Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Van a cégnél vagy 6-8 darab. Diesel-benzines vegyesen. Az tény,hogy elromlani nem szoktak,de magasabb felszereltségű példányok belseje is borzalmas. Előre szóltam,hogy Toyotát semmiképpen sem szeretnék,mert kívül-belül rusnya....az i30 hozzá képest Audi.
Tegnap kettőt hoztunk el ideiglenesen. Három hónap múlva vagy visszaadjuk,vagy megkapja valamelyik új kolléga....de még az is lehet,hogy leszivárog a szervizbe,és lecserélik valamelyik öregebb szervizes autót.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

violin írta:
2018.11.09., pén. 23:23
Megdöbbentett,hogy 2018-ban létezik még ennyire alap felszereltség. A kivitelezés minősége meg kritikán aluli....
Sorjás,kopogós, büdös műanyag mindenhol. A pittyegős tolatóradar kapcsolója a csomagtérben elhelyezett,két forintos billenő kapcsoló. A csomagtér kárpitozása olyan silány és pocsékul eldolgozott,hogy az alsóbb kategóriákban is szégyen.
A fedélzeti komputer nem tudja megjeleníteni a pillanatnyi fogyasztást,és a fantasztikus zongoralakk borítású CD-s rádió háttérvilágítása nem szabályozható. Enyhe napsütésben gyakorlatilag láthatatlan a kijelző,ami mondjuk nem olyan nagy gáz,mert a kihangosító amúgy sem jeleníti meg az összes hívó nevét,csak amelyiket kedve tartja.... :-)

Szóval tényleg nagyon csalódott vagyok.... ennél azért többet vártam a Toyota-tól.
A Toyota masszív vásárlóerővel rendelkezik, így tesznek nagy ívből a dolgokra. Nekem általában már a belső, és a külső dizájn is rémálom. De ameddig az emberekbe beivódott a megbízható autó csak is a Toyota szlogen, addig nem is igazán fogják megerőltetni magukat. Viszi a név, nem kell feszülniük.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Megdöbbentett,hogy 2018-ban létezik még ennyire alap felszereltség. A kivitelezés minősége meg kritikán aluli....
Sorjás,kopogós, büdös műanyag mindenhol. A pittyegős tolatóradar kapcsolója a csomagtérben elhelyezett,két forintos billenő kapcsoló. A csomagtér kárpitozása olyan silány és pocsékul eldolgozott,hogy az alsóbb kategóriákban is szégyen.
A fedélzeti komputer nem tudja megjeleníteni a pillanatnyi fogyasztást,és a fantasztikus zongoralakk borítású CD-s rádió háttérvilágítása nem szabályozható. Enyhe napsütésben gyakorlatilag láthatatlan a kijelző,ami mondjuk nem olyan nagy gáz,mert a kihangosító amúgy sem jeleníti meg az összes hívó nevét,csak amelyiket kedve tartja.... :-)

Szóval tényleg nagyon csalódott vagyok.... ennél azért többet vártam a Toyota-tól.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

violin írta:
2018.11.09., pén. 20:34
Ma délelőtt átvettem az ideiglenes autót,amíg a Tipo meg nem jön...
Egy Auris-t. Ha már láttatok borzalmas autóbelsőt. Gyalázat.
USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1541756122522.jpg_1541756125859.jpeg
Auris belső.JPG

Azért valahogy csak kibírom valahogy februárig vele...
Mi vele a bajod?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Ma délelőtt átvettem az ideiglenes autót,amíg a Tipo meg nem jön...
Egy Auris-t. Ha már láttatok borzalmas autóbelsőt. Gyalázat.
USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1541756122522.jpg_1541756125859.jpeg
USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1541756122522.jpg_1541756125859.jpeg (259.76 KiB) Megtekintve 1373 alkalommal
Auris belső.JPG
Auris belső.JPG (7.45 MiB) Megtekintve 1373 alkalommal
Azért valahogy csak kibírom valahogy februárig vele...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Ezt inkább én vezetném... 36_3_1.gif

