Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

19. HáziMozi & Hifi Show

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

:)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Indy írta:
2018.11.15., csüt. 08:12
trane írta:
2018.11.14., szer. 21:20
;peace;
Ez nekem unalmas prüntyögés.
Négy helyen is belekattintottam, hátha történik is valami zenei érdekesség ebben az... izében.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Indy »

trane írta:
2018.11.14., szer. 21:20
;peace;
Ez nekem unalmas prüntyögés.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

trane írta:
2018.11.14., szer. 21:20
;peace;
Lelövöm a poént,mert nem biztos,hogy lesz időm befejezni a beszélgetést,holnap már meló van :)
Ha felénk jönnek zenélni,mindig megy a diskurzus zene közben is. Mutogatok 3n mindent,de folyton megy a duma. Így a zongora,úgy,meg figyeld,kettőn játszanak és felelgetnek,stb... Főleg zenészekre jellemző,hogy szakmáznak. Aztán ez a lemez előkerül, fél perc és mindenki csendes,figyel,fülel. Kb 3-4 perc és elszálltak, 10 perc után ha szól hozzájuk,már meg se hallnák. Elmélyülnek valami háromszázadik demenzióba,elvitte őket a zene. Sokan évek múlvais felemlegetik ezt a lemezt,hogy kiszegezte őket a kanapéra. De hasonló dolgot váltott ki,míg el nem tűnt, egy 1942-es, Furtwangler vezényelte Beethoven IX. Volt,hogy kb 5en voltunk,aztán amikor a Beethoven előkerült, a lemez végéigment,majd !ejárta után még percekig csend volt. Massive Attack - Mezzezine ebenguba. Lejàr a lemez és még messze jársz... Ezek az én értelmezésemben jó zenék vélhetően. Vegyes a stílus? Mondhatjuk... Igen,hogy rockosabbat is meséljek, the White Stripes. Ha elkapja a rendszer,nincs mese,síri csend és utána nincs mit feltenni... Szóval vegyes....
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

Játszunk! :)
Ez jó vagy nem? ( a full album,de akár csak egy dal róla).
https://www.youtube.com/watch?v=wFfqT5n ... UBRtyIpQMr
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

chord írta:
2018.11.14., szer. 20:00
revox írta:
2018.11.14., szer. 08:17
Szerintem se kell a szemellenzős, hifista zenékre hagyatkozni. Mellesleg ezek könnyű feladatok egy rendszer számára. Az említett NIN épp ettől érdekes,hifis aspektusból,mertt kihajtja a sz.rt is a rendszerből,illetve próbálja. '90-es évek legeleje,amikor a korai EBM, Industry keveredik a rockzenével. Erősen hangszeres alapok keverednek az aggrepoval. Nehéz a highEnd rendszereknek a rock,nehéz az elektronikus,ez meg a kettőt ötvözi, de oly módon,ha megszólal,lesöpör a kanapéról,halkan is. Mozognak az energiák. Csak ezt az audiofil,vagy hájend rendszerek bizonyos hányada nem tudja lejátszani.
.
Ja.
Ez lehetséges.
Meg az is, hogy sok rendszer gazdája ezt abszolute nem bánja...
Pedig ezt ha lefordítom hifis nyelvre,azt jelenti, ezeknél a zenéknél sok eldől,van e a rendszernek felbontása,vagy nincs. De ez enm azt jekenti,hogy hallom e,hogy a szék recseg. Az a kompresszálás,épp az ellenkezője. Ezek a zenék sokszuor a középtartományban kívánnak meg energikusságot, valamikor mikrodinamikának nevezték el ezt a jelenséget. Én inkább színmélységnek nevezném. Ahogy a tévék esetén van ami 5millió színt tud és van,ami 10milliót. Hangra nincsenek ilyen értékek,de azt gondolom érthető az analógia és nyilván annak a rendszernek nagyobb a felbontása,ami az adott dinamikasávot több hangon tudja megjeleníteni. Nos, ez minden rendszernek javára válik,de amíg sok egyszerű zene élvezhető kisebb felbontással,ezek a bonyolult zenék kevésbe. Az más dolog,mint stílus tetszik e valakinek,bár azt gondolom ,egy zene nem attól lesz igényes,hogy csak élő hangszerek szólalnak meg rajta. Azt gondolom,aki ezt vallja, sok jó zenétől marad távol. Persze ez magánügye. Ettől még objektíve az a hifi lesz jobb,amelynek jobb a felbontása és nem torzít(persze a második kizárja az elsőt). És az a hifi,aminek jó a felbontása, nem riad meg a keményebb műfajoktól sem. Ne feledjük, Ők a kortárs művészek.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: chord »

