Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio Cd irása

Avatar
Langesz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2015.04.22., szer. 21:13
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nógrád

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Langesz »


Sziasztok!
 
Valakinek megvan a Plextools 3.13 XL aktivált verziója?
 
Nagyon nagy szükségem volna rá, sajnos a legutolsó 3.16-os verzió hibás.
 
Kérem ha bárkinek meglenne, az jelezze nekem privátban! Köszönöm!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Köszönöm szépen a segítséget!
 
A lejátszó típusa: onkyo c-7030
Az általam használt lemez: Maxell CD-RW 4-12x írási sebesség, sárga-fekete borítójú, mindegy újonnan lett véve, és csak egyszer írtam rájuk. Viszont a régi TDK RW-T, amit 10 éve írtam, szintén laptoppal, 12x sebességgel, Néróval, semmi bajuk. Csak ők nem adatlemezként, hanem audioként vannak készítve. Gondolom ez is probléma, meg a Maxell "minősége" is.
A zenék formátuma mp3 vagy WMA
A lemezeket mp3 adatlemezként írtam meg, a laptop meghajtójával, Ashampoo-val, valószínűleg 12x sebességgel, a címek, amiket a lejátszó mutat egyszerűen a gépen megszerkesztett címek + a display gomb nyomkodásával tudok váltogatni a számok címe, előadója, albumcíme között. Azért adatlemezként lett írva, mert 300 db zenét nem akartam kb 18 cd-re felírni Audio formátumban, de úgy tűnik, muszáj lesz valami új módszert keresni.
 
Érdemes lenne programot váltani az íráshoz?
Vagy esetleg valami jobb minőségű CD-t venni, ha igen, milyen fajtát?
Gondolom jobb lenne, ha inkább audio lemezként, és nem adatlemezként írnám.
Illetve audio cd-re hogyan lehet feltenni a számok címeit?
 
Köszönöm előre is!

Az Onkyo használatija szerint audio CD esetén csak időket tud kiírni, CD-Textet nem.
MP3 lemez esetén mutatja az MP3-tag információkat. WMA esetén nem tudom, mit ír ki.
Írhatsz MP3-at is a lemezekre, csak próbálj a lehető legalacsonyabb sebességgel írni, amit a lemez és az író enged.
Ha meg gyakran cserélgeted a lemezek tartalmát, akkor be kell tudni, hogy a nyúzós lemezek élettartama rövidebb lesz, de ez azért nem szokott olyan nagy gond lenni.
Mondjuk a 600 Ft elég durva, ennél lényegesen olcsóbban tudok Verbatimot adni. Ha érdekel, keress meg privátban.
Adatlemez írásához nem kell különleges szoftver. A lényeg az, hogy rendezd be könyvtárba a fájlokat, legyenek logikusan elrendezve és az MP3-tag információ legyen rendesen kitöltve.
Hangminőségre az audio CD-vel jobban jársz, csak éppen az Onkyo nem fogja kiírni a CD-Textet. Te döntesz, hogy mit tartasz fontosabbnak.
 

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gergoland
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015.12.25., pén. 18:44
Értékelés: 1

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Gergoland »