https://www.youtube.com/watch?v=JM_pSi967PY
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Tonyka írta:
2018.11.08., csüt. 09:06
Vinkler írta:
2018.11.08., csüt. 08:41
Tonyka írta:
2018.11.08., csüt. 07:33
A " szagértők" biztos megmagyaráznák, tuti a villamosmegálló a hunyó. :D Hirtelen az autó elé ugrott. ;) Szerencsére nem kaszált el pár embert. Simán lehetett volna tragédia is. Pedig csak álldogálsz egy villamosmegállóban a napi meló után. A kocsin látszik, h azért sportos felnik kellettek. Mert nem csak kifejezetten a nagy teljesítményű autók potenciális veszély hordozók. Én úgy tekintek az összes tuning gusztira is, kályhacső, szárny azt mi vagyunk summaher. Nagy részük eszetlen jaszkari bajnok. Megér egy misét az ő közúti magatartásuk is. Halálos iramban filmeken szocializálódott generáció.

http://www.atv.hu/belfold/20181108-brut ... /hirkereso
Azért szépen skatulyázol.
Honnan tudod, hogy nem a sofőr lett rosszul vezetés közben, vagy esetleg egy elé tántorgó angol legénybúcsúzós részeg életét mentette meg azzal, hogy elrántotta a kormányt.
Én sem tudom, de ez is lehet... gondolkodik.gif
Való igaz, bármi lehet. Ezért létezik egyetlenegy megoldás a probléma körre, másképp kezelhetetlen, és marad minden a megszokottban. Közben gyűlnek a keresztek az út széleken. Amúgy meg mindig lehet magyarázat, az ember ráadásnak azonnal képes is bármit megmagyarázni. Nagyon kevesek azok akik bármilyen hibát hajlandóak beismerni, netán könnyelműséget. Ez csak érdekesség, a múltkor nyomozó volt az ügyfelem. Végeláthatatlan történetei vannak a rengeteg hazugságról amit összehordanak az emberek felelősségre vonás esetén. Még ha jól kivehető kamera felvétel van akkor is simán arcba mondják azok nem ők a felvételen. :D Nem mai eset, de őket pl. ismertem, egy fiatal lány azonnal ott maradt. 17 évesen nem ott van a helye ahol van. :( A fiú aki vezetett megmaradt, de ebben az esetben rosszabb árat fizetett a sebességmámorért, mint a halál. Egyrészt együtt él a tudattal, h oda lett a lány. Másrészt, arra sem képes önállóan, h megszabaduljon a lét terhétől. Ezek a saját szavai. A családja tönkre ment, az ápolása miatt csak 4 órát tud dolgozni az anyukája. A mai napig a nejemékhez járnak, kötözésre, és gyógyszerekért. Annyit mondhatok nem élet amit él. Itt csak a szuper erős csodás járgányokat látjátok, csodáljátok. De ha benéz az ember a színfalak mögé, rengeteg szörnyűség van a függöny mögött. Ha már csak ezt látnák az emberek, annyi haszna lenne, h mindenki kicsit komolyabban venné, amikor döntéseket hoz a volán mögött.

http://www.langlovagok.hu/kepek/9399_tu ... ntmikloson
Köszönjük, hogy felhívtad ezekre a figyelmünket, megértettük, bár nem tudom mit vársz... Hozzak minden nap reggel egy képet egy irodaház parkolójából, hogy ma is kb 500-an kivétel nélkül balesetmentesen megérkeztek munkába, azaz tegnap is rendben hazaért mindenki a családjához? Szomorú esetek vannak az élet minden egyéb területén is. Mondjuk a helytelen táplálkozás, elhízás szerintem sokkal nagyobb problémát okoz, mint a 150LE feletti autók...

De ma se maradjunk egy kis Porsche nélkül:


youtu.be/12Zz0qQSxz4
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tonyka írta:
2018.11.08., csüt. 09:06

