Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

asebestyen írta:
2018.08.21., kedd 00:08
wittao írta:
2018.08.20., hétf. 23:57
Ha jol emlekszem a Hosszu altal belinkelt hsz-embe is beleirtam, hogy a mikor a P10-et tesztelgettem, jelentos “trafobugas-csokkenest” sikerult elernem azzal, ha 230V-rol 220-222V kornyekere mentem le.
Nalam ilyenkor 242-244V korul tancol a feszultseg, a Humbuster es a Vibavoice gyuttesen (elobbi DC-t szuntet, utobbi 228-230V koruli feszultsegre allit az aktiv tapszuresen tul) jelentos mertekben nemitjak a rendszerem osszes szar bugo trafojat. Ha az egyiket, ha a masikat elhagyom akkor rosszabb lesz az eredmeny.
Ettol persze elhiszem, hogy Hosszunal a Humbuster nem mukodott es annal sem akitol vettem. Kulonben nem adta volna el...
Nálam is 240V felett van szinte mindig. Nem a készülék árától függ, hogy búg vagy sem ugyanott. Szóval biztosan nem űrtechnika kell ezek megelőzésére. gondolkodik.gif És ha tartósan búg erőteljesen egy trafó, szerintem azt később már nem lehet teljesen elnémítani, örökké zizegni fog valamennyire.
Bizony, lehetne ám búgásmentes trafókat készíteni, ami 1-2V DC-re sem búgna, amihez a primer menetfeszültséget és a vasgerjesztést erős tartalékkal kellene méretezni, plusz a névleges terheléséhez képest több terhelés tartalékot. Na, ezek mind anyag és költség növelő tényezők, és persze rohamosan nő a trafó mérete súlya. Márpedig a spórolás mindenek felett áll.
A technika meg rohan a kapcsolóüzemű tápok alkalmazása felé, amiből szintén lehet(ne) tökéletes hifi minőséget gyártani ma már.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2018.08.20., hétf. 23:57
Ha jol emlekszem a Hosszu altal belinkelt hsz-embe is beleirtam, hogy a mikor a P10-et tesztelgettem, jelentos “trafobugas-csokkenest” sikerult elernem azzal, ha 230V-rol 220-222V kornyekere mentem le.
Nalam ilyenkor 242-244V korul tancol a feszultseg, a Humbuster es a Vibavoice gyuttesen (elobbi DC-t szuntet, utobbi 228-230V koruli feszultsegre allit az aktiv tapszuresen tul) jelentos mertekben nemitjak a rendszerem osszes szar bugo trafojat. Ha az egyiket, ha a masikat elhagyom akkor rosszabb lesz az eredmeny.
Ettol persze elhiszem, hogy Hosszunal a Humbuster nem mukodott es annal sem akitol vettem. Kulonben nem adta volna el...
Nálam is 240V felett van szinte mindig. Nem a készülék árától függ, hogy búg vagy sem ugyanott. Szóval biztosan nem űrtechnika kell ezek megelőzésére. gondolkodik.gif És ha tartósan búg erőteljesen egy trafó, szerintem azt később már nem lehet teljesen elnémítani, örökké zizegni fog valamennyire.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hosszu írta:
2018.08.20., hétf. 22:34
wittao írta:
2018.08.08., szer. 18:47
Gondoltam ide is bemasolom, hatha erdekekes lehet valakinek amit a topikomba ma betettem, kis rovid teszt a PS Audio Humbuster III-rol:
wittao írta:
2018.08.08., szer. 17:01
20. Elmenybeszamolo: DC szennyezes eliminalasa a halozatunkbol - PS Audio Humbuster III 8B89CAFB-A5F0-4915-B0C1-A5EB106F3CC5.jpeg

