Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

19. HáziMozi & Hifi Show

Avatar
vargazooo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.04.08., vas. 09:54
Értékelés: 2

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: vargazooo »

De ami jól szól az sem szól egyformán jól.
Nem az olcsó rendszerekre gondoltam.Pl.1-2 millió fölött. gondolkodik.gif

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

supravox írta:
2018.11.01., csüt. 13:14
tamagaba írta:
2018.10.31., szer. 20:26
Azért nem szól jól egyik DM album, mert nincs jól felvéve
Én sem találtam még jót, biztos hangmérnök úr szívta már a trombitát mikor jöttek támadólag a hangok felé :)
Nem akarom ebbe az irányba eltolni a topicot, de nálam az összes DM lemez tök jól szól.
Nagy a szórás ez kétségtelen de a lwggyenguszabb is élvezhető.
Persze ehhez szeretni a bandát:)
Illetve nem highend motyón kell erölködni..
"Illetve nem highend motyón kell erölködni.." :kapdelm:
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: supravox »

tamagaba írta:
2018.10.31., szer. 20:26
Azért nem szól jól egyik DM album, mert nincs jól felvéve
Én sem találtam még jót, biztos hangmérnök úr szívta már a trombitát mikor jöttek támadólag a hangok felé :)
Nem akarom ebbe az irányba eltolni a topicot, de nálam az összes DM lemez tök jól szól.
Nagy a szórás ez kétségtelen de a lwggyenguszabb is élvezhető.
Persze ehhez szeretni a bandát:)
Illetve nem highend motyón kell erölködni..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

frenki485 írta:
2018.10.31., szer. 21:03
alto írta:
2018.10.31., szer. 20:09
frenki485 írta:
2018.10.31., szer. 18:29

Persze, biztos így van, de itt nem a Depeche Mode-ról van szó (behelyettesíthető tetszőleges másik előadóval).
Én hallgatok Koncz Zsuzsától Iron Maidenen keresztük Rammstein-ig sokmindent (plusz Kocsis Zoltán, Bach, Vivaldi), de ne mondja már meg a kereskedő, hogy mit hallgassunk és mit ne... És qrvára nem zavar, hogy neki remeg a szeme sarka, hogy milyen suttyó vagyok és mit viszek neki "demozni".
Nehogy már két rendszert tartsak, egyet a klasszikus zenére, egyet meg a Slayer-re... :)
Légyszives olvasd már el mégegyszer amit írtam, és értelmezd. Egyáltalán nem akarom senkinek sem megmondani milyen zenékkel jöjjön demóra, és főleg nem minősítek senkit ez alapján suttyónak.
Elnézést, nem akartalak megbántani-főleg így ismeretlenül-ne vedd magadra.

De kicsit olyan érzésem volt, mint aki bemegy autót venni a szalonba, kipróbálja a 2000cm3 full extrás példányt, majd rásózzák az "ezerkettes fapadosat" , vagy TV-t venne, bemutatják neki a szuper képet a BRD-kel demózva, otthon ráköti a VHS-t és csalódik egy jó nagyot... Szóval nézze, hallgassa a vevő, amit szeretne otthon is.
Köszönöm, elnézve. 36_1_11.gif
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

LIMAR írta:
2018.10.31., szer. 21:26
huszti-zsolt írta:
2018.10.31., szer. 19:28

Azt kell mondjam, hogy Soltész Rezsőnek teljes mértékben igaza volt/van. Bár tudom, ezt sokan megdöbbenéssel fogadják, de a házimozi bizony elhalt. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy megszűnt. Járok sok kiállításon, megfordulok sok cégnél, viszonteladónál sőt gyártónál, általánosan eltűnik a házimozi. Pontosabban csak egy olyan alsó szegmensben marad meg, ahol az "all-in-one" érvényesül, azaz lehetőleg olcsón egy teljes pakkot visz haza a vásárló. De az un. "audiofil házimozi" meghalt.
Zsolt!

