Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Ear írta:
2019.07.16., kedd 11:32
kaef2 írta:
2019.07.16., kedd 10:21

Jogos, "veszteségmentesen FLAC és MQA" -t akartam irni, kicsit rövidebbre sikerült . :)
De az MQA veszteséges tömörítés. Vagy ugyan arról beszélünk, miszerint veszteségmentes FLAC vagy MQA?
Veszteségmentes a FLAC és az MQA meg olyan, amilyen. Ez a mondanivaló lényege.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Ear írta:
2019.07.16., kedd 10:11
kaef2 írta:
2019.07.16., kedd 08:39

2.1.2. Nagy felbontással MQA-val veszteségmentesen (Tidal)
Veszteségmentesen MQA-val? Hogy?
Jogos, "veszteségmentesen FLAC és MQA" -t akartam irni, kicsit rövidebbre sikerült . :)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2019.07.16., kedd 09:36

Azonban számomra, fotós számára ez pont olyan környezetszennyezés, mint a manapság készülő töménytelen mennyiségű hangfelvétel nagy része. Ám az én véleményem semmit nem számít, a tömegeket kell kiszolgálni, nem az ínyenceket. A folyamatról bármilyen véleményünk lehet, de kétlem, hogy a fényképészeket kellene felelőssé tenni érte.
Teljesen igaz amit írsz (mint mindig, néhány kivételtől eltekintve), de én még emlékszem egy beírásodra, amiben legnagyobb örömmel említetted, net-en elérhető új zenék sokaságát.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2019.07.16., kedd 07:58
Ma már egy fürdőszobából is könnyedén stúdiót csinálnak, ahol szoftverkezelők rakják össze hangokból a "zeneanyagokat". Van, aki erre még büszke is és állítása szerint ma egy nap alatt annyi felvétel készül, mint 50 évvel ezelőtt egy év alatt.
Látom, itt van a szokásos kötekedős kedd reggel. ;)

Mivel a hangfelvételek mennyiségéről én írtam az idézett állítást, feltételezem, a mondat első felét is nekem céloztad. Ám tévedsz, mert egyáltalán nem vagyok erre a folyamatra büszke, hiszen az én szakmám értéktelenedését és végét is hozta.

Néhány évtizeddel ezelőtt a fotózás néhány szakember kiváltsága volt. Ők meg is éltek belőle, az általuk nyújtott szolgáltatással pedig elégedett volt az emberek többsége. Aztán megjelentek a hordozható fényképezőgépek, a fotózás tömeghobbivá vált. Majd megjelentek a digitális készülékek, fotózásra is képes mobiltelefonok. Ma már mindenki fotózik, vagy legalábbis képeket készít, ezzel párhuzamosan a fényképészek tönkrementek, a fotóstúdiók bezártak. Hogy ez kinek jó? Annak a tömegnek, aki képeket készíthet szaktudás és komoly anyagi beruházás nélkül. Azonban számomra, fotós számára ez pont olyan környezetszennyezés, mint a manapság készülő töménytelen mennyiségű hangfelvétel nagy része. Ám az én véleményem semmit nem számít, a tömegeket kell kiszolgálni, nem az ínyenceket. A folyamatról bármilyen véleményünk lehet, de kétlem, hogy a fényképészeket kellene felelőssé tenni érte.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

