Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVD-R tesztek

Avatar
edolelkes
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.04.08., kedd 07:20
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: edolelkes »


Hi srácok,
 
 
én eddig SENTINEL(gyártó optodisc) lemezeket vettem s nekem ezek bejöttek, panasonic LF-D521 el írom a lemezeket és eddig még nem volt velük probléma (egyedül a PS2 es nem olvasta el az egyiket -de lehet hogy ez csak az írás hibája volt...?)
Próbáltam:
THOMSON DTH 460
SONY DAV 300
SONY DAV 400
SONY NS305
GRUNDIG
YAMAHA
DENON
 
DVD lejátszókban

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Hali ! 
Sanyinak : A kezdet kezdetén a pl. a Philips-es asztali CD-írók (másolók...) mind kezelték a PC-s írható CD-ket, mert akkor még nem volt a piacon elérhető írható Audio CDR/CDRW lemez, és meg akarták előzni a piaci buktát (ha nincs lemez, amire írni lehet, akkor tiszta lebőgés a termékindítás). Mivel a PC-s lemezek árában nem volt még jogdíj, ezért ez egy úgymond szembecsukás volt a cég részéről. Akkoriban megtehette a Philips, mert az övé volt az Polygram. (ugyanez pepitában a Sony MiniDisc-je, ők is akkoriban vásároltak be a kiadó-piacon)
 
Amikor már volt elérhető Philips Audio CDR/CDRW lemez a piacon, akkor megpróbálták kigolyózni a PC-s lemezeket az ismert fromátumok közül, de nem volt teljesen sikeres a fejlesztők próbálkozása, még át lehetett verni (állítólag) a készüléket. Ez volt kb 1999-ben. Ekkor eladta a Philips a Polygram-et, úgyhogy szemhunyásról szó sem lehetett a továbbiakban.
 
Azután erre is rájöttek, és amennyire tudom, a 2000-ben és azután gyártott modelleket már nem lehet átvágni (méri a lemezreflexiót, írás előtt ellenőrzi a track-szerkezetet, stb.) Pontosan nem tudom, nem volt ilyen a kezemben, de hallottam olyantól ,akinek sok ilyen átment a kezén.
 
A lényeg az, aki asztali Audio CD-írót akar venni, és azt várja tőle, hogy írni tud a 129 Forintos PCs CDR lemezre, az igencsak csalódhat. Emiatt inkább nézzen utána, vagy próbálja ki boltban a készüléket egy PC-s CDR lemezzel. Ha kiköpi (nem azonosítja) az üres lemezt, akkor nem fogja lekezelni. (a már megírt PC CD-vel nincs gondja, de ő maga nem hajlandó írni rá).
Aki mindenevő készülékre vágyik, nézzen körül a régibbi CDR modellek körül, vagy a többi gyártónál, de szerintem sok különbség nem lesz a különféle gyártók lemezkezelése között (itt ugyanis a háttérben igen súlyos pénzek (jogdíjak) mozognak a kiadók és CDR gyártók között, emiatt is lényegesen drágább az Audio CDR/CDRW lemez).
 
 
Üdv: MMS

Természetesen csakis a jogdíjak játszanak szerepet a kétfajta médiumban.
Az egyik ismerosom ezt úgy oldja meg, hogy mindig tart kéznél egy eredeti audio CDR-t, azzal kezd, majd mikor lezajlott az analízis, be tud nyúlni valamiféle vékon csipesszel, leemeli a tálcáról az AUDIO CD-R-t, és a helyére teszi a mezei médiumot.Ez haláli komoly! :-)
 
 
 
Sanyi

Avatar
MMS
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 16:35
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: MMS »


Hali !
 
Sanyinak : A kezdet kezdetén a pl. a Philips-es asztali CD-írók (másolók...) mind kezelték a PC-s írható CD-ket, mert akkor még nem volt a piacon elérhető írható Audio CDR/CDRW lemez, és meg akarták előzni a piaci buktát (ha nincs lemez, amire írni lehet, akkor tiszta lebőgés a termékindítás). Mivel a PC-s lemezek árában nem volt még jogdíj, ezért ez egy úgymond szembecsukás volt a cég részéről. Akkoriban megtehette a Philips, mert az övé volt az Polygram. (ugyanez pepitában a Sony MiniDisc-je, ők is akkoriban vásároltak be a kiadó-piacon)
 
Amikor már volt elérhető Philips Audio CDR/CDRW lemez a piacon, akkor megpróbálták kigolyózni a PC-s lemezeket az ismert fromátumok közül, de nem volt teljesen sikeres a fejlesztők próbálkozása, még át lehetett verni (állítólag) a készüléket. Ez volt kb 1999-ben. Ekkor eladta a Philips a Polygram-et, úgyhogy szemhunyásról szó sem lehetett a továbbiakban.
 