Való igaz, bármi lehet. Ezért létezik egyetlenegy megoldás a probléma körre, másképp kezelhetetlen, és marad minden a megszokottban. Közben gyűlnek a keresztek az út széleken. Amúgy meg mindig lehet magyarázat, az ember ráadásnak azonnal képes is bármit megmagyarázni. Nagyon kevesek azok akik bármilyen hibát hajlandóak beismerni, netán könnyelműséget. Ez csak érdekesség, a múltkor nyomozó volt az ügyfelem. Végeláthatatlan történetei vannak a rengeteg hazugságról amit összehordanak az emberek felelősségre vonás esetén. Még ha jól kivehető kamera felvétel van akkor is simán arcba mondják azok nem ők a felvételen. :D Nem mai eset, de őket pl. ismertem, egy fiatal lány azonnal ott maradt. 17 évesen nem ott van a helye ahol van. :( A fiú aki vezetett megmaradt, de ebben az esetben rosszabb árat fizetett a sebességmámorért, mint a halál. Egyrészt együtt él a tudattal, h oda lett a lány. Másrészt, arra sem képes önállóan, h megszabaduljon a lét terhétől. Ezek a saját szavai. A családja tönkre ment, az ápolása miatt csak 4 órát tud dolgozni az anyukája. A mai napig a nejemékhez járnak, kötözésre, és gyógyszerekért. Annyit mondhatok nem élet amit él. Itt csak a szuper erős csodás járgányokat látjátok, csodáljátok. De ha benéz az ember a színfalak mögé, rengeteg szörnyűség van a függöny mögött. Ha már csak ezt látnák az emberek, annyi haszna lenne, h mindenki kicsit komolyabban venné, amikor döntéseket hoz a volán mögött.

http://www.langlovagok.hu/kepek/9399_tu ... ntmikloson
Jaj, ne kezdjük már megint a károgást könyörgöm!
Ez egy autós topic, autófanoknak. Mi szeretjük az erős és szép autókat, szeretjük vezetni is. Nem szeretnének, ha ezt más, vagy egy gép tenné helyettünk.
Nem látom sok értelmét a missziódnak ebben a témában. Szívesen látunk természetesen ebben a topicban is, de kérlek, próbáld meg elfogadni, hogy ez soha nem lesz anti autós topic.
Ha szeretnél, csinálok neked egyet, de a továbbiakban inkább a szellemiségéhez mérten posztolj kérlek.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Vinkler írta:
2018.11.08., csüt. 08:41
Tonyka írta:
2018.11.08., csüt. 07:33
A " szagértők" biztos megmagyaráznák, tuti a villamosmegálló a hunyó. :D Hirtelen az autó elé ugrott. ;) Szerencsére nem kaszált el pár embert. Simán lehetett volna tragédia is. Pedig csak álldogálsz egy villamosmegállóban a napi meló után. A kocsin látszik, h azért sportos felnik kellettek. Mert nem csak kifejezetten a nagy teljesítményű autók potenciális veszély hordozók. Én úgy tekintek az összes tuning gusztira is, kályhacső, szárny azt mi vagyunk summaher. Nagy részük eszetlen jaszkari bajnok. Megér egy misét az ő közúti magatartásuk is. Halálos iramban filmeken szocializálódott generáció.

http://www.atv.hu/belfold/20181108-brut ... /hirkereso
Azért szépen skatulyázol.
Honnan tudod, hogy nem a sofőr lett rosszul vezetés közben, vagy esetleg egy elé tántorgó angol legénybúcsúzós részeg életét mentette meg azzal, hogy elrántotta a kormányt.
Én sem tudom, de ez is lehet... gondolkodik.gif
Való igaz, bármi lehet. Ezért létezik egyetlenegy megoldás a probléma körre, másképp kezelhetetlen, és marad minden a megszokottban. Közben gyűlnek a keresztek az út széleken. Amúgy meg mindig lehet magyarázat, az ember ráadásnak azonnal képes is bármit megmagyarázni. Nagyon kevesek azok akik bármilyen hibát hajlandóak beismerni, netán könnyelműséget. Ez csak érdekesség, a múltkor nyomozó volt az ügyfelem. Végeláthatatlan történetei vannak a rengeteg hazugságról amit összehordanak az emberek felelősségre vonás esetén. Még ha jól kivehető kamera felvétel van akkor is simán arcba mondják azok nem ők a felvételen. :D Nem mai eset, de őket pl. ismertem, egy fiatal lány azonnal ott maradt. 17 évesen nem ott van a helye ahol van. :( A fiú aki vezetett megmaradt, de ebben az esetben rosszabb árat fizetett a sebességmámorért, mint a halál. Egyrészt együtt él a tudattal, h oda lett a lány. Másrészt, arra sem képes önállóan, h megszabaduljon a lét terhétől. Ezek a saját szavai. A családja tönkre ment, az ápolása miatt csak 4 órát tud dolgozni az anyukája. A mai napig a nejemékhez járnak, kötözésre, és gyógyszerekért. Annyit mondhatok nem élet amit él. Itt csak a szuper erős csodás járgányokat látjátok, csodáljátok. De ha benéz az ember a színfalak mögé, rengeteg szörnyűség van a függöny mögött. Ha már csak ezt látnák az emberek, annyi haszna lenne, h mindenki kicsit komolyabban venné, amikor döntéseket hoz a volán mögött.