Maradt nyitot kerdes is: egy P10 miert nem tartalmaz egy ilyen megoldast magaba beepitve?!? Vagy ha tartalmaz, miert nem volt hatasa?
Ha meg valamilyen mas felallast kiprobalok (mashova kotom be) es lesz mirol beszamolni, meg irok a ketyererol!
A Humbuster változatai (2-3 volt nálam) sajnos alig csökkentették trafóim búgását és a gyári reklámszöveg ellenére igenis jelentősen beleszóltak a hangképbe.
Az általam tapasztaltaktól azonban sokkal többet jelent, hogy maga a PS Audio is (a P10 konstruktőre) a saját fórumán egy másik amerikai cég DC-szűrőjét ajánlja a P10-hez az egyenáram okozta problémák csökkentéséhez.
Most hogy beleszól-e a hangba vagy se, az egy dolog, de ha a trafóbúgásod se szűnt meg, akkor Nálad jó eséllyel nem a hálózati DC-től zúgnak a trafók. :rolleyes: A rohadt drága fazékba kiöntött Noratel trafók búgtak nálam is, mint a rohadás, hogy a simáról ne is beszéljünk. Nem tudom miért, a trafók voltak mind szarok vagy azokba a cuccokba, amik nem búgnak,
-pl Heed - van valamiféle szűrés a trafók előtt, nem tudom. Egy biztos, annál jobban kevés dolog barmolja el a hangot, mint amikor táncolnak a trafók, úgyhogy inkább szóljon bele bármiféle szűrés, mint búgjon, rezegjen.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »

wittao írta:
2018.08.08., szer. 18:47
Gondoltam ide is bemasolom, hatha erdekekes lehet valakinek amit a topikomba ma betettem, kis rovid teszt a PS Audio Humbuster III-rol:
wittao írta:
2018.08.08., szer. 17:01
20. Elmenybeszamolo: DC szennyezes eliminalasa a halozatunkbol - PS Audio Humbuster III 8B89CAFB-A5F0-4915-B0C1-A5EB106F3CC5.jpeg

Maradt nyitot kerdes is: egy P10 miert nem tartalmaz egy ilyen megoldast magaba beepitve?!? Vagy ha tartalmaz, miert nem volt hatasa?
Ha meg valamilyen mas felallast kiprobalok (mashova kotom be) es lesz mirol beszamolni, meg irok a ketyererol!
A Humbuster változatai (2-3 volt nálam) sajnos alig csökkentették trafóim búgását és a gyári reklámszöveg ellenére igenis jelentősen beleszóltak a hangképbe.
Az általam tapasztaltaktól azonban sokkal többet jelent, hogy maga a PS Audio is (a P10 konstruktőre) a saját fórumán egy másik amerikai cég DC-szűrőjét ajánlja a P10-hez az egyenáram okozta problémák csökkentéséhez.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »

Sziasztok!
Ha valamelyikőtöknek van tapasztalata Belkin PF40 vagí PF60 hálózati zavarszűrővel, kérem, ne tartsa magában. Tapasztalat alatt arra gondolok, hogy kipróbálta saját, vagy ismert rendszerben.
Esetleg EMI/RFI szűrők alkalmazásával kapcsolatban észlelt benyomások is érdekelnének.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: shany »

pet525TT írta:
2018.07.24., kedd 20:29
...Ha jól tudom akkor van baj igazán ha pont abban a pillanatban kapcsolod be mikor egy szinusz perióduson belül az Umax átmenet van. Ilyenkor a többszöröse is lehet az áramfelvétel az amúgy is csúcsra járatott értéknek. Ekkor a p10 behal....
Ennél bonyolultabb a helyzet, egy bekapcsolási procedúra ( néhány másodperc ) zajlik le minden bekapcsoláskor. Két tényező határozza meg, hogy időben milyen lefolyású lesz az áramfelvétel. Az ML 336 igen nagy, kb. 50A-es árammal tud indulni, majd a tápegység pufferkondenzátorainak a töltöttségi állapota határozza meg, hogy bekapcsolási folyamat milyen gyorsan, éri el az állandósult állapotot.
Ha nem hagyjuk egy kikapcsolás után teljesen lemerülni ezeket az energiatároló pufferkondenzátorokat, hanem visszakapcsoljuk az erősítőt, akkor gyorsabban eléri a normál állapotát, "gyengédebb" lesz a bekapcsolási folyamat alatt a hálózathoz. ( Valójában a folyamat alatti átlagos áramfelvétel lesz kisebb, vagy máskép fogalmazva kevesebb energiára lesz szüksége ezen időszak alatt )

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: shany »

istvan01 írta:
2018.07.24., kedd 16:23
shany írta:
2018.07.24., kedd 15:18
istvan01 írta:
2018.07.24., kedd 14:24
...Ezt a kirántom-bedugom marhaságot inkább kísérletezd a saját készülékeiddel, ahol lehetőleg nagy bumszli trafó van az elején. Tedd azt úgy, hogy ugyan abból a konnektorban ki-majd be...
Nos, nem kell, hogy kísérletezzek, megteszi ezt azt áramszolgáltató mifelénk:
Vihar esetén néha ki- és visszakapcsolgatatják a hálózati feszültséget, van, hogy ( néhány) másodperces gyakorisággal is.
"áramkimaradás"
Mellesleg az én erősítőmben is 2db 2,2kVA-es trafó van, az említett ML-hez hasonlóan ( ott 2db 2,45kVA-es )
( Lágyindítást meg nyilván nem csak NTC-vel készítenek. Én sem )
Ha az áramszolgáltató villogtatja az áramot az nem kicsit más, mert abban az esetben az ő erősáramú kapcsolóinál van ivhúzás-ívoltási feladat. Amit javasoltam, huzogasd magad a fali konnektorból, azzal tegyél próbát.
Megkérdezném, a 2db 2,2kVA trafó előtt mekkora keresztmetszetű az ösvény és mekkora a kismegszakító-olvadó betét van az elején?
Ezek a kVA-es trafókkal működő erősítők nem egyszerű induktivitások - mint feltételezed - nincs szükség "ívoltásra" a hálózati feszültség megszakításakor, nem keletkezik jelentős indukciós feszültség. ( a szekunder oldal masszív terhelést jelent primer oldali feszültség ugrásokra ).

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

Nálam is csak bekapcsoláskor van gond. Utána alap helyzetben 350w körül van a teljesítményfelvétel. Szoba hangerőn sem megy feljebb csak nagyon minimálisan a p10 kijelzője szerint.
Ha jól tudom akkor van baj igazán ha pont abban a pillanatban kapcsolod be mikor egy szinusz perióduson belül az Umax átmenet van. Ilyenkor a többszöröse is lehet az áramfelvétel az amúgy is csúcsra járatott értéknek. Ekkor a p10 behal.
Istvánt kérném hogy moderálja ha nem jól írtam valamit.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

shany írta:
2018.07.24., kedd 15:18
istvan01 írta:
2018.07.24., kedd 14:24
...Ezt a kirántom-bedugom marhaságot inkább kísérletezd a saját készülékeiddel, ahol lehetőleg nagy bumszli trafó van az elején. Tedd azt úgy, hogy ugyan abból a konnektorban ki-majd be...
Nos, nem kell, hogy kísérletezzek, megteszi ezt azt áramszolgáltató mifelénk:
Vihar esetén néha ki- és visszakapcsolgatatják a hálózati feszültséget, van, hogy ( néhány) másodperces gyakorisággal is.
"áramkimaradás"
Mellesleg az én erősítőmben is 2db 2,2kVA-es trafó van, az említett ML-hez hasonlóan ( ott 2db 2,45kVA-es )
( Lágyindítást meg nyilván nem csak NTC-vel készítenek. Én sem )
Ha az áramszolgáltató villogtatja az áramot az nem kicsit más, mert abban az esetben az ő erősáramú kapcsolóinál van ivhúzás-ívoltási feladat. Amit javasoltam, huzogasd magad a fali konnektorból, azzal tegyél próbát.
Megkérdezném, a 2db 2,2kVA trafó előtt mekkora keresztmetszetű az ösvény és mekkora a kismegszakító-olvadó betét van az elején?

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: shany »

istvan01 írta:
2018.07.24., kedd 14:24
...Ezt a kirántom-bedugom marhaságot inkább kísérletezd a saját készülékeiddel, ahol lehetőleg nagy bumszli trafó van az elején. Tedd azt úgy, hogy ugyan abból a konnektorban ki-majd be...
Nos, nem kell, hogy kísérletezzek, megteszi ezt azt áramszolgáltató mifelénk:
Vihar esetén néha ki- és visszakapcsolgatatják a hálózati feszültséget, van, hogy ( néhány) másodperces gyakorisággal is.
"áramkimaradás"
Mellesleg az én erősítőmben is 2db 2,2kVA-es trafó van, az említett ML-hez hasonlóan ( ott 2db 2,45kVA-es )
( Lágyindítást meg nyilván nem csak NTC-vel készítenek. Én sem )

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

shany írta:
2018.07.24., kedd 12:28
Vinkler írta:
2018.07.24., kedd 11:19
pet525TT írta:
2018.07.23., hétf. 21:52

Egy régi levinson 336. Extrémákat hajt ami szereti az áramot.
És azt tudjuk, hogy a végfok 5kW-ot vesz fel, vagy hogyan értsük? Bocs, csak nekem nem tiszta, szeretném megérteni.
( Esetleg ki lehetne próbálni, hogy - jel nélkül, hangsugárzók kikötve - a már bekapcsolt erősítő hálózati dugóját a lehető leggyorsabban kihúzni a konnektorból, majd átdugni a P10-be...)
Ezt a kirántom-bedugom marhaságot inkább kísérletezd a saját készülékeiddel, ahol lehetőleg nagy bumszli trafó van az elején. Tedd azt úgy, hogy ugyan abból a konnektorban ki-majd be.
A bekapcsolási áramlökés, főleg toroid trafóknál optimális megoldása egy megfelelő értékű NTC közbeiktatása, ami hideg állapotban nagy, majd áramfolyás után felmelegedve kis ellenállásúvá válik. Ez beáll kb 0,2-0,5sec alatt, utána meg relével rövidre zárni, feleslegesen ne fűtsön.
Nálam a PPP-t, aminek max névleges terhelhetősége 1200W, terhelem a két csöves A osztályú monoblokkal állandó 380W+380W-al, toroid trafók előtt ott az NTC. A PPP viszont 5-10perc után bekapcsolja a saját zajos ventilátorát, tehát sok neki ez a 760W. Hogy ne zajongjon ez e belső venti, alászerkesztettem kettő kisebb sokkal csendesebb ventilátort, ez állandóan megy és így nem kapcsol be a PPP saját belső ventije.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: shany »

Vinkler írta:
2018.07.24., kedd 11:19
pet525TT írta:
2018.07.23., hétf. 21:52
wittao írta:
2018.07.23., hétf. 19:10
1300 VA a specifikacio alapjan, ha jol emlekszem... nehezen elvarhato tole az 5 kW (szerintem).
Milyen tipus az az 5kW erosito es milyen hangfalakat kinzol vele? :)
Egy régi levinson 336. Extrémákat hajt ami szereti az áramot.
És azt tudjuk, hogy a végfok 5kW-ot vesz fel, vagy hogyan értsük? Bocs, csak nekem nem tiszta, szeretném megérteni.
Valószínűleg bekapcsolás folyamán - a lágyindítás ellenére - túl magas a pillanatnyi áramfelvétel, gondolom ekkor tilthat le ez a P10.
Egyébként az ML sem vehet fel átlagosan többet 200-400W-nál üzem közben.
Még "lágyabb" indítással lehetne csökkeneteni a bekapcsoláskor keletkező "áramlökést".
( Esetleg ki lehetne próbálni, hogy - jel nélkül, hangsugárzók kikötve - a már bekapcsolt erősítő hálózati dugóját a lehető leggyorsabban kihúzni a konnektorból, majd átdugni a P10-be...)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

pet525TT írta:
2018.07.23., hétf. 21:52
wittao írta:
2018.07.23., hétf. 19:10
1300 VA a specifikacio alapjan, ha jol emlekszem... nehezen elvarhato tole az 5 kW (szerintem).
Milyen tipus az az 5kW erosito es milyen hangfalakat kinzol vele? :)
Egy régi levinson 336. Extrémákat hajt ami szereti az áramot.
És azt tudjuk, hogy a végfok 5kW-ot vesz fel, vagy hogyan értsük? Bocs, csak nekem nem tiszta, szeretném megérteni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nekem csak a vegfok felhangositva 340 watt. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Nálam a forrás + előfok + végfok bömbölve 57W, ha megy a plazma, akkor 260W :D
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: viri »

asebestyen írta:
2018.07.24., kedd 09:43
wittao írta:
2018.07.24., kedd 08:46
Tehat akkor egy ilyen specifikacioju geptol elvarhato az 5kW-os vegfok folyamatos tapellatasa? Ertettem elsore is, h. nem 1300 hanem 1500... mert szerintem nem a p10 hibaja,ha egy 5kW-os keszuleket nem lat el, hanem irrealis elvaras hogy lasson el.
Nem, kb össz 1000W terhelésig érdemes használni.
Azért Petié nem egy átlagos eset :)
Nálam az A osztályú csöves monoblokokkal + minden rákötve fogyasztott 315W-ot átlagban, most az ATC-kel (2×3=6 végfokkal) úgy hogy egy Velodyne spl 1200 ultra is odafér a 9-ik aljzatba, fogyaszt 250W körül.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2018.07.24., kedd 08:46
Tehat akkor egy ilyen specifikacioju geptol elvarhato az 5kW-os vegfok folyamatos tapellatasa? Ertettem elsore is, h. nem 1300 hanem 1500... mert szerintem nem a p10 hibaja,ha egy 5kW-os keszuleket nem lat el, hanem irrealis elvaras hogy lasson el.
Nem, kb össz 1000W terhelésig érdemes használni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2018.07.23., hétf. 19:10
1300 VA a specifikacio alapjan, ha jol emlekszem... nehezen elvarhato tole az 5 kW (szerintem).
Milyen tipus az az 5kW erosito es milyen hangfalakat kinzol vele? :)
Európai változat 1500W Continuous, 2000W Maximum Peak Load. Csak hogy ezeket rezisztív terhelésre szokás megadni, ami nagy könnyebbség ám. Vegyes, főleg induktív impedanciával nehezebben boldogul. A lehetséges trafós eszközök elég változatos módon tudják terhelni az ilyen regenerátorokat, tehát érdemes legalább egy 0,7-0,8-as szorzóval kezelni a terhelhetőségi adatokat.
P10 spec:
https://www.psaudio.com/perfectwave-p10-power-plant/

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

wittao írta:
2018.07.23., hétf. 19:10
1300 VA a specifikacio alapjan, ha jol emlekszem... nehezen elvarhato tole az 5 kW (szerintem).
Milyen tipus az az 5kW erosito es milyen hangfalakat kinzol vele? :)
Egy régi levinson 336. Extrémákat hajt ami szereti az áramot.

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

wittao írta:
2018.07.23., hétf. 19:10
1300 VA
1500VA, de csak, hogy pontos legyen az info
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

Közben kitárgyaltuk hogy 99% hogy csak szoftveres a változtatás és az meg valóban egy frissítéssel orvosolható.
Sajnos azonban megtapasztaltam a P10 korlátait is. A jelenlegi erősítőm 5kw-os trafójával már nem boldogul a masina, hiába a lágy indítás az erősítőben. Talán egy utánhúzó relé lehet a megoldás a táp oldalon vagy a P10 cseréje:)

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: viri »

Nekem előtte is Mkll. volt, és ez az új is Mkll.
Én is úgy tudom, hogy csak a softver a különbség, azt meg frissíteni lehet.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

keresztes33 írta:
2018.07.20., pén. 06:00
PS10 VÉGSZÓ:
"Jogosan merül fel a kérdés, hogy látom-e értelmét egy ilyen berendezésnek, vagy megéri-e, hallható-e a hangban különbség? A válasz mindenre igen. Egyértelmű ha ez a berendezés, vagy egy másik gyártó ilyen képességű berendezése beleférne az audio-költségvetésembe, akkor zokszó nélkül betenném a helyére és alappillére lenne a rendszeremnek. A torzítások végigfutnak a teljes rendszeren egészen a fülünkig. Minél kevesebb torzítást viszünk be, annál kevesebb lesz a végén. Leginkább a használatával a nyugalom szó a legjobb. Megnyugodott a rendszer, a nagy részletek is fárasztás nélkül követhetők. Olyan mintha a háttérzajból előtűnnének addig nem hallott finom részletek. Feltűnt, hogy magasabb hangerőn is (bár nem szoktam bömböltetni semmilyen zenét) tovább bírom hallgatni a rendszeremet, vélhetően a kevesebb torzításból kevesebb felerősített zavaró torzítás lesz, emiatt jobban bírja a fülem."


Nálam a PS10-nél sokkal olcsóbb és passzív rendszerű PS Audio Duet beiktatása után hasonló tünetek jelentkeztek...

Állítólag a Duet passzív szűrője ott van a sokkal drágább Power Plant Premier-ben, és ezt fejeli meg az aktív rész.
" The model I had for review was the Quintet Power Center, which differs from the Duet Power Center only in having five pairs of receptacles to the Duet's two.
Except for active AC regeneration, the Quintet offers almost everything the Premier does: filtration using the same nanocrystalline technology, surge and spike protection, and electrical isolation of each pair of receptacles from the others, so that digital components plugged into one pair are prevented from contaminating the AC supplied by any other pair. What the Quintet can't do, being a passive device, is fix a clipped AC sinewave, compensate for varying voltage levels, or reduce harmonic distortion on the AC line—all the domain of active devices such as the Power Plant Premier....
I'm no fan of specifying sonic differences in speciously precise ways, but if I had to quantify the degrees of improvement produced by these devices, I'd say the Quintet gave me perhaps 50% of the improvement produced by the Premier. For a product that costs less than 25% of the price of the Premier, and that saves money on the cost of electricity over time, I'd say that's a good deal."
(https://www.stereophile.com/powerlineac ... index.html)
Szeretném megkérdezni hogy melyik p10-ról készült a beszámoló?
MKI vagy II.?

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

[/quote]
A Vibavoice tápjavító működési elve:
[/quote]

Köszi!
Mi tudható meg az Ava-ról?
Azt gyanítom, az mást csinál.
Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dgab »

Sziasztok! Nem tudom, jó helyen járok-e, de ha esetleg valakinek van tapasztalata, ajánlása, szívesen venném az alábbi kérdésben.
Adtam lemezjátszónak egy tápegységet (Pro-Ject speed box s), ami DC fali tápról megy, ezzel viszont megjelent valami búgás a fonóban. Más forrás esetében nem hallom.
Mit lehet, mit érdemes ezzel kezdeni? Vagy ez a DC-táp költsége, és mindenképp lesz valamennyi búgás? Zene közben visszafogott hangerőn sem zavaró, csak a csendeknél hallom, viszont ha lehet, hogy ne legyen, akkor ne legyen.

Köszönöm szépen!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”