Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

PS10 VÉGSZÓ:
"Jogosan merül fel a kérdés, hogy látom-e értelmét egy ilyen berendezésnek, vagy megéri-e, hallható-e a hangban különbség? A válasz mindenre igen. Egyértelmű ha ez a berendezés, vagy egy másik gyártó ilyen képességű berendezése beleférne az audio-költségvetésembe, akkor zokszó nélkül betenném a helyére és alappillére lenne a rendszeremnek. A torzítások végigfutnak a teljes rendszeren egészen a fülünkig. Minél kevesebb torzítást viszünk be, annál kevesebb lesz a végén. Leginkább a használatával a nyugalom szó a legjobb. Megnyugodott a rendszer, a nagy részletek is fárasztás nélkül követhetők. Olyan mintha a háttérzajból előtűnnének addig nem hallott finom részletek. Feltűnt, hogy magasabb hangerőn is (bár nem szoktam bömböltetni semmilyen zenét) tovább bírom hallgatni a rendszeremet, vélhetően a kevesebb torzításból kevesebb felerősített zavaró torzítás lesz, emiatt jobban bírja a fülem."


Nálam a PS10-nél sokkal olcsóbb és passzív rendszerű PS Audio Duet beiktatása után hasonló tünetek jelentkeztek...

Állítólag a Duet passzív szűrője ott van a sokkal drágább Power Plant Premier-ben, és ezt fejeli meg az aktív rész.
" The model I had for review was the Quintet Power Center, which differs from the Duet Power Center only in having five pairs of receptacles to the Duet's two.
Except for active AC regeneration, the Quintet offers almost everything the Premier does: filtration using the same nanocrystalline technology, surge and spike protection, and electrical isolation of each pair of receptacles from the others, so that digital components plugged into one pair are prevented from contaminating the AC supplied by any other pair. What the Quintet can't do, being a passive device, is fix a clipped AC sinewave, compensate for varying voltage levels, or reduce harmonic distortion on the AC line—all the domain of active devices such as the Power Plant Premier....
I'm no fan of specifying sonic differences in speciously precise ways, but if I had to quantify the degrees of improvement produced by these devices, I'd say the Quintet gave me perhaps 50% of the improvement produced by the Premier. For a product that costs less than 25% of the price of the Premier, and that saves money on the cost of electricity over time, I'd say that's a good deal."
(https://www.stereophile.com/powerlineac ... index.html)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

wittao írta:
2018.07.19., csüt. 18:30
Szerintem nagy hiba, hogy a Vibáról SEHOL nem található egy leírás mit csinál (pl. egyik tekerentyű kimenő feszt állít, másik pedig a THD belenyúlását, vagy mást de annak látszik).
A Vibavoice tápjavító működési elve: Van egy precíz, 50Hz-es, kis torzítású generátor, ennek jelével hasonlítja össze a 230V tápvonal megfelelő szintre leosztott (sokkal torzabb) jelét, és a különbséget egy megfelelően méretezett teljesítményerősítő ellenfázisban hozzáadja, ennek következtében jóval kisebb lesz a torzítás a kimenetén, mint a bemenetén. A tekerentyűk a pontos kiegyenlítés érdekében vannak, evvel lehet beállítani a lehető legkisebb torzítást, ami állítólag szükséges a Nirvána eléréséhez :D
A viccet félretéve, valóban jól működik, de rendszeresen kell állítani, és a jó kábelezést ez sem iktatja ki, mint ahogy a PS Audio egyik készüléke sem.
Zárójelben hozzáteszem, hogy akkumulátoros üzemmódban, kis torzítású színuszos inverter használata esetén (ez állítja elő a készülékek működéséhez elengedhetetlen 230V váltakozó feszültséget) éppúgy jelentőséggel bírnak a kábelek, nem kisebbel, mint sima hálózati táplálás esetén.
Ugyanakkor nem gondolom, hogy feltétlen szükséges nagy összeget költeni táp kábelekre, bár a hangszórókábel a legfontosabb, majd a készülék összekötő (újmagyarul interkonnekt :D), a hálózati kábel minősége se hanyagolandó körülmény. Az is igaz, hogy vannak kevésbé érzékeny készülékek, de tápkábelre teljesen érzéketlen készüléket még nem hallottam, még a '80 kazettás rádiósmagnón is hallani...

