Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

Sami írta:
2018.11.01., csüt. 22:16
fapaci írta:
2018.11.01., csüt. 12:33
Sami írta:
2018.10.31., szer. 13:40
Sziasztok gondoltam írok ide hátha tud valaki segíteni, számítógépről spdif vagy asu digitális jelről hallgatók zenét profi stúdió felvevőket használok dac nak, a számítógép akár mit is csinálok az spdif és az asu is kizárolag sztereó jel ként tudja értelmezni a dac tehát 2 sáv, na most a kérdés az lenne hogyan lehetne több sávos ADAT formátumot küldeni a dacnak számítógépről mert ezt most csak akkor tudom megtenni ha egy felvevővel több sávon veszek fel zenét és aztán digitálba küldöm egy másik felvevőre ami a digit jelet újra annyi sávra bontja ahány sávban felvettem a zenét.
S/PDIF összeköttetésen csak 2 tömörítetlen PCM csatornát tudsz átküldeni. Ha megismétled a kérdésed magyar nyelven és a használt eszközök megnevezésével, talán bővebben is tudok válaszolni.
Na akkor röviden számítógépről szeretnék spdif vagy Asu/ebu digit jelről felvenni zenét szallagos magnora lehetőleg 2 nél tőbb sávra az
Ehez használt dac fostex VC-8 adat analóg konverter ( ami analógizál és digitalizál is) a szallagos magnó pedig fostex R8
És bàr a VC-8 nagyon nagyon jó dac, tényleg nagyón analóg a hangja de ha az R8 ra felveszem ugyan azt a zenét akkor sokkal de sokkal jóbb lessz! A lényeg az hogy minél jobb minőségben szeretnék felvenni zenét szallagra, ha csak két sávon veszek fel zenét akkor is nagyon jó de de megpróbáltam fel venni másik digitális felvevő ről 2 nél több sávra zenét szallagra és úgy még jobb lett (persze most nem 2 pár sztereó sávra gondolok mint a hifiben)
Hanem külön álló zenesávokra.

Na most a kérdés az lenne hogy mivel az spdif alkalmas a több sávon felvett zene továbbítására, ezt valahogy meg lehet e oldani számítógépről is? Hogy ne csak 1 pár sztereó sáv jöjjön a dacba spdif-en, hanem hogy különálló sávokba jöjjön a zene.

Ha már egyszer van szallagos magnóm, ami K...a jól szól akkor szeretném abból is a maximumot kihozni, mert szeretem hallgatni és sokkal praktikusabb mint egy lemezjátszó a felvétel miatt.
A Focusrite Rednet 3 szerintem alkalmas lenne, de nézz utána, mert nem vagyok tisztában az ilyen jellegű felhasználásával.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

@Sami
Emlékezetem szerint a Focusrite cégnek van olyan kűlső hangeszköze, amelyik rendelkezik
ADAT átvitellel is. Ha minden jól megy, ez kommunikál a Fostex VC-8 konverterrel.
A Gearslutz fórumán talász hasonló érdeklődésű népeket. Egyébiránt fapaci ízléséhez
csatlakozom.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2018.11.05., hétf. 11:42
Akkor viszont ha analog jelet fogad mar a kerdest sem ertem :D

(Az biztos az amit belinkeltel kepet, na ez rohadt jol nez ki :) )
A kérdezőnek van egy 8 sávos A/D - D/A konvertere, ezt szeretné PC-re kötni.

Szobadísznek sem utolsó egy ilyen nagy szalagos magnó, az én szememnek sokkal kedvesebb, mint a mai digitális dobozok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2018.11.05., hétf. 09:07
Azt kellene megnezned, hogy a szalagos magnod RCA vagy BNC fogasara kepes-e,p illetve van-e belole 2db (kulon egy a bal-nak es egy a jobb oldalnak), nem ismerem a szalagos magnokat, nem tudom hogy mikent fogadjak a digit jeleket.
Egy 30 évvel ezelőtt konstruált analóg rögzítő jellemzően sehogy.