Azért különbséget kell tenni az adatlemez (mp3) és az audio CD írása között.
Valamint a sokszor újraírós CD-RW lemezek, amiket nap mint nap nyúzol és koszolódnak, karcolódnak, meg a ritkábban berakott egyszer írhatók között.
RW lemez esetén az írási sebességgel nem nagyon tudsz játszani, mert elég szűk tartományban választhatók ki egy lemezen belül. RW-ből van a hagyományos 1-4x, meg van a Hi-Speed 8-12x, 12-24x, néha 32x. Az 1-4x lemezeket ugyanolyan hiába próbálnád 8x sebességgel írni, mint ahogy a Hi-Speed lemezeket 1x vagy 4x sebességgel.
A laptop írója meg legalább 10x sebességgel próbál lemezt írni, de legtöbbször a lemez által megengedett maximummal. A max. sebességgel megírt CD-RW adatlemezzel meg ne csodálkozz, ha nehezen boldogul egy asztali CD lejátszó.
Adatlemezeknél vagy fájlneveket, vagy ID3 tag-et mutat a lejátszó, amit neked kell megszerkesztened, csakúgy, mint a CD-Text -et, egyiket sem magától találja ki a készülék. Típusszám nélkül nem tudom megmondani, hogy olvas-e CD-Textet az Onkyo.
Köszönöm szépen a segítséget! 
A lejátszó típusa: onkyo c-7030
Az általam használt lemez: Maxell CD-RW 4-12x írási sebesség, sárga-fekete borítójú, mindegy újonnan lett véve, és csak egyszer írtam rájuk. Viszont a régi TDK RW-T, amit 10 éve írtam, szintén laptoppal, 12x sebességgel, Néróval, semmi bajuk. Csak ők nem adatlemezként, hanem audioként vannak készítve. Gondolom ez is probléma, meg a Maxell "minősége" is.
A zenék formátuma mp3 vagy WMA
A lemezeket mp3 adatlemezként írtam meg, a laptop meghajtójával, Ashampoo-val, valószínűleg 12x sebességgel, a címek, amiket a lejátszó mutat egyszerűen a gépen megszerkesztett címek + a display gomb nyomkodásával tudok váltogatni a számok címe, előadója, albumcíme között. Azért adatlemezként lett írva, mert 300 db zenét nem akartam kb 18 cd-re felírni Audio formátumban, de úgy tűnik, muszáj lesz valami új módszert keresni.
 
Érdemes lenne programot váltani az íráshoz?
Vagy esetleg valami jobb minőségű CD-t venni, ha igen, milyen fajtát?
Gondolom jobb lenne, ha inkább audio lemezként, és nem adatlemezként írnám.
Illetve audio cd-re hogyan lehet feltenni a számok címeit?
 
Köszönöm előre is!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Sziasztok!
 
Egy kis segítségre lenne szükségem CD írással kapcsolatban.
 
Van kb. 300 darab zeném, amiket két éve, amikor megvettem életem első hifi asztali CD lejátszóját (Onkyo C-7030), kiírtam Maxell újraírható lemezre MP3 adatlemez formájában (6 db CD született így). Egy jó ideig csak elvétve hallgattam őket, viszont már sikerül megbizonyosodnom róla, hogy mind az eredeti gyári CD-k, mind ezek az írottak is jobb minőségben adják vissza a hangot a lejátszóval, mint amikor a Deezer-en hallgatom ugyanezeket, a laptopot vagy mobilt AUX kábellel összekötve az erősítővel. Azóta inkább a CD-ket preferálom, mint a Deezer-t, és egyre több eredeti gyári lemezt veszek.
 
Viszont itt jött a probléma: míg a gyári lemezek hibátlanul mennek, addig az említett 6 db írt lemezemmel egyre több gond van. Van amikor egyszerűen megáll lejátszás közben, van amikor ugrik, és az Onkyo lejátszómon kívül csak egy újabb Sony mini hifi (CMT-CPZ 3, de sokszor szórakozik vele) olvassa be őket. Illetve legújabban az egyik lemez egyszerűen olvashatatlan lett még a laptop számára is. Több újságírás után rájöttem, hogy hibás a lemez (azért szerintem ciki , hogy 2 évet bír ki egy amúgy 600 forintos lemet). Velük szemben viszont a régi 10 éves TDK rw lemezeim (sajnos már nem nagyon kapható) tökéletesen mennek.
 
Ezáltal az alábbi segítségkérésem lenne: hogyan érdemes ezeket a zenéket kiírni cd-re? Milyenre kéne őket kiírni: írható / újraírható? Hányszoros sebességgel? Milyen formátumban? Milyen márkájút érdemes venni, milyen programmal írjam?
 
Eddig Ashampo-val írtam, a laptopom sima meghajtójával ezekre a Maxell-ekre. Azért szerettem őket, mert adatlemez formában a lejátszó a címeket is mutatja, míg gyári lemeznél nem, mert szerintem az Onkyom nem cd text-es?. Ez hogyan lenne megoldható másképpen?
 
A zenék főket eredeti CD-ről vannak berippelve, vagy netről vannak letöltve (nem jutyubról lekonvertál).
 
A segítséget előre is köszönöm!

