Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

-KP- írta:
2018.07.09., hétf. 12:17
Nem lehet, hogy túl sokat vársz egy monitortól? Értem én hogy hajtós, meg Dyno, de azért 1 darab 16-17 centis membránnak is megvannak a korlátai...
Nem, ez a hangerő csak a teszt kedvéért volt ilyen magas. Ezen a hangerőn abban a szobában egymás mellett ülve se nagyon lehetett már beszélgetni, szóval bőven fölötte van a (szomszédok által) elviselhető hangerőnek.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

-KP- írta:
2018.07.09., hétf. 12:17
wwwolfman írta:
2018.07.09., hétf. 12:08
Vinkler írta:
2018.07.09., hétf. 11:40
Az 1.3 sajnos ilyen. Tolja, tolja aztán egyszercsak “lekoppan”. Ami érdekes, h előtte nem nagyon van hallható torzítás.
Ahha, köszönöm, ezek szerint jól saccoltam. És tényleg nincs semmi előjele ennek.. Tök olsan, mintha nem lenne elég hosszú a kónusz. De miért lehet vajon?
Nem lehet, hogy túl sokat vársz egy monitortól? Értem én hogy hajtós, meg Dyno, de azért 1 darab 16-17 centis membránnak is megvannak a korlátai...
Tényleg brutális, hogy mire képes. A döbbenetes viszont tényleg az, hogy szinte minden előjel nélkül koppan. Nem ehez van szokva az ember, hanem ahhoz, hogy előtte már nagyot torzít a driver, de itt ennek nem nagyon van jele. Ezért is fura, de azért az már tényleg tisztességes hangerőn jelentkezik...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

wwwolfman írta:
2018.07.09., hétf. 12:08
Vinkler írta:
2018.07.09., hétf. 11:40
Az 1.3 sajnos ilyen. Tolja, tolja aztán egyszercsak “lekoppan”. Ami érdekes, h előtte nem nagyon van hallható torzítás.
Ahha, köszönöm, ezek szerint jól saccoltam. És tényleg nincs semmi előjele ennek.. Tök olsan, mintha nem lenne elég hosszú a kónusz. De miért lehet vajon?
Nem lehet, hogy túl sokat vársz egy monitortól? Értem én hogy hajtós, meg Dyno, de azért 1 darab 16-17 centis membránnak is megvannak a korlátai...

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Vinkler írta:
2018.07.09., hétf. 11:40
Az 1.3 sajnos ilyen. Tolja, tolja aztán egyszercsak “lekoppan”. Ami érdekes, h előtte nem nagyon van hallható torzítás.
Ahha, köszönöm, ezek szerint jól saccoltam. És tényleg nincs semmi előjele ennek.. Tök olsan, mintha nem lenne elég hosszú a kónusz. De miért lehet vajon?

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wwwolfman írta:
2018.07.09., hétf. 09:30
Üdv.

Létezik, hogy Contourok összehasonlításában a fiatalabbak már kevésbé terhelhetők? Konkrétan a saját 1-esem hasonlítottam össze egy 1.3 MK2-vel, és azt vettem észre, hogy - erősítő skála szerint - nem tudom úgy megterhelni az 1.3-ast, mint az 1-est, és nem igazán tudom eldönteni, hogy a hangsugárzó nem olyan mokány, mint az előd, vagy épp ellenkezőleg, és az erősítő fogy ki a lehetőségekből.

Én magam az előbbire tippelnék, mert hallottam már olyat, amikor a Dyno alól kifogy a szusz, és ez most nem olyan: ott a basszus elkezdett elvékonyodni, itt meg megvan, csak a nagy beütéseknél egyszerűen lekoppan a középsugárzó gondolkodik.gif Ezért gondolok arra, hogy az 1.3 már nem annyira - hogy úgy mondjam - súlyos egyéniség. Mintha könnyedebben is zenélne - és persze ezzel együtt jobban megmutatja a felvételek hibáit is, ugyanakkor érdekes, de a magasai meg szelídültek, nem olyan fárasztó rajta pl. rockot (AC/DC - Ironman 2 pl. nagyon éles volt) hallgatni.

Szóval itinerre szorulok.
Az 1.3 sajnos ilyen. Tolja, tolja aztán egyszercsak “lekoppan”. Ami érdekes, h előtte nem nagyon van hallható torzítás.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Üdv.

Létezik, hogy Contourok összehasonlításában a fiatalabbak már kevésbé terhelhetők? Konkrétan a saját 1-esem hasonlítottam össze egy 1.3 MK2-vel, és azt vettem észre, hogy - erősítő skála szerint - nem tudom úgy megterhelni az 1.3-ast, mint az 1-est, és nem igazán tudom eldönteni, hogy a hangsugárzó nem olyan mokány, mint az előd, vagy épp ellenkezőleg, és az erősítő fogy ki a lehetőségekből.

