Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Moderátor: Hiccusz

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Érkeznek az új, 2.0 HDMI-vel rendelkező, teljes UHD támogatást nyújtó DUNE modellek. Összesen 6 db, amelyekből a két felső kategóriás példányban (pro) Realtek RTD1296 SoC (Dune HD Pro 4K Ultra, Dune HD Pro 4K), a többiben Amlogic S905D SoC chip található (Dune HD Sky 4K Plus, Dune HD Neo 4K T2 Plus, Dune HD Neo 4K T2 és Dune HD Neo 4K). Érdekességük, hogy amolyan hybrid mindegyik, tehát lesz bennük a Dune-től már megszokott GUI de Android is egyben. Választható, ki, melyikkel használja. A modellek TV tunerben, DAC-ban, kimenetekben, méretben és HDD tárolási képességekben különböznek. Az árak még kialakulóban, de kb. 50e-től 270e-ig mennek majd. Külföldön némelyek még idén, a többiek 2018 januárban landolnak. A hazai premier még kiforratlan.
 
Bővebben:
 

 
Illetve van már kép a Pro 4K Ultra-ról is:
 
http://dune-hd.sk/wp-content/uploads/20 ... 58tiny.png

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Érkeznek az új, 2.0 HDMI-vel rendelkező, teljes UHD támogatást nyújtó DUNE modellek. Összesen 6 db, amelyekből a két felső kategóriás példányban (pro) Realtek RTD1296 SoC (Dune HD Pro 4K Ultra, Dune HD Pro 4K), a többiben Amlogic S905D SoC chip található (Dune HD Sky 4K Plus, Dune HD Neo 4K T2 Plus, Dune HD Neo 4K T2 és Dune HD Neo 4K). Érdekességük, hogy amolyan hybrid mindegyik, tehát lesz bennük a Dune-től már megszokott GUI de Android is egyben. Választható, ki, melyikkel használja. A modellek TV tunerben, DAC-ban, kimenetekben, méretben és HDD tárolási képességekben különböznek. Az árak még kialakulóban, de kb. 50e-től 270e-ig mennek majd. Külföldön némelyek még idén, a többiek 2018 januárban landolnak. A hazai premier még kiforratlan.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ok, igazad van.  Az általam nem tolerált gondolkodási stílusok és elvek miatt, már oda is oda "csapok" ahova per pill nem kellene.    
A jó pásztornak pedig illene ismerni a nyáját .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Tonykát nem kellene mindig emlegetned a hdmi képre gyakorolt hatásával kapcsolatban, mert ő nem mondta soha, hogy lát képben különbséget. Ő a hangról beszélt és a lemez vs. hdd közötti különbségről, de ezeket is saját rendszerben, megfelelő ráhangolódás után.
Szóval nem fair, minduntalan belekeverni a nevét, ebbe a témába

Ok, igazad van.  Az általam nem tolerált gondolkodási stílusok és elvek miatt, már oda is oda "csapok" ahova per pill nem kellene.    

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »



A feleségem pont ezt mondta, mikor a DC-ből utaztunk hazafelé: "Évek óta ezt rágjátok. Nem unjátok még?" Érzelem mentesen mondta, nem volt negatív hangsúlya a mondatának, csak ... megjegyezte.
Gyakorlatilag lehetetlen vállalkozás. A hívőket semmilyen módszerrel nem lehet meggyőzni. Főleg akkor, ha egy "pap" tartja napi szinten fenn a hitet. Az ember szabálykövető lény, ezért néha (gyakran) furán gondolkodik, de legyen egy hasonlat, amit majd belekötök a hdmi tesztbe.
A helyi pap osztotta meg ezt a képet:

Ez a kép kapóra jön a hívőnek, hogy olyat mondjon a nem hívőknek, amire az nem nagyon tud mit válaszolni.
Nekünk is van egy papunk aki arra hivatott, hogy a szabályokban gondolkodókat, kétségek közé sodorja. "Az, hogy te nem hallod vagy látod, attól még létezhet!" Iván, ha 8 hdmi tesztet rendezett volna és azokon mindig ugyan az az eredmény jönne ki, hogy a hdmi vagy átviszi a kép jelet vagy nem, de nem befolyásolja a színeket, kontrasztot stb-stb. Ekkor felbukkanna az avx papja, aki agyafurt gondolkodásával addig addig csűrné csavarná az ismert fizikai szabályokat, amíg a teszt kezdené elveszteni hitelességét, a hdmi hívőkben pedig, újra elültetné a hitet, hogy a teszt metódusa rossz vagy nem megfelelő volt, azért nem jött-jöhetett ki a különbség. Ekkor átadnám neki a stafétát, hogy tessék, bizonyítsd be, hogy van különbség! Ááááá ... Ekkor jönne Tonyka már bevált szövege: "Nekem nem kell bizonyítanom semmit! Aki látja az látja, aki nem, az nem. Ugyehogy a vallás és a hit, nem is áll olyan távol ettől a hobbitól! Csak hinni kell és boldog vagy tőle! " De én hinni akarok benne!"
 