Azért különbséget kell tenni az adatlemez (mp3) és az audio CD írása között.
Valamint a sokszor újraírós CD-RW lemezek, amiket nap mint nap nyúzol és koszolódnak, karcolódnak, meg a ritkábban berakott egyszer írhatók között.
RW lemez esetén az írási sebességgel nem nagyon tudsz játszani, mert elég szűk tartományban választhatók ki egy lemezen belül. RW-ből van a hagyományos 1-4x, meg van a Hi-Speed 8-12x, 12-24x, néha 32x. Az 1-4x lemezeket ugyanolyan hiába próbálnád 8x sebességgel írni, mint ahogy a Hi-Speed lemezeket 1x vagy 4x sebességgel.
A laptop írója meg legalább 10x sebességgel próbál lemezt írni, de legtöbbször a lemez által megengedett maximummal. A max. sebességgel megírt CD-RW adatlemezzel meg ne csodálkozz, ha nehezen boldogul egy asztali CD lejátszó.
Adatlemezeknél vagy fájlneveket, vagy ID3 tag-et mutat a lejátszó, amit neked kell megszerkesztened, csakúgy, mint a CD-Text -et, egyiket sem magától találja ki a készülék. Típusszám nélkül nem tudom megmondani, hogy olvas-e CD-Textet az Onkyo.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gergoland
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015.12.25., pén. 18:44
Értékelés: 1

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Gergoland »


Sziasztok!
 
Egy kis segítségre lenne szükségem CD írással kapcsolatban.
 
Van kb. 300 darab zeném, amiket két éve, amikor megvettem életem első hifi asztali CD lejátszóját (Onkyo C-7030), kiírtam Maxell újraírható lemezre MP3 adatlemez formájában (6 db CD született így). Egy jó ideig csak elvétve hallgattam őket, viszont már sikerül megbizonyosodnom róla, hogy mind az eredeti gyári CD-k, mind ezek az írottak is jobb minőségben adják vissza a hangot a lejátszóval, mint amikor a Deezer-en hallgatom ugyanezeket, a laptopot vagy mobilt AUX kábellel összekötve az erősítővel. Azóta inkább a CD-ket preferálom, mint a Deezer-t, és egyre több eredeti gyári lemezt veszek.
 
Viszont itt jött a probléma: míg a gyári lemezek hibátlanul mennek, addig az említett 6 db írt lemezemmel egyre több gond van. Van amikor egyszerűen megáll lejátszás közben, van amikor ugrik, és az Onkyo lejátszómon kívül csak egy újabb Sony mini hifi (CMT-CPZ 3, de sokszor szórakozik vele) olvassa be őket. Illetve legújabban az egyik lemez egyszerűen olvashatatlan lett még a laptop számára is. Több újságírás után rájöttem, hogy hibás a lemez (azért szerintem ciki , hogy 2 évet bír ki egy amúgy 600 forintos lemet). Velük szemben viszont a régi 10 éves TDK rw lemezeim (sajnos már nem nagyon kapható) tökéletesen mennek.
 
Ezáltal az alábbi segítségkérésem lenne: hogyan érdemes ezeket a zenéket kiírni cd-re? Milyenre kéne őket kiírni: írható / újraírható? Hányszoros sebességgel? Milyen formátumban? Milyen márkájút érdemes venni, milyen programmal írjam?
 
Eddig Ashampo-val írtam, a laptopom sima meghajtójával ezekre a Maxell-ekre. Azért szerettem őket, mert adatlemez formában a lejátszó a címeket is mutatja, míg gyári lemeznél nem, mert szerintem az Onkyom nem cd text-es?. Ez hogyan lenne megoldható másképpen?
 
A zenék főket eredeti CD-ről vannak berippelve, vagy netről vannak letöltve (nem jutyubról lekonvertál).
 
A segítséget előre is köszönöm!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


erről az apróságról megfeledkeztem, annyira koncentráltam a plusz bitekre
Nekem is csak lassan esett le.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Mert HDCD lejátszója van otthon, nem SACD.
 
erről az apróságról megfeledkeztem, annyira koncentráltam a plusz bitekre
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



miért nem akkor inkább már sacd, miért hdcd?
 
igazából utóbbi sem bírt elterjedni.

