Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mishow írta:
2021.08.01., vas. 14:12
Vinkler írta:
2021.08.01., vas. 13:13
Kár ezen rugózni
Ok, részemről végeztem a témával :smile53:
Köszi!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Vinkler írta:
2021.08.01., vas. 13:13
Kár ezen rugózni
Ok, részemről végeztem a témával :smile53:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2021.08.01., vas. 13:13
Kár ezen rugózni.

A fórum tulajdonosa konzekvens abban a tekintetben, hogy ingyenes a fórum és a hirdetések is.

Amíg a tárhely bírja nem fogjuk törölni a több éves hirdetéseket sem, de jókat derülni rajta lehet! ;peace; :smile29:
Mi(remélem kijelenthetem, így többes számban) nem azon "rugózunk", lobbizunk, hogy fizetős legyen az adás-vétel, mert szerintem ezt senki sem szeretné igazán. Hanem azon, hogy valahogy szabájozni kellene, a már szappanoperává fajult hírdetéseket(és talán hírdetőket), mert ezek már több szempontból is zavaróak, és nem csak nekünk, akik hangot is adunk ennek, hanem másoknak is.
Tehát a fizetőssé tétel, csak egy felvetés volt, mint lehetséges megoldás, de valószínű nem a legjobb megoldás.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

bitrograde írta:
2021.07.31., szomb. 23:43
.....
Azt hittem, a piac õnszabályozó.....
Valaki el akar itt adni valamit. Ha betartja a szabályokat, akkor érvényesül a piac szabályozó hatása.

De ezt páran itt ki tudják játszani. Akinek van egy valós baráti köre a forumon, azok majd dicsérik a portékáját, kölcsönösségi alapon. De ez még belefér.

Aztán vannak, akinek virtuális barátai vannak, több regisztrációval, nick- el, az már bezavar.

Aztán vannak a nagymúltú, pénzes cégek, akik beleverik a pénzükkel az üzenetet a piacba. Sok- sok pénzzel megtehetik (pl. A jéghideg Coca- cola az igazi. Pedig baromi egészségtelen ital. Aztán néha előfordul, hogy pl. egy élő sajtótájékoztatón egy világsztár félreteszi, felemel egy üveg ásványvizet, és azt mondja, ezt igyátok! De ez ritka.). Ahogy az is ritka, hogy kicsi manufaktúrák, egyszemélyes cégek versenyre tudjanak kelni a nagymúltú, neves gyártókkal, pedig a termékük simán megüti a szintet.

Én jártam úgy, hogy vittem magammal egy forumtárs által készített erősítőmet hangfalvásárláshoz. Amennyiért adta nekem, annak több mint a háromszorosáért árusított erősítőt kellett mellé rakni a bolt eladójának, hogy azt mondhassa, hogy az általa árult erősítő a jobb...

Persze, valamilyen szinten működik a piaci szabályozás, és lehet árulgatni cuccokat évekig, de sokszor kilóg a lóláb, vagy az egész ló:)))
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5703
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ANDS írta:
2021.08.01., vas. 13:31
mishow írta:
2021.08.01., vas. 10:55


Kieg: Volt szó többször róla, hogy legyen fizetős a hirdetés, de rengeteg adminisztrációs kötelezettséget vonna maga után, azért maradt az ingyenesség.
Pedig, ha fizetős lenne a hirdetési felület, a modik is kaphatnának egy kis pènzt.
Gondolod, hogy annyira szükségünk van rá - pláne ha eddig is ingyen csináltuk?
Arról van szó, hogy rengeteg adminisztrációval járna Béla cég oldaláról.Csak egy plusz embert kellene alkalmaznia ezért, hogy ezt kövesse és számlázzon, viszont nem hiszem, hogy a bevétel visszahozná a bérét. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

mishow írta:
2021.08.01., vas. 10:55


Kieg: Volt szó többször róla, hogy legyen fizetős a hirdetés, de rengeteg adminisztrációs kötelezettséget vonna maga után, azért maradt az ingyenesség.
Pedig, ha fizetős lenne a hirdetési felület, a modik is kaphatnának egy kis pènzt.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kár ezen rugózni.

A fórum tulajdonosa konzekvens abban a tekintetben, hogy ingyenes a fórum és a hirdetések is.

Amíg a tárhely bírja nem fogjuk törölni a több éves hirdetéseket sem, de jókat derülni rajta lehet! ;peace; :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

mishow írta:
2021.08.01., vas. 10:55
bitrograde írta:
2021.07.31., szomb. 23:43
Azt hittem, a piac õnszabályozó
A hirdetés itt ingyen van, tehát akkor beszélnénk önszabályozásról, ha valaki úgy hirdet végtelenítve, hogy közben megfizeti az árát. Így nem több, mint visszaélés egy kedvező és több, mint méltányos lehetőséggel.
EZ AZ, ami engem zavar.

