Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
Zozi09
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.10.09., pén. 18:43
Értékelés: 9

Genelec

Hozzászólás Szerző: Zozi09 »

Egy kis egítséget szeretnék kérni. 8250-t néztem ki magamnak, s érdekelne, hogy lehet a lehető legköltséghatékonyabb módon azt megoldani, hogy a lehető legjobb hangzás tudjam elérni miközben a hangerőt minimum távirányítóval vagy esetleg okostelefonról tudjam állítani. Milyen eszközöket (forrás, dac, előfok, ...?) és milyen kábeleket, összeköttetést javasoltok? Amennyiben lehetséges mindenképpen preferálnám az ase ebu-t. Később egy center is betennék a mozizás miatt. Köszönöm.

Avatar
AVhelper
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.05.29., pén. 07:35
Értékelés: 1

Genelec

Hozzászólás Szerző: AVhelper »

Mint a márka régi és fanatikus híve és ismerője akadtam rá erre a topicra, és nagyon örülök, hogy van.

Vendég

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Genelec 8040 hez tudnátok ajánlani DACot? MAX 200Kig.
Már sokat olvasgattam de minnél többet olvasgatok annál jobban nem tudom mit kéne venni. Először mindenképp olyat akartam ami tud BTt mert feleségemnek az fontos de BT nagyon leszűkíti a kört.
 
Jelenleg ezek vannak a listámon:
- Assus Essence One MKII
Van USB bemenet, van rendes XLR kimenet, van W10 drivere. De eléggé általános vélekedés, hogy túl van árazva.
 
-TC Impact Twin
Nincs USB, kell +FW kártya gépbe és jack->xlr kábel is hozzá.  Nincs W10 es driver állítzólag kifutó termék így sokba nem is kell reménykedni. van akinek megy W10 alatt van akinek nem. Hangra kvázi mindenki dicséri.
 

-TEAC UD-301 Van USB, van XLR, W10 driver még nincs de elvileg lesz. Itt is igaz, hogy változó sikerrel megy W8as driverrel. Kivülről ez a legszimpibb.

 

-Audio-GD NFB-10.33 Van USB, van XLR, W10 driver még nincs de elvileg mindenkinek megy korábbival. Ez lenne a legdrágább felsoroltak közül.

 
 
persze fogalmam sincs melyiket vegyem... btw a W10 drive megléte azért fontos mert nem akarok 1-3év múlva ha átállok W10re szívni vele.

 

ASUS 1 vicc. Már bocsánat akinek ilyen van.
Szerintem ezek közül egyértelműen az utolsó, Audio-gd. Az enyém nem mai darab, de win10 alatt gyönyörűen megy. És hát ezek azér meg vannak építve tisztességgel. Igen korrekt a támogatottsága is.

Avatar
D2L
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.07., vas. 15:56
Értékelés: 0

Genelec

Hozzászólás Szerző: D2L »


Genelec 8040 hez tudnátok ajánlani DACot? MAX 200Kig.
Már sokat olvasgattam de minnél többet olvasgatok annál jobban nem tudom mit kéne venni. Először mindenképp olyat akartam ami tud BTt mert feleségemnek az fontos de BT nagyon leszűkíti a kört.
 
Jelenleg ezek vannak a listámon:
- Assus Essence One MKII
Van USB bemenet, van rendes XLR kimenet, van W10 drivere. De eléggé általános vélekedés, hogy túl van árazva.
 
-TC Impact Twin
Nincs USB, kell +FW kártya gépbe és jack->xlr kábel is hozzá.  Nincs W10 es driver állítzólag kifutó termék így sokba nem is kell reménykedni. van akinek megy W10 alatt van akinek nem. Hangra kvázi mindenki dicséri.
 

-TEAC UD-301 Van USB, van XLR, W10 driver még nincs de elvileg lesz. Itt is igaz, hogy változó sikerrel megy W8as driverrel. Kivülről ez a legszimpibb.

 

-Audio-GD NFB-10.33 Van USB, van XLR, W10 driver még nincs de elvileg mindenkinek megy korábbival. Ez lenne a legdrágább felsoroltak közül.

 
 
persze fogalmam sincs melyiket vegyem... btw a W10 drive megléte azért fontos mert nem akarok 1-3év múlva ha átállok W10re szívni vele.


Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »



http://www.szephazak.hu/gallery/gallery ... 14&ext=jpg
 
 Egyedi színt sikerült találni 
 

Kint a BGE sem rossz
En is kuzdottem ma rendesen a sajatommal...

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Genelec

Hozzászólás Szerző: Töki »




http://www.szephazak.hu/gallery/gallery ... 14&ext=jpg
 
 Egyedi színt sikerült találni 
 
 
 

 

 
 
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Genelec

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Az az űrhajó elektronika a baloldali állványon alul, micsoda?
http://www.halcro.com/productsDM10.php
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Genelec

Hozzászólás Szerző: earforce »



- Milyen cuccod van otthon? 
- áááá....semmi komoly.... 