Kép

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Sami »

fapaci írta:
2018.11.01., csüt. 12:33
Sami írta:
2018.10.31., szer. 13:40
Sziasztok gondoltam írok ide hátha tud valaki segíteni, számítógépről spdif vagy asu digitális jelről hallgatók zenét profi stúdió felvevőket használok dac nak, a számítógép akár mit is csinálok az spdif és az asu is kizárolag sztereó jel ként tudja értelmezni a dac tehát 2 sáv, na most a kérdés az lenne hogyan lehetne több sávos ADAT formátumot küldeni a dacnak számítógépről mert ezt most csak akkor tudom megtenni ha egy felvevővel több sávon veszek fel zenét és aztán digitálba küldöm egy másik felvevőre ami a digit jelet újra annyi sávra bontja ahány sávban felvettem a zenét.
S/PDIF összeköttetésen csak 2 tömörítetlen PCM csatornát tudsz átküldeni. Ha megismétled a kérdésed magyar nyelven és a használt eszközök megnevezésével, talán bővebben is tudok válaszolni.
Na akkor röviden számítógépről szeretnék spdif vagy Asu/ebu digit jelről felvenni zenét szallagos magnora lehetőleg 2 nél tőbb sávra az
Ehez használt dac fostex VC-8 adat analóg konverter ( ami analógizál és digitalizál is) a szallagos magnó pedig fostex R8
És bàr a VC-8 nagyon nagyon jó dac, tényleg nagyón analóg a hangja de ha az R8 ra felveszem ugyan azt a zenét akkor sokkal de sokkal jóbb lessz! A lényeg az hogy minél jobb minőségben szeretnék felvenni zenét szallagra, ha csak két sávon veszek fel zenét akkor is nagyon jó de de megpróbáltam fel venni másik digitális felvevő ről 2 nél több sávra zenét szallagra és úgy még jobb lett (persze most nem 2 pár sztereó sávra gondolok mint a hifiben)
Hanem külön álló zenesávokra.

Na most a kérdés az lenne hogy mivel az spdif alkalmas a több sávon felvett zene továbbítására, ezt valahogy meg lehet e oldani számítógépről is? Hogy ne csak 1 pár sztereó sáv jöjjön a dacba spdif-en, hanem hogy különálló sávokba jöjjön a zene.

Ha már egyszer van szallagos magnóm, ami K...a jól szól akkor szeretném abból is a maximumot kihozni, mert szeretem hallgatni és sokkal praktikusabb mint egy lemezjátszó a felvétel miatt.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

Audison írta:
2018.10.27., szomb. 00:18
Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy egy 50-70 ezer forintos DAC (HRT, Dacmagic, ifi) hozza egy NAD C542 vagy Alpha 7-8 CD pörgető szintjét? Csak is a kapott hang minősége érdekelne.
milyen forrásról? milyen streamerrel, ha Tidal vagy Qboz és mondjuk egy Raspberry PI Voluminoval a streamer akkor akár igen. Most is van egy alpha 7se-m, mondjuk a dac az egy chord mojo, de simán lezenéli a Tidal+Rasbberry(aksiról)/Volumino+Chord Mojo a 7se-t.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Küldtem pü-t.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
dgeri
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.06.17., szer. 23:48
Értékelés: 11

USB DAC táplálása külön

Hozzászólás Szerző: dgeri »

Sziasztok,
a célom az, hogy egy USB DAC-nak, ami a gépről "kapja" a kraftot, szeretném külön megoldani a tápellátását.
Az USB kábelt már szétszedtem két külön ágra, táp és adat. Érdekes egyébként, hogy a laptop különböző USB kimenetére rákötve a "tápos" USB-t a hang is változik, azon kívül, hogy nyilván hogy szétszedtem is másabb lett. Mindegy...
A lényeg, hogy ha power bank-ra vagy 5v-os töltőre csatlakoztatom a tápellátást, akkor nem megy a DAC. Biztosan van oka, elektronikában ennyire nem vagyok otthon. Van erre valami megoldás?
köszi
Gergő

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Sami írta:
2018.10.31., szer. 13:40
Sziasztok gondoltam írok ide hátha tud valaki segíteni, számítógépről spdif vagy asu digitális jelről hallgatók zenét profi stúdió felvevőket használok dac nak, a számítógép akár mit is csinálok az spdif és az asu is kizárolag sztereó jel ként tudja értelmezni a dac tehát 2 sáv, na most a kérdés az lenne hogyan lehetne több sávos ADAT formátumot küldeni a dacnak számítógépről mert ezt most csak akkor tudom megtenni ha egy felvevővel több sávon veszek fel zenét és aztán digitálba küldöm egy másik felvevőre ami a digit jelet újra annyi sávra bontja ahány sávban felvettem a zenét.
S/PDIF összeköttetésen csak 2 tömörítetlen PCM csatornát tudsz átküldeni. Ha megismétled a kérdésed magyar nyelven és a használt eszközök megnevezésével, talán bővebben is tudok válaszolni.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Doky »

Itt is felteszem a kérdésem, hátha van ötlet, infó, tapasztalat...

Urak!
Zappiti ( Dune) Base 3.0...Heed Dactilus II.