Minden tiszteletem a Tied, de ez nincs így. Kiállításra azért nem mennek magukra valamit is adó házimozi építők, mert nem lehet 3 óra alatt felépíteni egy minőségi mozit olyan körülmények között, ahol a falra egy gombostűt sem tehetsz. Másnak meg nincs értelme. Akit vételi szándékkal érdekel egy mozi élmény, az elmegy a kivitelező bemutató termeibe, ahol csak vele foglalkoznak és igényeit egyeztetve a lehetőségeivel közösen megtalálják a megrendelő számára optimális megoldást.
A hazai mozi építők is folyamatosan adják át a szebbnél szebb szobáikat jobbnál jobb elektronikákkal.
Mi csak ritkán építünk moziszobát, viszont mint prémium termék, az Anthem és a Paradigm, Martin Logan hazai importőre, mondhatom, hogy szép számmal fogynak a minőségi házimozi termékek, amiket a mozi építők beépítenek a szobáikba. Ezenkívül sokan jönnek hozzánk, akiknek már megvan az igényes moziszobájuk, mozi nappalijuk és a kor igényeinek megfelelő elektronikát vesznek abba.

HG
Ezt nem is vitatnám, mióta az audio szakmában dolgozom, ez szerintem így van. Az igazi házimozi most is van/lesz - és elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Ám az a boltban kapható, hájpolt házimozizás, a "már-elég-drága-de-még-nem-elég-jó", az amit a legtöbben az elmúlt évtized(ek)ben házimoziként ismertek, az elhalt. Nem csak a kiállításokon, de úgy általában. Egy moziszoba, megfelelő technikával és körülményekkel, na az mindig is volt (ugye mindannyian emlékszünk az idevágó Colombo részre..?! :) ) van és lesz! De az a konzumdömping ami egy-két évtizede még a nyakunkba szakadt, az már nincs. És nem csak a kiállításokról hiányzik.
Előbb vagy utóbb, de minden a helyére kerül!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

huszti-zsolt írta:
2018.10.31., szer. 19:28

Azt kell mondjam, hogy Soltész Rezsőnek teljes mértékben igaza volt/van. Bár tudom, ezt sokan megdöbbenéssel fogadják, de a házimozi bizony elhalt. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy megszűnt. Járok sok kiállításon, megfordulok sok cégnél, viszonteladónál sőt gyártónál, általánosan eltűnik a házimozi. Pontosabban csak egy olyan alsó szegmensben marad meg, ahol az "all-in-one" érvényesül, azaz lehetőleg olcsón egy teljes pakkot visz haza a vásárló. De az un. "audiofil házimozi" meghalt.
Zsolt!

Minden tiszteletem a Tied, de ez nincs így. Kiállításra azért nem mennek magukra valamit is adó házimozi építők, mert nem lehet 3 óra alatt felépíteni egy minőségi mozit olyan körülmények között, ahol a falra egy gombostűt sem tehetsz. Másnak meg nincs értelme. Akit vételi szándékkal érdekel egy mozi élmény, az elmegy a kivitelező bemutató termeibe, ahol csak vele foglalkoznak és igényeit egyeztetve a lehetőségeivel közösen megtalálják a megrendelő számára optimális megoldást.
A hazai mozi építők is folyamatosan adják át a szebbnél szebb szobáikat jobbnál jobb elektronikákkal.
Mi csak ritkán építünk moziszobát, viszont mint prémium termék, az Anthem és a Paradigm, Martin Logan hazai importőre, mondhatom, hogy szép számmal fogynak a minőségi házimozi termékek, amiket a mozi építők beépítenek a szobáikba. Ezenkívül sokan jönnek hozzánk, akiknek már megvan az igényes moziszobájuk, mozi nappalijuk és a kor igényeinek megfelelő elektronikát vesznek abba.

HG

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

alto írta:
2018.10.31., szer. 20:09
frenki485 írta:
2018.10.31., szer. 18:29
tottyi írta:
2018.10.31., szer. 14:57


