Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




46 minutes ago, lehoako said:




Azért vannak átmenetek. A nagy gép nyilván árulkodik, ezért kell az a kis Sony azzal a Zeissel, lááátoooood? :-) 



Budapest annyira érdekes és szép, h akárhány helyen voltam a Világban, sehol nem verte meg utcahosszal semmi sem. Sőt, alkotáshoz is tökéletes, nekem, streetre. Máshol más van, mindenhol meg lehet csinálni a legjobb képet, itt némi helyismerettel könnyebb kikerülni a közhelyeket, elkerülni a képeslap-sztereotípiákat. Ami, ha már a babafotózás és az esküvő szóba került, igen, elvárható lenne a "profiktól", sokak alatt mégis beszakad a vékony jég. 





Kis géppel még inkább turistának néznek.  Van egy olyan érzésem, hogy most éppen keveredik benned a fotós és a turista kategória.



Ami Neked Budapesten közhelynek minősül és direkt nem fotózod, arról születhet egy néhány országgal odébb díjakat nyerő fotó, szóval érdemes ezzel óvatosan bánni. Francia fotópályázatokon nem találkozol az Eiffel toronnyal, de oda tévedt külföldi fotósok közül kevesen hagynák ki a vasszörnyet.



Nem fogsz egyetérteni vele, de a fotós képzés első lépcsőfoka szerintem az, hogy tudj képeslapfotókat készíteni (és most nem a gagyira gondolok, mert akár egy naplementés kép is lehet igényes). Ha ehhez megvan a technikai tudás, akkor lehet művészkedni. Én legalábbis azt a művészt tisztelem, aki tisztában van a szakmai alapokkal és tudatosan rúgja fel, tekeri ki a szabályokat. Aki nem tudja a szabályokat, de művészkedik, az számomra csak ripacs és csaló. Ezzel a véleményemmel erősen megosztom a fotós ismerőseimet, szóval nem kötelező egyetérteni vele.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




9 minutes ago, fapaci said:




Mi ezt pár éve megcsináltuk, csak nem volt nálunk fotógép. Viszont nagyon szomjasak voltunk. 




Érkezik akkor Vera Chytilová és a Százszorszépek, DIREKT nem a mozisba, oda sok lenne gátlástalan avantgardizmusa... A film 1966-os és természetesen azonnal betiltották.



HA még nem láttad, zsupsz bele!!!



 



 



 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




2 minutes ago, fapaci said:




Bárhova teszed be a lábad pár napra, garantáltan turistaként fognak kezelni akkor is, ha hatalmas masina van a kezedben. Én néha még Budapesten is turistának érzem magam.





Azért vannak átmenetek. A nagy gép nyilván árulkodik, ezért kell az a kis Sony azzal a Zeissel, lááátoooood? :-) 



Budapest annyira érdekes és szép, h akárhány helyen voltam a Világban, sehol nem verte meg utcahosszal semmi sem. Sőt, alkotáshoz is tökéletes, nekem, streetre. Máshol más van, mindenhol meg lehet csinálni a legjobb képet, itt némi helyismerettel könnyebb kikerülni a közhelyeket, elkerülni a képeslap-sztereotípiákat. Ami, ha már a babafotózás és az esküvő szóba került, igen, elvárható lenne a "profiktól", sokak alatt mégis beszakad a vékony jég. 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




15 minutes ago, lehoako said:




Most ugrott be, h milyen lenne pár modellel beugrani 1 esküvőre és a násznépet biodíszletnek használva esztétikailag megpuccsolni a giccshömpölyt. Szép, szögletes vállú, imádnivalóan varrott hátú csajokra gondolok, rokokós loknik a szőkén, a fekete kleopátrás meg csak szimplán adja a kontrasztot. :-)





Mi ezt pár éve megcsináltuk, csak nem volt nálunk fotógép. Viszont nagyon szomjasak voltunk. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




22 minutes ago, lehoako said:




Ennél a kalandnál érezted, hogy nem teljesen turistaként kezelnek? 