LIMAR írta:
2019.07.16., kedd 07:58
...Ma már egy fürdőszobából is könnyedén stúdiót csinálnak, ahol szoftverkezelők rakják össze hangokból a "zeneanyagokat". Van, aki erre még büszke is és állítása szerint ma egy nap alatt annyi felvétel készül, mint 50 évvel ezelőtt egy év alatt. Hogy ez most kinek jó, azt mindenki eldöntheti. Én is csatlakozom azokhoz, akik szerint ez a világ zajszennyezését növeli csak, művészeti értéke nulla ennek a tömegszemétnek. Arra jó, hogy gyerekeink, unokáink garantáltan hallás károsodottak legyenek 25 éves korukra.
Azoknak, akik ennek ellenére vágynak a minőségi zene minőségi hallgatására, maradnak a kis speciál kiadók, akik viszont nem tudják megfizetni a legjobb előadókat, így művészeti értéke a felvételeiknek alacsony.
Vagy marad a "naftalinszagú" felvételek hallgatása azokból az időkből, amikor még valódi előadók valódi stúdiókban valódi hangmérnökökkel készítettek felvételeket együtt zenélve egy időben.
Ma ez gyakorlatilag csak a klasszikus zenei felvételeknél lelhető csak fel (nyomokban)...
Jómagam nem aggódom, amíg olyan kiadók, mint az ECM, ACT, Blue Note, Impulse, Mack Avenue, Telarc vagy a komolyzenében a klasszikus nagyok mellett a BIS, Harmonia Mundi, Alpha, Alia Vox, Naive, Reference Recordings régi nagy előadók mellett, nagyszerű, tehetséges, kreatív, új utakat kereső fiatal művészek lemezeit ilyen minőségben és mennyiségben jelentetik meg! Vagy amíg a nagy zenekarok saját brand alatt megjelentetik koncert repertoárjuk ékköveit! Megkockáztatom ezek a műfajok épp új aranykorukat élik és elterjedésüket nagymértékben segítik a Net-es technológiák, én például nem egy művészre figyeltem fel a Spotify által összeállított "Heti kalandom"-at hallgatva, vagy a Youtube-on véletlenül felfedezve vagy mások ajánlását követve.
Semmiképp sem általánosítanék összemosva a fentieket az egyre okosabb mobileszközök és applikációk által nyújtott lehetőségekkel élő és javíthatatlanul extrovertált fürdőszoba tenorok vagy sufni zongoristák által a közösségi médiákon megosztott tömeges ...khmm..."tartalommal"!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Vinkler írta:
2019.07.16., kedd 07:48
cables írta:
2019.07.16., kedd 07:08
Jó reggelt mindenkinek!
Kétségem sincs afelől, hogy átlag zenehallgató számára a jövő a PC alapú zenehallgatás. A technika, a világ - jó ez vagy rossz - ebbe az irányba megy. Mi azon kevesek, akiket érdekel a zene hangminősége, mert tudjuk, hogy másképp, jobban hat a lelkünkre egy élő zenéhez közelebb álló hangzás, érdeklődve figyeljük, hogy hova vezet ez.
bravo.gif
Azért abban ne legyél biztos, hogy aki PC-n hallgat zenét, azt nem érdekli a zene hangminősége! Sőt...

A többire is hadd válaszoljak! Olyannal nem találkoztál, hogy 2 kiadvány teljesen eltérően szól fizikai hordozón?! Mert én igen! Szóval pont ez van az online szolgáltatók esetében is. Nem ördögtől való dolog ez.
Igen nagyon jól látod, nem először fordul elő ez a "MI" az igényes (nem pc-s!) zenehallgatók, "ti" a nem igényes zenehallgatók, akik PC-t használnak szembeállítás. Szerintem ez nagyon, nagyon rossz megközelítés. Sok ok miatt is, de most nincs időm ezt leirni sokadjára.

A "PC zenehallgatás" kapcsán viszont nem árt tisztázni a dolgokat. Mert az ominózus hsz alapján úgy tűnik, hogy habár a többség teljesen tisztában van azzal, amit leirok alább, de van aki mégsem.

1.
a számítógépes zenehallgatás nem egyenlő torrentezéssel!!! Aki torrentezik az tényleg kevésbé lehet benne biztos, hogy amit letölt az az -e, aminek látszik.

2.
Számítógépen ( a hálózati játszók is számítógépek, még ha buták is, azokat is ideértve) alapvetően kétféleképpen lehet zenét hallgatni:

2.1. Streamelve
2.1.1. Nagy felbontással, veszteségmentesen tömörítve (Qobuz)
2.1.2. Nagy felbontással MQA-val veszteségmentesen (Tidal)
2.1.3 CD minőségben veszteségmentesen (Deezer)
2.1.4. AAC, mp3 tömörítésekkel, veszteségesen (Spotify, Apple Music, stb)

A nagy streaming szolgáltatók kifejezetten ügyelnek arra, hogy a zenék az általuk elvárt módon és minőségben kerüljenek be a rendszerükbe.

2.2. Helyi tárolású file alapon

2.2.1. Magunk rippeljük be a CD-t, autentikus a forrás igy
2.2.2. Megvesszük az akár DSD256 felbontású file-okat hivatalosan. Kb 2-3 tucat olyan webbolt van, ahol biztosan autentikusan lehet file-t megvenni. Összesen több tizezres mennyiségű albumot lehet így megvenni, gyakorlatilag minden műfajból
2.2.2.1. Az alkotók saját honlapjairól is meg lehet sokszor venni.