revox írta:
2018.11.14., szer. 08:17
Szerintem se kell a szemellenzős, hifista zenékre hagyatkozni. Mellesleg ezek könnyű feladatok egy rendszer számára. Az említett NIN épp ettől érdekes,hifis aspektusból,mertt kihajtja a sz.rt is a rendszerből,illetve próbálja. '90-es évek legeleje,amikor a korai EBM, Industry keveredik a rockzenével. Erősen hangszeres alapok keverednek az aggrepoval. Nehéz a highEnd rendszereknek a rock,nehéz az elektronikus,ez meg a kettőt ötvözi, de oly módon,ha megszólal,lesöpör a kanapéról,halkan is. Mozognak az energiák. Csak ezt az audiofil,vagy hájend rendszerek bizonyos hányada nem tudja lejátszani.
.
Ja.
Ez lehetséges.
Meg az is, hogy sok rendszer gazdája ezt abszolute nem bánja...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

tényleg nem egyről beszélünk...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kargidje »

revox írta:
2018.11.14., szer. 08:17
Szerintem se kell a szemellenzős, hifista zenékre hagyatkozni. Mellesleg ezek könnyű feladatok egy rendszer számára. Az említett NIN épp ettől érdekes,hifis aspektusból,mertt kihajtja a sz.rt is a rendszerből,illetve próbálja. '90-es évek legeleje,amikor a korai EBM, Industry keveredik a rockzenével. Erősen hangszeres alapok keverednek az aggrepoval. Nehéz a highEnd rendszereknek a rock,nehéz az elektronikus,ez meg a kettőt ötvözi, de oly módon,ha megszólal,lesöpör a kanapéról,halkan is. Mozognak az energiák. Csak ezt az audiofil,vagy hájend rendszerek bizonyos hányada nem tudja lejátszani.
Lehet ezt a témát feszegetni,de nincs hova,főleg,hogy elbeszélve egymás mellett,egyről beszélünk, csak más a megközelítés :smile32:
"ha megszólal,lesöpör a kanapéról,halkan is. Mozognak az energiák."
Hát ez még viccnek is erős. :smile29: Nekem a NIN, mint írtam már = a 0-val!

Nem beszéltünk el egymás mellett, vagyis akkor te igen, mivel most jöttél csak elő ezzel a témával. :goodmorning:
Mindegy, sokkal igényesebb zenét is lehetne helyette vagy helyettük demonstrálni.
Illetve színesebbé tenni az egész kiállítást, esetleg olyan zenékkel is, amire felkapja a látogató a fejét.

The End

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

Szerintem se kell a szemellenzős, hifista zenékre hagyatkozni. Mellesleg ezek könnyű feladatok egy rendszer számára. Az említett NIN épp ettől érdekes,hifis aspektusból,mertt kihajtja a sz.rt is a rendszerből,illetve próbálja. '90-es évek legeleje,amikor a korai EBM, Industry keveredik a rockzenével. Erősen hangszeres alapok keverednek az aggrepoval. Nehéz a highEnd rendszereknek a rock,nehéz az elektronikus,ez meg a kettőt ötvözi, de oly módon,ha megszólal,lesöpör a kanapéról,halkan is. Mozognak az energiák. Csak ezt az audiofil,vagy hájend rendszerek bizonyos hányada nem tudja lejátszani.
Lehet ezt a témát feszegetni,de nincs hova,főleg,hogy elbeszélve egymás mellett,egyről beszélünk, csak más a megközelítés :smile32:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kargidje »

