Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vinyl - amit hallgatunk

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


kiváncsi vagyok, hogy a loudness war áldozatai lesznek-e:
 
 
Depeche Mode Remasters on Vinyl
 
Depeche Mode and Mute announce the release of 10 classic albums on remastered vinyl with all coming in gatefold sleeves and also featuring sleeve detail as on the original releases (embossed / spot gloss etc).
 
Buy each set of 5 Depeche Mode Remastered vinyl albums for only £65 (or £12.99 each*)
 
DMLP-BUND1 - Released 15th March
 
Speak And Spell / Some Great Reward / Music For The Masses / Violator / Songs Of Faith & Devotion
 
DMLP-BUND2 - Released 2nd April
 
A Broken Frame / Construction Time Again / Black Celebration / Ultra / Exciter (2LP £13.99*)
 
** Mute Bank Prize Draw **
 
Pre-order either Remasters vinyl bundle and you will be entered into a prize draw to win 1 of 10 sets of original sleeve proofs (kindly donated by Mute from their archives) including; 'Enjoy The Silence' and Violator.
 
Note: Track listings do not appear on these sleeve proofs so they are mega rare images and will look absolutely stunning when framed.
 
http://www.recordstore.co.uk/mutebank/h ... =DMLP-BUND
system

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


wikipedia szerint:
 
The majority of records are pressed on black vinyl. The colouring material used to blacken the transparent PVC plastic mix is carbon black, the generic name for the finely divided carbon particles produced by the incomplete burning of a mineral oil based hydrocarbon. Carbon black increases the strength of the disc and renders it opaque.
 
tehát a fekete adalék növeli az anyag erősségét.
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Vinyl_record
system

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Nekem sincs rossz tapasztalatom az újranyomott Classic records lP kapcsolatban. én csak szinte tőlük vásárolok. pl.. Living Stereo kat. 
OFF.
Dörmögi a fényképezőgép nagyon bevált eddig.

 
OFFTOPIC:

Remek, örülök neki!

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Nekem sincs rossz tapasztalatom az újranyomott Classic records lP kapcsolatban. én csak szinte tőlük vásárolok. pl.. Living Stereo kat.
 
OFF.
Dörmögi a fényképezőgép nagyon bevált eddig.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Mi a véleménytek az újranyomott ún: "reissue" kiadványokról, felejtősek vagy megéri rá áldozni, minőségben mennyire marad le az eredeti változatoktól, vannak olyan kiadók, akiket messze el kell kerülni?Szóval várnám a tapasztalatokat ez ügyben.
Ezen a helyen csak ilyneket kapni.
 
Előre is köszi

Sajnos erre tapasztalataim szerint nem lehet általánosan érvényes választ adni. Én eddig egyetlen esetben tapasztaltam azt, hogy a reissue-k soha nem szólnak rosszabbul az eredetinél, ez pedig a japán nyomású lemezek esetén történt. Pl. a King Crimson - Islands c. lemezét az eredeti Atlantic nyomás után még kétszer (76-ban és 80-ban) kiadta az Atlantic, de ezek a lemezek ugyanolyan jól szólnak, mint az eredeti. A kiadási jogot később a Virgin vette át és 86-ban született a lemeznek egy Virgin-féle kiadása is. Kicsit másképp szól ugyan, mint az eredeti, de semmivel sem rosszabbul. Szerintem a no-name kiadókkal kell nagyon vigyázni, amelyek olcsón megvették a jogokat a nagy lemezkiadóktól a 80-as években és pocsék reissue-kat adtak ki (lásd jugo lemezek). Ugyanakkor az EMI által a Dark Side of the Moon megjelenésének 30. évfordulójára kiadott reissue ellen szerintem nem lehet semmi kifogás. És ugye mostanában vannak az audiofil kiadványok, amelyeket sokan szidnak (ez is divat manapság), amelyek között biztosan vannak rosszak is, de nekem pl. semmi bajom sincs a Classic Records, az Earmark vagy a Simply Vinyl lemezeivel.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
kex
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.01.21., vas. 20:01
Értékelés: -1

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kex »


ha jól tudom a vinil nem fekete.nem mindegy h fekete vagy más szinezőt kevernek hozzá?

Vinil, és vinl között jókora különbség lehet! Ha jól emlékszem, a JVC dolgozott ki egy különösen kemény, kopásálló vinilt, nem tudom használja-e még valaki. Úgy emlékszem, hogy a Mobile Fidelity is azt használta.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


ha jól tudom a vinil nem fekete.
nem mindegy h fekete vagy más szinezőt kevernek hozzá?
system

Avatar
fredpery
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2004.03.13., szomb. 13:54
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: fredpery »


Színes vinilt én bizti nem vennék, nagyon jópofa, viszont használhatatlan, néhány lejátszás után gyakorlatilag hallgathatatlanra romlik a minősége…. 