Ps: A piac közben köszöni és működik, hisz ezek a cuccok nem kelnek el.

Kieg: Volt szó többször róla, hogy legyen fizetős a hirdetés, de rengeteg adminisztrációs kötelezettséget vonna maga után, azért maradt az ingyenesség.
A legtöbb hírdetésre szakosodott oldalon, pl ingatlan portálok, bizony van időkorlátja a feladott hírdetésnek.
Ha azt akarod, hogy ez az időlimit után is fent maradjon a hírdetésed, akkor már fizetned kell. Valami hasonló szisztéma itt is működhetne, szerintem.
Bár az is igaz, hogy ez megint rengeteg plusz feladatot róna a moderátorokra.
Nem egyszerű kérdés, de szerintem valamilyen szintű beavatkozás/változtatás szükséges lenne.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: mishow »

bitrograde írta:
2021.07.31., szomb. 23:43
Azt hittem, a piac õnszabályozó
A hirdetés itt ingyen van, tehát akkor beszélnénk önszabályozásról, ha valaki úgy hirdet végtelenítve, hogy közben megfizeti az árát. Így nem több, mint visszaélés egy kedvező és több, mint méltányos lehetőséggel.
EZ AZ, ami engem zavar.

Ps: A piac közben köszöni és működik, hisz ezek a cuccok nem kelnek el.

Kieg: Volt szó többször róla, hogy legyen fizetős a hirdetés, de rengeteg adminisztrációs kötelezettséget vonna maga után, azért maradt az ingyenesség.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Érdekes, hogy a hirdetéseket nem találják elég szórakoztatónak egyesek. Vagy zavar valakit, hogy más sokáig hirdet. Azt hittem, a piac õnszabályozó. Egyébként lehetne ezt szebben-jobban csinálni. Érdemes ránézni a headfire.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

mishow írta:
2021.07.29., csüt. 14:35
Teljesen más téma: az jutott eszembe, hogy nem kellene időhatárt szabni a hirdetéseknek?
Van pár hirdető, aki akár több éve tolja ugyanazokat a cuccokat, agyhalott árakon.
Persze nem kell a kutyának sem, de ez őket nem zavarja (őszintén, nem is értem ...) csak tolják az UP-okat.
Nem tudom, kinek mi erről a véleménye, de én simán húznék a jövőre nézve egy féléves határt, a most fennlévő befagyott cuccokat meg mindet törölném, ami egy éven túli. Ezzel menne a levesbe a sok ittfelejtett hirdetés is, oxt jónapot!
Feleslegesen telik a tárhely, és egy csomó bosszúság - lehet én vagyok túlérzékeny, de már lever a víz, amikor meglátom UP-olni a "legendákat" irreális aranyáron :smile51:


Szóljatok, ha szerintetek túlreagálom, de engem tényleg dühít!
Szerintem többen is vagyunk, akiket dühít, hogy a hirdető madárnak nézi az errejárókat. Amíg Béla manuálisan vezérelte a forumot, minden ilyen esetben beírta, hogy ez irreálisan sok lesz, itt nem fog menni.
Ezt a jogsit megkaphatnák a modik.

Most ott tartunk, hogy van pár hirdető, akik éveken át irreálisan magas áron várják a palimadarat.

És van a hirdetéseknek egy része, ami már fájdalmasan fantáziátlan szövegezés, unalmas, semmitmondó.
Néhol még arrogáns is...
Pl.: nem irok róla semmit, a neten rengeteg info található. Ugyan, vegye már a fáradságot, és tisztelje meg az itteni forumtársakat azzal,hogy leírja mégis mit árul. Legalább a specifikációt.
Vagy “aki ismeri, az tudja miről van szó”...
De miért nem irják le sokan, miért vegye meg bárki is, miért jó, miben jobb mint sok másik készülék. Ahelyett, hogy ecsetelnék, milyen a hangja, odaírják, hogy az ár fix, csere nem érdekel, aztán hetente olvasható, hogy up, up, up. Sok olyan hirdetés van, amit idegesítő olvasni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ANDS »