Az az űrhajó elektronika a baloldali állványon alul, micsoda?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Genelec

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


https://www.youtube.com/watch
Nagyon furcsa ez a film. Az én számítógépem visszafelé játssza le...
Azzal kezdődik, hogy egy fickó üdítőitalt iszik egy dobozból, amit egy szeméttelepen ledarált Genelec hangsugárzóból készítettek. Hmmm...   

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Genelec

Hozzászólás Szerző: violin »


 
 
Prímajóolomíniomvasfijam.....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »






Avatar
Flandy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 11:03
Értékelés: 6

Genelec

Hozzászólás Szerző: Flandy »


Egy kis történelemóra finn módra!     
 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


- Milyen cuccod van otthon? 
- áááá....semmi komoly.... 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


1036
 


Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Genelec

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Ha egy hangszóró elé megfelelő távolságra megfelelő átvezető rést teszünk, akkor ott a méreteknek megfelelően, a résen keresztül új hullámfront alakul ki. Ráadásul a hullámterjedés alakja megváltozik, gömbsüveghez lesz hasonló. Az eredeti direkt sugárzási irány megszűnik. Ilyenformán, mint ahogy írják is, egyfajta virtuális pontsugárzás jön létre. Akusztikus lencse témakörben kell kutakodni.
Ott a pont!
Ugyanaz a hatás mint amikor egy szobaajtó résnyire van nyitva. Halljuk a szobából eredő magashangokat, nem csak a mélyebb frekvenciákat.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Genelec

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Éljen! Mondjuk azt nem tudjuk, hogy pont ez miatt tetszett-e. A legutóbbi són, mikor az agyon akusztikázott, DSP kiegyenlített 8050-et hallgattam, nem volt rám ilyen hatással. Pedig ott is élt a linearitás. 
Feltételezés volt részemről, hogy a lineáris átvitel miatt tetszett pepejazznek a kis Genelec monitor, hiszen írta, hogy "stúdiós hanghoz", környezethez van szokva. A stúdiókban gyakrabban előfordul lineáris átvitel mint az otthoni hifin.
 
A lineáris átvitelt amúgy a hifisek általában nem szeretik (tisztelet a kivételnek), hisz a hallásuk nem lineáris átvitelű hangsugárzókon szocializálódott. Egyéni ízlés kérdése kinek milyen hangzás tetszik. A hangreprodukció minősége viszont nem egyéni ízlés kérdése. Ha valaki a hanghordozón felvett zenei anyagot szeretné visszahallgatni minél kisebb torzítással, akkor lineáris átvitelre kell törekedni. Ez az alap, ha ez nem teljesül akkor a többi "paraméter" nem érdekes.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Genelec

Hozzászólás Szerző: bege »

Ha egy hangszóró elé megfelelő távolságra megfelelő átvezető rést teszünk, akkor ott a méreteknek megfelelően, a résen keresztül új hullámfront alakul ki. Ráadásul a hullámterjedés alakja megváltozik, gömbsüveghez lesz hasonló. Az eredeti direkt sugárzási irány megszűnik. Ilyenformán, mint ahogy írják is, egyfajta virtuális pontsugárzás jön létre. Akusztikus lencse témakörben kell kutakodni.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Visszatérve a 8351-re. Ez egy 3 utas doboz. A front lapon egy koaxiális elrendezésű közép és magassugárzót találunk. Két darab ovális mélysugárzót az előlap mögött találjuk, amiknek a hangja réseken keresztül jut a hallgató térbe.
A mély és középsugárzó közötti váltás 490 Hz-en történik. Számomra nem világos hogyan tudják megoldani, hogy a kb 200 és 490 Hz közötti hangok, (amik eléggé irányítottak már), hogyan jutnak el a hallgató felé lineárisan, a nyílásokon keresztül?
 
 


Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Genelec

Hozzászólás Szerző: bege »


Sőt.
Nem volt vele bajom, nekem is tetszett. De ez utóbbi, valahogy közelebb állt hozzám. Aztán ha többet hallgatva, lehet hogy én is ezt mondanám.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Éljen! Mondjuk azt nem tudjuk, hogy pont ez miatt tetszett-e. A legutóbbi són, mikor az agyon akusztikázott, DSP kiegyenlített 8050-et hallgattam, nem volt rám ilyen hatással. Pedig ott is élt a linearitás. 
 
Nekem az is tetszett.
Sőt.

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Genelec

Hozzászólás Szerző: bege »



Ritka vagy ezen a fórumon mint a fehér holló, de pont ez a jó! Éljen a lineáris átvitel!
 
Genelec M030.png

Éljen! Mondjuk azt nem tudjuk, hogy pont ez miatt tetszett-e. A legutóbbi són, mikor az agyon akusztikázott, DSP kiegyenlített 8050-et hallgattam, nem volt rám ilyen hatással. Pedig ott is élt a linearitás. 