Ismerosom rendszeresen jar Depeche Mode koncertekre talan az osszesen ott volt Europaban de azt mondta meg nem hallott olyan rendszert amin a Depeche M. jol szolt volna ezert nem is hallgatja otthon a rendszeren. Persze ez mellet meg szamos eloadot hallgat tobb fele stilusban.
Persze, biztos így van, de itt nem a Depeche Mode-ról van szó (behelyettesíthető tetszőleges másik előadóval).
Én hallgatok Koncz Zsuzsától Iron Maidenen keresztük Rammstein-ig sokmindent (plusz Kocsis Zoltán, Bach, Vivaldi), de ne mondja már meg a kereskedő, hogy mit hallgassunk és mit ne... És qrvára nem zavar, hogy neki remeg a szeme sarka, hogy milyen suttyó vagyok és mit viszek neki "demozni".
Nehogy már két rendszert tartsak, egyet a klasszikus zenére, egyet meg a Slayer-re... :)
Légyszives olvasd már el mégegyszer amit írtam, és értelmezd. Egyáltalán nem akarom senkinek sem megmondani milyen zenékkel jöjjön demóra, és főleg nem minősítek senkit ez alapján suttyónak.
Elnézést, nem akartalak megbántani-főleg így ismeretlenül-ne vedd magadra.

De kicsit olyan érzésem volt, mint aki bemegy autót venni a szalonba, kipróbálja a 2000cm3 full extrás példányt, majd rásózzák az "ezerkettes fapadosat" , vagy TV-t venne, bemutatják neki a szuper képet a BRD-kel demózva, otthon ráköti a VHS-t és csalódik egy jó nagyot... Szóval nézze, hallgassa a vevő, amit szeretne otthon is.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: b_t »

tamagaba írta:
2018.10.31., szer. 20:26
Azért nem szól jól egyik DM album, mert nincs jól felvéve
Én sem találtam még jót, biztos hangmérnök úr szívta már a trombitát mikor jöttek támadólag a hangok felé :)
Ultra egyáltalán nem rossz. Például. Slowblow teljes verzióval lehet szórakázni :) Meg a Home Jedi Knights remix-ével :D De a sorlemez is teljesen is jó.
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

frenki485 írta:
2018.10.31., szer. 18:29
tottyi írta:
2018.10.31., szer. 14:57
frenki485 írta:
2018.10.29., hétf. 19:56


"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.
Mit akarsz ezzel mondani, hogy a könnyebb műfaj nem igényli a jó cuccot??
Ismerosom rendszeresen jar Depeche Mode koncertekre talan az osszesen ott volt Europaban de azt mondta meg nem hallott olyan rendszert amin a Depeche M. jol szolt volna ezert nem is hallgatja otthon a rendszeren. Persze ez mellet meg szamos eloadot hallgat tobb fele stilusban.
Persze, biztos így van, de itt nem a Depeche Mode-ról van szó (behelyettesíthető tetszőleges másik előadóval).
Én hallgatok Koncz Zsuzsától Iron Maidenen keresztük Rammstein-ig sokmindent (plusz Kocsis Zoltán, Bach, Vivaldi), de ne mondja már meg a kereskedő, hogy mit hallgassunk és mit ne... És qrvára nem zavar, hogy neki remeg a szeme sarka, hogy milyen suttyó vagyok és mit viszek neki "demozni".
Nehogy már két rendszert tartsak, egyet a klasszikus zenére, egyet meg a Slayer-re... :)
Légyszives olvasd már el mégegyszer amit írtam, és értelmezd. Egyáltalán nem akarom senkinek sem megmondani milyen zenékkel jöjjön demóra, és főleg nem minősítek senkit ez alapján suttyónak.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

huszti-zsolt írta:
2018.10.31., szer. 19:28
pégyé írta:
2018.10.30., kedd 20:05
Sziasztok.
Ott voltam, jó volt,én elsősorban a házimozis kiállitók miatt mentem volna,találkoztam a Soltész Rezső urral is, akitől megkérdeztem,hogy nem látok kifejezetten vetítős házimozi kiállítót?
Válasza kicsit megdöbbentett: "Ez évtől már nincs ilyen kiállító,mert a házimozi már nem divat."
sad.gif

Azt kell mondjam, hogy Soltész Rezsőnek teljes mértékben igaza volt/van. Bár tudom, ezt sokan megdöbbenéssel fogadják, de a házimozi bizony elhalt. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy megszűnt. Járok sok kiállításon, megfordulok sok cégnél, viszonteladónál sőt gyártónál, általánosan eltűnik a házimozi. Pontosabban csak egy olyan alsó szegmensben marad meg, ahol az "all-in-one" érvényesül, azaz lehetőleg olcsón egy teljes pakkot visz haza a vásárló. De az un. "audiofil házimozi" meghalt.