revox írta:
2018.11.13., kedd 20:52

Te, én elvesztettem a fonalat :D mondjuk az fix,ha nálam valaki instrumentális metált kért volna annakidején, szerintem látta volna az arcomon a " öcsi,te nem tévedtél el?" mondatot :)
De innen elment a fonal :) de naghyon nem érdekes
Hallgass bele az adott NIN zenébe(amit itt linkeltek), aztán szerintem rájössz mennyire lapos, semmilyen, nulla zene. Na ennél leborulok.gif igényesebb, jobb zenét lehetne játszani.
A metálnak meg annyiféle ága van + olyan betétekkel, akár akusztikus, hogy ;peace; . Látszik nincsen benne részed. ;)
De nem csak erről volt szó, hanem az unalomig játszott/ismert, nyúzott zenékkel.

Azt sem értem, miért csak és kizárólag komoly, vokál ill. jazz zenét lehetne otthon hallgatni?
Mint amilyen szemellenzősen beállított demó zenék vannak a HF show-n.
Én is hallgatok ilyeneket a death, grindcore, black metál ... stb mellett, de...
... más zeneileg igényes(ebb) műfajok is vannak. Azért ez már a 21.század!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

kargidje írta:
2018.11.13., kedd 18:10
revox írta:
2018.11.13., kedd 12:51

csak abból nem derül ki semmi :) nagy mozgás,sok energia,gyors zenélések,hirtelen ritmusváltások. műfaj nem érdekes, Beethoven korának punkja volt. persze lehet egy cigaretta meggyújtása is brutális. lásd einstürzende - silence is sexi... :napsut:
Nem a durvuláson van a hangsúly a metál zenénél, amit írtam, de lehet ha meghallod már nyomulsz is be a szobába!
Húmiezbakfittydejóóó... :tutiok:
A NIN meg olyan semmilyen, lapos maszlag.

Jövőre majd keressetek, összeállítok egy klafa listát. :D
Te, én elvesztettem a fonalat :D mondjuk az fix,ha nálam valaki instrumentális metált kért volna annakidején, szerintem látta volna az arcomon a " öcsi,te nem tévedtél el?" mondatot :)
De innen elment a fonal :) de naghyon nem érdekes
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: svan »

wittao írta:
2018.11.13., kedd 17:06
Nálunk benne volt a lejátszási listában, de hogy lement-e végül nem tudom. Volt egy adott lista amit kiválogattunk, de egy délelőtt annyira ráuntunk, hogy már délután mások mentek. Kaláka például szintén volt. Kraftwerk: Robots kisfiam nagy kedvence, ki nem hagytam volna :D
Igen nalatok is ment. Es jo is volt :)
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

wittao írta:
2018.11.13., kedd 17:15
jabba306 írta:
2018.11.07., szer. 09:49
Sonny írta:
2018.10.31., szer. 17:37
Úgy gondolom, hogy a hallás a látáshoz és az ízleléshez hasonló lehet. Mindenkinek más. Én nem szeretem a mély kiemelést és például zavarnak azok a rendszerek, ahol így szeretnének villantani. (pl. Dyno közel a falhoz)

Szobaakusztika: Volt függöny és szőnyeg, szimmetrikusan lehetett a dobozokat elhelyezni. Ez egy átlag hifista lakására 90%-ban nem igaz. Minden évben panaszkodnak a kiállítók, mint MÁV a hóra . . .

Miért hangszórót és hangokat hallgatok, nem zenét? Mert ilyen vagyok, TE változtatni nem tudsz rajta, fogadd el! Tudom, hogy ha egy adatlapon azt olvasom, hogy: " tweeter is Scan Speak 9700" akkor már tudom, hogy mi vár, és én azt a hangot szeretem. Sajnos ehhez az M szinten kiállítók (Dali, Triangle, B&W, Focal, MA) nekem nem nőttek fel. Egyedül az Accuton hangszórós doboz (+Mondorf inside) produkált magasban kiemelkedőt.