Mert HDCD lejátszója van otthon, nem SACD.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: GTomi »


miért nem akkor inkább már sacd, miért hdcd?
 
igazából utóbbi sem bírt elterjedni.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: pöri »



A HDCD lemezen a 16 bitbe van belekódolva a +4 bit információtartalom is. A futómű 16 bitet olvas ki, de a lejátszóba épített dekóder (vagy a számítógépes plugin) ki tudja kódolni a teljes információtartalmat. A 24 bites anyagot viszont nem tudja a HDCD plugin sem értelmezni.
Itt rengeteg HDCD anyag van: https://rutracker.org/forum/tracker.php?nm=hdcd

Köszönöm! Valami ilyenre gondoltam én is de így már tiszta a dolog!! Már csak egy oldalt kellene találnom ahol vannak aktív HDCD torrentek!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Akkor amire jutottam eddig! A foobar-ra letöltöttem a HDCD kodeket és eddig akármilyen FLAC-ot végig futtattam rajta /HDCD scanner funkció/ nem érzékelt HDCD tartalmat! A pirate bay -en nem volt olyan letőlhető FLAC ami jó lenne de találtam egy  oldalt ahol igen.
Link:https://torrentz.rocks/960893a8889ae6a2 ... 8724d642d6
Erről letőltöttem ezt forrás anyagot! A foobar rögtön érzékelte a HDCD tartalmat kiírtam cd-re szól is de ez bizony 16 bit mert megnéztem a forrás anyag is az volt! A kiírt anyagon is végig futattam a scannert és OK!
Na de a HDCD 20 bit!! Most nincs több időm foglakozni vele mert dolgom van de megpróbálok valahonnan 20bit-es anyagot letölteni
és újra megpróbálom az egészet!!
Ha valakinek van tippje hogy honnan szívesen fogadom!
Üdv!

A HDCD lemezen a 16 bitbe van belekódolva a +4 bit információtartalom is. A futómű 16 bitet olvas ki, de a lejátszóba épített dekóder (vagy a számítógépes plugin) ki tudja kódolni a teljes információtartalmat. A 24 bites anyagot viszont nem tudja a HDCD plugin sem értelmezni.
Itt rengeteg HDCD anyag van: https://rutracker.org/forum/tracker.php?nm=hdcd
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: pöri »


Akkor amire jutottam eddig! A foobar-ra letöltöttem a HDCD kodeket és eddig akármilyen FLAC-ot végig futtattam rajta /HDCD scanner funkció/ nem érzékelt HDCD tartalmat! A pirate bay -en nem volt olyan letőlhető FLAC ami jó lenne de találtam egy  oldalt ahol igen.
Link:https://torrentz.rocks/960893a8889ae6a2 ... 8724d642d6
Erről letőltöttem ezt forrás anyagot! A foobar rögtön érzékelte a HDCD tartalmat kiírtam cd-re szól is de ez bizony 16 bit mert megnéztem a forrás anyag is az volt! A kiírt anyagon is végig futattam a scannert és OK!
Na de a HDCD 20 bit!! Most nincs több időm foglakozni vele mert dolgom van de megpróbálok valahonnan 20bit-es anyagot letölteni
és újra megpróbálom az egészet!!
Ha valakinek van tippje hogy honnan szívesen fogadom!
Üdv!

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: pöri »



Érdekes a leírása...
Továbbra is azt mondom, hogy a letöltött anyagod SACD vagy DVD-A lehetett eredetileg, CD lemezre lebutítás nélkül nem lehet kiírni.

De ez már nem fontos!! Írtál már ki CD-re HDCD formátumban? Kösz a választ!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Hát lehet hogy félre érthető voltam de nincs HDCD anyagom de azt gondoltam hogy valami nagy felbontású FLAC-ból át tudom kódolni.
A kérdés az lenne: 1 A foobar 2000 tud HDCD-t kódolni?
                              2 Ha nem akkor melyik szoftvert tudnátok ajánlani?
                              3 Csak HDCD-ből rippelt anyagból lehet dolgozni?
Elnézést de ez a terület teljesen új nekem!
A hardver része ami van otthon az író PlexWriter 48/24/48A
A CD lejátszó ADVANCE ACOUSTIC MCD-200
 
Ez itt a leírása:http://www.mokandmartensen.com/ProductD ... =ADVMCD200
Előre is köszönöm a segítséget!

