Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Moderátor: Krisok

Lezárt
Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

 HOMOKKŐ 

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »


Idézet egy homokkő alátét köszönőlevélből: 
 
 
"Az alátét fantasztikusan mutat a dobozok alatt.
A hangzás nagyon kellemes, természetes és hosszan hallgathatóvá vált velük. A hangszerek hangja nagyon természetessé vált.
Tegnap meglátogatott egy régi barátom ,meghallgattunk egy pár zenét és nagyon dicsérte a hangzást, többek között a kis doboz, szinte hihetetlen mélyeit, amit eddig nem tudott ilyen szépen lesugározni.
Nagy élmény vele a zenehallgatás!"
 
 

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Antistati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 432
Csatlakozott: 2016.02.06., szomb. 22:14
Értékelés: 36

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Antistati »


Jó érzékre utal a filc (?) alátét a gránit és a padló közé.
 Szia MRLD!
 
Az nem filc volt, hanem gumiörlemény mosógép alá! Saját ötlet volt, de kikerült alóla:-)
 
Peace,

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Doky »


.Nagyon jól néz ki!Bűn elrejteni hangsugi ill készülék alá!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »




06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
MRLD
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.10.18., szomb. 13:30
Értékelés: 3

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: MRLD »


Köszönöm a Mesternek a Front alá valót is!
Jó érzékre utal a filc (?) alátét a gránit és a padló közé.

Avatar
MRLD
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.10.18., szomb. 13:30
Értékelés: 3

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: MRLD »



Visszatértem, kész vannak az állványaim... nekem nagyon tetszik... Köszönet még egyszer Krisoknak!
 
Nagyon sok jó anyag van a YouTube-on a szobaakusztikáról, javasolom megnézni. Ilyen sűrűség ront a hangon, egyetértek a korábbi hozzászólóval. Engem a fémlemez tetőlap is zavar, különösen a picit kiálló szegecsekkel. Van lába a hangdoboznak? Apróság, de a doboz alól kilógó lemez sem esztétikus, talán ez csak a fotózáshoz lett gyorsan beállítva. Gondolom, az állványt összefogó csavarok erősen meg vannak húzva, a kellő merevség érdekében. Időnként nem árt majd utánahúzni. A színátmenet a padlótól a dobozig viszont kifejezetten tetszik!

Avatar
laposelemer
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.04.17., szer. 19:34
Értékelés: 1

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: laposelemer »


Szia Krisok!
 
Nem tudom üzemel még a gránit alátét biznisz?
Írtam egy pü-t neked.
 
Attila

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Visszatértem, kész vannak az állványaim... nekem nagyon tetszik... Köszönet még egyszer Krisoknak!
 

Látvány szép, de a hangfaltól jobbra-balra ennyire közel az a szekrény nagyon szerencsétlen. Együtt fog muzsikálni bizonyos frekvenciákon a zenével, 300Hz-től lefele. A bázis távolságot is növelném, ha nem lenne ott az a bútor.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 792
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Az-X »


Visszatértem, kész vannak az állványaim... nekem nagyon tetszik... Köszönet még egyszer Krisoknak!
 

 

 

 

 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »



Kedves Krisok!
A szobámban a parketta kicsit hullámos. A hangfal önmagában billeg rajta, most szivacs van alatta. A gránit lap alá is szivacs kéne, vagy ilyen parkettával hagyjam inkább?
Előre is köszi!

Szia!
 
 
Az alátét ebben az esetben nem csak hangminőség javulást, hanem esztétikailag is kiemelkedően nagy változást hozna. Rézalátétek (5 Ft-os) alkalmazásával a szivacs elhagyható.Így határozottan javasolt a gránit elcsatolás a leírt esetben.
Várjuk mások tapasztalatait is , gondolom nem egyedi a probléma.
 
Üdv!
 
Kristóf

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Dejvid
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.12.14., szer. 00:39
Értékelés: 0

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Dejvid »


Kedves Krisok!
A szobámban a parketta kicsit hullámos. A hangfal önmagában billeg rajta, most szivacs van alatta. A gránit lap alá is szivacs kéne, vagy ilyen parkettával hagyjam inkább?
Előre is köszi!

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »



Szia
Korábbam vásároltam tőled több gránitlapot
Most kipróbálnám a homokkövet is.
Létezik sötétebb árnyalatban is?

Szia!
A szín változhat a világos sárgától a vörös árnyalatokig,sötétebb csak a több vörös rétegezettség jelenléte esetén valósul meg.Természetesen, az igényeknek megfelelően választok a meglévő készletből. Impregnálással tovább mélyíthető a színtónus.
Egészen sötét nincs az én beszerzési helyemen.
 
