Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

A mai turizás jól sikerült:
front.jpg
front.jpg (504.22 KiB) Megtekintve 1222 alkalommal
A front.jpg csatolmány már nem érhető el.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

A mai etappal is megvolnék. Nagyon jó ez a lemez is, bár a Foné kiadványok jelenlétérzetéhez semmi köze.
Viszont a zenei anyag és az előadás csak felsőfokú jelzőkkel illethető. Ez a kb 3 perc is úgy eltelik itt mint a sicc.
https://www.youtube.com/watch?v=3g7wDRSRnjU

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

juliush írta:
2018.07.31., kedd 09:53
Egy igazi "szorgos hangya" szabi alatt sem pihen!!! ;)

Kép
A Buxtehude mű nekem is a polcon van, nekem nagyon tetszik az előadásukban.
Érdekes a CD füzetben a japán temlom belsője, ahol felvették a lemezt. A zen és a gótika közös nevezője.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Egy igazi "szorgos hangya" szabi alatt sem pihen!!! ;)

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Forró nyári este kellemes, ellazító zene...
5028421939568.jpg
5028421939568.jpg (123.51 KiB) Megtekintve 1291 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Ez a Korngold előadás bestiális. Olyan effekteket húz a csaj, hogy a hideg futkároz a hátamon. Amúgy van itt egy másik figyelemre méltó hegedűs is. Marco Fornaciari. Kimondottan nyugtalanító a játéka. Meghallgatod, magad sem tudod, hogy tetszik-e avagy sem, visszahallgatod, még jobban összezavarodsz, 1 hét múlva újra hallgatod és rájössz arra, hogy ez egy istenáldotta őstehetség. Egy egyedi, taníthatatlan példánya a hegedűsöknek. Olyan karizmatikus a játéka, hogy sehol sem érdekel, hogy az amit csinál korhű-e avagy sem csak összemegyek kicsire. Ez a pali olyan szférákban van amikor játszik ahová mi csak a szemünket meresztgetjük. És az a Bach szóló szonáta. Fájdalmasan jó. Pedig kezdtem már azt hinni, hogy Bach ócska zenéket írt. Frászt. Csak sz@rul játszák. Itt van rá az élő példa. A Foné jól tette, hogy felrögzített emberünkkel egy-két nótát. Van tőle egy 4 évszakom is...Ez itt most egy templomi koncertfelvétel a maga utánozhatatlan hangulatával és időnkénti esetlenségével. Kopog a cipő sarka, hallani a lapozást, két tétel között a véletlenül megpendülő húr csengését, a hangszerek testhangjait. Ja kérem, Foné felvételről van szó, ráadásul 24/96-ban. Aki tudja szerezze be. Vagy így, vagy úgy. Mert nagyot fognak változni a komolyzenei előadásokkal kapcsolatos elvárásai. Ezt a lemezt nem lehet máshoz hasonlítani. Van ez és van a többi. A futottak még kategória.
HD8012871000425.jpg
HD8012871000425.jpg (13.52 KiB) Megtekintve 1335 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Ez a Korngold nagyon oda lett rakva. :smile32: 24/96-ban hallgattam.
cover.jpg
cover.jpg (209.8 KiB) Megtekintve 1348 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Ars Nova.
DIGIPACK trasera.jpg
DIGIPACK trasera.jpg (733.59 KiB) Megtekintve 1377 alkalommal

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


youtu.be/ZkW31T5EbDA


Ez az AliaVox maga egy hifis paradicsom...
IMG_1204.JPG
IMG_1204.JPG (594.7 KiB) Megtekintve 1390 alkalommal

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Akkor jegyezzük meg jól ezt a nevet : Rodolfo Richter. Barokk hegedűs ( violin by Andrea Guarneri, Cremona, 1674 ). Lenyűgözőbb a játéka mint Amandine Beyeré. És a lemezen van egy grave is ( 16-os nóta ) amelynek előadója Susanne Heinrich ( 7-string bass viol after m. Collichon by robert Eyland ). Na ilyet sem hallottam még. 11 pont az előadásra. :smile32: 24/88,2-ben hallgattam.
https://www.youtube.com/watch?v=Igs88dVCec4
Palladians & The Palladian Ensemble The Devil's Trill - sleeve.png
Palladians & The Palladian Ensemble The Devil's Trill - sleeve.png (1.24 MiB) Megtekintve 1416 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Egy eszement jó dalciklus pocsék módon tálalva. Stutzmann Handel lemeze nálam az első 10 áriás lemez között van. :smile32: Viszont ez a Winterreise nagyon el lett puskázva 2003-ban. Ez a hangfekvés nem való ezekhez a dalokhoz. És azok a rémes manírok és megformázások...! Mintha baszom nagy villáskulccsal akarna valaki egy Rebellion órát megjavítani. Sírhatnékom van.
Front.jpg
Front.jpg (90.55 KiB) Megtekintve 1408 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