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

wittao írta:
2018.07.19., csüt. 09:33
Szia vidor2009,
megkerdezhetem milyen rendszer muzsikal Nalad? Ha nem publik priviben is megkoszonom,
W
Természetesen nem titok!
Íme leborulok.gif : ----------------------?! analóg lemezjátszó
Fisher KM 60 -csöves tuner
Opera Consonance Reference SACD 2.0 -csöves sacd-játszó
Hovland HP-100 -csöves előfok
Cary Slam 100 -csöves monoblokkok
SHAHINIAN Hawk omnidirekcionális hangsugárzó
Audioquest Sky interconnectek
Mana Acoustics állványok bocsánat,de ez félig-meddig talán vodoo!

A gyenge láncszem: az sacd-játszó,bár a maga nemében elég jó,de egy jó analóg lemezjátszó más dimenzió!
A még gyengébb láncszem a hangsugárzó kábelek,de még ezt is elbírja a többi láncszem!

Kb.20 éve tudom a 2 végcélt,az egyik a frontend:Basis Debut Gold Standard lemezjátszó,
a másik,amit most sikerült megszereznem és ki is tudom szolgálni az a SHAHINIAN Hawk

:music1: 36_3_1.gif
Üdv. Gyuri :napsut:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vidor2009 2018.07.19., csüt. 19:21-kor.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

viri írta:
2018.07.19., csüt. 09:44
Nálam semmilyen vodoo eszközre nincs szükség,azok nélkül csodálatosan szól bármilyen zene!30 év alatt sehol,semmikor nem hallottam jobbat!
:music1: juppi.gif
Gyuri, szerinted mi a vodoo egy tápgenerátorban? :)
Amúgy a mostani rendszeredre gondolsz, vagy ami fél éve volt, vagy az egy évvel ezelőttire? Vagy bármelyik jobb volt mint bárkinél bárhol valaha? :) Ne haragudj, csak poénkodok, tudod hogy bírlak, voltam nálad jó párszor, de azért csínján kéne bánni az ilyen kijelentésekkel szerintem. Bár ha tényleg így érzed, akkor csak irigyelni tudlak :)
[/quote]
Szia Viri!
Valóban,a tápgenerátor nem vodoo,de mégiscsak egy felesleges plusz eszköz(És pénz,méghozzá nem kevés!).Helyette inkább meg kell találni a jobb alap készülékeket!(Ez a privát véleményem!)
Egyébként a jelenlegi rendszeremre mondtam,hogy jobbat,sőt olyat ami a közelébe jönne 30 év alatt soha,sehol nem hallottam!
36_1_11.gif
Tényleg így érzem!
(Pedig hallottam már egy-két "überhighendnek "mondott rendszert!!!)
Pedig a méltó a frontendem még meg sincs!
Kb.20 éve tudom,hogy a SHAHINIAN hangsugárzók 2 legnagyobbika lesz a végcél,most sikerült elérnem és ki is szolgálnom!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: viri »

Nálam semmilyen vodoo eszközre nincs szükség,azok nélkül csodálatosan szól bármilyen zene!30 év alatt sehol,semmikor nem hallottam jobbat!
:music1: juppi.gif
[/quote]

Gyuri, szerinted mi a vodoo egy tápgenerátorban? :)
Amúgy a mostani rendszeredre gondolsz, vagy ami fél éve volt, vagy az egy évvel ezelőttire? Vagy bármelyik jobb volt mint bárkinél bárhol valaha? :) Ne haragudj, csak poénkodok, tudod hogy bírlak, voltam nálad jó párszor, de azért csínján kéne bánni az ilyen kijelentésekkel szerintem. Bár ha tényleg így érzed, akkor csak irigyelni tudlak :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

viri írta:
2018.07.18., szer. 15:00
audioline írta:
2018.07.15., vas. 22:42
Nem is egy PS audio P10 az aprókban. Hogyhogy? Úgy tűnt, abszolút nirvána... Mégsem?
Szerinted van abszolút nirvana egyetlen eszköztől? :) Természetesen költői a kérdés, azért megosztom a saját esetemet P10 ügyben:
Amikor tavaly májusban hozzám került, már annyira rá voltam izgulva,(olyan nagy elvárásaim voltak) hogy az első benyomásom az volt, hogy többet vártam tőle. Tetszett hogy nyugodtabb lett az hangzás, aminek egyértelműen az volt az oka, hogy tisztább, torzítatlanabb lett, olyan érzésem volt, mintha szinte halkabb lenne, jobban fellehetett tekerni a hangerőt, és egyre jobban élveztem, hogy szinte felső korlát nélkül fellehet tekerni, nem kezd el kiabálósan hangos lenni. Megmarad a kontroll, és a tisztaság (ami miatt nyugodtabbnak éreztem, nem válik izgágává, amit utálok) de azért a rendszer ugyanaz maradt, nem váltotta meg a világot, nem estem transzba, nem világosodtam meg... Aztán három hét múlva csináltam egy vissza próbát, az előtte használt vastag alumínium házas, furutech aljzatos elosztómmal (benne saját kondo kábelek) és akkor éreztem először igazán, hogy ez tényleg megérte az árát. Lehet, hogy közben jobban bejáratódott, vagy a fülem szokta meg, de a legnagyobb különbséget most abban tapasztaltam, hogy a hangszerek megszólalása egyértelműen gazdagabb lett. Mintha kétszer annyi hangszín lenne egy szaxofonban, nélküle meg üresebb, egyszerűbb. A nyugalom most is mellette szólt, de annál is feltűnőbb volt ez a tónusbeli tulajdonság.
Aztán eltelt egy év, úgy adódott, hogy szinte a teljes rendszer lecserélődött, a P10 maradt.

És most jön, ami miatt írásra ragadtattam magam, pedig mostanában még olvasni sem szoktam, mivel roppant fáraszt ez az új formátum (nem látom át, hogy ki szólt hozzá, meg a privi stb.. biztos az én bénaságom) szóval egy jó ismerősöm győzködött, hogy adjam el neki a p10-et. Időhiány miatt kb. 2 x 1 órám volt, hogy csináljak egy próbát, milyen nélküle, és meglepődve tapasztaltam, hogy talán lehet nélküle is élni? :) Olyan szárnyalóbb, igaz frontálisabb, kicsit durvább, faragatlanabb, de úgy tűnt lehet majd kezdeni ezzel valamit, nosza legyen, jól jön az ára, és eladtam. Aztán amikor először leültem zenét hallgatni, nagyon nem tetszett. Gondoltam fáradt vagyok, de azért meg is ijedtem, mert az ATC-kel még egyszer sem volt ilyen, hogy ne tettszen, kábelezéstől függetlenül. Aztán legközelebb megint furcsa volt, nem akarom bő lére ereszteni, próbáltam három féle elosztót, három féle kábelezést, és az lett a vége, hogy pár hét után vettem újra egy P10-et :) Ezzel nem kéne dicsekednem, ez a saját baromságom, hogy elkapkodtam egy ilyen fontos döntést, de tanulságnak jó, hogy amikor valaki itt azt írta, hogy "kölcsönadta a P10-et, és addig nem volt kedve zenét hallgatni", akkor az mégsem nagyképűség volt, hanem tényleg annyira hozzá lehet szokni, hogy tiszta áramot kap a rendszer, ettől van az egésznek egy mélységes nyugalma, rendezettsége.

Igazából még most sem merem azt gondolni, hogy a P10-nek alapnak kéne lenni mindenhol, csak annyiban vagyok biztos, hogy itt nálam, az én rendszeremben 'sajnos' nagyon kell. Talán csöves rendszerben jobban lehet nélkülözni, de a félvezetősnek ez a simaság, teltség, tisztaság nagyon jól jön, na csak ennyit akartam írni, bocs, hogy ilyen hosszú lett :)
Nálam semmilyen vodoo eszközre nincs szükség,azok nélkül csodálatosan szól bármilyen zene!30 év alatt sehol,semmikor nem hallottam jobbat!
:music1: juppi.gif

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Sziasztok!
Vajon egy Ava kzh és egy Viba omega erősítheti, vagy ütheti egymást?
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: viri »

audioline írta:
2018.07.15., vas. 22:42
Nem is egy PS audio P10 az aprókban. Hogyhogy? Úgy tűnt, abszolút nirvána... Mégsem?
Szerinted van abszolút nirvana egyetlen eszköztől? :) Természetesen költői a kérdés, azért megosztom a saját esetemet P10 ügyben:
Amikor tavaly májusban hozzám került, már annyira rá voltam izgulva,(olyan nagy elvárásaim voltak) hogy az első benyomásom az volt, hogy többet vártam tőle. Tetszett hogy nyugodtabb lett az hangzás, aminek egyértelműen az volt az oka, hogy tisztább, torzítatlanabb lett, olyan érzésem volt, mintha szinte halkabb lenne, jobban fellehetett tekerni a hangerőt, és egyre jobban élveztem, hogy szinte felső korlát nélkül fellehet tekerni, nem kezd el kiabálósan hangos lenni. Megmarad a kontroll, és a tisztaság (ami miatt nyugodtabbnak éreztem, nem válik izgágává, amit utálok) de azért a rendszer ugyanaz maradt, nem váltotta meg a világot, nem estem transzba, nem világosodtam meg... Aztán három hét múlva csináltam egy vissza próbát, az előtte használt vastag alumínium házas, furutech aljzatos elosztómmal (benne saját kondo kábelek) és akkor éreztem először igazán, hogy ez tényleg megérte az árát. Lehet, hogy közben jobban bejáratódott, vagy a fülem szokta meg, de a legnagyobb különbséget most abban tapasztaltam, hogy a hangszerek megszólalása egyértelműen gazdagabb lett. Mintha kétszer annyi hangszín lenne egy szaxofonban, nélküle meg üresebb, egyszerűbb. A nyugalom most is mellette szólt, de annál is feltűnőbb volt ez a tónusbeli tulajdonság.
Aztán eltelt egy év, úgy adódott, hogy szinte a teljes rendszer lecserélődött, a P10 maradt.

És most jön, ami miatt írásra ragadtattam magam, pedig mostanában még olvasni sem szoktam, mivel roppant fáraszt ez az új formátum (nem látom át, hogy ki szólt hozzá, meg a privi stb.. biztos az én bénaságom) szóval egy jó ismerősöm győzködött, hogy adjam el neki a p10-et. Időhiány miatt kb. 2 x 1 órám volt, hogy csináljak egy próbát, milyen nélküle, és meglepődve tapasztaltam, hogy talán lehet nélküle is élni? :) Olyan szárnyalóbb, igaz frontálisabb, kicsit durvább, faragatlanabb, de úgy tűnt lehet majd kezdeni ezzel valamit, nosza legyen, jól jön az ára, és eladtam. Aztán amikor először leültem zenét hallgatni, nagyon nem tetszett. Gondoltam fáradt vagyok, de azért meg is ijedtem, mert az ATC-kel még egyszer sem volt ilyen, hogy ne tettszen, kábelezéstől függetlenül. Aztán legközelebb megint furcsa volt, nem akarom bő lére ereszteni, próbáltam három féle elosztót, három féle kábelezést, és az lett a vége, hogy pár hét után vettem újra egy P10-et :) Ezzel nem kéne dicsekednem, ez a saját baromságom, hogy elkapkodtam egy ilyen fontos döntést, de tanulságnak jó, hogy amikor valaki itt azt írta, hogy "kölcsönadta a P10-et, és addig nem volt kedve zenét hallgatni", akkor az mégsem nagyképűség volt, hanem tényleg annyira hozzá lehet szokni, hogy tiszta áramot kap a rendszer, ettől van az egésznek egy mélységes nyugalma, rendezettsége.

Igazából még most sem merem azt gondolni, hogy a P10-nek alapnak kéne lenni mindenhol, csak annyiban vagyok biztos, hogy itt nálam, az én rendszeremben 'sajnos' nagyon kell. Talán csöves rendszerben jobban lehet nélkülözni, de a félvezetősnek ez a simaság, teltség, tisztaság nagyon jól jön, na csak ennyit akartam írni, bocs, hogy ilyen hosszú lett :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nem is egy PS audio P10 az aprókban. Hogyhogy? Úgy tűnt, abszolút nirvána... Mégsem?
.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: prando »

a tervem az, hogy egyszer majd egy aktiv eszkoz lesz a rendszeremben, ami olyasmit tud mint a P10. Meg varok a kisebb afrikai banankoztarsasagok eves koltsegvetesenel kevesebbe kerulo hasonlo kepessegu eszkozre :D
-------------------

Ethoszék készülnek valami ilyennel.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: prando »

(Vibanal is ez volt, csak mivel o feszultseget nem stabilizal igy a 240V ami nalam atlagos bugatja rendesen a toroidokat... ennyiben biztos jobb a P10, egyszerre tobb karos dolgot “likvidal”)
[/quote]

Van rajta két forgópoti, azzal lehet szabályozni a feszkót, nem?
Én szokom néha tekergetni és beállítom 240 elé a mutatót és akkor kikapcsolásig ott marad.
Na, jó, néha kicsikét kileng.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Aszpirin írta:
2018.07.11., szer. 18:34
istvan01 írta:
2018.07.11., szer. 17:39
Javasolnám, ne csatlakozzál sorban egymás után több aktív, de még aktív-passzív eszközt sem, nem életszerű és még az is várható zavarják egymás működését.
Bocs, láma kérdés: A nem életszerűt értem, de hogyan tudják egymást zavarni?
Erre nem egyszerű a válasz, pláne úgy hogy én sem vagyok villamos hálózatok szakembere. A lényeg, a fali hálózat, ami a normál konnektorból látszik egy készülék bemenete felől egy nagyon alacsony impedanciás valami, nagy áramképességgel, meg persze rajta több közel-távoli fogyasztó terhelési zaj-visszatermelésével. Egy aktív szűrő eszköz is egy nagy fogyasztó, nagyon is közel a hifihez, és amellett hogy igyekszik kikalapálni a hálózati feszültséget szinuszhoz közeli formára, (az áramot már nem nagyon képes ideálisan kezelni), maga is termel zajokat, az ő terhelése is megy vissza a hálózatba, meg bizonyos értelemben a kimenetére is. Itt messze nem érvénysül az az illesztési módszer ami közismert az előerősítő és végerősítők közötti IC kapcsolatban. Másként, két aktív feszültség-áram regeneráló eszköz egymás után rosszabb eredményt adhat mintha külön-külön egyedül dolgoznak a hifi felé.
Passszív és aktív eszköz egymás követő sorban, vagy akár fordított sorrendben kisebb bajt okozhat, de nem garantált az, hogy egymáshoz jól illeszkednek. Egy passzív eszköz egyik jellemzője, hogy a bemenetén megjelenő felharmonikus komponensek egy része visszapattan a fali hálózat felé, de hasonlóan a másik oldalon is létezik ez a jelenség, a készülék felé is van visszaverődés.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.07.11., szer. 18:33
a tervem az, hogy egyszer majd egy aktiv eszkoz lesz a rendszeremben, ami olyasmit tud mint a P10.
Akkor majd szólj, pls. ha ismét megválnál a Vibavoice-tól.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2018.07.11., szer. 17:39
Javasolnám, ne csatlakozzál sorban egymás után több aktív, de még aktív-passzív eszközt sem, nem életszerű és még az is várható zavarják egymás működését.
Bocs, láma kérdés: A nem életszerűt értem, de hogyan tudják egymást zavarni?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2018.07.11., szer. 08:32
18. élménybeszámoló : Áramellátás fontosságának kérdése – 2. felvonás
Jó beszámoló.
Ezek után/mellett hangzás minősítésre is kíváncsi a népség. A zenei minőségben nem a THD az egyetlen meghatározó, de azért van arányosság. Javasolnám, ne csatlakozzál sorban egymás után több aktív, de még aktív-passzív eszközt sem, nem életszerű és még az is várható zavarják egymás működését.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.07.11., szer. 08:32
18. élménybeszámoló : Áramellátás fontosságának kérdése – 2. felvonás
Zseniálisan jó cikk, KÖSZÖNJÜK!!! leborulok.gif
wittao írta:
2018.07.11., szer. 08:32
Jogosan merül fel a kérdés, hogy látom-e értelmét egy ilyen berendezésnek, vagy megéri-e, hallható-e a hangban különbség? A válasz mindenre igen. Egyértelmű ha ez a berendezés, vagy egy másik gyártó ilyen képességű berendezése beleférne az audio-költségvetésembe, akkor zokszó nélkül betenném a helyére és alappillére lenne a rendszeremnek.
A mérések egyértelműen mutatják, hogy kell legyen hallható különbség, de hogy megéri-e az biztos an igény és pénztárca kérdése. Nem találtam rá magyarországi forgalmazói árat, de amit hirtelen találtam (ebayen 4000 dolcsi USA-ból, tehát plusz vám plusz ÁFA), az sajnos arra utal, hogy ennek a készüléknek az ára messze átlépi a legtöbb magyar ember "fájdalomküszöbét". Kelleni azért kéne, persze :smile53:

[Javítás2... megtaláltam a hirdetést itt az AVX-en... bocsi!]
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Wittao, jó cikk!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

Elkezdtem próbálni egy számomra még ismeretlen dolgot.Gondoltam megosztom veletek.
Tegnap megérkezett a ps 300 tápszűrő. Azért vettem mert a DAC-om 115 voltos. Ki akartam próbálni hogy mi a különbség a normál trafóhoz képest.
Tehát a ps 300-ba bemegy a 230v és kijön belőle a 115v. Az érdekesség az egészben a különböző szűrési programok mellett az, hogy a frekvenciát 50-120Hz-ig lehet állítani.
Nagyon kevés időm volt eddig de úgy tűnik hogy a stepdown trafóhoz képest jelentős a javulás.
90Hz-re állítva a frekvenciát szintén javul a hang de kicsit elkezd gépies lenni. Más kérdés hogy ez használ-e az elektronikának.....
Holnap talán több időm lesz hallgatózni.
Amúgy kicsit abszurd a helyzet mert a ps 300 egy p10-be van bedugva:)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

keresztes33 írta:
2018.07.01., vas. 13:48
"A DC blokkolás mértékét lehet növelni a soros diódák számával is, de ezzel sajnos a hangzás degradálás is erősebb lesz, ami akkor lesz még idegesítőbb, amikor alig van DC szint, vagyis abban az időszakban feleslegesen van jelen ez az eszköz."

...akkor ezért - ha jól értem - csak 1000 mV DC terhelésre lett kalibrálva a PS Humbuster a manualja szerint?

"Using multiple HB-III’s in series with each other will increase the level of hum reduction due to DC
on the line. However, we do not recommend the use of multiple HB-III devices as DC levels on the
AC line high enough to go beyond the 1 volt capability of the HB-III are problematic and should be
looked at by an electrician."
Ez azért mégsem ilyen egyszerű hogy 1000mV-ig dolgozik a diódás DC blokkoló. Miért, mert a hálózat DC-je nem valódi DC feszültség ami eltolja egyik irányban az 50Hz szinusz feszültséget. Itt arról van szó, hogy a szinusz pozitív és negatív periódusa területek integrálja nem egyenlő a hálózatot terhelő főleg összevissza kalimpáló kapcsoló üzemű fogyasztók terhelése által. Egyszerűbb esetben a félperiódusú/egyutas diódás egyenirányító is egyoldalasan terheli a szinusz periódusait. A terheltebb oldalon pillanatnyi feszültség csökkenés jelenik meg a többi fogyasztó bemenetén.

Az aszimmetrikus pozitív és negatív szinusz periódusok nem egyenlő arányban töltik és kisütik a trafó mágneses energiáját (B H szorzat) ami egy időállandóval konstans töltésként jelenik meg. Tehát a DC feszültség, DC mágnesező áram a trafóban képződik.
A diódás blokkoló nem tudja a periódus asszimmetriát eltüntetni, viszont a trafó által összegyűjtött DC áram szerint vág-blokkol, de azért marad bőven az aszimmetrikus +/- szinusz periódusok különbségéből is. Trafója és annak méretezése adja meg, ez a csökkentet hibájú periódus asszimmetria képes-e telítésbe vinni a trafó vasat a mágnesezési görbe könyökpontján túl.