Üdv!

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: supravox »


Szia
Korábbam vásároltam tőled több gránitlapot
Most kipróbálnám a homokkövet is.
Létezik sötétebb árnyalatban is?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Homokkő minta. 

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Doky »



Szia.
A 2 front és az 1 mélynyomó alá érdekelne gránit vagy homokkő lap.
A fronjaim feketék,így szürke vagy fekete mintás érdekelne.
Milyen lehetőségek lennének?Amúgy szegedi posta megoldható,ha elkészültek?
Ha még foglalkozol vele,jelezd kérlek.Tudsz színmintákat küldeni?
T
Szerimtem privit írj neki elérhetőségekkel!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
FRED99
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 09:15
Értékelés: 3

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: FRED99 »


Szia.
A 2 front és az 1 mélynyomó alá érdekelne gránit vagy homokkő lap.
A fronjaim feketék,így szürke vagy fekete mintás érdekelne.
Milyen lehetőségek lennének?Amúgy szegedi posta megoldható,ha elkészültek?
Ha még foglalkozol vele,jelezd kérlek.Tudsz színmintákat küldeni?
T

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »



Kép tényleg nem adja vissza a mintázatot de nekem kifejezetten tetszik, köszönöm.
 
üdv
 
l

Örülök, hogy tetszik,egy kuriózum birtokosa lettél.  


06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
laszlom83
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2012.12.05., szer. 19:23
Értékelés: 5

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: laszlom83 »


Kép tényleg nem adja vissza a mintázatot de nekem kifejezetten tetszik, köszönöm.
 
üdv
 
l


Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »



Kedves Krisok,
 
szeretnék érdeklődni, hogy van-e lehetőség a csatolt képen láthatóhoz hasonló szub alátét elkészítésére? Segítségedet előre is köszönöm!

 

Kedves Krisok,
 
szeretnék érdeklődni, hogy van-e lehetőség a csatolt képen láthatóhoz hasonló szub alátét elkészítésére? Segítségedet előre is köszönöm!

Szia!
A kőrészét kivitelezhetőnek tartom, úgyhogy igen.
 
Üdv!
Kristóf

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Gbardo »


Kedves Krisok,
 
szeretnék érdeklődni, hogy van-e lehetőség a csatolt képen láthatóhoz hasonló szub alátét elkészítésére? Segítségedet előre is köszönöm!
 
 


Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »



Kedves, nézelődők, érdeklődők, leendő vásárlók...!
 
Szeretném pár mondatban megosztani veletek Kristóffal keletkezett rövid történetünket.
 
Ott kezdeném, hogy picit több mint 1 hónapja végre rászántam magam egy DIY állvány elkészítésére. A talp részét gránitból, vagy homokkőből szerettem volna. A munkámból kifolyólag megismertem egy helyi kőfaragót, kézenfekvőnek tűnt, hogy vele csináltatom meg. El is mentem hozzá, közölte, hogy homokkövet nem tart, mert egyrészt irreálisan drága az alapanyag, másrészt nincs rá kereslet. Adott egy ajánlatot a leggagyibb gránitra, kb 1 hónapos határidővel. Mint utólag kiderült az ajánlat irreálisan magas volt, itt a fórumon ajánlották, hogy keressem fel Kristófot.
 
Felkerestem, privát üzenetben kaptam tőle ajánlatot az áhított homokkőre, ami egyrészt kedvezőbb volt árban a gagyi gránitnál, másrészt jóval rövidebb határidővel vállalta. A kövek elkészültek, DPD futárral útnak indultak. Sajnos a kézbesítéskor épp egy tárgyaláson ültem, kolléganőm vette át a csomagot. Délután jutottam odáig, hogy kibontsam... hideg zuhany Mindkét lap el van törve. Szívás... ha én találkozok a futárral tuti belenézek, és nem veszem át. A kolléganőt nem okolhatom, Kristóf nyilván épen adta fel... a DPD pedig joggal mondja, hogy miért nem kifogásoltam átvételkor.
 