Azután erre is rájöttek, és amennyire tudom, a 2000-ben és azután gyártott modelleket már nem lehet átvágni (méri a lemezreflexiót, írás előtt ellenőrzi a track-szerkezetet, stb.) Pontosan nem tudom, nem volt ilyen a kezemben, de hallottam olyantól ,akinek sok ilyen átment a kezén.
 
A lényeg az, aki asztali Audio CD-írót akar venni, és azt várja tőle, hogy írni tud a 129 Forintos PCs CDR lemezre, az igencsak csalódhat. Emiatt inkább nézzen utána, vagy próbálja ki boltban a készüléket egy PC-s CDR lemezzel. Ha kiköpi (nem azonosítja) az üres lemezt, akkor nem fogja lekezelni. (a már megírt PC CD-vel nincs gondja, de ő maga nem hajlandó írni rá).
Aki mindenevő készülékre vágyik, nézzen körül a régibbi CDR modellek körül, vagy a többi gyártónál, de szerintem sok különbség nem lesz a különféle gyártók lemezkezelése között (itt ugyanis a háttérben igen súlyos pénzek (jogdíjak) mozognak a kiadók és CDR gyártók között, emiatt is lényegesen drágább az Audio CDR/CDRW lemez).
 
 
Üdv: MMS

TV: Philips Ambilight LCD 32PF9731D
DVD+Erősítő+hangfal: Philips LX7100SA, Philips DVP5980
TV+VCR Kombi: Philips 25PV815ST;
HTPC: Shuttle SN95G5 XPC, AMD64 3000, 1GB, Radeon HD2600Pro AGP, 160GB Samsung (a legcsöndesebb...)
Digicam: KODAK V803 + 1GB SD
Verda: Skoda Fabia 1.4MPI (1.4GB :-) )

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


lehet, csak gondolom a video felülete jobban kedvelt az asztalik között  
Volt ilyen CD lemezekből is, h AUDIOra való, igazából nemtudom volt e aki kihallotta a különbséget Vagy azokat csak asztali cd iroban lehetett használni ?

Az inkább úgy volt, hogy az asztali audioCD írók csak az AUDIO CD-t tudták kezelni. De egy ugyes trukkel rá lehet oket venni arra, hogy a "sima" PC-s CD-t is megegyék....
 
Sanyi

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vagy azokat csak asztali cd iroban lehetett használni ?
Az biztos, hogy az asztali CD felvevők másfajta lemezzel mennek. Azok drágábbak is.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: arty »


lehet, csak gondolom a video felülete jobban kedvelt az asztalik között
 
Volt ilyen CD lemezekből is, h AUDIOra való, igazából nemtudom volt e aki kihallotta a különbséget Vagy azokat csak asztali cd iroban lehetett használni ?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
bon
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 17:33
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: bon »

A következő kérdésem lenne. Még kezdő vagyok a DVD írásában. A boltba láttam olyan DVD lemezt amire rávolt irva, hogy for DATA meg van olyan is, hogy for DATA/VIDEO. Azt szeretném megtudni, hogy mi a különbség a két lemez között. A for DATA jelzésüre nem lehet filemet irni???

Avatar
Head
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 14:39
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Head »


Na a That's write-ból beruháztam 25-re (50-t akartak csak adni de sikerült kevesebbet is elhoznom- nem üzleti másoló vagyok) egyébként 390 pénz /db
mint írtam a Pio 646A gond nélkül vitte és a Thomson DTH 220 -is csak a Thomson DTH5000 -al voltak csak problémái.
Head

Avatar
Pinocchio
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 11:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Pinocchio »


Hali,
 
az előbbiekben felsorolt típusok közül sokkal volt/van tapasztalatom.
ConMark típusom volt egy csomó, igaz egyszeres, de mindenhol tutin lefut
 
Tiko, annyiért nekem is hozhatnál vagy 50-et ))
Cuccos: TV: Panasonic TX-29PS1P, Eladtam mindent. Újon töröm a fejem.... Pioneer A05

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Hella! 
Teszteltem a Ritek nevezetű DVD-R-t nos, 2x-en kakás lett 1x-en okés a dolog. Amúgy tényleg elkeserítő, hogy az asztali lejátszók ennyire finnyásak, és persze néhány médium is szar.
 
Ez a Sony 305 is elég kukacoskodó, még a TDK DVD-RW is beszaggatott rajta.. (Még jó, hogy anyámnak vettem..    ) Nem baj tesztelni jó lesz..
 
