Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Nyúzószett

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hát még nem tűnt fel?lehet az a baj, hogy eu és nem japán cd im vannak

Csak azért írtam ez, mert fapaci hangmérnök és olyan egyértelmű kijelentést tettél, amivel ő nagyon szeret vitatkozni.

ezekkel tisztában vagyok, de ettől még olyan tompán és élettelenül szólnak neves előadók méregdrága cd-i hogy a falba lehet verni tőle az embernek a fejét

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: earforce »


én nagyon sok tesztlemezt összegyűjtöttem, de talán teljesen feleslegesen.
az ember otthon ÚGYSEM tesztlemezt rak fel (hacsak nincs totálisan meghibbanva) hanem azokat, melyeket szívesen emel le a polcról, és élvezettel hallgatja.
 
ezt nem tudom elmondani egy teszt cdről sem, nincs benne élvezet...
 
ellenben számtalan olyan kifejezetten jól szóló zene jött ki (hál'istennek) melyet referencia felvételnek tartok. és tesztelni NEM CSAK akusztikus, letisztult zenékkel lehet, szvsz.
 
pl.:






SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

alfaati

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: alfaati »


főleg hogy az albumok nagy része csapnivalóan van masterelve.
Húha...

Sajnos van benne némi igazság.
Nekem van pár olyan CD-m,ami több kiadásban létezik.
Egyszer ha eljössz,akkor megmutatom.
Nagyon sok extra minőségű CD-vel rendelkezem.
Ezek nagy része nem teszt Cd.
XRCD-m is van elég sok.
A K2-es felvételek a legjobbak szinte,amiket idáig hallgattam.
 
Itt bele lehet hallgatni a K2-es válogatásba:
http://www.cduniverse.com/productinfo.a ... =classical
This Is K2 HD Sound! CD

jó is hogy elojott a K2 hang itt, mert emlékszem régebben mennyi vita folyt még másik topikokban a kínai termékek lét jogosultságáról, hangjáról, stb.
 
Aztán nemrég találtam ezt a grafikont ami jól példázza, mennyire elkotelezettek a kínaiak a kiváló hangzás mellett. Ugyanis a kínai FIM cég volt az elso aki megvásárolta a K-2 license-t a JVC-tol!!!


Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


hát még nem tűnt fel?lehet az a baj, hogy eu és nem japán cd im vannak

Csak azért írtam ez, mert fapaci hangmérnök és olyan egyértelmű kijelentést tettél, amivel ő nagyon szeret vitatkozni.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


És mi van mondjuk Salvatore listájával?

Ő ki?

Hát egy nagy high-end guru. 30 éven keresztül volt Kanadában üzlete. Van egy saját szempontrendszere, amivel a lehető legjobb készülékeket és legjobb lemezeket keresi (csak LP-t hallgat). Honlapja eléggé elavult, de saját maga szerkeszti és ő nem informatikus. A netes fórumokban eléggé ellentétes vélemények vannak róla (szeret bálványokat döntögetni, különösen érdekes a hifi sajtóról vagy a Linn Sondekről szóló írása). Régebben, mikor még érdeklődtem a téma iránt, lefordítottam sok oldalát (a honlapomon van), de nem mindenben értek vele egyet. Bár úgy vettem észre, külföldön jobban ismert.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


főleg hogy az albumok nagy része csapnivalóan van masterelve.
Húha...

Sajnos van benne némi igazság.
Nekem van pár olyan CD-m,ami több kiadásban létezik.
Egyszer ha eljössz,akkor megmutatom.
Nagyon sok extra minőségű CD-vel rendelkezem.
Ezek nagy része nem teszt Cd.
XRCD-m is van elég sok.
A K2-es felvételek a legjobbak szinte,amiket idáig hallgattam.
 
Itt bele lehet hallgatni a K2-es válogatásba:
http://www.cduniverse.com/productinfo.a ... =classical
This Is K2 HD Sound! CD


alfaati

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: alfaati »


nem értem mért alakult ki ekkora vita. Szerintem csak lemez címeket kéne beírkálni...
Annak szvsz nem sok értelme lenne...

A topik címe ki milyen zenékkel tesztel!!! Vagy is lemez címekre volt kivancsi a topik indító kedves barátom!

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Egy ismeretlen felvételnél honnan tudhatnám, most a felvétel, vagy a cucc hibáit hallom-e?

 
OFFTOPIC:

Ez igaz, de jártam már úgy, h adott helyen egy olyan lemezt sem találtam, amelyet ismertem és szerettem is. 
Ekkor egy rövid meghatározás alapján (pl: jazz impro, vagy nagyzenekari mű, olyan melyet a házigizda szeret) kértem egy ismeretlen lemezt.
 
Ha a végén azt mondtam - de jó ez a hifi - akkor magamban elkönyveltem, h sem zenei, sem reprodukáló eszköz terén nem egyezik az ízlésünk.
 