Nem sok reménnyel, de felhívtam Kristófot (Kristóf párját), végül is max rendelek újat, mert a kövek kellenek (azért ez necces lett volna mert az állvány már így is lassan eléri a dobozaim árát) Ekkor ért a hatalmas pozitív "csalódás". Azt a választ kaptam, hogy sajnos nem ez az első eset, és elnézést kérnek, készítenek nekem egy újat. Először nem is igazán tudtam ezt értelmezni. A kereskedelemben vezető pozícióban dolgozom, prémium termékeket forgalmazunk, tehát tudom, hogy miként kell bánni egy ügyféllel kritikus helyzetekben. De ilyen hozzáállást az utóbbi időben, de talán még sosem tapasztaltam. A második garnitúráért 2-3 nap múlva mehettem. Szerencsére volt egy utam épp Budapestre, így személyesen tudtam átvenni.
 
Kristóf, ezúton szeretném még egyszer megköszönni a hozzáállásotokat! Illetve szeretnék minden érdeklődőt bátorítani, hogy nyugodtan rendeljetek! Az ár kedvezőbb volt még annál is amit "ismerőstől" kaptam. A munka minőségével maradéktalanul elégedett vagyok. Az ügyfél kezelés pedig példaértékű!!!
 
Végül pedig 2 kép, mosás előtt, és után. Illetve elkészülnek az állványok, jelentkezem olyan képpel is.
 
Üdv,
Tamás
 

Nagyon köszönöm!  Ez csak természetes, hogy megoldjuk az efféle malőrt minél gyorsabban .

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Nostromo76
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 22:23
Értékelés: 1

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Nostromo76 »


Kedves Krisztián.
 
Küldtem egy privát levelet.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 792
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Az-X »


Kedves, nézelődők, érdeklődők, leendő vásárlók...!
 
Szeretném pár mondatban megosztani veletek Kristóffal keletkezett rövid történetünket.Ott kezdeném, hogy picit több mint 1 hónapja végre rászántam magam egy DIY állvány elkészítésére. A talp részét gránitból, vagy homokkőből szerettem volna. A munkámból kifolyólag megismertem egy helyi kőfaragót, kézenfekvőnek tűnt, hogy vele csináltatom meg. El is mentem hozzá, közölte, hogy homokkövet nem tart, mert egyrészt irreálisan drága az alapanyag, másrészt nincs rá kereslet. Adott egy ajánlatot a leggagyibb gránitra, kb 1 hónapos határidővel. Mint utólag kiderült az ajánlat irreálisan magas volt, itt a fórumon ajánlották, hogy keressem fel Kristófot.
 
Felkerestem, privát üzenetben kaptam tőle ajánlatot az áhított homokkőre, ami egyrészt kedvezőbb volt árban a gagyi gránitnál, másrészt jóval rövidebb határidővel vállalta. A kövek elkészültek, DPD futárral útnak indultak. Sajnos a kézbesítéskor épp egy tárgyaláson ültem, kolléganőm vette át a csomagot. Délután jutottam odáig, hogy kibontsam... hideg zuhany Mindkét lap el van törve. Szívás... ha én találkozok a futárral tuti belenézek, és nem veszem át. A kolléganőt nem okolhatom, Kristóf nyilván épen adta fel... a DPD pedig joggal mondja, hogy miért nem kifogásoltam átvételkor.Nem sok reménnyel, de felhívtam Kristófot (Kristóf párját), végül is max rendelek újat, mert a kövek kellenek (azért ez necces lett volna mert az állvány már így is lassan eléri a dobozaim árát) Ekkor ért a hatalmas pozitív "csalódás". Azt a választ kaptam, hogy sajnos nem ez az első eset, és elnézést kérnek, készítenek nekem egy újat. Először nem is igazán tudtam ezt értelmezni. A kereskedelemben vezető pozícióban dolgozom, prémium termékeket forgalmazunk, tehát tudom, hogy miként kell bánni egy ügyféllel kritikus helyzetekben. De ilyen hozzáállást az utóbbi időben, de talán még sosem tapasztaltam. A második garnitúráért 2-3 nap múlva mehettem. Szerencsére volt egy utam épp Budapestre, így személyesen tudtam átvenni.Kristóf, ezúton szeretném még egyszer megköszönni a hozzáállásotokat! Illetve szeretnék minden érdeklődőt bátorítani, hogy nyugodtan rendeljetek! Az ár kedvezőbb volt még annál is amit "ismerőstől" kaptam. A munka minőségével maradéktalanul elégedett vagyok. Az ügyfél kezelés pedig példaértékű!!!
 
Végül pedig 2 kép, mosás előtt, és után. Illetve elkészülnek az állványok, jelentkezem olyan képpel is.
 
Üdv,Tamás
 


 

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Voyager »


De. Fapaci akusztikai mérése után meglesz rá a megoldás.
 
Nagyon okos döntés!

Lezárt

Vissza: “Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá”