Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fapaci írta:
2018.11.09., pén. 09:39
A saját tápegységgel rendelkező konverterek túlnyomó többsége is használja az USB busz tápáramát a receiver, fogadó áramkör működéséhez. Kevés kivétellel találkoztam, amik teljesen függetlenek az USB tápfeszültségétől, ezek jellemzően igen drága készülékek. Ha megszakítod a tápvezetőt, a legtöbb DAC eltűnik a PC szeme elől, ez is jelzi, hogy a kapcsolathoz szükség van arra a külső 5 Voltra
köszi!
Tulajdonképpen ez akkor egy érdekes minőségi paraméter a dac-oknál, pláne minőségi audio pc nélkül. Kerestem de nem találtam adatot, hogy pl. a TEAC UD-503-asnál ez hogy lehet. Le kéne tesztelni, csak ahhoz normális Y kábel vagy egyéb barkácsolás kell :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2018.11.09., pén. 05:00
Node, mi van a saját tápos dac-okkal? egyáltalán használják-e az usb-n érkező 5V-ot? nem tűnik logikusnak, ha már külön táp áramkört gyártanak... a tápoldali galvanikus kapcsolat pedig a V- összekötés miatt megmarad.

Akkor netán kijelenthetjük, hogy vélhetően semmi értelme az usb Y kábelnek külső tápos dac-ok esetében? :) aminek értelme lehet az a pc analóg tápolása, csak a költsége más nagyságrend.
A saját tápegységgel rendelkező konverterek túlnyomó többsége is használja az USB busz tápáramát a receiver, fogadó áramkör működéséhez. Kevés kivétellel találkoztam, amik teljesen függetlenek az USB tápfeszültségétől, ezek jellemzően igen drága készülékek. Ha megszakítod a tápvezetőt, a legtöbb DAC eltűnik a PC szeme elől, ez is jelzi, hogy a kapcsolathoz szükség van arra a külső 5 Voltra.

Az Y kialakításnak több értelme is van annál, mint hogy különálló áramforrást tudunk használni, de sokak számára ez a lényege. Az Y kábel azonban nem csak abból áll, hogy 2 eret jobbra, 2 eret balra viszünk, mert a földelésnek, hidegpontnak mindkét ágon jelen kell lennie. Saját káromon tapasztaltam meg ezt. Az első generációs USB kábeleim nem feleltek meg e feltételnek, ami néhány készüléknél gondot okozott.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ez az a panel de ha surgos akkor most rogton Menyus tudna pontos valaszt adni ra.
https://www.aliexpress.com/item/Assembl ... 18405.html
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: Indy »

tottyi írta:
2018.11.09., pén. 08:45
Ugy meg nem probaltam, azt mondtak az eladok ezt igy kell es igy lett. :) De ha van erdeklodes kiprobalhatom este.
+1 :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Indy írta:
2018.11.09., pén. 08:42
tottyi írta:
2018.11.09., pén. 08:39
Nekem is kulso DAC-om van de ha jol tudom az XMOS panelnek a DAC-ban kell a tapellatas USB-rol es ezert kell az Y kabel. En probaltam ket fele Y kabelel es mukodott mindkettovel, most is az van benne.
Úgy is működött, hogy a tápot tartalmazó ágat nem használtad, csak az adatot vivőt?
Ugy meg nem probaltam, azt mondtak az eladok ezt igy kell es igy lett. :) De ha van erdeklodes kiprobalhatom este.
De mindha valahol olvastam volna, hogy kell hozza, ennek most utananezek.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: Indy »

tottyi írta:
2018.11.09., pén. 08:39
Nekem is kulso DAC-om van de ha jol tudom az XMOS panelnek a DAC-ban kell a tapellatas USB-rol es ezert kell az Y kabel. En probaltam ket fele Y kabelel es mukodott mindkettovel, most is az van benne.
Úgy is működött, hogy a tápot tartalmazó ágat nem használtad, csak az adatot vivőt?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ZolaBA írta:
2018.11.09., pén. 05:00
bitrograde írta:
2018.11.08., csüt. 21:30
Olvasd el ezt az oldalt (és a pirossal kiemelt szöveget).
Szóval a lényeg:

