Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Mathias írta:
2018.10.10., szer. 12:30
Ear írta:
2018.10.10., szer. 09:59
Kép
Vajon Zsolt profilképén szereplő hangsugárzó is egy Enigma változat? (nem ismerős az a magassugárzó egyik Enigmáról se.)
Mondjuk azt, hogy az avatarom egy nagyon korai Grand Enigma prototípust ábrázol. (A blog borítóképén kicsit nagyobban is látható.) Olyan magassugárzó nem létezik szériában, a Morellel való közös munkánk egyik korai terméke. (Merthogy a Grand Enigmába és az Envoy II-be alkalmazott hangszórókat közösen fejlesztettük a Morellel. És ez nem markecing szöveg, fél évig dolgoztunk a hangszórókon! Köszönet a Morelnek, hogy nem ment rá a gatyám is! :D A fejlesztési költség egy jó részét belekalkulálták a sorozatba. )

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

avl2 írta:
2018.10.10., szer. 13:13
Ear irasat olvasva ez a resz: "a plafonra sugárzás a lényeg és az onnan visszaverődött hang az asztán jól ellátja a zenével az egész szobát ha kell"
inditotta el a gondolatot: hagyomanyos dobozt igy beforgatva hallgatni milyen lenne ? (emlekszem Jimmy Hughes irasara, mikor hatraforditott hangsugarzot hallgatott, ...az sem tavalyi iras)

es a masikat: ferde tetejü, lecsapott tetejü, lecsapott sarokkal biro (tetöteri) szobakban is rendben van az elmeny ilyen sugarzasi koncecio mellett ?
Olvasd tovább (és fejezd be a gondolatot, ahogy Ear is tovább vitte és befejezte!!!), mert itt pont nem a plafonra sugárzásról és visszaverődésről van szó! Az Enigma "nem-direkt" sugárzó, nem visszaverődésen alapszik a működési elve, sőt semmivel sem szereti jobban a visszaverő felületeket mint a direkt sugárzók.
Egyébként ha már Jimmy Hughes elrendezése szóba került - ami valóban, egy hátrafordított hangsugárzót és a hátsó falról visszavert hangot jelentette - egy dologra felhívnám a figyelmet. Nagyon sokan rájönnek egy idő után, hogy valami nagyon nem stimmel a ma megszokott, konvencionális elrendezéssel. Két sugárzó bámul velem szemben egy háromszög két szemközti sarkából - nos, így biztosan semmi nem sugároz a természetben. Ez az elrendezés sokkal inkább hasonlít egy fejhallgatóra (nem kevesen ki is kötnek ott, hogy kis bázistávolság és közeli hallgatási pozíciót állítanak be) mint a valós térben megszólaló hangszerekre. Nem véletlen, hogy sokan kezdenek kísérletezni más elrendezéssel, mert megérzik (rájönnek?), hogy a megszokott elrendezés életidegen. :)

u.i: Ha már Ear szóba hozta: az un. 'pingpongsztereó' kialakulása a valóságban soha nem jön létre. Két okból is. Egyrészt mert a hangszerek távolsága a hallgatótól összemérhető a visszavert hangok távolságával, azaz egy összekevert hangtömeget hallunk. Másrészt egy hangszer hangja sokkal nagyobb annál, semhogy pontszerűen szólaljon meg a térben.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Ear irasat olvasva ez a resz: "a plafonra sugárzás a lényeg és az onnan visszaverődött hang az asztán jól ellátja a zenével az egész szobát ha kell"
inditotta el a gondolatot: hagyomanyos dobozt igy beforgatva hallgatni milyen lenne ? (emlekszem Jimmy Hughes irasara, mikor hatraforditott hangsugarzot hallgatott, ...az sem tavalyi iras)

es a masikat: ferde tetejü, lecsapott tetejü, lecsapott sarokkal biro (tetöteri) szobakban is rendben van az elmeny ilyen sugarzasi koncecio mellett ?

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Ear írta:
2018.10.10., szer. 09:59
Na jó, ha már ennyire pörög a dolog, én is megírtam egy kicsit az Enigmát.
Remek post, Ear barátunktól megszokott színvonalon :tutiok:
A koncert-sztereóval kapcsolatban csak annyit, hogy kedvenc helyünk a Zeneakadémián a kórusülés, szemben a karmesterrel, a zenekar mögött. Mégcsak nem is középen szeretünk ülni, hanem a szélen, az ütősök vonalában. Nem egy sweet-point, de még sosem zavart a zene élvezetében sőt ...