Bárhova teszed be a lábad pár napra, garantáltan turistaként fognak kezelni akkor is, ha hatalmas masina van a kezedben. Én néha még Budapesten is turistának érzem magam.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




On 2018. 06. 04. at 6:39 PM, fapaci said:




 esküvő fotós nem lennék soha, 





Most ugrott be, h milyen lenne pár modellel beugrani 1 esküvőre és a násznépet biodíszletnek használva esztétikailag megpuccsolni a giccshömpölyt. Szép, szögletes vállú, imádnivalóan varrott hátú csajokra gondolok, rokokós loknik a szőkén, a fekete kleopátrás meg csak szimplán adja a kontrasztot. :-)


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




23 hours ago, fapaci said:




Törékeny kapcsolatunk óvása érdekében csak halkan írom, hogy esküvő fotós nem lennék soha, számomra az a legalja (vetekszik a babafotózással). A képen látható ceremóniába "véletlenül" futottam bele hajnali 6 körül egy tavon. Na jó, nem volt teljesen véletlen, mert meghívót kaptunk az eseményre, de arra nem számítottam, hogy a násznéppel együtt csónakban kell utaznom és fotóznom, miközben ismeretlen eredetű, de igen magas alkoholtartalmú itallal traktálnak.





Nos, valóban, ezt a fajta "profizmust", amit esküvői fotózás és babafotózás során megszerez/tanusít/megél stb. az ember (minél több oldalról próbálom beleélni magam, annál borzalmasabb), senkitől sem irigyeltem soha, és nemcsak amiatt, h úgy egyébként kb. okésan érzem magam a bőrömben, hanem ilyen áron "profinak" lenni, kösz, de kösz nem. :-) Igen, éppen ismét pianissimoban szárba szökkenő, de még igen törékeny kapcsolatunk is azon alapszik, hogy van az embernek stílusa, keres valamit és megpróbálja definiálni magát ahhoz képest, és ezen át azt is, amit lát és láttat, de ez télleg majd csak később jön, amikor már nem tesz kárt barátságunk pázsitjában egy benzines fűnyíró sem :-). 



Ennél a kalandnál érezted, hogy nem teljesen turistaként kezelnek? 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




20 minutes ago, lehoako said:




Igen, ez a kép klassz többször írtam is, nem szólnák be, h kezdesz mint esküvői fotós is feltörni, mert biztos félreértenéd és oda lenne megint a barátságunk :-).





Törékeny kapcsolatunk óvása érdekében csak halkan írom, hogy esküvő fotós nem lennék soha, számomra az a legalja (vetekszik a babafotózással). A képen látható ceremóniába "véletlenül" futottam bele hajnali 6 körül egy tavon. Na jó, nem volt teljesen véletlen, mert meghívót kaptunk az eseményre, de arra nem számítottam, hogy a násznéppel együtt csónakban kell utaznom és fotóznom, miközben ismeretlen eredetű, de igen magas alkoholtartalmú itallal traktálnak.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




Just now, fapaci said:




A távol-kelet egyik legforgalmasabb repülőtere van ott. Átszálltam Balira menet, de ki/be kellett checkolnom. Szívattak rendesen, a bőröndöm el is keveredett 3 napra, de utánam küldték. Nagy élmény volt egy komplett fotós felszereléssel, váltóruha nélkül 3 napot végigfotózni. Mégis megérte, mert ott készült a legtöbb, konkrétan 12 díjat kapott fotóm.



 



 









Átszálltál, mondomén.



Igen, ez a kép klassz többször írtam is, nem szólnák be, h kezdesz mint esküvői fotós is feltörni, mert biztos félreértenéd és oda lenne megint a barátságunk :-).



 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




9 minutes ago, lehoako said:




Kuala Lumpur... Ott meg a Petronas-tornyokon kívül mi az ördög van? Vagy inkább átszálltál, gondolom. 