A toroidok két ok miatt érzékenyek erre az periódus asszimmetriára.
1/ a toroidok szokásos textúrás trafó lemeze jóval szögletesebb a mágnesezési görbe szélein, mint az EI lemezeké, tehát ha gerjesztés ezt meghaladja, akkor megszűnik az induktív ellenállás e pont felett.
2/ A toroidok jellemzően kevés rézmenettel, ráadásul vastagabb rézdróttal készülnek primer és szekunder oldalon az EI trafókhoz képest, tehát a réz DC ellenállása alacsony, alacsonyabb mint az azonos típusteljesítmény EI trafó primer ellenállása, az alcsony rézellenállás kevésbé korlátozza az áramot akkor amikor a gerjesztés eléri-meghaladja mágnesező görbe könyökét, ahol már induktív ellenállás töredékére csökken.

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

"A DC blokkolás mértékét lehet növelni a soros diódák számával is, de ezzel sajnos a hangzás degradálás is erősebb lesz, ami akkor lesz még idegesítőbb, amikor alig van DC szint, vagyis abban az időszakban feleslegesen van jelen ez az eszköz."

...akkor ezért - ha jól értem - csak 1000 mV DC terhelésre lett kalibrálva a PS Humbuster a manualja szerint?

"Using multiple HB-III’s in series with each other will increase the level of hum reduction due to DC
on the line. However, we do not recommend the use of multiple HB-III devices as DC levels on the
AC line high enough to go beyond the 1 volt capability of the HB-III are problematic and should be
looked at by an electrician."

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2018.06.19., kedd 20:13
diódás DC blokkoló legyen vagy ne legyen?

Régen történt, alkalmanként búgott az erősítőm bumszi toroid hálózati trafója, ezért beépítettem fixen a hálózati kábelbe a 35A max áramú greatzet kondikkal. Napokban kitaláltam egy egyszerű búgás kontrollt. Csendes időszakban, amikor utcán sincs forgalom, kutyák sem ugatnak, szél sem fúj, madarak is csendesebbek, mert ezeket mind érzékelte a telefonos dB-el mérőm csukott ajtó-ablakkal is, amit ráhelyeztem a sasszira trafó közelében és figyeltem amit az rögzít. Bizony eléggé változó időben, percenként is fel-le mozgott 15dB eltérésekkel. Érdekes módon, amit telefon "hallott", én 2m távolságból semmit nem hallottam, egészen közel hajolva igen. Ez volt a DC blokkolóval bővített hálókábellel.

Kicseréltem a kábelt azonos DC blokkoló nélküli Siltech hálókábellel. Eredmény a búgás mérésben az előbbiek szerint semmi, de semmi változás, se nem kisebb, se nem nagyobb az egyébként alacsony szintű búgás, persze időben hasonlóan változó volt mint a DC blokkolós kábellel. Vettem nagy levegőt, kiszereltem a kábelekből a DC blokkolókat, nálam nem csökkenti a búgást. Kérdés, DC blokkoló nélkül esetleg változik a hangzás? Igen, egyértelműen állítom és hallom, a DC blokkoló nélkül kevéssel transzparensebb, jobb felbontású a hangzás a rendszeremben.
toroid búgás történet folytatódik. A diódás blokkoló kiiktatása úgy tűnt, nem okoz búgás növekedést miközben a diódás egység hangzás befolyásoló (nálam rontó) hatása csökken. Igen, ez így volt mindaddig, amíg az időszakosan változó hálózati DC szint el nem ért egy nagyságot.
Volt több alkalom így DC blokkoló nélkül, amikor a trafó búgás mechanikus hangja mégis hallhatóvá vált a sweet pontból is, nem nagy szinten, kb mint néhány régi analógszalagos felvétel szalag zajszintje, vagy az alatt. Korábban meggyőződésem volt, a trafó búgás, ami ugye a trafó lemezek félperiódus oldali mágneses telítésével áll elő, a rendszeren át hangszóróig terjedően nem hat. Sajnos meg kell állapítanom, hogy sajnos igen. Nem jelentős, el lehetne menni mellette, egyébként sem lehet tökéletes átviteli láncot felépíteni.