(Disco Express szól, ez is jól, mert jó a hangsugárzóm :D )
Én az egyik szobában rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg, hogy mitől rossz ez a szoba, mert nekem otthon rosszabb körülményeim vannak. Az volt a válasz, hogy a gipszkarton falak miatt.
Ráhagytam, de nem hinném, hogy mondjuk egy panel lakás beton fala ideális lenne, ettől függetlenül hallottam panel lakásban jó hangot. gondolkodik.gif
Nem kellett volna ráhagyni (lehet mi voltunk azok, így írhattam volna, hogy ráNk hagyni).
A gipszkarton utána légrés, rosszul merevítve, majd megint gipszkarton és rajta egy jó kis felkencézett csempe a túloldalon. Ez volt a fal a szobák mögött... ez döngött mint a fene. Ennél egy panel sokkal jobban kezelhető, ezzel a csákányozáson túl nem sokmindent lehet kezdeni.
Én is úgy gondolom, hogy tőletek kérdeztem meg. Ennek ellenére nálatok jó hang volt. leborulok.gif
Én, mint akusztikában laikus azt hallottam, hallom, a kiállítók többségétől, hogy rosszak a szobák. Olyan kiállítóktól is, akik évek óta jelen vannak ezeken az összejöveteleken, tudják, hogy mire számíthatnak, milyen körülmények vannak és ennek ellenére a szobába semmilyen akusztikai elemet nem hoznak, nem tesznek semmit. Tisztelet a kivételnek. leborulok.gif
Ehhez képest nagyon tetszett a ti gondolkodás módotok, azaz ha valaki ellátogat a showra (akár vidékről) meghallgatni a rendszereteket, azért megpróbáltok mindent kihozni a szobából a legjobb hangzás tekintetében.

Viszont itt vetődik fel a kérdés, hogy van-e a fővárosban olyan hotel, vagy egyéb hifi show rendezésére alkalmas helyszín, ahol a szobák nem gipszkartonból, hanem mondjuk téglából vannak?

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kargidje »

revox írta:
2018.11.13., kedd 12:51

csak abból nem derül ki semmi :) nagy mozgás,sok energia,gyors zenélések,hirtelen ritmusváltások. műfaj nem érdekes, Beethoven korának punkja volt. persze lehet egy cigaretta meggyújtása is brutális. lásd einstürzende - silence is sexi... :napsut:
Nem a durvuláson van a hangsúly a metál zenénél, amit írtam, de lehet ha meghallod már nyomulsz is be a szobába!
Húmiezbakfittydejóóó... :tutiok:
A NIN meg olyan semmilyen, lapos maszlag.

Jövőre majd keressetek, összeállítok egy klafa listát. :D

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

kargidje írta:
2018.11.13., kedd 12:35

NIN helyett is lehetne olyan kifinomult, igényes, progresszív metál zene(akár instrumentális), hogy sokak számára ... leborulok.gif 36_1_11.gif
csak abból nem derül ki semmi :) nagy mozgás,sok energia,gyors zenélések,hirtelen ritmusváltások. műfaj nem érdekes, Beethoven korának punkja volt. persze lehet egy cigaretta meggyújtása is brutális. lásd einstürzende - silence is sexi... :napsut:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kargidje »

