Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox Tuning

Moderátor: fülelek

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: K P »


A mi nap csereltek villanyorat es csak ugy kivancsisagbol megmertem mennyi volt van a halozaton es 242-3 kozott ugral, akkor netan ez is okzohatja a bugast. Mondjuk azelott is bugott de nem emlekszem mennyit mertem mikor megvettem ezt a ketyeret.
Ha kiveszed az állványból, akkor is búg?
Nekem az erősíti fel a végfoktrafóm búgását.
Engem nem zavar annyira, csak éjjel ha épp nem szól a zene.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Több oka is lehet.
-A vaslemezek rezegnek -nincs elég jól összerakva, ha toroid, akkor ezen nem lehet semmivel sem utólag segíteni
-a primer tekercs gerjesztése túl nagy és nincs impregnálva
-a névlegesnél (230V) nagyobb a hálózati feszültség, amit a trafó elektromosan bír, nem megy tönkre, de búg
-nagyobb gyorsulás érte a készüléket (magyarul leejtették), amit kívülről megúszott, de a trafó lemezei, tekercsei elmozdultak
-gyárilag rossz tervezés, ugyan működik, de búg, mint állat

A mi nap csereltek villanyorat es csak ugy kivancsisagbol megmertem mennyi volt van a halozaton es 242-3 kozott ugral, akkor netan ez is okzohatja a bugast. Mondjuk azelott is bugott de nem emlekszem mennyit mertem mikor megvettem ezt a ketyeret.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Nálam Bodor Feri audio PC-je is, Zoli erősítője sem zúgolódik semennyire.
A megjelenése kori csúcsmodell Denon 4520 AVR EI vasmagosa viszont enyhén hallatszik, bár az sem hangos, kanapén ülve már nem. (A Dynavoice T12 mélynyomómban lévő nemtommilyen táp sem hangos, azt bekapcsolásakor hallani 1mp-re, de csak fél méteren belül)
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Régebben igen nagy gond volt olyan hálózati transzformátor beszerzése, ami egyáltalán nem búg, különösen >100VA esetén. Az utóbbi 10 évben a Gyöngyösön legyártatott trafóim vasmagja és primer tekercse impregnálást kap, ennek és az 5%-os alulgerjesztésnek következménye, hogy nem búgnak. 
 
Ha egy tepsifon hangnyomásmérő alkalmazásában kijelzett értéket összevetünk egy hiteles hangnyomásmérő eszközzel, onnantól a különbséget számítva használható lesz telefonunk, de figyelembe véve, hogy a mikrofon elhelyezkedése a telefonon messze nem ideális, a pontosság+/-1-2dB lesz, ami még így is elég jónak mondható. 
A hiteles hangnyomásmérők is általában +/-1dB pontosságúak, ezt figyelembe véve a tepsifonunk pontossága valahol +/-2-3dB körül lesz.  A mutatott tized decibelek csak kóbor apácák megtévesztésére valók

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Ma reggel kiprobaltam egy "db Volume" nevu aplikacioval egy iPhone 4S telefonon, hogy mennyi decibel-el bug a trafo es 40-41 kozott ugralt ha ratettem a dobozra ha melle kozvetlen, a szobaban teljes csend volt meg a hutto sem ment. Kiprobaltam ezt ugy is hogy kb 2 meterre arreb letettem az agyra es ott olyan 30 db korul ugralt. Majd lemerem a vegfok ket trafos erositomet hetvegen mennyi db "hangosan" bug.
Igazából lényegtelen ez a mérés, mert ha egyszerűen zavaró, akkor totál mindegy, mit mutat a műszer. A nagyságrend érzékeltetésére ezen eszközzel az lenne esetleg érdekes, hogy a hallgatási pozícióban mérsz egy alapzajt amikor semmi sincs bedugva, meg egyet, amikor csak a búgós toroid. Egyébként Zoli cuccaiban, soha egyikben sem zúgott nálam a toroid.  Ellentétben rengeteg másikkal, amiben drága meg még drágább Noratel volt. Ezek közt volt olyan is, ahol majdnem le kellett szíjjazni a készüléket, féltem elmegy itthonról.
Ki kell cserélni azt a toroidot egy nem feltétlen drága, inkább jól megcsinált alulgerjesztett darabra. Sajnos a rezgéscsillapítás sokszor már kevés, tökéletlen, illetve csak a rezgés frekvenciáját toljuk el, illetve valamelyest oszlatjuk.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »


nem vagyok okostelefon"buzi", de nem gondolom, hogy teljesen alkalmatlanok.
pl. össze lehet egyszer vetni egy kalibralt mikrofonos meressel es megvan a delta.  persze ha az örökke valtozo lenne, az más teszta, de ennek kicsi az eselye. (egyszer jatszottam egy erösitövel, aminek digitalis lepesü hangeröallitasa a keszitöi szerint dB-es lepesekben törtenik es okostelefon merese/kijelzese szerint abban is törtent)
 
raadasul a lenti szamokat (tottyi 30 es 40-41 dB-je) relativ, egymashoz viszonyitva is lehet es kell ertekelni, ugy maris kevesbe erdekes, hogy abszolut ertekben mennyi az annyi.
 
a neten szamos összevetes, hasonlitas talalhato, pl.:
https://blogs.cdc.gov/niosh-science-blo ... ound-apps/
https://elacin.com/blog/elacin-wiki/how ... eter-apps/
 
jonehany app van egyeb "jatekra" is, pl akusztikahoz: 
https://itunes.apple.com/us/app/spectru ... 78884?mt=8
free: https://itunes.apple.com/us/app/audio-s ... 73790?mt=8
 
azt nem tisztem es nincs is hozza tudasom, hogy megiteljem mennyire hasznalhatoak. akinek nincs mashoz kedve, lehetösege, ezekkel is juthat szerintem valahova (zsakutcaba :-))  szelesitheti spektrumat, elkepzeleseit, lathat ezt-azt
 
szerintem igen fontos minden meresnel es a fontossagahoz kepest keves figyelmet fordit szerintem az app-ok büvöletebe bevont "atlagos" szemely: a meres kivitelezese, körülmenyei.  (az okostelefon mikrofonjanak elhelyezese, annak környezete [allvanyon, reflektalo felületektöl tavol ?])

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Felesleges. Ezek a telefonos dB mérő alkalmazások - és maga a hardver is -teljesen alkalmatlan még csak közelítően pontos mérésre is, simán vannak köztük 20(!) dB-es szórások.
Gondoltam ha valakinek ugyanilyen hardware van es pont ezzel a programmal probalja akkor talan megkozelitoleg ugyanolyan erteket mutat. 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Majd lemerem a vegfok ket trafos erositomet hetvegen mennyi db "hangosan" bug.
Felesleges. Ezek a telefonos dB mérő alkalmazások - és maga a hardver is -teljesen alkalmatlan még csak közelítően pontos mérésre is, simán vannak köztük 20(!) dB-es szórások.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ma reggel kiprobaltam egy "db Volume" nevu aplikacioval egy iPhone 4S telefonon, hogy mennyi decibel-el bug a trafo es 40-41 kozott ugralt ha ratettem a dobozra ha melle kozvetlen, a szobaban teljes csend volt meg a hutto sem ment. Kiprobaltam ezt ugy is hogy kb 2 meterre arreb letettem az agyra es ott olyan 30 db korul ugralt. Majd lemerem a vegfok ket trafos erositomet hetvegen mennyi db "hangosan" bug.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Most ez komoly? Milyen audio-PC az, amiben búg a toroid?
Nehezen tudnék együtt élni olyannal, de olyan erősítővel sem.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: geza123 »


Ugyan olyanra vagy ugyanazon parameterek csak minosegibb trafo? Es mar egyeltalan nem bug vagy mar annyira csendes, hogy alig hallani csak ha odateszed a dobozra a fuled?Ugyan olyanra, és utána teljesen megszűnt a búgás.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Nem vagy egyedül. Engem is zavar a ketyegős óra. A korábbi audio pc-mben búgott a toroid trafó. Simán hallottam a hallgatási pozícióból. Csak a csere oldotta meg a problémát.
Ugyan olyanra vagy ugyanazon parameterek csak minosegibb trafo? Es mar egyeltalan nem bug vagy mar annyira csendes, hogy alig hallani csak ha odateszed a dobozra a fuled?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: geza123 »



Nekem is epp van ket kb 30 eves erositom a Crown markatol es hat azok is bugnak, remelem nem esett le senkinek illetve nincsenek rajtuk ilyen serulesek. De ami jobban zavar, hogy az audio pc toroid trafoi jobban bugnak, olyannyira ha pl este tv-zem es az asszony mar alszik mellettem es en lehalkitom a tv-et akkor nagyon zavar a bugas, foleg olyankor veszem eszre mikor kikapcsolom a tapegyseget, hogy mennyivel jobb. Viszont az itt irottakbol semelyiket sem tudom elkepzelni, hogy azert bugna legalabb is nem hinnem, hogy pl leejtette volna a megalkotoja. Aztan lehet, hogy a koltsegvetes vegett csak olcsobb toroidok kerultek bele de ez az en hibam akkor.
Aztan lehet ez ilyen es csak en vagyok kenyes mert pl engem az is zavar ha valakinel van faliora es ketyeg. Ki jon el meghallgatni?
Nem vagy egyedül. Engem is zavar a ketyegős óra. A korábbi audio pc-mben búgott a toroid trafó. Simán hallottam a hallgatási pozícióból. Csak a csere oldotta meg a problémát.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Több oka is lehet.
-A vaslemezek rezegnek -nincs elég jól összerakva, ha toroid, akkor ezen nem lehet semmivel sem utólag segíteni
-a primer tekercs gerjesztése túl nagy és nincs impregnálva
-a névlegesnél (230V) nagyobb a hálózati feszültség, amit a trafó elektromosan bír, nem megy tönkre, de búg
-nagyobb gyorsulás érte a készüléket (magyarul leejtették), amit kívülről megúszott, de a trafó lemezei, tekercsei elmozdultak
-gyárilag rossz tervezés, ugyan működik, de búg, mint állat

Nekem is epp van ket kb 30 eves erositom a Crown markatol es hat azok is bugnak, remelem nem esett le senkinek illetve nincsenek rajtuk ilyen serulesek. De ami jobban zavar, hogy az audio pc toroid trafoi jobban bugnak, olyannyira ha pl este tv-zem es az asszony mar alszik mellettem es en lehalkitom a tv-et akkor nagyon zavar a bugas, foleg olyankor veszem eszre mikor kikapcsolom a tapegyseget, hogy mennyivel jobb. Viszont az itt irottakbol semelyiket sem tudom elkepzelni, hogy azert bugna legalabb is nem hinnem, hogy pl leejtette volna a megalkotoja. Aztan lehet, hogy a koltsegvetes vegett csak olcsobb toroidok kerultek bele de ez az en hibam akkor.
Aztan lehet ez ilyen es csak en vagyok kenyes mert pl engem az is zavar ha valakinel van faliora es ketyeg. Ki jon el meghallgatni? 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Kar, hogy a topic Hivox Tuning, en is beirnek egy-ket tapasztalatot na meg kerdest.
csak tessék....

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Kar, hogy a topic Hivox Tuning, en is beirnek egy-ket tapasztalatot na meg kerdest.
 
o csak nem minösül ez szemetelésnek, nem ug ismerem Zolit.
 
amire utalni akartam: tudjuk, hogy szallitas minösege bizonytalan, azaz: ha egy keszülek nem ujkoratol nalunk van, nem tudhatjuk, hogy az esetleg tapasztalt bugas mitöl jön (szallitasi minösegtelensegböl vagy masbol)
 
es maris ontopic:    azaz: uj erösitöt a keszitöjetöl !!!!!  (aminek Zoli eseteben en egyertelmüen tapasztaltam az elönyet)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »



több erösitöm is volt / van egyidöben.
 
Rotel RA-935BX kicsit bugott.
a most meglevö 3-bol pedig ugyanakkor (igy gondolom ugyanakkora/erösen hasonlo halozati DC hatasara) legkevesbe a 22 eve meglevö Evergreen bug.  azt 1m-röl a csendben alig hallom, mig egy masikat 4 m-röl is, a zenehallgato közelebbi helyen pedig nagyon zavaroan hallom bugni.
 
az Evergreen-t ujonnan vettem (BKV-val, kezemben a dobozzal vittem haza, azota is csak en szallitottam), ami nagyon bug, posta hozta.

Kar, hogy a topic Hivox Tuning, en is beirnek egy-ket tapasztalatot na meg kerdest.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »


több erösitöm is volt / van egyidöben.
 
Rotel RA-935BX kicsit bugott.
a most meglevö 3-bol pedig ugyanakkor (igy gondolom ugyanakkora/erösen hasonlo halozati DC hatasara) legkevesbe a 22 eve meglevö Evergreen bug.  azt 1m-röl a csendben alig hallom, mig egy masikat 4 m-röl is, a zenehallgato közelebbi helyen pedig nagyon zavaroan hallom bugni.
 
az Evergreen-t ujonnan vettem (BKV-val, kezemben a dobozzal vittem haza, azota is csak en szallitottam), ami nagyon bug, posta hozta.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az mitol van, hogy egy trafo bug vagy nem bug? Mert hat legjobb ha nem bug.
Több oka is lehet.
-A vaslemezek rezegnek -nincs elég jól összerakva, ha toroid, akkor ezen nem lehet semmivel sem utólag segíteni
-a primer tekercs gerjesztése túl nagy és nincs impregnálva
-a névlegesnél (230V) nagyobb a hálózati feszültség, amit a trafó elektromosan bír, nem megy tönkre, de búg
-nagyobb gyorsulás érte a készüléket (magyarul leejtették), amit kívülről megúszott, de a trafó lemezei, tekercsei elmozdultak
-gyárilag rossz tervezés, ugyan működik, de búg, mint állat

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Az mitol van, hogy egy trafo bug vagy nem bug? Mert hat legjobb ha nem bug.
nem szakertö valasza helyett szanom !
 
soktenyezös dolog ez es nem minden van a kezünkben.
trafo szerkezete, felepitese, milyen jol sikerült, mennyit dobalta az elet hullama (es a posta), elektronikai terhelese
halozatbol jövö dolog !
 
sajat törtenetem: korabbi erösitöim egyike bugott, szakembert kertem, csinalt nekem DC blokkolot.
 
aktualisan meglevö erösitöm (honapokon at) nem bugott, majd elkezdett engem nagyon zavaroan bugni, szinte mindig, heteken at (kb. 1-1.5 honapos tartam) - gondoltam, hogy nem az erösitö valtozott meg, hanem a halozat, de en nem tettem semmit (szomszed, elmü, akarki).
aztan ez egyszercsak megszünt, es 2 honapig DC blokkolo nelkül sem semmi bugas nem volt/van. öröm.
 
kicsit talan ide csatlakozik, elektromagneses zavart erzek e mögött [is ?]: riaszto taviranyito sok eve jol müködik, majd elkezd nem müködni (a led rajta tovabbra is teljes erövel villog, a riasztos szaki szerint tehat eleme rendben), ez tart 1heten, kb. 25 proban at. majd ahogy jött, el is megy ez a zavar, es ujra heteken at jol müködik.  ...a szomszed is azon idöben olyan dologrol szamolt be, ami elektromagneses zavarra utal.
 
mindket esetben a kezemben levö dolgok, amiket be tudok folyasolni, modositani, nem lettek valtoztatva.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: BLX »

DC mentesitesre mit ajanlanal?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Sajnos a készülék doboz belső falai felerősítik a búgó trafó búgását, amúgy a vastag lágy gumilap, vagy 3 gumibak hatásos lehet, de legjobb, ha nem búg a trafó Ha csak időnként búg, akkor a hálózat dc menetesítése megoldja a problémát, ha mindig búg, akkor nem.
Nem érdemes utólag kiönteni, hacsak nem jó vastag rétegben.

Az mitol van, hogy egy trafo bug vagy nem bug? Mert hat legjobb ha nem bug.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Toroid trafó alá rezgéscsillapítónak mit érdemes tenni ? Gumilapot, parafát ?
Esetleg van ezeknél jobb anyag is ?

Sajnos a készülék doboz belső falai felerősítik a búgó trafó búgását, amúgy a vastag lágy gumilap, vagy 3 gumibak hatásos lehet, de legjobb, ha nem búg a trafó Ha csak időnként búg, akkor a hálózat dc menetesítése megoldja a problémát, ha mindig búg, akkor nem.
Nem érdemes utólag kiönteni, hacsak nem jó vastag rétegben.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Toroid trafó alá rezgéscsillapítónak mit érdemes tenni ? Gumilapot, parafát ?
Esetleg van ezeknél jobb anyag is ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox Tuning

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Tiszteletem!
 
Swans T600f-el érdemes lenne kicsit foglalkozni? Költözés miatt most úgyis pihennek a garázsban.
 
Üdv.
Z. 

Evvel a típussal nem szeretnék foglalkozni, ráadásul lesz saját kétutas állódobozom is áprilisban.
Köszönöm megértésedet.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”