Én magam az előbbire tippelnék, mert hallottam már olyat, amikor a Dyno alól kifogy a szusz, és ez most nem olyan: ott a basszus elkezdett elvékonyodni, itt meg megvan, csak a nagy beütéseknél egyszerűen lekoppan a középsugárzó gondolkodik.gif Ezért gondolok arra, hogy az 1.3 már nem annyira - hogy úgy mondjam - súlyos egyéniség. Mintha könnyedebben is zenélne - és persze ezzel együtt jobban megmutatja a felvételek hibáit is, ugyanakkor érdekes, de a magasai meg szelídültek, nem olyan fárasztó rajta pl. rockot (AC/DC - Ironman 2 pl. nagyon éles volt) hallgatni.

Szóval itinerre szorulok.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Itt másfél hónapja semmi? Na akkor megszakítom :)

A hifibogár ráhajszolt egy pár Excite X18-ra... most hoztam el egy kedves fórumtárstól :D
A Dyno A52-eseket váltja, amik eleve remek dobozok, de hát ezek... szinte hihetetlen, komoly szintlépés, úgy, hogy tulajdonképpen a két doboz pár centi különbséggel ugyanakkora és ugyan úgy néz ki :) Sosem remélt mélyek és magasak, miközben maradt a remek közép és fülbarát hallgatható hang.. mindezt alacsonytól magas hangerőig egységesen, szép dinamikával és térrel... hatalmas taps a Dánoknak :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
AST
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2015.09.28., hétf. 22:28
Értékelés: 34
Tartózkodási hely: Pest megye

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AST »




2018. 05. 11. at 21:58, AST írta:




Na én kipróbálom, kíváncsi vagyok erre is.





A Celestion SL600-al sokkal jobb volt az MF B1, mint a Dynaudioval.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »




22 hours ago, audioline said:




A kínai pléből húzott USB-től mit is várhatna az ember? Ingyenes melléklet, mint egy szalvéta. Semmi köze egy audio célra készült termékhez. Néhányan meglepődnének ha tudnák, hogy hazai manufaktúráink miket rendelnek kínából, amit aztán szépen becsomagva és elkeresztelve tálalnak a nagyérdeműnek. Az a vicc, hogy akad köztük csemege. 





Pont ugyanezt gondolom, és sajnos ez nem elszigetelt jelenség. Attól, h LEHET a printer USB-kábelén zenét hallgatni a rendszerben, még nem arra való. Sajnos sok olyan hifi komponenst árulnak, amiben abszolút oda nem való alkatrészek "csinálják" a zenét, persze olcsók, "melóba pont jó" alapon. 



A szomorú, hogy a stúdiós hozzáállás szerint a minőség felesleges a zenehallgatásban.


Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »




32 perce, -KP- írta:




Szerintem ez sokunkat érdekelne  





 



Van konkrét tapasztalatom. Nem fogok ilyen infót nyilvánosságra hozni, különosen akkor nem, ha a termék végső soron rendben van. Láttam már olyan lineáris tápegységet, aminek csak a háza volt "egyedi", a bele ekte ebaykína.
.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »




16 minutes ago, audioline said:




A kínai pléből húzott USB-től mit is várhatna az ember? Ingyenes melléklet, mint egy szalvéta. Semmi köze egy audio célra készült termékhez. Néhányan meglepődnének ha tudnák, hogy hazai manufaktúráink miket rendelnek kínából, amit aztán szépen becsomagva és elkeresztelve tálalnak a nagyérdeműnek. Az a vicc, hogy akad köztük csemege. 





Szerintem ez sokunkat érdekelne  


Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


A kínai pléből húzott USB-től mit is várhatna az ember? Ingyenes melléklet, mint egy szalvéta. Semmi köze egy audio célra készült termékhez. Néhányan meglepődnének ha tudnák, hogy hazai manufaktúráink miket rendelnek kínából, amit aztán szépen becsomagva és elkeresztelve tálalnak a nagyérdeműnek. Az a vicc, hogy akad köztük csemege. 
.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »




2 minutes ago, Vinkler said:




Kár, hogy a régi, jó dolgokból nem maradt semmi... 




Hogyne maradt volna, a nosztalgia! :-)))



 



Picit visszaolvastam a topikban, de kb a hsz-ek 80%-a eltűnt, dbrnsk dokumentált 10000 hsz-e ma 4ezer valamennyi, én sem találom a sajátjaim nagy részét, dehát majd elnosztalgiázunk azon, h milyen jó fejek voltunk régen, mi, akik még emléxünk rá. :-) 



Ugyanakkor leírok egy rövidet, amit már máshol is pedzettem.



Múltkor spontán USB-kábelteszt történt nálam, ÉRDEKLŐDÉSRE! :-) Bevallom, lubickoltam :-). 



