Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

JVC AV-32X5

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »

szivesen, örülök hogy sikerrel jártál

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sikerült! Megcsináltam! a 16:9-es módban már nem nyomódik be a kép! A FULL-t kellett állítani, azon belül meg a trapézt! 7-en volt, én 12-re raktam!
 
Szerintem az a nagyon összenyomott képarány a szervízmenüben, meg a 4:3 és a 14:9-es mód lesz!
 
Majd kipróbálom ha segít a 14:9-en, akkor azaz!
 
Köszi szépen a segítségedet gemini! Nélküled nem ment volna!

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De neked melyik képaránynál volt görbe a kép?Én szoktam használni nagyon sokszor a 16:9-es ZOOM képarányt, mert a úgy nem torzítja a képet, mint a panoráma, meg a TELE, de mégis nagyba nézhetem! No meg ugye a 16:9-es DVD filmeknél ezt jó használni!

én csak a panoramanal figyeltem fel erre és csak ott javitottam rajta. ZOOM-ot sosem használok, mert zavar ha levág annyit a képbol.

16:9-es DVD-t nem is nézel? Ott az a jó, ha arra rakod! persze előtte át kell rakni a dvd lejátszót is 16:9-es üzemmódba a rendszer menüjével!

DVD-nél nem volt vele probléma

KÉpzeld el, most már találtam tesztképernyőt is! Méghozzá a városi tv képújságját! Ott Mindenhol görbe a kép, kivéve a panorámán és a 16:9 feliraton.
 
Kérdésem az lenne, hogy te melyiket állítgattad? v-shift, h-size, trapez, stb....?

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nah lassan összeáll a kép! Szerintem a TELE és a 16:9 zoom összefügg! Legalább is a beállítása a szervíz menüben, mert mind a kettőnél észrevenni filmeknél azt a kis enyhe horpadást! A telénél azért nem vettem eddig észre, mert azt nem használtam! És ugye 16:9 zoom nincs a szervízmenüben, csak a Tele!

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


De neked melyik képaránynál volt görbe a kép?Én szoktam használni nagyon sokszor a 16:9-es ZOOM képarányt, mert a úgy nem torzítja a képet, mint a panoráma, meg a TELE, de mégis nagyba nézhetem! No meg ugye a 16:9-es DVD filmeknél ezt jó használni!

én csak a panoramanal figyeltem fel erre és csak ott javitottam rajta. ZOOM-ot sosem használok, mert zavar ha levág annyit a képbol.

16:9-es DVD-t nem is nézel? Ott az a jó, ha arra rakod! persze előtte át kell rakni a dvd lejátszót is 16:9-es üzemmódba a rendszer menüjével!

DVD-nél nem volt vele probléma

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De neked melyik képaránynál volt görbe a kép?Én szoktam használni nagyon sokszor a 16:9-es ZOOM képarányt, mert a úgy nem torzítja a képet, mint a panoráma, meg a TELE, de mégis nagyba nézhetem! No meg ugye a 16:9-es DVD filmeknél ezt jó használni!

én csak a panoramanal figyeltem fel erre és csak ott javitottam rajta. ZOOM-ot sosem használok, mert zavar ha levág annyit a képbol.

16:9-es DVD-t nem is nézel? Ott az a jó, ha arra rakod! persze előtte át kell rakni a dvd lejátszót is 16:9-es üzemmódba a rendszer menüjével!

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


De neked melyik képaránynál volt görbe a kép?Én szoktam használni nagyon sokszor a 16:9-es ZOOM képarányt, mert a úgy nem torzítja a képet, mint a panoráma, meg a TELE, de mégis nagyba nézhetem! No meg ugye a 16:9-es DVD filmeknél ezt jó használni!

én csak a panoramanal figyeltem fel erre és csak ott javitottam rajta. ZOOM-ot sosem használok, mert zavar ha levág annyit a képbol.

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Néha főleg a sötét és a világos képek változásánál 16:9 zoom ban is megjelenik egy kis horpadás. De olyat se találtam a 4-es menüben. Mert van a Tele, ami FULL néven van a service menüben. VAn a panoráma, a 16:9 felirat, és van egy nagyon összenyomott kép, ami nemtom milyen formátum, de alapból olyan nincs a tv-n.Neked 16:9 zoomban görbült a kép? Mert azt hol javítottad a 4-esen belül? Ott még megnyomtad az 1-est, hogy belépj a v-shiftbe? Amúgy melyik a + és a - gomb? a fel le kapcsolgató, vagy a hangosító?

ha jol emlékszem a hangosito, mert a másikkal fel-le tudsz lépegetni.
nem tudom, hogy a tobbinél milyen a kép mert én csak két beállítást szoktam használni, az egyik a tele (ezt max reggeltente a mokkánál, hogy olvasgassam az idiota uzeneteket), a másik, amin 99%-ban megy az a panoráma.