Mrt:
A Ritek lemez (ha ay persze) nálam hibátlanul néz ki, középen semmi nyoma ragasztó folyásnak! Nem is átlátszó azon a részen hanem olyan matt.
 
üdv
Doc

Doc, akkor nem pont ugyanarrol a lemezrol beszelunk
 
Az enyemen latszik a folyas, biztonsaggal irom 2x-esen.
 
Viszont ki tudja hany honap, ev mulva hullik szet a lemez?!
 
Picit zsakbamacska.
 
A Verbatim legalabb rairja a tokra, hogy 100 Year.
Aminek ha csak a fele igaz, mar megerte ;D

ÁÁÁ, nem bír az a tok 100 évet!

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok.
 
Én ausztriában veszem a lemezeket. 3 euró a sony dvd-r, 4 euró a sony dvd+r-es lemez. Eddig a sony lemezekkel semmi gondom nem volt . Egyébként dru-500a-val írok 2.0e-s frissítéssel.
 
csá tiko

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Hella! 
Teszteltem a Ritek nevezetű DVD-R-t nos, 2x-en kakás lett 1x-en okés a dolog. Amúgy tényleg elkeserítő, hogy az asztali lejátszók ennyire finnyásak, és persze néhány médium is szar.
 
Ez a Sony 305 is elég kukacoskodó, még a TDK DVD-RW is beszaggatott rajta.. (Még jó, hogy anyámnak vettem.. ) Nem baj tesztelni jó lesz..
 
Mrt:
A Ritek lemez (ha ay persze) nálam hibátlanul néz ki, középen semmi nyoma ragasztó folyásnak! Nem is átlátszó azon a részen hanem olyan matt.
 
üdv
Doc

Doc, akkor nem pont ugyanarrol a lemezrol beszelunk
 
Az enyemen latszik a folyas, biztonsaggal irom 2x-esen.
 
Viszont ki tudja hany honap, ev mulva hullik szet a lemez?!
 
Picit zsakbamacska.
 
A Verbatim legalabb rairja a tokra, hogy 100 Year.
Aminek ha csak a fele igaz, mar megerte ;D

Avatar
Lynx
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.03.12., szer. 10:47
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Lynx »


Sokan teszteltétek a Primedisc és a Traxdata lemezeket. Én nem adnék olyan rossz eredményt a Taxdatának, mivel egy Pioneer,Asus,HP DVD írókkal írva meglepően jó eredményt produkált. Próbáltam többek között Pioneer,Samsung,Panasonic,Sony, Ninatus,Denon DVD lejátszókban és mindben kifogástalanul múködött a kicsike. Ellenben a Primedisc Nekem több lejátszóban is akadozott.
Az Imation márkát úgymond elfelejteném, adattároláson kívül nem való semmire, legalább is több DVDlejátszóban egyáltalán el sem indult a ráírt film (NO DISC felirat ). A TDK,Verbatim,Pioneer lemezekről csak jót tudok mondani.
Thomson 29DF170,Pioneer DV-360S dvd, Onkyo TX-SR700E AV receiver,B&W 603 S3 front ,B&W 601 S3 surr., LCR60 S3 center,ASW 650 SUB.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Hella! 
Teszteltem a Ritek nevezetű DVD-R-t nos, 2x-en kakás lett 1x-en okés a dolog. Amúgy tényleg elkeserítő, hogy az asztali lejátszók ennyire finnyásak, és persze néhány médium is szar.
 
Ez a Sony 305 is elég kukacoskodó, még a TDK DVD-RW is beszaggatott rajta.. (Még jó, hogy anyámnak vettem.. ) Nem baj tesztelni jó lesz..
 
Mrt:
A Ritek lemez (ha ay persze) nálam hibátlanul néz ki, középen semmi nyoma ragasztó folyásnak! Nem is átlátszó azon a részen hanem olyan matt.
 
üdv
Doc

Én a Ritek 2x-et 2x-en a 4x-est 4x-en írom, és nem volt még gondom vle.

Avatar
little.johnny
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:55
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: little.johnny »


Apukááám!
 
Elta DVD-R lemez megint szépet produkált!
Ugyanabban a lejátszóban 4 db-ból 1-et nem ismert fel, a többit csont nélkül vitte. Az 1 fel nem ismert lemez Nintaus lejátszóban megy-akad-pixelesedik-akad-megy-akad-akad... "sormintát" produkálja.
Samsung és Panasonic minden gond nélkül teszi vele a dolgát.
???
TV: SAMSUNG CW-28C33N, DVD: PANASONIC DVD-RV32, VIDEO: LG LV2798, AMPLIFIER: ONKYO TX-SR600E (ez még csak álom /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ), FRONT: TANNOY mX4, CENTER: TANNOY mXc, SURROUND: TANNOY mX2 & DVD-ROM: PIONEER 106S

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Hella!
 