A hifi-házimozi "évszázados", sőt a millenilum miatt, évezredes mítoszait, Te hogyan tudnád hitelesen cáfolni? Talán nem is kellene, hanem hagyni, hogy a kijelentők bizonyítsák hitelesen állításaikat ...

Azertintem Lemmy9 a realitás talaján állókra gondolt, akik csupán még nem rendelkeznek megfelelő tapasztalattal, èa/vagy csak a egyik oldal véleményét hallották-olvasták. A vaskalapos "hithű" embereket nem tudod de nem is kell meggyőzni az ellenkezőjéről. Szerintem. Mindenkinen szíve joga abban hinni amiben akar. Az ilzen teszt után azért örül mert a megmaradt pénzét más fejlesztésre költheti ami biztos eredményt hoz, a másik oldal meg megveheti pénzért a " boldogságot" kb. mint a Bűnbocsátó cédulákat....
 
Persze csak szigorúan szerintem...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Ekkor jönne Tonyka már bevált szövege: "Nekem nem kell bizonyítanom semmit! Aki látja az látja, aki nem, az nem.Tonykát nem kellene mindig emlegetned a hdmi képre gyakorolt hatásával kapcsolatban, mert ő nem mondta soha, hogy lát képben különbséget. Ő a hangról beszélt és a lemez vs. hdd közötti különbségről, de ezeket is saját rendszerben, megfelelő ráhangolódás után.Szóval nem fair, minduntalan belekeverni a nevét, ebbe a témába

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Iván, ha 8 hdmi tesztet rendezett volna......de nem rendezett. S nem is fog. :-)

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Ezer éve moziztok srácok és vesézitek, olvassátok ezeket.....
Én a mítoszdöntő vonalra mennék rá.

A feleségem pont ezt mondta, mikor a DC-ből utaztunk hazafelé: "Évek óta ezt rágjátok. Nem unjátok még?" Érzelem mentesen mondta, nem volt negatív hangsúlya a mondatának, csak ... megjegyezte. 
Gyakorlatilag lehetetlen vállalkozás. A hívőket semmilyen módszerrel nem lehet meggyőzni. Főleg akkor, ha egy "pap" tartja napi szinten fenn a hitet. Az ember szabálykövető lény, ezért néha (gyakran) furán gondolkodik, de legyen egy hasonlat, amit majd belekötök a hdmi tesztbe. 
A helyi pap osztotta meg ezt a képet:
  
Ez a kép kapóra jön a hívőnek, hogy olyat mondjon a nem hívőknek, amire az nem nagyon tud mit válaszolni. 
Nekünk is van egy papunk aki arra hivatott, hogy a szabályokban gondolkodókat, kétségek közé sodorja. "Az, hogy te nem hallod vagy látod, attól még létezhet!" Iván, ha 8 hdmi tesztet rendezett volna és azokon mindig ugyan az az eredmény jönne ki, hogy a hdmi vagy átviszi a kép jelet vagy nem, de nem befolyásolja a színeket, kontrasztot stb-stb.  Ekkor felbukkanna az avx papja, aki agyafurt gondolkodásával addig addig csűrné csavarná az ismert fizikai szabályokat, amíg a teszt kezdené elveszteni hitelességét, a hdmi hívőkben pedig, újra elültetné a hitet, hogy a teszt metódusa rossz vagy nem megfelelő volt, azért nem jött-jöhetett ki a különbség. Ekkor átadnám neki a stafétát, hogy tessék, bizonyítsd be, hogy van különbség! Ááááá ... Ekkor jönne Tonyka már bevált szövege: "Nekem nem kell bizonyítanom semmit! Aki látja az látja, aki nem, az nem. Ugyehogy a vallás és a hit, nem is áll olyan távol ettől a hobbitól! Csak hinni kell és boldog vagy tőle! " De én hinni akarok benne!" 
 
A hifi-házimozi "évszázados", sőt a millenilum miatt, évezredes mítoszait, Te hogyan tudnád hitelesen cáfolni? Talán nem is kellene, hanem hagyni, hogy a kijelentők bizonyítsák hitelesen állításaikat ...  

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Én is ezekre gondoltam, kicsit kiegészítve a keresztváltási frekikkel, bass menegeleléssel, szubok típusaival (zárt, refis, zárt-passzív) elhelyezésükkel, és a sub driverek nagysága tényleg befolyásolja-e a gyorsaságukat, pontosságukat (vagy csak egy urban legenda),Több kisebb szub, vagy kevesebb de nagyobb szub a jobb opció. A helység mérete, dimenziója mennyire befolyásolja a szubok számát, méretét (hol túl nagy, hol túl kicsi egy adott méretű, teljesítményű szub) Surround szekció, monopol, bipol, dipol, tripol hangsugárzók előnyei/hátrányai (hol melyiket ajánlott használni), atmos kiépítési lehetőségei + egy két csemege, mint pl. line array vagy D'Appolito hangszoró elrendezés előnyei-hátrányai,de érinthetnénk pl. az elektrosztatikus hangfalak működését, előnyeit/hátrányait, illetve hogy van-e helye a házimozikban.
 
Nem tudom hogy ez így összességébe mennyire kéménydió, és mennyi előadást ölelhet fel a téma minél alaposabb kivesézése. 

Ami azt illeti, eléggé "kémény".

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Ezer éve moziztok srácok és vesézitek, olvassátok ezeket.....
Én a mítoszdöntő vonalra mennék rá.

Mármint a membrán méret vs reakció/mozgás "gyorsaság"?

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: paler »



Azok alapján, amiket írtatok, ilyen témák jutnak eszembe:
 
- hangsugárzó megoldások a házimoziban (álló sugárzók, polc sugárzók, LCR-ek), s azok kiválasztása és ideális elhelyezése egy moziban (frontok, center, hátterek, 3D hangformátumok egyéb sugárzói, szabadon álljanak vagy be legyenek süllyesztve? Egyik-másik előnye, hátránya, THX előtétfal helyes kialakítáa, stb.)
 
 

Én is ezekre gondoltam, kicsit kiegészítve a keresztváltási frekikkel, bass menegeleléssel, szubok típusaival (zárt, refis, zárt-passzív) elhelyezésükkel, és a sub driverek nagysága tényleg befolyásolja-e a gyorsaságukat, pontosságukat (vagy csak egy urban legenda),Több kisebb szub, vagy kevesebb de nagyobb szub a jobb opció. A helység mérete, dimenziója mennyire befolyásolja a szubok számát, méretét (hol túl nagy, hol túl kicsi egy adott méretű, teljesítményű szub) Surround szekció, monopol, bipol, dipol, tripol hangsugárzók előnyei/hátrányai (hol melyiket ajánlott használni), atmos kiépítési lehetőségei + egy két csemege, mint pl. line array vagy D'Appolito hangszoró elrendezés előnyei-hátrányai,de érinthetnénk pl. az elektrosztatikus hangfalak működését, előnyeit/hátrányait, illetve hogy van-e helye a házimozikban.
 
Nem tudom hogy ez így összességébe mennyire kéménydió, és mennyi előadást ölelhet fel a téma minél alaposabb kivesézése. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: ldg81 »



Azok alapján, amiket írtatok, ilyen témák jutnak eszembe:
 
Részemről is benne vagyok!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


Bocs!
 
De nem tudom belinkelni Hiccusz hozzászólását.
 
Nekem tetszenek a témak! Egy előadásnak jó!
 
Következő meg a kivitelezési dolgok,buktatók,megoldások, világítás, dobogó építés (basszuscsabda....)
 
Várom az első előadás időpontját!
 
Sanyi

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


Azok alapján, amiket írtatok, ilyen témák jutnak eszembe:
 
- hangsugárzó megoldások a házimoziban (álló sugárzók, polc sugárzók, LCR-ek), s azok kiválasztása és ideális elhelyezése egy moziban (frontok, center, hátterek, 3D hangformátumok egyéb sugárzói, szabadon álljanak vagy be legyenek süllyesztve? Egyik-másik előnye, hátránya, THX előtétfal helyes kialakítáa, stb.)
 
- a vetített kép (a vetített kép és a vásznak alapvető jellemzői, képarányok kialakulása, az ideális képnagyság megválasztása, az ideális nézési távolság kialakítása, a kép pozicionálása, a nézési geometria fogalma, vászonfelületek tulajdonságai, maszkolás értelme, funkciója, fajtái, stb.
 
- moziszoba kábelei, a kábelezés helyes kiválasztása (hangsugárzó, összekötő, táp, stb.), installációja. Mi az a "kábel menedzsment"?
 
- a moziszoba vezérlése. Az elektronikák ideális elhelyezése egy moziszobában (elől, hátul, oldalt, a szobán kívül, előnyök-hátrányok)
 
- hangszigetelés és szoba akusztika. Melyik mi célt szolgál, miért fontos? Mire kell figyelni velük kapcsolatban?

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


 
 
Azok alapján, amiket írtatok, ilyen témák jutnak eszembe:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Azok alapján, amiket írtatok, ilyen témák jutnak eszembe:
 
- hangsugárzó megoldások a házimoziban (álló sugárzók, polc sugárzók, LCR-ek), s azok kiválasztása és ideális elhelyezése egy moziban (frontok, center, hátterek, 3D hangformátumok egyéb sugárzói, szabadon álljanak vagy be legyenek süllyesztve? Egyik-másik előnye, hátránya, THX előtétfal helyes kialakítáa, stb.)
 
- a vetített kép (a vetített kép és a vásznak alapvető jellemzői, képarányok kialakulása, az ideális képnagyság megválasztása, az ideális nézési távolság kialakítása, a kép pozicionálása, a nézési geometria fogalma, vászonfelületek tulajdonságai, maszkolás értelme, funkciója, fajtái, stb.
 
- moziszoba kábelei, a kábelezés helyes kiválasztása (hangsugárzó, összekötő, táp, stb.), installációja. Mi az a "kábel menedzsment"?
 
- a moziszoba vezérlése. Az elektronikák ideális elhelyezése egy moziszobában (elől, hátul, oldalt, a szobán kívül, előnyök-hátrányok)
 
- hangszigetelés és szoba akusztika. Melyik mi célt szolgál, miért fontos? Mire kell figyelni velük kapcsolatban? 

Avatar
ldg81
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 09:42
Értékelés: 102

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: ldg81 »


Ezek izgalmas témák!
Én is támogatom, ezek engem is érdekelnek. Én még kiegészíteném a következőkkel:
 
- A vászonlehelyezés kérdéseivel (optimális magasság egy vagy több sor esetén)
- Vászonanyagok és fajták: szürke, fehér, 4K, stb. (például 0.8 vs 1.2 gain). Mit válasszunk különböző szobák esetén (nappali, moziszoba)
- Hangáteresztős vászon típusaival (előnyök és hátrányok).
- Moziszoba építése során felhasznált anyagok (milyen gipszkron, milyen burkolatok, fa, fém, műanyag, milyen nyílászárók, milyen szövetek, konzolok,  stb. )
- Lehetne szó az általános vezérlésről (távirányítók kiváltása univerzálissal, intelligens vezérlések: világítás, fűtés, komponensek, klíma, stb.)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: -KP- »


KP: persze,hogy jo a hdd,de htpc be ne kattogjon! Amugy van mar 14tb ssd is ,abbol elferhet par db kis dobozba is:-) csak hat csoppet draga lenne :-)
 
1. lehet venni olyan hdd-t, ami 7200rpm helyett 5400-as.
2. vannak típusok amik jobban, vannak amik kevésbé kerregnek. vásárlás előtt ennek utána lehet nézni illetve kell.
3. Acoustic Managementről hallottál már? Az olyan hdd-nél ami támogatja, lehet ezt az értéket állítani. Gyakorlatilag azt lehet állítani, hogy mennyire aggresszívan seekeljen a merevlemez. Legalacsonyabb értékre véve még a legrakoncátlanabb merevlemez is totál hangtalan lesz még a legdurvább seekelés esetén is. Értsd kismillió nagyon apró fájl másolása, ami folyamatos pozícionálásra készteti a fejet. Egy 20-30-40-50gigás bd iso egyáltalán nem ilyen. 
4. léteznek részben hangszigetelt pc házak is
5. Amíg egy 250 gigabyte-os ssd bőven 20-25 ezer forint és ebből több terrás merevlemezt veszünk addig egy csöppet pénzpocsékolásnak érzem ssd-n tárolni nagy mennyiségben filmeket. 
 