Olvasás közben két dolog ugrott be, ami már régebb óta motoszkál bennem, de eddig még nem hoztam szóba.
Mindkettő azzal kapcsolatos, hogy sok vérbő hifista mennyire és miért nem tud mit kezdeni az Enigmával?

Először is, ennek az egyik nyilvánvaló oka az omnidirekcionális (bár talán helyesebb a nondirekcionális elnevezés) miatti, a megszokott hifi hangtól eltérő hangélmény. Nyilván más, hisz nem úgy terjed a hang az így sugárzó hangszórókból, mint amikor velünk szembe nézve közvetlenül az arcunkba (fülünkbe) tolják a zenét. Még olyat is halottam valakitől, hogy jó-jó az Enigma, de hangdoboz-DIYer-guru körben csináltak egy szeánszot, és ott sokkal jobb hangot hoztak ki belőle, amikor megdöntötték a hallgatóság felé. Aham ... :rolleyes: :smile51: :D Esküszöm, nem én találtam ki!
Szal, ha valaki azon pörög, hogy a szobában ülve számolgatja a hangszereket a virtuális színpadon, akkor hajrá!
Csak ne vegyen Enigmát, mert az egyszerűen nem neki készült - persze ezzel semmi baj, van még hangdoboz a világon, szerencsére lehet válogatni, virágozzék minden virág!

Viszont a másik dolog, amiről így kihangsúlyozva még sosem volt szó (Ear a post vége felé ír erről), hogy az Enigma egy igényesen, minőségi (és drága) anyagokból megépített - és most jön, amit én tennék hozzá - audiofil termék.
Sokat poénkodunk azon, főleg a hirdetéseket olvasva, hogy milyen könnyen dobálózunk az audiofil és high-end jelzőkkel, anélkül, hogy tudnák mit jelent. Főleg az nem világos, hogy ezek hol kezdődnek, és miben mások, mint a hifi, még ha az egy tisztességes hifi is.
Sosem felejtem el, amikor valamikor a '80-as évek közepén Vas-Andrássi Gyurka lakásán először hallottam igazi audiofil hangot. A saját épített erősítőjével és az akkor beszerzett Celestion SL6 dobozaival.
A fiatalabbak kedvéért mondom, akkoriban a hifi a legtöbb ember számára egyet jelentett a sztereóval, a vágyott non plusz ultra egy igazi jappán (így két pével) esetleg GrundiNg (sic!) nagytorony valamelyik bizományi áruház kirakatából, de valójában a Videoton Cleopatra is elérhetetlen volt a normál átlagfizetésből.
Gyurka ekkor vett egy pár dobozt kalandos úton behozatva (ne felejtsük el, Ramovill időket élünk, védővámokkal és három évente járó valutakerettel) Valami elképesztő pénzbe került, konkrétan annyiba, amennyibe akkor a Mekurnál a csúcsot jelentő "Zsiga ezeröcsi" . Gyurka számára ekkor a motorizációt egy rendszámosra vizsgáztatott Simson jelentette, talán Schwalbe - nem ugynaz a kategória .. ekkor mondta a döntés hátterét (valójában szellemi képességei megromlását) firtatóknak, hogy "lehet, hogy ez a hangdoboz ugyanannyiba kerül, mint egy 1500-ös Lada, de sokkal szebben szól".

Naszóval, ekkor hallottam én először audiofil hangot - és nem vágott pofán. Kb olyasmit gondoltam magamban, hogy ennyi? gondolkodik.gif
Erre szokták mondani: "Félreérted a helyzetet, itt nem te minősítesz Barátom, itt téged minősítenek!"

Minél tovább hallgatom az Enigmát, annál inkább rájövök, lényegesen magasabb ligában játszik, mint ahová az amúgy nem olcsó de a hifiben nem is extrém árfekvése szerint tartozik. Azért nem mondanám, hogy a high-end felé hajaz, mert azt hagyjuk meg a nagytesóknak - de véleményem szerint már így is magasan kilóg a hang abból, ami egy átlag hifista fülének ismerős és befogadható.
Tehát egyre inkább úgy érzem, a mindig hangoztatott nondirekcionális hang mellett ez a minőségi ugrás legalább annyira zavarba ejtő, és tartok tőle, hogy épp ezért is jöttünk zavarba mindannyian, amikor a meglévő rendszerünkbe először beillesztettük.
Hiába Heed, hiába a szinergia, igényli a tisztességes kiszolgálást.
Mint a kicsit jobb körülményekhez szokott unokatesó a nagy családi vacsorán: jókat dumálunk, együtt röhögcsélünk a régi sztorikon, értjük egymást fél szavakból, de azért a szeme sarkából rosszallóan néz, ha nem az etikett szerint megfelelő pohárból isszuk a bort, szóvá teszi, ha kicsit gyengébb minőségű, és kezünkre csap, ha piszkáljuk az orrunkat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mishow 2018.10.10., szer. 13:14-kor.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Ear írta:
2018.10.10., szer. 09:59
Kép
Vajon Zsolt profilképén szereplő hangsugárzó is egy Enigma változat? (nem ismerős az a magassugárzó egyik Enigmáról se.)

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Mindig is irigyeltem azokat,akik a gondolataikat,érzéseiket,az olvasók számára ilyen módon tudják "papírra" vetni. :smile32:
Nagyon jó írás,és amit kiemelnék belőle az a kötelezően egy hónapig mindenkinek kellene,mert ez azon túlmenően hogy ugyan csak az Enigmának szólt,de benne van az egész Heed.Ez tényleg nem olyan hogy adunk neki egy két órát aztán már ismerjük is,és a Heed készülékei sem ilyenek.Ezekkel együtt kell élni ahhoz hogy a tudásukat át tudják adni,egy rövidebb hallgatózás kb olyan,mintha csak egy film elejét néznénk meg.
Erre persze most lehet sokan,főleg a hifiben edzettebbek csak mosolyogva legyintenek,de én így gondolom.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: svan »

Ear írta:
2018.10.10., szer. 09:59
Na jó, ha már ennyire pörög a dolog,én is megírtam egy kicsit az Enigmát.

Kép

Kép
A két jobboldali, gyönyörű 36_3_1.gif
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

KopaszKutya írta:
2018.10.09., kedd 19:22
Elnézést kérek, ha nem ide való kérdést teszek fel.
Érdekelne, hogy az Enigma 5 a Shahinian-ok között kb. hol helyezkedik el, melyikkel "egyenrangú"? Vagy inkább melyikhez lehet hasonlítani?

Köszönöm!
Bár sosem tagadtam, hogy a Shahinian erős inspiráció volt, ám mára ebből tényleg csak valamiféle távoli - és legfőképp egy (egyetlenegy) tulajdonság - kapcsolat maradt, az indirekt sugárzás. Úgy gondolom, hogy az "Enigma-projekt" mostanra kellően önálló, sőt egyedülálló entitássá vált és ahogy más, konvencionális hangsugárzókkal sincs lineáris viszonyban, úgy a Shahinian modellektől is éppígy eltér. Ez nem azt jelenti, hogy a Shahinian felé a tiszteletem és elismerésem ne volna meg, de már régen nem azon az úton járok. :)
A valaha volt legközelebbi pont az a néhai Envoy volt, ott voltak még erősen hasonló attitűdök a Shahinian hangsugárzókkal! Az Enigmával valami más indult el és mára az Enigma5, Grand Enigma illetve Envoy II már egy jól elkülönülő, önálló úton jár.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Elnézést kérek, ha nem ide való kérdést teszek fel.
Érdekelne, hogy az Enigma 5 a Shahinian-ok között kb. hol helyezkedik el, melyikkel "egyenrangú"? Vagy inkább melyikhez lehet hasonlítani?

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Shimano írta:
2018.10.09., kedd 10:41
A legfontosabb talán az hogy ne borítsuk fel azt a szinte összenőtt kerek egészet amit nyújtani tud, egy elsőre talán fontosnak tűnő, de a későbbiekben huszadrangú kérdésként felmerülő hifis paraméter miatt.
Ennyi ... 36_1_11.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Találó összegzés mishow,most már csak a Neked legjobban tetsző " látványt,és fényviszonyokat" kell megtalálnod. :D
Na ez sem olyan egyszerű mint gondolnánk,próbálkozni kell és majd kialakul.
Nekem végül is az a hangzás jött be leginkább,amiben van egy kis nyersesség,egy kis mocskosság,egy kis dög,de mindez persze csak az egészségesség keretein belül,tehát csak ott,és csak akkor amikor kell.
Engem kiráz a hideg pl a patikahangzástól,amivel ugyan minden szép és jónak tűnik,csak éppen nem igaz.Ilyenre is lehet faragni egy Heed rendszert.Meg olyanra is amitől egy húha után azt mondod hogy jó jó,de mintha sok lenne már a jóból.Szóval jól lehet hangolni,de elhangolni talán még könnyebb is,szóval csak óvatosan azzal drótozással. :D
A legfontosabb talán az hogy ne borítsuk fel azt a szinte összenőtt kerek egészet amit nyújtani tud,egy elsőre talán fontosnak tűnő,de a későbbiekben huszadrangú kérdésként felmerülő hifis paraméter miatt.
Kellemes órákat a megfelelő szemüveg,és fényviszonyok megtalálásához. :D