221-wiring.gif

azaz a V- nincs leválasztva csak a V+.
Szerény logikám szerint az usb kábel leegyszerűsített felépítése, hogy az adatkapcsolaton túl 5V-ot is ad az egyszerűbb eszközöknek, így nem kell nekik külön táp és tápkábel... pl. egy egérnek vagy kisebb dac-nak.
Node, mi van a saját tápos dac-okkal? egyáltalán használják-e az usb-n érkező 5V-ot? nem tűnik logikusnak, ha már külön táp áramkört gyártanak... a tápoldali galvanikus kapcsolat pedig a V- összekötés miatt megmarad.

Akkor netán kijelenthetjük, hogy vélhetően semmi értelme az usb Y kábelnek külső tápos dac-ok esetében? :) aminek értelme lehet az a pc analóg tápolása, csak a költsége más nagyságrend.
Nekem is kulso DAC-om van de ha jol tudom az XMOS panelnek a DAC-ban kell a tapellatas USB-rol es ezert kell az Y kabel. En probaltam ket fele Y kabelel es mukodott mindkettovel, most is az van benne.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

bitrograde írta:
2018.11.08., csüt. 21:30
Olvasd el ezt az oldalt (és a pirossal kiemelt szöveget).
Szóval a lényeg:
221-wiring.gif
221-wiring.gif (10.99 KiB) Megtekintve 1928 alkalommal
azaz a V- nincs leválasztva csak a V+.
Szerény logikám szerint az usb kábel leegyszerűsített felépítése, hogy az adatkapcsolaton túl 5V-ot is ad az egyszerűbb eszközöknek, így nem kell nekik külön táp és tápkábel... pl. egy egérnek vagy kisebb dac-nak.
Node, mi van a saját tápos dac-okkal? egyáltalán használják-e az usb-n érkező 5V-ot? nem tűnik logikusnak, ha már külön táp áramkört gyártanak... a tápoldali galvanikus kapcsolat pedig a V- összekötés miatt megmarad.

Akkor netán kijelenthetjük, hogy vélhetően semmi értelme az usb Y kábelnek külső tápos dac-ok esetében? :) aminek értelme lehet az a pc analóg tápolása, csak a költsége más nagyságrend.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
dgeri
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.06.17., szer. 23:48
Értékelés: 11

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: dgeri »

bitrograde írta:
2018.11.08., csüt. 21:30
dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 20:40
fapaci írta:
2018.11.08., csüt. 17:26


Azt nézd meg, hogy amikor külső áramforrást használsz, észleli-e a PC a DAC-odat. Ha nem, akkor az van, amit írtam, vagy esetleg rossz a kábel bekötése.
nem észleli, egyre inkább sanszos, hogy nem támogatja az Y kábelt. Így viszont nem érdemes külső tápot sem venni hozzá. Egy másik laptoppal kipróbálom, az lesz a sorsdöntő valszeg
A kábel bekötése kulcsfontosságú. Néhány itt árult Y-kábel esetében is tapasztalható, hogy nem mindig helyes a bekötés. Olvasd el ezt az oldalt (és a pirossal kiemelt szöveget).
"Be very careful not to cut yourself." :) Viccet félretéve, ebből elég világos, jelenleg "V" kábelem van, ami nekem kell, az egy "Y"... Köszönöm.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 20:40
fapaci írta:
2018.11.08., csüt. 17:26
dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 15:07
Itt most az adatág végig bent van a laptopban. Bedugom a táprészt a laptopba, szól a zene. Kihúzom, bedugom az említett helyek bármelyikébe, nem szól a zene. Így kell elképzelni.
Azt nézd meg, hogy amikor külső áramforrást használsz, észleli-e a PC a DAC-odat. Ha nem, akkor az van, amit írtam, vagy esetleg rossz a kábel bekötése.
nem észleli, egyre inkább sanszos, hogy nem támogatja az Y kábelt. Így viszont nem érdemes külső tápot sem venni hozzá. Egy másik laptoppal kipróbálom, az lesz a sorsdöntő valszeg
A kábel bekötése kulcsfontosságú. Néhány itt árult Y-kábel esetében is tapasztalható, hogy nem mindig helyes a bekötés. Olvasd el ezt az oldalt (és a pirossal kiemelt szöveget).
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
dgeri
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.06.17., szer. 23:48
Értékelés: 11