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Genelec

Hozzászólás Szerző: lamalas »


... a fülem nem a hifihez van hozzászokva, hanem ezekhez a stúdió cuccokhoz. ...
Ritka vagy ezen a fórumon mint a fehér holló, de pont ez a jó! Éljen a lineáris átvitel!
 


- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Genelec

Hozzászólás Szerző: bege »


Én hallgattam, és szerelmes lettem Sztem zseniális. Tény, hogy én amatőr vagyok a témában, fogalmam sincs mire kellett volna figyelni, egyszerűen csak leültem elé, és meghallgattam többféle zenét. Majd később visszajöttem megint, és megint meghallgattam, és nálam a só abszolűt győztese lett. De az is igaz, hogy jópár éve mindenre az EMU pm5-öket és ps12-t használom, tehát a fülem nem a hifihez van hozzászokva, hanem ezekhez a stúdió cuccokhoz. A 10 milliós hangfalak közül csak egy fogott meg, de azok is az áruk miatt hiába tökéletesek, ezért nem is kezdek el rájuk vágyódni. Ez a Grimmaudió volt, 7.5 milla, beépített erősítővel, meg egy remote-al. (2x)175-ér egy ilyen Genelec aktív sztem mindent visz... Nálam Viszont ez alapján jó lenne meghallgatni ehhez hasonlókat. A többi Genelec-et, meg gondolom van még pár hasonló márka. A 8351-es valóban érdekes lett volna, de nem a "Genelec" volt a kiállító, hanem az Audmax, és ha jól láttam, akkor magyarországon még nem lehet kapni a 8351-et. (Ha valaki mégis látott már, akkor szóljon, én is meghallgatnám!!)
Ártól függetlenül is jó, azt is figyelembe véve zseniális! Nekem is nagyon tetszett.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Én hallgattam, és szerelmes lettem Sztem zseniális. Tény, hogy én amatőr vagyok a témában, fogalmam sincs mire kellett volna figyelni, egyszerűen csak leültem elé, és meghallgattam többféle zenét. Majd később visszajöttem megint, és megint meghallgattam, és nálam a só abszolűt győztese lett. De az is igaz, hogy jópár éve mindenre az EMU pm5-öket és ps12-t használom, tehát a fülem nem a hifihez van hozzászokva, hanem ezekhez a stúdió cuccokhoz. A 10 milliós hangfalak közül csak egy fogott meg, de azok is az áruk miatt hiába tökéletesek, ezért nem is kezdek el rájuk vágyódni. Ez a Grimmaudió volt, 7.5 milla, beépített erősítővel, meg egy remote-al. (2x)175-ér egy ilyen Genelec aktív sztem mindent visz... Nálam Viszont ez alapján jó lenne meghallgatni ehhez hasonlókat. A többi Genelec-et, meg gondolom van még pár hasonló márka. A 8351-es valóban érdekes lett volna, de nem a "Genelec" volt a kiállító, hanem az Audmax, és ha jól láttam, akkor magyarországon még nem lehet kapni a 8351-et. (Ha valaki mégis látott már, akkor szóljon, én is meghallgatnám!!)
 
Örülök, ha beleszerettél. Ha teheted hallgass meg 8040 vagy 8050-es dobozokat. Ezek a PRO sorozatból valók, míg az M30 és M40 már inkább HOME vonal. Az EMU PM5 és PS12 nagyon messze áll minőségben ezektől a cuccoktól.

Avatar
pepejazz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.11.13., szer. 23:20
Értékelés: 2

Genelec

Hozzászólás Szerző: pepejazz »



Hallgata valaki a són?
 
106472_l.jpeg

Én hallgattam, és szerelmes lettem Sztem zseniális. Tény, hogy én amatőr vagyok a témában, fogalmam sincs mire kellett volna figyelni, egyszerűen csak leültem elé, és meghallgattam többféle zenét. Majd később visszajöttem megint, és megint meghallgattam, és nálam a só abszolűt győztese lett. De az is igaz, hogy jópár éve mindenre az EMU pm5-öket és ps12-t használom, tehát a fülem nem a hifihez van hozzászokva, hanem ezekhez a stúdió cuccokhoz. A 10 milliós hangfalak közül csak egy fogott meg, de azok is az áruk miatt hiába tökéletesek, ezért nem is kezdek el rájuk vágyódni. Ez a Grimmaudió volt, 7.5 milla, beépített erősítővel, meg egy remote-al. (2x)175-ér egy ilyen Genelec aktív sztem mindent visz... Nálam Viszont ez alapján jó lenne meghallgatni ehhez hasonlókat. A többi Genelec-et, meg gondolom van még pár hasonló márka. A 8351-es valóban érdekes lett volna, de nem a "Genelec" volt a kiállító, hanem az Audmax, és ha jól láttam, akkor magyarországon még nem lehet kapni a 8351-et. (Ha valaki mégis látott már, akkor szóljon, én is meghallgatnám!!)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”