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Shimano írta:
2018.10.08., hétf. 12:55
... nem érdemes a meglévő jót még tovább úgy reszelgetni,hogy az még tisztább és még olyanabb legyen,mert ez csak egy oldalra lépést eredményezhet. Hifis füllel persze más lehet az eredmény, de mi a zenét élvezzük, a hifi az csak egy játék.
Azt hiszem, ezzel tökéletesen megfogalmaztad a lényeget, hogy mennyire, azt most tapasztalom igazán, amikor a Heed különféle korszakai és - elvben - szintjei között szörfözök (hogy miért "elvben" arra mindjárt rátérek)

Nálam itthon Zsolt jóvoltából :smile53: egyszerre van jelen a (h)őskorszak az első, sőt nulladik generációs Pre/PS/régi kiskártya, a közelmúlt a Dactilus III/utolsó szériás kiskártya + PX táp, és a jelen az új v.2.3 nagy dackártyás DA formájában.
Azt kell mondjam, mindegyik JÓ! MIndegyik más, de mind kellemes, hallgatható, szerethető.
Nehéz ezt szavakra átültetni (és ha én ezt mondom, akkor igazán elhihetitek :D) sokat gondolkodtam ezen, és végül a következő hasonlat jutott eszembe:
Olyan, mint amikor kinézel az ablakon, nézed a tájat, és van előtted három kép, ami ugyanazt ábrázolja, ugyanabból a perspektívából, ugyanabban a napszakban, ugyanolyan fényviszonyok között. Az egyik egy olajfestmény, a másik egy ceruzarajz+akvarell, a harmadik egy pasztell, mindegyik realisztikus ábrázolásmód szerint festve-rajzolva.
Igazából csak az ízlésed dönt, melyik tetszik jobban, sőt a döntésed aszerint is változik, épp milyen kedved van aznap!
Valójában mindegyik egyformán visszaadja az élményét annak a látványnak, amit az ablakon kitekintve látsz.
Amikor pedig kábelezünk - ez legyen válasz a korábbi "kell_e_kábelezés_a_Heednek" kérdésre - olyan, mint amikor a képeket áthelyezzük a szobában, hogy másképpen essen rájuk a fény, esetleg hunyorgunk, vagy felteszünk/leveszünk egy szemüveget. Megint ízlés dolga ... van, hogy a pasztellképet nézve jobban élvezzük, ha feltesszük a dioptriás szemüvegünket, hogy jobban élvezzük a kép finomságát, vagy a ceruzarajz apró részleteit, az olajképet nézegetve meg jobb ha levesszük, mert akkor a színek békés harmóniája élvezetesebb.

Hát kb ennyi, bocsánat, ha túlságosan elvontnak és finomkodónak tűnik a fenti hasonlat, de szerintem aki már végigment ezeken a stációkon, fogja érteni. ;)

Visszatérve az "elvben" magasabb/alacsonyabb Heed szintekre. Mivel volt már sima "i" Obeliskem, hallgattam itthon Si+X2 párost, most ugye van a Pre/Ps, meg a fent elsorolt DAC szintek is elvben "felfelé" vezetnek a képzeletbeli ranglétrán, ezért a saját tapasztalatom alapján ki merem jelenteni, szinte mindegy, hogy a korszakok, vagy a szintek között lépkedünk, az iménti hasonlatban leírt hatások ugyanúgy megvannak.
Az elmúlt napokban sokféle felállásban mindenféle hallgatózásokat (és ami talán még tanulságosabb, visszahallgatásokat) végigcsináltam a fenti készülékek és kábelek között, úgyhogy friss tapasztalatból beszélek!
Még hátravan az Obelisk SiIII meghallgatás, de ezen a véleményemen változtatni biztosan nem fog. Azt, hogy a végén melyik felállás marad, azt most biztosan nem tudom megmondani, de csatlakozom a Shimano kolléga által megfogalmazott konklúzióhoz:
ha nekem egy Enigmával, egy si-vel, és egy DT-vel kéne nyugdíjba vonulnom, akkor azt mondanám hogy ok, és soha rosszabbat
36_1_11.gif