Van egy olyan kérdésem hogy tapasztaltatok-e már ilyet?
Adott a Zappiti, utána egy Heed Dactilus II (coax, optika) és onnan a Denonba analógon megy a zene.
Tapasztaltatok olyat hogy zene lejátszásnál léptetésnkor mielőtt elkezdené a soron következő számot akkor előtte az előző számból bő 1 mp megszólal (hálózatról és belső vinyó esetében is ez van).
Cd játszóval ezt nem tapasztaltam.
Másik hálózati lejátszóval nem tudtam kipróbálni!
Régebben a Dune Prime 3.0 nem produkálta ezt (azonos beállítások).
És a Zappiti esetében sem tapasztaltam ezt csak mióta vissza került a Dactilus a láncba.
Ötlet?
Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Sami »

Sziasztok gondoltam írok ide hátha tud valaki segíteni, számítógépről spdif vagy asu digitális jelről hallgatók zenét profi stúdió felvevőket használok dac nak, a számítógép akár mit is csinálok az spdif és az asu is kizárolag sztereó jel ként tudja értelmezni a dac tehát 2 sáv, na most a kérdés az lenne hogyan lehetne több sávos ADAT formátumot küldeni a dacnak számítógépről mert ezt most csak akkor tudom megtenni ha egy felvevővel több sávon veszek fel zenét és aztán digitálba küldöm egy másik felvevőre ami a digit jelet újra annyi sávra bontja ahány sávban felvettem a zenét.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: venomer »

Eddig nem lehetett? Milyen architektúráról beszélsz?
[/quote]
AudioPC-bol viszont ha nem is konnyen, de lehet csinalni videofil PC-t, ami az audiot audioPC-kent hozza, de a videolejatszast is brutal modon csinalja. Ehhez nagyjabol most lett a megfelelo architektura kifejlesztve, mar lehet normalisan csinalni ilyen masinat.
[/quote]

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Audison »

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy egy 50-70 ezer forintos DAC (HRT, Dacmagic, ifi) hozza egy NAD C542 vagy Alpha 7-8 CD pörgető szintjét? Csak is a kapott hang minősége érdekelne.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: audioline »

dbrnsk írta:
2018.10.26., pén. 21:35
Waida 321-est használ közülünk valaki?

Wadia? alto fórumtárs szerintem ismeri.
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Waida 321-est használ közülünk valaki?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Doky »

tsmith írta:
2018.10.03., szer. 09:13
PC-ről USB-n hallgatom. A Dacmagic van jelenleg, kipróbálni nem tudok semmi mást. Nálam az ilyesmi úgy zajlik, hogy eladom, amim van, kicsit rádobok és veszem a másikat :-)
Nyugi, a legtöbben mi is így vagyunk az anyagiakkal!

Meg tudod fogalmazni hogy miben szeretnél változást a varázsdac-hoz képest?
A legnagyobb gond hogy mindanyian mást szeretünk és mást szoktunk meg.
És ugye akkor még ott van hogy amint beiktatunk valamit egy láncba az már valami része lesz és a végeredmény sokszor nem mondható meg elöre!
Szóval amíg nem tapasztaltad meg hogy valami előre vagy csak oldalra lépés addig ne lépj.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »

A CA DMplus nálam jelentősen feljavult egy lineáris tápegységtől. Előbb MS tuning táppal próbálkoztam , aztán a lineáris lett a nyerő !

Avatar
tsmith
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2017.03.02., csüt. 15:28
Értékelés: 3

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tsmith »

bitrograde írta:
2018.10.03., szer. 10:27
Dióhéjban: a Nad hangja "húsosabb", "vastagabb", az irDAC "könnye(de)bb" és "gyorsabb", de a különbség nem eget verő. A NAD-nak a véleményező szerint jobb az ár/érték aránya a beépített fülhallgató-erősítő és a szimmetrikus XLR-kimenetek miatt (utóbbit nem tudnád kihasználni).
A kérdés csak az, hogy ezek a CA-hoz képest mennyi előrelépést jelentenének (ár-érték arányban), és hogy nem inkább oldalra (rézsútosan kicsit előre) mozdulnál-e el. Én jobban szeretem azt hallani, olvasni, hogy "neutral", "clean", "fast", vagyis semleges, tiszta, gyors.
Nem irDAC volt a kérdés, hanem rDAC, bár nem tudom mekkora különbség lehet a kettő között. Nekem tetszik a "húsos" jelző is :-)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