Nem csodálkozom rajta semennyire ( legalábbis itthon) sem, ha az ember akar otthon aránylag egy jó rendszert akkor rettentően mélyen kell a zsebbe nyúlnia. Vegyél egy picit jobb avr-t hozzá 5.0 hsz-ot és még 4 atmos hsz és két subbo-t hozzá sok méter hsz kábelt a médialejátszót + legalább egy 55" tv-t akkor jön rá az ember, hogy az árcédula hétszámjegyü és biztos nem 1-el kezdődik hanem nagyobbról. Proji + vászon az már csak hab lenne a tortán. Mióta itt az atmos látom a minőségi romlást a moziban.
Szóval nem csodálkozom, hogy nincs nagyon mozis kiállító , ráadásul meg sem tudja közelíteni a képet meg a hangot a kiálitásron az bemutatótermihez képest.
Megértem a mozis kiállítókat, de az mellett hiányolom öket :D
"Az igazi barát szemből támad."

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

tamagaba írta:
2018.10.31., szer. 17:00
Nem vesz el a hangzásból azok a rácsok a közepen magason?
Nem igazán. Sőt! A hangfal teljes átvitele rendkívül egyenletes és mentes a szokásos rezonanciáktól, amitől olyan nagy lesz a "felbontása" a hangfalnak, amit 5 percig élvezel, majd egyre inkább fárasztani kezd, majd kikapcsolod az egészet. Demóra viszont ideális, mert egy percnél többet az átlag kiállítás látogató nem tölt egy szobában, a nagy részük le se ül, az ajtóból képes döntést hozni egy rendszer hangjáról.
Az alkalmazott berillium membránok tulajdonsága a nagy belső csillapítás, a rezonancia mentesség. Ezzel együtt jár a frekvencia menet egyenletessége, a torzítások csökkenése.
Ezt a mérések is igazolják, nemcsak a meghallgatások.
https://www.audioholics.com/tower-speak ... asurements
Az eddigi saját tapasztalat is rendkívül pozitív a Paradigm új szériájával. Bár én a Martin Logan elektrosztatikus hangfalakat kedvelem (és otthon is ezen hallgatok zenét) évtizedek óta, a Persona hangfalakkal képes lennék együtt élni. Nagyon sok olyan számomra zavaró tulajdonságtól mentesek, ami a dinamikus hangfalak nagy részénél sajnos jelen vannak és zavarnak.
Csatolmányok
Paradigm persona 5f.jpg
Paradigm persona 5f.jpg (11.59 KiB) Megtekintve 4616 alkalommal
Paradigm Persona fr response.jpg
Paradigm Persona fr response.jpg (40.84 KiB) Megtekintve 4616 alkalommal

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

pégyé írta:
2018.10.30., kedd 20:05
Sziasztok.
Ott voltam, jó volt,én elsősorban a házimozis kiállitók miatt mentem volna,találkoztam a Soltész Rezső urral is, akitől megkérdeztem,hogy nem látok kifejezetten vetítős házimozi kiállítót?
Válasza kicsit megdöbbentett: "Ez évtől már nincs ilyen kiállító,mert a házimozi már nem divat."
sad.gif

Azt kell mondjam, hogy Soltész Rezsőnek teljes mértékben igaza volt/van. Bár tudom, ezt sokan megdöbbenéssel fogadják, de a házimozi bizony elhalt. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy megszűnt. Járok sok kiállításon, megfordulok sok cégnél, viszonteladónál sőt gyártónál, általánosan eltűnik a házimozi. Pontosabban csak egy olyan alsó szegmensben marad meg, ahol az "all-in-one" érvényesül, azaz lehetőleg olcsón egy teljes pakkot visz haza a vásárló. De az un. "audiofil házimozi" meghalt.