Szeretet és Béke legyen mindenkivel! Meg a Heed ... ;peace;

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

vidor2009 írta:
2018.10.08., hétf. 17:02
Shimano írta:
2018.10.08., hétf. 10:53
Persze lehetne azt mondani hogy mehetne mélyebbre is a teljesebb hangéllményért,de a méretéhez képest szerintem nagyon jó atmoszférát nyújt.Aki ennél többre vágyik,annak ott a nagytestvér.Mondjuk ahhoz meg már kevés pl egy si,szóval ki kell szolgálni erősebb vasakkal.Szerintem az Enigma is többre képes mint amennyit pl egy si-vel nyújt,bár azzal is élvezetes a produkció,de egy stabilabb háttérrel,és főleg egy jobb forrással azért érezhetően felszabadultabban tud zenélni.
Amit én tapasztaltam eddig az az hogy nincs rossz Heed hang,csak ahogyan lépkedsz felfelé készülék fronton,az úgy hozza egyre közelebb és közelebb a zenét.
Tehát alapszinten sincs fanyalgás és különösebb hiányérzet,és ez azért nem semmi.
Valóban alapszinten sincs igazi hiányérzet(Obelisk SI+ X2+ Enigma),a ZENE tökéletesen ott van!
Az Enigmát egy sokkal drágább és jobb csöves elő és végfokkal hajtva sem lett jelentősen jobb hang!
Természetesen ha feljebb lépünk,például Envoy-ra,azt megfelelően kiszolgálva,az erények maradnak,de minden jobb lesz és ez még messze van egy SHAHINIAN Obelisk-től(ami még csak a középfok SHAHINIAN-eknél)!!!
Üdv. Gyuri :napsut:
Persze,mindennél van jobb,csak legyünk tisztában azzal hogy mi a cél a lehetőségeinken belül.Ingoványos terület ez,és nem is annyira egyértelmű az hogy kinek mi való.Van aki mindenét beleteszi,mert úgy érzi hogy az kell,és van akinél szinte minden elérhető,de akkor is elég neki az ami másnak esetleg kevés.
Na mindegy,abban azért azt hiszem egyetérthetünk,hogy az az alapszintű összeállítás amit írtál,és ami azért nem is annyira alap ,azért már tudja azt hogy hogyan is kell zenélni. :D