Teszteltem a Ritek nevezetű DVD-R-t nos, 2x-en kakás lett 1x-en okés a dolog. Amúgy tényleg elkeserítő, hogy az asztali lejátszók ennyire finnyásak, és persze néhány médium is szar.
 
Ez a Sony 305 is elég kukacoskodó, még a TDK DVD-RW is beszaggatott rajta.. (Még jó, hogy anyámnak vettem.. ) Nem baj tesztelni jó lesz..
 
Mrt:
A Ritek lemez (ha ay persze) nálam hibátlanul néz ki, középen semmi nyoma ragasztó folyásnak! Nem is átlátszó azon a részen hanem olyan matt.
 
üdv
Doc

Avatar
little.johnny
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:55
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: little.johnny »


Előző írásomból lehet, hogy feltünt valakinek, de kihagytam az abszolút "noname" lemezeket.
Ennek egyetlen prózai oka van: még a kezdet kezdeténk vettünk belőle pár darabot, és nekünk is sikerült belőle "lézeres trafipax visszaverő kézi készüléket" gyártani.
Tehát ezt a részét ki is hagyjuk mostanában.
Pioneert még nem próbáltuk, ennek is van oka. Errefelé nem nagyon (értsd egyáltalán) nem láttunk még sehol ilyen lemezt.
Ja, és az Imation detto a lentebb említett hibákat produkálja nálunk is...
TV: SAMSUNG CW-28C33N, DVD: PANASONIC DVD-RV32, VIDEO: LG LV2798, AMPLIFIER: ONKYO TX-SR600E (ez még csak álom /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ), FRONT: TANNOY mX4, CENTER: TANNOY mXc, SURROUND: TANNOY mX2 & DVD-ROM: PIONEER 106S

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Már írtam néhány általam tesztelt lemezről, ezt egészíteném ki a következőkkel:
 
1. A Pioneer DVR-104-es írómnak cseréltem a biosát, mivel erre felhívta a figyelmet maga a Pioneer. Az eredetivel fennállt a túlmelegedés (és ezáltal a leégés) kockázata, így kicseréltem a Pioneer által ajánlott, javított változatra.
 
2. Imation: Nekem is rossz tapasztalataim vannak. Sony asztaliban ugyan hibátlanul ment, de több PC-s DVD lejátszóban is akadozott. Ennyi pénzért lehet jobbat is venni. És csak 1x-esen írható.
 
3. Galaxy: MM-ban DVD tokban ezer alatt. 1x-esen lehet megírni, eddig csak egy darabot próbáltam ki, azt hibátlanul megírta és a Sony asztali játszóm is hibátlanul lejátszotta.
 
Az egyik előző hozzászólásra reagálva: Nero-t használok íráshoz (néha Pinacle Instant Copy-t). A Nero-t általában frissíteni szoktam. Maga az író program nem enged, csak egy fajta sebességen írni (a kétszeresen írhatóakat csak kétszeres sebességen tudom írni). Innen tudom, hogy a Galaxy, Ritek csak egyszeresen írható.
És továbbra is azt tudom mondani: eProFormance a Pioneer DVR-104 - Nero - Sony DVP-NS400 kombinációban hibátlan (2x-es írás mellett).

Avatar
Head
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 14:39
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Head »


Sziasztok Örülök ennek a fórumnak.
 


Köszike.
 
 
 
That's write lemezzel van valakinek tapasztalata ???
Head

Avatar
Delphijos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2003.03.10., hétf. 23:02
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Delphijos »

Érdekes amit little.johnny írt. Nekem szintén az Imation lemezek nagy csalódást jelentettek. Azért ez nem egy gagyi noname vacak,hanem komoly márka (még a lemeztok is igényesebb mint az átlag) , mégis borzasztó rossz tapasztalataim vannak vele. Főleg a lemezek "végén" szinte minden lejátszó akadozott vele, a kép széttöredezett,stb... Nekem a Poineer 'DVS-R47A/E' tipusú lemeze vált be. Minden lejátszóban szuperül viselkedett, még a közismerten rigolyás playstation2-ben is. Én több teszt után csak ezt használom. Igaz hogy csak egyszeresen írható, de elegem volt a tesztelgetésekből. Csináltam elég "frszibit" CD-ből annak idején, mégegyszer nem akarok ilyen "gyűjteményt".
Clint Eastwood bekaphatja!