A távol-kelet egyik legforgalmasabb repülőtere van ott. Átszálltam Balira menet, de ki/be kellett checkolnom. Szívattak rendesen, a bőröndöm el is keveredett 3 napra, de utánam küldték. Nagy élmény volt egy komplett fotós felszereléssel, váltóruha nélkül 3 napot végigfotózni. Mégis megérte, mert ott készült a legtöbb, konkrétan 12 díjat kapott fotóm:







Kicsit jobb minőségben itt látható.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




21 hours ago, Vinkler said:




Lehoako figyelmébe...



http://m.hvg.hu/tudomany/20180601_canon ... ladas_vege





Azért ahhoz is némi fáziskésés kell, hogy valaki pont most jöjjön rá, h neki egy EOS-1V kell :-))).



NIkonnak a szervizében jobban bízom, ha valaki analógozna, vegyen egy F4-est, levehető mattüveg és mindent tud, régi obikkal is jó. És pininfarina-design... Nekem van, bibibíííí .-)






 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




On 2018. 06. 02. at 8:56 AM, fapaci said:




Bearanyoztad a reggelemet ezzel a tőled szokatlanul emberi hangvételű és elfogadó hozzászólással.


Mindenki másképp csinálja. Én nem tudok értékelhető képet készíteni, ha csak "ott van" velem a gép. Nekem ehhez beleélésre, ráhangolódásra van szükségem. Ha ez nincs meg, a kártya tartalma vakon törölhető a nap végén. Egy 3-4 kilós cucc amúgy sincs csak úgy ott velem, ha nem akarom használni. Sajnos a tömeg és a minőség még mindig kézen fogva mászkál.



A kézipoggyászomat pont kiteszi a fotós felszerelésem egy fülhallgatóval és egy könyvvel kiegészítve. Az állvány és a nehezebb obik a bőröndben utaznak. Ezek nélkül is frászt kapnak a reptéri biztonságiak, mikor átvilágítják a zsákomat. Kuala Lumpurban két fegyveressel a hátam mögött 40 percen át voltam kénytelen magyarázni minden apró kütyüről, mire való.





Ilyen vagyok, látod, szokatlanul emberi :-). És télleg, dejól kibökted :-).



Nekem filmesből is a kicsi jön be, a digiből is (30D kb 50es obival, ami egyből 80as), az analógból is (Practica), amikkel utaztam. Nagy obival sose utaztam sokat, bár összesen egyszer keverték el a csomagomat (jellemzően Malév, Kisinyovban), de borzasztóan félteném, csomagokra ráállt poggyászmaffia, stb.



Kuala Lumpur... Ott meg a Petronas-tornyokon kívül mi az ördög van? Vagy inkább átszálltál, gondolom. 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




1 hour ago, lehoako said:




Mind a két állítással maximálisan egyetértek, nem becsülöm le a természetfotósokat...



Az utazásos témát nagyon alátámasztom, de sztem a fotó nem kell, hogy ok vagy ürügy legyen az utazásra, nem is kell, hogy a nadrágot a gép hordja a túrán, elég, ha ott van és néha eldurran .-)



Másrészt repülőn egy komolyabb cuccal már tele is a kézipoggyászod, és akkor még nincs is nálad komoly állvány, több vaku, stb. 





Bearanyoztad a reggelemet ezzel a tőled szokatlanul emberi hangvételű és elfogadó hozzászólással.


Mindenki másképp csinálja. Én nem tudok értékelhető képet készíteni, ha csak "ott van" velem a gép. Nekem ehhez beleélésre, ráhangolódásra van szükségem. Ha ez nincs meg, a kártya tartalma vakon törölhető a nap végén. Egy 3-4 kilós cucc amúgy sincs csak úgy ott velem, ha nem akarom használni. Sajnos a tömeg és a minőség még mindig kézen fogva mászkál.



A kézipoggyászomat pont kiteszi a fotós felszerelésem egy fülhallgatóval és egy könyvvel kiegészítve. Az állvány és a nehezebb obik a bőröndben utaznak. Ezek nélkül is frászt kapnak a reptéri biztonságiak, mikor átvilágítják a zsákomat. Kuala Lumpurban két fegyveressel a hátam mögött 40 percen át voltam kénytelen magyarázni minden apró kütyüről, mire való.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




17 hours ago, fapaci said:




E szempontok ebben a topikban sajnos nyomokban sem merülnek fel.