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Shimano írta:
2018.10.08., hétf. 10:53
Persze lehetne azt mondani hogy mehetne mélyebbre is a teljesebb hangéllményért,de a méretéhez képest szerintem nagyon jó atmoszférát nyújt.Aki ennél többre vágyik,annak ott a nagytestvér.Mondjuk ahhoz meg már kevés pl egy si,szóval ki kell szolgálni erősebb vasakkal.Szerintem az Enigma is többre képes mint amennyit pl egy si-vel nyújt,bár azzal is élvezetes a produkció,de egy stabilabb háttérrel,és főleg egy jobb forrással azért érezhetően felszabadultabban tud zenélni.
Amit én tapasztaltam eddig az az hogy nincs rossz Heed hang,csak ahogyan lépkedsz felfelé készülék fronton,az úgy hozza egyre közelebb és közelebb a zenét.
Tehát alapszinten sincs fanyalgás és különösebb hiányérzet,és ez azért nem semmi.
Valóban alapszinten sincs igazi hiányérzet(Obelisk SI+ X2+ Enigma),a ZENE tökéletesen ott van!
Az Enigmát egy sokkal drágább és jobb csöves elő és végfokkal hajtva sem lett jelentősen jobb hang!
Természetesen ha feljebb lépünk,például Envoy-ra,azt megfelelően kiszolgálva,az erények maradnak,de minden jobb lesz és ez még messze van egy SHAHINIAN Obelisk-től(ami még csak a középfok SHAHINIAN-eknél)!!!
Üdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Az teljesen nyilvánvaló számomra is,hogy a zene élvezetének a foka nem nő azzal ha tisztább és átláthatóbb hangú vasakat teszünk elé.
Leírtam már korábban itt is,és ezt vallom még most is,hogy ha nekem egy Enigmával,egy si-vel,és egy DT-vel kéne nyugdíjba vonulnom,akkor azt mondanám hogy ok,és soha rosszabbat. :D
Lényegében ha van egy stabil alapod,akkor a további készülékcserék és kütyüzések inkább csak az új hang iránti vágyadat elégítheti ki,a zene befogadása és élvezete ettől nagyobb nem lesz,max másképp éled meg.
Ezért sem érdemes a meglévő jót még tovább úgy reszelgetni,hogy az még tisztább és még olyanabb legyen,mert ez csak egy oldalra lépést eredményezhet.Hifis füllel persze más lehet az eredmény,de mi a zenét élvezzük,a hifi az csak egy játék.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2018.10.08., hétf. 11:30
asebestyen írta:
2018.10.08., hétf. 11:04
Shimano írta:
2018.10.08., hétf. 10:53
Persze lehetne azt mondani hogy mehetne mélyebbre is a teljesebb hangéllményért,de a méretéhez képest szerintem nagyon jó atmoszférát nyújt.Aki ennél többre vágyik,annak ott a nagytestvér.Mondjuk ahhoz meg már kevés pl egy si,szóval ki kell szolgálni erősebb vasakkal.Szerintem az Enigma is többre képes mint amennyit pl egy si-vel nyújt,bár azzal is élvezetes a produkció,de egy stabilabb háttérrel,és főleg egy jobb forrással azért érezhetően felszabadultabban tud zenélni.
Amit én tapasztaltam eddig az az hogy nincs rossz Heed hang,csak ahogyan lépkedsz felfelé készülék fronton,úgy hozza egyre közelebb és közelebb a zenét.
Tehát alapszinten sincs fanyalgás és különösebb hiányérzet,és ez azért nem semmi.
Én nem hallottam csak a saját Obeliskemmel és Zsoltnál az Si-vel, de Zsolt másként vélekedett erről picit. Inkább hifis szempontok szerint van följebb, nem feltétlen zeneileg. (ha jól értettem)
A Grand Enigma sajnos egy nagyon más árkategória, mint az 5-ös. sad.gif
Lényegében ezt mondom én is,tehát nagyon zenei egy obeliskkel is,de több belelátást nyújt a zenébe,tehát közelebbinek is érzed stabilabb vasakkal a zenét vele.Az hogy ez most hifis szempont vagy nem,az a lényegen nem változtat.
A zeneiség a lényeg,és ezt minden Heed összeállítás tudja produkálni.
Régóta élek együtt Heed rendszerekkel,de olyat hogy a legalapabb összeállítás is egy hiányérzet nélküli zeneiséget tudjon produkálni,elötte más rendszerektől még soha nem hallottam.Mindig az volt az érzés az alap rendszereknél,sőt még feljebb is hogy sóval borssal,tejjel cukorral még elmegy,de azért jobb lenne váltani.Itt valamiért nincs ez az érzés,és késztetés.
Kíváncsiság és váltás persze itt is van,de ezt nem a hiányérzet generálja,és ez azért nagyon jó dolog.
Tervben volt elektronika fejlesztés Heed fronton, de Zsolt szerint zenehallgatáshoz szükségtelen és otthon bekötve az Enigmát, jelenleg én sem érzem szükségét. Ami a lényege ennek a kombinációnak, az átjön rajta szépen, még így a bejáratás idején is. Később persze lehet változni fog (bennem), de nem feltétlenül. Ráadásul ez a sima Obelisk valamit baromi jól csinál, tán jobban is, mint az Si3.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2018.10.08., hétf. 11:04
Shimano írta:
2018.10.08., hétf. 10:53
Persze lehetne azt mondani hogy mehetne mélyebbre is a teljesebb hangéllményért,de a méretéhez képest szerintem nagyon jó atmoszférát nyújt.Aki ennél többre vágyik,annak ott a nagytestvér.Mondjuk ahhoz meg már kevés pl egy si,szóval ki kell szolgálni erősebb vasakkal.Szerintem az Enigma is többre képes mint amennyit pl egy si-vel nyújt,bár azzal is élvezetes a produkció,de egy stabilabb háttérrel,és főleg egy jobb forrással azért érezhetően felszabadultabban tud zenélni.
Amit én tapasztaltam eddig az az hogy nincs rossz Heed hang,csak ahogyan lépkedsz felfelé készülék fronton,úgy hozza egyre közelebb és közelebb a zenét.
Tehát alapszinten sincs fanyalgás és különösebb hiányérzet,és ez azért nem semmi.
Én nem hallottam csak a saját Obeliskemmel és Zsoltnál az Si-vel, de Zsolt másként vélekedett erről picit. Inkább hifis szempontok szerint van följebb, nem feltétlen zeneileg. (ha jól értettem)
A Grand Enigma sajnos egy nagyon más árkategória, mint az 5-ös. sad.gif
Lényegében ezt mondom én is,tehát nagyon zenei egy obeliskkel is,de több belelátást nyújt a zenébe,tehát közelebbinek is érzed stabilabb vasakkal a zenét vele.Az hogy ez most hifis szempont vagy nem,az a lényegen nem változtat.
A zeneiség a lényeg,és ezt minden Heed összeállítás tudja produkálni.
Régóta élek együtt Heed rendszerekkel,de olyat hogy a legalapabb összeállítás is egy hiányérzet nélküli zeneiséget tudjon produkálni,elötte más rendszerektől még soha nem hallottam.Mindig az volt az érzés az alap rendszereknél,sőt még feljebb is hogy sóval borssal,tejjel cukorral még elmegy,de azért jobb lenne váltani.Itt valamiért nincs ez az érzés,és késztetés.
Kíváncsiság és váltás persze itt is van,de ezt nem a hiányérzet generálja,és ez azért nagyon jó dolog.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2018.10.08., hétf. 10:53
Persze lehetne azt mondani hogy mehetne mélyebbre is a teljesebb hangéllményért,de a méretéhez képest szerintem nagyon jó atmoszférát nyújt.Aki ennél többre vágyik,annak ott a nagytestvér.Mondjuk ahhoz meg már kevés pl egy si,szóval ki kell szolgálni erősebb vasakkal.Szerintem az Enigma is többre képes mint amennyit pl egy si-vel nyújt,bár azzal is élvezetes a produkció,de egy stabilabb háttérrel,és főleg egy jobb forrással azért érezhetően felszabadultabban tud zenélni.
Amit én tapasztaltam eddig az az hogy nincs rossz Heed hang,csak ahogyan lépkedsz felfelé készülék fronton,úgy hozza egyre közelebb és közelebb a zenét.
Tehát alapszinten sincs fanyalgás és különösebb hiányérzet,és ez azért nem semmi.
Én nem hallottam csak a saját Obeliskemmel és Zsoltnál az Si-vel, de Zsolt másként vélekedett erről picit. Inkább hifis szempontok szerint van följebb, nem feltétlen zeneileg. (ha jól értettem)
A Grand Enigma sajnos egy nagyon más árkategória, mint az 5-ös. sad.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Persze lehetne azt mondani hogy mehetne mélyebbre is a teljesebb hangéllményért,de a méretéhez képest szerintem nagyon jó atmoszférát nyújt.Aki ennél többre vágyik,annak ott a nagytestvér.Mondjuk ahhoz meg már kevés pl egy si,szóval ki kell szolgálni erősebb vasakkal.Szerintem az Enigma is többre képes mint amennyit pl egy si-vel nyújt,bár azzal is élvezetes a produkció,de egy stabilabb háttérrel,és főleg egy jobb forrással azért érezhetően felszabadultabban tud zenélni.
Amit én tapasztaltam eddig az az hogy nincs rossz Heed hang,csak ahogyan lépkedsz felfelé készülék fronton,az úgy hozza egyre közelebb és közelebb a zenét.
Tehát alapszinten sincs fanyalgás és különösebb hiányérzet,és ez azért nem semmi.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

