én is voltam már úgy egy sokkal jobb rendszert meghallgatva nem volt kedvem azonnal bekapcsolni a sajátomat. Természetesen nekem is van szalagos magnóm, és ezek miatt nagyon tudom ajánlani ezt a példányt is, hiszen csodálatos perceket tud szerezni amennyiben megfelelően ki van szolgálva.

Üdvözlettel!
Varga László

Rock60
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 41

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Most, hogy kielégíthettük olthatatlan kíváncsiságunkat a felvétel módjának megismerésére irányuló állhatatos törekvésünkkel, át kell bizony gondolnunk, hogy lesz - e még kedvünk valaha otthonunkban zenét hallgatni.
Nem is tudom... :nonononono:
Ja, de ! Nagyon is ! Valahogy csak kibírjuk... :fekverohog:

Zolee6969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: Zolee6969 »

Remélem a kérdésedet nem a cinizmus motiválta, hanem a tiszta kíváncsiság, a megismerésre való törekvés!
Én ezen a Studeren kemény pénzekért hivatalosan másolt, stúdiófelvételeket (1. copy) hallgattam.
Gauss Neuron Insane végfok,Hattor BIG előfok,3D Nano SIGNATURE V5-streamer,Audio Physic Codex hangszórók,Soulines Kubrick lemezjátszó,HANA ML hangszedő,JelcoTK950S hangkar,TEP RCA táp és karkábel,Hidiamond D8 hangszórókábel,TEP trafó, SONY CDPX77ES Swoboda CD,Finalizer Lite,Hydra Ceramic Natural LAN

57verses
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: 57verses »

Zolee6969 írta:
2022.04.17., vas. 22:13
Nem tudom, hogy van-e jobb hang az országban, mint amit erről a szallagosról hallottam Tamás rendszerében....????? Természetesség, tér, élmény, energia, jelenlét, légiesség. Ha meghallgatod, nem nagyon lesz kedved otthon zenét hallgatni, ez az ultra high end!
... és mit hallgattatok ?Ha szabad kérdeznem ...
LP felvételt,
koncertfelvételt,( saját vagy másolt )
studiófelvételt ( saját vagy másolt) ?
Köszi
leborulok.gif

Zolee6969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: Zolee6969 »

Nem tudom, hogy van-e jobb hang az országban, mint amit erről a szallagosról hallottam Tamás rendszerében....????? Természetesség, tér, élmény, energia, jelenlét, légiesség. Ha meghallgatod, nem nagyon lesz kedved otthon zenét hallgatni, ez az ultra high end!
Gauss Neuron Insane végfok,Hattor BIG előfok,3D Nano SIGNATURE V5-streamer,Audio Physic Codex hangszórók,Soulines Kubrick lemezjátszó,HANA ML hangszedő,JelcoTK950S hangkar,TEP RCA táp és karkábel,Hidiamond D8 hangszórókábel,TEP trafó, SONY CDPX77ES Swoboda CD,Finalizer Lite,Hydra Ceramic Natural LAN

Rock60
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 41

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Az igénytelenség terjed, mint a pestis.
Az már csak hab a tortán, ha valaki a saját lakóhelyét sem képes helyesen leírni.
Biztos a telefonon nincsenek olyan szavak. :nonononono:

robi20064
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1023

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Szerintem az 1500-as evekig kell visszamenni a tutiert. Hosszu, jol kiszamithato minosegi elet, szinte minden aspektusban. Csak igazi analog zenek es kilometer hosszu setak a fuvon. #nagyonregenannalismindenjobbvot

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”