Egy fejhallgatófókuszált fórumtársunk és barátunk kíváncsiságára cserélgettük a háztartásban rendelkezésre álló 3 USB-kábelt. Nem húzom-halasztom, a kínai, pléhből húzott volt a legrosszabb (ingyenes PC-alkatrész, kapsz, ha veszel akármi USB-s perifériát , külső vinyótól printerig), a középső a sima ezüst volt, a legjobban az arannyal injektírozott ezüst (by Bordor) szerepelt. 



Vinkli, majd írok legközelebb előtte, beugorhatnál, ha a közelben leszel, most járt be a PP2 előtti 2 nagy Nichicon Super Through, és olyan a hang, hogy szétmenés. 


Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




7 minutes ago, lehoako said:




Tévedés, az enyém régebbi. Amikor én vettem, még 265 volt az Euro és 20% az ÁFA... :-)





Kár, hogy a régi, jó dolgokból nem maradt semmi... 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »




41 minutes ago, Vinkler said:




Szóval kínai hangsugit tetszik hallgatni... 




Tévedés, az enyém régebbi. Amikor én vettem, az átkosban, még 265 volt az Euro és 20% az ÁFA... :-)


Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




Just now, audioline said:




Kínából nem jöhet semmi jó? Ez ma már nem így van. Peace. 





Manapság, ami nem kínai, az hamisítvány. 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Kínából nem jöhet semmi jó? Ez ma már nem így van. Peace. 
.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




12 minutes ago, lehoako said:




Hú, de le voltam maradva, köszönöm az update-et...! 




Szóval kínai hangsugit tetszik hallgatni... 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »




16 hours ago, -KP- said:




A többségi tulajdonos már 2014-től kínai cég.



https://www.whathifi.com/news/dynaudio- ... ny-goertek





Hú, de le voltam maradva, köszönöm az update-et...! 

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




10 hours ago, lehoako said:




Ugyanezt gondolom. Kínai a tulaj? A Volvonál, de a Dynonál azért még nem, nem? Vagy igen? 



Plusz ez az új Confidence monitor 11000 angol font, az majdnem négyes guriga? Nyilván lesz, aki megveszi, és akkor is meglesz a marge, ha nem melózzák magukat halálra a gyárban, de azért négy guriga egy monitordobozért, amikor az elődje, a C1 kb 1.3 M volt, nem...? Szóval szívem-lelkem a Dyno, de négy az már karcol...





És akkor mi van. Ott van a tőke, ld. Volvo. Soha nem csinaltak olyan jó és szép autókat, mint, mióta kínai a tulajdonosi klientúra.



Az árak sajna brutál elszáltak, nem csak a dynonal. Használtan is alig lehet 1 milla alatt c1-et venni, az új ára 2 felett van, vagy volt, vagy mi.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




7 hours ago, dbrnsk said:




 



Osztom. Gusztustalan az új dizájn. 





Élőben kell megnézni, aztán kiderül. Élőben a contour elég tetszetős ám.

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »




2 órája, -KP- írta:




Gondolom mivel kínai a tulaj ez előbb utóbb megteszi a hatását. Nekem se tetszik. Az új contour design se jön be. A régi viszont ott volt a szeren...





 



Osztom. Gusztustalan az új dizájn. 


Avatar
AST
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2015.09.28., hétf. 22:28
Értékelés: 34
Tartózkodási hely: Pest megye

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AST »




7 órája, Vinkler írta:




Én nem.





Na én kipróbálom, kíváncsi vagyok erre is.


Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »




1 hour ago, lehoako said:




Ugyanezt gondolom. Kínai a tulaj? A Volvonál, de a Dynonál azért még nem, nem? Vagy igen? 



Plusz ez az új Confidence monitor 11000 angol font, az majdnem négyes guriga? Nyilván lesz, aki megveszi, és akkor is meglesz a marge, ha nem melózzák magukat halálra a gyárban, de azért négy guriga egy monitordobozért, amikor az elődje, a C1 kb 1.3 M volt, nem...? Szóval szívem-lelkem a Dyno, de négy az már karcol...





A többségi tulajdonos már 2014-től kínai cég.



https://www.whathifi.com/news/dynaudio- ... ny-goertek


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »




Just now, -KP- said:




Gondolom mivel kínai a tulaj ez előbb utóbb megteszi a hatását. Nekem se tetszik. Az új contour design se jön be. A régi viszont ott volt a szeren...





Ugyanezt gondolom. Kínai a tulaj? A Volvonál, de a Dynonál azért még nem, nem? Vagy igen? 



Plusz ez az új Confidence monitor 11000 angol font, az majdnem négyes guriga? Nyilván lesz, aki megveszi, és akkor is meglesz a marge, ha nem melózzák magukat halálra a gyárban, de azért négy guriga egy monitordobozért, amikor az elődje, a C1 kb 1.3 M volt, nem...? Szóval szívem-lelkem a Dyno, de négy az már karcol...


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”