[quote=asebestyen post_id=2299171 time=1538902510 user_id=41439]

Ami furcsa lehet, ha pl olyan olyan koncertet hallgat az ember, ami erősített és az ott megszokott direkt hangzást keresi, mert az ezen máshogy szól.

Szerintem az erősített koncert is úgy szól vele mint élőben.Próbáld csak ki egy kicsit emberesebb hangerővel majd ha bejáródik.Teljesen átjön a koncert feeling.Nálam sok rockzene van,sőt javarészt csak az,de nincs hiányérzet.Teljesen betölti a szobát zenével,és mindezt úgy hogy érezni az erőt és a lendületet is,szóval szerintem jól szól rajta minden,de majd megtapasztalod. :D
Hopsz,elrontottam az idézést,bocsi.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

mishow írta:
2018.10.07., vas. 19:43
hukkle írta:
2018.10.07., vas. 16:27
Érdekes, amiket írtok. Azt megkérdezhetem, h mennyire jó vagy éppenséggel mostoha körülmények között hallgatjátok az Enigmát.
A mi házunk táján elégxar az akusztika, ehhez képest igen derekasan helytáll.
Nagy nappali, cca 40 nm és 3m körüli belmagasság. Kevés bútor, sok nagy üvegablak, max közepesen csillapított a szoba. A zenegépek egy sarokszekrényben, az Enigmák a szekrény két végén, a szoba felé sugároznak de egymáshoz képest merőlegesen. A dobozok háta úgy 30 cm-re van a faltól, oldalra viszonylag levegős.
Nem nevezném ideális akusztikai környezetnek.
A hangkép mégis parádés, és járatással napról napra javul.