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

tottyi írta:
2018.10.31., szer. 14:57
frenki485 írta:
2018.10.29., hétf. 19:56
alto írta:
2018.10.29., hétf. 16:56


Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.
"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.
Mit akarsz ezzel mondani, hogy a könnyebb műfaj nem igényli a jó cuccot??
Ismerosom rendszeresen jar Depeche Mode koncertekre talan az osszesen ott volt Europaban de azt mondta meg nem hallott olyan rendszert amin a Depeche M. jol szolt volna ezert nem is hallgatja otthon a rendszeren. Persze ez mellet meg szamos eloadot hallgat tobb fele stilusban.
Persze, biztos így van, de itt nem a Depeche Mode-ról van szó (behelyettesíthető tetszőleges másik előadóval).
Én hallgatok Koncz Zsuzsától Iron Maidenen keresztük Rammstein-ig sokmindent (plusz Kocsis Zoltán, Bach, Vivaldi), de ne mondja már meg a kereskedő, hogy mit hallgassunk és mit ne... És qrvára nem zavar, hogy neki remeg a szeme sarka, hogy milyen suttyó vagyok és mit viszek neki "demozni".
Nehogy már két rendszert tartsak, egyet a klasszikus zenére, egyet meg a Slayer-re... :)
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Sonny

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Úgy gondolom, hogy a hallás a látáshoz és az ízleléshez hasonló lehet. Mindenkinek más. Én nem szeretem a mély kiemelést és például zavarnak azok a rendszerek, ahol így szeretnének villantani. (pl. Dyno közel a falhoz)

Szobaakusztika: Volt függöny és szőnyeg, szimmetrikusan lehetett a dobozokat elhelyezni. Ez egy átlag hifista lakására 90%-ban nem igaz. Minden évben panaszkodnak a kiállítók, mint MÁV a hóra . . .

Miért hangszórót és hangokat hallgatok, nem zenét? Mert ilyen vagyok, TE változtatni nem tudsz rajta, fogadd el! Tudom, hogy ha egy adatlapon azt olvasom, hogy: " tweeter is Scan Speak 9700" akkor már tudom, hogy mi vár, és én azt a hangot szeretem. Sajnos ehhez az M szinten kiállítók (Dali, Triangle, B&W, Focal, MA) nekem nem nőttek fel. Egyedül az Accuton hangszórós doboz (+Mondorf inside) produkált magasban kiemelkedőt.

(Disco Express szól, ez is jól, mert jó a hangsugárzóm :D )

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: -KP- »

mlas írta:
2018.10.31., szer. 15:25
-KP- írta:
2018.10.31., szer. 13:32
mlas írta:
2018.10.31., szer. 13:07


Paradigm Premier 800F, ez egy új modell, szóval nem a Persona, az árban jóval feljebb van.
:smile51: ezt jól benéztem :D Pedig a különbség egyértelmű.
Szerencsére nem :D Ez új doboz, hasonló kialakítással, motorokkal, diffúzorral, mint a csúcsmodell Persona - a hangzása is arra hajaz.
Nagyon meg voltunk vele elégedve, ez egy 700 eFt/pár árú doboz, és oda lehet tenni a nagyok mellé - és bejáratva biztosan mégjobb lesz.
A kinézetbeli különbségekre gondoltam :) Fel kellett volna ismerjem, mert elég egyértelmű. Na mindegy, majd legközelebb :D

Kép

Kép

Avatar
mlas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.03.12., kedd 17:26
Értékelés: 9

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: mlas »

-KP- írta:
2018.10.31., szer. 13:32
mlas írta:
2018.10.31., szer. 13:07
-KP- írta:
2018.10.31., szer. 12:26
Azt amúgy le tudnátok írni a fenti AV Galaxis szobában milyen komponensek szóltak a Persona álló mellett?
Paradigm Premier 800F, ez egy új modell, szóval nem a Persona, az árban jóval feljebb van.
:smile51: ezt jól benéztem :D Pedig a különbség egyértelmű.
Szerencsére nem :D Ez új doboz, hasonló kialakítással, motorokkal, diffúzorral, mint a csúcsmodell Persona - a hangzása is arra hajaz.
Nagyon meg voltunk vele elégedve, ez egy 700 eFt/pár árú doboz, és oda lehet tenni a nagyok mellé - és bejáratva biztosan mégjobb lesz.
Linn Movie Di, Martin Logan Ethos, Dune HD Pro 4k, Panasonic plasma, meg mindenféle drága drótok.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Szalon »

tamagaba írta:
2018.10.30., kedd 20:06
Mi tetszett nektek a tölcséresben?
Nem tud szabadulni a hangosbemondós hangzástól
Egy modernkori retro hype, le fog csengeni hamarosan

Az ACDC nem demózásra való
Nincs igazán jó hifi high-end audiophile hangzása

Nekem az egyik kedvenc albumom a Black, de ez magánügy
Szerintem nézz kicsit utána kezdésként, hogy mondjuk az Avantgarde mikortól is csinálja azt, amit... és hogy mennyire nem mostanában fognak lecsengeni! ;)

Kérdezném, hogy szerinted/számodra, milyen az az igazán jó "hifi high-end audiophile" hangzás?