chord írta:
2018.07.26., csüt. 17:22
Szóval, a fő akadály, hogy az elérhető hangminőség messze elmarad ennek a lejátszónak a hangjától.
Értem. "Fair enough", ahogy egy amcsi mondaná.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Nem baj, ha válaszolok helyette....?
Csak mert ugyanolyan a CD játszónk, meg sokat agyaltunk együtt ezen a kérdéskörön..

Szóval, a fő akadály, hogy az elérhető hangminőség messze elmarad ennek a lejátszónak a hangjától.
Higgyétek el, ő is, meg én is pár dolgot kipróbáltunk.
Külföldi barátok, ők pl. nagy Esoteric-el nyomulnak, dettó ezt mondják; ők egy kicsit nagyobb pénztárcával, még több dologba beleszagoltak.
És nem nyomom a blablát, hogy a lemez, meg a szaga, meg megfogni, meg a borító, stb.
Kőkemény hifis szempont most a döntő.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ajkamici írta:
2018.07.26., csüt. 10:46
írigylem a streamelőket, mennyi lehetőséget tudnak könnyedén megtalálni és meghallgatni.
Hiányzik valami, ami megakadályoz a streamelésben? Esetleg internet sávszélesség vagy szgép vagy egyéb?
Nekem a Tidal HiFi nagyon bejött. FLAC-ban streamel, nem kell neki hűdeha sávszélesség, viszont CD-minőséget kapsz, és majdnem minden megvan rajta klasszikus vonalon, pl. az általad javasolt lemez is ott van (most direkt rákerestem). Tényleg iszonyat nagy a választék, mindez havi 3000 Ft-ért.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Ezt hallgattam tegnap, nagyon tetszik.
Annyi fajta féle Stravaganza felvétel létezik, aztán megtalálni hogy melyik az "igazi"...
írigylem a streamelőket, mennyi lehetőséget tudnak könnyedén megtalálni és meghallgatni.
Hatványozottan nagyobb a merítés mint a kiadott CD k körében.

https://mosaique.limedia.fr/musique/label/ricercar/
large_5400439002883.jpg
large_5400439002883.jpg (169.59 KiB) Megtekintve 1407 alkalommal
istvan01 írta:
2018.07.23., hétf. 14:59
juliush írta:
2018.07.23., hétf. 10:22
Pedig a La Stravaganza, amivel kezdtek, még egész ígéretes volt!

Kép
Ez a Podger lemez meg van nekem már régóta, igaz csak CD felületét olvasom. Amikor vettem, utána olvastam a SACD.net-en, agyon volt dicsérve, majdnem ájuldoztak a fanok, de nekem ahhoz képest csalódás. Az előadás majdnem mechanikus, ennél zavaróbb a közelmikrofonozott sok hangszer, ami alig-alig áll egybe.
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Meghallgattam.
Azért nem egyszerű az ügy.
Mert 2 db négytételes szonáta, a hatból, vagy hétből, az egészen tökéletes. De annyira, hogy teljesen odavagyok.
A többi, az nem megy...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

" Kicsit elragadtattad magad. De szép kihívás azt a posztot megírni, amiben meggyözöl arrôl többeket, hogy érdemtelen lemezre pazatolják a rajongásukat. Az a felvétel ugyanis úgy telitalálat, ahogyan van. Ahogyan a concertók is, ezen a duplán.
Remèlem, e markáns vélemènykülönbség felkelti többek érdeklödésèt Dieltens és interpretációi iránt."
[/quote]

Ritkán törlök felvételt mert kb. olyan barbárságnak tartom mint a könyvégetést. De ezt a szonátást miután meghallgattam teljes lelkinyugalommal iktattam és azóta sem bánkódom miatta. Már meg nem tudnám mondani részleteiben, hogy mi irritált benne de arra tisztán emlékszem, hogy rendkívüli módon fel voltam háborodva miatta. :smile33:

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

RIEC írta:
2018.07.25., szer. 14:42
Arra a csellószonátás lemezükre gondolsz amelyet a világ egyik leghitványabb előadásának tartok? :smile51:
Kicsit elragadtattad magad. De szép kihívás azt a posztot megírni, amiben meggyözöl arrôl többeket, hogy érdemtelen lemezre pazatolják a rajongásukat. Az a felvétel ugyanis úgy telitalálat, ahogyan van. Ahogyan a concertók is, ezen a duplán.
Remèlem, e markáns vélemènykülönbség felkelti többek érdeklödésèt Dieltens és interpretációi iránt.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

"Az ő csellószonátás lemezüknél konkrétan felfüggesztettem szonáta-útálatomat.