svan írta:
2018.11.13., kedd 11:34

Ezek mentek a kiállításon, nem a személyes kedvenceimet válogattam össze. Egyébként pl Kaláka két különböző szobában is szólt, és mindkét helyen jó volt hallgatni. Jó rendszeren az is le tud kötni, ami nem a zsánered.
Tudom, hogy nem a saját zenéid/ízlésed.
Belehallgatva az összes zeneszámba(~50db) és ebből ~40-45 = kuka, mindenféle viszonylatban.
Lehet pár percig megfog a jó hangzás, de aztán rájössz, ez nem a te világod és odébbállsz, főleg ha nem lehet belehallgatni a saját zenei világodba.
Nem tudom, talán pár zeneileg komplikáltabb/egyedibb/igényesebben összerakott művet hallván szívesebben beugranának demóra. Nem csak az unalomig ismert előadókat/műveket/stílusokat nyomni.
Lehet volt ilyen is. Passz.
NIN helyett is lehetne olyan kifinomult, igényes, progresszív metál zene(akár instrumentális), hogy sokak számára ... leborulok.gif 36_1_11.gif

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

kargidje írta:
2018.11.13., kedd 10:57
svan írta:
2018.11.07., szer. 12:08

Én is csináltam egy lejátszási listát, szerencsére nem nagy az átfedés:
https://open.spotify.com/user/111318250 ... n6dBaQWgvg
Nem akarok senkit megbántani, de belehallgatva a számokba, kb.95%-uk közelít a nulla zenei értékhez. Nálam!
Ilyen felhozatallal kedvem sem lenne bemenni demóra.
Nem csodálom, ha valaki vitt egy kis "hazait".
Nem aludt el senki demó közben?
Egy pl. Cradle of Filth számban zeneileg hatásosabban kifejezett érzelem van, mint ezekben.
a Kraftwerk Robot mixet ki vállalta be? nem nine Inch Nails, de haladás :) főleg,hogy a Mix. a mezei verzió köpködős lenne :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

kargidje írta:
2018.11.13., kedd 10:57
svan írta:
2018.11.07., szer. 12:08

Én is csináltam egy lejátszási listát, szerencsére nem nagy az átfedés:
https://open.spotify.com/user/111318250 ... n6dBaQWgvg
Nem akarok senkit megbántani, de belehallgatva a számokba, kb.95%-uk közelít a nulla zenei értékhez. Nálam!
Ilyen felhozatallal kedvem sem lenne bemenni demóra.
Nem csodálom, ha valaki vitt egy kis "hazait".
Nem aludt el senki demó közben?
Egy pl. Cradle of Filth számban zeneileg hatásosabban kifejezett érzelem van, mint ezekben.
Volt még egy csomó, amit nem ismer a spotify...
Egyébként meg folyamatosan szólt a zene, ezek kiragadott 1-1 számok. Sok helyen “saját” zenét is lehetett vinni.
Egyébként szerintem az idei show zene szempontjából kifejezetten felüdülés volt az előző évekhez képest.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: svan »

kargidje írta:
2018.11.13., kedd 10:57
svan írta:
2018.11.07., szer. 12:08

Én is csináltam egy lejátszási listát, szerencsére nem nagy az átfedés:
https://open.spotify.com/user/111318250 ... n6dBaQWgvg
Nem akarok senkit megbántani, de belehallgatva a számokba, kb.95%-uk közelít a nulla zenei értékhez. Nálam!
Ilyen felhozatallal kedvem sem lenne bemenni demóra.
Nem csodálom, ha valaki vitt egy kis "hazait".
Nem aludt el senki demó közben?
Egy pl. Cradle of Filth számban zeneileg hatásosabban kifejezett érzelem van, mint ezekben.
Ezek mentek a kiállításon, nem a személyes kedvenceimet válogattam össze. Egyébként pl Kaláka két különböző szobában is szólt, és mindkét helyen jó volt hallgatni. Jó rendszeren az is le tud kötni, ami nem a zsánered.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kargidje »

svan írta:
2018.11.07., szer. 12:08

Én is csináltam egy lejátszási listát, szerencsére nem nagy az átfedés:
https://open.spotify.com/user/111318250 ... n6dBaQWgvg
Nem akarok senkit megbántani, de belehallgatva a számokba, kb.95%-uk közelít a nulla zenei értékhez. Nálam!
Ilyen felhozatallal kedvem sem lenne bemenni demóra.
Nem csodálom, ha valaki vitt egy kis "hazait".
Nem aludt el senki demó közben?
Egy pl. Cradle of Filth számban zeneileg hatásosabban kifejezett érzelem van, mint ezekben.