( A Cheskynek volt anno millió dolláros kártérítéssel, visszafizetéssel járó botránya, amikor nagy felbontásúként adtak el nem olyan felvételeket, mert csak szoftveresen felkonvertálták őket és azóta mindenki aki file-t ad el nagyon ügyel a részletekre és az autentikusságra)

3. Aki LP-t vesz, sem tudja mit vesz feltétlenül.
A Mobile Fidelity (ha jól emlékszem) pár éve kiadott egy 1965-ös Frank Sinatra párizsi koncert LP-t, közel 100 dolláros áron, félsebesség, analóg mesterszalag meg minden el volt mondva róla a fülszövegben. Nagyon jónak találta mindenki. A megjelenés után vagy egy évvel Sinatra lányának, Nancy Sinatrának a saját forumán megkérdezte valaki, hogy mit szól Nancy hozzá, aki leírta, hogy az a baj az egésszel, hogy a nyolcvanas évek elején már olyan rossz állapotban volt az eredeti szalagos felvétel, hogy még akkor átírták egy DAT-ra és biztos volt benne, hogy a MF LP csak úgy készülhetett, hogy a DAT kazettáról szalagra másolták az anyagot és csak onnantól kezdve volt igaz, amit irtak a 100 dolláros LP-ről.

4. A CD -k minősége sem egyforma.
Amikor a gyárban beleütik a piteket a CD anyagába, akkor a szerszám amivel ezt végzik természetesen kopik. Így a pitek széle is szinte cd-nként más lesz és egyre töredezettebbé válik. Az olvasáskor a szervo vezérlést annál jobban terheli (és igy a cd tápját is) minél kopottabb töredezettebb a cd -n a pit széle. Ezért is volt lehetséges, hogy egy cd-ről megírt cd akár jobban is szólhatott, mint az eredeti CD. Vagyis ott sem egyformák a felvételek, kicsit minden cd "másképpen" fog szólni a lejátszás során, még ha a pitben foglalt információ ugyanaz is.

Ergo:
Az egyetlen olyan lehetőség, ahol biztosan mindig ugyanazt a "minőséget" kapjuk meg, az a file alapú lejátszás, hiszen akár hány kópiát csinálhatok belőle és akárhányszor lemásolom valamint tökmindegy honnan játszom le, helyi tárolóról vagy hálózatról, mindig ugyanaz marad a fileban foglalt információ.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2019.07.16., kedd 07:08
... Ez a bizonytalanság, az, hogy nem tudjuk, hogy igazán jó, vagy éppen gyenge minőségű felvételt találtunk ismeretlen zenéket keresve...
Ha téged ez ennyire zavar, magad nem tudod eldönteni, jó-e az neked? Talán ez a "neked tetszik-jó" probléma egyből eldől azzal, hogy fizikai hordozón kapod a zenét? Szemetet ott is terjesztik, mert az igénytelenségre neveléshez hatalmas ipari háttér fejlődött ki, nem csak zenékre, persze.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2019.07.16., kedd 07:08
...Ez a bizonytalanság, az, hogy nem tudjuk, hogy igazán jó, vagy éppen gyenge minőségű felvételt találtunk ismeretlen zenéket keresve a net-en mindig jellemzője lesz a PC alapú zenehallgatásnak. Jól gondolom?
Vinkler-rel es Limar-ral egyetertve: nem erdemes ebben kiemelni a "PC alapú"-t. file-ok, CD-k, LP-k között is nagy a minösegi szórás (lasd Aszpirin "panaszait")

ugyanakkor a file alapunak az elönye, hogy egyszerübb beszerezni, ha epp rosszba botlunk, könnyebb egy masik elöadast, file-t ugyanarra a müre beszerezni

LIMAR írta:
2019.07.16., kedd 07:58
...Szerintem aki a neten zenéket keresgél, egy csöppet sem érdekli a hangminőség. Ő zenét keres, ami tetszik neki. Aztán, ha ez még jól is szól, az csak hab a tortán....
az elsö beidezett mondatod, szerintem Te sem igy érted. dehogynem érdekelheti.
Igen, zenet keres, ami tetszik neki, es ha van igenye - szerintem joparnak van (na en sem a telefonon hallgatókra, hanem pl. inkabb az avx-en jelenlevö nehanyakra gondolok) - akkor jo minösegben keresi. Ha az elsö megtalalt nem olyan, keresi mas elöadasban, felvetelben, rögzitesben.
...es persze ez ismert zenekkel is, a komolyzenei ajanloban is egy "unásig" (!?) ismert 4 evszaknak is fel-felbukkan ajanlasa, mas ertelmezese, amik szinten a "neten keresve" bukkannak fel, ismerhetök meg

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

cables írta:
2019.07.16., kedd 07:08
Jó reggelt mindenkinek!
Kétségem sincs afelől, hogy átlag zenehallgató számára a jövő a PC alapú zenehallgatás. A technika, a világ - jó ez vagy rossz - ebbe az irányba megy. Mi azon kevesek, akiket érdekel a zene hangminősége, mert tudjuk, hogy másképp, jobban hat a lelkünkre egy élő zenéhez közelebb álló hangzás, érdeklődve figyeljük, hogy hova vezet ez. Valóban bárki hozzájut nagyon olcsón a legjobb zenei hangokhoz, vagy ez még nagyon messze van, esetleg sohasem fog bekövetkezni.

Ez a bizonytalanság, az, hogy nem tudjuk, hogy igazán jó, vagy éppen gyenge minőségű felvételt találtunk ismeretlen zenéket keresve a net-en mindig jellemzője lesz a PC alapú zenehallgatásnak. Jól gondolom?
A kérdés már régen eldőlt. A "PC alapú zenehallgatást" kicsit módosítanám "file alapú zenehallgatásra".
A mai zenefogyasztók nagy többsége nem PC-n hallgat zenét. Ők a telefonjaikon, olcsó média lejátszóikon hallgatnak zenét. Ennek megfelelően a zeneipar is őket fogja kiszolgálni. Az a pár megszállott, aki audio PC-ken, hálózati audio lejátszókon hallgatja zenei filejait gyakorlatilag senkit se érdekel. Ma már egy fürdőszobából is könnyedén stúdiót csinálnak, ahol szoftverkezelők rakják össze hangokból a "zeneanyagokat". Van, aki erre még büszke is és állítása szerint ma egy nap alatt annyi felvétel készül, mint 50 évvel ezelőtt egy év alatt. Hogy ez most kinek jó, azt mindenki eldöntheti. Én is csatlakozom azokhoz, akik szerint ez a világ zajszennyezését növeli csak, művészeti értéke nulla ennek a tömegszemétnek. Arra jó, hogy gyerekeink, unokáink garantáltan hallás károsodottak legyenek 25 éves korukra.
Azoknak, akik ennek ellenére vágynak a minőségi zene minőségi hallgatására, maradnak a kis speciál kiadók, akik viszont nem tudják megfizetni a legjobb előadókat, így művészeti értéke a felvételeiknek alacsony.
Vagy marad a "naftalinszagú" felvételek hallgatása azokból az időkből, amikor még valódi előadók valódi stúdiókban valódi hangmérnökökkel készítettek felvételeket együtt zenélve egy időben.
Ma ez gyakorlatilag csak a klasszikus zenei felvételeknél lelhető csak fel (nyomokban).

Szerintem aki a neten zenéket keresgél, egy csöppet sem érdekli a hangminőség. Ő zenét keres, ami tetszik neki. Aztán, ha ez még jól is szól, az csak hab a tortán.
Ismeretlen előadók ismeretlen minőségű lemezei nem csak a neten vannak, hanem CD-n, LP-n is. Csak ezeken a böngészés lehetősége igen korlátos, így CD-n, LP-n általában ismert előadók ismert minőségű felvételeit vesszük meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LIMAR 2019.07.16., kedd 08:08-kor.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

cables írta:
2019.07.16., kedd 07:08
Jó reggelt mindenkinek!
Kétségem sincs afelől, hogy átlag zenehallgató számára a jövő a PC alapú zenehallgatás. A technika, a világ - jó ez vagy rossz - ebbe az irányba megy. Mi azon kevesek, akiket érdekel a zene hangminősége, mert tudjuk, hogy másképp, jobban hat a lelkünkre egy élő zenéhez közelebb álló hangzás, érdeklődve figyeljük, hogy hova vezet ez.
bravo.gif
Azért abban ne legyél biztos, hogy aki PC-n hallgat zenét, azt nem érdekli a zene hangminősége! Sőt...

A többire is hadd válaszoljak! Olyannal nem találkoztál, hogy 2 kiadvány teljesen eltérően szól fizikai hordozón?! Mert én igen! Szóval pont ez van az online szolgáltatók esetében is. Nem ördögtől való dolog ez.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Jó reggelt mindenkinek!
Kétségem sincs afelől, hogy átlag zenehallgató számára a jövő a PC alapú zenehallgatás. A technika, a világ - jó ez vagy rossz - ebbe az irányba megy. Mi azon kevesek, akiket érdekel a zene hangminősége, mert tudjuk, hogy másképp, jobban hat a lelkünkre egy élő zenéhez közelebb álló hangzás, érdeklődve figyeljük, hogy hova vezet ez. Valóban bárki hozzájut nagyon olcsón a legjobb zenei hangokhoz, vagy ez még nagyon messze van, esetleg sohasem fog bekövetkezni.
Nem régiben kezembe kerül egy fantasztikus hangú jazz CD és rákérdeztem ennek az Internet-en elérhető hangminőségére.

cables írta: 14 júl. 2019 13:11
Ma kezembe került egy finn jazz CD (Heikki Sarmanto: Moonflower), amit nem szoktam mutogatni kábel teszteléseknél. Mégpedig fura okból: túl élőnek hat. Zavarba ejtően szól, szóval mintha túlzás lenne benne a mély és a magas, és szinte hihetetlen a dinamikája. Ha valaki meg tudná hallgatni internet fájlból, nagyon érdekelne, hogy onnét lejátszva is döbbenetesen szól?


Két válasz érkezett:
Aszpirin
Heikki Sarmanto: ez a lemeze Tidalon sajnos csak AAC-ben (veszteségesen tömörített formátumban) van fenn. Semmi különös, úgy szól, mint egy veszteségesen tömörített AAC.

ttamas
Heikki Sarmanto: Moonflower, Deezeren fenn van 16/44-ben. Kitűnő hangminőség. Jó lenne, ha minden album így szólna. Tesztelésre is lehetne használni, megmutatja a rendszer gyengeségeit. Nekem a zene is tetszik.

A két válasz közötti különbség elgondolkodtató. Ha ttamas akad erre a számra esetleg lementi a kedvencei közé, vagy megkeresi az előadó többi lemezét, esetleg beszerzi fizikai lemezen. Aszpirin nyilván átsiklik felette.

Ez a bizonytalanság, az, hogy nem tudjuk, hogy igazán jó, vagy éppen gyenge minőségű felvételt találtunk ismeretlen zenéket keresve a net-en mindig jellemzője lesz a PC alapú zenehallgatásnak. Jól gondolom?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: GTomi »

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv.!


Az alábbi két album között - minőségben - milyen különbségekre számíthatok?

XRCD: http://www.ebay.co.uk/itm/290872164806? ... 1439.l2649

K2 HD Mastering: http://www.elusivedisc.com/BEETHOVEN-SY ... NIHDI118N/

Tisztelettel várom a tapasztalatokra alapozott véleményeket!

Köszönöm!

És ha már itt tartunk, a gold cd mit tud, miben különleges?
Újratervezés

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Udv Mindenkinek!
 
Sajna most nincs saját netem és nem tudom vegig olvasni az egész topikot hasznos információért illetve a válaszért. De asszem itt beszelgettek tobben is LP bedigizésrol. És talan ha most páran olvassátok akik már mitárgyaltak ezt a témát talán gyors megírhatnák annak a pár programnak a nevét ami alkalmas és jelenleg a legjobbak koztt vannak. Én most egyenlore csak olyat talátam ami csak 48kHz-et tud, gondolom van már olyan is ami tudja a 192-t. És van-e olyan ami tudja a monitorozást esetleg? Koszi elore is. Meg pár óráig net kozelben vagyok ugyhogy ha valaki tudna segíteni akkor azt megkoszonném.


Attila,
 
jó alternatíva egy Korg MR2000S/BK. Úgy használható mint egy PC-hez vagy DAW-hoz kötött kvázi plussz külső merevlemez (így ismeri fel az állomás). Lejátszáshoz a Korggal felvett és egy külső RAID1 HDD-n tárolt DSD file-okat vissza kell húzni a Korg saját belső merevlemezére, majd megnyomni a PLAY gombot.
 
Sőőt! 2XDSD master szalag BACKUP is készíthető vele, és ami 2XDSD-ben vissza is játszható...
 
Nekem (momentán) semmilyen digitálisom nincs (egyelőre), de dolgoztam vele, több ismerősömnek is van, és többünk véleménye, hogy némi modifikációval $10k-ig az egyik legjobb célkészülék. Ár/értékben pedig No.1.
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Mivel nem nyithatok topicot, gondoltam megcsavarom kicsit a történetet: melyik kiadó termékeit érdemes vásárolni? Esetleg az a fontos, hogy honnan jött ki az album, melyik ország szülöttje volt a hangmérnök? stb. Érdeklődéssel várom a fórumtársak reakcióit!

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Palkó »



Udv Mindenkinek!
 
Sajna most nincs saját netem és nem tudom vegig olvasni az egész topikot hasznos információért illetve a válaszért. De asszem itt beszelgettek tobben is LP bedigizésrol. És talan ha most páran olvassátok akik már mitárgyaltak ezt a témát talán gyors megírhatnák annak a pár programnak a nevét ami alkalmas és jelenleg a legjobbak koztt vannak. Én most egyenlore csak olyat talátam ami csak 48kHz-et tud, gondolom van már olyan is ami tudja a 192-t. És van-e olyan ami tudja a monitorozást esetleg? Koszi elore is. Meg pár óráig net kozelben vagyok ugyhogy ha valaki tudna segíteni akkor azt megkoszonném.


 
 
Szia!
 
Sony SoundForge 10 Pro, Adobe Audition 3, a két program amit ajánlanék, ebben a sorrendben. A mintavételi frekit elsősorban a hangkártyádnak kell tudnia nem a proginak.
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

alfaati

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Udv Mindenkinek!
 
Sajna most nincs saját netem és nem tudom vegig olvasni az egész topikot hasznos információért illetve a válaszért. De asszem itt beszelgettek tobben is LP bedigizésrol. És talan ha most páran olvassátok akik már mitárgyaltak ezt a témát talán gyors megírhatnák annak a pár programnak a nevét ami alkalmas és jelenleg a legjobbak koztt vannak. Én most egyenlore csak olyat talátam ami csak 48kHz-et tud, gondolom van már olyan is ami tudja a 192-t. És van-e olyan ami tudja a monitorozást esetleg? Koszi elore is. Meg pár óráig net kozelben vagyok ugyhogy ha valaki tudna segíteni akkor azt megkoszonném.


Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: earforce »


Csak most látom, hogy milyen drága a jegy a júniusi koncertjükre...
Jegyárak: 24.900 - 9.900 Ft.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pat Metheny Group - Letter From Home  
Melyiket? '89, vagy '06 remaster? 

emlékeim szerint nekem a rimaszter jobban tetszik.

Köszi!
 
 
Csak most látom, hogy milyen drága a jegy a júniusi koncertjükre...

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: earforce »


Pat Metheny Group - Letter From Home  
Melyiket? '89, vagy '06 remaster?

emlékeim szerint nekem a rimaszter jobban tetszik.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pat Metheny Group - Letter From Home
 
Melyiket? '89, vagy '06 remaster?

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Találtam egy ilyen oldalt. 
Golovanov néhány felvétele letölthető flac vagy MP3 formátumban. A Kiállítás képei és az Éj a kopár hegyen a művek talán legizgalmasabb felvételei (Golovanov belenyúlt a hangszerelésbe is...)! Sajnos a zenekari játék elég gyenge, de a fantáziadús előadás feledteti.

informatív oldal, Köszönet!
(az adott "formátum probléma" Számomra teljesen indifferens)
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Robici »


Találtam egy ilyen oldalt.
 
Golovanov néhány felvétele letölthető flac vagy MP3 formátumban. A Kiállítás képei és az Éj a kopár hegyen a művek talán legizgalmasabb felvételei (Golovanov belenyúlt a hangszerelésbe is...)! Sajnos a zenekari játék elég gyenge, de a fantáziadús előadás feledteti.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Robici »


Ezt nem ismerem, de ha Bruckner, akkor nálam Furtwängler a tuti. :kiraly: (Meg ha Beethoven, Brahms, Strauss vagy Schumann, akkor is :foto: )
(Pont most hallgattam meg az Ötödiket az 1942-es élő felvételről.)

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”