De neked melyik képaránynál volt görbe a kép?
Én szoktam használni nagyon sokszor a 16:9-es ZOOM képarányt, mert a úgy nem torzítja a képet, mint a panoráma, meg a TELE, de mégis nagyba nézhetem! No meg ugye a 16:9-es DVD filmeknél ezt jó használni!

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


Néha főleg a sötét és a világos képek változásánál 16:9 zoom ban is megjelenik egy kis horpadás. De olyat se találtam a 4-es menüben. Mert van a Tele, ami FULL néven van a service menüben. VAn a panoráma, a 16:9 felirat, és van egy nagyon összenyomott kép, ami nemtom milyen formátum, de alapból olyan nincs a tv-n.Neked 16:9 zoomban görbült a kép? Mert azt hol javítottad a 4-esen belül? Ott még megnyomtad az 1-est, hogy belépj a v-shiftbe? Amúgy melyik a + és a - gomb? a fel le kapcsolgató, vagy a hangosító?

ha jol emlékszem a hangosito, mert a másikkal fel-le tudsz lépegetni.
nem tudom, hogy a tobbinél milyen a kép mert én csak két beállítást szoktam használni, az egyik a tele (ezt max reggeltente a mokkánál, hogy olvasgassam az idiota uzeneteket), a másik, amin 99%-ban megy az a panoráma.

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Néha főleg a sötét és a világos képek változásánál 16:9 zoom ban is megjelenik egy kis horpadás. De olyat se találtam a 4-es menüben. Mert van a Tele, ami FULL néven van a service menüben. VAn a panoráma, a 16:9 felirat, és van egy nagyon összenyomott kép, ami nemtom milyen formátum, de alapból olyan nincs a tv-n.
Neked 16:9 zoomban görbült a kép? Mert azt hol javítottad a 4-esen belül? Ott még megnyomtad az 1-est, hogy belépj a v-shiftbe? Amúgy melyik a + és a - gomb? a fel le kapcsolgató, vagy a hangosító?

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a 4-es menu alatt találod
Neked is ilyen gondod volt amúgy mint nekem? Mert látom te indítottad a topicot azzal a kéréssel, hogy küldjenek szervízkódot! Vagy nálad mi volt a baj?

nálam is gorbult kicsit a kép. kihivtam a szervizt, mivel garanciális nehogy már én csináljam meg. A szervizes egy f*sz volt. Azt mondta hoghgy ez igy tokéáletes. Aztán megoldottam én a problémát.

Figy, csak az a problém! Hogy próbáltam megcsinálni, de nem tudom kiválasztani a 14:9-est abban a 4-es menüben. Csak panoráma, 16:9, 16:9 felirat, és tele módot lehet ott állítani!
Nálad melyik görbült? Mert nekem ugye a 14:9-es!
Végül is azt nem annyira használom, de mégis jó lenne, ha jó lenne mert azért néha néha jól jön!

akkor meg szerintem ne állits rakta mert azzal alálithatosd a tobbit is azt hiszem

Nem állítom, mert nem akarom elrontani a többit! De akkor ezek szerint ennél a tipusnál ez a széria hiba! csesznek beállítani rendesen!
 
Mindegy, ha nagyon zavar, akkor majd kihívom a szervízt! Csak nem lesznek olyanok mint nálad!

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


a 4-es menu alatt találod
Neked is ilyen gondod volt amúgy mint nekem? Mert látom te indítottad a topicot azzal a kéréssel, hogy küldjenek szervízkódot! Vagy nálad mi volt a baj?

nálam is gorbult kicsit a kép. kihivtam a szervizt, mivel garanciális nehogy már én csináljam meg. A szervizes egy f*sz volt. Azt mondta hoghgy ez igy tokéáletes. Aztán megoldottam én a problémát.

Figy, csak az a problém! Hogy próbáltam megcsinálni, de nem tudom kiválasztani a 14:9-est abban a 4-es menüben. Csak panoráma, 16:9, 16:9 felirat, és tele módot lehet ott állítani!
Nálad melyik görbült? Mert nekem ugye a 14:9-es!
Végül is azt nem annyira használom, de mégis jó lenne, ha jó lenne mert azért néha néha jól jön!

akkor meg szerintem ne állits rakta mert azzal alálithatosd a tobbit is azt hiszem

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


Jah meg a 4-es menüpontban van még egy menü. 1. V-shiftAzon belül állítottad? Vgy simán nyomtál pluszt, vagy minuszt? Amúgy nekem minden érték ott most 000.

a le-fel nyillal tudsz lépkedni az almenukben és utána a megfelelonél + vagy -

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jah meg a 4-es menüpontban van még egy menü. 1. V-shift
Azon belül állítottad? Vgy simán nyomtál pluszt, vagy minuszt? Amúgy nekem minden érték ott most 000.