Valakinek esetleg ez a fenti, átküldhetően...?"
[/quote]

Arra a csellószonátás lemezükre gondolsz amelyet a világ egyik leghitványabb előadásának tartok? :smile51:

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

chord írta:
2018.07.25., szer. 13:17
Kép

Az ő csellószonátás lemezüknél konkrétan felfüggesztettem szonáta-útálatomat.

Valakinek esetleg ez a fenti, átküldhetően...?
Rippet is készíthetek sajàt lemezröl, meg van fàjl is. Ha megjöttem a nyaralàsból, elküldöm.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

De még mindig ezen a régi Hopkinson lemezen rúgózok...
Itt, ami az első perc után megy, az egyszerűen fenomenális


youtu.be/9Xa8V8NtsrM

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Az ő csellószonátás lemezüknél konkrétan felfüggesztettem szonáta-útálatomat.

Valakinek esetleg ez a fenti, átküldhetően...?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Disc.jpg
Disc.jpg (1.57 MiB) Megtekintve 1425 alkalommal
Érdekes ahogyan 06:38-tól a natúr rézfúvók belépése miatt elveszíti a téttel a sodrását.
Egész jó a lemez.
https://www.youtube.com/watch?v=nzTCRrhA-UU

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

cover.jpg
cover.jpg (440.55 KiB) Megtekintve 1421 alkalommal
Remek hangminőség 24/96-ban, izgalmas előadások. 4 napja adták ki a lemezt. Gátlástalanul letorrenteltem. Már majdnem pezsgőt bontanék csak hát az oboás számok el vannak kurrantva. Nem nagyon csak annyira, hogy engem pont idegesítsenek. Az első oboista fruska konstans hamis. Ezt onnan tudom, hogy amikor játszik folyton lefelé intonálok az állammal. 20 éve nem fújtam hangszerbe tegyem hozzá. Az automatizmusok ugyebár...
Az oboa kettős versenyből ráadásul hallottunk már jobbat is Xenia Löfflertől. Ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=Hgssef-IUEA
Érdemes összevetni Chandler víziójával.
Amúgy az album csúcspontja az RV546-os utolsó tétele. Azt rendesen szénné gyalázzák. Találtam belőle egy rettenet kiadást a Youtube-on ahol remekül lehet hallani hogyan vernyákol a brácsás. És volt pofájuk megosztani velünk ennek a rokkant agyúnak a kézmunkáját. Beteg egy társaság. Nem unatkozom. :D

https://www.youtube.com/watch?v=sBRnjW5fCv4

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Elnézést azoktól, akiket bosszantok ezzel, tudom, már volt, de nem bírom megállni, és ezeket a képeket most a korongok kedvelői számára muszáj feltöltenem ide...
Ma délután ez érkezett a nevemre a munkahelyem közelében található Libri könyvesboltba. Manapság már ritkán hallgatok CD-ről zenét az autóban (minden CD-met berippeltem az autóban való hallgatás kedvéért), de most nem bírtam megállni, hogy a hazáig lévő 50 km-en az útitársam legyen. Gyönyörű zene, fantasztikus előadás, álomszép csomagolásban:
Amandine Beyer, Gli Incogniti - Vivaldi: Les quatre saisons & autres concertos
Amandine Beyer, Gli Incogniti - Vivaldi: Les quatre saisons & autres concertos
3B166D6A-D65C-4915-9AB1-AB05F82FF092.jpeg (966.07 KiB) Megtekintve 1390 alkalommal
Amandine Beyer, Gli Incogniti - Vivaldi: Les quatre saisons & autres concertos
Amandine Beyer, Gli Incogniti - Vivaldi: Les quatre saisons & autres concertos
DC2E91BC-8E21-46D6-80D7-88C7E022DA8B.jpeg (958.53 KiB) Megtekintve 1390 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”