Ha a végén azt mondtam - de jó volt ez a Zene - akkor mindkét dologban egyezett.
 
Ha a távozásnál feljegyeztem a lemez címét, akkor nagyon tetszett a zene, ha újabb időpontot egyeztettem a következő hallgatózásra, akkor nagyon tetszett a rendszer.
 
 
 
A topicból kiszálltam mert nem tudok On lenni...

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »


főleg hogy az albumok nagy része csapnivalóan van masterelve.
Húha...

hát még nem tűnt fel?
lehet az a baj, hogy eu és nem japán cd im vannak :lol!:

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


És mi van mondjuk Salvatore listájával?

Ő ki?

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


 
Engem egyáltalán nem érdekel, hogyan hangzik egy számomra érdektelen muzsika, minden láncot általam jól ismert zenékkel fülelek.

Nem írtam ennek az ellenkezőjét sehol. (legalábbis remélem)
 
A "tesztlemezt" is jól ismerem az általam vázolt metódusban nem csak a kedvenc lemezeimet.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Engem egyáltalán nem érdekel, hogyan hangzik egy számomra érdektelen muzsika, minden láncot általam jól ismert zenékkel fülelek. Egy ismeretlen felvételnél honnan tudhatnám, most a felvétel, vagy a cucc hibáit hallom-e?

Mint írtad is két tábor létezik.
Azt ne felejtsük el,hogy te nem 200000 Ft körüli rendszert hallgatsz.
Aki egy teljes rendszert szeretne venni,annak egyértelműen én is azt javasolnám,hogy a te módzsreddel tegye,de a vevők 90%-a csak bizonyos komponenseket cserélget,ha van egy kis pénze.
 
Én nagyon szeretem a Stockfish CD-ket.
Kb 100 db van ezekből.Mivel mind jól ismerem,így nekem a válogaás CD-k nagyon tetszenek,mert ezeken a legjobb számok vannak a hasonló stílusú előadóktól.
Idáig kb 50 ilyen válogatást eladtunk itt a fórumon,tehát látható,hogy van erre kereslet.
Kedvenc CD-im:
STOCKFISCH-RECORDS - closer to the music
STOCKFISCH-RECORDS - closer to the music Vol.2
STOCKFISCH-RECORDS - closer to the music Vol.3
Allan Taylor:Leaving At Dawn
Allan Taylor - Colour To The Moon
The Paperboys - live at Stockfisch Studio
the bassface swing trio - tribute to Cole Porter
Eugene Ruffolo - in a different light
David Roth - more pearls
Steve Strauss - just like love
Christian Willisohn - Hold On
the tiptons - surrounded by horns
Chris Jones -Roadhouses & Automobiles
Chris Jones - moonstruck + No Looking Back
Mike Silver - Solid Silver
Paul Stephenson - Light Green Ball
 
Mivel ezek eléggé hasonló stílusú zenék,így a válogatás Cd a legjobb választás.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Engem egyáltalán nem érdekel, hogyan hangzik egy számomra érdektelen muzsika, minden láncot általam jól ismert zenékkel fülelek. Egy ismeretlen felvételnél honnan tudhatnám, most a felvétel, vagy a cucc hibáit hallom-e?

Erről van szó.Azt hittem erről szól a topik-ki mivel hallgat,tesztel ha máshol van,vagy számára ismeretlen rendszert hallgat-akár vásárlási akár csak kiváncsiskodós szempontból.Aláírom hogy van ahol a tesztlemez (a részletekkel)a jobbik alternatíva,de én maradok a saját módszeremnél.Üdv mindenkinek és
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: s4tch »


Ez jobban megy, mint gondoltam. Azért várom a címeket.
Az alábbi összeállítást szoktam vinni:
 
- 3: The End Has Begun (progresszív rock, kiváló keveréssel, tere és dinamikája is van, egyes és négyes tracket meghallgatva egyből elválik a sz@r a májtól)
- Prong: Cleansing (ez metál, a létező legjobb gitárhangzással; ha ez nem dörren elég energiával, tovább nem is hallgatózom)
 
...és a többi, ami csak az első két szűrő után kerül elő:
- valamelyik kéznél lévő Stan Getz CD-m
- Martone: Clean
- Van Halen: F.U.C.K.
- Extreme: Saudades de Rock
- egy Schubert SACD
- Dream Theater: Awake
- God Forbid: Earthsblood
- Tommy Emmanuel: Only

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


főleg hogy az albumok nagy része csapnivalóan van masterelve.
Húha...

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


Azért persze én is kíváncsi lennék egyszer, hogy az általam jónak tartott felvételek hogy viszonyulnának a tesztlemezeitekhez.
Tudod az a baj,hogy 10-ből 1-szer fordul elő,hogy a behozott CD megüti azt a minőséget,amivel lehet valamit kezdeni.