Magyarázni lehetne a dolgot azzal, hogy a trafólemez telített oldali mágnesezése által a szekunder oldalon megjelenik a szinusz felső részén ebből származó torzulás, növelve az egyébként sem ideális alakú szinusz feszültséget anomáliáit.
Tehát a diódás blokkoló az alacsonyabb DC szintekre kevésbé hatásos, ha viszont megnövekszik a DC szint akkor válik eredményesebbé. A DC blokkolás mértékét lehet növelni a soros diódák számával is, de ezzel sajnos a hangzás degradálás is erősebb lesz, ami akkor lesz még idegesítőbb, amikor alig van DC szint, vagyis abban az időszakban feleslegesen van jelen ez az eszköz.

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

Kép
erica írta:
2018.06.22., pén. 08:35
9 hours ago, erica said:




Nálam betáp ès bizti csere elött volt pörgetős óra utána cserèltèk digitálisra.



Már akkor is jobb letta hang.



 





 




9 hours ago, erica said:




A betápkábelt a mèrő óráig kicserèltèk (25mm" aluminium kábelre ,de ami elötte volt az kb az 1/5e )



Amin nagyon megdöbbentem h elsőre azt hittem h be van kapcsolva a subb ès nem.





 
Csatolmányok
Igy volt bekötve a tetön ahol bejön az áram egy csőbe
Igy volt bekötve a tetön ahol bejön az áram egy csőbe
IMG_20180629_162822.jpg (625.12 KiB) Megtekintve 1624 alkalommal
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

erica írta:
2018.06.22., pén. 09:45
1 minute ago, SoundMania said:




Ennél azért többet észre lehet venni.





Valobann csak nem írtam.
Annyival többet mint ha az egèsz rendszert egy kategóriával feljebb cserèltem volna .
Dinamika megnőtt, hátrafelè ès minden irányba tèr növekedès ès nagyon kitisztult.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

"Igen, épp csak a zenét öli meg..."

Rehabilitálnom szükséges a PS Audio Humbuster DC blokkolót – nehéz volt elhinni, hogy egy PS Audio termék ennyire rossz legyen. (Régóta használok PS Audio Noise Harvestereket.)
Tehát a bejáratás (kb. 100 óra) meghozta a várva várt eredményt, azaz eltűnt a nyersesség, a keménység a hangból, és immár csak a jó tulajdonságok maradtak. :tutiok:

Időközben sikerült vennem egy PS Audio Duet passzív szűrőt is, ami tegnapelőtt érkezett: ennek nem kellett ennyi járatás, ma reggelre már itt is csak a jó tulajdonságok maradtak. :napsut:
A kettőt a PS Audio manualja szerint összekötöttem (elöl a HB).

Aki passzív szűrőt keres, annak bátran merem ajánlani a Duet-et. Nálam nemhogy dinamika csökkenést okozott volna, ellenkezőleg: nélküle laposabb a hang mind dinamikában, mind a 3D-t illetően.
Érdekességként megemlítem, hogy az utóbbi napokban a meghallgatások nem a hatalmas trafóval rendelkező Etalon erősítővel, hanem a jóval kisebb toroid trafóval rendelkező Arcam erősítővel történtek, ami soha nem produkált hallható, érzékelhető DC búgást! De a javulás mégis olyan mértékű, mintha az erősítőt egy drágább erősítőre cseréltem volna... ;peace;

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »




52 perce, Majik írta:




Hát, hogy mi kár, mi haszon, ez sok mindentől függ. Nekem teljesen megfelel, hogy ez a trafó hangminőség romlás nélkül megszünteti a trafóbúáa hallgatási pozícióban.



Az a szűrő, pedig csak előkerül....





Bocsi, a búgást kihagytam.



Nálam nem búg semmi.

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”