Személy szerint a Magico "modernkori retro" cuccától viszont még jobbat nem hallottam, szívesen hallgatnám a "hangosbemondós hangzását" örömmel bármikor-bárhol, bár inkább AC/DC-vel, mint "hifi high-end audiophile hangzással" :D
Magico.JPG
Magico.JPG (75.39 KiB) Megtekintve 4676 alkalommal
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tottyi »

frenki485 írta:
2018.10.29., hétf. 19:56
alto írta:
2018.10.29., hétf. 16:56
ZolaBA írta:
2018.10.29., hétf. 10:12


Igen, ez így szokás és ezért így logikus csinálni.... részvétem és megértésem :)

ugyanakkor talán nem vagyok egyedül aki vágyott volna valami "egyszerű és tökéletlen" zenére is, mint mondjuk egy kis LGT. Persze ezt általában értem, nem kritika senki felé sem. Szerintem a demo kvalitású zenék minden rendszeren jobban szólnak, az igazán nagy élmény viszont az, amikor egy "egyszerű" és nagyon ismert zenéből is kijön több, kijön új, kijön szebb, stb. :)
Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.
"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.
Mit akarsz ezzel mondani, hogy a könnyebb műfaj nem igényli a jó cuccot??
Ismerosom rendszeresen jar Depeche Mode koncertekre talan az osszesen ott volt Europaban de azt mondta meg nem hallott olyan rendszert amin a Depeche M. jol szolt volna ezert nem is hallgatja otthon a rendszeren. Persze ez mellet meg szamos eloadot hallgat tobb fele stilusban.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

LIMAR írta:
2018.10.31., szer. 14:43
alto írta:
2018.10.31., szer. 13:26
Ha jól emlékszem a hangfalkábel Siltech Classic 330L volt, a tápkábelek Crystal Cable Special Series, Crystal Cable Powerstrip elosztóval, az interconnect pedig Crystal Cable CrystalConnect Special Ag XLR volt.
A kábelezés abban a szobában a méterre dobról megvásárolható Siltech és Crystal Cable volt.

Hangfalkábel: Siltech LS-38 iQ G7 ezüst
Összekötő kábelek (RCA és XLR): Siltech ST-18 iQ G7 ezüst
Crystal Cable CCCS réz
Crystal Cable CCSQS ezüst/arany (XLR)
Tápkábelek: Siltech Explorer 270P Basic réz
Crystal Cable CCPS réz/ezüst

A kábelek a Siltech és a Crystal Cable belpő szintű kábelei, áraik: 18.000.- - 60.000.- Ft/m

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Duplán ment el, ezért törölve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LIMAR 2018.10.31., szer. 14:45-kor.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Szalon »

jott/ment írta:
2018.10.30., kedd 16:13
chord írta:
2018.10.30., kedd 14:49
Egyetlen egy ellenpélda, a kiállításon.
A nagy tölcsérek, USA Audio, remélem, jól mondom, valami rock-cucc ment, akkora hangerővel, hogy majdnem leszakadt a fejem, és arra gondoltam, hogy OK, csellóra nem venném, de azt az eszement koncert-feelinget kb. hozta, az nem kérdés, tehát az ottani valóságot próbálta visszaadni, szerintem sikerrel, jó, de kiafrász akar ilyet, énszerintem vannak páran, akik pl. pont ezt keresik, pénzük van, vegyék, részemről teljesen OK.
Nagyon lama kerdes: az Avantgarde-okat nem lehetseges halkan hallgatni?