Avatar
Hatamoto
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:56
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Hatamoto »


Sziasztok
Örülök ennek a fórumnak.
 
Saját tapasztalat: A Sony DAV-s800 lejátszotta a márkás dvd-r, dvd-rw lemezeket, de a noname-nél volt ami jelenetugrás után bekockásodott.
A haverom 880-asa pedig a nálam jól működő noname lemezeket sem mindig olvasta.
Érdemes márkás lemezre írni.
Nekem még nincs íróm így ezzelkapcsolatban tippem sisncs melyik a jó.
Hatamoto

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Na akkor röviden én is összegezném az eddigi tapasztalatainkat. 
Mivel csak (???) 1 darab írón teszteltük (az is Toshiba)
Lemez, ami 100%-osan működik minden általunk kipróbált (gagyitól a csillagos égig terejdő árkategória) lejátszóban:
Verbatim, TDK. Nagy tapsot nekik!
90%-os megbízhatóságot produkált:
PrimeDisc, Elta. Egy pici tapsot megérdemel!
Százalékosan már nem kifejezhető változatosságot mutató lemezek:
Traxdata, Optodisc, Imation, Multidisc.
 
Viszont amit már lentebb is említettem, a tulajdonomban lévő Panasonic DVD-RV32 lejátszó az összes itt említett lemezt tökéletesen viszi.
 
Még valami! Hogy lehet az, hogy ugyanaz a lemez elvileg ugyanolyan típusú lejátszóban vagy megy, vagy nem?
 
Na akkor ilyenkor most mi van??? :smile13:
 
Az igazság talán odaát van???

Minden bizonnyal odaát van....
 
Volt egy DVD-RW-m amit az én írómmal nem tudtam írni. Ugyanazt a lemezt egy ugyanolyan íróban más tudta írni. Másik de ugyanolyan gyártmányú lemezt én is udtam írni.
 
Hol az igazság????

Avatar
little.johnny
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:55
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: little.johnny »


Na akkor röviden én is összegezném az eddigi tapasztalatainkat.
 
Mivel csak (???) 1 darab írón teszteltük (az is Toshiba)
Lemez, ami 100%-osan működik minden általunk kipróbált (gagyitól a csillagos égig terejdő árkategória) lejátszóban:
Verbatim, TDK. Nagy tapsot nekik!
90%-os megbízhatóságot produkált:
PrimeDisc, Elta. Egy pici tapsot megérdemel!
Százalékosan már nem kifejezhető változatosságot mutató lemezek:
Traxdata, Optodisc, Imation, Multidisc.
 
Viszont amit már lentebb is említettem, a tulajdonomban lévő Panasonic DVD-RV32 lejátszó az összes itt említett lemezt tökéletesen viszi.
 
Még valami! Hogy lehet az, hogy ugyanaz a lemez elvileg ugyanolyan típusú lejátszóban vagy megy, vagy nem?
 
Na akkor ilyenkor most mi van??? :smile13:
 
Az igazság talán odaát van???
TV: SAMSUNG CW-28C33N, DVD: PANASONIC DVD-RV32, VIDEO: LG LV2798, AMPLIFIER: ONKYO TX-SR600E (ez még csak álom /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> ), FRONT: TANNOY mX4, CENTER: TANNOY mXc, SURROUND: TANNOY mX2 & DVD-ROM: PIONEER 106S

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Srácok egy kérdésem lenne, amire itt nem nagyon láttam a válaszokat/reagálásokat. Szerintetek (adva van egy márkás aztali lejátszó) mely dolog begfolyásolhatja IGAZÁBOL a lejátszhatóságot:1. A lemez 2. A PC-s író 3. A program.
Vagy talán esetleg ezek együtteshatására bénulnak le az R-es lemezek a lejátszóba ????

elsőnek mindenképpen a lejátszó maga, az olvasója minősége, hibajavító programja stb, aztán szerintem azok és olyan sorrendben amiket megneveztél. A program alatt, ne csak az író szoftvert, hanem a folyamatban résztvevő egyéb programokat értsd.
 
SZVSZ.

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Srácok egy kérdésem lenne, amire itt nem nagyon láttam a válaszokat/reagálásokat. Szerintetek (adva van egy márkás aztali lejátszó) mely dolog begfolyásolhatja IGAZÁBOL a lejátszhatóságot:
1. A lemez 2. A PC-s író 3. A program.
Vagy talán esetleg ezek együtteshatására bénulnak le az R-es lemezek a lejátszóba ????
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”