http://www.langlovagok.hu/kepek/9399_tu ... ntmikloson
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tonyka írta:
2018.11.08., csüt. 07:33
A " szagértők" biztos megmagyaráznák, tuti a villamosmegálló a hunyó. :D Hirtelen az autó elé ugrott. ;) Szerencsére nem kaszált el pár embert. Simán lehetett volna tragédia is. Pedig csak álldogálsz egy villamosmegállóban a napi meló után. A kocsin látszik, h azért sportos felnik kellettek. Mert nem csak kifejezetten a nagy teljesítményű autók potenciális veszély hordozók. Én úgy tekintek az összes tuning gusztira is, kályhacső, szárny azt mi vagyunk summaher. Nagy részük eszetlen jaszkari bajnok. Megér egy misét az ő közúti magatartásuk is. Halálos iramban filmeken szocializálódott generáció.

http://www.atv.hu/belfold/20181108-brut ... /hirkereso
Azért szépen skatulyázol.
Honnan tudod, hogy nem a sofőr lett rosszul vezetés közben, vagy esetleg egy elé tántorgó angol legénybúcsúzós részeg életét mentette meg azzal, hogy elrántotta a kormányt.
Én sem tudom, de ez is lehet... gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

A " szagértők" biztos megmagyaráznák, tuti a villamosmegálló a hunyó. :D Hirtelen az autó elé ugrott. ;) Szerencsére nem kaszált el pár embert. Simán lehetett volna tragédia is. Pedig csak álldogálsz egy villamosmegállóban a napi meló után. A kocsin látszik, h azért sportos felnik kellettek. Mert nem csak kifejezetten a nagy teljesítményű autók potenciális veszély hordozók. Én úgy tekintek az összes tuning gusztira is, kályhacső, szárny azt mi vagyunk summaher. Nagy részük eszetlen jaszkari bajnok. Megér egy misét az ő közúti magatartásuk is. Halálos iramban filmeken szocializálódott generáció.

http://www.atv.hu/belfold/20181108-brut ... /hirkereso
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szalon írta:
2018.11.06., kedd 15:27
....Nehéz csak egy autó teljesítmény alapján bármilyen statisztikát is felállítani/értelmezni, mivel számos egyéb tényező is közrejátszik, ilyen pl a súly, ami nélkül abszolút értelmetlen is lenne, vagy akár a vezető kora és neme is!

Akit érdekel a téma, bár nem teljesen friss, itt a forrás:

https://c-marc.curtin.edu.au/local/docs/RVPNDCI.pdf

A Rezesova ügyben részt vett 2 szakértővel is volt alkalmam személyesen beszélgetni az esetről. Nem TV-ből, vagy Index-ből vannak az információim...
köszi.

a temaban az elsö hsz-omban is ilyen statisztika erdekelt ...de nem abszolut számarányban, mert az nem mond sokat; hisz igazan nagytelj. autobol sokkkkal kevesebb van, mint mondjuk 150 loerö alatt; a megtett km-ek masok (egy "hobbi" vs. mindennapos auto), azaz szerintem egy abszolut aranyu statisztika nem jo erre, ez a tabla meg hozzatartozik:
Capture.PNG
Capture.PNG (105.57 KiB) Megtekintve 1475 alkalommal
a 140 kW / 1000 kg mar nem olyan rossz kategoria :-)) ...

remélem a lezáró szakértövel is beszéltél (én igen, meg a "nyilvanos" szereples elött)

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

avl2 írta:
2018.11.06., kedd 14:26
Szalon írta:
2018.11.05., hétf. 23:00
...a független statisztikák nem ömlengések, hanem tények....