mishow írta:
2021.07.31., szomb. 08:12
kotel írta:
2021.07.30., pén. 13:55
Azt nem értem, hogy ha valaki 3 évig hirdet valamit, az másnak miért fáj. Annyira kevés hirdetés van, ami számomra érdekes lehet, elég kicsi így is a választék.
Azért, mert az “ingyenes” internet qurvára nincs ingyen, csak ezt mára valahogy megszoktuk és természetesnek vesszük. Pedig nem az.
Aki pedig valamit képes három évig hirdetni, az nem akarja eladni - akkor meg minek idegesít vele másokat?
Az is hamis duma, hogy azért tartja, mert nem akarja elkótyavetyélni: három év múlva ugyanaz a pénz már nem ugyanannyit ér, tehát nem nyert semmit a kitartott árral. A pénz akkor dolgozik, ha forog - de ennyire ne menjünk bele ….
Részemről annyi, hogy elmondtam, és örülök, hogy látom, milyen sokan megértették.
Akik meg nem, azok majd hirdethetnek pénzért máshol, ha Béla becsukja a fórumot, mint ahogy mostanában párszor rezgett már a léc.
Sokkal egyszerűbb lenne a hirdetéseket fizetőssé tenni.
Monjuk 3 hónap után havi x Ft, 6 hónap után havi 2x, 1 év után havi 3 x. Rögtön érdekelt lenne pár eladó a normális árazásban, ha 10 cuccot hirdet 3 évig...
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: mishow »

kotel írta:
2021.07.30., pén. 13:55
Azt nem értem, hogy ha valaki 3 évig hirdet valamit, az másnak miért fáj. Annyira kevés hirdetés van, ami számomra érdekes lehet, elég kicsi így is a választék.
Azért, mert az “ingyenes” internet qurvára nincs ingyen, csak ezt mára valahogy megszoktuk és természetesnek vesszük. Pedig nem az.
Aki pedig valamit képes három évig hirdetni, az nem akarja eladni - akkor meg minek idegesít vele másokat?
Az is hamis duma, hogy azért tartja, mert nem akarja elkótyavetyélni: három év múlva ugyanaz a pénz már nem ugyanannyit ér, tehát nem nyert semmit a kitartott árral. A pénz akkor dolgozik, ha forog - de ennyire ne menjünk bele ….
Részemről annyi, hogy elmondtam, és örülök, hogy látom, milyen sokan megértették.
Akik meg nem, azok majd hirdethetnek pénzért máshol, ha Béla becsukja a fórumot, mint ahogy mostanában párszor rezgett már a léc.

Online
Avatar
kotel
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.01.19., pén. 23:49
Értékelés: 98
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kotel »

kotel írta:
2021.07.30., pén. 13:55
Ha egy terméket, fél év után sem vesz meg senki, törlődne az új szabály értelmében.
De arra is lenne szabály, hogy a mozibarátaim ne hirdessék meg újra?
Mondjuk, ha van 10 mozibarátom, akkor ők még 6 évig hirdethetik összesen...

Nekem sem megy el minden fél év alatt. Viszont az sem lenne jó, ha lenne egy nyomás az eladón, hogy fél év alatt legyen az eladás. Ehhez nyilván mennie kellene lefelé az árban. Gondolom ár alá is bőven, hogy esetleg megvegye valaki, aki nem is akarta volna megvenni, de a végén annyira potom összeg lenne, hogy nem szabad otthagyni annyiért.

Ami meg tetszene,hogy nagy játékok, kivárások lennének. Mivel a potenciális vevő várná , hogy essen az ár.
Mondjuk ez nekem tetszene. :)

Azt nem értem, hogy ha valaki 3 évig hirdet valamit, az másnak miért fáj. Annyira kevés hirdetés van, ami számomra érdekes lehet, elég kicsi így is a választék.

Plusz 6 évhez, 12 mozibarát kell. Elszámoltam.

Online
Avatar
kotel
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2007.01.19., pén. 23:49
Értékelés: 98
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kotel »

Ha egy terméket, fél év után sem vesz meg senki, törlődne az új szabály értelmében.
De arra is lenne szabály, hogy a mozibarátaim ne hirdessék meg újra?
Mondjuk, ha van 10 mozibarátom, akkor ők még 6 évig hirdethetik összesen...

Nekem sem megy el minden fél év alatt. Viszont az sem lenne jó, ha lenne egy nyomás az eladón, hogy fél év alatt legyen az eladás. Ehhez nyilván mennie kellene lefelé az árban. Gondolom ár alá is bőven, hogy esetleg megvegye valaki, aki nem is akarta volna megvenni, de a végén annyira potom összeg lenne, hogy nem szabad otthagyni annyiért.

Ami meg tetszene,hogy nagy játékok, kivárások lennének. Mivel a potenciális vevő várná , hogy essen az ár.
Mondjuk ez nekem tetszene. :)

Azt nem értem, hogy ha valaki 3 évig hirdet valamit, az másnak miért fáj. Annyira kevés hirdetés van, ami számomra érdekes lehet, elég kicsi így is a választék.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szerintem vannak “tolerálható” különös, hosszú hirdetések, pl. nekemis volt :-))

2010 végén indult, 2018-ban zártam ! …én kérek elnézést :)))
persze benne több (talan 8) készülék, söt: a lezárása után 2 évvel is megkerestek olyan tunerért, amit akkor nem adtam el ! viewtopic.php?f=31&t=27161&hilit=hitachi&start=250

voltak ott is érdekességek, pl. Creek tuner egyik forumtarsnal mindig vett zavart, másiknak nagyon bevált és kellett; csak a Hitachi miatt regisztrált valaki stb.

persze ez is ertekelhető feleslegesen hosszunak stb. de talan lesz, aki maskepp latja.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tonee73 írta:
2021.07.29., csüt. 23:52
Már ne is haragudjatok de ki az aki számolgatja majd minden hirdetés minden upjánál, hogy most éppen már két heti up lenne csak a megengedett.Így is elég átnézni a topikokat, nemhogy még kalkulálgatni... 36_1_5.gif
A világban a szabályok többsége csak szúrópróba szerűen ellenőrzött, gondoljunk csak a gyorshajtásra vagy a számlaadási kötelezettségre. A fórummal szemben vannak jogi elvárások, pl. az illegális tartalom, gyűlöletbeszéd, stb. de ide vehetjük a google reklám elvárásait is. Ezeket sajnos folyamatában kell ellenőrizzétek/felügyeljétek tételesen. De egy up szabály csak belső megállapodás, nincs kényszer a tételes moderátori ellenőrzésre. Én simán ráereszteném a tagokat a feladatra, nézzék és jelentsék HA akarják vagy zavarja őket, aztán jelentés után kéne csak eljárni, figyelmeztetés, warning, pihi, akármi ahogy szoktátok...

De szeretném hangsúlyozni, hogy még véletlenül sem akarom megmondani, hogy mit csináljatok, vagy bármi plusz moderátori munkát kitalálni, csak leírtam az ötletem a témára! :napsut:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Szerintem a “rutinos” fórumozó úgyis átlapozza ezeket, mert nem érdekes számára, és már látta. Valóban kicsit feleslegesen bukkannak újra-újra elő, de többet vesztene a fórum közönsége azzal, ha eltűnnének a régi hirdetések. Plusz tényleg baromi nagy munka lenne a moderátoroknak.
Akinek pedig új a hirdetés, mert új a fórumon, eldöntheti, ha rendelkezik kellő kritikai gondolkodással, hogy érdekes lehet-e neki olyan cucc, amit már három éve hirdetnek, de senki nem ugrott rá eddig.
De persze ha ez (kritikai gondolkodás) jelen lenne a hirdetői oldalon, akkor felmerülne az is: kutyának nem kellett három éve, akkor vagy a termék nem jó, vagy az ár nem jó, vagy a piac nem jó.
Ennek a sokrétű összefüggésekben való gondolkodásnak az elsajátítása azért nem feltétlen egyszerűen tanítható…

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5703
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Deadpool írta:
2021.07.29., csüt. 23:26
ZolaBA írta:
2021.07.29., csüt. 22:06
Szerintem az up gyakoriságát kellene szabályozni, pl. első fél évben hetente, második fél évben 2 hetente, egy év után havonta kéne engedni az up-olást. A törlést nem tartom jó ötletnek, az előzmények kereshetősége nagy érték.
Ez eddig a leghumánusabb. ;)

Ha technikailag kivitelezhető, szerintem ez a legtarthatóbb. Semmi nem törlődik, de a nehezen eladható cuccot sem kell mindig nézegetni.
Mint Aszpirin is írta:pont, hogy technikailag nem kivitelezhető (mármint programozás ügyileg).
Már ne is haragudjatok de ki az aki számolgatja majd minden hirdetés minden upjánál, hogy most éppen már két heti up lenne csak a megengedett.Így is elég átnézni a topikokat, nemhogy még kalkulálgatni... 36_1_5.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

ZolaBA írta:
2021.07.29., csüt. 22:06
Szerintem az up gyakoriságát kellene szabályozni, pl. első fél évben hetente, második fél évben 2 hetente, egy év után havonta kéne engedni az up-olást. A törlést nem tartom jó ötletnek, az előzmények kereshetősége nagy érték.
Ez eddig a leghumánusabb. ;)

Ha technikailag kivitelezhető, szerintem ez a legtarthatóbb. Semmi nem törlődik, de a nehezen eladható cuccot sem kell mindig nézegetni.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ha valamit fél év alatt nem lehet eladni,az egy vagy több év alatt sem fog elmenni,tehát valami nem kerek vele,és ezt az eladónak is be kell látnia,tehát vagy próbálkozzon máshol,vagy tegye vonzóbbá a portékát,szerintem.
Én,és még sokan mások is rajtam kívül nem hirdetünk még hónapokig sem,mert jóval előbb elviszik.Van hogy egy két nap,van hogy egy két két,de ha fél évig nem lenne jelentkező a hirdetett termékemre,én bizony elgondolkodnák a miérten,és a szerint is tennék.Oka mindennek van,és lehet ezzel nem foglalkozva ragaszkodni az eredeti elképzeléshez,de azzal előrébb nem jutunk.
A megoldást tehát én a hirdetőkben látnám legszívesebben,de tény és való hogy ez csak egy hiú ábránd,és így előbb utóbb egy új szabályt kell alkotni erre,mert való igaz hogy szinte a mikulással egyidős hirdetések is vannak már itt baágyazódva feleslegesen,na meg sok olyan ami elkelt ugyan,de nincs lezárva.Mondjuk azokat legelább már nem tolják előrébb,kivéve persze ha érdeklődik utána valaki.Na ezeket is törölni kéne.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

mishow írta:
2021.07.29., csüt. 18:22
Nem akarok a Modiknak plusz feladatot adni, sem olyan funkciót erőltetni, amit nem tud a fórummotor.
Egyszerűen jeleztem egy problémát, ami mostanában egyre inkább zavar.
Ha a moderátori csapat átgondolásra érdemesnek találja, akkor úgyis ki kell dolgozni rendesen, ebben adott esetben szívesen segítek. Írjatok rám priviben, ha aktuális lehet!
Én is támogatom az ötletet, mert már nagyon sok az olyan készülékeket, kábeleket, stb. kináló hírdetés, ami már mindenkinek érdektelen, mert az idő bebizonyította, hogy teljességgel "piacképtelen" a portéka.
Viszont ennek van egy árnyoldala is.
A moderátori team kidolgozza a szabályt, aminek a betartatása is az Ő feladatuk lesz, de ha ezt nem tudják elvégezni(érthető okok miatt)maradéktalanúl, akkor az további feszültségeket gerjeszthet. Jön a nyafogás, hogy ha az enyémet töröltétek, akkor az Övét miért nem? Stb. Stb.
Az a véleményem, hogy jó, sőt hasznos is ez a felvetés, de jól át kell gondolni, jól ki kell dolgozni a mikétjét és hogyanját, hogy tökeletesen működjön.
Persze ehhez az is kell, hogy a fórum népe is magáéva tegye az ilyen változást.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Szerintem az up gyakoriságát kellene szabályozni, pl. első fél évben hetente, második fél évben 2 hetente, egy év után havonta kéne engedni az up-olást. A törlést nem tartom jó ötletnek, az előzmények kereshetősége nagy érték.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Nem akarok a Modiknak plusz feladatot adni, sem olyan funkciót erőltetni, amit nem tud a fórummotor.
Egyszerűen jeleztem egy problémát, ami mostanában egyre inkább zavar.
Ha a moderátori csapat átgondolásra érdemesnek találja, akkor úgyis ki kell dolgozni rendesen, ebben adott esetben szívesen segítek. Írjatok rám priviben, ha aktuális lehet!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.07.29., csüt. 16:58
Ugy ertem ha a regi lezarva/torolve lett. Persze ezt is lehet szabalyozni, de pl honnan fogod tudni (kereses es extra melo nelkul) hogy Pisti_hifi12 ket eve mar felrakott valamit ami 6 honap utan torolve lett mert nem vittek el tularazottan, majd ujabb 3 honap utan hirdetni kezdi megint.
A lezárt hirdetésre érvényes, hogy ugyanannak a terméknek nem szabad egy újabbat nyitni. Ezt már most is leginkább emlékezetből, illetve jelentések alapján "csípjük fülön". De ha fülöncsípjük, töröljük (esetleg összevonjuk az eredetivel). A fórumban való hirdetésnek épp az az egyik előnye, hogy jól látni a fórumbeli előéletét a cuccnak... és ez is hasznos infó leheht a vevők számára (az eladóknak vagy hasznos, vagy épp ellenkezőleg, helyzettől függően).

A törölt hirdetésnél más a helyzet, ott a törlés oka számít, ha az az új feladással megszűnik, akkor mehet, különben ismét töröljük.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”