Amikor bejutottam hozzajuk, akkor kicsit vilagzenes, kicsit szintetizatoros, eldonthetetlen nemu enekes franciaul adott elo egy hosszu, dramai dalt. Rezgett a gatyam, az apro a zsebemben, a fal, aminek tamaszkodtam.
Mivel a zenevalasztassal nem sikerult eltalalni a hangulatomat, es mennem is kellett, ezert nem tudtam meg, milyen, ha olyasmit jatszanak, amit otthon is hallgatnek, mondjuk egy jo Led Zeppelint. Pedig nem bantam volna, ha azzal a basszussal letepik a fejem.

https://youtu.be/5EieHafkHbU
Miért ne lehetne? Halkan is élvezetesek, mivel nagyon érzékenyek és dinamikusak is, viszont nagy hangerőn sem torzítanak. Ezért előbb-utóbb azon veszed magad észre, hogy leültél zenét hallgatni és mindig feljebb és feljebb tekered azt a fránya potit... és ha valaki mondjuk 2 óra zenehallgatás után tér be hozzád, akkor tény, hogy neki elsőre lehet hogy baromi hangosnak tűnik.
Viszont ez is egy olyan kérdés, hogy kinek mi számít hangosnak/halknak... Egy dobszerkón is el lehet prüntyögni, de egy koncerten az esetek nagy részében mégis tisztességesen püfölik őket még egy jazz trió esetében is, vagy elég egy zeneiskola mellett elsétálni...(napi 2x szoktam)
Mint olvasható itt is, vannak akiknek nem tetszik az élő hangszer hangja és még véletlenül sem akarják azt a szobájukban visszahallani, mert inkább egy számukra kellemesebbnek ható, mézesmázos burokba tekert művi valamire vágynak a képzeletükben. Szerencséjükre baromi sok lehetőségük van olyan termékekből válogatni, amik ilyenek :) Semmi gond ezzel!
Én viszont szeretem példának okáért a szaxofon hangját, főleg akkor ha mellettem fújják meg és nem szeretném a szobámban ugyanezt egérmozivá lebutítva és kisimítva visszahallgatni. Viszont hozzá tartozik, hogy az új lakásomnál az első dolgom a hangszigetelés kiépítése volt... :rolleyes:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: -KP- »

mlas írta:
2018.10.31., szer. 13:07
-KP- írta:
2018.10.31., szer. 12:26
Azt amúgy le tudnátok írni a fenti AV Galaxis szobában milyen komponensek szóltak a Persona álló mellett?
Paradigm Premier 800F, ez egy új modell, szóval nem a Persona, az árban jóval feljebb van.
:smile51: ezt jól benéztem :D Pedig a különbség egyértelmű.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

mlas írta:
2018.10.31., szer. 13:07
-KP- írta:
2018.10.31., szer. 12:26
Azt amúgy le tudnátok írni a fenti AV Galaxis szobában milyen komponensek szóltak a Persona álló mellett?
Lényegében leírtam, pontosan: ADVANCE ACOUSTIC X-A160 végfok, XP-500 pre, Lumin T1, Paradigm Premier 800F, ez egy új modell, szóval nem a Persona, az árban jóval feljebb van.
A kábelek pontos típusát nem jegyeztem meg, Siltech és Crystal Cable (a kollégám hátha beírja, ő állította össze a láncot pénteken)
Ha jól emlékszem a hangfalkábel Siltech Classic 330L volt, a tápkábelek Crystal Cable Special Series, Crystal Cable Powerstrip elosztóval, az interconnect pedig Crystal Cable CrystalConnect Special Ag XLR volt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
mlas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.03.12., kedd 17:26
Értékelés: 9

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: mlas »

-KP- írta:
2018.10.31., szer. 12:26
Azt amúgy le tudnátok írni a fenti AV Galaxis szobában milyen komponensek szóltak a Persona álló mellett?
Lényegében leírtam, pontosan: ADVANCE ACOUSTIC X-A160 végfok, XP-500 pre, Lumin T1, Paradigm Premier 800F, ez egy új modell, szóval nem a Persona, az árban jóval feljebb van.
A kábelek pontos típusát nem jegyeztem meg, Siltech és Crystal Cable (a kollégám hátha beírja, ő állította össze a láncot pénteken)
Linn Movie Di, Martin Logan Ethos, Dune HD Pro 4k, Panasonic plasma, meg mindenféle drága drótok.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Azt amúgy le tudnátok írni a fenti AV Galaxis szobában milyen komponensek szóltak a Persona álló mellett?

Lezárt

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”