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

[/quote]

Én az egyik szobában rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg, hogy mitől rossz ez a szoba, mert nekem otthon rosszabb körülményeim vannak. Az volt a válasz, hogy a gipszkarton falak miatt.
Ráhagytam, de nem hinném, hogy mondjuk egy panel lakás beton fala ideális lenne, ettől függetlenül hallottam panel lakásban jó hangot. gondolkodik.gif
[/quote]
A gipszkarton tényleg megöli a hangot,akkor már inkább a beton fal.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: revox »

tottyi írta:
2018.10.31., szer. 14:57
frenki485 írta:
2018.10.29., hétf. 19:56
alto írta:
2018.10.29., hétf. 16:56


Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.
"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.
Mit akarsz ezzel mondani, hogy a könnyebb műfaj nem igényli a jó cuccot??
Ismerosom rendszeresen jar Depeche Mode koncertekre talan az osszesen ott volt Europaban de azt mondta meg nem hallott olyan rendszert amin a Depeche M. jol szolt volna ezert nem is hallgatja otthon a rendszeren. Persze ez mellet meg szamos eloadot hallgat tobb fele stilusban.
A DM lemezek jól szólnak,persze nem a reprintek. Lassan bekövetkezik a paradigmaváltás a hifiben és sokan rájönnek,ezek a bonyolult zenék,akár elektró,akár metál, sokkal jobban feladják a leckét a hifiknek. Pár év múlva találkozunk.
DM-es srác meg keressen meg ;-) Mi sem egyértelműbb DM-re,mint a tölcsérek :smile32:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: svan »

Vinkler írta:
2018.10.27., szomb. 21:09
Készitettem egy Spotify lejátszási listát azokról a zenékről, amik szóltak a szobákban. A lista nyilván csak ízelítő, ráadásul csak azok, amiket a spotify is ismer. ;)
https://open.spotify.com/user/111570229 ... Tx56Lhxuag
Én is csináltam egy lejátszási listát, szerencsére nem nagy az átfedés:
https://open.spotify.com/user/111318250 ... n6dBaQWgvg
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

Sonny írta:
2018.10.31., szer. 17:37
Úgy gondolom, hogy a hallás a látáshoz és az ízleléshez hasonló lehet. Mindenkinek más. Én nem szeretem a mély kiemelést és például zavarnak azok a rendszerek, ahol így szeretnének villantani. (pl. Dyno közel a falhoz)

Szobaakusztika: Volt függöny és szőnyeg, szimmetrikusan lehetett a dobozokat elhelyezni. Ez egy átlag hifista lakására 90%-ban nem igaz. Minden évben panaszkodnak a kiállítók, mint MÁV a hóra . . .

Miért hangszórót és hangokat hallgatok, nem zenét? Mert ilyen vagyok, TE változtatni nem tudsz rajta, fogadd el! Tudom, hogy ha egy adatlapon azt olvasom, hogy: " tweeter is Scan Speak 9700" akkor már tudom, hogy mi vár, és én azt a hangot szeretem. Sajnos ehhez az M szinten kiállítók (Dali, Triangle, B&W, Focal, MA) nekem nem nőttek fel. Egyedül az Accuton hangszórós doboz (+Mondorf inside) produkált magasban kiemelkedőt.

(Disco Express szól, ez is jól, mert jó a hangsugárzóm :D )
Én az egyik szobában rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg, hogy mitől rossz ez a szoba, mert nekem otthon rosszabb körülményeim vannak. Az volt a válasz, hogy a gipszkarton falak miatt.
Ráhagytam, de nem hinném, hogy mondjuk egy panel lakás beton fala ideális lenne, ettől függetlenül hallottam panel lakásban jó hangot. gondolkodik.gif

Lezárt

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”