tsmith írta:
2018.10.03., szer. 09:11
wittao írta:
2018.10.02., kedd 13:30
Szia,
Camridge dac-jához volt szerencsém, nem választanám.
Arcam-hoz nem volt.
Nad d1050-öt választanám már csak rendszerszinergia miatt is, és elég jók a képességei a specifikáció alapján.
Köszi
Egy vélemény az avforumsról:
I have owned both. I sold the irDac and now I have the NAD D1050.
There really is not much in it to be honest. The NAD is more meaty and thicker sounding and the irDAC is more light and fast. But you need to try to hear these differences, they sound rather similar. It all depends on what you are matching it with. I was using these with some Beyer T5p (Bright) and a Burson solid state amp (neutral).
For the money, the NAD is the better bet as you get more value with the built-in headphone amp, Balanced XLR outputs. This is what I would buy if buying again.
Dióhéjban: a Nad hangja "húsosabb", "vastagabb", az irDAC "könnye(de)bb" és "gyorsabb", de a különbség nem eget verő. A NAD-nak a véleményező szerint jobb az ár/érték aránya a beépített fülhallgató-erősítő és a szimmetrikus XLR-kimenetek miatt (utóbbit nem tudnád kihasználni).
A kérdés csak az, hogy ezek a CA-hoz képest mennyi előrelépést jelentenének (ár-érték arányban), és hogy nem inkább oldalra (rézsútosan kicsit előre) mozdulnál-e el. Én jobban szeretem azt hallani, olvasni, hogy "neutral", "clean", "fast", vagyis semleges, tiszta, gyors.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tsmith
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2017.03.02., csüt. 15:28
Értékelés: 3

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tsmith »

Doky írta:
2018.10.02., kedd 21:16
Kérdés mi az elvárás, forrás.
Melyiket tudod meghallgatni, kipróbálni?
PC-ről USB-n hallgatom. A Dacmagic van jelenleg, kipróbálni nem tudok semmi mást. Nálam az ilyesmi úgy zajlik, hogy eladom, amim van, kicsit rádobok és veszem a másikat :-)

Avatar
tsmith
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2017.03.02., csüt. 15:28
Értékelés: 3

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tsmith »

wittao írta:
2018.10.02., kedd 13:30
Szia,
Camridge dac-jához volt szerencsém, nem választanám.
Arcam-hoz nem volt.
Nad d1050-öt választanám már csak rendszerszinergia miatt is, és elég jók a képességei a specifikáció alapján.
Köszi

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Doky írta:
2018.10.02., kedd 21:16
tsmith írta:
2018.10.02., kedd 13:24
Sziasztok! Cambridge Audio Dacmagic, Arcam rDac és Nad d1050 közül melyiket javasolnátok és miért? Csak a hangzás szempontjából érdekel. Nad c320bee erősítő és Dynaudio A60 hangfal lesz rákötve. Előre is köszönöm.
Kérdés mi az elvárás, forrás.
Melyiket tudod meghallgatni, kipróbálni?
Igaza van a Dokynak. Próbálj ki néhányat. Esetleg ne vesd el a magyar gyártókat sem, pl Heed, RIF, Etalon.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Doky »

tsmith írta:
2018.10.02., kedd 13:24
Sziasztok! Cambridge Audio Dacmagic, Arcam rDac és Nad d1050 közül melyiket javasolnátok és miért? Csak a hangzás szempontjából érdekel. Nad c320bee erősítő és Dynaudio A60 hangfal lesz rákötve. Előre is köszönöm.
Kérdés mi az elvárás, forrás.
Melyiket tudod meghallgatni, kipróbálni?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tsmith
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2017.03.02., csüt. 15:28
Értékelés: 3

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tsmith »

Sziasztok! Cambridge Audio Dacmagic, Arcam rDac és Nad d1050 közül melyiket javasolnátok és miért? Csak a hangzás szempontjából érdekel. Nad c320bee erősítő és Dynaudio A60 hangfal lesz rákötve. Előre is köszönöm.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

BLX írta:
2018.09.25., kedd 11:31
asebestyen írta:
2018.09.24., hétf. 21:54
R_Andras írta:
2018.09.23., vas. 23:50
vajon kielégítik-e a kényes hallású audiofileket, vagy nem,
Vagy nem, hiszen nem tudja kibontani az MQA legmélyebb bugyrait, így aztán teljesen esélytelen. Kéne szólnod nekik! :D
Én élvezem a jó PCM, MQA, LP zenei anyagokat is. Az MQA is tud szépen zenélni. Szerintem tök jó, hogy András a blogján több egyéb dolog mellett ezt is bemutatta. :tutiok:
A lényeget mondtad el, mivel bármely formátumban lehet élvezni a zenét, én többször hallgatok CD minőségű zenéket a TIDAL-en, mint MQA-t.
Örülök, hogy tetszik a blogom :)
Blogom

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”