Nekem van jópár 7''-es szines lemezem, de nem vettem észre hogy romlana a minősége.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: SSS »


Színes vinilt én bizti nem vennék, nagyon jópofa, viszont használhatatlan, néhány lejátszás után gyakorlatilag hallgathatatlanra romlik a minősége…. viszont tényleg jól néz ki
 
 
Rattle a Hum 13k na neeeee én is 2,5-ért vettem szinte új állapotban
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
fredpery
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2004.03.13., szomb. 13:54
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: fredpery »


k. drágák
U2 - Rattle And Hum : 13.000 Ft
Én 2.500 Ft-ért vettem.
 
Ezek normálisak?

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »

k. drágák
system

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


Mi a véleménytek az újranyomott ún: "reissue" kiadványokról, felejtősek vagy megéri rá áldozni, minőségben mennyire marad le az eredeti változatoktól, vannak olyan kiadók, akiket messze el kell kerülni?
Szóval várnám a tapasztalatokat ez ügyben.
Ezen a helyen csak ilyneket kapni.
 
Előre is köszi

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hát az igazat megvallva "színes" lemezem ez az egy van, viszont ilyen "színűből" van néhány darab:

Zsííír
Bár nem a kedvenc BS albumom, de azért szívesen látnám itthon a többi között

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



No akkor egy kis különlegesség: Pink Floyd - The Division Bell, red vinyl 
Széép darab. Vannak még ilyenek a gyűjteményedben? Dobhatnál még képeket.

Hát az igazat megvallva "színes" lemezem ez az egy van, viszont ilyen "színűből" van néhány darab:


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: vtb »


No akkor egy kis különlegesség: Pink Floyd - The Division Bell, red vinyl
Széép darab. Vannak még ilyenek a gyűjteményedben? Dobhatnál még képeket.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


No akkor egy kis különlegesség: Pink Floyd - The Division Bell, red vinyl


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


kökény, egész véletlenül nem tőled vettem a Metallica Lp-t pár hónapja? 
biztos, h nem, mi még nem találkoztunk élőben

Akkor bocsi, csak Debrecen, Lp, Moth, Revi együtt túl sok véletlennek tűnt :kiraly:

Sok mindenkit megfertőz ez a Revi vírus

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: vtb »


kökény, egész véletlenül nem tőled vettem a Metallica Lp-t pár hónapja? 
biztos, h nem, mi még nem találkoztunk élőben

Akkor bocsi, csak Debrecen, Lp, Moth, Revi együtt túl sok véletlennek tűnt

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


kökény, egész véletlenül nem tőled vettem a Metallica Lp-t pár hónapja? 
biztos, h nem, mi még nem találkoztunk élőben
és nem volt sosem Metallica Lp-m, de ha lenne azt meg nem adnám el

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: vtb »

kökény, egész véletlenül nem tőled vettem a Metallica Lp-t pár hónapja?

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


A cuccodat elnézve nagy összegben mernék fogadni, hogy van egy cimborád Debrecenben, akinek erősen nyáladzó kutyája van

Biztos dologban nem fogad az ember, a múltkor össze is nyálazta a farmeromat rendesen, de nagyon imád az a kis dög. :kiraly:

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: 21st »


Előtte mindenképp hívást kérünk!Üdv.

Értettem , köszönöm a segítőkész hozáállást.

A cuccodat elnézve nagy összegben mernék fogadni, hogy van egy cimborád Debrecenben, akinek erősen nyáladzó kutyája van
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


Előtte mindenképp hívást kérünk!Üdv.

Értettem , köszönöm a segítőkész hozáállást.

Avatar
Mellorn
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.04.21., pén. 16:25
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Mellorn »


A mennyiségtől függ! Pár darabot azonnal megmosunk, ha többről van szó, rövid határidőre vállaljuk!
Köszi ez számomra lényeges, mert Debrecenből járok néha fel és akkor kell megoldanom ezeket a dolgaimat is.

Előtte mindenképp hívást kérünk!
Üdv.

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


A mennyiségtől függ! Pár darabot azonnal megmosunk, ha többről van szó, rövid határidőre vállaljuk!
Köszi ez számomra lényeges, mert Debrecenből járok néha fel és akkor kell megoldanom ezeket a dolgaimat is.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”