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a 4-es menu alatt találod
Neked is ilyen gondod volt amúgy mint nekem? Mert látom te indítottad a topicot azzal a kéréssel, hogy küldjenek szervízkódot! Vagy nálad mi volt a baj?

nálam is gorbult kicsit a kép. kihivtam a szervizt, mivel garanciális nehogy már én csináljam meg. A szervizes egy f*sz volt. Azt mondta hoghgy ez igy tokéáletes. Aztán megoldottam én a problémát.

Figy, csak az a problém! Hogy próbáltam megcsinálni, de nem tudom kiválasztani a 14:9-est abban a 4-es menüben. Csak panoráma, 16:9, 16:9 felirat, és tele módot lehet ott állítani!
Nálad melyik görbült? Mert nekem ugye a 14:9-es!
Végül is azt nem annyira használom, de mégis jó lenne, ha jó lenne mert azért néha néha jól jön!

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


a 4-es menu alatt találod
Neked is ilyen gondod volt amúgy mint nekem? Mert látom te indítottad a topicot azzal a kéréssel, hogy küldjenek szervízkódot! Vagy nálad mi volt a baj?

nálam is gorbult kicsit a kép. kihivtam a szervizt, mivel garanciális nehogy már én csináljam meg. A szervizes egy f*sz volt. Azt mondta hoghgy ez igy tokéáletes. Aztán megoldottam én a problémát.

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a 4-es menu alatt találod
Neked is ilyen gondod volt amúgy mint nekem? Mert látom te indítottad a topicot azzal a kéréssel, hogy küldjenek szervízkódot! Vagy nálad mi volt a baj?

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a 4-es menu alatt találod
Amelyik képarányt akarom állítani a 4-esben, akkor arra rakom? És akkor automatikusan azt állítom?
Bajt nem tudok csinálni ha nem mentem el! Nem?

igen
nem


A Nem után mi ez a fanyali fej?

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


a 4-es menu alatt találod
Amelyik képarányt akarom állítani a 4-esben, akkor arra rakom? És akkor automatikusan azt állítom?
Bajt nem tudok csinálni ha nem mentem el! Nem?

igen
nem


Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a 4-es menu alatt találod
Amelyik képarányt akarom állítani a 4-esben, akkor arra rakom? És akkor automatikusan azt állítom?
Bajt nem tudok csinálni ha nem mentem el! Nem?

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »

a 4-es menu alatt találod

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


A kettessel csak az RGB-t tudom állítani! Az meg tudomásom szerint valami színnel kapcsolatos dolog! Szal nem jó a kettes menüpont!
otthon megnézem, hogy melyikkel tudod beállitani.

Ha nem nagy kérés, akkor leírnád majd nekem, hogy a többi menü mire jó? Látom te gyakorlott vagy ebben!
 
Köszi!

az tulzás hogy gyakkorlott vagyok benne. én is csak megnézegettem és van amirol fogalmam sincs mit jelent. De szerintem jobban jársz ha inkább szervizt hivsz hozzá.

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A kettessel csak az RGB-t tudom állítani! Az meg tudomásom szerint valami színnel kapcsolatos dolog! Szal nem jó a kettes menüpont!
otthon megnézem, hogy melyikkel tudod beállitani.

Ha nem nagy kérés, akkor leírnád majd nekem, hogy a többi menü mire jó? Látom te gyakorlott vagy ebben!
 
Köszi!

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: gemini »


A kettessel csak az RGB-t tudom állítani! Az meg tudomásom szerint valami színnel kapcsolatos dolog! Szal nem jó a kettes menüpont!
otthon megnézem, hogy melyikkel tudod beállitani.

Vendég

JVC AV-32X5

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nah, némító gomb folyamatosan nyomva, plusz a hosszúkás info gomb! 
Következő képpen néz ki a menü:
 
1. IF                       2. V/C
3. AUDIO                4. DEF
5. VSM PRESET        6. STATUS
7.ez valamiért üres  8.SURROUND
9. SHIPPING(OFF)    0. BUS FREE
 
Kérdés! Mivel mit tudok csinálni?
Igazából azt szeretném átállítani, hogy a 14:9-es üzemmódban a kép két széle egyesen legyen és ne görbüljön befele!

a 2-essel be tudsz lépni a megfelelo almenube és ott is lesz tobb menupont. ott pedig tudsz játszadozni vele. mivel nincs elottem, bovebben nem tudok segiteni. Rakj be egy tesztábrát DVD-n és játszadozz vele, de elotte ird fel a gyári értékeket.

tesztábrát honnan lehet szerezni?

A kettessel csak az RGB-t tudom állítani! Az meg tudomásom szerint valami színnel kapcsolatos dolog! Szal nem jó a kettes menüpont!

Válasz küldése

Vissza: “Szervízkódok”