Többször jössz a Rezesova üggyel, csak kíváncsiságból... milyen információid, jobban mondva honnan származó információid vannak az üggyel kapcsolatban?....
ismersz statisztikat balesetek kapcsan az okozo auto teljesitmenye függvenyeben ? (természetesen értelmes statisztikat)

a fent emlitett ügy: Te mit ismersz belöle ? ismered az ig.ü. szakertöket ? vannak, akik azt a szakmat is komolyan üzik ! pl.: https://index.hu/belfold/2014/08/26/hib ... zakertoje/ https://hvg.hu/itthon/20140908_A_heten_ ... alse&ver=1
Rég volt már, de előkerestem egy egyetemi éveim alatt hivatkozott (bár ha jól emlékszem Ausztrál) kutatást, amit bevallom nem olvastam végig, de emlékeztem egy táblázatra, ahol a gépjárművek teljesítménye és vezetők kora alapján egész nagy számú esetből állítottak statisztikát:
Stat.JPG
Stat.JPG (105.49 KiB) Megtekintve 1465 alkalommal
Nehéz csak egy autó teljesítmény alapján bármilyen statisztikát is felállítani/értelmezni, mivel számos egyéb tényező is közrejátszik, ilyen pl a súly, ami nélkül abszolút értelmetlen is lenne, vagy akár a vezető kora és neme is!

Akit érdekel a téma, bár nem teljesen friss, itt a forrás:

https://c-marc.curtin.edu.au/local/docs/RVPNDCI.pdf

A Rezesova ügyben részt vett 2 szakértővel is volt alkalmam személyesen beszélgetni az esetről. Nem TV-ből, vagy Index-ből vannak az információim...
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szalon írta:
2018.11.05., hétf. 23:00
...a független statisztikák nem ömlengések, hanem tények....

Többször jössz a Rezesova üggyel, csak kíváncsiságból... milyen információid, jobban mondva honnan származó információid vannak az üggyel kapcsolatban?....
ismersz statisztikat balesetek kapcsan az okozo auto teljesitmenye függvenyeben ? (természetesen értelmes statisztikat)

a fent emlitett ügy: Te mit ismersz belöle ? ismered az ig.ü. szakertöket ? vannak, akik azt a szakmat is komolyan üzik ! pl.: https://index.hu/belfold/2014/08/26/hib ... zakertoje/ https://hvg.hu/itthon/20140908_A_heten_ ... alse&ver=1

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Tonyka írta:
2018.11.04., vas. 19:15
A mercis vs suzuki életben maradási ömlengésed meg egyenesen vérlázító. Azt is megmondom miért. Azt az eszmét hirdeti, amit amúgy a gyártók is. Ha van k..rva sok pénzed, akkor a te életed jobban védik, ergo pénzel megvásárolhatod a biztonságod. Mintha a kevesebb pénzzel rendelkező autós élete nem érne annyit, mint a pénzesé.
Számodra... Viszont a független statisztikák nem ömlengések, hanem tények! Soha senki nem kötelezett senkit, hogy Suzukit kell vennie, sőt arra sem, hogy autót. Van tömegközlekedés, alakíthatja úgy az életét bárki, hogy gyalogosan megközelíthető legyen a munkahelye stb... persze taxi is bárki rendelkezésére áll bármikor! MO-n nagyon sokan nem engedhettek meg volna maguknak autót és mégis 10 éves svájcifrank hitelre, erejükön felül Szuzukikat vettek... Ha nem hitelre vettek volna autót, hanem félreteszik azt a pénzt - és igaz nem azonnal 0-ft kezdővel - de a 3,5 milliós Szuzukira visszafizetett 10 millióból már kaphattak volna biztonságos autót is, persze ilyenek kevesen voltak...
Nem értem miért van a minőségi, biztonságos dolgokkal problémád? Miért kellene a gyengébbhez, rosszabbhoz, balesetveszélyesebbhez alkalmazkodni? Miért baj, ha Mercedes, Volvó stb igenis törekszik a biztonságra? Miért nem a szabályokat hibáztatod, amik kiengedik a közútra a gyenge balesetvédelemmel rendelkező autókat? A döntés egyedül a tiéd, hogy milyen autót veszel és mi a számodra fontos, mire vagy hajlandó áldozni... Van aki a biztonságra, van aki meg az olcsó, keveset fogyasztóra... Mindenkinek van választása!
Tonyka írta:
2018.11.05., hétf. 12:58
Bent égni egy családnak egy autóban nem elég szélsőséges? Szélsőségesnek nevezed miközben erre nincs más valódi megoldás.
Többször jössz a Rezesova üggyel, csak kíváncsiságból... milyen információid, jobban mondva honnan származó információid vannak az üggyel kapcsolatban?
Félreértés ne essék, mert nem szimpatizálok az ügy vádlottjával, valamint semmilyen SUV-os, kokós BMW-ssel és semmiképpen nem mentegetni akarom, de azért nem teljesen fekete-fehér minden és az igazságügyi szakértők pl egyértelműen kimondták, hogy ilyen baleset következtében atipikus egy autó kigyulladása. Nagy valószínűséggel műszaki hiba miatt keletkezett a tűz, csak ezt így utólag (ugye tudjuk, hogy a Puntónak műanyag a benzintartálya, valamint minden csatlakozása is) mivel egy az egyben elégett, azaz teljesen megsemmisült, elég nehéz bizonyítani, csupán a statisztika van, hogy atipikus, amire számtalan példát hoztak a szakértők... ennél durvább esetekről...

Valamint még egy kérdést engedj meg: szerinted az önvezető autók programjait kik írják? Azokban sohasem lesz hiba? Lehetetlen lesz mondjuk egy szoftverfrissítés során egy pici baki? Vagy az autók műszakilag is tökéletesek lesznek ezzel egyetemben? Nem lesz anyagfáradás, vagy bármilyen műszaki meghibásodás? Mivel ezeket is emberek tervezik, konstruálják, gyártják, így az egész emberfaktort az autózásból csak akkor lehetne kivenni és kijelenteni, hogy 100%os a biztonság a logikai meneted alapján, ha mindent gépek csinálnának... fejlesztéstől az alapanyag előállításon keresztül a gyártásig... Nagyon remélem, hogy soha nem lesz ilyen! :)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tonyka írta:
2018.11.05., hétf. 21:23
De valóban hagyjuk, tényleg izzadságszagú, szóval elnézést.
No és legalább betettél egy képet egy gyönyörű Mustang GT Shelbyről.

Ha már Shelby... tavaly december elején jártam a Shelby szerelőcsarnokában. Van ott egy egész érdekes Shelby :D , amit nagy büszkeséggel mutogattak (komolyan), le is fényképeztem, az első két képen látható. És még beteszek két képet a szerelőcsarnokról is, ha nem bánjátok.
Csatolmányok
EAEBC228-6D1E-439E-921F-BB6A932CFDBA.jpeg
EAEBC228-6D1E-439E-921F-BB6A932CFDBA.jpeg (749.42 KiB) Megtekintve 1496 alkalommal
3B1B5D66-F7E8-492A-A665-B64E43BF7595.jpeg
3B1B5D66-F7E8-492A-A665-B64E43BF7595.jpeg (804.93 KiB) Megtekintve 1496 alkalommal
BE43BC37-BB2C-4173-A08F-EA30BC7262E1.jpeg
BE43BC37-BB2C-4173-A08F-EA30BC7262E1.jpeg (1.11 MiB) Megtekintve 1496 alkalommal
A7A7413D-B392-4922-8FC0-C4D46E422472.jpeg
A7A7413D-B392-4922-8FC0-C4D46E422472.jpeg (629.01 KiB) Megtekintve 1496 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Igen és vannak ahol éheznek, ahol szomjaznak, ahol lezuhannak a repülőgépek, ahol elsüllyednek hajók, ahol stb.
A legjobbb persze az lenne, ha sehol nem tudna tragédia történni, nyilván. Én sem szeretném elveszteni így a szeretteim, nem is erröl van szó. Mindazonáltal szerintem kiveséztük a témát, s mindeközben a Porsche nyomott egy Nürburgring rekordot:

youtu.be/2ror87RYTqE
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Vinkler írta:
2018.11.05., hétf. 21:11
persze értjük, vagy érteni véljük a te félelmeidet és egy utópisztikus világban reméljük bekövetkezik, hogy egyetlen autóban sem lesz tragédia, meg világbéke!
[/quote]

Nah itt a gond, valami tényleg nem ment át. Mitől lenne ez az én félelmem? Ezek tények, nem fantázia szüleményei, tessék olvasni statisztikát, meg híreket nézni. Attól, h te ma haza értél attól még lehet pár szomszéddal odébb valaki nem. Oké oké van a strucc politika, az sokat segít ezen. :smile32: De valóban hagyjuk, tényleg izzadságszagú, szóval elnézést.
1968-ford-mustang-shelby-gt500-kr.jpg
1968-ford-mustang-shelby-gt500-kr.jpg (252.08 KiB) Megtekintve 1512 alkalommal
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tonyka írta:
2018.11.05., hétf. 20:50
Acme írta:
2018.11.05., hétf. 17:01
Tonyka írta:
2018.11.05., hétf. 12:58
Bent égni egy családnak egy autóban nem elég szélsőséges?
- Én: szeretek repülni.
- Te: Micsodaaa? Az atombombát is egy repülőről dobták le!
Kár, h ez jön le neked. Miért gond az, h én szeretnék egy 100% biztonságos, hatékonyabb közlekedést. Már egy nyüves lámpán áthaladás is hatékonyabb lenne ha szoftver figyelné, és tartaná a távolságot. Semmi bajom az autózással. Az emberek megbízhatatlansága a bökkenő. Nem kiáltom ki magam halál megbízhatónak, hibázhatok, sőt már hibáztam. Hál isten csak koccanás szinten. Felőlem bízhatsz vakon minden szembejövőben, meg mögötted jövőben, a te dolgod. Kívánom, h soha ne kelljen csalódnod. :smile32:
Nekem sem ez jött le, hanem egy globális autózásellenesség. Ellenben kezd nagyon izzadságszagú lenni a dolog. Fogjuk rá, hogy megértettük a problemádat, de ez egy autós topic autó fan-oknak. Mi így szeretjük, persze értjük, vagy érteni véljük a te félelmeidet és egy utópisztikus világban reméljük bekövetkezik, hogy egyetlen autóban sem lesz tragédia, meg világbéke!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Acme írta:
2018.11.05., hétf. 17:01
Tonyka írta:
2018.11.05., hétf. 12:58
Bent égni egy családnak egy autóban nem elég szélsőséges?
- Én: szeretek repülni.
- Te: Micsodaaa? Az atombombát is egy repülőről dobták le!
Kár, h ez jön le neked. Miért gond az, h én szeretnék egy 100% biztonságos, hatékonyabb közlekedést. Már egy nyüves lámpán áthaladás is hatékonyabb lenne ha szoftver figyelné, és tartaná a távolságot. Semmi bajom az autózással. Az emberek megbízhatatlansága a bökkenő. Nem kiáltom ki magam halál megbízhatónak, hibázhatok, sőt már hibáztam. Hál isten csak koccanás szinten. Felőlem bízhatsz vakon minden szembejövőben, meg mögötted jövőben, a te dolgod. Kívánom, h soha ne kelljen csalódnod. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bevallom: en ennél gondoltam arra, hogy ez nem volt cel, ez nem rendeltetesszerü hasznalat, ez visszaélés. nem nagy baleset sulyossagu !!!! ...és - sajnos ? :-)) - nincs parkolodijas cegben erdekeltsegem. ...de elismerem, hogy frekventalt helyen az alapterületnek erteke, hasznalati dija van (ha nem parkol lenne, kiadna egy kismeretü bodenak, ahonnan matyo himzest / fagyit / ujsagot / akarmit arusithatnanak ...es meg kevesebb lenne a szennyezes is


a bemutatott manöver azert eleg egyszerü, a videobol nem derül ki, hogy tudna-e bonyolultabbat pl. elegendöen pontos cel koordinatak alapjan odamenni

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Tonyka írta:
2018.11.05., hétf. 12:58
Bent égni egy családnak egy autóban nem elég szélsőséges?
- Én: szeretek repülni.
- Te: Micsodaaa? Az atombombát is egy repülőről dobták le!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Tonyka írta:
2018.11.05., hétf. 15:41
Ez az csak szépen apró léptekkel:

https://villanyautosok.hu/2018/11/05/ha ... -a-teslak/
Megint az ígéretek... Amúgy ezt nem nehéz megcsinálni, és talán értelmes is lenne. Legalább nem kell feleslegesen bolyongani a parkolóházban.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Ez az csak szépen apró léptekkel:

https://villanyautosok.hu/2018/11/05/ha ... -a-teslak/
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”