Ezt nem így látom, de majd belekukkantok délután 1-2 régebbi vinyóm lelkébe, hátha vannak érdekességek, amiket még nem tettem be :-).


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




17 hours ago, fapaci said:




Én ezt másként látom. A múltheti természetfotós túrámon (is) tökéletesen kiderült, mennyire nem mindegy, kinek a kezében van a technika. De más közös fotózásoknál is egyértelmű volt, hogy nem feltétlenül a nagyon drága kamerát kézben tartó hobbitársnak lesznek a legjobb fotói, sokkal inkább a valódi tudással és sok éves rutinnal rendelkező kollégák brillíroznak. Tehát a szerencsének van szerepe, de a jó fotó tutira nem csak ezen múlik.





Mind a két állítással maximálisan egyetértek, nem becsülöm le a természetfotósokat, sem a természetfotózást, sem a természetet. Én az emberek között találom meg az engem érdeklő témát, a streetet, a portrét, a szociot, a doksit, valamint néha gyerekeket, illetve kisállatokat, illetve gyerekeket állattal. Egy házimacska figyelmét pont fent tudom tartani, amíg fókuszálok a szemére, csak olyan függőleges pupillája van, tökre bizarr :-), gyurgyalagok és jégmadarak költési és víz alatt kuffantási dinamikája túlmutat mind az érdeklődésemen, mind a cuccom képességein, illetve a hosszú várakozást baromira unnám, ez már túl sok a várós játékból, illetve a sikerélmény valószínűsége (az alkotás öröme) nekem túl alacsony.



Az utazásos témát nagyon alátámasztom, de sztem a fotó nem kell, hogy ok vagy ürügy legyen az utazásra, nem is kell, hogy a nadrágot a gép hordja a túrán, elég, ha ott van és néha eldurran .-). HA többen megyünk, természetesen én egyik fotón se vagyok rajta, ha meg egyedül megyek, akkor se :-))). A gép elég, ha nem zavaróan nálunk van, pláne a nagy gép azonnal bekattintja a "turista"-megítélést a helyiekben, ami ellen pont nagyon küzdök, mert egy kultúrát (emberek, utcák, ruhák, piacok, ételek, stb.) nem turistaként, hanem bensőségesebb módon ismerve lehet igazán jó és később nekünk mélyebb élményt jelentő képpel emlékezetessé tenni. 



Emiatt is akartam reagálni arra, amit már többször írtál, hogy a Sony váz a 400-as üveggel leszedte a bőrt a kezedről. Sajnos igen, a Sony ergonómiailag a pici obikhoz való, 50essel pl. kifejezetten könnyű és kicsi, lóghat egész nap a nyakadban, vagy benne lehet a hátizsákban vagy az övtáskában. Ezzel nem tagadom, hogy a nagyobb, Canon vázakat könnyebb kézben, izomból egyensúlyozni, ha orrnehéz lesz a gép a súlyos obi miatt. Másrészt repülőn egy komolyabb cuccal már tele is a kézipoggyászod, és akkor még nincs is nálad komoly állvány, több vaku, stb. 



 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




1 hour ago, Aszpirin said:




Kissé OFF lesz...



Én próbáltam, es tényleg így van, ahogy írod. Nem is erőltetem ezt a tremészetfotózás műfajt, mert számomra túl drága hobbi. Ha valaki meg tud élni belőle (azt hiszem ilyen Magyarországon egy-hettő HA van), akkor talán érdemes beruházni a hozzá való felszerelésre, különben a legdrágább hobbik egyike. Ezért emelem ki én mindig, hogy a természetfotózásban van olyan gyönyörűség is, ami esetleg a képek elkészülte nélkül is élvezetessé teszi: az “eljutni ODA, OTTLENNI, LÁTNI, megfigyelni, eggyé olvadni vele...”. De főleg az eljutni oda. Nekem ez utóbbi vált hobbimmá, és ez is elég költséges. A barátod is, ha ott járt pl az Antarktiszon, akkor biztos tud mesélni róla, hogy csak odajutni mit jelent... ezt kevés magyar ember tudja magának megengedni, a fotósnak pedig vagy szpozorokat sikerül találnia, vagy valami ő maga nagyon “jólszituált”, vagy rengeteg ideje van (viszonylag “olcsón” oda jutni - pl. Ushuaia-ig elutazni, és ott várni valami alkalmi hajós “jóáras” lehetőségre - nagyon sok időt felemészthet).