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: dgeri »

fapaci írta:
2018.11.08., csüt. 17:26
dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 15:07
Itt most az adatág végig bent van a laptopban. Bedugom a táprészt a laptopba, szól a zene. Kihúzom, bedugom az említett helyek bármelyikébe, nem szól a zene. Így kell elképzelni.
Azt nézd meg, hogy amikor külső áramforrást használsz, észleli-e a PC a DAC-odat. Ha nem, akkor az van, amit írtam, vagy esetleg rossz a kábel bekötése.
nem észleli, egyre inkább sanszos, hogy nem támogatja az Y kábelt. Így viszont nem érdemes külső tápot sem venni hozzá. Egy másik laptoppal kipróbálom, az lesz a sorsdöntő valszeg

Avatar
dgeri
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.06.17., szer. 23:48
Értékelés: 11

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: dgeri »

Jester írta:
2018.11.08., csüt. 19:15
dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 15:07
Itt most az adatág végig bent van a laptopban. Bedugom a táprészt a laptopba, szól a zene. Kihúzom, bedugom az említett helyek bármelyikébe, nem szól a zene. Így kell elképzelni.
Mennyire vagy biztos benne, hogy jól választottad szét az adat és a táp ágat? :)
Két kérdés:
1. Ha ugyanabba a laptopba dugod a táp és adat ágat is, akkor bármely két USB portba dugod őket minden variációban működik?
2. Mi történik akkor ha a táp ágat mondjuk egy másik laptopba dugod be?
1: igen
2: jó ötlet, ki fogom próbálni, most nincs a közelben másik PC/laptop. Annyi, hogy ha tabletbe/telefonba dugom (átalakítóval), akkor sem műkszik.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: Jester »

dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 15:07
Itt most az adatág végig bent van a laptopban. Bedugom a táprészt a laptopba, szól a zene. Kihúzom, bedugom az említett helyek bármelyikébe, nem szól a zene. Így kell elképzelni.
Mennyire vagy biztos benne, hogy jól választottad szét az adat és a táp ágat? :)
Két kérdés:
1. Ha ugyanabba a laptopba dugod a táp és adat ágat is, akkor bármely két USB portba dugod őket minden variációban működik?
2. Mi történik akkor ha a táp ágat mondjuk egy másik laptopba dugod be?
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 15:07
Itt most az adatág végig bent van a laptopban. Bedugom a táprészt a laptopba, szól a zene. Kihúzom, bedugom az említett helyek bármelyikébe, nem szól a zene. Így kell elképzelni.
Azt nézd meg, hogy amikor külső áramforrást használsz, észleli-e a PC a DAC-odat. Ha nem, akkor az van, amit írtam, vagy esetleg rossz a kábel bekötése.

Avatar
dgeri
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.06.17., szer. 23:48
Értékelés: 11

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: dgeri »

fapaci írta:
2018.11.08., csüt. 11:24
dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 10:20
csak annyit csináltam, hogy adatvezeték kapott külön USB csatlakozót, ha azt bedugom a gépbe műkszik, ha powerbank/más USB töltőre/5v-os tápra nem műkszik, ha visszadugom gépbe, műkszik.
Hát az adatágat hiába dugod áramforrásba, nem fog működni. :rolleyes: Feltételezem, a tápvezetéket külön áramforrásba csatlakoztattad, de így nem működött az adatkapcsolat. Előfordul az ilyen, nem minden készülék támogatja az Y USB kábeleket.
Itt most az adatág végig bent van a laptopban. Bedugom a táprészt a laptopba, szól a zene. Kihúzom, bedugom az említett helyek bármelyikébe, nem szól a zene. Így kell elképzelni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