De ez itt már nagyon OFF. Ellenben a hangszigetelős téma engem is érdekelne.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Fish »

KP: persze,hogy jo a hdd,de htpc be ne kattogjon! Amugy van mar 14tb ssd is ,abbol elferhet par db kis dobozba is:-) csak hat csoppet draga lenne :-)
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Én személy szerint a dedikált moziszoba kialakításáról, annak gyakorlati oldaláról hallgatnék meg előadást. Ezen belül is érdekelne:
 
Szoba hangszigetelése
Kell akusztikai kezelés a hangszigetelés után? Hisz hasonló vagy akár ugyanolyan anyagokat használunk fel mindkét esetben.
THX előtétfal kialakítása
Milyen hangfalat helyezhetünk el a fenti falba és hogyan/hova
Hogyan optimalizáljuk meglévő helységünket ha dedikált szobát építünk.
Ezek izgalmas témák!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Quetz »


Én személy szerint a dedikált moziszoba kialakításáról, annak gyakorlati oldaláról hallgatnék meg előadást. Ezen belül is érdekelne:
Szoba hangszigetelése
Kell akusztikai kezelés a hangszigetelés után? Hisz hasonló vagy akár ugyanolyan anyagokat használunk fel mindkét esetben.
THX előtétfal kialakítása
Milyen hangfalat helyezhetünk el a fenti falba és hogyan/hova
Hogyan optimalizáljuk meglévő helységünket ha dedikált szobát építünk.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Jó ötlet.
Mondjuk egy olcsó hangrendszer vs. drága rendszer összevetése a dedikált helyiségben.
 
Mondjuk kereskedői szempontból nem szerencsés, ha a különbség neadjisten nem számottevő lenne.
És mi értelme van egy olcsó vs. drága hangrendszer összevetésének?

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Jó ötlet.
Mondjuk egy olcsó hangrendszer vs. drága rendszer összevetése a dedikált helyiségben.
 
Mondjuk kereskedői szempontból nem szerencsés, ha a különbség neadjisten nem számottevő lenne.

Túl nagy beruházást nem igényel, a monitor háttérrel rendelkező látogatók a sütemény mellé a hónuk alá csapják a hangfalat is. A plafon alá helyezés egy kicsit problémásabb, de valami ideiglenes tákolmánnyal az is megoldható különösebb fúrás-faragás nélkül. Én felajánlanék a rendezvényre kb. 10 m fel nem használt és 15 m bontott villanyszerelési drótot a felső hangfalak táplálására, hogy legyen mire fogni a nem hallható különbséget .
 
Lehetne bonyolítani is az olcsó hangrendszer vs. drága rendszer összevetést, olcsó rendszer-drága kábelekkel, drága rendszer-olcsó kábelekkel, olcsó rendszer-olcsó kábelekkel, drága rendszer-drága kábelekkel  . Tanulságos lenne az tuti
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Ez engem is érdekelne mert nálam is folyamatban van a kiépítése de hát sok a buktató.
Elnézést az offért, majd legfeljebb töröltetjük, de hátha mást is érdekel. Te is Auro 3D-t építesz, azt lehet tudni, hogy milyen elektronika, hangfal? Milyen buktatókra gondoltál? Jöhet privátban is, ha nem publikus.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Egész pontosan miben kéne, hogy elsők legyünk? Hogy megmutassunk egy ilyen hangrendszert élőben vagy hogy előadást tartsunk róla?
Mindkettő . Természetesen én itt az átlag számára is elérhető árú eszközökkel gondolnám a bemutatást, nem arra, hogy hozzatok még 8 db JBL C211-est, Trinnov, Steinway stb. álomrendszerekkel. Pl. Marantz/Denon cuccokkal, AVR/proci, esetleg valamelyik szobátokban ideiglenes kiépítéssel, akár VOG nélkül is. Lehetne pl. összehasonlító teszt is a többi hangformátummal, Tonyka mostanában írta a King Kongot, ott van DTS-X hang is, ezt lehetne pl. annak korábbi "sima" DTS-HD anyag Aurosításával összevetni, de van még jó néhány ilyen anyag, amivel lehetne ezt tesztelni.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”