Abszolút egyetértek Veled. Bár szerintem szinte bármelyik hobbi lehet nagyon drága, ha magas szinten akarjuk űzni (lásd pl. HiFi!). A természetfotózást kizárólag a képeken át elemezni igen szűk látókörre vall. Sok fotós ismerősöm van a műfajból és talán nem túlzok, ha azt mondom, mindannyian tisztelik és nagyon élvezik a természetet, a túrázást, az állatok megfigyelését. Én képtelen lennék egy fűszál mellett órákig görnyedni a jó fotó érdekében, hozzám a felfedezős, utazós fotózás áll közelebb. Mikor tőlem kérdezik, miért fotózom, én is azt szoktam mondani, hogy tökéletes apropót ad a világ megismerésére, az utazásra. E szempontok ebben a topikban sajnos nyomokban sem merülnek fel. Lehoako szerint a jó természetfotó a mázlin múlik, mert nem tudja, mit is jelent a természetfotózás és micsoda biológia tudás szükséges hozzá felső szinten.



Kércz Tibor 2 év alatt háromszor járt az Antarktiszon, ami minden alkalommal több hetes hajóutat jelentett. Aki látja a kiállításon kiaggatott fotóit, nem biztosan merül fel benne, mekkora munka van mögöttük. Ezért érdemes Tibor tárlatvezetéseire jelentkezni, mert ott sok háttérinfót elmond, amik birtokában rögtön másként nézünk a fotóira.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




1 hour ago, lehoako said:




Tudom, h másféle hibából kifolyólag nem lesz minden gyurgyalagos/jégmadaras stb. kép naptárba való, tudom, h árnyékbox az egész, emiatt tekintem totálisan véletlenszerűen sikeres "műfajnak", ahol a mázli csinálja a képet, nem a fotós szeme. 





Én ezt másként látom. A múltheti természetfotós túrámon (is) tökéletesen kiderült, mennyire nem mindegy, kinek a kezében van a technika. De más közös fotózásoknál is egyértelmű volt, hogy nem feltétlenül a nagyon drága kamerát kézben tartó hobbitársnak lesznek a legjobb fotói, sokkal inkább a valódi tudással és sok éves rutinnal rendelkező kollégák brillíroznak. Tehát a szerencsének van szerepe, de a jó fotó tutira nem csak ezen múlik.


Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




5 perce, fapaci írta:




Próbáld megérteni, hogy bizonyos szituációkban garantáltan lesznek rossz képek, mert képtelenség elkapni a megfelelő pillanatot. Ilyen a természet- és sportfotózás, ahol a gyorsan mozgó téma a jellemző. Garantálható, hogy egy jégmadarat nem tudsz lekövetni, csak reménykedhetsz, hogy a rálőtt sorozatból lesz egy használható kép. Tehát nem "hiábavaló próbálkozásról" van szó, hanem elkerülhetetlen selejtről. Portrénál nyilván magasabb százalékban lesznek jó képek, ideális esetben 100 % arányban. Ha esetedben minden helyzetben kizárólag jó fotók készülnek, akkor tanítanod kellene a módszeredet. Nálam bizony előfordul, hogy csak otthon veszek észre valami zavart, hibát a képen, amit a helyszínen nem láttam. Vagy egyszerűen az elsőre jónak gondolt képnél sikerül még jobbat készíteni 20 perccel később. Ilyenkor az első megy a levesbe, de nem érzem, hogy felesleges próbálkozásnak nevezhető.





Kissé OFF lesz...



Én próbáltam, es tényleg így van, ahogy írod. Nem is erőltetem ezt a tremészetfotózás műfajt, mert számomra túl drága hobbi. Ha valaki meg tud élni belőle (azt hiszem ilyen Magyarországon egy-hettő HA van), akkor talán érdemes beruházni a hozzá való felszerelésre, különben a legdrágább hobbik egyike. Ezért emelem ki én mindig, hogy a természetfotózásban van olyan gyönyörűség is, ami esetleg a képek elkészülte nélkül is élvezetessé teszi: az “eljutni ODA, OTTLENNI, LÁTNI, megfigyelni, eggyé olvadni vele...”. De főleg az eljutni oda. Nekem ez utóbbi vált hobbimmá, és ez is elég költséges. A barátod is, ha ott járt pl az Antarktiszon, akkor biztos tud mesélni róla, hogy csak odajutni mit jelent... ezt kevés magyar ember tudja magának megengedni, a fotósnak pedig vagy szpozorokat sikerül találnia, vagy valami ő maga nagyon “jólszituált”, vagy rengeteg ideje van (viszonylag “olcsón” oda jutni - pl. Ushuaia-ig elutazni, és ott várni valami alkalmi hajós “jóáras” lehetőségre - nagyon sok időt felemészthet).



Én szerencsére már eljutottam egy-két érdekesebb helyre a világban, de sajnos esélyem sem volt pl. kolibrit fenyképezni röptében, pedig ott volt az orrom előtt (nagyon komoly felszerelés nélkül iszonyatos szerencse kell hozzá, mer pillanatok alatt elcikázik, egyszer itt van, máskor ott, csak kapkodod a fejed... inkább nem kínlódtam a géppel, hanem jol megnéztem, és elraktároztam az emlékeim közé ☺︎ )



na jo ezek semmire sem érvek, csak úgy leírtam őket, remélem nem zavarja az itteni nagyérdeműt.

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




6 minutes ago, fapaci said:




Próbáld megérteni, hogy bizonyos szituációkban garantáltan lesznek rossz képek, mert képtelenség elkapni a megfelelő pillanatot. Ilyen a természet- és sportfotózás, ahol a gyorsan mozgó téma a jellemző. Garantálható, hogy egy jégmadarat nem tudsz lekövetni, csak reménykedhetsz, hogy a rálőtt sorozatból lesz egy használható kép. Tehát nem "hiábavaló próbálkozásról" van szó, hanem elkerülhetetlen selejtről. Portrénál nyilván magasabb százalékban lesznek jó képek, ideális esetben 100 % arányban. Ha esetedben minden helyzetben kizárólag jó fotók készülnek, akkor tanítanod kellene a módszeredet. Nálam bizony előfordul, hogy csak otthon veszek észre valami zavart, hibát a képen, amit a helyszínen nem láttam. Vagy egyszerűen az elsőre jónak gondolt képnél sikerül még jobbat készíteni 20 perccel később. Ilyenkor az első megy a levesbe, de nem érzem, hogy felesleges próbálkozásnak nevezhető.





Érted, amit írok :-)



 



Igen, nyilván portrénál normális elvárás a kilencvenx%, minél szebb a lány, annál rosszabbkor pislog, dehát ez van, így jön a csomag... :-)



Tudom, h másféle hibából kifolyólag nem lesz minden gyurgyalagos/jégmadaras stb. kép naptárba való, tudom, h árnyékbox az egész, emiatt tekintem totálisan véletlenszerűen sikeres "műfajnak", ahol a mázli csinálja a képet, nem a fotós szeme. 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




8 minutes ago, lehoako said:




" Hazatérve aztán jön a fáradtságos válogatás, ezzel megy el a legtöbb idő, de a 70-80 %, ami nem megy át a zsűrizésen, az nálam bizony azonnal törlésre kerül, nem tartogatom." - ez volt a kiindulási pont, erről beszélünk, még Te is... :-)



Nyilván nem mindegy, h portrék közül sikerül 20% vagy madárfotók közül :-) AZ én 30Dm is hibátlan, volt benne már zárcsere (150nél), és használom, bírja a gyűrődést, emiatt sose volt vele baj, csak már kevés benne a pixel. Nekem kevés. 





Próbáld megérteni, hogy bizonyos szituációkban garantáltan lesznek rossz képek, mert képtelenség elkapni a megfelelő pillanatot. Ilyen a természet- és sportfotózás, ahol a gyorsan mozgó téma a jellemző. Garantálható, hogy egy jégmadarat nem tudsz lekövetni, csak reménykedhetsz, hogy a rálőtt sorozatból lesz egy használható kép. Tehát nem "hiábavaló próbálkozásról" van szó, hanem elkerülhetetlen selejtről. Portrénál nyilván magasabb százalékban lesznek jó képek, ideális esetben 100 % arányban. Ha esetedben minden helyzetben kizárólag jó fotók készülnek, akkor tanítanod kellene a módszeredet. Nálam bizony előfordul, hogy csak otthon veszek észre valami zavart, hibát a képen, amit a helyszínen nem láttam. Vagy egyszerűen az elsőre jónak gondolt képnél sikerül még jobbat készíteni 20 perccel később. Ilyenkor az első megy a levesbe, de nem érzem, hogy felesleges próbálkozásnak nevezhető.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




1 minute ago, fapaci said:




Mit értesz hiábavaló próbálkozás alatt? Kezdem úgy érezni, hogy számodra mindenben van valami rossz.



80 %? Egy zárcsere kb 65e Ft és 150-200e expo után válik csak időszerűvé, bár a használtpiacon előfordulnak hibátlanul működő, 250e expós 5D-k is. Szóval nem érzem ezt indokolt parának. Egy rendszeresen karbantartott, félprofi gépváz sok éven át megbízható eszköz. Még az én 14 éves 350D-m is hibátlanul üzemel.





" Hazatérve aztán jön a fáradtságos válogatás, ezzel megy el a legtöbb idő, de a 70-80 %, ami nem megy át a zsűrizésen, az nálam bizony azonnal törlésre kerül, nem tartogatom." - ez volt a kiindulási pont, erről beszélünk, még Te is... :-)



Nyilván nem mindegy, h portrék közül sikerül 20% vagy madárfotók közül :-) AZ én 30Dm is hibátlan, volt benne már zárcsere (150nél), és használom, bírja a gyűrődést, emiatt sose volt vele baj, csak már kevés benne a pixel. Nekem kevés. 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




14 minutes ago, lehoako said:




Vitatom is. Ha a géped 80%-át a hiábavaló próbálkozások miatt kell kidobnod, biztos maradandó érték a megmaradó 20% ? :-)))





Mit értesz hiábavaló próbálkozás alatt? Kezdem úgy érezni, hogy számodra mindenben van valami rossz.



80 %? Egy zárcsere kb 65e Ft és 150-200e expo után válik csak időszerűvé, bár a használtpiacon előfordulnak hibátlanul működő, 250e expós 5D-k is. Szóval nem érzem ezt indokolt parának. Egy rendszeresen karbantartott, félprofi gépváz sok éven át megbízható eszköz. Még az én 14 éves 350D-m is hibátlanul üzemel.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




Just now, fapaci said:




Jó, vitasd! Megtaláltad már a követő fókuszt a menüben?




Vitatom is. Ha a géped 80%-át a hiábavaló próbálkozások miatt kell kidobnod, biztos maradandó érték a megmaradó 20% ? :-)))



 



 



Írtam, h 20 éve F4essel nyomom, abban már akkor olyan volt a single servo/követő fókusz, h a világ bebújhatott mögé-alá, ha az F4 megengedte neki. 



"AUTOFOCUS SYSTEM. The main technical highlight of Nikon F4 is still centered around its autofocus system offers a few advantages which include: 1. High speed focus response; 2. Focus detection capability in light as low as EV minus 1 (under Nikon inspection conditions); 3. Low-contrast scenes and minute subject details can be detected. Autofocus* works at an incredibly high speed due to integration of Nikon's "Advanced AM-200" autofocus sensor module which houses a highly-sensitivity CCD sensors, a 8-bit microcomputer that delivers high-speed computation and highly-responsive and efficient "coreless" autofocus motors."


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




35 minutes ago, lehoako said:




"A digitális kattintás nagyjából ingyen van" - ezt vitatom erősen.





Jó, vitasd! Megtaláltad már a követő fókuszt a menüben?

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”