Azt én is tapasztalom, hogy az Enigma gyorsan leleplezi a csalást, a rosszul mikrofonozott, mesterkélten hifisre kevert felvételeket például nálam is azonnal bünteti.
Viszont - ezt írtam már korábban - hogy nemrég a MÜPÁ-ból hazatérve megdöbbentett, mennyire jól képes az Enigma közvetíteni ugyanazt az atmoszférát!

Még annyit gyorsan leírok, hogy közben Zsolttól IS kaptam hf kábelt, és egy nagy DA-t az új v2.3 kártyával ... na megy is azóta a fejvakarás! Arra mindenesetre rájöttem, hogy bár a Heed szinergia minden szinten remekül működik, de amikor hasonló korszak vasai dolgoznak össze, akkor történik valami plusz, amit pillanatnyilag nem tudok szavakkal pontosan kifejezni, csak hallgatom és élvezem ;)
Nagy DA rulez. :cheers1:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

hukkle írta:
2018.10.07., vas. 16:27
Érdekes, amiket írtok. Azt megkérdezhetem, h mennyire jó vagy éppenséggel mostoha körülmények között hallgatjátok az Enigmát.
A mi házunk táján elégxar az akusztika, ehhez képest igen derekasan helytáll.
Nagy nappali, cca 40 nm és 3m körüli belmagasság. Kevés bútor, sok nagy üvegablak, max közepesen csillapított a szoba. A zenegépek egy sarokszekrényben, az Enigmák a szekrény két végén, a szoba felé sugároznak de egymáshoz képest merőlegesen. A dobozok háta úgy 30 cm-re van a faltól, oldalra viszonylag levegős.
Nem nevezném ideális akusztikai környezetnek.
A hangkép mégis parádés, és járatással napról napra javul.

Azt én is tapasztalom, hogy az Enigma gyorsan leleplezi a csalást, a rosszul mikrofonozott, mesterkélten hifisre kevert felvételeket például nálam is azonnal bünteti.
Viszont - ezt írtam már korábban - hogy nemrég a MÜPÁ-ból hazatérve megdöbbentett, mennyire jól képes az Enigma közvetíteni ugyanazt az atmoszférát!

Még annyit gyorsan leírok, hogy közben Zsolttól IS kaptam hf kábelt, és egy nagy DA-t az új v2.3 kártyával ... na megy is azóta a fejvakarás! Arra mindenesetre rájöttem, hogy bár a Heed szinergia minden szinten remekül működik, de amikor hasonló korszak vasai dolgoznak össze, akkor történik valami plusz, amit pillanatnyilag nem tudok szavakkal pontosan kifejezni, csak hallgatom és élvezem ;)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hukkle írta:
2018.10.07., vas. 16:27
Érdekes, amiket írtok. Azt megkérdezhetem, h mennyire jó vagy éppenséggel mostoha körülmények között hallgatjátok az Enigmát.

A mi házunk táján elégxar az akusztika, ehhez képest igen derekasan helytáll. :smile50:
Nálam nincs a közelében fal, viszonylag nagy is a helyiség, van némi csillapítás is, de összességében nem mondanám jónak az akusztikát egyáltalán.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Érdekes, amiket írtok. Azt megkérdezhetem, h mennyire jó vagy éppenséggel mostoha körülmények között hallgatjátok az Enigmát.

A mi házunk táján elégxar az akusztika, ehhez képest igen derekasan helytáll. :smile50:

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

asebestyen írta:
2018.10.07., vas. 10:55
Én azt vettem észre elsőként és egyértelműen, hogy nem hifisták számára sokkal befogadhatóbb a hang így, mint direkt sugárzókból ... Nem szebb, nem jobb, helyesebb/igazabb ... Mishow, Te mit mondasz?
Nemrég - amikor már végül a sok kütyüzéstől magam sem voltam abban, mit hallok - megkérdeztem a páromat, hogy nemhifistaként számára miben más az a hang, amit mostanában hall, mint ami előtte volt.
Kb ugyanezt mondta, amit írtál: hogy a zene most jobban emlékezteti arra, amit koncerten hall, valóságosabb az élmény.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”