És mi van mondjuk Salvatore listájával? (Bár azok nem CD-k, de nekem elég megalapozottnak tűnik, bár én nagyon keveset ismerek belőlük.)

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szvsz jó lehet egy teszt lemez, ha gyorsan kell jó minőségű anyag, hiszen ha van az embernek sok száz cd-je, akkor nem feltétlenül jut eszébe, hogy mely albumok voltak igazán jól masterelve, főleg hogy az albumok nagy része csapnivalóan van masterelve.
 
de pl az új kraftwerk remastered kiadások elég jók
Cinematic Orchestra nak is elég jól vannak masterelve az anyagai
és a Hans Zimmer filmzene anyagokkal is pozitív a tapasztalatom

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


A másik tábornak meg az a fontos, hogy kedvenc zenéik hogy szólalnak meg a cuccon, így számukra teljesen értelmetlen ez a topic.
Hát igen. De azért mégis írogatnak ide.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


EÉn pedg az ilyen zenerészletekkel teli dolgokat nem preferálom.Zenét illetve komplett lemezeket hallgatok,nem részleteket.A zene összessége kell,hogy jó legyen nem bizonyos hangok,kiszedegetve a teljes zenei koncepcióból.

Egyetértek! Jó az ízlésed Tonee73!

Köszi Dbrnsk!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Engem egyáltalán nem érdekel, hogyan hangzik egy számomra érdektelen muzsika, minden láncot általam jól ismert zenékkel fülelek. Egy ismeretlen felvételnél honnan tudhatnám, most a felvétel, vagy a cucc hibáit hallom-e?


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Amúgy mindkét "tábor" álláspontjával tudok részben azonosulni.
Azt hiszem, itt valóban két tábor létezik:
 
Az egyik egy technikai értelemben vett jó cuccot akar birtokolni, ők kérdeznek úgy, hogy "szerintetek melyik a legjobb...". Nekik lehet ajánlgatni hatásos effektzenéket, zabálni fogják őket.
 
A másik tábornak meg az a fontos, hogy kedvenc zenéik hogy szólalnak meg a cuccon, így számukra teljesen értelmetlen ez a topic.
 
Engem egyáltalán nem érdekel, hogyan hangzik egy számomra érdektelen muzsika, minden láncot általam jól ismert zenékkel fülelek. Egy ismeretlen felvételnél honnan tudhatnám, most a felvétel, vagy a cucc hibáit hallom-e?

Engem nem csak a "cuccok" érdekelnek, hanem az is, hogy mások milyen zenét hallgatnak. Általában a komoly cuccot igénylő zenék izgalmasabbak, összetettebbek, finomabbak, stb., Nekem a zenehallgatás elsősorban fizikai élmény, amitől aztán a lelkem is jól érzi magát....

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Azért persze én is kíváncsi lennék egyszer, hogy az általam jónak tartott felvételek hogy viszonyulnának a tesztlemezeitekhez.
Tudod az a baj,hogy 10-ből 1-szer fordul elő,hogy a behozott CD megüti azt a minőséget,amivel lehet valamit kezdeni.

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez jobban megy, mint gondoltam. Azért várom a címeket. Itt az én listám, nagyjából és fejből):
Naive Vivaldi-kiadás (egy hegedű- és egy csellóverseny, általában "La Caccia" és a II-es cselló Coinnal)
Szoprán és kontratenor(Nisi Dominus és Stabat Mater Jarousskyval és Lemieux-vel)
Morcheeba piros album első szám
Massive Attack bogaras album első szám
valami Radiohead és DM, a finomabbakból (pl. Ultra, vagy Gahantől az Hourglass)
Tindersticks: This Way Up
Rage Against the Machine: Bombtack (az égő emberes lemezről)
Louissier: Bach-átiratok (SACD)
Patricia Barber: Nightclub
Holy Cole: Don't Smoke in Bed vagy Holy Cole

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amúgy mindkét "tábor" álláspontjával tudok részben azonosulni.
Azt hiszem, itt valóban két tábor létezik:
 
Az egyik egy technikai értelemben vett jó cuccot akar birtokolni, ők kérdeznek úgy, hogy "szerintetek melyik a legjobb...". Nekik lehet ajánlgatni hatásos effektzenéket, zabálni fogják őket.
 
A másik tábornak meg az a fontos, hogy kedvenc zenéik hogy szólalnak meg a cuccon, így számukra teljesen értelmetlen ez a topic.
 
Engem egyáltalán nem érdekel, hogyan hangzik egy számomra érdektelen muzsika, minden láncot általam jól ismert zenékkel fülelek. Egy ismeretlen felvételnél honnan tudhatnám, most a felvétel, vagy a cucc hibáit hallom-e?

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


nem értem mért alakult ki ekkora vita. Szerintem csak lemez címeket kéne beírkálni...
Annak szvsz nem sok értelme lenne...

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”