Érdekes a leírása...
Továbbra is azt mondom, hogy a letöltött anyagod SACD vagy DVD-A lehetett eredetileg, CD lemezre lebutítás nélkül nem lehet kiírni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: pöri »


Hát lehet hogy félre érthető voltam de nincs HDCD anyagom de azt gondoltam hogy valami nagy felbontású FLAC-ból át tudom kódolni.
A kérdés az lenne: 1 A foobar 2000 tud HDCD-t kódolni?
                              2 Ha nem akkor melyik szoftvert tudnátok ajánlani?
                              3 Csak HDCD-ből rippelt anyagból lehet dolgozni?
Elnézést de ez a terület teljesen új nekem!
A hardver része ami van otthon az író PlexWriter 48/24/48A
A CD lejátszó ADVANCE ACOUSTIC MCD-200
 
Ez itt a leírása:http://www.mokandmartensen.com/ProductD ... =ADVMCD200
Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: La_Valse »


Csak azt írta, hogy tudja, hogy ez HDCD. De a később leírt adatok szerint nem az. Vagy az volt valamikor, csak más formátumban lett FLAC-ká alakítva
Pöri írta: "Lejátszóm van ami tudja a formátumot pont ezért akarom megcsinálni!Üdv!"
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



De csak akkor, ha a szubkódokat is olvassa az író, azt írta az elején, hogy van neki gépe, csak nem mondta, melyik.
Egyébként meg nyugodtan használj DAC-t. Ha én most vennék, Gustard A20H lenne. Már bent van az EU-ban is.

Csak azt írta, hogy tudja, hogy ez HDCD. De a később leírt adatok szerint nem az. Vagy az volt valamikor, csak más formátumban lett FLAC-ká alakítva
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: La_Valse »



Lemezképfájlon (ISO) keresztül másolható a HDCD lemez házilag is. Trackekre bontva vagy betömörítve már nehezebb visszaalakítani szabványos HDCD lemezé.
Az még nem derült ki, hogy Pöri milyen CD-játszóval akarja lejátszani a HDCD lemezt. Már ha HDCD anyaga van egyáltalán.

De csak akkor, ha a szubkódokat is olvassa az író, azt írta az elején, hogy van neki gépe, csak nem mondta, melyik.
Egyébként meg nyugodtan használj DAC-t. Ha én most vennék, Gustard A20H lenne. Már bent van az EU-ban is.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



 
   Állítólag, ha van igazi HDCD rippelésed, (tesztelhető pl. WMP-vel) akkor olyan
íróval, ami tudja a DAO96-t, megírható és HDCD lesz. Állítólag.
 

Lemezképfájlon (ISO) keresztül másolható a HDCD lemez házilag is. Trackekre bontva vagy betömörítve már nehezebb visszaalakítani szabványos HDCD lemezé.
Az még nem derült ki, hogy Pöri milyen CD-játszóval akarja lejátszani a HDCD lemezt. Már ha HDCD anyaga van egyáltalán.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: La_Valse »


Azt hiszem kezdem érteni! Olyan FLAC-nak kell lennie amit HDCD-ből lett "tömörítve". Megerősítést kérnék ha valaki tudja esetleg!!
   Állítólag, ha van igazi HDCD rippelésed, (tesztelhető pl. WMP-vel) akkor olyan
íróval, ami tudja a DAO96-t, megírható és HDCD lesz. Állítólag.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

2x ment.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



A forrás anyag paraméterei ezek lennének:
Sample rate : 96000 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 24
Bitrate : 2964 kbps
Codec : FLAC

A 96kHz/24bit az nem HDCD, hanem SACD vagy DVD-A lehetett eredetileg. Esetleg analóg forrásból bedigitalizált anyag. Ezeket viszont nem lehet audio CD formátumban kiírni, mert az max. 44,1kHz/16bit. A HDCD is csak 44,1kHz/20bit lehet.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: pöri »

Azt hiszem kezdem érteni! Olyan FLAC-nak kell lennie amit HDCD-ből lett "tömörítve". Megerősítést kérnék ha valaki tudja esetleg!!

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: pöri »

A foobarban nem indul a HDCD scan pedig már letiltottam a replay gain -t is. Valakinek valami ötlet? Biztos valami beállítás lesz csak nem jövök rá.

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: pöri »

A forrás anyag paraméterei ezek lennének:
Sample rate : 96000 Hz
Channels : 2
Bits per sample : 24
Bitrate : 2964 kbps
Codec : FLAC

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”