dgeri írta:
2018.11.08., csüt. 10:20
csak annyit csináltam, hogy adatvezeték kapott külön USB csatlakozót, ha azt bedugom a gépbe műkszik, ha powerbank/más USB töltőre/5v-os tápra nem műkszik, ha visszadugom gépbe, műkszik.
Hát az adatágat hiába dugod áramforrásba, nem fog működni. :rolleyes: Feltételezem, a tápvezetéket külön áramforrásba csatlakoztattad, de így nem működött az adatkapcsolat. Előfordul az ilyen, nem minden készülék támogatja az Y USB kábeleket.

Avatar
dgeri
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.06.17., szer. 23:48
Értékelés: 11

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: dgeri »

Laikus96 írta:
2018.11.07., szer. 00:14
A két földet összehoztad valahogy?
Nem kötném össze őket direktbe, inkább mondjuk 10 ohmmal próbálkoznék...
Az adatvezeték párt nem szakítottad meg, ha jól értem.
A külső tápot kapcsolod be először?
csak annyit csináltam, hogy adatvezeték kapott külön USB csatlakozót, ha azt bedugom a gépbe műkszik, ha powerbank/más USB töltőre/5v-os tápra nem műkszik, ha visszadugom gépbe, műkszik.

Felhagyok a témakörrel, látom, hogy az én elektronikai tudásommal egyszerűbb kész USB külső audio célra szánt tápot beszerezni és kipróbálni... Illetve, amúgy egészen elképesztő, hogy mennyire számít, hogy a laptop melyik USB bemenetére rakom... DVD helyére rakott vinyó mellett pl. nem jó... ez mondjuk érthető, viszont a különbség nem várt mértékű.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

dgeri írta:
2018.11.01., csüt. 13:59
Sziasztok,
a célom az, hogy egy USB DAC-nak, ami a gépről "kapja" a kraftot, szeretném külön megoldani a tápellátását.
Az USB kábelt már szétszedtem két külön ágra, táp és adat. Érdekes egyébként, hogy a laptop különböző USB kimenetére rákötve a "tápos" USB-t a hang is változik, azon kívül, hogy nyilván hogy szétszedtem is másabb lett. Mindegy...
A lényeg, hogy ha power bank-ra vagy 5v-os töltőre csatlakoztatom a tápellátást, akkor nem megy a DAC. Biztosan van oka, elektronikában ennyire nem vagyok otthon. Van erre valami megoldás?
köszi
Gergő
Mivel a témának van dedikált helye így átraktam.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Laikus96
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 16:42
Értékelés: 51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: Laikus96 »

A két földet összehoztad valahogy?
Nem kötném össze őket direktbe, inkább mondjuk 10 ohmmal próbálkoznék...
Az adatvezeték párt nem szakítottad meg, ha jól értem.
A külső tápot kapcsolod be először?

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Sami »

Nem csak a szemnek kedves látvány a fülnek is nagyon kellemes érzés tulajdonképpen a mai dac-okkal valami hasonlót szeretnénk produkálni számítógépről több kevesebb sikerrel.

Igazság szerint sok Fostex felvevőm van mint analóg mint digitális

Van tőbb audió kazettás felvevőm is azok is nagyon jók még ezekhez a stúdió dac-ok hoz képest is de nem jóbb a hang pl a vc8 nál.

Én azt hittem hogy a szallag is ilyen lessz hogy jó jó de nem lessz jobb a digit dac-oknál

De viszonylag olcsón tudtam szerezni egy ilyen szallagost magnót, gondoltam 1x élünk miért ne, megjött, ki se bontottam kb 1 hétig nem is igen érdekelt aztán kibontottam, összedugtam pc-vel dac-al keverövel felvettem, visszahallgattam, és leesett az állam hogy itt még mi tőrtént olyan szubb tartomány lett, hogy magas hangerőn atomokra bontja a házat, szó szerint! Soha azelőtt nem volt még olyan eszközöm amiből definiáltabb analóg hang jött volna ki mind e mellett kristály tiszta a felvétel, persze nagyon nem mindegy mivel veszek fel és miről.

De jelenleg a 8 sávból csak 2 használok,ha 8 különálló sávon tudnák felvenni, külön a hangszereket az éneket a vokált vagy a basszúst mert az a másik 6 üres sáv még rengeteg potenciális hangerőt jelentene és még nagyobb szubb tartományt, a véglegesített sztereó file amit hallgatók ugyan így sávonként van felvéve külön a hangszerek külön az ének külön a vokál külön a basszus a végeredmény a sztereó hang

Mivel a dac a/d, d/a ezért nekem az a benyomásom hogy a dac Pc-röl is fogadhatna több csatornán spdif ről zenét, de ha külső eszközzel is az valóban szétbontana egy zenét vagy csak több sávon kapnám a jobb bal oldalt?

Bnc-m is van azt is próbáltam az se jobb!
Ha nagyobb felbontás alatt magassab khz értesz akkor azt azért elmondom hogy stúdió viszonylatban 48 khz-től magasabb értékekkel nem igen találkozók max 96khz de azt is csak 1-1 felvevő tudja, még soha sem találkoztam olyan fostexel ami 192khz-et le tudta vólna játszani nem hogy felvenni, a hang mégis rendben van és analóg is.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

Sami írta:
2018.11.01., csüt. 22:16
fapaci írta:
2018.11.01., csüt. 12:33
Sami írta:
2018.10.31., szer. 13:40
Sziasztok gondoltam írok ide hátha tud valaki segíteni, számítógépről spdif vagy asu digitális jelről hallgatók zenét profi stúdió felvevőket használok dac nak, a számítógép akár mit is csinálok az spdif és az asu is kizárolag sztereó jel ként tudja értelmezni a dac tehát 2 sáv, na most a kérdés az lenne hogyan lehetne több sávos ADAT formátumot küldeni a dacnak számítógépről mert ezt most csak akkor tudom megtenni ha egy felvevővel több sávon veszek fel zenét és aztán digitálba küldöm egy másik felvevőre ami a digit jelet újra annyi sávra bontja ahány sávban felvettem a zenét.
S/PDIF összeköttetésen csak 2 tömörítetlen PCM csatornát tudsz átküldeni. Ha megismétled a kérdésed magyar nyelven és a használt eszközök megnevezésével, talán bővebben is tudok válaszolni.
Na akkor röviden számítógépről szeretnék spdif vagy Asu/ebu digit jelről felvenni zenét szallagos magnora lehetőleg 2 nél tőbb sávra az
Ehez használt dac fostex VC-8 adat analóg konverter ( ami analógizál és digitalizál is) a szallagos magnó pedig fostex R8
És bàr a VC-8 nagyon nagyon jó dac, tényleg nagyón analóg a hangja de ha az R8 ra felveszem ugyan azt a zenét akkor sokkal de sokkal jóbb lessz! A lényeg az hogy minél jobb minőségben szeretnék felvenni zenét szallagra, ha csak két sávon veszek fel zenét akkor is nagyon jó de de megpróbáltam fel venni másik digitális felvevő ről 2 nél több sávra zenét szallagra és úgy még jobb lett (persze most nem 2 pár sztereó sávra gondolok mint a hifiben)
Hanem külön álló zenesávokra.

Na most a kérdés az lenne hogy mivel az spdif alkalmas a több sávon felvett zene továbbítására, ezt valahogy meg lehet e oldani számítógépről is? Hogy ne csak 1 pár sztereó sáv jöjjön a dacba spdif-en, hanem hogy különálló sávokba jöjjön a zene.

Ha már egyszer van szallagos magnóm, ami K...a jól szól akkor szeretném abból is a maximumot kihozni, mert szeretem hallgatni és sokkal praktikusabb mint egy lemezjátszó a felvétel miatt.
A Focusrite Rednet 3 szerintem alkalmas lenne, de nézz utána, mert nem vagyok tisztában az ilyen jellegű felhasználásával.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

@Sami
Emlékezetem szerint a Focusrite cégnek van olyan kűlső hangeszköze, amelyik rendelkezik
ADAT átvitellel is. Ha minden jól megy, ez kommunikál a Fostex VC-8 konverterrel.
A Gearslutz fórumán talász hasonló érdeklődésű népeket. Egyébiránt fapaci ízléséhez
csatlakozom.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2018.11.05., hétf. 11:42
Akkor viszont ha analog jelet fogad mar a kerdest sem ertem :D

(Az biztos az amit belinkeltel kepet, na ez rohadt jol nez ki :) )
A kérdezőnek van egy 8 sávos A/D - D/A konvertere, ezt szeretné PC-re kötni.

Szobadísznek sem utolsó egy ilyen nagy szalagos magnó, az én szememnek sokkal kedvesebb, mint a mai digitális dobozok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2018.11.05., hétf. 09:07
Azt kellene megnezned, hogy a szalagos magnod RCA vagy BNC fogasara kepes-e,p illetve van-e belole 2db (kulon egy a bal-nak es egy a jobb oldalnak), nem ismerem a szalagos magnokat, nem tudom hogy mikent fogadjak a digit jeleket.
Egy 30 évvel ezelőtt konstruált analóg rögzítő jellemzően sehogy.

Kép

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Sami »

fapaci írta:
2018.11.01., csüt. 12:33
Sami írta:
2018.10.31., szer. 13:40
Sziasztok gondoltam írok ide hátha tud valaki segíteni, számítógépről spdif vagy asu digitális jelről hallgatók zenét profi stúdió felvevőket használok dac nak, a számítógép akár mit is csinálok az spdif és az asu is kizárolag sztereó jel ként tudja értelmezni a dac tehát 2 sáv, na most a kérdés az lenne hogyan lehetne több sávos ADAT formátumot küldeni a dacnak számítógépről mert ezt most csak akkor tudom megtenni ha egy felvevővel több sávon veszek fel zenét és aztán digitálba küldöm egy másik felvevőre ami a digit jelet újra annyi sávra bontja ahány sávban felvettem a zenét.
S/PDIF összeköttetésen csak 2 tömörítetlen PCM csatornát tudsz átküldeni. Ha megismétled a kérdésed magyar nyelven és a használt eszközök megnevezésével, talán bővebben is tudok válaszolni.
Na akkor röviden számítógépről szeretnék spdif vagy Asu/ebu digit jelről felvenni zenét szallagos magnora lehetőleg 2 nél tőbb sávra az
Ehez használt dac fostex VC-8 adat analóg konverter ( ami analógizál és digitalizál is) a szallagos magnó pedig fostex R8
És bàr a VC-8 nagyon nagyon jó dac, tényleg nagyón analóg a hangja de ha az R8 ra felveszem ugyan azt a zenét akkor sokkal de sokkal jóbb lessz! A lényeg az hogy minél jobb minőségben szeretnék felvenni zenét szallagra, ha csak két sávon veszek fel zenét akkor is nagyon jó de de megpróbáltam fel venni másik digitális felvevő ről 2 nél több sávra zenét szallagra és úgy még jobb lett (persze most nem 2 pár sztereó sávra gondolok mint a hifiben)
Hanem külön álló zenesávokra.

Na most a kérdés az lenne hogy mivel az spdif alkalmas a több sávon felvett zene továbbítására, ezt valahogy meg lehet e oldani számítógépről is? Hogy ne csak 1 pár sztereó sáv jöjjön a dacba spdif-en, hanem hogy különálló sávokba jöjjön a zene.

Ha már egyszer van szallagos magnóm, ami K...a jól szól akkor szeretném abból is a maximumot kihozni, mert szeretem hallgatni és sokkal praktikusabb mint egy lemezjátszó a felvétel miatt.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”